• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Já to takhle nedodržuji to si nastavila sabinka. :slight_smile: Kojím fakt po třech hodinách když jsem venku tak i po čtyřech. Jenom se to liší třeba v tom kdy ráno začíná někdy v 7 někdy v 8 a pak vždy po třech hodinách chce papat.
26. říj 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky dala jsem nové album foteček Sabinky tak jukněte. :wink: Tady dám malou ukázku
26. říj 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo já vím že to myslíš dobře jen vás nechci zatěžovat a obtěžovat víc než je nutné a je mi líto že si nad tím lámeš hlavu ! :dizzy_face:
Vendulko a neztratím mlíko když přes den nebudu kojit ? Už tak mám pocit že jsme skoro na suchu :unamused:
Žanetko kde se objednává zima bez sněhu ? Taky si pošlu objednávku !!! :grinning: Já krmím v autosedačce, vajíčku, už ji mám doma, Olie má větší - teda "větší" tu co se dává dozadu ale připadne mi ještě menší než vajíčko... :angry:
Safi z toho vašeho režimu je mi do breku, máš dokonalé tabulkové dítě ! :slight_smile: Sabča je krásňoučká !
26. říj 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi tak mlíko nestratíš!! A přes den kojit budeš 3X+ večer a v noci!! Já fakt kujim takhle 5X denně, když nic jinýho nepije a prý to stačí!! Je fakt, že by měli mít už jen 2 mlíčný dávky a možná ještě 1 v noci, tak 5x denně asi opravdu stačí!! To mlíko se po pár den začne dělat přesně množství kolik upije!! Hele a až budeš kojin jen na noc a v noci, tak to se ti teprve bude zdát, že jsi na suchu!! :sweat_smile:
Safir Sabinka je krásná, a je vidět jak vyrostla!! :slight_smile:
26. říj 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéééé Safirko. Sabinka je kouzelná, vážně už pěkně vyrostla a krásně pase koníčky a krásně se směje :slight_smile:
Ivi, no to si přeju ať není sních, ale přestěhovali jsme se do hor, máte tady nadmořskou výšku 600mnm, tak nic moc :frowning2: , je tady i větší zima o 3 stupně než ve městě.
Ivi, já jsem se taky divila, že má Sabinka takový režim, já jsem to vždycky jen odhadovala, jestli už má Laurinka hlad nebo jak jsem to stihala.
26. říj 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás je taky harmonogram po 3 hodinách :slight_smile: . Když spí venku, tak to jsou čtyři hodiny a v noci i 10 hodin. Už se ustálil i na dávkách, takže přes den to je 166 ml sunaru a před spaní ještě k tomu 70 ml. Předtím jsem mu dávala i čaj, ale teď už ho nevyžaduje, takže jen ten sunar. Příští čtvrtek máme poradnu, tak jsem zvědavá, kolik přibral.

Safi, Sabinka je vážně smíšek :grinning: . Já když vezmu do ruky foťák, tak se Honzík přestane smát :angry: . Někdy je to opravdu k popukání. Nejvíce se směje, když já zuřím, že má pokakané bodyno a dupačky. Což je momentálně pravidelné :angry: .
Koukám, jak krásně pase koníčky. Honzík vůbec nechce. Vždycky se začne vztekat a zuřivě plakat. Rozplácne ruce a nespolupracuje. Nevím, co s ním.
26. říj 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No taky jsem z toho překvapená, ale jako by v sobě měla hodinky a prostě jí přesně po třech hodinách kromě noci kdy si to teda protáhne. A samozdřejmě i venek jí to natáhne. No uvidíme jak dlouho jí to vydrží. No s tím koníkem, pase už od 4týdnů, je hrozně šikovná, někdy mám strach aby už nezačala i lozit jak se tak hýbe. Jinak smíšek je to fakt pořádný. Jinak naše Sabinka je taky často pokaděná až na zádech, takže přeslíkám a peru :angry: :slight_smile: Je to sranda. Jinak je to taky hrozná řečnice. No ta až začne mluvit to teda bude :slight_smile: Žanetko neodhaduji jestli má hlad ona se prostě o to příhlásí řevem a když jí přebalím, pohoupám a pohraji si a stále pláče tak je to jasné po třech hodinkách chce papat. Jaji vydíš jak je malý šikovný.Hoď zase fotku malého ať víme jak roste. No Vendulko příští týden jdeme na kyčle a taky do poradny tak jsem zvědavá kolik přibrala typuju to okolo 5kg.
26. říj 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko to jsi mě moc potěšila že taky nepijete, jen MM a že to stačí. A taky je super pokud o mlíko nepijdu, to by mi bylo vážně líto... Ale dýl jak do roku kojit nechci, pak už by to odstavování bylo moc krutý :wink:
Jaji ty koníčky vůbec nevadí, zkoušej to. Mě třeba zeačátku vůbec nenapadlo dát Oliverka na bíško a pak to doháněl, až mě osvítilo někdy mezi 3-4 měsícem ale taky to dohnal :sweat_smile: A holčičky jspou šíkovnější tak si ze Sabinky nic nedělej :wink:
26. říj 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi tak já Ádu kujila přes 16 měsíců a odstavování, bylo v pohodě! Jen mě 3 noci nesměl vidět, manža mu dal čaj,když bych tam byla já, tak by si ho nevzal, a po 3 dnech si už nevspoměl. :wink: Je fakt že děti kolem 1,5 roku, jsou ještě tvárný ale 2 a více je už fakt problém!! No já plánuju, že bych kojila tak do června, pak abych měla už na léto klid!! :slight_smile: Jenže víš jak to chodí, člověk míní ale vše je na konec úplně jinak!!! :wink:
Jáji buď v klidu, většinou jsou kluci ,,Línější" ovšem výjimky potvrzují pravidlo, viz. náš Mates!! :slight_smile: Holky jsou zvědavky!!
Safir, fakt se Sabinka vytáhla, aspoň podle fotek!! V tomhle věku Mates nejvíc rostl, i když on tak roste pořád!!! Dnes na plavání si stoupnul a stál u jinýho chlapačka( Mat byl o fous větší) a maminka říká, to jsou asi stejně starý co?! A jak jste oslavili 1 rok a co dárky a dort?! A já že nijak, že máme 9 měsíců! (Chlapeček má už skoro 14 měsíců) Tak se divila!! No a taky má Mat skoro o 3 Kg víc!!! No jo, je to kus chlapa, jsme z naši skupiny největší, ale né nejstarší! :wink:
26. říj 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi nevím proč by si ze Sabinky měla něco dělat. Každé mimi je jiné, já to tak vůbec neberu, jestli je nějaké šikovnější nebo není. Honzíček zase umí něco co sabča ne. Prostě jsou miminka různý. A jak psala Vendulka holky jsou větší zvědavky.
26. říj 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě Vendy - manža mu dal čaj - to u mě nehrozí a ani se nemám v garsonce kam schovat. Olie se po mě sápe ikdyž ho jen chovám, prostě to mlíko cítí... Ale dneska v noci byl hodnej, vstával jen 6x :dizzy_face:
27. říj 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale dost už těch smutných témat :slight_smile:
všera jsme byli naposledy plavat a teď sháním nějaký cvičení pro děti od 6m. Na dvě místa už jsem napsala, ale ignorovali mě a včera na prochajdě jsem objevila cvičení v domečku na kterej koukám z okna :sunglasses: a navíc lekce za 40 Kč a je to celá hodina, no teda... jsem nadšená ! Jen aby to vyšlo :sweat_smile:
27. říj 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tohle jsou výhody města. na dědině to moc nebývá a člověk musí jezdit do města. já jsem našla tu zumbu tak jak jen to bude možné se tam přihlásím. Jinak mě něco schvátilo, bolest hlavy, rýma, červený bolavý krk tak snad to malá nedostane.
27. říj 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, kupujete si někdo časopis Betynka? Já teda každý měsíc. Teď je tam velký článek o nespavých dětech...prý KAŽDÉ 6ti měsíční dítě umí večer usínat samo...
Safi Sabinka je kočka. :slight_smile: A jak byla hezky nastrojená na svátek :dizzy_face: Je šikulka, jak pase. Ono je opravdu každé dítě jiné - Kájka byla línější, seděla brzy, ale lozit a chodit se jí nechtělo. :slight_smile: Kubík brzo seděl, v necelých 7 měsících se poprvé postavil (o box s hračkama) a teď už si stoupne o všechno a všechno obejde.(směrem do boku) :grinning:
Jinak děti mají podzimní prázdniny, tak Kájka doma.
Ivi s tou garsonkou tě úplně chápu, já se musím kolikrát "schovat" do jiného pokoje, jen abych se mohla v klidu najíst. Jinak je malej furt se mnou.
27. říj 2010 v 08:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci usínání už mu večer taky tolerovat nebudu, to by měl fakt sám - včera jsem nakojila, vykoupala, zazpívala, pusinovala a nazdar. Šla jsem do sprchy. 10 min brečel, ale pak usnul sám. Už ho nechci ukojovat, to je začarovanej kruh.... ALe přes den mu pomáhám a jsem u něj než usne (ale bez prsa) Dneska jsem snídala 2 rohlíky s nutelou asi 40 minut :grinning: a to on byl najezenej, přebalenej vpohodě - vždycky mají jeho pořeby přede mnou přednost. Nenechala bych ho čekat až se najím třeba v pokaděné plínce... Jsem ráda že je to všude stejný :wink:
Safi tak se drž, já jsem taky na čajích s medem a citrónem. Ty procházky mi dávají zabrat. Ale padnout nemůžu, to by byl průůůůšvih :confounded:
27. říj 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ony ty děti jsou vážně "vyčůrané". Večerní usínání se neobejde bez breku nebo alespoň vztekání. Stejně tak včera. Mele sebou, hučí, skuhrá, heká, kvílí a to třeba i 45 minut až hodinu :astonished: ! Ovšem něco jiného je, když se mi vzbudí ráno. Dám mu napapat, přebalím ho a dám ho zpět spát. To protestuje max. 5 minut a usne. Prostě mají svojí hlavu :grinning: .

Zrovna jsem se vrátila od doktora :frowning2: . Opět mi nedopadly dobře výsledky na HPV virus, takže jsem dneska šla na další stěry-kultivace. Oproti loňsku se to prý zhoršilo :frowning2: . Už jsem z toho unevená a navíc mám hrozný strach, aby to už nebylo předrakovinové stadium :frowning2: . Snad to za ten rok tolik nepokročilo.
27. říj 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Ivi ty to máš v tohmle hrozně blbé, že jsi na to sama. Já třeba dám ještě malou manželovi, ať s ní pobyde. Páč jsem celá jakási malátná no není mi fakt dobře. Ale teď je v práci a tak jsme s maličkou sami. Lucienko děkuji za pochvalu. Jak já říkám, je to moje panenka. To co měla na sobě bylo z H a M. Mají tam teď za 129,- tepláčky a bodíčka krásné tak jsem jí taky koupila, ale mám v plánu, že teď nakoupím na větší mimi. Protože od ledna už budu mít penízků míň a stavba a tak. Tak chci co nejvíc nakoupit teď ať mám na chvilku pokoj. Potřebuji bodíčka, tepláčky a nějaké svetříky mi uplete mamka, ale mikinu atd. Holky taky někdy nevíte jak obléct mimi? Já teď malou oblékám ven do toho fialového overalu pod tím má dupačky nebo teplé punčocháče, bodíčko a košilku. Ale někdy fakt nevím. Mám strach aby jí nebyla zima a nebo zase horko. Na doma je v dupačkách a bodíčku.
Co nejvíc užijou vaše mimčka když lozí. Já jsem včera malé objednala z merinovlny kamaše. Je to super materiál. Ale ty ceny. :frowning2:
27. říj 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Jaji to usínání je mor i u nás. Malá vždycky strašně vivádí. No někdy mám pocit, že ji ani tak neuspí moje houpání jako spíš její strašný řev z řevnic :grinning: :grinning: :grinning: Někdy přez den usne sama, jindy houpu a v kočárku je to tak, že klapne branka a spí :grinning: Mi máme rána nádherná. Malá se probudí a začne si vykládat a výskat tak mě to taky probudí, kouknu na ní ona na mě jukne těma velkýma očima a začne se usmívat tak si spolu vykládáme. Pak přebalím a nakrmím a spí zase dál. Ty rána na tom miluji. Hrozně si to užívám. Dneska se vzbudila ve 3 v noci na kojení tak už jsem si ji nechala v posteli. Vždycky to tak dělám po posledním nočním kojení spí semnou a spolu se probouzíme je to takový náš rituál a mám ho moc ráda. :grinning: I za tu cenu, že spí semnou. Kdy jindy si to ale budu užívat. Někdy mě ty rady pěkně štvou, dítě by mělo spávat samo v postýlce, samo usínat, nejlíp samo v místnosti. Nehoupat. Přemýšlel někdy někdo nad těma radama. Vždyť o tom to dětství a obzvlášť to malinké je. Nejsem z toho aby se to tak dodržovala. Už vůbec bych nenechala novorozence spát v jeho dětském pokojíčku. To teda fakt ne. Protože ty miminka tu blízkost a něhu maminky prostě potřebují.
Jinak Jaji, no někdy to bývá docela rychlé. Nevím doporučili ti konizaci čípku nebo něco podobného?
27. říj 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safir tak nejvíc teď je mates v punčoškách a v boďu- doma a je to nejpohodlenější! Do kočáru má ještě kalhoty, botky a zimní bundu(pod ní zatím nic nedávám) a v kočáru fusak!! Dnes jsme měli ráno -5!!! To byla zima!! :sweat_smile:
Jáji, no kdyby ty výsledky byli tak špatný, tak tě požene na tu kónizaci. Moji kámošce vyšli, špatně stěry a tak jí je za 3 měsíce opakoval, a už to zase bylo dobrý!! Tak buď v klidu, ono to opravdu ještě nemusí nic znamenat!! :wink:
27. říj 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že po těchto výsledcích se bude vědět více. Snad konizace ještě nebude nutná :confounded: . Mám kamarádku, která je o rok mladší a zjistili u ní poslední předrakovinové stadium, bylo to ráz na ráz :confounded: . Ještě mi píchli agulotin na vyvolání MS, stále totiž špiním, tak ať už se to upraví.

Tak já se přiznám, že malého do postele beru jen výjmečně. Ono mi to totiž moc nedá zahmouřit oka, abych ho nepřilehla. Prostě spím jen na půl oka, takže ho raději nechvám v košíku. Taky jsem původně chtěla, aby Honzík od začátku spával ve svém pokojíku, který je hned vedle ložnice, ale nějak se nezdařilo :dizzy_face: . Safi, každý vychovává jak umí. Sto lidí sto chutí. Hlavní je, když je tobě a Sabince dobře :slight_smile: .
Přidala jsem pár fotek.
27. říj 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jájí přesně tak! Každý dítě jiný a každej vychocácá jak nejlíp umí!! :slight_smile: Honzík je chlapák a asi i pěknej smíšek co?! :slight_smile:
27. říj 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéžiš to mám překlepů!! :sunglasses: Vychovává!!
27. říj 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj Jaji, každý vychovává jinak a je to dobře. Každé miminko je jiné a nedá se na ně aplikovat všechno co na jiné mimi. Mi bohužel místnost na pokojík nemáme. Ta bude až na domečku, takže tady ani jiná volba nebyla, ale stejně si nedokáži představit, že bych za ní chodila do jiné místnosti a ona by tam tak maličká byla sama. :confounded: Až bude větší bude to jiné. No taky jsem ji do postele nechtěla brávat, ale nakonec jsem ráda a jak říkáš hlavně že je nám dobře, a je to vždycky nad ránem. Tak to taky není taková hrůza :slight_smile:
Jaji pokud by ty výsledky nedobadly nic moc tak by ti asi stejně nic jiného nedoporučil než tu konizaci. Další těhu by pak mohlo být rizikové, ale taky nemuselo.
27. říj 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Jaji koukala jsem do albíčka, malý je fakt kus chlapa, jsem zvědavá kolik budete vážit na kontrole mi jdeme v pondělí a taky pak jdeme na kyčle snad to bude dobré. Je moc hezký a stále pořád vlasatý jak koukám. To naše Sabi má vlásků míň, ale ona to pak dožene. :slight_smile: No máme všechny moc krásné dětičky. Mám radost, že jsme to nakonec všechny zvládli a stali se maminkami. :slight_smile:
27. říj 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě ta kamarádka je teď v 8 měsíci těhotenství. A zvládla to bez cerkláže i "s uříznutým" čípkem. Důležité je to hlídat, aby se něco nezanedbalo. No, však vám dám vědět za 3 týdny, jak dopadly výsledky.

Kyčle jsme měli mít taky příští čtvrtek, ale přesunuli nám to na 9.11. a 11.11. nás čeká oční :unamused: . Myslím, že už se mu ty očička trošku spravují. Ale někde se mu to dost rozjíždí. Uvidíme, co na to paní doktorka! Vlasů má pořád dost, jen mu zesvětlaly :slight_smile: . Smíšek je opravdu velký, některé ty jeho ksychtíky jsou vážně k počůrání. Hlavně, když je vyspaný a napapaný. Safi a k doktorům jezdíš s kočárkem nebo autem? Malý už je s autosedačkou pěkně těžký, tak mám co dělat, abych ho donesla do auta! Pokud to jde, jedu kočárem, ale pak mám zase problém se schody. Ty trojkolky jsou v tomhle fakt hrozné :confounded: .
27. říj 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi já úplně souhlasím s názorem že miminko patří k mamince !
Jaji snad to nebude tak horký. Kamoška to měla taky a pak si dala měsíc očistnou kůru - jedla jen ovoce a chodila dobrovolně na klystýry - někdo jí to poradil a za měsíc to bylo úplně vpořádku. Neříkám tím že ovoce a klystýr jsou samospasitelné, ale že se ještě nemusí nic dít ! Budeme na tebe myslet, dej pak hned vědět ! :wink: A já se taky bojím spát s prckem, jak píšeš jen na jedno oko a pořád ho sleduju, není odkopanej, nevzdychl moc nahlas ...? :grinning:
Jo a Olie dneska pod nátlakem řekl mama - teda vymývám mu mozek už měsíc takže ani chudák neměl jinou možnost :slight_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=t_Y4RP7IxcE
27. říj 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi to vymývání mozku se ti vyplatilo!! :grinning: Je to super, Olí to říká krásně!! Mates říká od července tata, ada, no a pak přidal babu, dede a deda, dej, hele, a asi před 3 týdny začaůl volat v noci mama a konečně to říká i přes den. Teď volá máma, mamu ne ne ne!! Tak nevím co si mám myslet!! :sweat_smile: Jo a na jídlo je to mňam!
27. říj 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ivi super video :slight_smile: :slight_smile: Krásně to říká :slight_smile: Kubíkovo první slovo bylo ham, pak jakýsi ba ba a ma ma říká tak týden. :slight_smile: Jen taťka je nešťastnej, že neříká ještě tata. Ale to přijde. :slight_smile:
Safi, na doma nejlepší punčošky a bodyno. To je pro nás nejjjj obleček. :grinning: Kája byla to samý, punčochy a bodyno. Kupuji punčochy od Loany, jednou za čas je u nás na sokolovně výprodej, punčochy tam pořídím na malýho za 70kč, tak jich koupím vždy tak 4 páry. Obnosil zatím všechny. dělají i úplně malinké, od vel.56. a s krásnýma obrázkama.
27. říj 2010 ve 13:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi, to je super :slight_smile: ! Nádherně mu to jde :grinning: !

Vždycky mi pomůže, když se vám tu vykecám. Pak je ten problém hned menší :slight_smile: . Taky budu doufat, že to ještě není taková hrůza, ale není to nic příjemného vědět, že zase není něco v pořádku. Se mnou se to prostě mele pořád. Jednou to, po druhé ono :frowning2: . Hlavní je, že mám Honzíka a ten mi dělá jen radost :slight_smile: !
27. říj 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsme doma taky v bodýčku a punčocháčích. Luky ještě neříká ani mama ani tata. Jen když už je unavený nebo chce jít za mnou tak říká mam. A občas ham. Ale mluvení neřeším. Já ještě v kočárku nemám fusak. Ještě furt mám hluboký, tak mám tlustou deku a to co se dává nahoru - nánožník? (nevím jak se to jmenu).
Safi, já bych ani jedno ze svých dětí spát v pokojíku daleko ode mne když byli miminka. Daňulka začal spávat ve dvou letech sám v pokojíčku a jak se narodil Luky spí s námi v posteli. :slight_smile:
Jinak Vendulko, dneska jsem vyprala dvě pračky a už je prádlo schované ve skříni. Super. :sweat_smile:
27. říj 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek