• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ivčo, do sprchy jdeš jen v ručníku. Osprchuješ se a umyješ mýdlem sebe a Oliho. Pak si dáte plavky a jdete do bazénu. Neboj, určitě tam budou mít podložky kam můžeš Oliho položit. Kvůlik křtu si zavolej na faru a tam ti řeknou co a jak. Na každé faře je to jiné. My jsme byli 2x na faře, vypsali jsme je papír a toť vše.
31. srp 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda Vendy, to není možné, to máte doma pěkné miminečko k pomuchlání, jsou ty druhé děti prostě akčnější, s tím nic neuděláme :angry: Aspoň si kluci budou spolu pěkně brzy hrát :grinning:
Tak my jsme byly dneska v poradně, tak máme první pichulku a Laurinka je celkem nevrlá, to jsem zvědavá na tu noc, když tak paralen to jistí. Máme 7,4kg, už moc nepřibíráme, jen 20dkg za 3týdny, ale doženeme to, jak začneme papat, Laurinka je zatím spokojená s mlíčkem, jinak by řvala.
Piškotku,druhý zoubek to je super, jde vám to taky pěkně rychle. A neboj Mates má čas se stavěním.
No to počasí, teda hrůza, za chvíli bude padat sníh :grinning:
31. srp 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi, mi jsme se byli zeptat kněze, a ten nám dal papíry na vypsání a to je všechno. Někdy se chodí ještě na sezení k duchovnímu otci, kde se povídá o tom co vlastně křest znamená pro rodiče a dítě. To je tak pěkné jak miminečka rostou. Mě mamka říkala, že já měla v roku kolem 8,5kg což jsem hleděla protože tady máme miminka úplně s jinýma váhama tak jsem byla překvapená. Ale je pravda, že jak začnou lozit a chodit je víc pohybu, takže ta váha se ustálí.
No já jsem nad plaváním později taky uvažovala, ale manžel tomu není moc nakloněný. Takže nevím.
31. srp 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safir, Adrianka měla v roku 8,35kg, tak podobně, Laurinka přibírá trošku víc, každé dítě je individuální. Tak my budeme taky chodit plavat, Adrianka chodila do svých 3let a pak po tom potratu už jsem to vzdala, ať se mi nic nestane, ať já jsem v pořádku a uvažuju, že bude zase chodit. Je akční, tak potřebuju, ať se vyblbne, už jsem jí chtěla přihlásit do nějakého kroužku,ale pro takové prcky ještě nic není, tak aspoň ten bazén. Ivčo, my jsme chodili do malého bazénku od půl roku a je tam i asistentka a ta ti prka podrží, neboj oni ti to vysvětlí. U nás jsou 10-ti lekcové kurzy do toho roku života. A od roku normálně půlroční kurzy.
31. srp 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já právě moc dobře vím, co křest znamená pro dítě i rodiče a právě proto váhám, kvůli mé zodpovědnosti za jeho víru... :frowning2:
31. srp 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, podle mě dáváš (mimo jiné) ktřem dítěti další možnosti. Každý máme svou víru. Záleží jak to pojmeš. Podle mě není důležité chodit každý týden do kostela. Záleží a důležitější jsou jiné věci. :dizzy_face:
Vendulko, takže myslíš, že mám s Lukym v plavání pokračovat? On prostě je chvilku fajn, ale pak se mu to přestane líbit a začne plakat a plače a plače. Ve vodě se mu ale líbí. Zítra máme jít zase. :astonished:
Jinak to počasí je pěkný hnus. A dost dobrý skok z tepla na chladno. :angry:
1. zář 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak to počasí mě štve páč malá je z toh skoku asi nachlazená má takový zachraplý hlásek. Teplotu ani rýmu zatím nemá, jen ten hlásek. :confounded: :frowning2: Myslíte, že bych měla jít k dr. zítra?Nebo co mám dělat, aby se to zlepšilo. jsme doma v teple ani venku jsme nebyli ani včera ani dnes a v neděli sice ano, ale svítilo sluníčko a já jsem malou teple oblékla. Tak nevím no. A přitom je kojená :frowning2:
1. zář 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, pokud nemá horečku a nebo něco víc, tak k doktorce nechoď. Kdyby měla teplotu, tak jí dej panadol nebo nurofen a rýmu když tak odsávej. Nemyslím si,že je to na doktorku. :slight_smile:
1. zář 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já si to taky nemyslím, že je to na dr., taky bych měla strach, že tam ještě něco chytne, uvidíme jestli se dostaví rýma nebo teplotka. Díky Jajuldo. :wink:
1. zář 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, Sabča možná nemá rýmu. Honzík mi taky tak chroptí, někdy jak usíná, někdy když je vzůru, pak přestane. Taky už jsem mu měřila teplotu, páč mě to vyděsilo, ale žádnou neměl.
Safi, já od tchýně dostala za narození Honzíka prsten s diamantem, takže další šperk už nechci. S manželem jsem se domluvila, že jako bolestné bych uvítala penízky. Rozhodla jsem se jít na neinvazivní liposukci 3. generace. Moje celulitida za dobu těhotenství dostala hodně zabrat a navíc, celé roky bojuji s tučnějšími stehny, takže jsem se rozhodla to podstoupit. Samozřejmě, že ne teď, to má ještě čas :wink: .
1. zář 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, Olie má taky "divnej hlásek" ale na doktorku to fakt není. On má ale navíc i soplík tak odsávám. Pokud nejsou teploty tak to neřeším... a vypadá spokojeně, což je pro mě nejdůležitější měřítko :wink:
1. zář 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak nás zítra čeká to plavání,tak na nás myslete,dnad bude malý ok!!
Jinak od včerejška už lezeme jak draci!! :grinning: Ani není možný jak rychle se to naučil!!Jo holt už to není miminko,že tam kam ho položím ho i najdu!!to už rozhodně neplatí!! :angry:
Safir!!Jak píšou holky,pokud malá nebude mít teploty,tak to vážně na doktora není!!Uvidíš sama!!
Tak zatim papa
Jo holky trošku jsem si hrála,tak ukážu jak :slight_smile:
1. zář 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Piškotku, ty fotky jsou náááádherné. Luky už se začíná v postýlce chytat za okraje a klečí s rukama na okraji. Takže budeme muset taky posunout rošt postýlky. Což mě netěší, protože mě z toho vyndávání budou bolet záda. :angry:
Jáji, co je to neinvaz.lip. 3 generace. To jsem nikdy neslyšela.
1. zář 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi bych to nepopsala dobře, takže tady jsou stránky http://www.yesvisage.cz/
1. zář 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já bych to neřešila, ale začínám mít pocit, že plače bolestivě, že jí krček bolí. Pít pije, ale mám z toho obavu. Poškotku opravdu moc pěkné fotky.
1. zář 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, tak pro klid duše zítra zajdi k doktorce. Za to nic nedáš, alespoň budeš klidnější, že jsi nic nezanedbala. Taky malému pořád sahám na čelo, jestli nemá teplotu. On totiž chudáček asi zdědil po mě kýchání. Já kýchám několikrát denně a on dělá to samé :frowning2: .

Piskotku, moc krásné fotečky :slight_smile: !
1. zář 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, já bych plavat chodila a fakt dělaj jen co je mu příjemný!! Ono se to zlomí!! :wink: Piškotku super fotečky!
Safir tak s malou zajdi, ale myslím si že ti stejně nic neřekne. Na rýmu Olinth-je pro prcky od narození- já ho Matoj dávala a je fakt dobrej! A to měl šerednou rýmu asi ve 3 týdnech, a pořiď si něco na ředění soplíků aby se dobře odsávali- v lékárně ti poraděj mám odskoušený Libenar( jsou to jako ampulky s fyz. rostokem) je fakt dobrej! Ona bude plakat a může se ti zdát že jako bolestivě ale většinou je to kvůli té rýmě!! Musej se naučit dýchat pusou... No to jsou moje postřehy, tak to ber jako pokus o radu! :sweat_smile:
Jáji miminka kýchaj protože neuměj smrkat, a vykýchávaj co jim vadí v nosánku!! Jinka já mám zase často škytavku a kluci to maj po mě oba taky!! :sweat_smile:
1. zář 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku úžasný fotky !!!
No když jsme u těch neduhů co prcci dědí po svých úžasných maminkách, tak malej po mně prdí, ale šíleně :sweat_smile:
1. zář 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
No neduhy, manžel si z nás dělá legrci, už se párkrát stalo, že jsme měli škytavku všichni tři!! Pak prohlásil, no jo je vidět po kom to maj!! No aspoň něco maj po mamce, když skoro všechno maj po taťkoj!! :sweat_smile:
Jinak Áda byl včera už ve školce, ale nějak jsem si zatím neoddechla, dnes to snad bude lepší! Hrozně mě bolej záda, asi z toho jak tahám Mata, mám bloklou krční a hrudní páteř, tak jsem už 2 noci nespala! Dnes odpoledne má za mnou domů přijít rehab. sestřička a že mě narovná a promasíruje, tak doufám že to pomůže, protože mě od toho pořád bolí i hlava!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už se nemůžu dočkat!
2. zář 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Vendulko, to ti nezávidím. My za chvíli odjíždíme na plavání. Půjde sama bez manžela. Tak mi drže palce, ať Luky neplače a užije si to. :slight_smile:
2. zář 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak držím palce, a neboj Luky si plavání zase bude užívat, jen to chce trpělivost!! :slight_smile:
2. zář 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo napiš pak hned jak se to plavčo malýmu líbilo ! :wink:
My byli dopo na šestiměsíční kontrole (6m bude mít až za 22 dní :fearful: ) máme 73 cm a 9,2 kg :sweat_smile: dostal třetí prevenar a po víkendu jdeme na třetí hexu. Snad to bude bez následků... :slight_smile:
2. zář 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Ivi Olí je fakt chlapák ty Kg měl Mates v 7 měsících jen je trošku delší!! Opravdu si dopřává, no tak má být asi pokom velikej ne? No a hlavně, že už budete mít ten základ naočkovanej!!
U nás je to tak že nevíme pokom Mates tak roste, já jsem prcek(158cm a 51Kg) a manžel je vysokej a hůůůbenej!! :sweat_smile: Hele Áda měl v roce 9,8kg to jsem zvědavá kdy ho Mates předžene, asi to nebude trvat dlouho!! :wink: Prostě ty naše májový dětičky se nám všem povedli a proto jsou takový hezoučký a velikánský!! :sweat_smile:
2. zář 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásím, že plavání dobrý. Sice občas začal plakal, ale zabavila jsem ho a přesta.Máme tam jednu holčičku a ta vždycky vykřikne a Luky se lekne, že plače a začne plakat. I doma, když se Daňulka nahlas zasměje, tak Luky začne plakat, že si myslí, že plače. Dnes se i potopil a fajn. Díky za radu Vendulko, opravdu jsem ho, když začal nabírat, nechala dělat co chtěl a byl v pohodě.
Ivčo, Oli je kus chlapa. Aby ne když je furt i prsu. :grinning: :grinning: :grinning: My jdeme zítra na kontrolu a na poslední prevenar.
2. zář 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se hlásím taky z plavání a super!!Malej naštěstí neplakal,ale ke konci už byl chudák utahanej a v šatně už mi prostě odpadl a usnul :grinning: Ale jinak pohoda,další plavčo zase za týden!!
Teda holky máte pěkný kusance!!To my jsme hubeňouři,náš vážil v 7 měsících 7 kilo!! :slight_smile:
Pár fotek z dneška :wink:
2. zář 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, vy hned na první hodině plavete s tím žlutým? My neplaveme s ničím. Učí se rovnováhu atd. A polívání a potápění. Příští týden se mám potápět taky, to bude švanda, páč já to nesnáším. Ale sluší vám to. :slight_smile: :slight_smile:
2. zář 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé tak já s Matem začínám jezdit až za 14 dní, No a polívání a potápění už umíme, no a to potápění čeká i mě! Za prve to vůbec neumím-nikdy jsem se nepotápěla a za druhý vůbec nevím jak to budu dělat kyž budu mít Mata v náručí!! :astonished: no říkala nám že si máme pořídit potapěcký brejle, no to se teda už vidím jak tam šaším s brejlema a ještě se neumím potápět!! :unamused: Jinak taky neplavem s oporou a ani u Ádi jsme nic nepoužívali, aby se naučili rovnováhu sami! Jo a Piškotku kolik máte lekcíkdyž jsi platila 2000Kč! Já platila 1200 za 10 lekcí!! Už jsem si pořídila plavky, protože je Mates takovej rváč a brzo bych byla bez podrpdy, tak jsem si koupila sportovní dvoudílný( maj vrch jako bolérko) od Litexu, stavila jsem se přímo v Litomyšli a ve výprodeji je měli za 150Kč místo 700-800Kč, tak jsem byla ráda!! :wink:
2. zář 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Jajuldo, jsem ráda že byl Luky v pohodě!! Opravdu se to zlepší!! :wink: No a s tím křikem, nic nenaděláš a třeba si zvykne!!
2. zář 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak Piškotku fotky jsousuper, moc Vám to na nich sluší. Matýsek je opravdu šikula a pohodové miminko. Ivi no máš ty ale kus chlapa :wink: , ale aspoň je pěkně muchlovací, když je větší. Mě se ty faldíky u dětí líbí. Sabinka už má taky pár na nožičkách jde vidět jak roste a přibírá :grinning:
Jinak mi to včera nedalo a tak jsem si volala dr., ohledně toho jejího chraplavého hlásku slyšela ji i po telefonu plakat, a říkala, že na nic vážného to nevypadá a že pokud nemá teplotu a rýmu, tak je zbytečné k ní jezdit. Ptala se nás kdy jsme začali topit, že to může být z toho suchého vzduchu, že na to děti tak můžou reagovat, takže jsme si tu rozvěsili mokré pleny, aby se tady udělalo víc vlhko, ale stále jsme zachraplí. Je mi to úplně líto jak ji slyším plakat s tím zachraplým hláskem :frowning2: Jinak večer jsem s malou pochodovala 2hodiny než jsem ji uspala od 2-4hodin. :unamused: To byla teda radost. Nakonec jsem ji uspala a pak se zase probudila a pak si manžel vzal Sabinku do postele a spinkali spolu. :slight_smile:
2. zář 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chtěla jsem se zeptat jak dlouho jste po porodu měli očistky. Já jsem je měla tak do 3týdnů pak už nic a včera jsem opět začala mírně krvácet. Nevím jestli jsou to stále očistky nebo už normálně menstruuji je to slabé, žádná hrůza. No ale jestli jsou to už měsíčky tak to mě teda pěkně štve. Jsou to teprve 4týdny :angry:
2. zář 2010 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek