• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Luci to je přesně ono, já z ohledu na sousedy se taky bojím ho nechat plakat a pak si ho strašně rozmazluju. Ach jo... ty paneláky jsou za trest, se nám soudruzi pomstili na několik generací dopředu :angry:
Jajuldo já mám pro Oliverka nvou pračku, docela dobrou Candy (musím mít speciální minirozměr, protože nic jinýho se mi sem nevejde, klasická 60cm nemá šanci. A je tam program maximálního ždímání kterej dělá zvuk jako když startuje letadlo ale prádlo je de facto suchý, takže sušišku nepotřebuju...
Holky máte někdo zvlhčovat vzduchu ? Mě se zdá že má Olie jen žízen a sucho v krku a protože nepije z lahve tak veškerý tekutiny jsou moje MM... možná by zvlhčovač pomohl, mokrý plínky nemám kam navěšet...
No a noc asi nebudu ani komentovat… Prý už je po úplňku, tak by to mělo být ok ne ? U nás teda ne… ve 20h šel spát, do 1h vstával každou hodinu a od 1h vstával po 30 min tak to už šel ke mně do postele. Ach jo… je to čím dál horší :unamused:
24. říj 2010 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chování miminek není rozmazlování. Když plačou, tak jim něco chybí (ikdyž je to třeba jen pochování). Neumí mluvit, tak jak to mají dát najevo.
Ivčo, řekla bych, že Oli má třeba žízeň. Co ti jí na večeři. Možná mu kaše nesvědčí, tak mu můžeš dávat něco jiného. Dokonce sekupují tekuté (už udělané) kaše nebo ochucené mléka s kaší. A nebo mu možná rostou zoubky. Zkus mu natřít dásně, když se vzbudí a nebo mu zkus dát nurofen. Uvidíš, třeba je to tím a pomůže to.
Vendulko, mě na sušičku navedla mamčina kámoška. Ona si ji koupila a říkala, že nežehlí, prádlo je z ní měkučké. Tak jsem to probrala s manželem a po dovči (v sobotu jsme se vrátili a v pondělí hned byla) jsme ji koupili. A fakt super. Prádlo jenom přejedu rukou (na vyrovnání) a složím. Je fakt, že i složené se to ještě urovná. Já opravdu nic nežehlím. A nikdy bych nevěřila, kolik prachu zůstane v sítku v sušičce z prádla. Prostě za 2 hodiny (při menším množství) nebo při velkém za 4 hodiny, mám vypráno a usušeno. Hlavně nikde nic nevysí, nevlhne mi nikde nic. Mám značku Siemens. Je to nějaký nový typ. Je kondenzovaná (nevím co to znamená). Stojí kole m25.000-30.000. Ale je super manipulace. Hlavně s prckem za zadkem. Kdyby jsi chtěla přesný typ, tak bych se musela podívat do knížky.
Jáji, sušička se dá dát i na pračku. Já ji mám momentálně v pokojíčku. Nepotřebuješ odvod vody, takže ji můžeš dát kamkoliv.
24. říj 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo díky, zkusím se mrknou na netu, co se prodává! To nežehlení bych fakt uvítala!! :sweat_smile:
Jo přídávám prá foteček vytáhli jsme Matoj odrážedlo po Ádoj, má vzadu opěrku tak jsme ho využívali i jako chodítko, nepřelkápí se. No a Mat ho hned osedlal! :grinning: Pak jedna jak si kluci hrajou a jedna jak mě Mates začal sám stát, občas vyrdží jen chvilku, ale někdy fakt dooost dlouho!! :wink:
24. říj 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hurááá už máme net doma, tak snad tu budu častěji :grinning:. Tak u nás nového, že jsme lehčí o 10 dkg(v úterý), no a doktorka mě vystrašila, že budeme muset Laurušce nasadit umělé mléko. Tak Laurinku cpu násilím kaší a obědama, to jsem netušila, že to bude jako u Adrianky, kdy jsme drželi hlavičku a násilím jí cpali jídlo do pusinky :frowning2:
Už máme za sebou i první lekci plavání, tak tam se nám taky moc extra nelíbilo, tak jsem zvědavá na další lekce, když je doma takový plaváček.
Jo jinak naše noce stojí taky za prd, lepší bylo když jsem jenom kojila, to jsme se budili 2x či 3x za noc. Laurinka jde spát kolem 21:30, někdy kol 21h. pospí přesně 3 hoďky a pak se budí co hoďku nebo co hoďku a půl a sedne si v postýlce a řve, no a pak od 5h. spí tři hoďky. No děs.
Teda Jajuldo, taky jsem si myslela, že prádlo ze sušičky je požvýkané.
Luci, já někdy musím Laurinku nasilím podržet v leže hež usne, protože je strašně zvědavá a jenom by kukala i když je totálně vyšťavená. Nejsem vůbec na to zvyklá, Adrianka nebyla takový zvědavěc, venku pěkně spinkala.
Ivi, Luci, já zase v baráku stresuju, ať manžel není vzhůru, když malá řve. Ale je pravda, že v paneláku se moc nevyspal, že šlo všechno slyšet a v baráku to nejde slyšet, tak se stresuju zbytečně.
Holky, kolik tak jí vaše dětičky kaše a kolik oběda?
Vendulko, ten Matýsek je ale kvítko, že už tak pěkně stojí.
24. říj 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo díky že nad náma tak dumáš, ale on pít neumí, včera konečně vypil něco málo čaje z hrníčku, ale dneska už zase nic. Teď když se vzbudil (první noční buzení) tak jsem mu zkusila dát čas a spustil hysterák, zabralo klasicky jen prso... :angry:
Na večeři jsem mu dávala po lžičkách tak 60ml různých kaší, ale strašně se mi po jedné poblil tak mu dám chvilku pokoj a večeří zeleninu, dneska asi 80ml samotné karotky a zapíjí mlíkem. Dásně mu občas natřu Calgelem když si myslím že ho to zlobí, ale asi to zuby nebudou, když ho pochovám nebo přiložím je spokojenej a je klid, kdyby ho to bolelo, bolelo by to pořád.. :confounded:
Vendy Maty je šikulka ! A moc hezkej :wink:
Tak Olie je podruhý vzhůru, na chodbě zaštěkal pes :angry: - budí se po 30 min. To bude noc....
Žateko Oliverek sní ráno a večer malou skleničku (125 ml) a vpoledne velkou (190-200ml) mezitím bez omezení kojím cca po 1,5-2h. V noci po hodině i časteji jen kojím.
24. říj 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, Luky sní ráno talířek (co je dětský z umělé hmoty)- sušenky s mlékem nebo teď s jogurem a mlékem. Oběd sní zeleninu s masem a bramborem nebo rýže.., na odpolední svačinu má přesnídávku nebo teď jsem začala kupovat mléko s kaší (je to s různýma příchutěma) - tak to pije z flašky - je tam toho 250 ml a skoro celé to vypije. A na večeři má velký dětský talíř kaše (kolem půl sedmé). Než jde spát tak vypije 210 ml čaje a pak v noci kolem jedné - půl třetí mu dám 180 ml mléka. Mezi tím pije hodně vody nebo čaje. A dávám mu takové ty kukuřičné křupky přes den. Nebo když večeříme, tak mu dám kousek chleba, ale to spíš žužle - neví co s tím.
Ivčo, já si myslím, že by se Oli naučil pít z flašky. A aby se tak často budil. Nevím.
25. říj 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte...tak hlásím, nemáme postýlku, ale dětskou postel se zábranou. :slight_smile: je to lepší pro mě (nemusím se nahýbat, postýlku jsme měli až dole, protože kuba si stoupne. když plakal, vytahovala jsem ho několikrát za noc a byl to záhul na záda..). A hlavně - od malička v postýlce neusínal, jak na nás viděl "přes mříže", byl řev. Dávali jsme ho tam v polospánku. Dětskou postel máme přiraženou k naší posteli - je stejně vysoká - on si myslí, že spí se mnou a je klid. :slight_smile: Tak si kolikrát v noci v postýlce stoupl a hledal mě a pak nemohl znovu usnout.
Jinak toho "nespavce" mám doma taky. Večer usíná docela dobře sám, ale vždy tak po 2 hod se probudí. :unamused: To mu dám mlíko (v 10 večer - 150ml), a spí. Kolem 1 ráno se probudí zase a potom někdy co 2 hoďky až do rána.
Jajuldo to jsem ráda, že jsi napsala, že ti malý pije před spaním a v noci čaj. My jsme to samé. kubík usíná u čajíku a než usne, tak tu flašku celou stáhne.(Zhruba 200ml). V noci se kolikrát probudí a mele se, dám mu cucnout čaje a spí dál. Někdy mu dám ale flašku, on si ji sám drží, já usnu a on to stáhne celý. Tak někdy dělám i 3 flašky za noc. :confounded: To se potom budí, protože má bolení, bodejť by neměl, po tolika pití. :sweat_smile: Nevím, jak ho to odnaučit, naučila jsem ho na čaj, když byl malej, a teď se v noci budí, protože pije moc. To si tedy myslím. Zub žádnej není, tak jestli to je od zubů, nevím....
Kočár mi bojkotuje pořád, už to trvá tak třetí týden. Už se dívám i na aukce na levný sporťáky s přehazovací rukojetí. Nedá se....zlatá Kája, když byla malá. Holt každé dítě je jiné... :slight_smile:
Ivi o psech v paneláku mi ani nemluv...na patře máme 4 byty a z toho 3 byty mají psa, 1 byt má dokonce psy 2. A žádný malý pejsky, to mají křížence vlčáka, jezevčíka a 2 pouliční psy....takže když se to potká na chodbě, je to hrůůůza! Řev jak na psích zápasech. Že by to probudilo i mrtvýho, o tom žádná...bohužel to jsou "pejsci" správců baráku, a na ně jsou tady všichni krátký. :angry:
25. říj 2010 v 09:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jak tak koukám tak s jídlem se bojuje všude. No mě Sabinka taky te´d v noci jedla po 3hodinách a ráno si dala po dvou a pak si ublinkla :unamused: Ale včera třeba vydržela i 4hodiny nejíst. myslela jsem si , že se ty intervaly budou prodlužovat, ale zatím jsme stále na 3hodinách výjmečně na 4h nebo v noci 5hodin. Že by vydržela s kojením jenom jedenkrát to fakt teda ne.
Jinak Ivi jak to tak čtu, tak jste skoro tam kde jste byli. Ten pokrok co udělal, už je zase fuč :frowning2: já nevím co ti prcci dělají. Ivi kdybychom aspoň věděli jakou ti dát radu, ale já fakt nevím. A co takhle homeopatika. Pro klidný spánek. Myslíš, že něco není?
25. říj 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi našla jsem tuto stránku. zkus se na to mrknout. Homeopatika jsou přírodní, ublížit by neměli, ale samozdřejmě se o tom s někým poradit, to ty ale určitě víš, ale myslím, že sama máš zkušenost s homeopatikem. Tak jukni už jinak neví jak pomoct. Třeba,ale na ten spánek by to pomohlo. Podle mě není problém v tom, že by byl hladový. Budit se každou hodinu je fakt hrůza. Tak snad se neurazíš. je to myšlené v dobrém. :wink: :slight_smile: http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomponentni/homeopatika-v-pediatrii.html
25. říj 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, furt nějaké rady, že? Vše je myšleno jen a jen v dobrém. Tak jsem přemýšlela, Oli ti jí 80 ml třeba mrkvičky. To by mi Luky zblajzl během chvilky a snědl by další 2 skleničky. Oli je kus chlapa. Já bych řekla, že má hlad a tak to nahání mlékem od tebe. Přibírat ti bude, protože tak často jí od tebe. Ale podle mě by měl tak 3-4 hoďky vydržet.
25. říj 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo mám flašky od tří firem a asi 5 typu saviček, 3 typy hrníčků se silikonovým dudlíkem a prostě nic. Každý den to zkoouším, dávám mu to na osahání, aby si pohrál a seznámil se s tím, čaj vevnitř má sladkej ( :angry: ) ale jen olíže savičku a směje se. Prostě nepotáhne. Zkoušeli jsme větší dírku, zas to všude teklo a on nic nepolykal....
Luci vymysleli jste to geniálně je to bezpečný, pohodlný a ještě spí vlastně ve své. Nebude Kája žárlit ? :dizzy_face:
Safi, kéž bychom na tom byli jako před tím, to se budil po 2h. Teď po 30 minutách... :confounded: Nevím jestli je to jeho vendeta za ten pokus o zavedení režimu. Mě snad pomůže až to když přestanu kojit... Dneska jsem ho měla v posteli protože už jsem neměla sílu vstávat a on chtěl být pořád přicucnutej, nepil, jen chtěl být u prsu, jak jsem ho odpojila, hysterickej řev. Takže do postele ke mně už nejde, kdybych měla padat na hubu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Děkuju ti moc za snahu i zájem, kouknu na to. Já si tady nechci stěžovat a obtěžovat vás tím, ale je to pro mě alfa a omega dne, všechno se točí jen kolem jeho spánku tak ani co jiného psát nemusím. Ale úplně mi stačí když se tady můžu vykecat :sunglasses:
Jajuldo Olie jí dokud chce a pak pusu zamkne a nic do něj nedostanu (taky se mi zdá že jí málo) když to do něj narvu na sílu tak se pobleje... není to řešení už jsem to zkoušela hlavně večer a pak jsem prala doblitou postýlku.
25. říj 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jako východisko vidím naučit ho pít tekutiny a až to bude umět, tak pomalu začít odstavovat (nebo najednou to ještě nevím)
25. říj 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuš,určitě nás neobtěžuješ. :wink: :slight_smile: Kde jinde se vykecat než tady. No s tím odstavení to je těžké, ale kde vzít radu. Ivi a má dudlík? Já vím, že jsi psala, že jsi to zkoušela, ale nevím jak jsi dopadla. Pokud se naučí na dudlík teoreticky by se měl naučit i na savičku. Ale teorie a praxe bývá často jiná.
ty homeopatika nemusí být špatné taky jsem koukala, že bych si nějaké koupila.
Jinak venku je tak hnusně, že s malou trčíme doma. ještě, že jsme byli o víkendu venku na dlouhých procházkách. Dneska by ani psa nevyhnalo.
Holky chtěla jsem se zeptat můžu třeba cvičit jako na orbitreku? Říkala jsem si, že když nakojím a pak půjdu cvičit. 6e by to vadit nemělo a pokud to nebude fizicky náročné jako nějaký extrém tak by se nemělo do mléčka nic vyplavovat. Popřípadě, bych odstříkala to mléčko a dala jí jiné. No uvidím co jsem si zatím pročítala, tak by to vadit nemělo. Je to jak jízda na kole.
25. říj 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, a zkoušela jsi mu dát do flašky svoje mlíko? Já bych mu v době kdy má pít dala mlíko do flašky a buď ho vypiješ nebo ne. Nedala bych mu z prsa. My jíme jenom u reklam. Nebo ho musím hodně dlouho bavit a to jí třeba i půl hoďky. Zdá se mi, že Oli jí málo. Zkus mu dát piškoty do vody nebo do mlíka (třeba sunar) změknout nebo je nejdřív rozdrtit. Nebo mu zkus kaši dát ráno. Nebo ještě ty kaše s mlékem co se prodávají. A nebo přestaň kojit a dávat mu mléko jenom ve flašce. On se naučí, nic jiného mu nezbyde.Ty máš nevýhodu, že je stále s tebou. Možná by to chtělo, kdyby byl na noc s někým jiným (ty třeba vedle v mísnosti). Sice by noc - dvě proplakal, ale když by zjistil, že nedostane pít, možná by bral flašku.
25. říj 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak Olie už je borec, že spapá tu samotnou mrkvičku. To u nás nehrozí. :slight_smile: :slight_smile: Jinak Ivi, Kája má od 2 let svůj pokojíček a je šťastná jak blecha. :slight_smile: za náma do ložnice by nešla ani omylem. Její postel je její království. :slight_smile: Jinak - jen pro srovnání - Kuba papá asi takto:
6hod - mléko (120ml)
9hod - jogurt (holandia) nebo přesnídávka a piškoty, přesnídávka a jogurt...
12h - zeleninka s masem, polívka (vždy plný talíř, sní porci jako Kája)
15h - přesnídávka nebo jogurt, pribináček,.....
18h - kaše (150ml)
22h - mléko (150ml)

Mezitím vypije hooodně čaje a přes den dost kukuřičný křupky. :slight_smile:
25. říj 2010 ve 13:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jinak ta rada, dát Olího někomu, je bohužel pravdivá. Já jsem totiž takovou radu dostala taky - a to přímo od dětské doktorky. Když jsem tam byla s Kájou, Dr se na Kubu jen podívala a on hysterický řev. Dr hleděla, tak jsem jí říkala, že to je normální, že to teď dělá. Chodíme mezi lidi, ale asi to nestačí. Popravdě návštěvu máme max 1x za měsíc (u nás doma) a k babičce jedem tak 2-3x do měsíce. Jinak je furt se mnou a Kájou. Dr říkala, víc návštěv!! A nechat ho s návštěvou a jít si dělat svoje...Jenže - to se jí lehko řekne. Když ta rodina prostě zájem nemá, nebo zájem má, ale bydlí daleko, tak nenadělám nic. Kuba nebyl ani nikdy hlídanej...a já se teď s prominutím nemůžu bez něj ani "vys..." jak se říká...
25. říj 2010 ve 13:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám, že čím větší mimčo, tím více starostí. Dokud jsem nebyla máma, tak jsem si myslela, že je to naopak :unamused: . Ivi, to je na draka, že Olí tu vaši bitvu zase vyhrává. Ale sama vidím, že se s prckem špatně bojuje. Většinou dosáhnou svého. Já mám alespoň výhodu v tom, že nekojím, tak malého můžu "odkládat". Už třikrát jsem ho nechala na několik hodin hlídat mamce. A panovala všeobecná spokojenost. Určitě je dobré občas dítko nechat s někým jiným a nebýt s ním 24 hod/denně, ale pokud není možnost, tak s tím nic nenaděláte.
Poznačila jsem si vaše jídelní harmonogramy, ať se za pár měsíců můžu inspirovat. Vždycky, když tu něco probíráte, tak já to zapomenu, než to sama potřebuji. Stejně jako s tím očkování do ručičky. Vím, že jste se tu kdysi bavily o tom hnisání a teplotách. Jelikož už bych to asi nenašla, tak se zptám znovu. Honzíkovi to najedou vyskočilo v podobě červené hrčky a zhnisalo mu to. Včera při koupání se mu ten strup ztrhnul a zůstala tam díra. Je to správně? Mám dojem, že má i trošku zvýšenou teplotu a je docela mrzutý. ¨Souvisí to s tím?
25. říj 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jáji to jsme měli také. Kubíkovi to zhnisalo a měl tam velkou bouli. :frowning2: Byl uplakaný a taky měl teplotu, ale jen zvýšenou. Byli jsme to hned ukázat doktorce a ta nám to vymáčkla. Kubíkovi to toiž neruplo samo. Já si teď taky nepamatuju přesně , kdo to psal, ale někdo tenkrát psal, že to malýmu taky ruplo a pak se to domačkávalo vatovou tyčinkou. Já jsem šla teda pro jistotu k Dr., ta mu to domáčkla celý, já na toto nemám žaludek. Pak jsme byli asi ještě 2x a teď už to má celkem dobrý. :slight_smile: Říkala jsem doktorce, že měl i telploty, a ta mi řekla, že to je z toho, že to je "zhnisaná rána" a musí ho to bolet..,.ne ona řekla: víte, jak mu v tom muselo cukat?on to má úplně horký....
25. říj 2010 v 17:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi dudlíky jsme zkoušeli taky spoustu typů a nic, hraje si s ním přebírá ho, strčí do pusy jako všechno ostatní a konec zájmu.
Jajuldo Moje mlíko ve flašce jakž takž funguje, když pochopí co tam má tak to vypije ale půl na půl s umělým už ne. Cokoliv jiného už ne. Bohužel nemám ani druhou osobu která by s ním byla ani druhou místnost kde by byl - žijeme v garsonce :sweat_smile:
Jaji Oliemu to hnisalo snad měsíc, bylo to nekonečný, natírání, zalepování, větrání, vymačkávání vatovou tyčinkou... a pak díra a konec. Ale nikdy neměl teplotu a nebyl nijak protivnej.
25. říj 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji , to já jsem vymačkávala vat.tyčinkou. Teplota s tím může a nemusí souviset. Rozhodně doporučuji natřít líhem a fialkou. To nám doporučila doktorka a velmi rychle to zabralo.
Ivčo, zkus dát své mléko a umělé, ale umělého jen trošku. A postupně zvyšovat dávky. Né hned půl na půl. A mezi jídlem mu dej do flašky vodu (tu děti snášejí lépe než čaje) a nedávej mu pít z prsa. On pochopí, že nedostane napít a žízeň bude silnější než jeho truc. :grinning:
25. říj 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo to všechno jsou dobré rady, ale ještě se na ně necítím, zatím ještě žiju a i když si tady stěžuju, jsem ráda že kojím a že je to z prsu, jde i o ten kontakt, to je k nezaplacení. Když ho mám v náručí, on pije a usíná tak mu odpostím všechno na světě. Ono to asi provokuje když si tady pořád vylívám srdíčko a vlastně ani poradit nechci, ale ještě to chvilku vydržím, tak do 9m max do roku a pak se uvidí...
25. říj 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj teda Ivi, Olí to zase zatápí co!
Matesův jídelníček: 7:30- mlíko
9:30- přesnídávka, ovoce, piškotky, chlebík s máslem
11:30- zeleninová polávka. brambora, maso, rýže, těstoviny....., a to zapije mlíkem
15:30- jogurt
17:00- mlíko
19-19:30- kaše a hned mlíko
4-5- mlíko ,no a taky kukuřičný křupky během dne, k pití nic- vše krom MM odmítá!!
Ivi, je fakt že by měl asi Olí jíst víc ostatního! A s tím, že nic jinýho nepije, Mates taky ne!!! Takhle dlouho kojený děti, to tak maj. To pití neřeš, on doroste do doby kdy si sám vezme jiný tekutiny!!! Ale tu baštu trošku pořeš!! Sice vím, že to vyzní drasticky (Olí by měl mít podobný režim jako má Mates) prostě bych mu to mlíko přes den nedala, a však až bude mít hlad, tak sní co mu dáš!! Za zkoušku nic nedáš!!! Tak se drž !! :wink:
25. říj 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi kojej se i starší děti, kojení nevzdávej, jen to chce řád!! Já Ádu kojila přes 16 měsíců a ségra Kačku 2 roky!!! :slight_smile:
25. říj 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!
Tak u nás je jídelníček 5-6hod ráno mléko!!
8-9hod mléko+ rozmačkaný piškoty
11-12hod brambory,maso,zelenina!!Prostě nějakej příkrm!
2-3hod přesnídávka nebo přibiňáček
A pak v 19hod kaše nebo to mlíčko s kaší jak psala Jájulda
Toť vše!!My zas máme problém s pitím!!Malej hrozně málo pije!!vypije jen sunar nebo to mlíko s kaší,ale přes den mi čaj ani šťávičky moc nechce!!Párkrát si cucne a to je tak vše!!Víc s ním nehnu!!hold asi nebude takovej žíznivec!! :slight_smile:
Vendulko!!Teda já koukám,malej už nádherně stojí!!!To my si taky stoupáme,ale jen o nábytek a ještě stojí jen na špičkách!!Zkoušela jsem mu dávat bačkůrky na doma,ale furt si je sundavá!!
Luci!!Super postýlka!!Hezky jste to vymysleli!!
Ivčo taky mám pračku candy a jsem s ní naprosto spokojená!!Sušičku teda nemám,ake na pračce mám to maximální ždímání a to je pak prádlo skoro suchý!! :slight_smile:
25. říj 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivulko, moc se omlouvám, já jsem to opravdu nemyslela zle. Chtěla jsem ti jen pomoci. Nezlob se.
Piškotku, Matýsek je tvé první dítě. Tak tak moc nespěchá. Uvidíš, až budeš mít druhé, jak bude všechno zvládat rychleji. U nás je to tak tak. Luky už popojde když ho chytnu za ručičky kousíšek. Ale kolem stolu nebo od židličky ke druhé si jde sám.
25. říj 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak na mě asi něco leze, bolí mě v krku, a jsem celá jakási unavená. :unamused: :confounded: tak jsem zvědavá co se z toho vyklube. Jen doufám, že to malá ode mě nechytne. Kloktala jsem si slivovici, musím si něco v lékárně koupit, protože jako vždy těhulky a kojící nic nemůžou :angry: a dávám si jitrocelový sirup.
Jinak Ivi nic se neděje, je jasné že se tomu chceš vypovídat a mi zase automaticky chceme poradit. Takže si našich rad nevšímej a je to a mi se zase budeme snažit ti neradit jen když si tu radu vyžádáš :wink: :slight_smile:
No naše Sabinka má taky režim.
v 8 mléko
v 11 mléko
ve 14mléko
v 17 opět jenom mléko
ve 20 nečekaně opět mléko a pak i v 1 v noci a zase ráno opět mléko. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Takže já bych to nazvala mléčným režimeme. Kdby jste někdy viděli jak se mi zálibně dívá na prsa protože ví, že z tama něco kápne. Je to srandovní :grinning: :grinning:
26. říj 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já nejsem schopna nic napsat, už podruhé jsem měla napsanou slohovku a zase jsem to zrušila, no děs :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. říj 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás už zase včera sněžilo, už asi potřetí za posledních pět dní, ještě že to nechytá, když nemrzne. Vlastně budu mít tutu zimu premiéru v ježdění ve sněhu, už mám auto, tak nebudu závislá na manželovi. No mám objednanou zimu bez sněhu, tak uvidím, jak to dopadne :grinning: , no snad přežimeje autíčko i holky.
Díky za rady , za ty vaše jídelníčky. No my máme vlastně 7měsíců a máme zatím 2 příkrmy, každý měsíc se má zavádět jeden příkrm a odbourávat 1 kojení, takže nejsme nijak pozadu, když jsme vlastně kojení plně do 6-ti m. Akorát se mi zdá, že by Laurinka toho měla sníst víc, sníme tak asi 100ml oběda a 100ml kaše, ale i to je úspěch veliký, když ze začátku zvládla pár lžiček. Ale připadá mi, že si nechává místěčko na mlíčko, vím, že dělám chybu, když jí ještě dodělávám kojením, nemá se to tak dělat. Ale snad to vyšperkujeme. Vždycky si říkám, že určitě má žízeň, tak jí dám cucnout. No my pijeme jenom mlíko, Adrianka pila vodu asi až od 11 měsíců, tak ještě má čas. Ale čaj s medem po lžičkách jí jede, to si vychutnává.
Je to pravda, že je každé dítko jiné, jak jste psaly. Adrianka se nebála cizích lidí, bylo jí jedno už od mimina, s kým je.
Zato Laurinka je úplně jiná, když nevidí maninku, tak je řev, nelíbí se jí ani cizí lidí, řve i na dědečky, když nemá naládu.Ty doktorky mi připadají střelené, když radí, že máte dát dítě někomu jinému, ať si zvyká, myslím si, že mají jenom takové období.
Luci, super, že Kubík už má takovou dospěláckou postel, super jste to vyřešili :wink:
26. říj 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko, to máte váždé takový režim? Dodržuješ to úplně striktně? Nemysli si, miminečka jsou chytroučké už v takovém věku, oni ví, že mají u maminky mňamku.
26. říj 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jak udržíte ty svoje prďolky při jídle, já se snažím, ať není unavená, ale někdy to je boj, jí udržet v židli, pořád se hemží, nemá čas ani na to jídlo, asi jí něco uteče.
26. říj 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek