• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Tak já neuspávám!!Každý den jde malý v půl osmý do postýlky,dostane dudlika,popřeju mu dobrou noc a odcházím!!Chvilku si povídá a pak usne,někdy tam jdu dát mu dudlika,ale nikdy jsem tam s ním nebyla a nebudu!!Je tak navyklej od malička usínat sám!!
22. zář 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Piškotku máš zlaté dítě. Spí celou noc, usíná sám...sen každé matky :slight_smile:
23. zář 2010 v 06:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku no prostě jak píše Lucienka :slight_smile: no mě to uspávání na rukách nevadí, ráda se na ni dívám a dám sem tam pusinku a užívám si pohled na ni. Někdy usne při kojení tak ji dám jen do postýlky a hajá dál. V noci k ní vztávám jen ke krmení a přebalení a to až když si zaplače. Na vrtění a mrčení nereaguji, ona je totiž naše malá mrčalenka a šprůňalka, furt vydává zvuky :grinning:
23. zář 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky Máťa sice usíná sám a spí celou noc v tomhle je úplný zlatíčmko,ale není dokonalý abyste si nemysleli,taky občas dokáže pěkně zlobit a vztekat se!!Ale jinak si na něj opravdu nemůžu stěžovat!!
Dneska plavání super,poprvé jsme se potápěli a malýmu se to líbilo ani neplakal,tak jsem ráda!! :slight_smile:
23. zář 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, Matýsek je zlaté dítě :slight_smile: . Luky taky usínal sám, ale jednou byl jakýsi nevrlý, tak jsem ho uspala v náručí a od té doby sám neusne. My v plavání taky super. Luky se chláme, čachtá... Měla jsem strach, že bude nějaký špatný, protože je trošku nevrlejší - myslím, že zuby. Ale super. Dneska už jsme doma. Už nevrtají do panelu, takže super. Pro mě je to lepší, protože mám koberce. Naši mají plovoučku a to jsem mu musela stát za zadkem, páč všude vstával a chodil kolem stolu atd. Už se těším až začne chodit. Tohle meziobdobí je na nic. :grinning:
23. zář 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky děkuju za rady... Oliver usíná zásadně u prsu, ve dne, v noci. Je to asi tím že sám usnout neumí a jeho 9,5 kg bych neunosila i tak jsem strhaná. V noci se budí často, v lehké fázi spánku se probudí a asi se potřebuje přesvědčit že jsem u něj. Když se jen vrtí a nebrečí tak nevstávám, pokud brečí a úplně se probudí, znovu usne jen u prsu. Já taky špatně usínám, asi to má po mě :frowning2: Nemyslím že by měl vždycky hlad, jde mu jen o to se napojit a cítit mě a pak si asi připadá v bezpečí a usne. Dětská to neřeší, jen mě lituje, ale neporadí. Zítra bude mít půl roku, už bych ho klidně narvala Nutrilonem, Sunarem, Bebou, čímkoliv, ale odnaučil se pít z flašky a veškeré pokusy selhaly (i když tam měl moje mlíko) prostě to do pusy nevezme. V poledne sní půl skleničky od Hami a jí pěkně ze lžičky, druhej večer mu dávám pár lžiček kaše, ale ta mu moc nejede. U něj to není o hladu, je rozmazlenej a fixovanej na mě. Nevím jak to změnit :unamused: My jsme mamči takto vyváděli až do roku. Já si myslím že se to zlepší až přestanu kojit.
Do postele si ho brát nechci, já se s ním nevyspím a nechci ho na to učit, ale kolem 4h poslední dobou dochází síly a končí vedle mě. Neřekla bych že spí líp, jen ho mám po ruce a nemusím na kojení vylízat z postele. Vedu si statistiku jak se budí a horší se to. Byly doby kdy se budil 4-5x a teď poslední 3 týdny je to 7-8x Docela spolehlivě po hodině.... :confounded: Ach jo, tak jsem se vybrečela a jdu za ním, běží mi stopky..... TV jsem půl roku neviděla (s výjimkou zpráv u kterých kojím)
23. zář 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
IVčo, jsou násadky (nemůžu si vzpomenout, jak se to jmenuje) na lahvičky co připomínají prso. Jsou měkunké a super. Zkus je. A rozhodně bych na noc dala třeba Sunar. A na večeři mu můžeš dát piškoty rozmáčené v čaji nebo přesnídávku. Nebo sušenky rozmáčené v sušeném mléku. Ivčo, zkus mu třeba natřít dásínka nějakým gelíkem na roztoucí zoubky, může to být i tímto. A dudlík nechce? Zkoušela bych mu přes den dát dudlík a když by si zvykl tak v noci. Myslím, že Luky by se taky budil, kdyby si nedal sám dudlík v noci do pusinky. Dětská by ti měla něco poradit a né tě jenom litovat.
24. zář 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky Vendulka se dlouho neozvala.
24. zář 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo!Jak píše Jájulda já bych to furt dokola zkoušela a zkoušela a nakonec se to povede a on si zvykne na flašku i dudlík!!Bude to boj,ale už bych ho k prsu přikládala opravdu jen na kojení jinak ne!!Takhle to s tebou za chvilku švihne,taky si potřebuješ odpočinout,nejsi na baterky!!Musíš to holt zkoušet a nepolevovat,i když pláče!!
Jo a my máme čtvrtý zub nahoře vlevo :grinning: Malej teď usnul v postýlce,tak já jdu něco poklidit a až se vzbudí,tak jdem ven!!Přeju hezký víkend zatim papa
24. zář 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, pomalu dočítám. Všechny naše prďolky jsou šikovné :slight_smile: Tak my v úterní poradně jsme dostaly hexu, ani žádné teploty jsme nedostaly, tak to bylo super. Máme 7,55kg a 68cm a doktorka říkala, že se ani moc nediví, že Lauruška moc nepřibírá, když je neustále v pohybu, jenom se chlamala. No je to děs ji udržet v klidu, i když je večer utahaná, vůbec se nechce nechat huškat, radši se bude pořad stavět na nohy a hlavou bouchat o polštáře.
Nad tou prací po mateřské jsem taky už taky přemýšlela, manžel taky od rána do večera v práci, babičky 30 km daleko , jo a mám podnikatelskou střední, tak taky nic moc, před mateřskou jsem taky dělala ve fabrice na 4 směny, no pak se ukáže, co bude.
Holky, a už ti vaši bobci mluví, Aďa už v 6 měsících říkala tata,baba a Laurince se moc nějak nechce.
24. zář 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi, to jsi vážně chudák :frowning2: ! Nedovedu si vůbec představit, že bych k malému tak často vstávala! To už bych dávno padla za vlast! Máš můj velký obdiv! Zrovna dneska jsem brouzdala po stánkách lékárny a narazila na dudlíky, co připomínají prso, jak psala Jajulda, tak se zkus mrknout, třeba by to Olí vzal http://www.lekarna.cz/avent-dudlik-silik-airflex-4otvory-rychly-prut-2ks/. Není možné, abys nad ním nezvítězila!
My pořád bojujeme s rýmou :confounded: . Pořád odsáváme a dáváme kapičky, je to trošku lepší, ale i tak mi je ho hrozně líto, protože to nemůže udýchat a špatně se mu pije. Já se taky moc nelepším, večer mě ještě rozbolelo v krku, takže se v tom pořád plácám.
24. zář 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak nám přez den nešel internet a taky malá vyžaduje pozornost v momentě kdy ji položím řev. Chce se chovat. Nedám se jen tak. Položím i a zkouším jestli nepřestane plakat, ale když se fakt stekne, až se skoro zaliká tak ji prostě chovat musím :grinning: :grinning: :grinning: Je to ale miláček. :slight_smile:
Ivi doktorka by tě neměla litovat, ale poradit. Věřím, že tě to trápí a že si i pobřečíš a navíc jsi na to sama. Moc ti fandím a věřím, že to zvládneš. Taky se nezlob na naše rady myslíme to opravdu dobře.A moc bychom ti chtěli pomoct, aby jsi se i ty cítila líp. Prostě jak psala Piškotek zkoušet a zkoušet až ho udoláš. Chce to nesmírnou trpělivost a pevné nervy, a vzhledem k tomu, co už jsi vydržela tak zvládneš i tohle. :wink:
Jinak mi už chystáme ty křtiny, dnes jsme byli u zpovědi, zítra úklid a v sobotu oslava. Už teď z toho začínám být nervózní.
Jaji tak se brzo uzdravte. Tady v baráku jsou taky všichni nemocní. Manžel byl taky. Malá má jen trošku rýmu tak snad to nebude horší. Kapky mám pro jistotu koupené doma.
Holky a hodte nové fotky mrňousků ať víme jak nám rostou. Já přihodím potom z křtin.
24. zář 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tady je pár nejnovějších fotek našeho mrněte :grinning:
Holky taky přidejte ať víme jak rostete!!! :wink:
24. zář 2010 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku gratuluju k dalšímu zoubku a krásnýmu chlapečkovi, teda ty očička... ! Po něm budou holky šílet :wink:
Děkuju za rady, uvidíme na co budu mít sílu. Včera měl Oliverek půl roku, přijel tatínek, nakoupili jsme (konečně má světlušku od Lamaze kterou jsem pro něho moc chtěla) a koupili jsme mu hrneček se savičkou. Flašku už asi vzdám, v půl roce ho na ni učit nebudu, může pít z hrnečku. Přijde mi že flaška by byla krok zpět. Chvilku si s tím hrál, ale pak do sebe trochu čaje dostal, tak jsem ráda alespoň za něco. Vyzkouším další typ kaše, ta mu zajím nejede, ale skleničky baští krásně. Taky mu tatínek zasadil strom života u našich na zahradě. Broskev.
25. zář 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pustilo mi to jen 3 fotky tak ještě zbytek :sweat_smile:
25. zář 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mě nejdou nahrát fotky. :frowning2:
Ivčo a Piškotku krásní kluci.
25. zář 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo děkuju ! :dizzy_face: a zkoušej to, mě to nahrávání taky pěkně pozlobilo a trvalo to snad půl hodiny (přesně té půlhodiny kdy Oliverek spal :frowning2: )
25. zář 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, tak nejdřív někdo se ptal, jestli už "ti prcci žvatlají". Kuba teda moc ne, Kája už v jeho měsících žvatlala, Kuba nic. Jen Haha, ham, ga, takový to grrr a to je asi vše. :slight_smile: Ale to přijde. :slight_smile: Jinak jsem se nasmála, jak Žanet psala, že je malá unavená, ale nelehne si a bouchá hlavičkou o polštáře...u nás je to to samé!!! :grinning: Hups na všechny 4 a hlavou kupředu do polštářů. :grinning: Ivi Oliverek je strašně pěknej kluk! :slight_smile: Piškotku Malej je furt vysmátej, co? :grinning: Holky přidejte prďolky taky - Sabinku, Laurinku...do albíček kouknu málo, ale tady v diskuzi se na fotky podívám vždy. :slight_smile: Jinak Kájka opět po týdnu ve školce nemocná. :angry: Přidávám taky aktuální foto.
25. zář 2010 ve 21:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak moje roztomilý miminko mi teď 20min řvalo jak tur když jsem ho odmítla uspávat u prsu, jen jsem ho chovala (to jsem nastudovala na kojeni.net) tak asi zavedu teror a tvrdej režim a to by bylo aby se nenaučil spát ! Už fakt nemůžu, dneska v noci zase 7x vzhůru. Lepší ho to odnaučovat v 6m než ve dvou letech. Do 6m měl hájení a dostal všechno co chtěl, ale teď bude muset začít výchova, už se totiž dá rozmazlit a je chytrej jak opice, zkouší to... :angry:
26. zář 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo!!Správnej přístup,naprosto schvaluju,tak hurá do boje!!!Nakonec zvítězíš a Oliverek se umoudří!!!Držim palečky!!Jinak je mooc krásnej,pořádnej kus chlapa!!!
Luci!!Kubík a Kája jsou úžasný!!Moooc jim to spolu sluší a Tobě jako mamině taky!!
U nás leje jako z konve,tak jsme doma!!
Holky chcem malýmu kupovat novou autosedačku do auta!!Pošlu Vám na ni odkaz!!Neznáte ji někdo??Slyšela jsem na ní jen dobrý reference,tak ji chcem vzít!! :slight_smile:
26. zář 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. zář 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak zase nešel net. Už mě to pěkně štve!! :confounded: A pak jsem jeli k našim, taťka měl 70! Tak jsem pekli a chystali. Jinak Mates má v 8 měsících 9850g a 75cm!! No fakt chlapák, opravdu se nedivím že jsem si odrovnala záda- pořád ještě chodím na rehabku, ale je to výrazně lepší! No u nás se usíná a pití nebo když neusne, tak pak usne sám v postýlce, budí se tak kolem půl 4- to se nepije a pak pokračuje až do rána!! Jinak s tím mluvením, tak Mates nezavře pusu! Už tak 2 měsíce říká táta, teta, ada, a pak takový jako kdyby říkal dej, hele! No a poslední 2 týdny přidal baba, babu a mamu- ale to na mě volá jen když chce mlíko!! :wink: Zatím pořád odmítá jiné pití než MM, tak pořád kojím tak 5-6x denně, ale začali jsme dávat bílej jogurt a ten mu moooc chutná, zdlábne ke svačince celej choceňák!! :slight_smile: No tak na plavání to bylo super, Mates v pohodě, potápěl se!! Jen já jsem si musela pořídit čepici a brejle na plavání- když se s ním musím taky potápět! No fakt vypadám úchvatně, ale účel to splní a navíc mám pak suchý vlasy! :wink:
26. zář 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, držím palce a neboj Oli se umoudří. Oni jsou už vyčůraní teď :angry: :angry: . Hrajou na maminčiny city. Potvůrky malý.
Jinak Luky se zdokonaluje v chození kolem stolu a přecházení k dalším. Ale za ruky chodit ještě nechce. Což mě celkem štve, protože když jsme venku nechce být v kočárku, ale chce stát a chodit. A to jaksi nejde. Nenechám ho lozit na zemi.
Vendulko, taky jsem si musela pořídit čepici a brýle. Ale už jsem si na sebe zbykla. Chudáci děti, když nás vidí.
Piškotku, o té sedačce jsem neslyšela, ale on je dost velký výběr teď. Jen nevím na co je tam ten ochraný štít. Já mám sedačku vyvýšenou. Nevím jak to napsat. Tohle co chceš ty se připíná jenom pásem, ale já mám sedačku pásem a dítě ještě pásama.
27. zář 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko krásný fotky ! Taky musím mít v plavču čepici a brýle a mám pocit že se mě pak Olie bojí... :unamused:
Na netu jsem si přečetla že 17m holčička se 4× za noc budí na kojení a 4,5m taky a paní jí odpověděla že s takovou si zadělá na kojení každou hodinu i v noci a přesně tam my jsme Tak jsem si řekla dost. Dopoledne řval 20 min (nekonečných 20 min kdy mi to rvalo srdce i uši, jsem netušila jak strašně umí plakat) vpoledne 10 min, večer 5 min a před nočním spaním 40 NEKONEČNÝCH minut. Pak se probudil za hodinu, dostal jen ruku a pusinkovala jsem ho než se neuřval (nikdy bych nevěřila že JÁ nechám svoje dítě vybrečet) pak spal 4h(!) vtahu a to jsem ho nakojila, jenže já už po 2,5h byla vzhůru a čekala řev, pak mě bolely nalitý prsa (už chápu proč krávy tolik bučí když potřebují podojit ) pak jsem ho kojila v 6h a vstával 7,25h. Když to shrnu tak on vstával 4×, z toho 2× dostal mlíko a 2× řval. Je to úžasnej pokrok hned první noc. Já jsem spala celkem max 3h, ale věřím že je to pro naše dobro do budoucna. Dneska v noci ho nakojím jen jednou. Myslím že to chápe. Ale přes den dostane prso jak bude chtít, jen mi nesmí usnout u koja. Teď právě píšu omluvné dopisy sousedům :sweat_smile:
27. zář 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ivi seš borec! :wink: Jinak by to asi fakt dál takhle nešlo.....Vendulko Kuba taky usíná u čaje - ale běhám tam co 5 min, než usne. :dizzy_face: Jinak mám kamarádku, z vedlejšího města, má děti 4 a 1 rok. Vím, že 4letej Lukášek měl vždy problémy se spaním...roční Barča je to samé.A sama kamarádka každému řekne, že už 5 let v noci nespala v kuse!! Že vstává každou noc tak co hodinu, že už si zvykla. A kdy spí? Ve dne. manžel její dělá ranní odpolední, tak spí buď ráno nebo odpo. Nedokáže vysvětlit, proč děti nespí. Když jsem jí říkala, jestli Barča pláče v noci nebo jak, řekla, že ne, že jen kňučí , prý ještě aby řvala, to by se manžel nevyspal do práce.....co dodat. :confused: Jo, Lukášek ji snad do 2 let chtěl prso, ale né mlíko, jen cucat prso. Dudlík nikdy neměl.
27. zář 2010 v 09:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi, máš můj obdiv, že jsi to v noci zvládla! To už je opravdu pokrok :wink: ! Neboj, pokud budeš důsledná, tak si Olí zvykne. Nemá na vybranou! Já jsem opravdu šťastná, že mě Honzík v noci spí. Sice občas mě vzbudí jeho kňourání a mrčení, ale pokud neřve, tak k němu nevstávám a jeho to udyndá a usne. Jinak na rukou jsem uspávala ze začátku, teď už se pronese, tak to nedělám. Prostě ho nakrmím, přebalím, strčím do zavinovačky (to už dělám jen na noc) a vrazím ho do postýlky. Někdy se chvíli vzteká, ale jinak usne a je klid. Horší je to přes den, dobře se mu spí v kočáru, ale v tom hnusném počasí ho mám doma. Takže to je půl hodina spánku, pak se vzbudí, spustí řev, dám mu dudana, pak zase usne a pořád tak dokola. Fakt nevím, jak to budeme dělat v zimě :unamused: .
Jinak stále odsáváme rýmu. Některý den je to lepší, druhý zase hroší. Teplotu nemá, tak snad se z toho brzy vyhrabe. Příští pondělí máme poradnu, tak se případně poradím. Jinak já jsem stále na hromadě :frowning2: .
27. zář 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, VÉÉÉÉLKEJ pokrok. Je to dobrý. Uvidíš, že Oli i ty budete v pohodě. Já se taky v noci budím, abych kluky zkontrolovala, jestli jsou přikrití a to v pohodě spí. :slight_smile: šílenec. :grinning: :grinning: :grinning:
27. zář 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hurááááá Ivčo!!!Velkej pokrok!!!!Moooc a mooooc gratuluju teď už to bude jen a jen lepší!!!
Vendulko Mates je teda fakt kusanec proti našemu!!Náš měl v 8 měsících 8116g a 69 cm!!My jsme mrňavý a drobný :grinning: :grinning: :grinning:
Jájuldo!!Tahle sedačka se připíná jen pásem u auta,tak připneš jak autosedačku,tak i dítko!!!Je to všechno přes ten ochranný pultík!!Získala nejlepší atestace v bezpečnosti autosedaček a teď jí má spousta známých a nemůžou si ji vynachválit a stěžovat si na ni,tak jsme ji byli vyzkoušet v Praze a včera ji objednali přes net!! :slight_smile:
27. zář 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piskotku, autosedačka je zajímavá. Ještě jsem se s ní nesetkala. Ale vypadá opravdu šikovně! Tak pak písni, jestli dobře slouží.
27. zář 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek