• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Vendy já mám DiS, ale učit bych asi nemohla nemám ani tolik praxe. Na JIP bych se aj vrátila, je líp placené než standard a při stavbě se penízky budou hodit, ale spíš se bojím jak to bude maličká zvládat a taky abych si dom nic nedonesla i když si samozdřejmně nádvám pozor nebo spíš jsem si dávala, ale někdy člověk taky nevěděl že ten pac. má třeba TBC a dozvěděl se to pozdě a rouška je nic moc. :frowning2: Tak nevím, a taky si říkám, že bych maličké chtěla pořídit sourozence a to se zase bojím, že z toho vypadnu už úplně když budu 6let doma. :frowning2:
14. zář 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já už jsem hrazdičku prodala. Ale je fakt, že bych ji Lukymu jako opěrátko při chození nedala. Nepřišla mi moc stabilní. Luky se furt staví a u všeho. V postýlce už trošku popojde z jedné strany na druhou. Ach jo. Ještě furt mám hluboký kočár. Když se vzbudí, tak ho posadím a kuká ven.
Safi, jestli chcete mít děti při sobě, tak zřejmě do práce ani nenastoupíš. Ale neboj, tak rychle ti to uteče, že ti ani nepřijde, že jsi byla tak douho doma.
Piškotku, já už jsem taky začala přemýšlet co klukům na Vánoce. Nebudeme dávat drahé dárky. A asi jich ani nebude moc, protože chci dát klukům stejné množství dárků. A Dany si to trošku vybral i teď, protože dostal na narozky kolo a DVD přehrávač (ten dostal před dovolenou, aby se v autě mohl dívat).
14. zář 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já učit můžu, jen aby bylo místo, a Dis je na učení ,,málo"!! No Já se nechci vrátit kvůli službám, a tomu že je manžel pryč a já bych neměla hlídání! No a stejně ještě máš móře času, když budete chtít hned druhýho prcka! No nechám se překvapit co za ten rok bude k sehnání, zatím si budu užívat Matěje pokud je ,, malej" a společných chvilek s klukama!! :slight_smile:
Jajuldo Mates u tý hrazdičky udělá pár kroků,nějak to neohlídám aby si pořád nestoupal. Jinak máme po Ádoj takový autíčko-odstrkovadlo a to má vzádu vyvýšenou opěrku a za to se Áda rdžel a chodil po baráku, jen se jako jistil, když už měl natrénováno!! :sweat_smile: Mates zatím chodí jen trochu, ale když se drží mě za ruce tak obývák a chodbu krásně přejde!!
Dnes jsem se byla podívat na miminko v porodnici. Mojekamárádkav neděli porodila holčičku! Sice je větší než byl Mates, ale stejně je to mrňousek, když se podívám na Mata!! :slight_smile:
14. zář 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já bych učit asi ani nechtěla, jen budu taky pak muset přemýšlet jak a kde budu pracovat. No teď musím ještě nasbírat i nějaké ty kredity, ale budu je sbírat přes internet těma testama.Ale já mám naštěstí odevzdávat kredity až 2015 tak už mi jich moc nezbývá. Nejhorší je, že u obvoďáka si to sestřičky hlídají ty místa. No uvidíme. Jak dopadnu zatím nad tím taky přemýšlet nebudu a budu si užívat Sabinku :slight_smile: Jinak já nad dárky zatím ještě nepřemýšlela. Možná něco z toho co jsem objednala z Malvíka by mohla mít na Vánoce, kostky jsou pro větší mimi. Ale určitě dostane nejvíc dárků, od babiček a od nás a taky má tetičky takže určitě bude mít krásné Vánoce a taky se na to moc těším naš první Vánoce se Sabinkou :slight_smile:
14. zář 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, tak já už taky přemýšlela, co na Vánoce. Nedávno jsem se dívala, co dostala Kája na první vánoce...dostala různý ty hrací "blbůstky" od Fisher Price, ale má to do dneška a ještě dnes si na tom ráda ujede!! :grinning: Máme třeba tu želvičku, jak má myslím Safi v albu a tu prostě nedá, ta je její. :slight_smile: Pak dostala oblečení, dřevěný kostky a odrážedlo. :grinning: Už ani nevím, kdo co kupoval, ale babičky taky hodně. Pak panenku (látkovou), s tou dlouho spávala. Kubíkovi stále přemýšlím. ...Jinak já vůbec nevím, co budu dělat, za práci, jsem doma 6 rok!! (počítám i s těhotenstvím karolínky). Mezitím jen brigády. S Kájou 4 roky doma + těhotenství + pracák, protože když se nevyvedlo první těhu, nevzali mě zpět na brigádu, pak jsem otěhotněla znova a to jsem byla vlastně celou dobu na ÚP. Jinak mám mlékárenskou průmyslovku (Kroměříž). Hodně chemie, strojírenství, fyzika...nic pro mě. Školu vybrali naši, protože jsem se tenkrát nedostala na obchodku a toto bylo nouzové řešení. Po 4 letech na této škole mi zjistili alergii na syrovátku (= vedlejší produkt při výrobě sýrů). Každou praxi jsem se mohla uškrábat. Pak jsem byla ve fabrice a v druhé fabrice, pak laborantka ve mlýně a opět po nějakém roce mi zjistili alergii - na moučný prach!! :unamused: :angry: Dostala jsem sníženou pracovní schopnost, kvůli alergiiím. Dostala jsem to napoprvé! Takže potravinářský průmysl jaksi nedopadl....pak jsem až do těhotenství s Kájou dělala v Km ve fabrice, dělali se tam klávesnice na počítač, brali tam lidi se s níženou PS a byla to hodně dobře placená práce. Ovšem na 3 směny + víkendy. Smlouva na stálo. Po 3 letech jsem nenastoupila, protože jsem v té době byla samoživitelka, zrovna jsme se rozešli s přítelem a prostě hlídání nebylo. :unamused: :unamused: :unamused: Tak jsem byla do 4 let doma. Za 3800Kč. Mama mi vozila jídlo v igelitkách, peníze jsem nechtěla, neměla bych to z čeho vrátit. Krušný časy. No fakt nevím, na co se vrhnout, protože teď jsem taky od rána do večera sama, babičky nefungují nebo nemůžou, přítel je v práci. Kamarádka má práci, nechávají si malou hlídat, ale přijde ji to na 4tis měsíčně!! A to má hlídání třeba 4 hod denně.
Můj brácha dělal obchoďáka asi u 4 firem, teď se dostal přes konkurs do Yoplait (mlékárna) a dělá tam manažera. :slight_smile: Je mu 25 let, ale je svobodnej, bezdětnej a má prořízlou hubu. Vyučenej elektrikář. :grinning: Tak vím, co jeho práce obnáší a chtěla bych to zkusit. Jako obchoďáka. Vždy byl nejpozději v půl 4 doma. A taky měl hodně spolupracovnic se školkovýma dětma. Jinak já fakt nevím. Ouuu, to jsem se rozepsala.
Jo a dnešní poradna - máme 7,7 kg a 68cm. :slight_smile: A když se Kuba posadil a chtěl sedět, tak mi Dr řekla, ať ho tak dlouho nenechávám, a'ť mu neustřelí páteř, že je malej. :angry: Tak jsem ho lámala do lehu. Ležel, řval a hlavu měl pořád ve vzduchu. Jak jsme vyšli z ordinace, tak si stejně v kočáru sedl a v sedu i usnul. :slight_smile:
14. zář 2010 ve 20:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Piškotku a Jajuldo máte můj obdiv že už plánujete vánoce, donutily jste mě se nad tím taky zamyslet :sweat_smile:
Vendulko a Safi, o práci teda taky přemýšlím dost často kam po mateřské jít... ale je to zbytečný, za 2 roky budou úplně jiný možnosti a jiný místa než jsou třeba teď. I když jistou představu bychom asi mít měly :slight_smile:
14. zář 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi přesně tak! Za rok či dva budou úplně jiná místa, tak se pak uvidí!! :slight_smile: Luci Kuby je taky pěknej chlapák! A s tím sezením, to neřeš, pokud to dělá sám, tak je na to připravenej!:slight_smile: Zítra jdem do poradny, tak jsem zvědavá kolik zase nabral a co nám řekne Dr. na to že už začíná chodit, asi taky dostanem vyhobováno!! :unamused: Ale já to neřeším,každý dítě je jiný, a vyvíjí se podle svých schopností- no prostě příroda!!
No vánoce?! Tak já mám vybráno pro Ádu- dětskej notebook-učí čísla, písmenka, anglický slovíčka a povídá 3 pohádky+ nějaký hry!! Stojí kolem 800Kč, tak to ještě jde a pak chce nějaký dinosaury, a velký auto no to by se dalo splnit a pak ještě něco praktickýho! Matesoj jsem koukala na motivační kostky od fischerprais, a od mamu veselá mašinka a ještě taková jako knížka! Všechno to jsou rozvojový hračky!! A ten stoleček bych taky brala ale zkusím sehnat bazarovej- to mu ještě poslouží!! :wink:
Jinak já už mám vánoce vybraný, včera mě dovezli tu kuchyň!! A o víkendu ji budem dávat dokupy, dá nám to práci, nová voda,elekrtika, obklady!! :sweat_smile:
15. zář 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak abych pravdu řekla já jsem ještě o práci vůbec nepřemýšlela!! :sweat_smile: Chcem pak Máťo vi pořídit sourozence,takže než já půjdu do práce,tak to bude ještě hodně dlouhá doba!!
Vendulko tu mašinku scháním taky!!Můžeš mi na ní poslat prosím odkaz??Ani nevím jak vypadá jen jsem o ní slyšela!!Až budeš mít smontovanou kuchyň,tak to nafoť a dej sem ať se můžem pokochat!!
Tak nás čeká zítra další lekce plavání,tak už se těšim!!
Musim končit,jdu malýho nakrmit a razíme ven,tak zatim papa :wink:
15. zář 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku tu mašinku maj tady v obchodě, vypadá moooc dobře a není vůbec drahá 199!
15. zář 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak práci já neřeším, páč dělám v taťkové firmě a dělám i přes mateřskou. Takže já z koloběhu nevypadnu.
Piškotku, taky máme zítra plavání, tak jsem zvědavá jak se bude Lukymu líbit. Minule byl fajn.
Já jsem odjela k našim, protože nám zateplují panelák a teď to dělají na naší straně a vrtají do panelu. Luky se toho bál až plakal. Tak jsem se sebrala a jela k našim, tady je klid. Mamka vyzvedne Daňulku ze školky a přijedou sem.
Tak jsem dneska dala Lukyho poprvé do sedačky normální - né do vajíčka. A byl v pohodě. Stejně furt sedí nebo stojí, tak co. Já když jsem říkala doktorce, že lozíme a snaží se stavět, tak mi řekla, a\´t jsem v pohodě. Pokud to dělá sám, tak se tím trápit nemám a mám ho nechat. A to je na nožičkách furt. Ležet ho už nebaví - jenom sedět a stát. Takže teď lítám furt za ním. A taky už jsme začali otvírat kramovat šuplíky. Opravdu super. :grinning:
15. zář 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jaká veselá mašinka?
15. zář 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky ten stoleček od FP je jaký ten s těma kuličkama uprostřed co se točí a hraje nebo ten co se deska dá použít na hraní oboustranně?
15. zář 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já chciiiiii taky stoleček, nemáte někdo fotku nebo webovky ? :grinning:
15. zář 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi stačí si zadat do vyhledávače hrací stoleček a vypadne ti spousta odkazů!! No mašinka co jezdí, má knoflíky-dělaj zvuky, komín po zmáčknutí houká a světla svítí a má dírky na tvary na vkládání!! Je fakt hezká! No ten stoleček určitě pořídíme, jen nevím jestli FP nebo jinou firmu, maj skoro ty samý funkce a nestojí novej 1600 ale 950( maamaa)!! No myslím že zatím budu jen okoukávat, předvánoční trh pak určitě přinese slavy!! :sweat_smile: No jenak si myslím, že ten stoleček je super dárek, kombinuje několik motivačních hraček dohrmady, a dítko si u něj dloho vyhraje, někde maj dokonce psaný už od 6měsíců!!
15. zář 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky ještě se musím pochlubit, Mates už 2 dny umí dělat paci-paci!! :grinning: No je fakt že ho už 14 dní mučím a pořád mu to opakuju, a nic a pak jsem si k tomu přizvala Ádu a Mates to po něm okamžitě začal opakovat!! a teď jak ho uvidí tak sedí a plácá ručičkama, dokud ho nepochválí!! Tak jak se budem zase něco učit, tak u toho bude i bráška!! :wink:
15. zář 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jste mě vnukly myšlenku na Vánoce ten stoleček. Jsem akční a už jsem ho i koupila na MMB za 480 včetně poštovného a je oboustranné. Je super.
15. zář 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. zář 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není nový, můžeš se podívat jaký jsem objednala. Do názvu jsem dala hrací stoleček a stojí s poštovným 480,-. Mě se líbí. Ten domeček je taky dobrý, ale drahý. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No však i ty stolečky, je drahota!!! No zkusím to sehnat bazar i ten domeček!! No peníze nikdo netisknem že?! A někdy to prodávaj fakt minimálně hraný, a v bezva stavu!! :wink: Jajuldo, kams to dala mě se nic neukázalo! :confused:
Jinak dnes jsem byla na kontrole na ortopédii a nic moc, napsala mě další rehabky, a elektriku mám to zase na 14 dní. Tak jsem zvědavá jestli to zabere, ty moje záda mě pořád dávaj zabrat! Snad se to už umoudří, je to náročný, když musím každej den dopoledne na rehebku a ještě sebou tahat Mata!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, já to nechápu. U našich jsem si dala do názvu hrací stoleček, zboží nové a použité a vyjelo mi jich abakuk. A když to zadám doma teď, tak se mi tam neukáže nic. Nějak to nechápu.
Jinak já má chycené záda a ještě stále mě bolí kyčel (bolet začala když jsem byla v sedmém měsíci) a nějak se to nelepší. Tak nevím.
15. zář 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28802456&tab=5
Tak já našemu mrněti objednala tenhle stoleček!!Už se těším až přijde!!Má ho kámoška úplně ten samej a je super a náš malej ho u ní viděl a byl z toho unešenej!! :slight_smile:
Ten domeček je taky celkem super!!A vendulko nemáš někde odkaz na tu mašinku???
Tak my jdem v jednu na plavčo,tak uvidíme co dneska!!
Jo holky mě se dneska malej poprvé postavil!!Sice vypadal dost nestabilně,ale postavil se na nohy!! :sweat_smile:
A furt si zkouší sedat,ale moc mu to nejde!!Vždycky tam z lezení hodí zadek a neví co s rukama,tak je takovej v polosedu a nakřivo!! :grinning: A ještě se u toho rozčiluje,že mu to nejde!!
16. zář 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady je náš smíšek :grinning:
16. zář 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já skončila s chřipkou v posteli :angry: . Celé těhotenství jsem byla naštěstí jako rybička a teď si to asi vybírám. Manžel včera lehnul se střevní chřipkou, ale dneska už mu je naštěstí dobře, takže se stará o Honzíka, aby to chuděrka ode mne nechytnul. To bych fakt nechtěla!
Byli jsem v poradně, takže máme 4840 g :slight_smile: ! Prý je to krásné a zdravé miminko :wink: ! Dostala jsem brožurku na očkování proti rotavirům. Sice to je k peronálnímu podání, nikoliv očkování, ale stojí to 4 tisíce :confounded: ! Nechávaly jste to některá naočkovat?
Chci se zeptat, dneska při přebalování jsem si všimla, že je Honzík nějaký osypaný po celém tělíčku takovýma malinkýma červenýma tečkama. Nevíte, co by to mohlo být? Snad je to normální.
Ty odkazy si uložím a určitě malému z toho taky něco pořídím. Od Fisher Price jsem pořídila takovéto houpací křesílko s hrazdičkou a je to vážně super. Je fajn, že je to až do 18 kg, takže to s ním poroste!
16. zář 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji, tak my jsme nechali Lukyho proti rotavirům naočkovat. Je to drahé, ale když je ta možnost, tak jsme mu to dali.
Jáji nemá to na tělíčku potničky? To by tak vypadalo.
Piškotku, ten stoleček je krásný co jsi objednala, ale je moc drahý.
My jsme dneska byli taky na plavání a Luky už je super. Blbne a líbí se mu to. Už se i dost dneska potápěl. :grinning:
16. zář 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, potničky mě taky napadly. Snad máš pravdu. Sice nevím o tom, že by se zpotil, ale doufám, že to nic horšího není.
Tak vidíš, že už se plavání Lukymu líbí. Náš Honzík už u koupání taky přestává řvát a jen kouká. Což je pokrok :wink: .
16. zář 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my na plavču taky ok!!Tak jsem ráda,že se mu to líbí!!
Jájuldo!!Jo ten stoleček je drahý,ale přece jen jsou to Matýska první vánoce,tak jsme mu ho koupili!!Ostatní dárky už nebudu kupovat tak drahý!Tak snad se mu bude líbit a vyhraje si s ním!! :slight_smile:
16. zář 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš plaváček:grinning:
A stojíme:slight_smile:
16. zář 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky poslala jsem vám pár fotek naší prdelky, aby jste viděli, jak už jsme velký a hlavně úplně jiný :grinning: Už to neni mamánek, ale tatánek :grinning: Dnes ještě písnu, až Ditušku vykoupu a usne.Zatim pa
16. zář 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo!!Dituška je nádherná a kolik má furt vlásků!!A hodně teda povyrostla!!Opravdu moc!!A je kouzelná!! :wink:
16. zář 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku gratulace k postavení ! :wink: Ty plavky jsou super ! :grinning:
Jaji já jsem nechala rotaviry naočkovat a jsem ráda, teď má období kdy všechno strká do pusy a já jsem klidnější. Podle mě to za ty peníze stojí. Červené tečky budou potničky, to nic není. Tekutej pudr to spraví.
Míšo malá je kouzelná, už nakupuj sponky, brzo budeš dělat culíky :dizzy_face:
16. zář 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek