• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
autor
Ahojte holky, taky bych hned někam jela, ale ještě stále nemáme v bytě vše, co bychom chtěli a taky autíčko by to chtělo nové. Takže my jedeme na chatu, ale aspoň něco! :grinning: U nás dnes od rána svítilo sluníčko, ale teď se nějak podivně zatáhlo! :confounded: Ať už je teplo, vždyť nebudou mít děti žádné léto s takovou! :unamused: Jinak dnes mi končí mrcha, tak co holky, dohoníme ty naše 3 májovky? To bychom byli "červíci"! :grinning: :grinning: Nebo červníci? :grinning:
9. čer 2009 v 08:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucinko!!My plánujem dovču taky na chalupě!!Jinak nás nic nečeká!!A ani mi to celkem neva!!Na chalupě máme bazén a je tam klid,tak si to užijem tam!!A doktoři by mě stejně ani někam do ciziny nepustili! :wink:
Jinak holky snažilky moooc vám držim pěstičky ať ste červeníci :grinning: Bylo by to super!!
Vendulko doufám,že pořádně odpočíváš!!!
Jajuldo!!To neva,že nemáš fotku,příště už ji určo mít budeš a ničeho se neboj vše bude ok :wink:
9. čer 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, my máme jet příští týden do toho Chorvatska. Popravdě řečeno, nikam se mi nechce. Nic nemám nachystaného, mám moc práce v práci. A mimo to budu 14 dní bez vás :frowning2: :frowning2: . Budete mi tam chybět.
Taky vám moc držím palečky, ať jste červníci :grinning: :grinning: :grinning: . Bylo by to super, kdyby jsme byly tak při sobě. Ani nevím, kdo všechno se bude snažilkovat - Luciienka, Iva, Katy? No a Jáji a Žanet, to nevím? Měli by jste to upřesnit. Teď jsem si vzpoměla na Míšu. Jestli nás čteš, tak nám něco o sobě napiš, jak se máš atd.
Vendulásku, odpočívej!!! Ikdyž by mě zajímalo, jak to s malým děláš? U nás je to samé pojď si hrát, pojď ven, maminko sem, maminko tam.... :slight_smile:
9. čer 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Tak my ještě nevíme, jestli se budeme moct tento měsíc snažilkovat. Vypadá to, že mrcha už je taky na ústupu. V pondělí jdu zase na kontrolu, říkal, že se uvidí, jestli vaječníky obnovily svou funkci, prostě, jestli všechno funguje tak, jak má. Tento měsíc tomu ale moc šancí nedávám, jelikož se to snad dočistilo až teď, tak si myslím, že mi řekne 3 měsíce čekat. No, uvidíme :confused:
Chtěla bych se podívat do Řecka. Manžel řekl, že až budu v pohodě, že se sebereme a pojedeme (poletíme). Momentálně řeším dilema! Jestli bych od 22.6. nastoupila do práce, dovolenou stejně nedostanu. Tak nevím, jestli ukecat doktora, ať mě nechá doma do konce měsíce a spáchat nějaký ten last minute. Poslední víkend v červnu máme se psem výstavu v Brně. No, nevím, jak to všechno stihneme.
9. čer 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jajuldo jé já bych jela hned! Jen jeď, potom se třeba dlouho nikde nepodíváš. :grinning: Jinak já jdu na kontrolu také v pondělí, 15.června. Říkala mi doktorka, že mám přijít po druhé MS, měla jsem problémy s tím pobolíváním bříška, tak pro jistotu asi. Jinak Jajuldo tento měsíc se budu "snažit" určitě já, Žanetka a Iva myslím? No, snažit se můžeme, důležitý bude výsledek. :grinning: My jsme po obědě tak pádíme ven.... :dizzy_face:
9. čer 2009 v 11:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo!!Tak si to užij pořádně na dovče,opatruj se nám a až přijedete,tak se nám hned ozvi ať víme,že si ok!!Taky nám budeš chybět :wink:
Jájuldo ještě si zapoměla na Safirku!!To taky nevíme jestli se bude už tenhle měsíc snažit!!!
Jáji uvidíš co Ti řekne doktor!!Neházej flintu do žita,třeba Ti řekne jen měsíc oddych a ne tři!! :wink:
9. čer 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji určitě ti doktor řekne, ať počkáte 3 měsíce, oni to říkají skoro pokaždé. Záleží na tobě jak se cítíš. Jen leťte někam na dovču. Přijdeš na jiné myšlenky.
Luciienko vy taky můžete někam jet.
9. čer 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
A je taky fakt,jak píše Jájulda,že záleží na tobě jak se budeš cítit ty a jestli doktora poslechneš nebo ne!! :wink: A na tu dovču určitě leťte!!Pořádně si odpočineš a načerpáš novou energii!!! :wink:
9. čer 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak já jen ležim a odpočívám!! Malej je už od střdy u našich a bude tak až do pátka, tak si ho babi s dědou užívaj! :slight_smile: Když dopadne dobře kontrola, tak si hov pátek vyzvednu! Moooooooc se mi stýská, ale vydržet to musím!! :wink: Já jsem doma sama, manžel je zase pracovně pryč, tak mám pohodu! :wink:
9. čer 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendul, jen odpočívej, ať se to všechno uklidní a jsi zase v pohodě. Já jsem začala v 6tt krvácet a měla jsem od doktora nařízeno jen ležet. Takže ani vařit, ani uklízet, nikam chodit, byla to hrůza! Byla jsem psychicky úplně na dně a ještě k tomu mi bylo špatně od žaludku, když jsem ležela. Moje mamina mi vařila, manžel musel uklízet, byl to prostě horor! Takže dávej na sebe móóóc pozor!
9. čer 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko!!To je fajn aspoň si pořádně odpočineš a budeš jen ležet!!! :wink: V pátek u doktora to bude dobrý neboj!!
My zítra dopoledne frčíme do tý Prahy,tak až přijedem,tak dám vědět ja jsme dopadli :wink:
9. čer 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já teda rozhodně snažilkovat budu !!! :wink: :sunglasses: dneska jsem udělala ty poslední státnice, tak už se budu věnovat jen sobě a rodinnému životu :slight_smile: Fajn den všem ! :dizzy_face:
9. čer 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahááá, ještě Iva se bude snažit :grinning: Jsem málem zapomněla :grinning: Vendulko odpočívej, máš dobrý, že můžeš dát malýho k bábě a dědovi, u nás to moc nefunguje.... :unamused: A hlavně ať ti to dopadne dobře u doktora! A Piškotku ty taky doufám dopadneš dobře!!Moc na vás holky myslím. :wink: A co Lendulka? Ta nás moc často nenavštěvuje... :confused: Jajuldo my jedeme na dovolenou, ale jen v ČR budeme, na víc se nezmůžem momentálně, potřebujeme auto nové. :grinning: Jedeme ještě na večerní nákup do tesca, tak se mějte. :pensive:
9. čer 2009 v 18:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo holky, ještě se chci zeptat, když máte MS, padají z vás taky takové malinké kousíčky? Já už teď měla tedy druhou MS, zítra bude nejspíš konec, ale padali ze mě - né pořád, občas - takové opravdu malilinké kousky krve?. Asi se tělo ještě čistilo či co.... :confused:
9. čer 2009 v 18:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci: to může být už normální děložní sliznice... :wink: pokud je to tak cca 1x2 mm tak to je normální... pokud je to větší, nahrává to spíš tvojí teorii - ale já věřím, že už s první všechno odešlo ! :angry:
9. čer 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já se dneska cítim nějak divně. Asi je to tím počasím, všechno mě dneska vytáčí a štve a taky jsem počítala v kolikátém týdnu jsem mohla být :frowning2: No děs, snad se z toho vyspím dneska.
Lucii, já už taky pomalu končím s Ms, no a začne tělocvik.
Ivi gratuluji ke státnicím. Jajuldo, se pěkně vyhřeješ u moře až na tu cestu, neboj bude fajn.
Vendulko odpočívej, co to jde, je to třeba.
Jaji po kontrole od doktora budeš chytřejší, kdy moct začít snažílkovat a druhá věc, jestli se budeš řídit radami doktora nebo ne!
9. čer 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucinko!!Ze mě při Ms občas padali takový malinký kousky krve,pokud nejsou velký,tak je to v pohodě a normální!! :wink:
Žanet taky si občas vzpomenu jaké by to bylo a já už bych hlavně měla za pár termín porodu!!Vycházel mi na 4.7. což už je za chvilku!!Ale bohužel to nevyšlo!!Prostě to tak asi mělo být!!Nemysli na to!!!Akorát bysme se víc trápili,už se to nedá vrátit zpátky a co se stalo,tak se stalo a my se musíme koukat už jen dopředu!!!Tenhle měsíc se začnete snažilkovat a hned to bude lepší uvidíš!!! :wink:
Tak holky pro dnešek se loučím!!!zítra na mě myslete!!Ozvu se až přifrčíme z Prahy!!!Zatim papa a dobrou :slight_smile:
9. čer 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku držím ti palečky, ať ti to dobře zítra dopadne. Určitě se ozvy co nejdřív.
Žanet, opravdu nemá cenu vzpomínat na minulost. Důležitý je dnešek a budoucnost. :sweat_smile:
Ivčo, moooooc gratuluji ke státnicím. Souhlasím s tím, že se teď chceš věnovat sobě a rodinn.životu.
Holky držím vám palečky se snažilkováním. :slight_smile:
Jáji opravdu záleží na tobě jak se budeš cítit. Jestli budeš v pohodě fyzické a psychické tak není důvodu otálet. Třeba zrovna na té dovolené se vám to povede :grinning: .
Holky u nás se furt mračilo a svítilo sluníčko. Tak jsme šli v kraťasích ven a o čtvrt na osm nás vyhnal déšť,bouřka a větr. Než jsme došli domů (vyjeli pouze osm pater výtahem, páč hřiště je u baráku) tak už z části svítilo sluníčko. Ale lilo jak z konve a co se objevilo? Dvě duhy. Jedna nádherná a druhá menší. Hned jsem si něco přála (copak asi :dizzy_face: ). Pak přestalo pršet a za deset minut začalo znovu a sluníčko opět do toho. A znovu dvě duhy, ale jinde než předtím. No super! :sweat_smile:
9. čer 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku a Jajuldo díky za povzbuzení, na člověka prostě někdy příjde nálada a je mu blbě, smutně, divně.... ani nevím, jak to mám vysvětlit.
Jajuldo, jak jsem šla večer se psem, tak jsem viděla taky duhu, tak mi bylo trošku líp o něco veseleji. Vytáhla jsem ještě malou z postýlky a valila jsem jí ju ukázat.
Piškotku, ať kontrola výjde na výbornou :wink:
Citít se nějaká utahaná dneska, tak dobroooouuu
9. čer 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet - to jsou rozkolísaný hormony a spravující se psychika - máš na to plný právo, netrap se tím... :wink:
10. čer 2009 v 06:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, tak Žanetko já měla včera večer něco podobnýho...přišli jsme z venku a byla jsem nějaká podrážděná, nervní, smutná...k tomu jsem byla nějaká utahaná, tak jsem lehla a nějak v půl 9 jsem mohla být "tuhá". :grinning: No a dnešní ráno hnus - u nás lilo jak z konve. :angry: A to jsem si právě začala zvykat na to krásný počasí. :angry: :unamused: .....Jinak díky za odpovědi, ano, byli to opravdu malinké kousky, ale dřív jsem to nemívala, tak jsem se ptala. :slight_smile: V pondělí jsem zvědavá, co mi Dr.řekne. Minule říkala snažilkování tak červenec, srpen, tak to bych se tak moc nesekla... :slight_smile: Přiznám se, dneska máme absolutně "zabitej" den. Karolínka soplí, je stále doma, venku prší a v plánu nic. Za to zítra samý lítání. To se vždy nahromadí na 1 den něco, já to nemám tak ráda... :slight_smile: Ale když se mi podaří vše "polítat", jsem pak taková veselá, že mám zas na chvíli od všeho pokoj... :slight_smile:
10. čer 2009 v 08:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,moc jsem se z té podivné nálady nevyspala. To máš asi pravdu Ivi, už jsem myslela, že jsem ze všeho venku, že se budu jenom usmívat. A asi to byl omyl i to počasí mě asi hodně ovlivňuje. A taky jsem na nervy, že nám rekonstují panelák a je tady samé vrtání a samý kravál, hrůza. No a dokonce jsem začla řešit i svou práci- krachuje nám firma. Už mi nabízeli výpověď v březnu, ale já jsem to odmítla, ať mám nárok na PPM, tak teď ani nevím, jak na tom jsem :angry:
Luci, to z nám budou mít doktoři radost, že jsme se řídili jejich radami, já jsem se měla snažilkovat od července.
No a počasí taky nezklamalo, chčije a chčije, snad bude líp.
10. čer 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u nás je taky hnusně. Prší a prší a občas zahří. No jedna pozitivní zpráva, můj manžílek dnes přijede z Prahy. Byl tam od pondělka. Už se na něj těším. Ale asi půjde brzy spát, páč dělal přes noc. :frowning2: Ale bude doma.
Žanet výpověď nepřijímej.To jsi udělala dobře. S tím snažilkováním jste sice začaly trošičku dřív, ale to zase takový problém není. :slight_smile: Doktor nedoktor. Máme svoji hlavu,né? :grinning: :grinning:
10. čer 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo nabízeli mi třiměsiční odstupné, myslíš, že mi ho budou muset dát i tehdy až to krachne? Říkali, že by to měli zavírat asi na podzim. No a nejlepší by bylo abych byla i těhotná a byla v ochranné lhůtě 180dnů. No jo, ale už nic neplánuju, i když to minule nevyšlo :confused:
10. čer 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet, mám dojem, že pokud firma krachne a zavřou ji, tak ti nemusí dát žádné odstupné. :confounded: . Nejlepší by bylo kdyby tě propustili (dostala jsi odstupné) a ty jsi v době ochranné lhůty šla na PN. Já myslím, že se ti to tenhle měsíc povede být těhu. Tak by to bylo nejlepší :slight_smile:
10. čer 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet - pokud jde firma do kytek a nabízejí odstupné, ber ho ! PPM se platí z nemocenského pojištění, to je jiná kasička než zaměstnavatel - ten s tím nemá nic společnýho, platí to socka a posuzujou se příjmy za poslední rok. Navíc pokud krachují tak je zbytečný se tam snažit zůtat. Od zaměstnavatele budeš jen potřebovat potvrzení o příjmech. Raději se na to přeptej na úřadech, řekni jim to narovinu, ale 3M odstupné bych jim jen tak nenechala :slight_smile: To se však vyplácí jen pokud tě propouší pro nadbytečnost (nebo se stěhuje podnik apod.) . V zákoníku práce je na to jeden paragraf. Jinak je docela těžký se k němu dostat. :wink:
10. čer 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak u nás taky počasí na nic!! Včera jsem si myslela že se budu válet celej den na zahradě a on z toho nic nebude!! Jinak na psych pohodu to taky nepřidá, tak si holky udělejte nějakou dobrotu, kafíčko a udělajte si pěknej den i bez sluníčka :slight_smile: :slight_smile: Já měla včera taky stýskavou ( jsem od pondělka sama- a manžel se bude vracet až zítra večer) tak jsem si vzala dobrou čokoládu a na chvilku bylo líp, ale pak mě bylo zase blbě od žaludku!!! :unamused: A mě taky říkali, že mám otěhotnět až po půl roce, pak to zkrátili na 2MS a po těch problémech mě řekli, že není na co čekat!!!! :astonished: Tak se v nich vyznejte!!! Tak jsem si to udělala, jak jsem to cítila sama a povedlo se a jsem moooooooc štěstná!! Tak si jen myslím, že si každá má dělat na co se cítí a Dr. může jen doporučit ale konečný rozhodnutí je na každé z nás!!!!! :slight_smile:
10. čer 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile: (teda skoro poledne :sweat_smile: )

včera mě šíleně bolelo břicho,že by ovulka???? :dizzy_face: No nevím,už jsem celekem zapomněla,jak bolela předtím,ale pro jistotu jsme to s manželem posichrovali :wink:

Zanet,co se týče odstupného,tak mám stejný názor jako jajulda,ale třeba máte skvělého šéfíka :sunglasses:

U nás je počasíčko pěkně hnusné,lije a lije.Ale je to skvělé spací,tak alespoň načerpám síly na další služby.
10. čer 2009 v 10:47  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky nechám to zatím tak jak to je s tou prací, ono se to nějak vstřebá. To odstupné mi nabízeli v březnu, takže už to nemusí být aktuální. Já jsem na stránká Ministerstva vyčetla následující.

I nadále se umožňuje uplatňovat nárok na dávku z ochranné lhůty. U žen, jejichž pojištěné zaměstnání skončilo v době těhotenství, činí ochranná lhůta pro vznik nároku na peněžitou pomoc v mateřství tolik kalendářních dnů, kolik činilo toto jejich poslední zaměstnání, maximálně však 180 kalendářních dnů.

To máš Ivi pravdu, že už PPM neplatí zaměstnavatel, ale žena musí být zaměstnaná, nebo být aspoň v té ochranné lhůtě, si myslím.
No prostě včera jsem si na tu práci vzpomněla při té mojí špatné náladě. Už se tím nebudu zabívat, prostě buď bude na konci odstupné nebo né. Nic horšího se neděje.
10. čer 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, to je dobře, že to tak jistíte. My už taky začneme :grinning: :grinning:
Vendulko už jdu si udělat to kafíčko, čokoládku už jsem zblajzla a je to lepší.
Venku jsme trošku prolezly kaluže s malou a měla jsem radost, že má radost. Ale za chvíli byla pěkně mokrá, tak jsem vařit naše oblibené nudličky!
Jajuldo, jak jsi daleko s balením? Kdy vlastně vyrážíte?
10. čer 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek