• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Holky jak vám teď děti přes den spí ? Pravidelně a stejně dlouho ? Olie včera 3x30min a dneska na třikrát celkem 4 hodiny :confused:
29. srp 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji pěkné fotečky Honzíčka, je krásně vlasatý a moc hezký, jen hoď i nějakou fotečku sebe a tatínka ať víme na koho je podobný. A jaká byla procházka. ?
29. srp 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji naše Sabinka je ještě malá, takže hajá přez den pěkně, obzvlášť když jsme venku tak spinká moc dobře, ale vím, že moje mamka říkala, že brácha spal prvních 6týdnů a pak to byla mizérie. Já jsem prý spávala i 4hodiny přez den, ale Lukášek bráška přez den spal max.20minut a pak až večer. Takže u Vás může začít období kdy prostě Oliverek spánek potřebovat nebude. Vím, že i švagrové malý přez den moc nespával. Některé děti mají moc brzo pocit, že spánek nepotřebují. Třeba se to ještě upraví. :wink:
29. srp 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás je to takhle!!Malý se ráno v 6 vzbudí,nají se a přebalí a spí do 9hod!!Pak chodí spát až když jdem ven a to chodíme,tak na tu 12hod až půl 1!!To spí tak hoďku,pak je asi hoďku vzhůru a pak mi ještě usne na hoďku!!Z venku přijedeme,tak na půl 5 a to už mi nespí až v těch půl 8 co je zvyklý chodit spát do postýlky!! :wink:
30. srp 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
To spaní je u každého jinak. Někdy když spí jeden den málo, tak další den spí třeba víc. Luky vstává kolem půl sedmé až sedmé. Pak jde spát v devět do desíti. Pak kolem dvanácté do dvou - půl třetí. A kolem páté tak na půl hoďky někdy i hoďku. A spát jde do půl deváté.
30. srp 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak moc hezký fotečky Safir!! Jajuldo Mates teda už taky leze, sám se posadí a teď zkouší postavit se všechno co je v dohledu- jednou je to křeslo, stůl, velký Ádovo auto.. No a na čtyřech se staví jako na celý nohy!! Je to fakt koumák!! Je pravda že se chce vyrovnat Ádoj, a proto jsou ty druhý děti rychlejší!! :slight_smile: No Mates spí 3Xdenně, ráno vstává 6.30-7 a jde na 30min spát asi tak před 9, pak po obědě 12 a to na 2,5h a pak ještě 30min před 5 a jdem spát v 19,30!! No ale malá od ságry přes den spala tak 2x po 20min od mala a v noci tak od 22 od 6 s 3 mřestávkama! Prostě každý dítě má jinou potřebu spánku!! :wink:
Žando tak to je fajn že se stěhujete do domečku! Ale čeká tě pěkná dřina než se vše nastěhuje a poklidí!! :wink:
30. srp 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my byli dneska v poradně! Všem jsme předvedli, jak se pořádně prdí a pak ještě počůral sestřičku. Fakt zlatíčko :grinning: ! Krásně přibírá, váží 4300g! Úplně jsem koukala! Ale je to vážně otesánek :dizzy_face: !
Jak psala Jajulda, jeden den Honzík spí více, druhý méně! Zatím jsem fakt ráda, že v noci vstávám jen jednou a to mezi 2,30 - 4,30 hod to je jeho doba a pak se mi budí po šesté. Horší je to fakt přes den! Spí maximálně hodinu, pak je to zase vřískot na celé kolo. Docela se mu líbí v kočárku a taky v autosedačce v autě. Ale to asi skoro každému dítěti.
30. srp 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Vendy, to máš pravdu, že si ještě na baráčku máknu, byt byl vystěhovaný celkem rychle, ale ten nastěhovaný bugr na baráku, to je síla. No máme to zatím nastěhované v jedné místnosti, tak zavřu dveře a je krásně uklizeno :grinning: . Holky už mají pokojíček nachystaný, obyvák taky i ložniči, ještě si musíme koupit nějaké postele a bude to.
Ivi, my jsme první šest týdnů spaly non-stop, to byla parádička, jen kojení, přebalení a chrupki-linky :grinning: a do čtyř měsíců jsme naspaly i těch pět hodin za den. No a teď tak 3 hoďky max a z toho asi 2 hoďky přes poledne. Jáji, krásně přibíráte, Honzík je šikulka.
30. srp 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet!!To je super,že už se stěhujete do baráčku!!Taky bych to brala,ale my nakonec koupili byt,když máme chalupu a můžem jezdit tam, ikdyž občas je mi to líto,že jsme nakonec nekoupili barák!!
Tak a my máme venku konečně druhý zub!!!Hurááá a to nám dal zabrat!!Takže máme dva dolní :slight_smile: ,vypadá hrozně roztomile!!je k zulíbání!! :astonished:
30. srp 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Piškotku tak to už jste taky myšáci!! :grinning:
Jáji pěkně rostete, Honzík bude asi kus chlapa ! :slight_smile: Dnes je venku fakt zima. :frowning2: No tak snad se to zlepší, nebo budu muset zatopit!! A to mě teda pěkně štve, topili jsme letos ještě v květnu a budeme moct zase začít- to asi letos protopíme majland!! Fakt poblblí počasí!! :angry:
30. srp 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji gratuluju ke kontrole, jste šikovní, Olie v první poradně počural zeď kdyý ho vážily jsou na to zvyklí :sweat_smile:
Piškotku gratulace k zoubkům, už se těším až budeme mít taky :dizzy_face:
Žanetko pevné nervy se zabydlováním, ale jsou to příjemné starosti ne ? :wink:
30. srp 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak se podívejte jek mě dnes přivítal Mates!! Fakt koumák, to mám radost :stuck_out_tongue_closed_eyes: to už ho fakt teď nikde nemůžu nechat!!
31. srp 2010 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé já chtěla přidat tu fotku. jsme z něj nějaká vyjukaná, opravdu netuším kam chvátá!!
31. srp 2010 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko je to šikulka a moc mu to sluší. Ještě že máte matraci dole ! Dr říkají že dítě může dělat všechno co udělá samo, pak je na to správně připravené. Tak to neřeš a buď ráda že máš šikovný dítě !! :dizzy_face:
31. srp 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak vidím, že jsou tady další pokroky, Piškotek zoubek u Matese, u Vendulky malý už stojí, no je to šikovné miminko. A Honzíček od Jaji krásně přibírá :grinning: to jsou samé hezké novinky.
No to počasí teda žádná sláva to musím říct, kdyby aspoň nepršelo, aby člověk mohl jít s miminkem ven, ale je tam fakt zima to je tak na zimní fusak, který mám terpve objednaný a má mi přijít. Objednala jsem si Emitex novinky nějaký Cocon, je do tří let a je i do sporťáku, vajíčka a hluboké vaničky. Tak jsem zvědavá. Taky jsem si musela objednat ještě jednu zavinovačku fleesovou, v ta bavlněná mi vůbec nevyhovuje. A malá přece ještě chvilku zakuklaná bude chtít být takže se to hodí, a je teplejší a dá se dát i do autosedačky, takže taky super.
Jinak v pátek se jdeme fotit tak se moc těším. Už mám malé nachystané šatičky, a mám pro ni i čelenku s mašličkou na gumičce na hlavičku. A pak se bude fotit nahatá podobně jako fotí Anna Gedes tak jsem na to zvědavá. Akorát já se ještě nevlezu do riflí. No jako vlezu, ale když je zapnu tak jsem v nich pěkně narvaná. :angry: Takže po šestinedělí se vrhám na hubnutí, jako piškotek. :wink:
31. srp 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko to stěhování nezávidím, hlavně to uklízení vybalování je to snažší, když člověk nemá dvě dětičky. Jinak je to pěkná fuška. Ale určitě to za to stojí. Já se taky těším až se hneme z místa a začneme stavět a zároveň se toho bojím nejvíc té hypotéky. :frowning2: No ale bez ní to nepůjde. A u tchánů bydlet celý život to raději ne. Svoje je svoje.
31. srp 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No matraci máme dóle asi 14 dní! To jsem ho nachytala, jak klečel na 4 a jednou rukou se držel za vršek postýlky! Tak jsem pro jistotu dala rošt níž a přemejšlím že ho dám úplně dolů!! :wink: Já vím že co udělá sám je OK, ale chtěla jsem co nejdýl muchlavý miminko a on je to pěknej raubíř! :sweat_smile: Však Olí taky pěkně chvátá, když už sedí!! :grinning: No prostě jim neporučíme, dělaj si co chtěj!! :slight_smile:
31. srp 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Vendulko, vy jste nějací rychlíci. Už se postaví: Já si říkám, že je Luky rychlý, že už lozí a on si Matýsek už stoupne. Nepřehánějí to ty naše děti trošku? :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak nám se nějak nelíbí plavání. Minulý týden mi to probrečel, tak jsme šli dneska na rozplavbu (byli jsme v bazéně sami), aby si zvyknula a opět jsme to probrečeli. Tak nevím. Ve čtvrtek chci jít i s manželem, že by to zkusil on a pokud to nepomůže, tak v neděli máme rodinné plavání a pokud i to probrečí, tak si asi dáme pauzu. Jsem z toho špatná. Tak se mu na vaničkách líbilo, tak rád byl ve vodě, tak jsem tohle nečekala. :frowning2: :frowning2:
31. srp 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Safir tak já mám ten fusak už doma!! Obědnala jsem ho společně s tou novou autosedačkou! Je fakt super. Máme tm modrý- výprodej loňské kolekce, letos maj jiné barevné kombinace a jinou výšivku!! Stál mě jen 599Kč což je super cena! :wink: a je úžasnej a fakt velkej! Já jsem klukům vytáhla i punčošky a Matoj do kočáru deku-je jako na zapínání-udělám z ní jako fusak, a dírky na pásy jsem si udělala a obšila sama- to mám už po Ádoj!
31. srp 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
To počasí dneska je vážně na zabití :angry: ! Nejde ani kočárek šoupnout ven, u nás teda leje opravdu hodně! Stačilo mi jít vyvenčit psa a je na vyždímání :angry: .
Safi, tak já zimní fusák combi exklusive od emitexu už mám doma dlouho a jsem ráda, že jsem se připravila! Zavinovačku jsem pořídila s názvem "na přechodné období", takže je krásně chlupaťoučká a úžasně hřeje. Malý je v ní naprosto spokojený :slight_smile: .
Oblečení taky řeším v jednom kuse! Nejlepší jsou pro mě tepláky, ale všude v tom taky nemůžu :sunglasses: . Včera do poradny jsem si oblíkla ještě těhotenské rifle. Mám dojem, že jsem všude zhubla do původní podoby, ale bohužel mi pořád zůstává to břicho, které do netěhu riflí nenacpu :angry: . Pořád se modlím, ať už mi to splaskne, je takové neforemné díky té velké jizvě. Pohled do zrcadla je pro mě trauma :frowning2: !
Vendul, Matýsek je v té postýlce kouzelný :slight_smile: . Holky, vám ti prcci tak rychle rostou :slight_smile: !
31. srp 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi s tím hubnutím nespěchej. Hezká postava je fajn, ale kojíš a tělo dostává hodně zabrat. Raději později než dřív. Kojíš jen chvilku a na hubnutí pak máš čas celej život :wink: Abys nedopadla jako já v bolestech... :frowning2:
Jajuldo, to mě teda pěkně strašíš, já se na plavání chystám taky ale myslela jsem že se to všem dětem prostě líbit MUSÍ. Ach jo... kdyby to alespoň nestálo takovejch peněz... :angry:
31. srp 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, jsem z toho špatná, přiznám se. Hrozně mě to překvapilo, protože vodu má rád, na vaničkách se chlámal, v moři se mu taky líbilo. Ale instruktorky mi říkaly, že mám vydržet, že se to zlomí. Tak abych pravdu řekla, nevím. Nevím co dál. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
31. srp 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iva má pravdu s tím hubnutím holky nespěchejte!! Já jsem nejvíc zhubla až po 3 měsících od porodu, teď mám dokonce o něco míň než před těhu!! Pokud se kojí, jdou Kg dolů ale chce to čas!! Vždyť jste 9 měsíců přibejvaly tak nemůžete chtít za 4 týdny zázraky a to platí i s bříškem, ono se to stáhne ale chce to čas!!
Jajuldo tak asi máte ten vzdor, má ho prý každý mimčo, jen v jiným věku! Prý se hlavně nemaj nutit do toho u čeho řvou, jestli neřve u sedění a hraní si ve vodě, tak ho nech dělat jen co chce, a postupně se to bude zlepšovat!! S Ádou jsem to měla taky, tak jsem zvědavá co Mates!! :wink:
31. srp 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nebojte to nebude žádná radikální dieta nic takového. Budu normálně jíst, chci kojit co nejdýl, ale začnu pěkně cvičit.Ale až mi dr. řekne, na kontrole v šestinedělí, že je to v pořádku. Jinak už mám s kočárkem nahrkaných nějakých 40km procházek.
Holky chtěla jsem se zeptat věci ohldně porodného přijdou mi nějaké papíry nebo musím jít na sociálku a to samé s rodičákem jak dlouho chci být doma. Nevím jak to chodí, ani jsem si to nikde nezjišťovala.
Jinak příští měsíc 26.9 máme křtiny tak se těším a bojím zároveň toho zařizování. :slight_smile:
31. srp 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, já už mám penízky z porodného na účtě :slight_smile: . Poslali mi je za 2 dny od podání formuláře :dizzy_face: ! Mě formulář žádost o porodné přišel domů společně s rodným listem Honzíka. Tobě zřejmě ne. Takže buď si ten formulář stáhni ze stránek https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=Porod090101105&SSID=58636 nebo si zajdi přímo na pracák odbor státní sociální podopory a tam ten formulář vyplníš a podáš. Vem si s sebou rodný list Sabinky a občanku.
Rodičák zatím neřeš, to je záležitost, která se řeší ke konci mateřské.
31. srp 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, opět vás musím dočíst, už mě ten net sere, jinak se to říct nedá, buď nám to nejde nebo to furt padá... :angry: :angry: Vendulko Áďa je borec! za chvíli bude lítat. Kubík se včera poprvé posadil. :slight_smile: Byl podepřený polštářema, v pololehu, já přijdu do obýváku a on seděl a usmíval se jak měsíček na nebi. Vůbec se nekyymácel ze strany na stranu, prostě sedl a seděl. A já pusu dokořán. :grinning: Asi je to fakt rychlejší u těch druhých dětí, on už by se za Karolínkou nejradši rozběhl s nadsázkou řečeno. :grinning: Tak se mějte, pádím žehlit.....musela jsem vyprat teplé oblečení, zima se ohlásila nějak brzy. :sweat_smile:
31. srp 2010 ve 14:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je Jaji děkuji moc, to je tak fajn, když se člověk má koho zeptat :grinning: jinak Jaji co dostaneš od manžílka za chlapečka jak já tomu říkám bolestné. Já asi nějaký šperk jenom si vybrat. Jaji taky mám ještě vypouklé bříško, vím, že když jsem děvět měsíců přibírala, že to teď nemůžu hned shodit, ale někdo má za 2týdny fakt pěkné bříško. No já po tom šestinedělí začnu cvičit když to bude OK.I když všechno to za to stálo. Všechny nabraná kila, porod to všechno za to stojí za toho drobečka, kterého člověk tak moc miluje :grinning: :sweat_smile:
31. srp 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Lucienko ten je, ale hezoučký a taky velice šikovný. Karolínce to s bráškou moc sluší. Ten net to je teda opravdu radost. :confounded: A jak říká zima je nějak moc brzy vždyť celý květen pršelo a bylo škaredě, pak zase nesnesitelný vedra a teď zase zima kdy se to umoudří.
31. srp 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda Vendulko já koukám,tak Mates už se postavil!!U nás se zatím jen pomalinku leze a zkouší se posadit,ale to mu moc nejde!!
Luci!!Kubík je krásnej a jak mu to sluší na tý fotce jak spinká!!řekla bych,že si jsou s Kájou trochu podobný!!
U nás je taky ošklivo a hrozná zima,tak jsme venku ani nebyli!!
Jájuldo nestraš,nás tenhle čtvrtek čeká první plavání!!Začíná nám ten kurz,tak doufám,že malej bude v pohodě!!vodu má taky moc rád,tak snad nebude plakat!!Teda teď si mi dala brouka do hlavy!!snad to bude ok,protože jsme za kurz dali 2000 a to by bylo vážně škoda,kdyby jsme to museli nechat propadnout!!Tak uvidíme ve čtvrtek zatim papa :wink:
31. srp 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku tak dej pak vědět jak se malýmu v pkavání líbilo !
A ještě mi holky prosím řškněte jak se to dělá po plavání - si nějak nedokžu představit vysprchovat sebe, malýho, oba nás oblíct a to ani nestojí, furt ho někam (?) pokládat... fat nevím, to abych s sebou měla nějakou asistentku :grinning:
Safirko a co je k tomu křtu potřeba za papíry, taky mi to hlodá.... já jsem vychovaná jako katolička a všichni příbuzní na mě dotírají a naléhají... a faráře, kterej pokřtí dítě počaté v hříchu taky seženu, to se nebojím.... :sweat_smile:
31. srp 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek