• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Luci to je přesně ono vstávačka po hodině a zvykneš si na to, nevěřila bych kdybych to nezažila. Ale normální to není a já to chci změnit. Dnes po obědě Oliverek usnul se mnou v posteli, drželi jsme se za ruku ale prso jsem nevytáhla a dobrý, spal v tahu 1,5h. Dopoledne spal 2h ale probudil se po hodině brečel, nechala jsem ho.
Teď večer po koupačce dostal hodně napít ode mě a usnul sám úplně bez pláče, vzorově. Ale je fakt že byl hodně utahanej. No tak uvidíme jaká bude noc. 2x ho nakojím, ale jinak bude muset brečet - ach jo... je mi ho tak líto miláčka :frowning2: Ale když vidím ty okamžitý a veliký pokroky nemůžu couvnout.. :dizzy_face:
Díky všem za podporu.
Jaji taky ob den odsávám nebo vatovou tyčinkou lovím šušínky :sweat_smile: Teda Honzík už je pořádnej chlapák ! :dizzy_face:
My už máme taky sedačku koupenou ani nevím značku, je do 36 kg a dá se naklonit aby neseděl úplně rovně když sám ještě nesedí. Brzo to budu muset vyměnit za vajíčko, z toho už fakt vyrostl... :unamused:
27. zář 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teror – noc druhá:
Usnul teda sám 20,20h. Kojila jsem v 1h a v 5h další 4 vstávání byly když hodně křičel (hlazení, pusinky, medvídek, dudlík ale z postýlky jsem ho nevytáhla) a asi 3× jen mrčel a okopával postýlku. To jsem ani nevylezla z postele. Teda spala jsem asi 4h dohromady, ale když vidím ty výsledky není to špatná investice. Věřím že si zadělávám na dobrý spaní do budoucna
Nechala bych to takto asi 14 dní než si zvykne vstávat jen 2× a pak uberu ještě jedno kojení. Myslím že to musí s jedním vydržet no a až se mi podaří do něj narvat nějakou kaši tak vypustím i to.
Teď dopoledne jsme si hráli, trápila jsem ho s PMV (otáčí se hlavně doprava a levou stranu fláká, tak jsme na ní makali), četli jsme si říkadla a pak jsem ho nakojila a dala do postýlky s medvídkem. Za 7 minut spinkal. Někdo mi vyměnil dítě !!! :grinning:
28. zář 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Ivi super pokroky!!! Já vždycky říkám že děti jsou tvárný- a to platí hlavně kolem toho půl roku!! Je fakt že si pár nocí prořve ale pak budeš mít klid! U Ády jsem to tak dělal 3 noci a 4 už v pohodě, rychle se učej a hlavně stejně rychle zapomínaj!! A to je pro tebe teď velké+!!! :slight_smile: Tak pržím pěsti, a uvidíš že den ode dne bude líp!!!
Dnes jedem plavat, už se těšíme, vezmu foťák, tak budou fotečky!! :slight_smile: Jinak dne mě Mates zase utekl na schody a byl vlezlej na 3! Tak jsem ho nechala ať mě ukáže jak to dělá, a to byl frčák, jak lezl a byl za chvilku skoro až nehoře!! Tak manža přidělává tu brynku-konečně, už dostal výhružku, tak maká!!! :sweat_smile:
Piškotku, tak Mates je velkej jako Áda v roce jen má o 1 cm míň!
Mates už má větší sedačku už od července, je polohovací-5 poloh, připíná se pásama a Mates má svoje nastavitelný podle velikosti 5bodový pásy!! Jsem s ní moooc spokojená! Připadá mě to pásání velkým pásem pro prcka nějak nepohodlný!! Jsou malý a ten pás je ,,škrtí" kolem krku, no nevím, nejsem zastánce takovýchhle sedaček! :zipper_mouth:
28. zář 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo velká gratulace k takovému pokroku. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: No super. Vidíš to, chtěla jsi Oliho nechat pít kdy chtěl a on toho využíval, loupežník jeden. No prostě chlap. Jak zjistí, že si může dovolit víc, tak hned toho využije. :grinning: :grinning:
Vendulko, já mám taky takovou sedačku jak popisuješ. Přijde mi taky divný, pásat prcky hned velkým pásem. Já jsem Lukyho taky dala do velké sedačky a líbilo se mu tam. Jenže ona je od Daňulky roztrhaná a jak to zjistil, tak hned začal vytahovat vlákna a cpát si je do pusy. Potřebujeme dvě sedačky pro Daňulku - já jednu a manžel druhou. Ale nakonec jsme se rozhodli, že druhou kupovat nebudeme, ale koupíme jen bobek. Máme jednu kvalitní sedačku a bobek pro Daňulku. Došel v pondělí, takže manžel dá tu rozbitou očalounit a hurá, Luky si bude užívat ve velké.
28. zář 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo!!!Super!!!Mám z tebe obrovitánskou radost!!!Oli je prostě šikulka!!!Hned pochopil o co jde a že přestane maminku zlobit!! :wink:
Ta autosedačka se sice pásá velkým pásem,ale mimčo s pásem vůbec nepřijde do styku,jde to přes ten pultík!!Je to těžko vysvětlitelný museli byste to vidět!!Ale jsem fakt spokojená a ráda,že jsme ji koupili!!Je od 9 do 36kg takže pohoda!!
U nás stále leje a leje,tak jsme doma!! :angry:
28. zář 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku pošli fotku té sedačky, asi máme podobnou... :wink: Já se bojím opustit vajíčko, protože ve velké musí sedět v zadu a nebudu ho mít na očích :frowning2:
28. zář 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.kiddy.bejby.cz/dokumenty/guardian.php
Tak to je ona!!Je od devíti kil a my máme 8,takže bude ještě chvilku ve vajčku,ale pak už poputuje do ní!! :wink:
28. zář 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha tak ten pultík u sedajdy nemáme, ale vypadá moc šikovně ! Nám v obchodě řekli že pokud má malej 9kg tak už do té kategrie 9-něco může i když pořádně nesedí. Ale nechápu jak by to bylo v případě nárazu - to by mu asi ulítlo celý tělíčko ? :frowning2: raději nedomýšlet a brát to jen jako prevenci, budu muset jezdit hodně opatrně, tím spíš že na něj neuvidím (to mě hrozně štve, potřebuju vědět co dělá a jak se tváří :sweat_smile: )
Noc nic moc, sice se nebudí tak často, přes den usíná bez prsu a sám nebo schoulenej u mě v náruči a na noc ho po koupaní, kojení a ukolébavce opouštím a nechávám samotnýho (s medvídkem) v postýlce. Jdu do sprchy a když se vrátím, spí nebo téměř spí. To je super a jsem za to ráda. V noci se vzbudil 4x, 2x jsem ho nakojila a 2x řval jednou 10min a jednou celou hodinu (3-4h ráno) stála jsem shrbená nad jeho postýlkou, držela ho za ruku a pusinkovala, hladila, ale bylo to šílený. Nicméně, kdybych vyměkla, všechno jde do háje... takže asi tak. Není to žádná sranda, ale není cesty zpět... Všude se uvádí že to trvá týden, tak už bychom byli skoro v půlce. Spala jsem skoro 5 hodin takže se to opravdu "lepší" :mrgreen:
29. zář 2010 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, to je fakt super. Říká se že to trvá většínou týden. Já malého uspávám v náručí. Zkoušela jsem ho nechávat ať usne sám, ale když ho dám v osm do postýlky, tak když přijdu za hodinu, Luky nespí, hraje si pochoduje a celá postýlka je vzhůru nohama. Když ho vezmu kolem čtrvrt na devět do náruče, sednu na bolón, tak do 10-15 min. spí. Tak nevím co je lepší. :rolling_eyes:
29. zář 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo já jsem ta poslední co by mohla radit, ale já bych ho určitě nechala usínat samotnýho až se na to bude cítit. Buď ráda že je hodne, neřve a zabaví se sám. Takto se může naučit jen na balon a sám pak teřba jinak neusne... :wink:
29. zář 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taj včersa na plavání super jen fotečky nic moc! No ale nějaký přihodím! Mates je ve vodě spokojenej a pěkně řádí! Dnes je venku fakt zima, máme jen 8 stupňů! :confounded: Tak přemýšlím že vybalím fusak, zase bych do něj Mata nemusela tak moc navlíkat! :wink: No zimní bundu bych snesla i já!! :sweat_smile:
No s tím usínáním je každá rada drahá, zvlášť, když každý mimi potřebuje trošku něco jinýho. Ale myslím si že děti od půl roku by měi usínat sami!! Jajuldo já bych ho tam nechala, ať si Luky dělá co chce a on z toho pak třeba i sám usne!! Klidně ho nech i vyřvat. Hopsání na balónu je skoro to samé jako uchovávání v náručí! Když tak jen sedět u postýlky a hladit ho aby ze začátku neměl strac, že je sám!!! No za skoušku nic nedáš! Když to tak pěkně zvládá Ivča s Olím, tak ty taky!!
Je jen fakt, že to chce dost sebezapření, nejít tak když brečí a netahat ho z postýlky, ale každej ústupek je krok zpět!!! Tak nám nezbude nic jinýho než odejít a věřit v to, že pro ně děláme stejně jen to nejlepší!! :slight_smile:
29. zář 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!Tak my byli včera na pohotovosti!!Malýmu natekl prstík a vypadalo to ošklivě,tak jsme frčeli!!Ale na dotek ho to nebolelo,takže mu na to dali nějakou mastičku,zavázali dostal antibiotika a v pátek kontrola!!Takže máme zítra po plavání!!doktor nevěděl ani co to je!!Neví jestli ho něco štíplo nebo co!!Musí to sledovat,tak doufám,že to splaskne a bude to ok a my nebudem muset pod kudlu,aby mu to řezali!! :cry: Ale malej byl statečnej ani neplakal a smál se na doktora!!Tak uvidíme v pátek na kontrole!!Myslete na nás zatim papa :wink:
29. zář 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku snad to nic nebude, držím palečky aby byla kontrola vpořádku ! :wink:
Naše noc čtvrtá byla horší než včera. Usnul sám po večerní klasice 20,20h, poprvé se vzbudil 0,30 a nakojila jsem ho, pak hned ve 3h, řval 10 min pak byl potichu ale nespal, začal řvát zase 3,30h ale nespal no a pak ve4h jsem mu dala napít. To byla asi chyba možná si myslí že si to vyřval, ale on už měl podle mě na pití „nárok“. Pak se vzbudil v 5h a řval 10min. No a vstával 6,45 a hned dostal najíst. Takže dodržuju 2× kojení v noci a jinak řvát, ale nevím jestli mu to nesplývá a orientuje se v tom. Aby mu neunikl výchovný prvek těchto nočních dramatů… Jo a zavedla jsem Sab simplex na dudlík, docela to na chvilku odvede pozornost
30. zář 2010 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kde je Míša ?? Něco mi uniklo, nebo se tady fakt dlouho neukázala ? :confused:
30. zář 2010 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškkotku, držím palečky,ať se to Matýskovi rychle zahojí. A nestrká si ten paleček když ho má zavázaný furt do pusinky? Luky by ho tam měl.
Ivčo, ale Oli se lepší. První půlka noci je super. A nemusíš vstávat 8x za noc. :slight_smile:
Včera Luky usnul sám v postýlce odpoledne a večer taky. Ale úpřímně mi ho bylo líto (neplakal ani se nevztekal, ale líto mi ho bylo) a chybělo mi to chování a dívání se , jak mi usíná v náručí. :frowning2: :frowning2: Ale je to tak lepší, já vím. Tak uvidíme jak budeme pokračovat.
30. zář 2010 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajulda super pokrok ! Myslím že to usínání neseš hůř ty než on :grinning:
A já si opravdu pomohla, jen tělo nechápe že to ještě není úplně vpořádku, budu potřebovat spát alespoň 14 dní celou noc. Zatím jsem se dostala do fáze kdy nemám tak lehký spánek, ale už pořádně zaberu a pak když malej ječí a já k němu vstávám, připadám si jako by mě vytahovali z hrobu, vůbec se nemůžu zorientovat co je to za zvuk, kde je postýlka (opět připomínám že bydlíme v garsonce a postýlku mám 40 cm po levici.) Paradoxně si pak ráno připadám nevyspalejší protože nějaký pseudospánek proběhl (bolí mě hlava, pálí oči,..), zatím co po jinak téměř probděných nocích jsem rozdíl mezi dnem a nocí prakticky nevnímala. Asi se to dává do normálu, no vydržím a uvidíme. Mladej teď kňučí v postýlce na dopolední spaní, jsem „drsoň“ má medvídka a dudlík a jinak šmitec.
30. zář 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak Ivi to jsou vážně pokroky a opravdu vydržet holka a bude líp vám obum. Moc ti fandím. :wink: :slight_smile: To znám po nočních když jsem nešla spát tak jsem to docela zvládla, ale jak jsem šla spát tak po spánku po noční jsem byla vždycky jak kdyby mě někdo bacil palicí a taky červené oči a zpomalené reakce. Tak to si pamatuju :angry: No a mě to teď v noci taky tak dělá, spím tvrdě a zbudí mě až pláč malé nebo když na mě manžel mluví jestli nemá hlad. Říkám mu, že pokud nepláče tak hlad nemá, že se o to přihlásí. Navíc si stále myslí, že malé něco je, protože ona si prostě v noci mrčí a protahuje se a prdí si u toho a vydává divné zvuky někdy jsme jak v zoo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: takže ho to budí a má neustále pocit, že je furt pokaděná nebo jak říká on posraná a že má hlad. On by snad chtěl abych ji na prsu měla připojenou pořád. :angry: :grinning: Jinak má teď trochu rýmu, ale na odsávání to zatím není, špilkou vytahnu jednou za den šušínek a janak nic, ale i trošku kýchá, takže jsem nachlazení. Myslíte, že bych s ní měla být doma, nebo na krátké procházky může. Mě se někdy během dne uspí sama při dívání na hračky, a večer spíš usne u prsíčka a jak ji předělávám tak ji ještě pohoupu a dám do postýlky.
Jinak křtiny proběhly dobře. Sice nám pršelo, ale přišlo se podívat spusta lidí na obědě nás bylo 30 lidí a děcka si to užívali. Jídlo jsem měli v restauraci páč to bych neuvařila, nebo uvařila ale s malou by to bylo zbytečně náročné. Jak budu moct tak dneska hodím fotky jak Sabinka roste a taky ze křtitn. Nakonec ani druhé jméno neměla protože sv. Sabina existuje takže jsem jen vvyvalila oči a zasmála se. :slight_smile:
30. zář 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo vydrž jsou to úžasný pokroky!!Moc Ti fandím a držím palečky!!
Jájuldo!!To víš,že si tu ručičku strká do pusy a žužlá,ale dala jsem mu na to rukavici,takže aspoň nežužlá ten nemocniční obvaz,ale jinak je naštěští ok,myslela jsem,že se bude vztekat,když mu kouká jen paleček jinak zbytek celej zavázanej,ale je v pohodě v klidu s tim leze a hraje si!!Jakoby ani druhou ruku nepotřeboval :grinning: :grinning: ,ale doufám,že to bude brzo ok,uvidíme zítra na kontrole!!
Safir!!gratuluju ke křtinám a těším se na fotečky!!Taky pár přidávám,tak zatim papa :wink:
30. zář 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak v plavání super. Jsem moc ráda.
Pištotku, vy máte doma takové teplo, že Matýsek chodí jen v bodýčku s krátkým rukávem? Luky má body s dlouhým a punčocháče.
Safi, je fajn, že ktřtiny proběhly v pohodě. Už se těším na fotečky.
Holky mě sem nejdou dát fotky. Zkouším to rovnou z karty z foťáku, nebo po stáhnutí na PC, prostě to nejde. :frowning2: :frowning2:
30. zář 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo Jájuldo!!My máme v bytě opravdu teplo,tak má bodýčko s krátkým rukávem,ale punčocháče mu dávám,protože leze po zemi,tohle bylo těsně před koupáním proto je polonahatej :grinning:
S fotkama Ti neporadim taky mi to občas nejdemusíš to furt zkoušet!!
Holky co vaříte mrňatům za příkrmy nějaké nápady??Já už nevím co vařit,vždy točím jen pár jídel furt dokola,tak co vaříte vy abych měla inspiraci!! :slight_smile:
30. zář 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safir tak gratulace ke křtinám a sv. Sabince!! :grinning:
Piškotku, to teda máš marůdka, hlavně ať to zítra už má dobrý!!
No máme doma 21,5 stupně, vypozorovala jsem že to na náš domek je ideální teplota! Tak má doma Mates punčošky, bóďo a bačkůrky! No nějak nejsme zvyklý přetopovat a pro děcka je to taky lepší, ať nejsou pak moc choulostivý!! :wink: Jo a co vařit? No taky pořád točím brambor s mrkví, brokolicí, květákem, špenátem+ maso jednou kuřecí a pak králičí a 1 týdně žloutek. No a obměna je, že dám místo brambory rýži nebo jsem zkusila i těstoviny!! Nic jinýho jim stejně ještě nemůžem dát! No je fakt, že je to pořád podobrý, ale zatím Mates neprotestuje a zbaští všechno co mu dám! :slight_smile:
30. zář 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko kupodivu existuje i svatý Oliver takže asi taky jiný jméno nebudu shánět (chtěla jsem Benjamina) a my teda křtiny budeme mít 10.10.2010 v 10h ale je to náhoda :grinning:
Piškotku malej je věčně vysmátej - pohodový dítko...!
Jajuldo príma že se vám už plavčení líbí, hezky jste to zvládli :dizzy_face:
Piškotku, já skleničkuju, dneska měl jehněčí a včera krůtu. Zítra chystám cuketu s bramborou :wink: Snažím se jeden den maso a druhej zeleninu, ale po krůtě by se utloukl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. zář 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak včera usnul sám 20,20h s medvídkem a dudlíkem, bez pláče a jakékoliv asistence. Vzbudil se 23h nechala jsem ho půl hodiny střídavě mrčet a ječet, pak se vzbudil ve 2h dostal napít a pak 5,20h a dala jsem mu taky. Vstávali jsme 6,40h. Takže dvojí noční kojení a jedna vstávačka. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. říj 2010 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Ivi tak se to začíná vyplácet!! :grinning: Jé a že má zítra Olí svátek?! Tak vše nej a hlavně zdravíčko!! :slight_smile:
Oba naši kluci maj zase od včera rýmu!! Tak já měla veselou noc, zase než si zvykne dýchat pusou! :unamused: Jo a máme 3 zoubek, vždyť ho taky už skoro týden bolí, ale stačil na to gelík a trošku nurofenku, když bylo nejhůř!! No a ten 4 čekáme tak do týdne! :wink:
1. říj 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Vendulko vy už jste zubatí :slight_smile: já už chci mít zuby taky za sebou :unamused: jojo zítra má miláček svátek :dizzy_face:
1. říj 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, Oli je super. Vidíš to, jak krásně vám to jde.
Luky taky včera usnul večer sám.
Co se týče jídla, tak u nás je to stejné kjak u Vendulky. Stále dokola. Mrkev, petržel, cuketa, květák, brokolice, patizon, 1 týdně půlka žloutku a 2x týdně maso. Doktorka říkala, že víckrát maso nemusí. Já dávám maso kuřecí, vepřové. Králičí nemám. :frowning2:
1. říj 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Olimu vše nejlepší!!!!! A hlavně klidný spáneček. :grinning: :grinning: :grinning:
1. říj 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se přidávám a přeju olimu vše nej nej k svátku!!
Tak my na kontrole celkem ok,převázali mu to ATB berem dál a kontrola v pondělí,ale už to měl trošku lepší,i když stále nic moc!! :frowning2:
1. říj 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku a řekli ti co to vlastně bylo?!
Přidám pár fotek z plavání, a Mates na trůnu :grinning: a jak chodí vařit! :sweat_smile:
1. říj 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak přidávám fotky ze křtin a jak jsme vyrostli a paseme koníka :grinning: Jinak pár fotek mám ještě v albu :slight_smile:
1. říj 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek