• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ahoj holky! Tak jsem zpátky z nákupů! Zase nic moc! Při pohledu na kolemjdoucí vychrtliny mě pokaždé zachvátí panika, že jsem moc tlustá a do ničeho se nevejdu! Koupila jsem nějaké to tričko, pantofle k vodě a nekřestansky drahé džíny! Raději to ani nebudu sčítat, kolik mě to stálo ...
Dovolená už je objednaná. Máme v Chorvatsku známého, takže jedeme opět k němu. Neletíme, protože se manžovi moc nechce, já mám strach z letadla a kdyby se něco kixlo, tak to chorvatsko můžeme kdykoliv zrušit. Dneska jsem volala na výsledky krve, těhotenský test negativní :confounded: , nějaké triply či co taky dobré, jen vyšly výsledky na nějaké bakterie trochu zvýšené. Problém žádný nemám, tak uvidím, co na to doktor. Chceme totiž jet hned v to pondělí, ráno mám ještě kontrolu u doktora. Snad už mi nenaordinuje žádnou další kontrolu, jinak bych to chorvatsko musela zrušit. Je to trochu risk odjet tak daleko v době nemocenské ...
Jajuldo, hlavně tam dávej na sebe a toho prcka v bříšku pozor! A do které lokality jedete?
17. čer 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky omlouvám se že píšu až ted, je to trošku náročné manžel zítra vlastně už dnes protože jsem na noční dělá závěrečné bakalářské tak jsem nervózní i za něj. Tak snad to dobře dopadne. Jinak už mám po MS, ale snažit se zatím nebudeme protože manžel nechce řekl mi ať aspoň ještě měsíc počkám až nebude mít i on nervy a prý bude mít kvalitnější spermie :grinning: .Ale já z toho mám depku,vy už se všechny snažíte a já mám prostě červenou. Taky mám docela obavy jak to ted bude s MS asi to budu mít rozhozené uvidíme.Jinak Jajuldo neboj u dr. bude vše v pořádku uvidíš,dovolenou si krásně užij naber síli a pěkně si odpočintě s manželem. Tak se mějte hezky a brzo se zase ozvu a i když nepíšu tak si vás čtu abych věděla jak se vám daří a moc na vás myslím at jste brzo všechny těhulky :grinning: Já si bohužel musím počkat a mám z toho docela depku tak uvidíme jak dopadnu tak pá :slight_smile:
18. čer 2009 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Safirko, já právě druhou MS mám a není to zas takovej masakr, jako ta první po revizi i když je teda i tak abnormálně silná. Ale asi se to upraví postupně. První byla 26. den po revizi a druhá pak 29. den, takže už jako "normálně". Doufám, že třetí už nebude :angry: Buď ráda, že je manža tak zodpovědný. Pokud dneska státnicuje, nemá na mimčo ani myšlenky, nech ho v klidu vydechnout, líp si to užijete. Teď je nám dlouhej každej den, ale až půjde prcek do první třídy nebudeme počítat ani měsíce, ale roky. Za tu "jistotu" a klid svědomí to stojí.... Opatruj se a nestresuj. :sunglasses: :wink:
18. čer 2009 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, o víkendu tu nejspíš nebudu, jdu na svatbu a pak pojedeme pryč. :slight_smile: Safirko, hodně z nás se snaží, ale nikde není napsáno, že se to povede...A opravdu, pokud se manžel necítí a má stres tak radši vyčkejte. :wink: Jinak u nás je dnes krásně od rána, to je hned lepší náladička. :grinning:
18. čer 2009 v 10:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ahojky, vy mě teda strašíte se silnou první MS po revizi. Já měla revizi 9.6. a svatbu mám 9.7. to je teda mazec jestli ji budu mít.

Holky prováděla Vám gynekoložka nějaké další vyšetření po revizi např. ultrazvuk, odběr krve?
18. čer 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Lindozofie, po revizi jsem byla asi až za měsíc na kontrole - všichni byli tedy dřív :slight_smile: - a klasická prohlídka plus ultrazvuk. Snad se ti mrcha umoudří a nepřijde v den svatby. :angry: :wink: Já měla tedy první MS trošku silnější, ale dalo se to. Nevím jak ostatní holky, ale pro mě byla brutální MS až ta druhá. To bylo něco....
18. čer 2009 v 10:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné slunečné dopoledne holky, tak jak vám Piškotku a Jajuldo dopadly doktoři, určitě všechno v pořádku.
Safirko, nezoufej, měsíc ti uteče, manžel spočne a pak na to vlítnete. Věřím ti, že člověku se to pěkně táhne. Neznamená, že když my už se snažíme, že nás nepřeběhneš :grinning: Neboj to bude dobrý.
Ivi, v dnešní době to ani jinak nejde. Pokud chceš bydlet, tak si musíš chtě nechtě vzít nějakou hypotéku nebo úvěr. No a že to na poprvé nevyšlo se snažilkování, vyjde to příště. Já si třeba nějaké přehnané naděje nedělám, trvalo mi to tak vždycky tři či čtyři měsíce. Ale samozřejmě ti přeji, ať si uspěšná velice brzy :wink:
Jajuldo přeji ti samozřejmě krásnou dovolenou, ať ti pěkně odpočineš a načerpáš sílu a užiješ si rodinku :sunglasses:
A já se svým snažilkování jsem už i trošku vystresovala manžela. Když při každé příležitosti jsem mu přípomínala, že mám plodné dny, že musíme na to vlítnout, tak už ho to přestalo bavit :sweat_smile: , říkal mi, že tlačím na pilu. Tak musím manžílka šetřit :grinning:
Pěkný den všem
18. čer 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lindazofie, no já dostala 1Ms za 4týdny a 5 dnů, tak myslím, že ti dorazí až po svatbě a budeš mít klid. Já jsem byla na koltrole u svého gynekologa za 14 dní od revize, no a 1 MS byla teda abnormálně silná a silnější jí mám už i po porodu. No a doktor mě na to upozorňoval, že můžou být i bolesti :unamused:
18. čer 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak už jsem dorazila. Všechno je v pořádku. Srdíčko nádherně bije. Jsem 6 týden 4 dny těhu a velikost mám 8,2 mm. Všechno jak má být. Další kontrola bude 14.7. u mého doktora a zítra se budu objednávat na genetiku (krev a ultrazvuk) kolem 11 - 12 týdne. Až se objednám tak dám vědět kdy půjdu. Pak bude genetika ještě v 16 týdnu. Jdu na dvě z důvodu dvou potratů. Doktor mi cvrčka zvětšoval a tak jsem nádherně viděla cvrčenka. Termín porodu se mi furt motá kolem 6-7.2.
Vendýsku, slyšela jsem, že u druhého mimča pupík roste rychleji. No to jsem zvědavá.
Safírko, je mi líto, že se manža nenechá přesvědčit, ale neboj, měsíc uběhne co by dup. :grinning: :grinning:
Jáji a kdy se vracíte z Chorvatska? My jedeme na Istrii - Rovinješ. Nebo tak nějak. Ještě zítra si s vámi budu psát a pak až 5.7. :grinning:
18. čer 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Tak jsem se zrovna objednala na genetiku na 16.7. a na imunologii do Prahy na 2.9., dříve termín neměli - snad budu do té doby těhotná.
Jajuldo, to je fajn, že jste v pořádku a všechno funguje tak, jak má :slight_smile: . My jedeme na Gradac, což je dost dole a pěkná štreka. Jenže manžovi se tam líbí, tak co nadělám. Jedeme od pondělka 22. -29.6. do pondělka. Je to složité, ještě totiž nevím, do kdy mě nechá doktor doma. Čekám, že jen do konce měsíce, takže budeme muset mazat domů, abych se stihla vrátit do práce. Já už jsem tak zblblá, že jak mi včera sestřička řekla, že mi z té krve zase zjistili nějaké bakterie, tak se pořád kontroluju. Už mám dojem, že mám svědění a že to vážně není v pořádku. Tak fakt nevím, jestli si to namlouvám, nebo to tak opravdu je :cry: . Jak mi doktor natlačí nějaké prášky, tak mám zřejmě po koupání :frowning2: . Nechápu, kde bych k tomu přišla, vždyť jsem pořád doma!
18. čer 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ahoj holky, manžel mi volala tak úspěšně složil zkoužky tak mám doma bakaláře!!! :grinning: Mám radost byl to pro něj vážně stres tak jdeme večer na večeri a oslavíme to. Jinak Jajudlo mám radost že jste oba v pořádku to je dobře. Krásně si užij dovolenou mi jedeme až v srpnu a to na Pulu taky do chorvadska. Jinak Jaji na Gradaci jsme byli je to tam pěkné a ta cesta nebyla až taková hrůza a to jsme jeli busem. Jeli jsme po dálnici tak to se nám jelo docela dobře. Aj jsme tam měli pěkné ubytování, ale protože máme rádi trochu soukromí u vody a né ty davy tak jsme si chodili trošku dál. Zrovna když jsme tam byly tak tam byly super vlny tak jsme se vyřádili. Určitě se ti tam bude líbit a třeba si přivezete i malý suvenýr :grinning: :grinning: :grinning: Neboj to bude dobré to že mám v krvi bakterie tak můžeš dostat normální ABT tablety. To by ti muselo vyjít špatně stěry z pochvy, aby jsi dostala vaginální tablety tak neboj. Akorát je blbé jestli ti dá ATB tak aby až půjdeš na sluníčko jsi neolezla ale uvidíš to je předbýhání situace. Neboj bude to OK.Všichni si to moc hezky užijte. :slight_smile: Akorát jsem vstala po noční a hned jsem se šla podívat jak jste dopadli. Tak a ještě piškotek ale tam bude určitě taky vše OK. :slight_smile:
18. čer 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem zvědavá co Piškotek. Safi, gratuluji tvému muži k bakalářovi a pořádně do oslavte. Hrozně ráda bych napsala se vším všudy, ale když nechce... :frowning2: Třeba by se dneska nechal ukecat, když má tak úspěšný den. Bude šťstný a rozverný... :angry: :angry: :angry: Vy jedete do Puly? To je kousek od nás. :slight_smile:
18. čer 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zrovna před chvíli jsem zjistila, že zase trochu krvácím :frowning2: . Tak já už vážně nevím, na čem jsem :frowning2: . Jestli to jsou ještě nějaké zbytečky nebo se podělalo zase něco jiného. Snad to přestane, jestli ne, budu muset zítra volat doktorovi. Fakt nabývám pocitu, že s tím snažilkováním tlačím moc na pilu, asi to budu muset na nějaký čas odložit. Kdybych náhodou otěhotněla, ať to neskončí zase katastrofou :frowning2:
18. čer 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo Jaji, ale jedeme tam až v srpnu už jsme tam kdysi byli a je tam docela pěkně. Jajuldo nevím já místama ani nevím co chci. Spolupracovnice v práci co se jí stalo to stejné co mě, s tím že jí se to srdíčko vůbec nerozběhlo se mě ptala kdy se budeme snažit a já jí řekla že nevím. Jí dr. doporučil 3-4 měsíce. Říkala že raději počká než být znovu nešťastná. Taky mi řekla, že dostala MS úplně stejně jak dřív, tudíž to má pravidelné, kdežto já to dostala až fakt skoro těch 6t po revizi a to ještě po injekci tak nevím jak to budu mít s cyklem dál a to mi dělá docela starosti možná to chtělo jen nakopnout a bude to dobré. Snad. Tak nevím co mám dělat, manžel má asi pravdu raději chvilku vyčkat a pak se nebát.Přiznám se že jsem zmantená mele se to ve mě jako o mlýnské kameny. Nějak bylo nějak bude.Mám být prý ŕáda, že děti mít můžu, jen je donosit.Jo dneska si uděláme pěkný večer, ať se chudák odreaguje. Když jsme se bavili na začátku ledna o miminku s manželem tak jsme si říkala jaké by to bylo fajn otěhotnět na dovolené dokonce jsem měla i takové tušení že by se to mohlo povést, ale otěhotněla jsme mnohem dřív náhodou a konec znáte. Bylo by tak hezké otěhotnět na dovči, ale to je asi příliš krásné než aby to bylo skutečné. Takže mě v nejbližší době čeká práce a práce.Snad zapomenu a opět tomu nechám volný průběh a nebudu na to myslet, i manžel mi říká že se na to nesmím upínat a má pravdu. Takže se musím prostě snažit.
18. čer 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji a neměla jsi během 3dnů pohlavní styk? Ono to může být někdy i tím.To nemusíé být žádná hrůza. pokud by jsi špinila delší dobu tak zajít k dr. To někdy bývá, že je špatná hladina hormonů tak z toho, někdy se nasazuje i antikoncepce, která ty hladiny vyrovná, ale to nemusí být tvůj případ. Jaji pokud máš stále potíže možná ještě počkej jednu MS. Ta dělo i když ti roste sliznice potřebuje čas na regeneraci a ty jsi to měla už odcela ve větším týdnu ten potrat.A uvidíš že na dovči se zklidníš a i tvůj organismus se hodí do pohody nezoufej. Bude líp :grinning:
18. čer 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak u nás zase drama!! Ale se štěstným koncem!! Po obědě jsem zase maličko zašpinila( sv. hnědě) tak jsem valila na pohotovost!!(Teď už zase nic) Tam mě vyšetřili a udělali UZ( přez bříško- a bylo vše vidět :grinning: :grinning: ). Tak to prý bylo z toho jak se zanořuje placenta a tak se může trochu zašpinit!!! UF :grinning: :grinning: Jinak prcek OK máme od hlavičky po prdýlku 1,8mm (dohromady prý asi 3cm). srdíčko bije jak o závod! Napsali mě že děloha zvětšená na M1?? Nevíte co to znamená?? A máme krásnou fotku a když se na ní zadívám tak mě příjde že tam vidím i ty pidi nožičky!!! :grinning: :grinning: Tak jsem MOOOC ráda že je to v poho!! Jen máme na sebe dávat pozor a odpočívat a odpočívat!!!
18. čer 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, už jsem z toho všeho tak polekaná. Snad budeš mít pravdu. Teď už se to uklidnilo, břicho nebolí, tak snad to bude dobré. Styk jsme měli v úterý večer a včera ráno, mám plodné dny, tak jsme to zkoušeli. Asi se fakt na to vybodnu a budeme ještě čekat. Hlavně mám strach, jak odjedeme do toho Chorvatska, aby se tam něco nestalo. Domů je to daleko ....
Vendul, to jsou dramata! Ale hlavně, že je všechno v pořádku. Co je M1, to nevím. Sama v těch jejich výrazech tápu. A ve kterém týdnu už jsi? Už mám ve vás hokej!
18. čer 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Hlásím příchod!!Tak máme úspěšně 9tt za sebou!!Mimčo má přes 2cm,krásně bije srdíčko a byli na UZ vidět první pohyby!!Mávalo si tam ručičkama :wink: Bylo to úžasný až jsem z toho brečela!!Jinak další kontrola 14.7. a na velký UZ a genetiku jsem objednaná do Prahy do Podolí na 16.7.!!Máme krásnou fotku!!Nějak v týdnu ji šoupnu do alba ať vidíte jak jsme velký!!
Jájuldo grytuluju k prohlídce!!Je moooc dobře,že rostete jako z vody a vy Vendulko taky!!A toho špinění se neboj ze začátku je to prý normální!!Jinak holky my už to taky dlouho neutajíme!!Začíná mi pěkně vykukovat pupek a každý se začíná ptát!!A je to vidět i přes volný trika jak se mi tam rýsuje břicho!!Tak to snad do toho velkýho UZ utajíme!!! :wink:
Safirko!!Gratuluju manžovi k bakaláři!!Pořádně to oslavte!!!
18. čer 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je super těhulky, že kontroly dopadly dobře a že miminka pěkně rostou. Vendulko hodně musíš odpočívat, musela jsi být pěkně vystrašená :frowning2:
Jaji, já myslím, že si u moře pěkně odpočineš a příjdeš na jiné myšlenky, je to na houby, že máš pořád nějaký problém, člověk je pak dobře vystresovaný.
Safir užíj si dneska oslavičku s manžílkem :wink: S tou MS bych to neviděla černě, i když potrat je zásah do těla, tak tělo se dá do kupy. Mi 2MS přišla už v termínu, takže si myslím že u tebe tomu by nemělo být jinak. :slight_smile:
18. čer 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi včera začali 9tt!! A asi to M1 souvisí s tou zvětšující se dělohou!! Jinak mi řekli že se mi pěkně zvětšila!! Já vím že je v 1 triestru všechno možný, ale po mích zkušenostech jsem ze všeho hrozně vyděšená!!! Hlavní je, že je bublinka v pohodě, radši půjdu pokaždý, když se mi něco nebude zdát, než abych něco zanedbala!! Tak doufám, že to už bude v pohodě! :wink: Já jdu na kontrolu+UZ a zároveň 1 poradnu 30.6.! Mi jsme s Piškotkem od sebe o 6 dní!!! A Piškotku už máš průkajdu!!! :grinning: Já ji dostanu toho 30.6. :grinning: :grinning:
18. čer 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem dneska přesně 9+0,tak to máme krásně po sobě Vendulko!!!Průkajdu ještě nemám!!!Dostanu ji 14.7. na kontrole!!!U nás dává až dýl a kord po prvnim potratu aby se to nezakřiklo!!!Takže ji dostanu toho 14,protože na 16.7. na velkej UZ ji už musim mít!!!
Ale stále se furt bojim,aby se něco nazkazilo,ale to se budem bát celých 9 měsíců!!!Tada teď už jen 6 měsíců :grinning: Hrozně to letí holky!!!ale fakt šíleně!!!
Tak doufám,že tu máme na začátku července další těhu várku!!!!Tak snažilky moooc na Vás myslim a držim palečky!!!!!!!! :wink:
18. čer 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhulky to je dobře, že jste všechny v pořádku a že vám rostu bříška.No říká se že po druhém těhu to bříško jde vidět dřív, takže to asi opravdumoc neutajíte :grinning: :grinning: Ale co, radujte se z toho a na špatné věci nemyslet i když je pravda, že ten strach bude vždy v nás. Jinka já se akorát chystám abych večer byla hezká mám na hlavě natáčky a pak se musím pěkně namalovat a obléct abych se manželovi líbila a udělala mu radost, když je teda tím Bc. :grinning: Aspoň něco vyšlo. :frowning2: :slight_smile:
18. čer 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
safirko manžílkovi veliká gratulace!! :wink: Piškotku a Vendulko, to je super, že je vše tak, jak má být. Vendulko mě taky strašně rychle vyskočilo bříško u druhého těhu.A měla jsem o víkendu sraz se školou a tam mi spolužačka říkala to samé, že se ani nerozkoukala a měla bříško. :grinning: Žanetko já ani příteli neříkám jdeme na to, nebo mám plodný dny nebo něco. podle výpočtu mám dnes nejplodnější den a co myslíš....já jsem na počítači a přítel za mnou vyslověně "chrápe". :grinning: :grinning: Až malá usne, tak si ho vzbudím. :grinning: Holky Lendula tu dlouho nebyla, co? a Miška by se mohla ukázat.... :frowning2: Jo! Jinak se tu na předchozích stránkách některá z vás ptala, jestli přítel (manžel) ví o dopisování na těhle stránkách. Ano, přítel to ví......Ještě koukám, vy jste tu všechny vdané, že?? Nebo kdo není? Já tedy ještě to štěstí neměla. :grinning: :cry:
18. čer 2009 ve 20:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky!!Scháním všude po krámech na sebe letní šaty,aby se mi do nich vešel pupek a normálně nemůžu žádný sehnat a nebo se mi nelíbí a nebo už jsou mi dokonce malý!!Ale já to nevzdám a v pondělí beru krámy plným útokem a já nějaký najdu :grinning:
Safirko!!!Užij si pořádně večeři s manžou a dej si něco moooc dobrýho!!!
18. čer 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotko tak jsem taky probrala šatník, a zjistila jsem že se přez bříško vejdu jen do 1 sukně a 1 kalhot(spíš tepláky). :confused: Ale mám takový fajn šaty a ty určitě odnosím dost( maj dost pružnej pas)!! Kámoška mě říkala že navštívila u nás jeden dobrej hrabák a že si tam vybrala hezký věci!( je v 16tt) Tak to tam taky asi půjdu zkusit!! Brala bych ještě nějaký šaty a sukni, a nějaký to triko seženu určitě! :slight_smile:
18. čer 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucienko já jsem taky svobodná, ale jen do 9.7., to se vdávám :grinning:
18. čer 2009 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci: i já jsem svobodá a asi zůstanu, nějak ten papír moc nemusím :wink:
19. čer 2009 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno, tak jsem 2x krásně zmokla. Než jsem došla od školky k autu a pak z masny k autu. Šílený liják. Nevím co to má znamenat :grinning: :grinning:
Tak jsem se objednala na genetiku, jdu 27.7. Takže Piškotku, jestli ještě děláš doktrskou postupku, tak 14.7 jdu na kontrolku k doktorovi a genetika 27.7.. Máme kontroly ve stejný termín, že? Jsme od sebe 2,5 týdne s mimískama. Já už průkazku mám od pátého týdne. Mám tam vše napsané - porod, váha dítěte, kolik potratů, že jím prášky a jaké...
Safi, jaká byla oslava? Užili jste si ji?
Včera jsem měla pěkný šok. U malého ve školce se před dvěma týdny objevily neštovice (inkubač.doba 2-3 týdny). No a mu se objevily jakési vyrážky na zádech. No už jsem malovala čerta na zeď. Natřela jsem mu to fenistilgelem a naštěstí to zmizelo. Asi nějaké štípance. Já nemůžu mít chvilku klidu. Holky jdu ještě dobalovat a pak ještě budu pracovat.
19. čer 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jestli jste tady některá, poraďte mi. Mám nízký tlak 90/60 a mám šíleného motáka a nemůžu dýchat.Co mám dělat? Pomohl by panák, ale toho nemůžu, help. :grinning:
19. čer 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Jajuldo na nízký tlak piju kávu. No je pravdu, že se mi při druhém těhotenství taky pěkně motala hlava a měla jsem nízký tlak, chodila jsem jako mrtvolka trošku. Tak buď jsem si dala kávačku nebo jsem se šla prospat.
Toš to by se vám moc nehodilo ty neštovice teď ,když zítra vyrážíte na dovču. To je dobře, že vše jak má být a neboj už si budeš užívat pohodičky a budeš relaxovat u moříčka :wink:
Luci, manželovi dlouho trvalo než se rozhýbal a vzal si mě, byly jsme 6 let spolu, když tak to musíš vzít do svých rukou :wink:
19. čer 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek