• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Jáji!!!Neztrácej naději!!!to neznamená,že předtim to brzo nešlo,že to bude tak i teď!!!!To nesmíš tak brát!!!!Musíš věřit,že teď se to povede brzo!!! :wink:
2. črc 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci řtak to je fajn že jste 2v1!!! 6+0 to byste už měli mít i srdíčko???? :grinning: Neměli byste být tak začátek 5tt( 4+1... když si to měla dostat až taď koncem týdne??) Protože to bys měla být těhu už minulý měsíc!!! Nespletla se Dr!!! Jinak je to fuk hlavně, že jset v poho!!! :grinning: :grinning: Utrogestan beru 3x2, pak magnétium, a Guajacuran!! A ten Utrogestan budeš brát až do konce 12tt tak si ho ještě užíješ!! :wink: Já byla dnes na těch přijímačkách tak jsem zvěděvá jak to dopadne byl tam šílanaj nášvih!!!!!
2. črc 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky si myslím, že v 6tt být nemůžeš, maximálně ve 4tt.
Vendulko, prosím tě, k čemu je dobrý ten Guajacuran? O tom jsem nikdy neslyšela ...
2. črc 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji ten je na uvolnění křečí a bolestí, prý podporuje i účinek toho Magnézia tak ho nemusím brát 3x2 ale jen 3x1 nebo jen 2x1!!! A to si přestavte že jsem v úterý dostala to Magnézko v prášku na naředění (jako roztok- ten jsem měla vypít- prý se odlehčí žaludku, když mám tolik prášků!!! :astonished: ) no a od středy od oběda běhám šíleným způsobem na WC(průjem a křeče v břiše) a nic na to nezabírá!! Tak jsem volala dnes odpoledne k Dr., jestli to nemůže být z toho novýho Magnézka? A že prý jo, prý je to časté!!!!!! Že ho mám okamžitě přestat brát, a jít si koupit do lékárny zase ty tabletky když měpo nich nic nebylo!!! A já proč je mě 2 dny pořát tak hrozně zle!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vůbec nic jsem od včerejška od rána nesnědla, a pak se budou divit v poradně že pořád hubnu!!! Mám tak -3 kg teď možná i víc!!! Tak doufám, že už to bude OK!!!!!! :slight_smile:
2. črc 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to ti Vendul nezávidím. Proč ti to předepisovali, když to na většinu takhle účinku a že tě předem neupozornil. Já měla magnezko naštěstí taky v tabletách. Brala jsem 3x2tab utrogestanu a tu samou dávku magnezka a ještě těhu vitamíny. Už mi to lezlo krkem, natahovalo mě, jen jsem ty tablety viděla :zipper_mouth: . Ještě chvíli a už se těch tablet zbavíš ...
2. črc 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak na vysvětlenou :grinning: Dle měsíčků 4 plus 0, ale do papíru napsal 6 plus 0. Že se nějak přičítají 2 týdny, páč těhotenství je 40 týdnů ale ve skutečnosti jen 38. Vy to tak taky musíte mít, ne? Samozřejmě dle měsíčků 4 týden :wink:
2. črc 2009 ve 20:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jinak mě napsal utrogestan jen 1 ráno a 1 večer :astonished:
2. črc 2009 ve 20:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Chtěla jsem ofotit tu zprávu mám ji doma, páč moje dr. má 14 dní dovolenou tak jsem byla na ambulanci v nemocnici. Tak cituji ze zprávy:....Res.grav.hebd. 4+0 dle PM, IU 1 GV - 10.3mm, odp. g.h. 6 + 0, okolí bpn........atd atd. Tak je to lepší??,, :grinning: Jak vám to píšou do těhu průkazky, dle posl. měsíčků nebo podle UZ?
2. črc 2009 ve 20:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Luci, jsem si říkala, co jsou to za počty :grinning: , to je dobře, že máš těhu potvrzené i od doktora. No ale já jsem se s tím nesetkala, aby mi doktorka připočetla 2 týdny.
Jaji, hlavu vzhůru, člověk vždycky se snaží věřit, že by to mohlo vyjít, ale příroda si udělá své. A vůbec si nebyla naivní, když sis myslela, že by jsi mohla být těhotná. Já jsem si říkala, že vůbec nebudu zmatkovat a už po 1 měsíci snažení si dělám test, člověku to nedá :frowning2:
2. črc 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji a neboj, jsme pohnojené přeci, tak brzy nám to výjde :wink:
2. črc 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Žanetko a Jáji moc vám přeji,ať vám to vyjde a ostatním také!!! Dřív nebo později to musí přijít. :grinning: My stále nemáme kartu do foťáku, ale hned jak bude zprávu vyfotím, ať věříte. U nás se to tak dělá. To připočítávání. No myslím, že je to fuk, tak já budu psát dle MS. Ale už mi o tom nepište, cítím se jako debil, s prominutím. :angry: Jen jsem napsala, co mám ve zprávě....
2. črc 2009 ve 21:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo jinak Vendulko já brala taky magnezko, dlouho, tabletky. Chodila jsem pravidelně každý ráno na wc, to byla výhoda. :grinning: Ale po šumivých se vždy pos.... :grinning:
2. črc 2009 ve 21:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, nemusíš se hned zlobit, každý kraj jiný mrav, já jsem z prvu myslela, že jsi těhu od min. měsíce, když jsi to psala. No a že by jsme ti nevěřily, to snad ne? O těhu se snad nežertuje :wink: No a taky se šetři jako všechny těhulky.
2. črc 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, nemusíš se cítit jako debil, ty jsi to do zprávy nepsala. Ale takovou metodu taky neznám a to jsem prošla tři ambulance.
Žanet, testla jsi se i podruhé nebo čekáš, jestli ta mrcha dorazí nebo ne?
2. črc 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No já že se hned strhla lavina... :confused: :confused: Jinak jsem se chtěla zeptat, nevíte někdo o nějaké knížce, kde by se dalo zapisovat těhotenství týden po týdnu? Nebo po měsíci? Jako přímo do té knížky aby se zapisovalo. Já jednu měla, ale bylo to nic moc. Jmenovalo se to Těhotenský deník. Autorka kateřina Orlová.....
2. črc 2009 ve 22:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci zkus tuto stránku, je to asi jediný deníček, co jsem našla. Jinak já si nic nekupovala, takže osobní zkušenost nemám. http://www.knihylevne.com/tehotensky-denicek-17577.html?utm=zbozi
My jsme nechtěly říct, že jsi hloupá, jen jsme si každá kousek toho svého těhotenství zažily, takže se v těch týdnech trošku vyznáme a bylo nám to divné. Už to hoď za hlavu :slight_smile: , hlavně, že jste oba v pohodě, ne?
2. črc 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, už třetí den ráno nemůžu spát. Vždy se vzbudím, když jde přítel do práce a už neusnu. :confounded: Jáji děkuji moc za tip, knihu už jsem si i objednala! :wink: Jinak mi to nedalo a zeptala se na druhých stránkách, proč je to tak a tak...viz včera. ...Připočtení 2 týdnů..?...

* Zobrazit
* Upravit

Obrázek uživatele Lucka27
Vloženo: 2. Červenec 2009, 22:28 Těhulka: Lucka27

* Plánované rodičovství

Ahojte Holky, mám takový dotaz. Dnes jsem byla na první kontrole po objevení // na testu. Jednička Jednička Dostala jsem listovku a utrogestan, protože v březnu jsem měla zamlklé těhu. Ale k věci...do zprávy mi Dr. napsal, že jsem 6+0, dle PM 4+0. Už jsem o tom slyšela, že se připočítávají 2 týdny, ale proč to tak je? Vysvětlíte mi to "po lopatě"??? Děkuji za odpovědi. Tanec Jinak minulý měsíc byl opravdu plodný koukám. Smích Pápá

* Lucka27's blog
* Přidat komentář
* Přidat do oblíbených
* Poslat stránku emailem

novinka
Dle velikosti plodu
Obrázek uživatele Kašíkus
Dne 3. Červenec 2009, 3:26 Kašíkus napsala:

Dle velikosti plodu změřeného na UZ, to znamená že ovulku jsi měla asi dost brzy v cyklu nebo se mrnousek rychleji ted zpočátku vyvíjí Smiling Ale to s emůže ještě časem měnit, určující pro termín porodu je UZ z 13.týdne (prvotrimestrový screening), který je nejpřesnější co se týče určení TP, je reálnější než dle PM, nebo dokonce dle prvních pohybů - to už je naprosto nepřesná prehistorie.

* odpovědět
* Poslat stránku emailem
* Napsat autorce

novinka
Ahoj Luci, další terín
Obrázek uživatele gaba 1
Dne 2. Červenec 2009, 22:41 gaba 1 napsala:

Ahoj Luci, další terín můžeš mít ještě potom podle pohybů, co jsem slyšela tak + - 2týdny je to normální. To už si určitě slyšela i srdíčko. držím palečky aby si měla pohodové těhu.

* odpovědět
* Poslat stránku emailem
* Napsat autorce

Volby prohlížení komentářů
Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".......no je 6 ráno, odpovědí bude ještě víc :grinning: A kamarádka mi psala, že do průkazky ji zapisují měsíce dle stáří plodu, jako dle UZ! Ne podle poslední MS. Tak já nevím, jestli to píše každej doktor jinak :astonished: JO a hoky, co berete, nebo jste někdy brali utrogestan, nejste po tom ospalé? Já včera totálně odpadla. :sunglasses: Možná to tím není, jen se ptám. Piškotku co ty, jak pokračuješ? A dlouho tu nebyla doktorská postupka :grinning: Vůbec teď nevím, kdo kam kdy jde.... :grinning:
3. črc 2009 v 05:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci, není zač. Vždycky, když něco potřebuji, tak to prvně hledám na netu. Je tam všechno :slight_smile: . Ta nespavost je normální už v ranném stádiu těhotenství. Četla jsem o tom a taky jsem to zažívala. Dokonce i v noci jsem bývala vzhůru a koukala do tmy,ale to se srovná, neboj.
Pořád to přičtení těch dvou týdnů nechápu. Jak to můžou přičítat, když to malé v té době vůbec neexistovalo?! Menses jsi měla nějak po mě kolem 5-6.6., že? Ovulaci - početí ještě později, tak nechápu, jak může být staré 6t. Nebo spíše takhle, jaký má význam připočítávat fiktivně dva týdny?! U toho předchozího těhu ti to taky takhle počítali? Tohleto je fakt diskuzní oříšek :grinning: :grinning: :grinning:
3. črc 2009 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, ten utrogestan má opravdu uspávací účinek. Já jsem ze začátku po něm byla taky vláčná :grinning: , časem si tělo přivykne, takže už ti to nepříjde. Našla jsem první lékařskou zprávu z těhu: Poslední MS 26.12.2008, počali jsme asi někde kolem 7.1. a k doktorovi jsem šla 3.2. a to dle UZ vagsono: GS 5,6mm - 5 t. grav. A to jsem byla na screeningu u jiného doktora a v nemocnici a nikde mi dva týdny navíc nepřičítali.
3. črc 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci já si říkala že je to divný, ale no se to přesně ukáže až v 13tt na velkým UZ do tý doby ti budou počítat vše dle PM!!! To až po velkým UZ kdyžtak mění TP!!!!! To se tak dělá, ono je to v tom 13tt nejpřesnější a dá se to prý odhadnout přesně na den( ostatní UZ zkreslujou ty před a hlavně i ty potom)!!! :grinning: Jinak utrogestan tu ospalost, unavenost a hlavně závratě dělá!!!! Jestli tě to takhe zlobí tak si ho začni zavádět to ti pak tyhle příznaky zmizí!!! Já si ho taky zavádim, mě bylo zle od žaludku a byla jsem ospalá!!! :wink: To ti řekne každej Dr!!!!
3. črc 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jsem chodící zombie :unamused: To je uspávadlo jak kráva ten utrogestan a to mám teprv 3 tabletu!! Já to polykám, teď jak jsi mi to napsala, tak jsem si četla krabičku a může se to zavádět. To jsem ani nepostřehla! :grinning: Je to tedy tak lepší Vendulko? A nebude vadit, když přejdu z polykání na zavádění?(to zní hrozně ta otázka) :grinning: :grinning:
3. črc 2009 v 08:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Podívejte se mi do albumu, vyfotila jsem to, mobilem, ale snad to přečtete. :grinning:
3. črc 2009 v 08:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci nevadí když změníš způsob vstřebávání ono to nemá vliv na množství vstřebaných hormonů!!! Neboj!!! :grinning: Taky jsem si přidala fotečky tak mrkněte!!! :grinning: :grinning: :grinning:
3. črc 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem ten utroš dostala taky na zavádění, až když jsem začala špinit, tak jsem ho musela polykat. Takže se nic neboj a klidně si ho zaváděj. Je to fakt, že takhle to má míň vedlejších účinků. Holky, vy nám pěkně rostete :grinning: !
3. črc 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teda Vendulko, ty seš hubeňourek s bříškem. :grinning: Já mám špek, od porodu Karolínky(4 roky!), jsem se ho nezbavila. :grinning: A máte krásnou průkazku! My jsme měli takovou o ničem, s reklamou na vitamíny mamavit. :grinning: Tak od večera začnu zavádět. Díky moc za radu holky!
3. črc 2009 v 09:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak Lucienko jsem moc ráda, že se Vám zadařilo a je to i potvrzeno dr. :grinning: Velká gratulace. Snad se brzo dočkáme všechny. Jinak mi jsme byli včera s manželem u architekta u něj doma skejsly jsme tam 3hodiny, procházely si jeho dům, prostorové místnosti a já z toho měla hlavu jako meloun. Už mě napadají věci jako jakou bych chtěla kuchin a sedačku a schodiště :grinning: , ale nejvíc mě děsí ty peníze protože si budeme muset půjčit asi nějak do dvou miliónů a to chceme stavět svépomoci.Ale dali nám pár typů o tom jak co stojí tak jsme rádi. Děsím se a bojím zároveň jak bychom to dělali kdybych náhodou otěhotněla, protože vidělávám víc jak manžel. A v práci bych zůstat nemohla je to tam příliš rizikové. Tak bych se na chvilku nechala přeřadit jinam. Ale to je daleká budoucnost. Někdy v září bychom se měli stěhovat ke tchánom a moc se nám tam nechce jsou hodní, ale neustále mají potřebu řešit věci druhých. :angry: Tak jsem zvědavá jak to všechno dopadne.
3. črc 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě k tomu spaní já ani nemusím brát léky a spala bych jak o dušu. Jsem teď hrozně unavená asi než si zase zvyknu na směny. Takže spím až skoro do desíti ne li dřív a večer taky chodím brzo spát. Teď budu mít služby o výkendu den, den a pondělí, úterý noc, noc a ve středu jdu mojemu na promoce tak budu asi pěkně vyřízená :confounded: Ale ta práce opravdu pomáhá, aby člověk na to mimčo tak usedavě nemyslel.Teď už mě skoro víc jak tři dny pobolívá pravá strana, tak si myslím na ovulaci, protože na ovu testu je ta čárka trušku silnější, ale pořád slabší než ta testovací, akorát když si změřím BZ tak mám pořád tak teplotu 36,7°C tak nevím. Pravdou je že ji neměřím pravidelně, protože mám i služby a taky né v jeden čas protože se budím jak kdy. Takže nevím čemu mám věřit. Ale píchá mě na pravé straně a místama je tam takový tlak.
3. črc 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám na vás prosbu vím že do tohoto fora nepatřím. jen jeslti můžu mít dotaz. Jsem ve 4+3 tt takže začátek a naměřili mě hodnotu 2355 nevíte co to znamená? me dr řekla že je to fakt začátek tak ted nevím. díky moc a držím pěstičky
3. črc 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
A čeho 2355??? Myšlíš z krve??? To by bylo HCG- hormon produkovaný jen v těhotenství!!! :grinning:
3. črc 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!Lucinko!!!Já úplně zapoměla na doktorskou postupku :frowning2: ,strašně se omlouvám!!!Jsem trdlo!!!Takže holky napište mi kdo kdy a kam jde a já ji sepíšu a dám si ji ke kompu ať na ní nezapomínám,ju???
Jinak my zítra odjíždíme do pondělka na tu oslavu,tak tu nebudu!!! :wink: Ale hned v úterý se ozvu!!!!!
Teď jdu mrknout na fotky co jste přidali!!! :wink: Taky nějaký přidám!!!Pak písnu až tam budou!!! :grinning:
3. črc 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek