• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
http://www.mpsv.cz/cs/9313 holky našla jsem jak to vypadá s rodičákem tak jukněte. No nevím jestli je to fajn.
5. říj 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéžiši Safir, co to na nás zase šijou!! :angry: Nevím jestli je to výhodný! Mě určitě výjde ta horší varianta a seberou mě penízky!! to fakt zrovna potřebuju!! Fakt asi nevěděj komu by víc peněz sebrali ale sobě zase nic že!!! No hlavně že populalisticky zase zvedaj důchody! Důchodce má mít příjem přes 10000 a mamky s dětma 4200!! no netuším kdo tohle vymejšlí!!! :confounded: Zase jsem se jen pěkně rozlobila!!
5. říj 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ vendy mám stejný názor. Já na tom asi budu stejně jako před tím, plat jsme měla vyšší. Ale i tak mě to děsně štve, že se zase šetří na rodinách s dětma. Cikáni na tom snad už budou hůř. Beztak to dělají jen kvůli nim, aby jim nemuseli dávat tolik peněz, ale jak k tomu přijdeme my. :angry: No chápu, že důchodci mají drahé léky, ale miminka taky něco stojí. Takže fakt nevím kam to spějeme, to si lidi opravdu ty dětičky budou rozmýšlet. Já bych ale do toho šla znovu i za cenu nízkých penízků. Jsem do Sabinky celá zamilovaná :grinning:
5. říj 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už jsem o rodičáku slyšela od známe na úřadu. Ovšem není mi (ani jim na úřadu) jasné, jak to hodlají dělat s těmi co už na rodičáku jsou. To nám odečtou to co jsme už dostali???? Nevím. Ale ještě to není schválené. Ovšem vzhledem k tomu, že mají většinu, tak to asi projde. Kdyby to šlo aspoň nějak vidět ty úspory, ale prd. Ještě je otázkou kdo bude platit zdravotní,když si vyberu kratší dobu. Nebo když maminka bude chtít být doma třeba pět let, tak to za ni bude stát platit pět let? No bude v tom zmatek. :astonished: :astonished: :confounded: :confounded:
5. říj 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mě to nepřipadne tak děsný, spravedlivej systém. Každej dostane 220 tis a můžeš si to vybrat jak ti to bude vyhovovat :wink:
5. říj 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky je tu nějak mrtvo nedivím se venku je krásně. Já byla s malou dopoledne a za chvilku frčím nanovo :slight_smile:
6. říj 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
No určitě je to spravedlivej systém ale jak to bude s náma? Když už na rodičáku jsme?! Tonámto spočítaj a pak řeknou jak ještě dlouho penízky můžem brát?! No nevím, necháme se překvapit!!! :confounded:
Já nějak nestíhám, máme problém s bankou tak každej den tam musím, už jsem pěkně naštvaná a pořád není nic vyřešený, ale poplatky by chtěli mrzáci!! :angry:
Včera na plavání zase Mates vyváděl, cákal a křičel na ostatní děti- chce se družit!! :sweat_smile: No a zítra pro změnu s Ádou na fotbal! Jinak ještě jezdím obden za taťkou do nemocnice, oslavil 70 a hned do špitálu! No zatím to nevypadá moc dobře, čekáme na výsledky ale dobrý to už nebude!! No našli mu nádor a metastázu na plicích a já dělala na onkologii, tak mě lhát nemůžou, vím jak to vypadá a jak to jde dál. No nějak jsem to musela vstřebat a tak to píšu až po víc jak 10 dnech co to víme!! Asi si potřebuju nějak ulevit, aspoň že to napíšu, vím to jen já a mamka. rodina ještě ne, myslíme že na špatný zprávy je času dost až budem vědět víc a hlavně co s ním zamýšlej dělat!! Tak se omlouvám za takovejhle příspěvek ale musí to ven, a navím kam jinam!!
6. říj 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!Tak nás zítra čeká plavání konečně,tak hurááá!!Jinak se nic novýho neděje!!
Vendulko je mi to strašně líto!!Drž se myslím na Tebe!!
6. říj 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, to vůbec nevadí, že píšeš takovou zprávu jsme tu od toho abychom se podpořili a někomu se vypovídali. Takže to chápu. No já dělala na chirurgické JIP a po operaci nádoru jsme tam měli pacienty často. Takže i já vím jak to chodí bohužel. :frowning2: A jak jsou metastáze tak je to prostě v .... Tak se holka drž. Věřím že je to těžké a taky je mi to líto.
6. říj 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, myslím na tebe, mám těžce invalidního otce už 30 let (infarkt myokardu) a není to s ním žádná sranda. A on to ví jak na tom je nebo to tajíte i před ním ? Hlavně aby měl kolem sebe rodinu a ještě si tady "užil" co se dá...
7. říj 2010 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky za podporu! Táta ví jak na tom je, jen mě říjde že si to nějak doopravdy nechce přiznat! No až budem vědět všechny vísledky tak to pak s ním s Dr proberem! Myslím si že takhle nemocnejm lidem se lhát nemá, možná v určítých případech neříkat celou pravdu ale určitě nelhat!! Zítra by měli být ty výsledky, tak se pak uvidí, budu muset pak ještě zařídit onkologii-ještě že jsem tam dělala a mám tam známý, tak nebudem muset čekat tak dlouho!!
No a pak uvidíme jak to bude dál, jestli chemo, nebo operace? No ale asi si budu muset vzít taťku k nám domů, nemusela bych pak pro něj jezdit 30Km, až ho budu vozit k Dr.
7. říj 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, tak nejdřív k tomu rodičáku...možná je to spravedlivý, ale pěkně mě to naštvalo... :rolling_eyes: Já jsem teda ta z nepracujících před porodem, ale to neznamená, že se mi pracovat nechce nebo tak něco...prostě jsem měla 2 děti po sobě..a pracovala jsem při tom jen brigádně, kde se dalo, protože jsem byla sama a žádné hlídání dítěte jsem prostě neměla, nemám a ani mít nebudu...Možná je to fakt dobrý jen pro ty cikány (a že jich v našem městě je!!), ale pro ostatní...škoda slov.
Vendulko ani nevím, co na to napsat. Drž se. 70 let je už krásný věk...a lhát by se asi fakt nemělo. Když jsem byla ještě s otcem Karolínky, pamatuji se, že nám Káji děda volal, jestli nemůžeme přijet, že sedí ve vaně, teče z něj krev(z konečníku) a je mu zle.Tehdejší přítel neváhal a zavolal doktorce.Přijela samozřejmě normální sanitka a odvezli ho...2 km za městem ho v lese přendávali do rychlé, protože jim zkolaboval a bylo to špatný...ve výsledkách rakovina slinivky. Nikdo mu to nechtěl říct. Tajili to! Žil sám, měl jen syna(bývalého přítele) a dceru. Pak mu to teda řekli, ale až po nějaké době, ne hned. Myslím až se vrátil z nemocnice tak chvíli po tom. Pak začali chemo, nebo jak se tomu říká a to byl konec....ze 100kilového chlapa byl snad 40ti kilový, hrůza, byl takovej šedej, je to možný? Je to blbý, ale dělalo mi to strašně zle, když jsem ho viděla...Měl strašný bolesti, nemohl ani chodit otvírat dveře, prostě hrůza. Asi za 10 měsíců umřel, 55let. Strašně rychlý to bylo. :pensive: Taky jsem to nikdy nikomu neřekla, co bylo, bylo to takový tabu u nich v rodině. Myslím, že mu to měli říct hned, ale nechtěli, protože by prej ten boj vzdal hned na začátku v nem,ocnici. Možná na tom trochu pravdy je.
No.....jinak my máme po nemoci, tak snad už to bude dobré. Máme krásný počasí, teda zima, ale svítí sluníčko, tak jdeme ven.
7. říj 2010 v 09:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucienko slinivka je potvora a obzvlášť rakovina. Já možná to bude znít hrozně, ale u některých typů rakoviny se prostě ví, že úspěšnost léčby je malá nebo skoro až nulová a když si do toho vezmu věk pacienta, tak prostě bych ho chemo ani ozařování podstupovat nenechala. Nechtěla bych, aby mu bylo zle, aby poslední měsíce života ztrávil ježděním do nemocnice. Prostě v 70letech je i operace risk. Kolik takových už jsem viděla v práci nechat se v 80operovat nádor a pak umřít na komplikace při operaci a nebo prostě proto, že ta operace už pro něj byla velký výkon. On prostě člověk na něco umřít musí a v tak vysokém věku, mi to přijde že to tak prostě chodí. Něco jiného je to u mladého člověka, tam zkusit zabojovat, i když ten průběh bývá agresivnější. Ale staré lidi bych do tohoto nehnala obzlášť pokud je těch metastází více. No to byl jen můj osobní názor, takže Vendulko neber ho vůbec osobně. Ju? Moc držím pěstičky aby to dobře dopadlo nebo aspoň v mezích normy.
Jo Lucienko chemo je potvora je to jed, takže jde o to kdo to dřív vzdá jestli rakovina nebo tělo :frowning2:
7. říj 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, je mi líto, že máš takové starosti a že se vůbec něco takového objevilo. Klidně se vypovídej, hlavně ať se ti uleví. Myslím, že by se to lidem mělo říct přímo, ať mají možnost volby. Je pravda, že v takovém věku běhat po špitále a mít další bolesti z chema, člověk asi nechce. Já bych to nepodstoupila.
Luci, slinivka je potvora. Kamarádce se v lednu narodila dcera a v září manželovi zjistili rakovinu slinivky a říjnu umřel. Hnus.
Jinak venku je krásně. Byli jsme na plavání. Luky je skvělý a užívá si to.
Dneska jsem měla doma chlapa (teda dva) na čištění koberců. Tak už mám vyčištěno na Vánoce. Bylo to potřeba a jsou krásně čisté. :grinning:
Jo holky, napadlo mě, co kdyby jsme si uzamkly diskuzi, aby nikdo jiný než my tam nemohl. Tak by se nikdo jiný nedíval ani na fotky a nečetl naše příspěvky.
7. říj 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo klidně můžeme, taky jsme si ale říkala, žebychom se mohli přesunout mezi maminky, že už nejsme snažilky ani těhulky, ale maminky. No a z některých z nás i opět snažilky :grinning: za nějaký čas. I když mě se dnes vnoci zdálo, že jsem byla těhulka a že mě miminko v bříšku kopalo. Tak snad to byl opravdu jen sen a to šimrání byly střeva :grinning: :grinning: :grinning:
7. říj 2010 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!Já bych klidně zůstala tady,když už tu máme založeno ájovky,ale tu diskuzi bych zamkla ať nám sem nikdo cizí neleze,ale to musí asi udělat Lucinka,když zakládala Májovky ne??Nevím jak to chodí a dělá se to!!
Jinak my na plavání dneska taky super!!Malej se potápěl a v pohodě!!
U nás měl můj děda rakovinu slinivky a za dva měsíce byl pryč!!Vím,že mu to tenkrát babička neřekla,tak ani nevěděl,že má rakovinu!!Pak už to stejně bylo moc špatný ani nevěděl kdo jsme a nepoznával nás!!Píchali mu morfin proti bolesti a pak zemřel!!Bylo to tenkrát fakt ryvhlý to jsem byla ještě na základce a babička ta měla rakovinu tlustýho střeva s metastázama do plic!!Nepamatuju si jak dlouho s tím bojovala to jsem byla fakt malá!!Je to děs!!Ale souhlasím přesně se Safirkou!!Jak to napsala!!
Musim letět,tak zatim papa
7. říj 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska nám je 9 měsíců!!!!Achich ouvej toto letí,kde mám to malinkatý miminko?????
Tady je pár fotek našeho velkýho raubíře!!! :grinning: :grinning: :grinning:
7. říj 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku malý je nádherný, ani jsi nám myslím nedala fotečku jak má malý vymalovaný pokojíček nebo se pletu? Jste krásná rodinka. Piškotku já myslím, že u jednoho nezůstanete a tak zase brzo budeš mít malé miminečko :grinning:
7. říj 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku ty jo 9m ! To už je kus chlapa, tak to abyste pomalu začali pracovat na sestřičce ne ? :grinning: Byla jsi první těhulka tak můžeš zahájit i další kolo :sunglasses:
Safi souhlasím s tvým názorem v obecné rovině. Ale v okamžiku kdy je to tvůj blízký příbuzná a přímo se tě to týká, tak chceš po doktorech aby ho léčili a hýčkáš si i nepatrnou naději na úspěch a je jedno kolik je mu let... Kdyby se jednalo o moji mámu, i kdyby ji bylo sto chtěla bych aby se bojovalo za každý den jejího života. Je to těžký, zase ale souhlasím s tím, že téměř nulová úspěšnost léčby je nahouby a jen honit člověka po doktorech a trápit ho bolestivými vyšetřeními mu otráví i ten zbytek života co by ještě mohl strávit s rodinou. Ale 70 let u tatínka mi nepřipadne tak moc... Mám babičku 83 let a je zorientovaná, v obraze, všechno sleduje a všechno ví, chápe... jen je na vozíku. A nepřipadá mi vůbec stará :unamused:
7. říj 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak mi dneska přišel doplatek mateřské. :grinning: :grinning: :grinning: Jinak holky co máte první dítě, už pomalu aby jste začaly přemýšlet kdy druhé. :grinning: :grinning: :grinning:
8. říj 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak nám dneska dorazila ta autosedačka a je naprosto bomba,až bude trochu času,tak v ní mrně vyfotim!!!
Jinak druhý plánujem,ale až bude Matesovi tak dva nebo tři roky,dřív nechci,chci si ho pořádně užít a kdybych je měla brzo po sobě,tak si jednoho z nich ani pořádně neužiju!!Takže tentokrát tu první vlnu nebudu zahajovat já,ale mileráda předám štafetu někomu jinému!!Hlásí se někdo dobrovolně??? :grinning: :grinning:
Tak si užijte víkend a zatim papa
8. říj 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, jojo už jsem taky koukala jak se mi vylepšilo konto - mňam mňam, to by mohli posílat každej měsíc jako bonus k rodičáku :grinning:
Piškotku my už taky budeme muset vyměnit vajíčko za sedačku, já se toho hrozně bojím a oddaluju to, potřebuju na malýho při jízdě vidět. Ale sedačka se asi nemůže dát dopředu že ? Ať už jakým koliv směrem (po nebo proti směru jízdy) :unamused:
8. říj 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, viděla jsem sedačky s většími dětmi i na předním sedadle. Mám pocit, že se může sedačka vozit ve předu, pokud tam není arbag. Ale já arbag ve předu mám a malýho tam vozím ve vajíčku. Ve velké sedačce bude vzadu.
9. říj 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak u nás stále nic nevýho-dál čekáme na výsledky! Jinka nejbližší názor mě je tan Ivin!! Safir vidět a zažít je úplně něco jinýho! Já jsem se s tím setkávala v první linii jak na JIP, tak hlavně na tý onkologii, a moc dobře vím co nás čeká! Ale nevzdáme to, i kdyby se jednalo jen opaliativní léčbu, a snažit se mu zpříjemnit ten čas co ještě bude, užít si vnoučat...... !!
Mě nic nepřišlo, protože i po tom přepočtu jsem zůstala jen v tom základu, tak se mě to netýká!!
No sedačku na přední sedačce můžete vozit jen vajíčko s vypnutým arbegem, jak je prcek ve větší sedačce tak musí dozadu!! Já vozím Mata za řidičem a mám trochu víc sklopený zpětný zrcátko a tak na něj vidím!!! :wink:
9. říj 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendy možná máš pravdu, ale i tak bych při minimální šanci na uzdravení asi a říkám asi nedopustila operaci, ozařování nebo chemo. Jen léky na tišení bolesti. A užít si toho člověka takového jaký je. Udělat mu ten zbytek života hezký. Jak jsem psala rozdíl je u mladého člověka 70 a více je už opravdu pěkný věk a člověk i něco zažil. A v první řadě, bych rozhodnutí nechala na dotyčném. Nemyslím si, že 70 je moc, ale umírají mnohem mladší lidi kolem 50 na nádor a nebo něco jiného. Jde o priority. Moje mamka je taky zdravotní sestra. A obě víme jak to vypadá. Na onkologii jsem byla v Brně v Bohunicích, moc se mi tam líbilop, pacienti skvělí, personál super, měli velmi přátelský vztah s nemocnýma protože už tam byli po několikáté. Je to těžké se rozhodnout, já jsem psala jen svůj názor na danou věc.
Jinak já teda zatím taky nehodlám začínat druhou vlnu :grinning: :grinning: :grinning: Na mě je ještě moc brzo, ještě stále je to čerstvé i vzpomínky na porod.
9. říj 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi, já žiju v domácnosti s 87letýma dědečkama, jsou orientovaní, soběstační, čilí. Přesto kdyby měli rakovinu, si myslím jak je znám, by do nemocnice na operaci, chemo nebo ozařování nešli. A já bych je v tom podpořila.Už sami přemýšlí nad smrtí. Protože všichni z jejich okolí umírají a tak to na ně i doléhá. Jsou to věřící lidé, takže smrt pro ně není konec.
9. říj 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nechme těch smutných debat... :wink:
Vendulko děláš to bezvadně, ať si taťka užiije co to jde, hlavně vnoučat a rozhodnete se sami podle toho jak to budete cítit. Nezávidím vám to a přeju hodně sil, nemoci tohoto typu vyčerpají celou rodinu...
Tak to jsem vážně zvědavá, kdo první pošle fotku nového pozitivního těhu testu :grinning: :dizzy_face: Mohly bychom na to uzavítar sázky :sunglasses:
9. říj 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my už jsme zpět po dovolené z Vranova, počasí bylo bezvadné, jenom lilo a mrholilo, tak jsme byli jen na hotelu a užívali si pěkně tatínka. No přijela jsem asi se dvěma kilama navíc, měli jsme plnou penzi, no a na teplé večeře teda zvyklá nejsem a taky jsem občas něco dojedla po Adriance :grinning:
Vendulko, to je mi taky líto, že máte takové trápení, přeju hodně síly.
Laurinka už začla pěkně dělala paci, paci a má z toho pěknou bžundu. No ale v noci začala dělat pěkný bugr, co hoďku, co dvě vzhůru, tak nevím, co se děje, tak uvidím, co se z toho vyvrbí.
Piškotku, taky jsem se divila, kde mám to malé miminečko, ale taky to má své kouzlo, jak pěkně reagujou, než mimečko, které jenom spinká a spinká.
Jinak pěkný zbytek neděle.
10. říj 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je fakt,že tenhle věk dítěte má hodně do sebe!!Už reaguje,,směje se a celkově je s ním sranda!!! :slight_smile:
ale zase už rozhodně neplatí tam kde ho položím ho i najdu!!! :grinning: :grinning: :grinning:
Musim letět,manžílek si stěžuje,že se mu nevěnuju,tak zatim papa
10. říj 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, jen na skok...musím brzo spát, jsem nevyspaná... :frowning2: Žanetko mě dělá Kuba druhý den to samý!!! :confounded: :confounded: Co 2 hodiny vzhůru!! Vždy mě vzbudí řev, až se leknu. Musím ho vzít do náruče a pohoupat, jinak by řval snad až do rána....tak jestli se hlásí zuby, nevím...Kája mi teda zuby hooodně ořvala a dlouho jsem se nevyspala. Tak uvidíme.
Jinak Kuba si o všechno stoupne a stojí!! je n hledím. :astonished: :slight_smile: Z lezení si sedne a sedí. :slight_smile: Karolínka byla dnes poprvé v hasiču, bude to malá hasička. :grinning: Děda byl celej život hasič, tak to bude v rodině. No byla nadšená, tak 2krát týdně bude chodit trénovat. :slight_smile:
10. říj 2010 ve 20:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek