• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ahojky holky, tak my byli dneska u dr. na kyčle tak ty jsou v pořádku další kontrola až za tři měsíce:slight_smile: Sabinka byla moc šikovná vůbec neplakala:slight_smile: Pak jsme se byli ukázat tetkám do práce byli z ní nadšené. Já jsem byla na gyndě, tak všechno je v pořádku a mám přijít až budu mít po první MS:slight_smile:Tak jsem ráda, že to mám za sebou :slight_smile: Jinak musím teda taky začít přemýšlet co na ty vánoce. Jinak Dituška opravdu hezky porůstla moc ti to s ní sluší jste krásná rodinka :slight_smile:
Jaji tak se co nejdřív uzdrav. Já jsem dneska taky vyřízená malá mi ted v kuse řvala nepředstavitelně asi hodinu, až mě z toho bolí hlava :frowning2: nevím co jí bobka trápilo. Teď už spinká uvidím jak dlouho :unamused:
Piškotku no super malý je vážně frajer a už stojí to není možné jak jsou ty děti šikovné :slight_smile: Jaji tak to je pěkná váha, mi měli 3900g před týdnem tak uvidíme kolik budeme mít. Po neděli v úterý jdeme pichat naušničky tak se moc netěším asi to pěkně obrečím :frowning2:
16. zář 2010 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak už mám objednaný na vánoce i ten domeček pro Lukyho, ale ten dostane od našich. Daňulka už včera psal Ježíškovi. Měl strach, že Ježíšek nebo jeho skřítci pomocníčci dopisek nenajdou, protože máme kolem baráku lešení zadělané silonou. :grinning: Jak byl dneska ráno rád, že už dopisek na balkóně není a má ho Ježíšek. :sweat_smile:
17. zář 2010 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak píšu až dnes, jelikož včera měla Dituška nějaký den blbec, tak i při usínání zlobila a mě neni zrovna dvakrát dobře, jsem strašně nastydlá, tak už jsem sem ani nešla,vzala jsem si prášek a šla jsem si lehnout.To počasí je jak bláznivý, takové změny teplot mi nedělají vůbec dobře.Dituška na 2 měsíční kontrole vážila 4800g a měřila 56 cm.Za chvilku půjdeme na 3 měsíční a to už bude mít dobře přes 5 kg, už je těžká a sotva jí udržim, když jí krmim.Jinak už je plně na sunaru, kojení jsem úplně vzdala, nemělo to cenu, pořád mi řvala hlady a tedˇ je fakt spokojená!!!I hezky spinká.Vykoupu jí kolem 7 hod.nají se a pak krmim třeba až kolem 2 nebo 3 nebo půl 4 hod.ale to je jediný krmení, co za noc dělám, jinak mi vydrží a pak jí krmim až v 8 hod.ráno, což je super, jsem opravdu i já odpočinutá a obzvláštˇ, když člověku neni dobře, tak to hodně pomůže, že si i sám může lehnout.Takže jsem fakt spokojená.No a jinak mi pije tak kolem 160ml a několikrát vytáhne i 200ml, podle toho, jaký má hlad.No, ale během dne jí krmim teda spíš i po 2 hod.ale dopoledne mi od těch 8 hod.vydrží až do půl 12.A navíc papá dobře,vypije to naráz a žádné modlení :grinning: Co se týče vlásků, tak ty jí od porodu vypadali jen vepředu, ale jinak jí zůstali a když jí myju hlavičku, tak už mám ty vlásky mezi prstama, tak musim dávat pozor, abych jí nezatáhla.Zatim to vypadá, že je bude mít hustý, což máme oba s manželem, tak to budou culící :grinning: Jinak už má za sebou jednu dávku na rotaviry a zachvilku nás bude čekat ostatní očkování a pak konečně náušničky.Manžel koupil opravdu nádherný, úplně jsem brečela, jak jsou nádherný, tak už se těšim, až je bude nosit.Jsou z bílého zlata, jelikož já žluté nemůžu ani vidět, prostě se mi nelíbí, každý má jiný vkus.Jinak jsem ráda, že se vám daří sdětičkama dobře, za chvilku už to tu bude všechno běhat po bytě a to bude potom legrace :grinning: No nic holky letim něco udělat.Zítra odjíždim s Dituškou na víkend k rodičům, manžel má akci s hasičema, tak bych byla doma stejně sama.Tak si užijte všechny taky hezký víkend a já zase zaskočim.......papapa
17. zář 2010 v 16:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak Oliverek mi dneska slezl z postele :dizzy_face: Spím na rozkládacím gauči bez roštu, matrace přímo na zemi, takže výška je cca 20 cm a na zemi mám koberec. Leze pozpátku, ale pohybuje se. přelezl celou postel a skončil s hlavou na posteli a celým tělem na zemi. Byla jsem u něj celou dobu, styl teda ještě bude muset vybrousit, ale pohybuje se :grinning:
18. zář 2010 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivčo, to je super, že se Oli už pohybuje. Ovšem teď abys už dávala dost velký pozor a sledovala ho. Páč on rychle zjistí, že se dají šuplíky otevírat, že se dostane do super míst... :grinning: Já zase nemůže Lukyho přesvědčit, at si na chvíli sedna. Stoupá u všeho, děs. Teď už říkám, ať už raději chodí. :angry: :angry: :sweat_smile:
Včera jsem pořešila přes net Vánoční dárky pro děti. Teď už vymyslet co chlapovi a zbytku rodiny. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. zář 2010 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky!!Jsem tu jen na moment!!Teď jsme přišli z venku!!Byli jsme od rána pryč,takže jsem celá učochtaná a půjdu za chvilku malýho koupat a půjde chrnět!!
Ivčo!!Gratuluju k pohybování za chvilku zjistí,že to jde i popředu a to bude teprve veselo!! :grinning:
18. zář 2010 v 18:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jajuldo, Piškoku díky... :wink:
18. zář 2010 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak nás dnes čeká poradna,tak jsem zvědavá kolik mrně váží!!A taky mu budou dělat UZ mozku,protože už se mu uzavřela fontanela,tak musí zkontrolovat jestli je vše ok!!Protože kdyby ne,tak by nás museli operovat v Motole,ale to si vůbec nepřipouštim a Dr říkal taky,že se nemám čeho bát!!Jen ho zkontrolujou jestli je mozek ok,když už se lebka uzavřela a bude!!
Pak dám info,tak na nás myslete zatim papa :wink:
20. zář 2010 v 10:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, nějak je tu mrtvo :rolling_eyes: .
Pištkotku, to slyším poprvé, že když se uzavře fontanelka, tak se jde na UZ. Chodí se když se dlouho neuzavírá, ale když se uzavře, tak je to v pořádku.
Jinak já jsem s Lukym opět u našich. U nás ještě stále vrtají a Luky hystericky pláče. No jo vrtání do panelu. Musíme to ještě pár dní vydržet. Ptala jsem se chlapů jak dlouho budou vrtat naši stranu, tak maxim, do konce týdne. Doufám, že jsou šikovní a stihnou to dříve.
20. zář 2010 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak Piškotku ať ti to dobře dopadne. Nám nejel dopoledne internet tak jsem nemohla písnout. Jinak já jdu zítra s malou na poradnu a taky pichat ty naušničky na což se moc netěším asi to pěkně obrečím. Do toho na manžela něco vlezlo takže je pěkně nachcípaný tak uvidíme doufám, že nás to se Sabinkou mine je sice kojená, ale nezaručuje to, že to nedostaneme taky. :frowning2: Jinak v neděli nás čekají křtiny, takže přemýšlím co si vezmu na sebe, abych se manželovi a Sabince líbila.
20. zář 2010 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jájuldo!!Nám UZ dělali už podruhé,protože se mu fontanela uzavírala dřív než má,ale naštěstí vše ok jen se to musí hlídat!!
Jinak vážíme 8160g a 69cm,takže jsme drobounký!! :slight_smile: Hlavní je,že jsme zdravý a to je to nejdůležitější!!
Safir a jaký dáte druhý jméno Sabince??Náš Mates není křtěný a teda to ani neplánuju!!Oba s manželem nejsme věřící,takže ani do kostela nechodíme!!
Musim končit,tak zatim papa :wink:
20. zář 2010 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to je dobře, že jste v pořádku Piškotku :wink: Matýsek má krásné míry. No prostě krásné, zdravé a prospívající miminko a tak to má být :slight_smile: No Sabinka bude mít druhé jméno po kmotřičce takže Barbora, měl by to být někdo svatý a svatá Barbora je :slight_smile: No a já se taky křestním jmenuji Barbora :slight_smile: Ale tímto jménem se jí říkat nebude bude to jen její patronka :slight_smile: Jinak už teď se netěším na pichání oušek. Dr. to pichá jehlou, ani vlastně nemáme nastřelovací naušničky, pěkně to opláču :cry: :frowning2:
Jaji ozvi se jak se máš. A jak se má Honzíček a co ty už jsi trošku vykurýrovaná? Musím říct, že Sabinka už od pěti týdnů krásně pase koníčka, a každé ráno je to takový rituál si semnou vykládá a povídá, směje se a dělá různé ksychtíky a už začíná i hlásek vískat nebo tak něco :slight_smile: :grinning: Je to nádherné při jejím úsměvu se mi derou slzy do očí. :slight_smile:
20. zář 2010 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Piškotku gratuluju ke kontrole ! :wink:
Safi, já jdu křest domlouvat asi dneska odpoledne nebo zítra, nakonec jsem se tak rozhodla po dlouhém vnitřím boji a zvažování všech možností i se zohledněním nátlaku rodiny... Tak uvidíme jestli mi ho někdo pokřtí jako svobodné matce, ale myslím že i kněží vykazují statistiky přírustků a už jsou hodně benevolentní. Sňatky katolíka a nekatolíka už jsou úplně běžné, církev hodně poevila, jinak by asi členská základna hodně prořídla :grinning: Tak jsem zvědavá jak dopadnu. Jdeme ještě dneska plavat tak toho máme nějak moc :sunglasses:
Holky chodíte někdo na cvičení s miminkem ? Já uvažuju o tom že to plavčo vyměním za cvičení. Plavání ás stresuje, v šatně vždycky brečí, akustika je tam šílená, všechno se v tom stísněným prostoru rozlíhá a on se bojí, rozbrečí ho každý miminko a pak už nepřestNE. Ve vodě dobrý, ale stresy před a po a dlouhej brek mi za to nestojí...
21. zář 2010 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivčo, po naší zkušenosti s plaváním a plakáním, bych to ještě nevzdávala. Luky je už v pohodě a a nepláče. Ale slyšela jsem že cvičení je taky dobré.
Safi, ani jeden z kluků nemá druhé jméno a ani jsme ho dávat nemuseli.
Jinak opět jsme u našich. Ještě tak 2-3 dny a bude snad po té největší hrůze - vrtání. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. zář 2010 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jajuldo ono jde i o to že se blíží zima a nechci ho tahat vymáchanýho na mráz. Je to pro nás dost daleko (30 min autem) a já z toho nijak odvázaná nejsem. Pokud by se do vody zamiloval Olie tak to samozřejmě prodloužíme, ale jinak si odchodíme září-říjen a budem chodit cvičit. Tam dohlídnou i na PMV a budu v klidu, a je to blízko, máme to jen z kopce dolů. Taky cena je asi třetinová než plavčo... :unamused:
21. zář 2010 v 09:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, no nestíhám ani dočítat, ale o víkendu to zase doženu :slight_smile: , no a od 1 října snad budu mít internet, takže super. Tak Laurinka je jak zrychlený vlak :angry:, už asi týden lozí po čtyřech a na sedačce se vyšplhá po polštáři na nožky. No začaly jsme s kašema a zeleninkou, nato jak vypadala, že bude velký jedlík, tak to tak zatím nevypadá, musím to do ní cpát násilím, no a strašně ráda u toho povídá, no moje nervy. Dneska jdeme do poradny, tak jsem zvědavá, jestli máme něco navíc, ale při těch jejich aktivitách, co má, tak nevím. Jinak se mějte holky fajn, ještě se nám udělalo krásné počasíčko, tak užívejte s prďolkama.
21. zář 2010 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Ivčo!!Taky bych to s tím plaváním ještě nezavrhovala!!Uvidíš sama!!Našemu mrněti se plavání líbí a vodu přímo miluje,takže my určitě budem pokračovat a pak chcem hned na další kurz plavání!! :wink:
Safir!!Barborka je moooc krásný jméno!!
21. zář 2010 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, my se v tom nachlazení pořád plácáme :frowning2: . Už to chytnul i Honzík, ale naštěstí je bez teplot! Ráno manžel koupil odsávačku na vysavač, takže malému pomáhám alespoň takhle a taky máme kapičky do nosu Nasivin, které jsou pro malá miminka. Je vidět, že není ve své kůži, protože mi prospal celou noc bez jídla a dneska půl dne v postýlce, ve které vůbec nechce spát. Snad se toho brzy zbaví. Já už jsem na tom líp, ale rýma se mě taky pořád drží. Teď je to hrůza, je toho všude kolem a k tomu i střevní chřipky :confounded: .
Jinak musím říct, že začínáme bojovat se změnou prostředí :frowning2: . O víkendu jsme byli u našich. Mám tam starý kočár po neteři a vůbec v něm nechtěl spát. Dřímal, jen když se s ním houpalo a noc mi skoro celou probrečel, až jsem měla strach, jestli není nemocný. Jen co jsme dorazili domů, spal zase jako zabitý. To mě vážně mrzí, protože u našich býváme docela často. Tak nevím, jestli to mám zkoušet dál, aby si zvyknul nebo na noc jezdit domů, abychom se alespoň vyspali.
21. zář 2010 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak dneska na kontrole vážíme 4300g a 54cm, krásně dle slov paní doktorky rosteme na to že jsme kojení :slight_smile: Tak mám radost. Jinak nám paní dr. pichla naušničky tak to jsem myslela, že když jsem slyšela Sabinku plakat, že tam snad vlítnu a vytrhnu jim ji, tolik mě to bolelo.Ale šikulka, zvládla to pak si dudla aby se uklidnila a hezky usnula. Ale pro mě to byl teda záhul :cry: :cry: :cry: Děkuji piškotku :slight_smile:
Jinak Jaji, určitě to nevzdávej, malý si zvykne ono je to po těch 6týdnech vždycky takové. Mě malá zase přez den plače tak, že seúplně rapne a musí jít do kočárku sotva klapne branku už spí. To se upraví neboj. Jen vydrž.U nás je manžel taky nemocný, tak uvidíme. Dr. mi říkala, že pokud je kojená má inmunitu aspoň do 3měsíců. Tak snad to nedostane. Jaji brzo se uzdravte :wink:
21. zář 2010 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Safi gratuluju ke kontrole. :slight_smile:
Teda jak čtu jak vám mimča spí tak je mi do breku. Dneska odpoledne jsem Oliverka uspávala 2 hodiny. Byl unavený, vyčerpaný, chtěl spát ale nemohl zabrat... To má asi po mě, taky špatně spím :frowning2: V noci na dnešek jsem kojila 8x, vůbec se to nelepší. Ach jo, kdy se i já vyspím celou noc ? :confounded:
21. zář 2010 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivi to mě tak mrzí, věřím, že tě to trápí a ani se ti nedivím. Už je to opravdu dlouho. A ty musíš být vážně unavená a hyn. Zkoušela jsi se poradit s dětskou lékařkou jak to udělat aby se ti tak nebudil? A jak mu jdou příkrmy chutnají mu? A uspáváš venku nebo doma. Já když už si nevím rady tak i zadeště jdu ven. A malá tam hezky usne a spí někdy i dlouho. Ono se miminkám na čerstvím vzduchu spí líp. Jinak doma, zkoušet před spaním vyvětrat a po koupání už žádné velké aktivity napapat a zkoušet zda usne nebo uspinkat. On už se ti taky Oliverek docela pronese že?Má rád houpání? Třeba by nebylo marné pořídit houpací postýlku závěsnou. Ivi nevím jak poradit.Ale moc bych ti přála, aby nastal zlom a Oliverek líp spával. Ajaký byl v těhu v bříšku. Mě malá spávala i přez noc nijak mě nebudila.
22. zář 2010 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Safi, krásně rostete. Luky je taky trošku zahleněný - to je to počasí. Ráno chladno,odpoledne teplo a večer zase chladno. Opět hostujeme u našich. Snad ješttě zítra a pak už by to měli mít hotovo.
Ivčo, já bych se asi na cvičení vyprda. Přijde mi to celkem zbytečné. Plaváním se něco naučí, ale cvičením. Máš pravdu v tom, že je to dost drahé, ale co dneska není. S tím spaním v noci je to divné. Tolikrát s budit, je to miminko, mělo by spát alespoň dvě hoĎky v kuse. Zkusila jsi ho dát k sobě do postele? Přijde mi že má hlad nebo něco mu chybí když nemůže usnout. Luky na noc nepije mléko, ale čaj. Mléko mi pije jenom už v noci.
22. zář 2010 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak Mates má rýmu jako trám!!Odsávám a odsávám!!Malej řve jak tur,je mi ho chudáčka líto!!Včera usnul v půl osmý večer a vzbudil se až v půl osmý ráno,takže mi spal 12 hodin v kuse!!To se mu dlouho nepovedlo,je to asi tím,že mu není dobře,snad se z toho brzo dostane a nebudem muset k Dr!!
Ivčo!!To už fakt není možný!!Já už bych mu zkusila dát na noc sunar nebo Nutrilon!!Vím,že si proti tomu,ale třeba by to pomohlo Olí by začal pořádně spinkat a ty si taky odpočineš!!Za zkoušku nic nedáš!! :wink:
22. zář 2010 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
pištkotku a půjdeš s Matýskem na plavání?
22. zář 2010 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Jájuldo!!Uvidím jak malej bude zítra vypadat,ale asi půjdem!!Pokud nebude mít teplotu,tak na tu půl hoďku půjdem a pak hezky šupky domu!! :wink:
22. zář 2010 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojte, Piškotku my jsme taky týden měli rýmu. Při odsávání jsme ho museli držet 2. Bránil se. :frowning2: Tak ať to máte brzo za sebou. :unamused: Jinak kubík taky lozí pozpátku. :grinning: A když je na všech čtyřech, tak už si sám sedne. :slight_smile: Ivi už jsem to psala, já bych to teda nevydržela, musíš mít ohromnou výdrž a trpělivost....klobouk dolů. Marně hledám, jak ti poradit....prostě je asi Oliverek takový...nebo je něco špatně. Já to teda na sebe prásknu, já jsem naučila Káju i Kubíka usínat na rukách. Upletla jsem si na sebe bič - Ale - Kubík se to naštěstí odnaučil. káju jsem tahala do 14 měsíců. :confounded: Kuba se mi v noci dost budil a nemohl zabrat. A moje babička mi říká: a jak usíná večer?...No jak, lehnu si s ním, dávám mu čaj, on se pak otočí na bok a usne. Někdy řve, tak ho dám na sebe (bříško na bříško) a tak usneme...a babička mi řekla, že každý dítě se v noci probudí, třeba cestuje po postýlce, ale potom zase usne! A _Kuba to sám prostě neumí znovu usnout, potřebuje k tomu mě!! Když jsem se "ohlédla" zpátky, je to tak! Tak dnes je to 4 den, co Kubík usíná sám, když pláče, přijdu, utiším a jdu pryč. Některé to tak děláte od začátku, já se to teprve učím. Prostě bylo jednodušší pro mě si s ním lehnout a hotovo. A u nás to funguje, spí o hodně líp. :slight_smile: Jen až přijdou zuby, tak bude po spaní. S Kájou jsme nespali snad 2 měsíce.... :unamused: Jajuldo my jsme taky v paneláku a to vrtání nás taky čeká. Takže se mám na co těšit, co... :angry:
22. zář 2010 v 11:46  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci, já Lukyho uspávám v náručí hopsáním na balóně. Zkoušela jsem ho nechat v postýlce, ale marně. Začne plakat, stoupne si a konec. Ikdyž je absolugně unavený, neusne. Prostě si stoupá, chodí kolem postýlky, dělá blbinky, ale spát ne. A pak začne plakat. :fearful:
22. zář 2010 ve 12:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivčo, a to ti Oli v noci pláče nebo co dělá, že ho tak často kojíš?
22. zář 2010 ve 12:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Lucienko já taky malou uspávám na rukách pokud teda neusne při kojení. A v noci když se zavrtí nebo otevře očička dám dudílek nebo jen pohladím a spinká dál. Nechovám. Do postele si ji beru jen na kojení a nad ránem spí semnou, to se s polu probouzíme a povídáme si :slight_smile:
22. zář 2010 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky dát dobrou radu, je strašně těžké protože každá máme jiné miminko a každé je zvyklé na něco jiného. Ivi moc ti fandím :wink:
22. zář 2010 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek