• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Tady jsem našla fotku, teda alespoň z části... Ručník tam dávám, protože se mi ten igelit zdá studenej, pod zadkem má polštářek :sweat_smile:
20. říj 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JJ Ivi,. mě se to zdá taky studený, ale já mám do toho i vložku...a když tu vložku peru, má na tom starou flaušovou deku. :slight_smile:
20. říj 2010 v 10:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://aukro.cz/item1271840051_jidelni_zidlicka_betty_faktura_zaruka_z27.html
Já mám tuhle židličku a jsem s ní naprosto spokojená!!Dají se u ní polohovat záda a pak se dá rozložit i na židličku a stoleček!!Nemůžu si stěžovat!! :wink:
20. říj 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat. Je normální, že mi Honzík každý den nekaká? Asi 14 dní mi kakal už jen jednou denně (pak to teda byl mazec, měl to i na krku :grinning: ) a včera mi nekakal vůbec. Mám strach, aby ho nezatvrdilo :unamused: . Zatím je v pohodě, nekroutí se, netlačí.
Já zatím asi židličku kupovat nebudu, protože mám to houpací křesílko, které má i stojan na pevnou pozici třeba při krmení. Asi taky pak pořídíme dřevěnou, až bude sedět. Jednu už mám doma, je po neteřích, ale tu asi vezmu k našim.
20. říj 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji je to normální, že nekaká každý den. Luky kaká zase třeba i 5x za den. Každé dítě je jiné.
20. říj 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji miminka nemusí kakat každý den, ze začátku kakají skoro pořád a plenky jen lítají, ale časem se to upraví a miminko nemusí na stolici prý i 4dny. Tak se toho neboj. Mě malá kadí tak 2x za den, a někdy taky až na záda :grinning: Jinak děkuji za názory a ifnormace. Mě se taky líbí drěvěná mám dřevo hrozně ráda, ale problém je ten, že velkou k nám do mini kuchyňky nedám.Bydlíme u tchánů a je to tu fakt omezené, takže bohužel. Tak se snažím vybrat něco skladnější, ale bytelného aby to měli i další dětišky pokud budou. No uvidíme. :grinning:
20. říj 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi ona ta dřevěná židlička není zase tak veliká.
20. říj 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ale docela jo, a hlavně na rozložení to já bych teď vůbec neužila, když vidím ten náš dipi prostor tak už se těším na domeček, ale je mi z toho úzko. Mám dneska jakousi blbou náladu. Byla jsem u našich tam mi bylo fajn, s mamkou na procházce po pěkné dědine po rovince a přijedu "dom" a rozbytá cesta od toh jak se dělá kanalizace, do toho prší a pak s malou ve dvou malých kuťkách, nějak to na mě dolíhá. :frowning2: Navíc jsem tu sama nikoho tu neznám. No možná to taky znáte. :frowning2:
20. říj 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji Oliverek kajdí 4x denně nebo i 4 dny nic. Je to individuální a nespolehlivý :wink:
Safi žeby poporodní deprese ? Potřebuješ společnost, velký lidi... já sama doma taky šílím, byt má 33m2. Jak to jde hned vypadnu, kamkoliv.... :frowning2:
20. říj 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky! Je fajn, když se mám kde zeptat na radu :slight_smile: .
Safi, takové depky máme občas každý. Spíše to bude taková podzimní deprese. Ubývá sluníčka, je tam pořád zima a zataženo, takže to člověku na náladě nepřidá! Já osobně, kdybych mohla, tak se minimálně na ten podzim stěhuji do teplých krajů. Navíc, manžel právě na podzim má nejvíce práce, takže před devátou doma nebývá :frowning2: . U manžela sice bydlím už 5 let, ale kolem jsou spíše postarší lidé, takže kamarádky tu taky nemám. Safi neboj, až budete mít postavený domeček, tak bude všechno jiné. Budete stavět ve stejné vesnici, jak teď bydlíte?
21. říj 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj ve stejné, poblíž jsou sice maminky, ale moc si nevyhovujeme :unamused: já jsem sice tvor společenský, ale každý to známe, že s někým si prostě nesedneme.Jak v názorech tak v životním stylu. Já vím, až budeme stavět, budu mít pořád co dělat ale i tak člověk chce mít tu kamarádku poblíž, které se může vypovídat a poklábosit o životě. No všude je něco. Jsem ráda, že mám Sabinku. Mateřství mě hrozně naplňuje. Ale ten podzim prostě opravdu dává zabrat a depka je na světě. :angry: :frowning2:
21. říj 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
VENDULKO co máš za ten kočárek??? Myslím ty jsi psala, že máš tu otočnou sedačku, pro i proti směru jízdy... :sweat_smile: Kuba mi - a to bohužel delší dobu - pláče v kočáru. je to o nervy, nemůžu jít ani do obchodu, když je vzhůru. :frowning2: Vydrží plakat pěkně dlouho, nechat ho "vyřvat" nepomůže...Řvve třeba i hodinu a půl venku, nekecám. :confounded: Jak ho doma vytáhneme, během minuty klid, úsměv. Měla jsem půjčený na 1 procházku obyčejný kočár, něco jako tako, na 4 kolech...a byl klid. Celou cestu na mě viděl.Kubík je td celkově mamináček, ale to už kjsem psala. Běda jak se mu ztratím z dohledu...Venku už je pěkná zima, tak ho vytahovat nechci. Dnes mi to teda hodně vadilo - kája měla ve školce drakiádu a opíkání špekáčků. kuba plakal celou cestu tam, asi 15min cesty, tam nepřestal vůbec, tak jsme museli domů. Lidi se otáčeli, jak kdybych mu ubližovala...Kája brečela, kuba řval... :unamused: přijeli jsme dom a zas klid, jako když utne. :angry:
21. říj 2010 v 18:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci u nás se plakalo zase když viděl jen mě a neměl rozhled co se děje venku!!Od doby co jsem koupila sporťák a kouká dopředu,tak je klid!!Je hrozně zvědavej a o všechno se zajímá :slight_smile:
Safir!!Já tu mám sice kamarádky,že někdy nevím s kym mám jít dřív ven,ale zase občas neuškodí vyrazit sama a provětrat si hlavu!!Třeba si nakonec s aspoň jednou maminkou padnete do oka!!
My dnes na plavču ok,malej už se krásně potápí,super!! :wink:
21. říj 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady je náš chlapák pod vodou!!! :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak Luci já mám PATTI GEYA a je otočná ta sedačka, je lehounkej a i docela levnej- ostatní podobný kočáry stojí 2x tolik!! :wink: Luci mě to Mates začal dělt hned za začátku, proto jsem tak rychle vyměnila kočár, od teď jsem ještě nezkusila ho otočit ode mě. On jak je vzhůru, tak si chce povídat, no pořád si říkám že je ještě malej a že má dost času na to být ode mě! A samozřejmě jsem i já klidnější když na něj vidím! :wink: Piškotku super fotečka!!! Mates je fakt šikula!! :grinning:
Safir to znám, chce to fakt vypadnou mezi lidi a když by to šlo tak bez malé!! Já tady taky neměla s kým chodit ven, ale kámošku jsem si našla, zrovna kvůli kočáru, pořád jsme se potkávali až jsme se jednou zakecali a už se kámošíme 4 roky, a teď už jsem měla s kým jít!!
21. říj 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi bez velkých lidí to nejde, sama s malou bys zmagořila, leze to hrozně na mozek... Já se snažím udržovat kontakty z dřívějška a zhruba 2x za měsíc se sejdu s holkama kterým nevadí prcek, protože ho samozřejmě tahám s sebou. Ony děti nemají. Byla jsem se nechat ostříhat (u učňů nasucho za 60 Kč) a mamča mi jezdila s kočárem před kadeřnictvím a i těch 15 min bylo krásných... nemusela jsem mít Olieho u sebe. Teda hrozně ho miluju, ale 24/7 se děsná šichta :sweat_smile:
Piškotku kráááásná fotečka, tu my asi nebudeme mít, v úterý jdeme naposledy a potápíme se jen na chvilku.
Luci chudáček Karolínka... :frowning2: Tím spíš jestli byl po návrtu domů vpohodě...
JInak já mám kromě Maxi-coxi trojkombinace kde je sporťák ještě jeden sporťak (Hanuck nebo tak nějak) a ten je s "přehazovačkou" takže si můžu madlo přehodit aby na mě viděl nebo ne. Nemůžu si to vynachválit.... !
22. říj 2010 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte...Vendi dík za tip...Ivi podívám se i na ten, co jsi mi psala ty...to se prostě nehodí, nikam nemůžeme jít, když nespí, prostě kočár bojkotuje, jak na mě nevidí. :frowning2: Možná je to jen období a přejde to - v to doufám! :slight_smile: Safi to je blbý, nemít nikoho k sobě..já tady mám pár maminek, které z nám ještě od narození Káji a klasicky jsme se "zakecali" u kočárku a tak jsme se seznámili. :slight_smile: A pak je hodně těch, se kterýma si taky tykám, ale pozdravím je a upaluju pryč - některé strašně rády poučují a běda jak máš jiný názor. :slight_smile: Třeba právě to plakání kubíka v kočáru - a nemá hlad? a není mu zima?...no prostě jim to nevysvětlíš, že nechce být v kočáru! :slight_smile: No a pak mám kámošku, kterou mám nejradši, ale bydlí asi 40km od nás. asi 2x měsíčně si píšeme dopis - klasicky ručně - a jednou za čas se navštívíme. potkali jsme se v porodnici při narození Karolínky(obě naše holky se narodili hodinu po sobě) a furt si máme co říct, jen škoda, že nebydlíme ve stejném městě. :unamused: No a pak je kamarádka, která byla super, ale jak se jí narodilo mimčo(kluk, má ted rok), tak si nerozumíme, paradox. její malej je nej nej, všechno umí, ona je super máma...škoda slov. :slight_smile: Ale tak to je asi všude. Určitě si někoho brzo najdeš, neboj. :wink:
Piškotku super foto! Malej je šikula. :slight_smile:
Ivi já se byla s Kájou stříhat asi měsíc zpět, no relax, úplně vím, o čem mluvíš. :slight_smile:
22. říj 2010 v 10:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ono se hodně píše o tom, že děti by měli na maminky vidět, když jsou tak malinké. Oční kontakt, že je uklidňuje a je to prý pro ně lepší. Je fakt, že malý když usíná v kočárku, taky se na mě dívá. Jám mám taky sporťák, kdy na mě vidí. A pak mám ještě jeden, ale to je až bude mít tak 1,5 - 2 roky a tam už bude otočený ven. Takže se Kubíčkovi vůbec nedivím. A nemyslím si, že je to tím, že je maminčák. Kluci jsou takový, že chtějí být u maminky víc než holky.
22. říj 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ poučující maminky ty jsou fakt nejlepší, taky si na to dávám pozor, abych někomu nedávala příliš rady a nebo se to snažím podat tak,aby to toho druhého nepopuzovalo nebo neuráželo, ale raději se v tom držím zpátky. Tady je to docela malá dědina, mladé maminky přímo ke mě jsou tu asi dvě, ale obě dvě jak to říct, jsou zvláštní :unamused: to samé si možná ony říkají o mě. No jednou za čas za mnou přijede moje nej kámoška z dědiny kde jsem bydlela. Potom kamarádka z práce taky tak jednou za měsíc a pak mám kamarádku z manželovy práce, má dvě děti z toho chlapečka tak starého jak je Sabinka, ale musím se s ní domluvit, a taky potřebuji auto abych za ní zajela kočárkem bych tam došla v létě s kojením někde na lavičce, ale v zimně to jde dost blbě. Ale je nejblíž. Jinak mám švagrové, ale starší a těm si přece nemůžu postěžovat na manžela a na tchýni :angry: :unamused: :grinning:
Lucienko to je blbé, že ti to malý tak te´d dělá, ale ono bude líp. On si třeba zvykne dej tomu ještě týden a když nic tak to budeš muset asi řešit jiným kočárkem. No tady holička je mladá maminka a říkala že po skončené šestinedělí nemohla jezdit měsíc s kočárkem, že jí strašně Kvído řvával a teď už zase v pohodě. No čert aby se v tom vyznal co ti prcci chtějí.
22. říj 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Ivi malý je na fotce v židličce horzně krásný, úplně jiný, moc hezké miminko a taky vypadá, že je starší . Je to šikulka. Piškotku super fotka, no tvůj Matěj je prostě šikula. :wink: :grinning:
22. říj 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, všechno nejlepší Sabince ke svátečku. :grinning: :grinning: :grinning:
22. říj 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééééééé děkuji Jajuldo :wink: :grinning: Naše holčička má první svátek a než se nadějeme tak bude slavit i první rok svého života :grinning:
22. říj 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko!!Také se přidávám a přeju Sabince vše nej k prvnímu svátku!!!! :wink:
22. říj 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak máme za sebou další příšernou noc… Včera jsem si řekla že ho nevytáhnu z postýlky aby si nezvykal, tak jsem k němu vstávala po hodině ale kojila asi jen 5×, z toho si udělal od půlnoci do jedné den a já stála shrbená nad postýlkou, objímala ho aby se nebál, hladila a pusinkovala. Sotva jsem se jen narovnala, řev… Prochladla jsem a bolí mě úplně všechno (jsem netušila že to bude trvat hodinu) hlavně že jsem "hrdinka" a spal ve své. V noci na dnešek se mi večer šíleně doblil po nějaké kaši (60 ml) takže jsem ho i sebe musela komplet převlíct a teď to peru… Pak vstával opět po hodině na kojení a v 1h jsem vyměkla a šel ke mě do postele, Přehazovala jsem si ho na kojení ještě asi 5× + každých 20 min zakrýt nebo uhladit, protože brečel. Já to nechápu. A do toho mi kamoška s novošem píše jestli jsem Olieho budila v noci na kojení, to je na ránu…
Kdyby funkce matky byla pod smlouvou tak už dávám výpověď pro neschopnost… :cry:
23. říj 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, Ivi Kuba měl dnešní noc taky strašnou! A přesně jak píšeš, od půlnoci do 1 ráno nespal! Prostě co 5 min vzhůru, chovala jsem ho, položila, řev....jak už trochu vyrostl, tak to nnení ten miminkovský hlásek, ale chlapský řev. :slight_smile: A to potom v paneláku slyšíš, jak se převalují i sousedi.Tenké stěny, no. :unamused: Nebydlet v paneláku, tak ho opravdu nechám někdy "vyřvat", ale nejde to. Druhý den vidíš ty obličeje lidí z baráku... :angry: Jsou netolerantní až hrůza..Jedeme na výlov rybníka tak zatím :slight_smile:
23. říj 2010 v 09:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak u nás na včerejšek taky veselo a dnes docela v pohodě! Já sice na to moc nevěřím ale víte že byl úplněk!! Prý některý děti na to špatně reagujou, ale trvá to prý tak jen 3 noci! No tak snad už budete mít klidnější noce! :wink:
jinak já už mám pro Mata všechny dárky k vánocům a teď dozařizuju Ádoj!! Jen nemám inspiraci pro manžu!! :unamused:
Jó a včera mě volali z OSSZ, že mě posílaj penízky, ten doplatek mateřský!!! Už se moooc těším!!! Bude to příjemný před vánocema, sice nevím kolik, ale každá kačka dobrá!!!! :-
23. říj 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky taky jsem slyšela o úplňku. Je fakt, že Luky byl minulou noc jakýsi špatný. Ale tuto už fajn. Ivčo, s Olim je to fakt divný. Aby se ti tak strašně moc budil. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. říj 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Ivčo, doporučuji (ikdyž to není levná záležitost) pořídit si sušičku. Prádlo máš hned suché a hlavně se nemusí žehlit. Strašná úspora času. :slight_smile:
23. říj 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak i za sebe můžu říct, že poslední tři večery jsou u nás taky horší. Trvá i hodinu, než malý usne, takže se vzteká a brečí. Vezmu ho do náručí, tak toho nechá, za chviličku se mu zavírají oči a když ho zase položím do košíku, tak řev. A včera se mi taky vzbudil kolem půlnoci a brečel, nakonec to zachránil dudlík. Asi je opravdu něco ve vzduchu. Snažím se ho moc nechovat na rukou a nebrat si ho do postele, ale někdy se to fakt nedá a dítko prostě vyhrává. Snad se Olí zase umoudří.
Já bych sušičku taky brala, ale nemáme jí kam dát, takže doživotně mě čekají šňůry a žehlička :angry: .
23. říj 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo ty máš sušičku? Já o ní přemýšlím už delší dobu!! Já si naopak myslela, že je z ní prádlo víc zežvatlaný!! Je fakt, že toho prádla se dvěma dětma je fakt dost, a určitě bych jí využila i na manžovo pracovní prádlo, občas jen trnu aby do rána uschlo! Dej typ na značku!! :sweat_smile:
23. říj 2010 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek