• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Vendulko neřekli,protože sami nevědí!!Nejdřív mysleli,že ho něco štíplo,ale pak,že ne,pak to vypadalo jako když tam měl třísku nebo něco,ale to pak taky ne takže vůbec nevědí!!Prostě má u prstíku bouličku červenou a nateklou,ale nebolí ho!!Tak uvidíme snad to bude ok!!Jinak Mates je kus chlapa a jak krásně už stojí!!
Safirko Sabinka je kouzelná!!Nádherná holčička a jak jí to slušelo na křtinách!!
U nás už se spí a manža šel s mym bráchou na pivko,tak já mám čas podívat se na komp a pak lehnu k telce a budu relaxovat!!
Tak si užijte víkend a papa :wink:
1. říj 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkujeme za gratulace ! :dizzy_face:
Piškotku hlavně že se to lepší a nebolí ho to !
Vendulko bezva fotky ! Malej je taky věčně vysmátej co ? :sunglasses:
Safirko malá je jak princezna, moc vám to sluší ! :wink:
Tak Olieho tatínek vymyslel že Oliverkovi zasadíme strom života (Olivovník -jak jinak) na Korfu v Řecku v tom sanatoriu kde se léčila císařovna Sisi - prej je tam velká zahrada a nikdo ten strom nezničí :mrgreen: Tak už se těším až ho tam budu lítat zalívat :pankac: Jinak má zasazenou broskvičku u našich na zahradě - taky dodržujete tyto zvyky ? Mamča tam má tři stromy pro každý vnouče jeden a ještě višeň "malýho" bráchy.
Jinak pokračujeme skvěle. Usnul krásně po rituálku byl tuhej sám potichu do 15 min. První probuzení o půlnoci na kojo, pak ve 4h na kojo a pak každou půlhodinu prudil až do 7h. Ale zásadní je že pořád kojím jen 2× a v časech který jsem mu stanovila. To prudění ještě vyladíme, ale jinak jsem velmi spokojená. Zítra to bude týden a stálo to za to !!!!!
2. říj 2010 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mates děkuje za pochvalu :sweat_smile: , on už i pěkně chodí za ruce, o všechno si stoupá i o mě, když stojím, chytne se kalhot i jen jednou rukou a stojí!! Je to lumpín!! A pořád mě utíká do pokoje a hledá tam Ádu, i když je ve školce! No jo brácha je brácha!! :wink:
Safir moc pěkné fotečky z křtin, a malá byla fakt frajérka!! :slight_smile: Taky bych řekla že ti pěkně vyrostla!!
Ivi, fakt Olí je super, když si tak rychle přivyknul nanovej režim,jen tak dál!!!A ten olivovník je zajímavej nápad jen to zalejvání bude asi problém! :sweat_smile: Jinak já vysadila za Ádu na zahradu broskev a za Matese třešinku!
Tak přeju pěknej víkend.
2. říj 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mates děkuje za pochvalu :sweat_smile: , on už i pěkně chodí za ruce, o všechno si stoupá i o mě, když stojím, chytne se kalhot i jen jednou rukou a stojí!! Je to lumpín!! A pořád mě utíká do pokoje a hledá tam Ádu, i když je ve školce! No jo brácha je brácha!! :wink:
Safir moc pěkné fotečky z křtin, a malá byla fakt frajérka!! :slight_smile: Taky bych řekla že ti pěkně vyrostla!!
Ivi, fakt Olí je super, když si tak rychle přivyknul nanovej režim,jen tak dál!!!A ten olivovník je zajímavej nápad jen to zalejvání bude asi problém! :sweat_smile: Jinak já vysadila za Ádu na zahradu broskev a za Matese třešinku!
Tak přeju pěknej víkend.
2. říj 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jsem nešťasná z těch fotek. Prostě mi nejdou dát. Zkouším to furt, ale nejde to. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Luky si taky stoupá u mě. Chytne se za kalhoty a šup a je na hoře. Ale za ruky ještě nechodí. Občas se mu to povede, ale moc nechce.
My jsme žádný strom nesadili. Ani u Daňulky, ani u Lukyho. Ale ten olivovník je dobrý nápad. Aspoň tam budete muset jezdit ho kontrolovat.
IVčo,Oli dělá pokroky. Vidíš to, jak jse šikovný.
2. říj 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky kam spěcháte s tím chozením ? Není to ještě moc brzo ? To jsou ti vaši kluci tak šikovní ? :sweat_smile:
2. říj 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi jo jsou tak rychlí!! On mě Áda začal sám chodit v 10,5 měsících!! Tak to bude mít Mates asi stejný! Prostě furt někam spěchaj, a já tomu stejně nezabráním!! No ale je to pak dost makačka!! Já bych chtěla miminko který v 8 měsících začíná sedět a nikam nespěchá, ale mám smůlu! :sweat_smile:
2. říj 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, Daňulka mi začal chodit v roce. Ale Luky někam spěchá a já nevím kam. :wink:
2. říj 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo ten olivovník je super nápad!!aspoň bude důvod rok co rok to tam zajed zkontrolovat!!Taky bych mohla takovej obdobnej plán navrhnout doma!! :grinning:
Jinak my nikam nespěcháme!!Sice si stoupně,ale jen občas a je to takovej ten vratkej postoj,chodit to vůbec nepřipadá v úvahu!!Hlásím,že dnes si poprvé úplně sám sednul a bez opory!!!Huráááááááá!!!!
My na to jdem asi tabulkově,ale jsem ráda aspoň si ho užívám postupně a pomalu!!! :slight_smile:
2. říj 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak konečně přidávám fotečky, ale na druhém počítači
2. říj 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. říj 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já se zblázním. Ty první jsou rozmazané. Ale teď už je to fajn. Ovšem velmi složitou cestou. Vůbec netuším proč.
Ta co je špatně otočená se mi tak otočila sama. Luky tam stojí u vany.
2. říj 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, já jsem taky pro pomalejší variantu postupu ve vývoji, ale jak píše Vendulka, když se ti hrnou dopředu nic s tím neuděláš a nemá smysl je brzdit, to by jim jen ublížilo. My asi budeme taky z těch rozvážnějších :sweat_smile:
Jajuldo hezký fotky, i ty rozmazaný. Myslím že Luky je podobnej na Olieho, stejný oči i vlásky - jen Olie není tak šikovnej :wink:
2. říj 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo já bych řekla že se ty mladší snažej vyrovnat těm starším, proto tak spěchaj!! Mates pořád lítá za Ádou , asi v nich maj motivaci!! :wink: Stejně s tím nic neuděláme, jen je s tím víc práce! :wink: Jinak Luky je taky furt vysmátej! Je zajímavý, že máme skoro všechny ty děti nějak vysmátý!! Jen aby jim to zůstalo!!! :slight_smile:
3. říj 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím vás po delší době. No už jsme měli internet doma, ať můžu chodit častěji, ale nějak to zase neklaplo, tak snad příští týden. Tento týden jsme si užívali tatínka na rehábce(má placené lázně z práce) na Vranově, počasí nic moc, ale aspoň jsme byli pěkně všichni spolu. Zítra jedeme taky zase do čtvrtku a snad se i počasí umodří a my snad nebudeme už tak nachcípaní(všichni jsme měli kašel a rýmu i Laurinka).
Ivi, gratuluji k obrovským úspěchům s Olím, jsi šikulka. Safirko, Sabinka je kočka a krásně roste. Máte všichni krásné fotečky svých prďolek. Tak Laurinka už nevydrží ani chvilku v klidu, musí taky pořad někde lozit a stát a už by se borka nejraději chtěla pouštět a držet se jednou rukou a to většinou špatně skončí :angry: Tak my teda tomu jídlu moc nedáme, kaše nám moc nejedou a skleničky pár lžiček, jak budeme doma příští týden, tak jí zkusím uvařit, jestli by to bylo lepší.
No tak my večer usíme při prsu, tak to budeme muset taky vyladit, když jste tu všechny takové vzorné :grinning:
3. říj 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, přeju ať Matýskovi se co nejdřív umodří prstík, ať máte klid :wink:
3. říj 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak poslední testovací noc dopadla fajn. Spal celkem doře, usnul sám klasika 20,30h a kojila jsem v 1h a v 4,50h takže dvakrát, sice se asi 8× vzbudil a mrčel nebo okopával postýlku ale nevřískal a já ani nevylezla z postele, jen jsem čekala jak to dopadne. Vstávačka 6,30h. Kdyby to tak bylo pokaždý, jsem spokojená Takže celkové vyhodnocení, zabralo to, malej nemá žádný šrámy na duši a snad už bude jen líp. Až se naučí jíst kaši tak zavedu celonoční spaní – počítám tak za 2 měsíce :dizzy_face:
4. říj 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi super, ale to celonoční spaní je u kojenejch dětí trošku těžší!!! Mates tak spal když byl menší ale asi poslední 3 měsíce 1x noční kojení kolem půl 4! A pak zase spí až tak do půl 7! Pak pije před 8! No Áda mě to tak dělal po celou dobu co jsem ho kojila, tak mě čeká asi tak ještě 8 měsíců vstávání! No hlavně že jinak spí, tak to nějak vyrdžím, zvládla jsem to už jednou, tak teď taky!! :wink:
4. říj 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak o víkendu jsme byli na hodech u našich tak se těším až příští rok půjde Sabinka v mini kroji pro prďolky :grinning: Zajezdila jsem si s bráškou na kolotoči a dala si cukrovou vatu. :grinning:
Jinak Ivi jsi šikulka. Zvládla jsi to jak ty i Oliverek na jedničku :grinning:
Jaji dlouho jsi se neozvala jak bojujete s Honzíčkem. Mi vztáváme za noc 3x.Záleží na tom v kolik jdeme spát. Když dřív tak se budí kolem půlnoci a pak mezi 3nebo 4 a pak kojím až kolem 7. Když později tak kojím v jednu a kolem 4 a pak až kolem sedmé. Jak kdy. Pořád jsem za to moc ráda.Přebalovat už taky přebaluji jenom jednou max. 2x. když slyším, jak té plénce dává zabrat :grinning: :grinning: :grinning: Je šikovná. Jsou maminky jako Ivuš, které si chudiny zaživou takže já jsem spokojená a nevadí mi to. Někdy má pocit, že jako maminky toho od dětí chceme až moc.
4. říj 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak dneska na kontrole už ok!!Dali mu na to Novikov už to nemá zavázaný antibiotika máme brát do středy a ve čtvrtek už můžem jít plavat huráááááá!!a v pátek se máme ještě přijít ukázat,ale už je to mnohem lepší!!Tak jsem moc ráda,sice do teď neví jak se mu to stalo a co to bylo ale hlavně,že to mizí a uzdravuje!!Jsem ráda!!
Jájuldo hezký fotečky!!!Lukas je super!!A Daňulka taky!!Líbí se mi ta fotka,kde oba papkaj mrkev!! :slight_smile:
My od dvou měsíců spíme celou noc,i když byl až do 6 měsíců plně kojenej!!Asi bude spáč po mě,protže včera spal do 7 do rána najedl se a spal až do půl 11 dopoledne!!To má určo po mě :grinning: :grinning: :grinning: ,protože tatínek je ranní ptáče a to já rozhodně nejsem!! :slight_smile:
4. říj 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak my byli dneska v poradně. Honzík už váží neuvěřitelných 5710 g :astonished: . Za chvíli ho asi neunesu. Ale podle doktorky je to v pohodě. Bohužel máme problém s utíkajícím očičkem, takže jsme dostali žádanku k očnímu. Doufám, že to nic nebude. Moje ségra jako mimino měla to samé a nakonec se jí to samo spravilo. Si představte, že VZP začala částečně proplácet rotavirovou vakcínu, takže si zajdeme vyzvednout poukaz!

Tak Honzík poslední týden před šestou ranní vůbec papání nevyžaduje, takže se krásně vyspím :slight_smile: . Je fakt šikovný, to spaní má asi po mě :grinning: ! Někdy v noci ho zaregistruji, kdy je vzhůru a něco si tam mrmlá, ale pak sám usne. Horší spaní je přes den, ale to by pak byl opravdu dokonalé miminko :grinning: .

Safi, krásné fotečky. Moc se mi líbila ta zavinovačka :wink: .
4. říj 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji tak to máte krásnou váhu, to se ti honzíček pronese mi máme těch 4300g a taky už mi těžkne v rukách, ale spolužačce se narodila holčička a ta měla 4400g a 52cm, takže kus ženské naše Sabinka do té váhy musela dorůst. Je to sranda :grinning: :grinning: Taky jsem si všimla, že to vzp proplácí zaplatíš myslím nějakých 2800kč což není taková hrůza. Tak Jaji s tím spaním to máš super, to je dobře, aspoň si odpočineš. A kojíš ještě nebo už jste plně na umělé ani nevím jak jsi to zvládla. Z očička si nic nedělej to se klidně může zpravit, pak bude cvičívat očičko aby líp fixovalo. Určitě to nic nebude :wink: Přihod i nějakou fotečku sebe jestli ti to teda nevadí třeba jak jsi s malým ať vidíme jak ti to s miminkem sluší :slight_smile:
4. říj 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tady je ještě pár fotek od fotografa, ty už jsou ale upravené barva a tak. :grinning: Ta horní jak ji drží tatínek je když ho zrovna počůrala i ten výraz tam jeho je :grinning:
4. říj 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji, tak to se divím, že tě honěj k očnímu! Protože do půl roku je šilhání normální, nemaj vyvynutý okuhybný svalstvo. a až pak se to nál řeší! Myslím, že je to zbytečné! Mates i Áda taky chvilku švidrali, a asi od 3 měsíců už ne!!
Jinak Honzík je kus chlapa!! :slight_smile: To se taky pěkně pronese! Safir moc hezký fotky!! :slight_smile:
4. říj 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendul, paní doktorka je naše sousedka, tak asi nechce nic podcenit :slight_smile: . Pravdou je, že za ty 3 týdny od poslední kontroly se mu to dost zhoršilo. Uvidíme, co nám řeknou na očním. Taky si vždycky vzpomenu na Matýska od Piskotka, že už má očička v pořádku, tak doufám, že my budeme taky!

Safi, už nekojím. Malý se u prsa hrozně vztekal, protože mu to málo teklo, takže mlíko se moc netvořilo. Navíc mi hrozně praskaly bradavky, takže se nedalo ani odsávat. Jsem z toho nešťastná, že to tak dopadlo :frowning2: .
Safi, svoje fotky už jsem před časem vymazala, protože na koníka chodí jedna drbna z naší ulice. Nechala jsem jen tu na pasu, kde mě v tom lyžařském asi nepozná. Takže nechávám jen fotky Honzíka.
4. říj 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji vůbec se neboj to očičko se spraví!!Podívej se na nás jak jsme šilhali!!Hrozně moc,že ani doktoři tomu nedávali nějakou naději,že se to samo spraví a podívej se teď!!Malej má krásně očička srovnaný a ani jsme u očního nebyli!!Srovnali se mu úplně sami do třech měsíců,tak se neboj,myslím,že to bude opravdu ok!! :wink:
4. říj 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte jste tu ještě někdo? Co můžu dát Kubíkovi na teplotu? A může mít teplotu z rostoucích zubů?? :confused: Na teplotu Nurofen? Ten mám doma....Mám druhý dítě, ale něco si holt nepamatuji...
4. říj 2010 v 19:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano Nurofen se dává od 3měsíců a klidně to může být od zoubků. :wink: Nebo paralenoví čípky. Neublížíš ani jedním .
4. říj 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmm Jaji tak to je dost blbé, ty drbny taky musí být všude. Jen kdyby jsi chtěla dát i sebe tak můžeš, ale zahesluješ si to, a odkaz pošleš jen nám. Nikomu jinému by se fotky nezobrazili. Taky jsem nad tím přemýšlela že bych to tak udělala. Ale na fotkách se nemám za co stydět a tak to ani neřeším. Ale věřím, že to i štve.
Z kojení si nic nedělej ono tě to asi mrzí, ale takhle jste stejně spokojení oba nejvíc no né? Žádné stresy ani pláč Honzíčka.Jaji s těma očičkama mám stejně pocit, že by to u tak malého miminka zatím neřešili. No ale uvidíš, aspoň pak budeš klidnější :wink:
4. říj 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Safi děkuji moc...dala jsem Nurofen. Jak bude chvilka tak se rozepíšu...Karolínka je už podruhé nemocná a Kubík buď zuby - protože měl dnes průjem - nebo to chytl od Káji... :confounded: Zatím se mějte...jo a Jajuldo hezký fotky :slight_smile:
4. říj 2010 ve 20:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku super že se vám to spravuje a nebudete muset vynechat plavčo ! :dizzy_face:
Safi Sabinka je krásná a moc šikovná !
Jaji já jdu taky na kontrolu s očičkem, připadne mi že šilhá ale vezme nás až 18.1. (!)
Luci držím palečky, já už bych taky chtěla mít zuby za sebou :confounded:
4. říj 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek