• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Tak jsem se konečně urvala. U nás si malý taky krásně povídá a heká, že se někdy musíme smát. Momentálně mu hrozně zachutnaly jeho ručičky, takže dudana vyplivuje a rve si tam celé pěsti :grinning: . Švanda! Jinak jsem strašně ráda, že jsem mu pořídila houpací křesílko, protože už se dokáže sám pohoupat a třeba i půl hodiny se zabaví a já o něm "nevím". Včera jsem přihodila fotky z koupání. S focením to je na dračku, protože nám začla blbnout nabíječka na baterky, takže jsou vybité i když by měly být nabité.
Taky se přiznám, že jsem ráda, když na chvíli někam vyrazím sama :dizzy_face: . Jednou za 14 dní razím na nákup do tesca, tak si 2 hodiny brouzdám mezi regály a jsem šťastná :grinning: . Minulý týden jsem byla nakupovat se ségrou, tak jsem nechala malého mojí mamce na hlídáni. Ona je šťastná, že je užitečná babička a já jsem spokojená taky :slight_smile: . Zítra jdeme na pohřeb, tak ho taky dám mamce. Je u našich strašně hodný a chci aby si zvyknul i někde jinde, než jen doma.
Ivi, Oli je už opravdu velký chlap. Mám dojem, že náš Honzík bude něco podobného. Ve 2 měsících mít 6 kg, to opravdu každé dítě nemá :grinning: .
Já bych taky byla pro soukromou skupinu, ale záleží na vás.
13. říj 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji malý je moc hezký a vy už máte skoro 6kg tak to jste dobří, ale je to dobře, aspoň se malému daří a hezky prozpívá :slight_smile: No Jaji jednu výhodu krmení sunarem má, můžeš ho dát někomu pohlídat, ale když kojím tak si dýl jak na hodku netroufnu, malá je nevyzpytatelná :slight_smile: ale i hodina je luxus. Jaji jakou máte velikost oblečení mi teda ještě stále 56. což je fajn, vzhledem k tomu, že nám to všechno jakoby dýl vydrží, ale už taky porůstla mě přijde že hodně do délky. jo a s těma pěstma do pusinky to máme stejně a taky hrozně ráda pase koníky :slight_smile:
13. říj 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji!!Teda malej je fakt kus chlapa,úplně koukám!!My měli 6 kilo až skoro v půl roce!!!Aspoň,že mu chutná to je dobře!!!
Jájuldo!!Na zumbu chodím oblečená tílko,tepláky a kecky plus ručník na otření a pití toť vše!!! :slight_smile: Jsem z ní nadšená,hrozně mě to baví a výborně se u toho odreaguju!!!
Takže asi půjdem do soukromé skupiny,tak Luci napiš co a jak ať tam všechny trefíme a nikde se nehledáme!! :grinning: :grinning:
Ivčo!!Ty si na tý fotce,tak hubeňounká a malej je teda pořádnej!!!Sluší Vám to tam!!!
13. říj 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, chytré knihy praví, že mezi 6-8 měsícem jsou děti extrémně fixované na maminku, je to normální a odezní to samo, ale to už asi víš :wink: Já zatím nic takového potvrdit nemůžu, jen slabé náznaky...
Safi máš pravdu, Oliverek se pronese, má skoro 10 kg. Teda já moc štíhlá nejsem, mám 70 kg a kabát o 2 čísla větší :slight_smile: V půlce obřadu jsem ho musela dát tatínkovi, celou dobu se stálo (kdbychom si alespoň mohli sednout). Jenže tatínek je ještě hubenější než já, nechápu kde bere tu sílu, asi nějaký chlapský buňky :grinning:
Jaji, Honzík teda vypadá jako druhej Oliverek, samej faldík ... a jakou barvu mají jeho očička ? To si ještě užiješ než začne chodit, já už někdy nemám ani sílu ho vytáhnout z postýlky, tak ho tahám doslova jako kočka koťata :sweat_smile:
14. říj 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak já se s mužíčkem domluvila, že ještě aspoň měsíc žádné velké cvičení a pak že by mi vždycky malou pohlídal. Tak by to bylo super :grinning: Ivi jsi určitě vysoká takže tvoje váha je určitě OK opravdu vypadáš hezky štíhle :grinning: A jaké máš dojmy ze křtin jsi ráda?
Oliverek je hezký, ale věřím, že nosit ho ti dá zabrat. To budou svaly na rukách :grinning:
14. říj 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli na plavání a super. Safi, s cvičením nespěchej. Jsi teprve chvilku po porodu. Když jsem řekla cvičitelce, že jsem 8 měsíců po porodu, tak se moc netvářila.
14. říj 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi veškeré dojmy jsou ty, že jsem udělala dobře. Cítila jsem vůči Oliverkovi nějaký dluh a tímto je to vyrovnané, možná si o to sám řekl, kdo ví. Záleží na tom čemu kdo chce věřit :wink:
Jajuldo to je dobře že se vám plavčo líbí, určitě to má svůj význam, my ale půjdeme ještě 2x a končím, budu s ním chodit do nějakého cvičení. V zimě bych se bála že se mi nastydne a mě to zas tak neučarovalo a Olie je tako nějak neutrální, ani nadšenej ani hysterák :sweat_smile:
14. říj 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Jáji tak Honzíkje krásnej a fakt kus chlapa!!! Jinak určitě je dooost náročný zvedat dítě kolem 10Kg!! A jak píše Iva spíš ho pak taháte jak kotě, ale ono to fakt jinak nejde!! Pro mě je nejhorší dávat Mata večer do postýlky, když mě usne u pití( no jak jsem malá, tak dát ho až dolů- nalidskej úkol :sweat_smile: ), ráno stojí v postýlce tak to jde!
Ivi moc vám to všem sluší a Olí je chlapák a je vidět na tý fotce že tam asi raubířil co?! :slight_smile:
Žando jak píše Iva, máte období fixace na maminku, oni si začínaj uvědomovat samotu a normálně se tomu bráněj! Neboj bude líp! :wink:
No jinak já bych Safir se cvičením počkala tak do půl roku, no a hlavně jestli chceš něco náročnějšího!! Doma si zacvič ale pamatuj na to že kojíš!! A že malá bude jenom mlíčko ještě dost dlouho potřebovat, aby ses pak nemrzela!!!
15. říj 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!Tak u násje pěkná zima!!Takže až půjdem ven,tak musím Máťu pořádně nabalit!!!
Holky abych pravdu řekla,tak já vůbec nevím u nás co je to fixování na mamku a touž nám táhne na 10 měsíc!!!Malej je furt,tak strašně společenskej,může si ho pochovat kdo chce i někdo koho ještě vůbec nikdy neviděl a hned má úsměv od ucha k uchu a já v klidu můžu odejít z místnosti a žádnej řev!!!Tak bůjto to teprve přijde nebo jsme to přečkali a ani o tom nevíme!!! :grinning: :grinning: :grinning:
Safir já začla cvičit,tak čtyři měsíce po porodu,ale jenom trošku a až teď jsem teprve začla pořádně a přihlásila se na zumbu!!!
15. říj 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak já zatím chodím hodně na ty procházky takže stehna a nohy docela jdou ale to bříško, už se teda docela zatahuje, ale chtělo by to posílit, ale cviky na bříško typu sed leh teda nehrozí.Někde jsem ale četla, že kojení a cvičení se vzájemně nevylučuje. Mluvil o tom nějaký doktro, že to že miminka potom mlíčko nechtějí není pravda. Tak já nevím no. Uvidím jak na tom budu. :frowning2: :unamused:
Jinak Piškotku ty máš prostě zlatíčko a je to dobře. No já uvidím jaká bude ta naše vzteklinka je to lvíček jak vyšitý jak to nemá hned je řev. Tak se někdy docela nasměji. Jinak je horzně šikovná nádherně pase koníky úplně sama drží hlavičku, začíná výskat a chovat se chováme na stojáka, žádné položit na ruce ona se chce prostě dívat. Ani poloha tygříka nám nevyhovuje prostě pořád chce koupat přez rameno. Vadí mi to, že si tím zatěžuje páteř, ale jinak se prostě nosit nenechá. :confounded:
15. říj 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi já Oliverka taky brzo nosila vzpřímeně, byl hrozně zvědavej a jak se hodil přes rameno, hotová surikata - koukal kolem a všechno ho hrozně zajímalo. Někdy prostě těm dětem ustoupíme no... A já se do cvičení dostanu asi až přestanu kojit a někdo bude ochotnej mi prcka pohlídat, tak snad to bude dřív než malej dostane občanku :angry:
15. říj 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky přidávám fotku jak Sabinka hajá a probírá se, je to vždycky nádhera. Jinak jak koukám pěkně mrtvo. Tak snad večer písnete jak jste se měli já razím ven tak papa.
17. říj 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyždtak v albu je to líp vidět tady je to jakési moc maličké :slight_smile:
17. říj 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!!Tak manžel má od čtvrtka konečně poprvé dovču,tak se těšim pořádně si nás užije a možná i někam na pár dní vyrazíme!!! :grinning: Taky se už chcem podívat po nějakých dárkách na Vánoce!!
U nás je dnes celkem hezky,svítí sluníčko,i když je zima!!
Teď jsme dorazili z venku a malej si užívá tatínka na gauči a já se na chvilku koukla na net!!
Tak zatim papa,Safir krásný fotečky,malá už je pěknej kus,je to hrozný jak to strašně letí!!!Ani se nenadějem a děti nám půjdou do tanečních!!! :angry:
17. říj 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, je tu nějak mrtvo, co se děje? Piškotku, tak to máš super, že bude manžel doma. Já jsem se minulý týden nedostala ani do toho tančení. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak snad tento týden.
18. říj 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, mám nový album, fotila jsem děti asi před 14ti dny, tedy byli se fotit v Holešově , měla jsem to přes známou, fotí to její známí, mají to jako koníček. :slight_smile: :slight_smile: Jsou to retro fotky. :slight_smile: Jinak Kubíček měl 3 dny teploty, teď je dobrej a celej víkend zase měla teploty Kája, dnes první den docela dobrá. No a dnes jsem lehla já. Tak se to u nás prostřídalo. Safi malá je kouzelná, mrkla jsem ti do alba. :wink: ...přidávám tady jednu fotku z alba... :slight_smile: Máme 144 fotek y bylo to hooodně levný. :slight_smile: Jednou za čas se to myslím vyplatí takový focení. Je to vzpomínka. :slight_smile:
18. říj 2010 ve 14:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucienko malá je krásná, Kubíček jak by smet no prostě krásné dětičky, a fotky jsou super, pěkné kompozice. Určitě se to oplatí, je to památka na jejich dětství, já se Sabinkou taky půjdu ještě k fotografovi , až bude sedět a pak až bude ještě starší:slight_smile: Jinak holky už se blíží listopad a já nevím co bych měla kupovat na vánoce jak pro maličkou tak pro manžílka. Malá dostane asi ty kostky co jsem ji objednala, ale ještě něco by to chtělo jsou to její první vánoce :slight_smile: Musím začít nakupovat dřív, ať se vyhnu tomu chaosu, který vždy panuje. Ale hrozně se na vánoce těším. Dárek k prvním narozeninám bych vymyšlený měla. Hodím sem na něj odkaz. http://www.mall.cz/detska-odrazedla/puky-pukylino-odstrkovadlo je to odrážedlo dělají ho i v červené. Je super. Tak možná na ty první narozeniny ho dostane i když do tho je ještě daloko. Mám to uložené v PC abych na to nezapoměla. :wink:
Lucienko ty nemoce jsou teda opruz viď?Tak ať je Vám brzo líp.
Holky ozvěte se všechny. Ať víme jak se vám vede. A vendulko co ty a tatínek jak to vypadá. Jak dopadly vyšetření.
18. říj 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, to hnusné počasí mě odrovnává. Jsem hrozně unavená a nic se mi nechce. Nejvíce mě štve, že nemůžu v tom dešti nechat malého venku v kočáru :frowning2: . On mi přes den doma strašně špatně spí, budí se mi po 20 minutách a to fakt nic neudělám a on už je k večeru dost protivný, protože je nevyspaný. Jinak v noci stále dobře spí, sobota i neděle se budil od večera až ráno v 8.30 hod. Fakt jsem koukala!
Včera jsme byli na návštěvě u známých. Mají 7 měsíčního kluka. Bylo zajímavé sledovat, jak už valí sudy a je ho všude plno. Naše mimčo je ještě "ležák", ale ten čas tak rychle letí, že se ani nenaději a bude lozit.
My jsme taky chtěli k fotografce, ale ta naše už má do konce roku plno, takže mám smůlu. Nejbližší termín je až v únoru. Navíc, manžel má teď tolik práce, že by se asi ani neurval. Což mě dost mrzí.
18. říj 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak u nás sice nepršelo ale počasí nic moc! Luci fakt krásný fotečky, Kubíkoj i Káje to moc sluší :grinning:
No v neděli jsme byli u našich na celej den, pustili taťku na víkend domů. Jinak už víme, že to je nádor ledviny Grawitz a meta na plicích. V úterý nebo ve středu ho budou stěhovat na urolku a do konce týdne půjde na operaci- vezmou mu ledvinu a pak ho čeká chemo- kvůli těm meta! Tak uvidíme jak to bude zvládat! Jen je fajn, že bude u nás ve Svitavách, tak nebudu muset za ním jezdit do Litomyšle. A hlavně mě ho tam holky u nás na JIP po operaci pohlídaj!
Jinak jsem se dala do schánění dárků a pro kluky už mám tak 3/4 koupený a a zbytek vymyslenej jen to sehnat!! :slight_smile: No nejvíc práce mě dalo, že si Áda vymyslel dres na fotba musí mít číslo 1 a napsaný ADAM a černo-bílej!! No podařilo se mě najít firmu která dělá dresi i dětský podle přání a cena taky přijatelná, jen to obědnat!!! :sweat_smile:
18. říj 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!!
Luci!!Krásný fotečky!!Kubíkovi i Káje to moc sluší!!!Máš nádherné děti!!Ty fotky jsou fakt super,bude to krásná vzpomínka!!
My chcem s malym taky ještě k foťákovi asi až mu bude rok a bude už ppřádně stát!!
Jinak u nás nic nového,malej už chrní a manžel kouká na telku a já se za chvíli půjdu uložit k němu a budu čekat než půjdou Přešlapy!!! :slight_smile:
Tak zatim papa
Vendulko drž se,myslím na tebe!!!Je fajn,že budeš mít tátu aspoň blízko a víš jak to chodí na JIP a holky se ti tam o něj postaraj!!
18. říj 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, tak hlavně ať to co nejlíp dopadne, a jak psala Piškotek je dobře, mít známé, kteří ti na příbuzného aspoň trošku dohlídnou.
Jinak Jaji to tiše závidím ten spánek v noci naše mrně se teda budí 2x nebo 3x za noc, ale přez den se spánkem taky nic moc venku spí líp, ale doma taky tak po deseti minutách a pak je vyhajaná. Jsem ráda, za tu hrazdičku na hraní, malou aspoň trošku zabaví, a já stihnu něco málo udělat. Jinak je to náš malý smíšek a zlatíčko. Musím ji furt pusinkovat a dlachnit ji. No je to moje pusinka :grinning: :grinning: :grinning:
18. říj 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci krásný fotky, jako od Saudka :sunglasses: Kája je hotová modelka a malej je taky fotogenickej...se teda máš ! :wink:
Vendulko tak držíme palečky aby to proběhlo bez komplikací a co nejlépe.
Safi já po zavedení přísného režimu vstávám 2-3x a libuju si a to ještě 3x vstane on a řve (a já ho nechám :cry: ) ale i tak jsem to stáhla z 8x za noc na 6x a beru to jako úspěch... A přes den spí čím dál míň dneska hodinu dopo a hodinu odpo - ale to se během toho 2x vzbudil :confounded:
18. říj 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuji za pochvaly. :slight_smile: Včera jsem tu už nebyla, stránka koníka se mi nechtěla vůbec načíst. :fearful: Jsem s fotkama taky moc spokojená...ale byla to fuška. Fotilo se to v klasickém panelákovém obýváku, tam měli dané všechny ty "staré" věci, plátno, do toho tam byl ten pán, co fotil, jeho žena a 3 letej kluk no a pak naše 4členná rodinka. :slight_smile: :slight_smile: Prostě plný dům. :slight_smile:
19. říj 2010 v 08:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci opravdu pěkné fotečky.
My jsme byli dneska v poradně. Luky váží 10190 g a měří 73 cm. Je v pohodě. Už mi moc mléko nechce a doktorka říkala, že nevadí, že mu mám dávat jogurty a tvar.sýry atd. Hlavně přísun mléčné stravy. :sweat_smile:
19. říj 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucienko pro mě bylo fotografování taky pěkný záhul, malá měla teprve 4týdny, takže miminečko, musela jsem ji udžovat veselou což jde dost těžko neustále jsem na ni mluvila, a na konci už stejně plakala, ale vydržela to hodinu a půl takže šikulka a já mám z fotek hroznou radost. Stojí to prostě za to i když já si po focení dala čokoládu, protože jsem byla úplně vyšťavená :unamused: :grinning:
jajuldo teda Lukas je kus chlapa to je pěkná váha. Ale od roku už potom dětičky tolik nepřibírají největší nárust je do toho roku, kdy pomalu ztrojnásobí svoji porodní váhu. :grinning: No já bych řekla, že naše beruška už tak těch 5kg má, možná ještě ne celých ale má. :slight_smile: Spíš mi ale přijde že nám roste do délky. No klidně může mít dlouhé nohy po tatínkovi :slight_smile:
Jo Ivi já vím, že pořád můžu být ráda a jsem, ale prostě obdivuju některé maminky co fakt kojí jednou za noc a nebo prostě nakrmí večer a pak až ráno. Přez den teda kojím po 3nebo 4hodínách jak kdy a jak dlouho hajá. V noci po těch 5hodinách uvidíme jestli si to ještě prodlouží, ale i tak jsem za to ráda, a je šikovná. :slight_smile: Posledních pár dnů, ani neuspávám usne v leže jen u ní třeba ležím a přidržuji dudínek a jak usne dám ji do postýlky a hajá. Jinak je to teda pěkná řečnice, no až začne mluvit, bude nás z toho asi bolet hlava :grinning: :grinning: :grinning: , furt se usmívá a výská no trénuje hlásek. Dědeček když ji slyší plakat nebo spíše řvat, tak říká že to bude zpěvačka :grinning: :grinning:
19. říj 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky jsem tu jen na skok!!Letím na zumbu!!
Jájuldo Lukášek už je teda pěknej!!to se asi pronese viď??Mě stačí tahat Matese a to má jen 8 kilo!!!
Už zvoní kámoška,tak běžím zatim papa :slight_smile:
19. říj 2010 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky chtěla jsem se zeptat jestli máte pro dětičky jídelní židličku a popřípadě jakou. Napadlo mě, že bych jí malé koupila k vánocům nemá z věcí ještě rozum nějakou hračku určitě dostane, ale židličku bude potřebovat taky. Já přemýšlím nad těmato dvěma. Líbí se mi i ty dřevěné jak jde z toho udělat i zvlášť stoleček a židlička, ale mi máme v kuchyni tak strašné málo místečka, že by se nám tam nevlezla. Budu ráda, za vaše zkušenosti a názory. :wink:
19. říj 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, já mám dřevěnou stoličku co se dá rozložit na stoleček a židličku. Tu bych doporučila. Je pevná a dost stabilní.
20. říj 2010 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, já jsem tu taky jen na skok...jdeme na kontrolu k Dr. :pensive: Safi já jsem měla taky klasickou dřevěnou, po karolínce. Ale ta je "na pevno" , jakože v sedu. jenže Kubík začal s příkrmy ve 4.měs - neseděl - tak jsme pořídili druhou. Máíme tuto : http://www.babyhit.cz/exec/ShowImage.aspx?img=http://www.babyhit.cz/fotocache/bigorig/fabula091.jpg&title=Babypoint%20F%C3%A1bula%202009

Jsem s ní spokojená. Hrozně moc. Je to něco takového, jako chceš ty. Jako podobný typ.
20. říj 2010 v 08:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi já na tu klasickou dřevěnou taky nedám dopustit, je super stabilní a víceúčelová, ale je fakt že není polohovací a pokud mimčo úplně super nesedí tak je to problém. Ta dřevěná je u tety a já tam dávám malýho obráceně, aby měl mezi nožičkama šprrušli a nepropadl a zezadu za záda dávám polštář aby líp držel :wink:
doma krmím v autosedačce a u našich mám takovou asi jako na obrázcích co jsi vkládala, je to sekáč po dvojčatech, ale
je stabilní, komfortní, velká,omyvatelná a s kšandama, takže bezpečná... :sunglasses:
20. říj 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek