• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Žanet, odjíždíme 19.6. v noci. A nemám absolutně nic zbaleného. Dokopala jsem se k tomu, že jsem si udělala takový nějaký malý seznam. Já absolutně nemám čas. Musím udělat DPH dřív. Budeme mi chybět těch pět dní co už budeme na dovči. Teď mi přibyla nová firma a tu mám dělat už od začátku roku, takže nahodit všechny doklady od začátku. A do toho příští týden v úterý jdeme s malým ráno k očnímu, ale pak ho dám do školky a valím domů dělat a ve čtvrtek jdu ráno k doktorovi kuknout na srdíčko. Doufám, že bude bít jak hrom!! :slight_smile:
Holky od 20.6 do 4.7. tu nebudu :frowning2: :frowning2: . Co já budu bez vás dělat. Pak mi zabere jeden den než vás přečtu :grinning: . To už možná budou novinky o nových těhu. :sweat_smile: :sweat_smile:
Holky to snažení je opravdu jen na nás. Pokud se cítíme a jsme v pohodě, tak to vyjde. Pokud ne tak to nevyjde. Takže pokud máte chuť hurá do toho.
Katy je dobře že jste to posychrovali :grinning: :grinning: :grinning:. Tak to má být. U nás to vyšlo vždy 12 den od prvního dne MS.
Dlouho se neozvala Lendula a Safírka. :angry:
10. čer 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nesmutni Jajuldo, budeme na tebe myslet!! :wink: :wink: :wink: Tak já mám dneska zase otázečku...je to takové blbé, já se moc s kamarádkama tak moc dopodrobna o věcech nebavím, nebo alespoň teď ne, ale proč se nezeptat vás, tyto stránky jsou tak trošku delikátní. :grinning: Když vám skončí MS a máte následně sex, stane se vám, že se třeba ještě "spustí" krvácení? Jako myslím to tak, že mě se stává, tohle:třeba dnes mi končí MS, počítám ještě zítra malé špinění, ale třeba v pátek na to vlítnem a já vím, že budu v sobotu špinit. Mám to tak poslední dobou, buď ze mě po sexu vyteče troška krve a pak špiním - třeba půl dne - nebo jen špiním. Je to asi ještě zbytek té MS že? Se předem omlouvám za tak blbou otázku... :sweat_smile:
10. čer 2009 ve 12:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a ještě :počítáte první den MS, když vám začne krvácení, nebo když už předtím špiníte? Já vždy 2 dny špinění, 3 den krev.....tak "babo raď"...
10. čer 2009 ve 12:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luciienko, já nevím co to je když po sexíku špiníš :unamused: . To se spíš zeptej doktora. První den MS počítám jak začnu špinit. Já tak první den třeba jen špiním a pak se to rozjede. :sweat_smile:
10. čer 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ale jen po prvním, pak už nee... :wink:
10. čer 2009 ve 13:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to asi nic není :sunglasses:
10. čer 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
luciienko,to samé se stává mě,s tím špiněním.Prý to nic není,já se už na to svého doktora ptala.Je to tím,že se rodidla při sexu více prokrví.
Já osobně počítám prví den krvácení,ale špinit začnu až tak večer předtím
10. čer 2009 ve 13:20  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě řekli že se má počítat první den i když se jen špiní!! Já říkala že jsem to naposledy dostala 26 a mimi je větší tak se mě ptali jak to bylo a já na to že jsem špinila už předtím!!! Tak proto to neodpovídá!! Jsme o 4-5 dní starší a já před tím skoro 4 dny podivně špinila a pak to začalo!!! :slight_smile: :slight_smile:
10. čer 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak jsem zpět z Prahy!!Vyfasovala jsem plnou igelitku injekcí a od zítřka to mám jasný!!Každý den až do konce šestinedělí jedna injekce do břicha denodenně!!To budu mít krásně propíchaný břicho!!!Ale je fajn,že si mě ohlídají a že si mě aspoň nějak zajistili!!Doktor řekl,že mi nemůže zaručit,že se potrat nebude opakovat to mi nezaručí v týhle době nikdo,ale že to posichruje injekcema!!Každých 6 týdnů kontrola v Praze!!Mám papkat Femibion a odpočívat,odpočívat a ještě jednou odpočívat!! :wink: Tak uvidíme!!Musim pádit do lékárny pro dezinfekci na břicho a od zítřka začnu píchat!!
Luci!!Mě se to taky stává!!Přesně jako Tobě,že po prvnim sexu po MS ještě trochu zakrvácim a pak chvilku špinim!!Doktorka říkala,že je to normální,tak se neboj!!
Jájuldo!!Tu dovolenou si pořádně užij,aspoň si odpočineš,ale než nám ještě odjedeš,tak nám musíš napsat jak dopadneš ve čtvrtek na kontrole!!Jéé to já jdu vlatně taky ten den na kontrolu!To už budu v 9tt!!Hrozně to letí!!!
Katy to je moooc fajn,že jste to s manžílkem posichrovali,jen tak dál :grinning: A za chvilku budou na těhu testu // :wink:
Vendulko jak se cítíš??Doufám,že ok a nic Tě nebolí!!!V pátek jdeš k doktorce viď??Budu mooc držet palečky!!!
10. čer 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Celý den jsem se za váma nemohla dostat! Ke týchýni přišli dělníci montovat skříně a mě vypojili internet! Myslela jsem, že mě klepne! Ale co nadělám, hlavně, že to funguje alespoň teď! Dalo mi to pěkně zabrat, než jsem vás dočetla!
Tak jenom v kostce pro Žandu: Ochranná lhůta na nemocenskou je 7dnů, takže když odejdeš z práce musíš nejpozději do sedmi dnů být na PN jinak máš smůlu. To, že dostaneš odstupné taky není pravidlem, hlavně, když odejdeš sama, to nedostaneš nic. Musíš to uvážit, co bude nejlepší.
S tím špiněním. Mě se to stávalo taky. Ještě před těhotenstvím nějakou dobu se mi stávalo, že jsem po styku našla trochu krve i když to nebylo po MS. A některé polohy pro mě začaly být bolestivé. Tak nevím, jestli stárnu a nejsem už tak "pružná". Pak to najednou ustalo. Teď zatím nevím, ještě jsem se do toho nepoložila naplno. Holky, můžu říct, že od toho pondělka, kdy mi doktor řekl, že je to docela dobré, mám hned lepší náladu i chuť na sex. Doposud jsem si to nedokázala užít a popravdě mě to ani nebavilo. Konečně ten balvan ze mě spadnul, snad už bude jen dobře ...

:slight_smile:
10. čer 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji to si piš, že teĎ už to bude jenom a jenom lepší. Hlavní je, že už máš chuť do všeho :grinning: :grinning: :grinning: .
Jáji, nezdá se mi, že by ochranná lhůta PN byla jen sedm dní. To je hrozně málo. Ale já mzdy nedělám, tak nevím.
Piškotku, je to úděs každý den injekce do pupíka, ale když je to k dobru tak jo. Já jsem si koupila další krabičku Femibionu. Původně jsem chtěla využívat jen jednu krabičku, ale teď jsem k tomu něco četla a slyšela a tak jsem se rozhodla, že ho budu brát až do 12 týdne. Takže ještě jednu krabičku a pak tam mám od Elastic Q tabletky, ale jen 30 ks. Takže pak přejdu asi na mamavit. :slight_smile:
10. čer 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, jo ochranná lhůta pro pracovní neschopnost je bohužel 7 dnů (kdysi byla 42 dnů). V případě peněžité pomoci v mateřství (PPM) náleží tato dávka též, pokud po zániku pojištění došlo k nástupu na PPM v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta činí u žen, jejichž pojištění zaniklo v době těhotenství, 180 kalendářních dnů ode dne zániku pojištění. Taková je praxe ....
10. čer 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vlastně ode dne porodu je nárok na rodičovský příspěvek, který vyplácí příslušný pracovní úřad - odbor státní sociální podpory.
10. čer 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bože, já jsem dneska neohrabaná... chtěla jsem říct, pokud není nárok na výplatu PPM, tak náleží rodičovský příspěvek ode dne porodu. Omlouvám se :slight_smile:
10. čer 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, já jsem řešila tu PPM, jestli na ní budu mít nárok. Pokud bych byla dějme tomu 3 měsíce těhotná a dostala tu výpoveď, tak bych měla nárok, protože bych byla ještě v té ochranné lhůtě. Ale to je kdy.... tak to neřeším. No a to vím, že když nebudu mít nárok na PPM, tak pobírá rodičovský příspěvěk a to až od porodu, na rozdíl od PPM, která se pobírá od 6-8. týdnů před porodem.
10. čer 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, no vidím, že jsme se domluvily :grinning:
10. čer 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, musíš vydržet s těma injekcema, mimčo stojí za to. I když si to vůbec nedokážu představit :cry: , musí to být pěkná otrava.
Jaji to je fajn, že už i po psychické stránce je ti dobře. To víš, že už bude jenom líp!
10. čer 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
To víš Žanet, těhotenství je vždycky složité a nejde to udělat na objednávku, tak jak by si to člověk představoval. I když, některým se to podařilo. Tak jako tak, miminko nejde vyvážit penězi. Vždycky budu šťastná a vděčná za zdravé miminko a peníze budu řešit až v druhé řadě. I když ty jsou v této složité době taky důležité, co si budeme povídat. Každopádně ti přeji, ať ty dvě // jsou už brzy, ať se můžeš podle toho v práci zařídit.
Piškotku, injekce vydržíš, hlavně jak budete oba v pořádku :slight_smile: .
10. čer 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vrátila jsem se z venku s pejskem a je tam nádherně :slight_smile: To se člověk hned cítí líp.
Jaji díky, myslím, že se to nějak vyřeší.
Pěkný den všem :wink:
11. čer 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, venku je opravdu krásně. Ovšem já mám moc práce a tak jdu dělat. :angry:
11. čer 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak ráno tady bylo bhezky, ale teď je zataženo a zase prší!!! :frowning2: To snad už není možný!! Jinak od včera je mi líp, ty bolesti jsou skoro pryč, tak se to asi konečně zklidnilo!!! :wink: Zítra jedu k Dr. tak se moc těším žeuvidím prcka ale zároveň mám strach!!!! Jsou to ale hrozný nervy! Piškotku a kdyby zůstalo jenu těch injekcí, tak to za to stojí!!!! A pak až je bříško větší tak se daj píchat přece i do stehna nabo do paže!! Hlavně když to bude sc!!!
11. čer 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!Tak mám první injekci za sebou!!Když jsem si ráno představila,že se takhle budu mučit denodenně pře třičtvrtě roku!!Tak to teda bude záhul!!!Celkem to bolí,ale já to zvládnu!!!Pro mimčo všechno!!Zatím si mám ty injekce píchat do břicha a za 6 týdnů kontrola!!Doufám,že mi to povolej pak do stehna,protože za chvíli budu mít břicho jako jednu velkou modřinu a píchat si injekce do modřin,tak to bude pěknej záhul!!!Ale zvládnu to!!Jen se asi v létě nebudu mooc ukazovat v plavkách!!Protože si budou lidi myslet,že mě manžel bije,jak budu mít všude modřiny!! :wink:
Jinak se mě doktor včera ptal jestli papám Femibion!!Tak sem řekla,že jo!!Tak mě mooc chválil a mám v něm pokračovat a od 12 týdne mám přejít na ten Femibion od 12 týdne!!
Vendulko na zítra moooc držím palečky,pak dej hned vědět!!Neboj na Uz bude krásné mimčo se srdíčkem jako hrom!!Já jdu příští čtvrtek na gyndu!!Už se těšim,ale i bojim!!Snad to bude fajn!!
Tak já se jdu vrhnout na oběd!!Jdu dělat bramborovou kaši a obalovanej hermelín,tak zatim :wink:
11. čer 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko to je fajn, že je ti líp a že tě skoro nic nebolí. Věřím ti,že člověk asi stresuje, když má jít na kontolu asi nebudu jiná. Neboj všechno už bude dobré.
Piškotku, jsi šikula, neboj to dáš ty injekce.
No my vyrážíme ven, snad nebude pršet pořád se to tam honí, to je síla :angry:
11. čer 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nás právě vyhnal déšť z venku. Je to hnus. Daňulka tam měl kamarády a doma nemá nikoho jen mě :fearful: . Tak se těšil, že si pohraje. No člověk míní a počasí mění.
Vendýsku je moc dobře je už tě to nebolí a jsem zvědavá jak zítra dopadneš. No samozřejmě dobře jak jinak. Ale jak bude cvrček veliký.
Piškotku obdivuji tě za to co budeš muset snést. Ale co by člověk pro dobro neudělal,že?
11. čer 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky vás taky dočíst to je fuška, omlouvám se že píšu až teď, ale práce bylo teď požehnaně a teď mám 4 dny volno a manžel mi blokuje počítač, protože se učí na státnice :slight_smile: Jinak i já už mám konečně MS bolí mě záda břicho a krvácím docela dost, ale dr. mi řekl, že 1MS může být nezvykle silná, a že se nemám vyděsit tak se neděsím jen zkuhrám jak je mi zle. Ale jsem ráda, zase o krůček blíž ke snažení. I když u nás to bude asi až v tom srpnu, protože manžel si umínil, že necháme doopravdy projít ty 3cykly :angry: Což mě rozčiluje, ale on mi to vysvětluje tím, že si nevezme nasvědomí, abychom o to třeba přišli, že by to tělo bylo slabé. Mamka mi taky říká, že se na něj nemám zlobit, že má víc rozumu než já.I když já asi taky cítím, že teď ještě nejsem připravená. Jinak švagrová už má narozeného chlapečka, bohužel císařem, ale je hezký, a ani jsem zatím nad ním neplakala udržela jsem se i když mě to stálo strašně moc přemáhání. Jinak v práci je stále pracovně. Včera jsem byla ve městě si udělat radost tak jsem si koupila plavky k moři a musím do nich trochu zhubnout abych se cítila líp a manželovi klesla brada :grinning: :grinning: Jinak piškotku ty injekce jsou záhul, ale jsi šikulka a jak jsi psala pro mimi všechno :slight_smile: Hlavně ať jste těhulky zdravé a ti vaši broučci taky, musíte se opatrovat :slight_smile: Snažilkám držím všechny pěsti pro štěstí a doufám, že brzo i vy mě bude držet pěsti. :slight_smile:
12. čer 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, přeju krásnou dovolenou ! :sunglasses:
Safirko, buď statečná, já tu první MS měla taky jako průtokáč - to jsem ještě nezažila. :angry: Bohužel nejsem tak zodpovědná jak ty (resp. tvůj manžel) a já snažení dávám volnej průchod a nechám to na přírodě, ať rozhodne ta ! :sweat_smile: Navíc ať si tělo zvyká na spermošky :slight_smile:
Piškotku, klobouk dolů, ty včeličky bych asi nedokázala... jsi statečná matka ! :wink:
12. čer 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chtěla jsem se zeptat nevíte jak co nejrychleji zhubnout? Já vím někdo řekne nejíst, ale to nemá dlouhodobý efekt. Začínám teď jezdit na kolečkových bruslích a říkala jsem si že začnu i se spiningem tak uvidím. Potřehbuji do srpna něco málo zhodit asi tak 5kg.
12. čer 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak těch 5 kg bych ráda shodila i já :grinning: . Kromě toho, kdy jsem jedla vážně málo a chodila jsem se psem na procházky mi nic nezabírá. Musím se přiznat, že nejsem žádný sportovec. Chtěla jsem běhat, jelikož mám větší prsa, která bych nechtěla mít za chvíli u kolen, jsem si to rychle rozmyslela. Kolečkové brusle mě taky napadly, ale je na tom dost úrazu, takže taky váhám... Spining mě nebaví, jsem ztracený případ :confounded: . Ale řekla jsem si, že to před těhotenstvím řešit nebudu.
Včera jsem vyrazila do města a koho nepotkám! Známe, kteří taky čekají miminko. Byla za mnou o tři týdny pozadu. Měla už slušné bříško, zmerčila jsem je v dostatečné vzdálenosti, takže si mě nevšimli. Krčila jsem se za popelnicí jako zloděj jen abych se s nimi nemusela setkat. Pořád mě to sráží na kolena. Někdy to zvládám a jindy mě to pěkně sebere. Sama se v sobě nevyznám ....
12. čer 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já už píši po třetí, ale nejde mi to odeslat. Nevím co se děje. Ráno jsem uklízela a dělala nákup a byla jsem unavená. Venku se to honí o stošest, hlavně je tam větřisko, svítí slunce a hřmí. Hnus.
Safírko já tě obdivuji jestli budete čekat se snažilkováním tři měsíce. Já bych to nevydržela. Mě taky doktor doporučil tři měsíce, ale byl rád když mě viděl, že se nám to podařilo. :slight_smile: Jak rychle zhubnout to nevím, taky by mi to bodlo.
Jáji, vždycky když uvidíš těhu si vzpomeneš na to své. Nejlepším lékem je další těhu. Vím to ze své zkušenosti (dvojnásobné :cry: )
12. čer 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo Jaji taky mi nedělají dvakrát dobře těhulky. Obzvášť mi dávalo zabrat těhu a narození malého od švagrové. Takže jsem si taky solidně zabulela, ale co mám teď MS tak je to trošku lepší protože je to malý kousek ke snažení. Manžel je v tomto neoblomný a davá si dost pozor,takže ho nemám ani šanci ukecat nebo svést tak aby na to zapoměl :grinning: :grinning: Takže mi nezbývá nic jiného než prostě čekat a trochu před těhu zhubnout, abych pak hned nevypadala jako když čekám paterčata, a taky jedeme k moři se známýma a kamarádka je štíhlounká tak vedle ní nechci vypadat jako vorvaň :grinning: :grinning: Takže si dělám zeleninové saláty, omezuji sladké a začnu se více hýbat.Tak snad nějaké to kg dolů dostanu.Jaji neboj bude líp. Jajuldo a už ti pan doktor vypsal těhu průkazku? A kdy jdeš na kontrolu.
12. čer 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek