• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
S tím kojením je to tak jak píše Vendulka. Déle 15 min by kojení být nemělo. Já jsem taky kojila oba kluky tak 5 -8 min.
25. srp 2010 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano s kojením je to jak píšou holky, jen já ho mám u prsu pořád :grinning:
25. srp 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi, tak to jsme dvě :rolling_eyes: ! Nedovedu si představit, že by se malý za tu dobu nasytil. Třeba ráno řve jako tur, když je 4 hodiny bez jídla, tak bych předpokládala, že bude cucat, co to dá. Ale on ne, saje v pohodě tak max. 2 minuty a pak usíná. V tom svém "deliriju" cucá už jen vlažně a s přestávkami. Odpojím ho, on dřímá, za 5 minut je vzhůru a ječí na celé kolo, jak jsem si dovolila ho odpojit. Prostě je nemožné ho kojením nasytit :angry: !
Navíc, sunaru (nutrilonu) mi vypije 120ml a já když odstřikávám, tak více jak 80ml z obou prsou nedostanu. Je to prostě začarovaný kruh :frowning2: .
25. srp 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji v tom případě se netrap! Je vidět že toho mlíčka máš míň, ten Nutrilon mu dej, je důležitější aby byl prcek nebaštěnej a přibejval a né abyste se trápili oba!!! Prostě mu dej co máš a pak Nutrilon! Jiná rada není!! :wink: Neboj zvládli to taklhle jiný tak to zvládneš i ty!!! Hlavně žádný stresy, to mlíču neprospívá!
25. srp 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak jsem si nakonec musela na gyndu pro prášky na zastavení laktace,mlíko se tvořilo a prsa boleli,takže teď už snad bude klid!!Malej baští sunar a je naprosto spokojenej!! :wink:
Tu sedačku do vany bych chtěla malýmu taky pořídit až bude sedět!!Mrknu na MMB a kolik jste za ní dali??
25. srp 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, tak já jí koupila za 290Kč i s poštou! Docela dobrej kup! :wink: Říkala jsem si že za použitou i s poštou dám nejvíc tak 350Kč! Tak se mě to povedlo! No majich tam dost, tak stačí jen vybrat!!! :sweat_smile: No a s tím mlíkem, hlavně že už budeš mít klid, mě ty prášky pomohly, druhýden se mě už mlíko neudělalo a tak za 5 dní jsem měla prsa úplně prázdný!!
25. srp 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku já tu sedačku koupila za 220 i s poštovným na MMB. Už se těším až prijde. Malý se rád čachtá, tak snad se mu tam bude líbit. :grinning:
Jáji přesně tak jak říká Vendulka, nakoj a pak mu dej Sunar. Taky přemýšlím, že přejdu z Beby na Sunar. Beba dělá hrudky. Tak dojíme Bebču a zkusím koupit Sunar.
25. srp 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, zkušený matky mě asi ukamenujou, ale já bych to kojení ještě nevzdávala. 80 ml není zas tak málo a mlíko se tvoří i během kojení. Pokud tě nebolí prsa a neobtěžuje tě ho mít pořád přicucnutýho jako flashdisk v kompu (Olie takto pořád byl) tak to ještě zkus. Kojení je pro vás oba nejlepší a třeba pije častějí a míň. Já si takto Oliverka vykojila do 9kg a kdybych se měla rozhodovat znovu, neměnila bych. U druhýho už by to tak asi nešlo, není tolik času ani klid... No uvidíš sama jak to cítíš, intuice tě povede :wink: . Ty seš matka a je to tvůj drobek, ale pak už to nikdy nevrátíš a aby ti to třeba jednou nebylo líto... :sweat_smile:
25. srp 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já si dneska schválně měřila jak dlouho malou kojím a je to asi těch 15minut někdy míň, ale ona pak křičí a chce dodudnout. U jídla mi vesměs usne a pak ji dám hajat a večer vydrží ty 4hodinky a pak se mi budí po 3hodinách a ráno i po 2hodinách na jídlo. V noci nevím jak dlouho kojím páč u toho usínám a manžel mi malou dává do postýlky, protože ji dává odříhnout :grinning: no jsem hrozná matka,ale jak jsem zjistila nejsem jediná kdo u toho usínal takže jsem klidnější :wink:
Jinak Jaji s kojením já myslím, že jsi šikovná a udělej to tak jak ti to bude vyhovovat. Pokud chceš sama kojit tak ho dej dudnout a pak dokrm sunarem.
Ivi stejně tě obdivuji jsi dobrá, určitě jsi to ze začátku měla s Oliverkem krušné když se tak často budil a určitě jsi z toho byla pěkně vyřízená. Takže před tebou smekám, že jsi to nevzdala a nedala výživu a kojila. A nakonec jak píšeš jste se prokojili na krásných 9kg :grinning: :grinning: :grinning:
25. srp 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, on se budí pořád, celých 5 měsíců svýho života. Dneska v noci 7x hruba po hodině, nad ránem si střihl dvouhodinovku. Jsem vyřízená a vycucaná, ale ten měsíc to chci ještě doklepat a věřím že mu tímto dávám do života to nejlepší. Já to vydržím a později až bude starší si třeba ani nevzpomenu jaký to bylo, ale on bude mít pokoj od alergií, astmatů a jiných neduhů. Pevně tomu věřím, prostě podle mě je kojení úžasné a mateřské mléko tekutina vzácná stejně jako krev. Ale vůbec neodsuzuju nikoho kdo to nezvládne fyzicky sám a nebo je mu pohodlnější dát dítěti UM a nehrotí to. Je hodně maminek co opravdu kojit nemůžou a jejich děti jsou zdravé a taky vyrostly vpohodě. Ale pokud je sebemenší šance kojit, tak bych se jí držela. Možná jsem v tomto až fanatik a ujetá a třeba i účinky MM přeceňuju. Ale je to pro mě vážně zázrak, když dokážu miminko živit jen tím, že mi cucá prso a ještě je tak vyfaldíkovanej :sweat_smile: :dizzy_face: a to nemluvím o finanční stránce věci a pohodlí a kontaktu s malým. U kojení mám pocit že je jenom můj a strašně si to užívám dyž jsme spolu v tak intimní chvilce. :sunglasses:
26. srp 2010 v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé ale já to myslela jako ať Jáji nakojí co má a když bude mít málo tak dá sunar!! Ono 80ml z obou prs není žádnej zázrak!! Prcek si dá 120-150Ml na jeden zátah a až bude starší tak ještě víc! Ale určitě radím nevzdávat se, třeba se mlíčko ještě umoudří, ale chce to fakt při každým papání dát nejdřív napít z obou prs a až pak flašku!! Takhle se budou prsa stimulovat dostatečně.
Ivi tabe obdivuju za ten tvůj boj s papáním od začátku!! :wink: Jedinej rozdíl je, že ty mlíčka máš dost!!! A to je mooc dobře :slight_smile:
26. srp 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, ty si fakt suprová. Já bych to nezvládla. Oli musí bý kus chlapa když tak často papá :grinning: :grinning: . MM je opravdu dobré, ale nemyslím si, že je to nejdůležitější. Když maminka kojí a dokrmuje, tak si myslím, že prckovi dává skoro to co maminka , která jenom kojí. MM miminko dostane a to je hlavní. A když to vezmu, tak když jsem byla mimčo já, tak se kojení nepropagovalo, matky kolikrát ani v porodnici nekojili a rozhodně jsme méně nemocní než děti, u kterých je kojení propagováno (6 měsíců jenom kojit). Takže kde je pravda. :fearful: :fearful:
Já se přiznám, že mě kojení nikdy nepřipadlo jako vzácná chvilka s prckem. Když ho mám v náručí je pro mě mnohem vzácnější. :slight_smile:
26. srp 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo ale vymačkat 80 ml odsávačkou není totéž jako to co si prcek vytahá sám (jsem přesvědčená že je jako odsávačka dítě mnohem efektivnější :dizzy_face: Nevím jestli mám mlíka dost, když jsem odstříkavala do flašky abych mu tam dala to železo (sirup) tak jsem dala 40 ml a hotovo (a taky už mě to pak nebavilo, to je pravda). Proto myslím že je rozdíl stroj a dítě. Taky jsem husákovo dítě a ten přístup byl jinej, přežili jsme a bez zjevných nedostatků. Je to jen názor, prostě mě to za to stojí, ale to může být i tím že nikoho jinýho nemám a starám se jen o nás dva (takže o Olieho) :slight_smile:
26. srp 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dala jsem do albumu pár fotek z dovolené.
26. srp 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
To víte holky, že to nevzdávám! Jak mi říkala dětská sestřička, každá kapka mémo mlíčka je dobrá! Takže se fakt snažím! Odstříkávám a dávám ho i kojit, aby se taky nemáhal sám. Odsávačka je dost nepříjemná, je taková drastická. Prcek už není tak dravý, takže kojení je lepší varianta. Ale upřímně, jsem z toho pořád nějaká zmatená, nároky na množství týden od týdne stoupají a já mám strach, že to prostě za chvíli vzdám. Chybí mi dostatek času na to, abych ho tak často kojila jako Iva. Do toho všeho zmatku teď máme ještě nemocného i psa :frowning2: . Budu bojovat co to půjde!

Jajuldo, jste krásná rodinka. Tu dovolenou vám závidím :slight_smile: .
Vendulka je strašně statečná, že to všechno zvládá bez manžela. Já bych se asi stezkem usoužila. V této době je těžké dobře uživit rodinu. Člověk musí dělat, co se dá!
26. srp 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji ten názor "každá kapka dobrá" se mi moc líbí ! Tak vydrž co to jde a uvidíš... :wink:
Jajuldo super dovča, kluci spokojený, Daňulka krásně opálenej a malej Luky se koupal v moři ? Bylo tak teplý ? :dizzy_face:
26. srp 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo fakt závidím dovču! Lukášek je fakt už chlapák a kluci jsou si taky podobný že? No jako u nás, je vidět, že jsou to bráškové!! :slight_smile: U nás se nikam nejede, šetříme na druhý auto!! Manžel je pořád pryč a já se bez auta nikam nedostanu a pořád někde žebrám aby nás někdo odvezl, když chci k našim! :unamused:
Jáji přesně tak, jsem to myslela!! Bojovat za každou kapku, pokud to jed!! :wink: Třeba se to ještě zlepší! A to není statečnost, jen jak píšeš co se dá dělat, když tady práci nemá!!! No nebo on by měl, ale nevydělal by si! Takhle jsme schopni si ještě něco našetřit pro horší časy, je OSVČ!!! A navíc jsem si už tak nějak zvykla, jezdí už 4 roky, sice někdy je častějc doma, někdy zase míň, nebo občas dělá v okolí a je doma. Ale však to znáte všechny hypotéka, já na mateřský, tak to ani jinak nejde!!
JÓ a prej zrušej od 1.1 porodný!!! Mazec co!! :astonished:
26. srp 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Prosím můžete mi napsat odakz na tu židličku do vany??Nemůžu to na MMB najít!! :wink:
Jájuldo krásný fotečky a to moře bylo teda nádherně čistý!!!Muselo to být super!!
Říká se,že kojení je nejdůležitější prvních 6.měsíců,pak už je to jedno!!Já odkojila 7 a teď už to neřeším a malý má sunar!!Ale pokud to nejde kojit od začátku,tak se nedá nic dělat a v dnešní době je umělá výživa pomalu na stejný bázi jako mateřský mlíko,takže Jáji pokud to opravdu nejde,tak bych netrápila ani Tebe ani malýho!!Je důležitý,aby jste byli spokojeny oba ať už kojením nebo na umělý výživě!!
27. srp 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pištkotu, já jsem si dala použité zboží a do odkazu věc jsem si napslala židlička do vany. A naskočilo mi to. Jo a od koho si dej od všech inzerentů.
27. srp 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi už od včerejška lozíme a sami se posadíme. :sweat_smile: Lukymu se moře hrozně líbilo. Voda moc teplá nebyla, ale mu to nevadilo. Daňulka už jde od pondělí do školky, tak si trošku odňuchnu. Ale Lukymu bude chybět.
Vendulko, to máš pravdu, že nemít auto je hrůza. My máme dvě. Já jsem si auto koupila ještě když jsem byla sama - splácela jsem na leasing. A pak jsem ho dala jako akontaci na tohle auto co mám teď a splácím zase leasing.
27. srp 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak dneska to u nás bylo zajímavé. Mě bylo od rána tak zle, motala se mi hlava a dokonce jsem i 2x zvracela, že musel manžel přijed z práce dom, aby se postaral o malou, já jsem se nemohla skoro vůbec hýbat jakého jsem měla motáka, jenom jsem ležela a zvládla malou nakojit. Ale celý den jsem prospala a už je mi líp. Jsem na čaji na rohlíkách a na rýži. :frowning2: Ale už můžu chodit. Nevím jestli jsem něco blbého snědla, ale asi jo. Ale zle bylo jen mě. Tak nevím.
Jinak Jajuldo pěkné fotky z dovči, ty máš teda doma chlapinec :grinning: Jste hezká rodinka. Taky se těším až pojedeme s malou na naši první dovolenou :slight_smile:
Mi máme jedno auto,ale ještě jedno by se hodilo. No ale vzhledem k tomu že budeme stavět pochybuji že si ho koupíme:slight_smile:
27. srp 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo tak to už jste šikovní ! :dizzy_face:
My byli dnska na kontrole kyčlí a je to ok, tak už tam nemusíme.
Safi ještě že toho manžu máš... jsi pořád šestinedělka tak se nepřepínej a bacha co baštíš. Hlavně že už je ti líp ! :sunglasses:
27. srp 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky vložila jsem do albíčka další fotky Sabinky tak koukněte :slight_smile:
28. srp 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi krásně rostete, ty černobílý fotky jsou úžasný a naušničky krásný :wink:
Dneska je asi divnej tlak od rána je mi hrozně na omdlení, malej spal jen 3X30 min, to je o hodinu míň než jeho minimum, normálně spí tak 3,5 h. Půjdem dřív koupat, mějte pohodový večer :dizzy_face:
28. srp 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak víkend bude asi chmurný a dešťový, zatažené mi nevadí, ale pršet by nemuselo, aby se dalo jít ven s kočárkem. Jinak mi dnes byli ve Zlíně, tatínek se rozhodl, že mi koupí nějaké pěkné bolestné, ale v obchodě se šperky neměli nic pěkného s briliantem tak já jsem si nevybrala nic,ale Sabince jsme koupili naušničky mám z nich radost, bude je sice mít jen asi do 2 možná 3let nejsou to ty větší, ale má hrozně drobné ouško spíš lalůček a ty větší na ní vypadaly blbě, takže jsme koupili menší a pak třeba dostane k narozeninám větší. Ale jsou hrozně roztomilé a něžné. :slight_smile: No a já si bolestné vyberu až jak pojedeme do Brna, tam se mi nakupuje nejlíp. Našla jsem si fotky od fotogra co nás fotil na svatbu a začal fotit i miminka a má úžasné fotky tak jsem mu psala tak jsem zvědavá kdy nás vezme a půjdem se fotit chtěla bych teď dokud je takhle malunká a docela se na to těším :grinning:
Jinak Ivi já nevím co jsem snědla jedla jsem to samé co manžel a jen mě bylo takhle šoufl :unamused: , no naštěstí už je to dobré, ale nemám tyhle stavy vůbec ráda.
Jinak Jaji já už malé dávám asi týden ty kapičky probiotické a musím říct, že už začínám asi vidět výsledky, malá si prdí aniž by se u toho nějak příliš kroutila jako předtím nebo plakala. Prostě si spokojeně prcne a pak má ten blažený úsměv :grinning: :grinning: :grinning: je to švanda. Tak snad to bude dobré.
28. srp 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, moc krásné fotečky. Moc vám to sluší. Vy si ani umělecké fotky objednávat nemusí. Vy si je děláte sami. :grinning:
Sabinka krásně roste.
Luky už krásně lozí a sedá si. Na můj vkus dost rychle (ještě mohl počkat), ale nic se nedá dělat.
29. srp 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, máš moc krásné fotečky :slight_smile: ! Jinak musím říct, že už týden se mě úspěšně drží rýma! Když jsem byla těhotná, tak naštěstí mě nepotkalo ani nachlazení, zato teď si to asi budu vynahrazovat :unamused: !
Koupili jste opravdu krásné naušničky, Sabinka bude kočka :wink: !
Safi, já dávám ty probiotické kapičky od úterka a taky se mi zdá, že je Honzík na tom lépe. Dokonce si utvořil takový rytmus, že po každém jídle najdu poklad v plínce. Jen co dojí, tak už tlačí :grinning: . Určitě i svůj díl má na tom Nutrilon, na který jsme přešli. Každopádně jsem ráda, že už mi hystericky neřve a nekroutí se, jak ho bolívalo bříško.

Tak my se dneska chystáme na první velkou procházku, tak snad nezmokneme!
29. srp 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safir krásný fotečky,malá je nádherná!!Mooc Vám to sluší!!
Jinak my pomalu zdárně lezem a snažíme se posazovat,tak uvidíme,kdy na to přijde!!
Musim končit je u nás pouť,tak se jdem mrknout tak papa :wink:
29. srp 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Ivy, super, že máte kyčle už v pohodě taky a s tím kojením, my taky někdy večer přešvihnem čas těch 20min a Laurinka je přicuclá ke mě i 3/4 hoďky, ale přes den je kojení ok, to se vlezeme do 10minut. No já jsem si to s kojením představovala trošku jinak, když jsem kojila Adrianku dva a půl roku, tak jsem si najivně myslela, že ani nikdy nedostane kašel a rýmu :grinning: :grinning: Mě vlastně kojení baví, mám to vždycky pěkně u sebe, aspoň si pěkně taky zdáchnu při kojení, většinou kojím v leže.
Safi, doufám, že už je ti líp a že už nezvracím, super, že manžel se o vás tak pěkně postará, to my se taky můžeme na taťuldu spolehnout. Safi, krásné fotečky Sabinky :wink:
Jáji, taky se pěkně kuríruj.
Holky, ty prďolky jsou strašně šikovné, Laurinka už se taky snaží lést, nejraději leze za rohlíkem nebo, co je pro ní zajimavé. Tak my jdeme v úterý do poradny, tak snad nás už čeká zdárně první várka očkování, jo a jsem zvědavá, kolik jsme přibraly.
Tak v sobotu jsme se pomalu začli stěhovat do baráčku, odváželi jsme postele, nábytek, no bude to trošku trvat, než to dáme do kupy, ale na bydlení už to je. Adrianka bude chodit do školky už na baráčku, tak my budeme s Laurinkou uklízet :grinning: , no nevím, nevím, už moc nespinká, ale pomalu to půjde.
29. srp 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo krásné fotečky z dovči, málem bych zapoměla :slight_smile:
29. srp 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek