• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
autor
Piškotku tak knížka došla... :sunglasses: No představovala jsem si ji trochu jinak, ta minulá byla pro mě dopodrobna popsaná, že jsem někde ani neměla co psát a tahle je zas ve formě kalendáře...čekala jsem něco mezi tím. :sweat_smile: Asi jsem náročná. Jinak já jsem hrozná spisovatelka, tak určitě mi doma ležet nebude. Nepíšu deníčky typu "můj milý deníčku", ale nějakej ten zápisek jak mi bylo a co bylo v poradně atd si určitě udělám :grinning: Je to vzpomínka na celý život...u Karolínky si dopodrobna nevybavuju co a jak, jen mám napsané, jak jsem přibírala na váze, jinak nic...a pak tedy její deník od narození do 3 let. Mrzí mě, že v této knížce, co přišla, nejsou obrázky(jako rámečky) na fotky, ale já si je tam někam vlepím :grinning: Podívej se mi do alba, dala jsem ti tam ukázku :grinning: :grinning: z té knihy, co sis objednala taky a z té, co jsem měla předtím.......jsem zvědavá, co na ni budeš říkat, až ti přijde :grinning:
8. črc 2009 v 19:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, k doktorovi asi půjdu až za 14 dní, jak mi bylo doporučeno :unamused: panem doktorem, no snad to nějak vydržím!
8. črc 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, ještě k tomu UZ - já když byla těhu tak jsem letěla do ordinace hned 30 DC - okamžitě po pozitivním testu, prakticky v den vynechání MS, UZ mi udělal a říkal, že je to sice na hranici rozlišitelnosti, ale že tam prcek je, na správným místě, tedy v rohu děložním. Takže alespoň toto se poznat dá. Minimálně vyloužil mimoděložní těhu. Krev na hcg mi tenkrát brali už jen pro formu. Na srdíčko je samozřejmě ještě brzo, ale myslím že to u tebe byla jen jeho neochota a lenost... No co už... :confounded:
8. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to máš Ivi pravdu, no já jsem si mohla trvat na svém, ale byla jsem jak opařená, na nic jsem se nezmohla. Ale my jsme teď s mimčem silní a vydržíme všechno,budeme bojovat a 14 dnů uteče rychle :grinning: a všechno bude v pořádku.
9. črc 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
AHOJTE holky, tak hlavně ať máš vše v pořádku Žanetko za těch 14 dní... :wink: Holky mají vaší gynekologové ultrazvuk přímo v ordinaci? Moje Dr ho má teprve krátce a nemá k tomu ještě strojek na fotky :frowning2: Takže při minulém těhu jsem byla až do 13tt bez fotky, měla jsem ji dostat až v tom Brně na velkém UZ, ale ani jsem si ji nevzala, když to tak blbě dopadlo... :unamused: Jako prcka jsem pravidelně viděla v poradně, ale přítel ho vlastně nikdy neviděl, ani na fotce...asi řeknu Dr, ať mě pošle do nemocnice na UZ(tam se chodilo dřív, než měla UZ v ordinaci), abych měla nějakou fotku. Klidně si to i zaplatím...jsem hloupá, co myslíte? :sweat_smile:
9. črc 2009 v 11:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
-----------------------------
13.7.-Lucinka(gynda+Uz)
14.7.-Piskot(gynda+UZ)
14.7.-Jájulda(gynda+UZ)
14.7.-Vendulka(gynda+UZ)
16.7.-Piskot(screening+velký UZ)
27.7.-Jájulda(screening+velký UZ)
28.7.-Vendulka(Olomouc)

Ahoj holky!!!Luci,tak knížka zatim nedorazila,ale čekám ji každým dnem!!Tak uvidíme jaká bude!!!Ale mrkla jsem do deníku a ta stará vypadala líp,ale uvidíme no!!!Nějak to vykoumáme!!! :wink:
Jinak moje doktorka má v ordinaci UZ,takže můžu mít kdykoliv fotku třeba i tři z jedný návštěvy!!! :grinning: Je to hrozná výhoda,že ho má!!!Nemusí mě posílat do nemocnice na UZ a¨při každý návštěvě mě teď už kontroluje UZ!!!Fakt jsem ráda,že ho má!!!Kamarádka chodila k jiný doktorce a ta ho nemá a ta se nalítala věčně do nemocnice a občas ji taky nevzali,takže hrůza!!!
Žanet!!Napiš mi přesný datum kdy jdeš k doktorovi ať Tě přidám do postupky!!! :wink:
9. črc 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci!!!Hloupá rozhodně nejsi,kdyby ho moje neměla,tak bych šla taky do nemocnice a chtěla fotku!!!Je to krásný :wink:
9. črc 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj můj Dr má UZ v ordinaci už několik let!! Jen mě příjde že oproti tomu co máj v nemosnici je míň podrobnej!!! Ale to neva když pojedu na velkej jinam!!! :grinning: Jinak já mám už 3 fotky! :grinning: :grinning: A v úterý si řeknu o další!! :grinning:
9. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko!!!Já už mám doma taky tři!!A jednu z nich máme na ledničce,abysme ji měli furt na očích :grinning:
Já si v úterý nesjpíš o fotku říkat nebudu,protože ji budu mít ve čtvrtek z Prahy z velkýho UZ,i když to určitě nevydržim a budu chtít fotku i z úterka :grinning: :grinning:
9. črc 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky, celé ráno jsem byla pracovně pryč a tak jsem na vás neměla čas, až teď. I můj doktor má v ordinaci UZ. Já mám zatím jednu fotečku. Z prvního jsem si ji nenechala udělat. Ale jak to půjde tak si nechám udělat z každýho. Dokonce jsme měli možnost mít z velkého UZ co dělají v porodnici videokazetu. Ovšem jak je to teď to nevím. Určitě nikdo není hloupí když chce fotečku miminka. Je to neopakovatelný zážitek a je jen jedno za život. Každý den se nám ti cvrci mění.
Jáji a jak je tobě, dobrý?
9. črc 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky těhulku, vy jste teda sběratelky fotografií. Já mám 2 fotky z celého těhotenství Adrianky. A z toho nepodařeného těhu nemám žádnou, protože mi to ani doktorka nenabídla, asi to čula, že není něco v pořádku.
Jaji, taky jsem si všimla, že s náma nekomunikuješ, ozvi se prosím!!! Neboj bude líp, zadaří se brzy, za chvíli budeš mít po MS, tak na to s manžou najedete :wink:
Piškotku měla bych jít asi 21.7. na gyndu, tak snad to vydržím, když tak půjdu dřív :grinning:
9. črc 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Nezmizela jsem, jen nemám, co bych napsala :confounded: . Naše "parta" se zvrhla v převahu těhulek a od toho se taky odvíjí téma, o kterém píšete. Od dubna, co spolu komunikujeme, jste mi moc a moc pomohly, vytáhly z té největší deprese. Uvědomila jsem si, že nejsem jediná na světě, které se to stalo a že to časem překonám a zase snad bude líp. Momentálně ale zjišťuji, že je pro mě těžké si s vámi psát, protože žádný poklad pod srdcem nenosím a vzpomínat stále na to neúspěšné těhu mi působí bolest. V sobotu se k našim stavili známi s pětiměsíčním miminem. Pořád se nás s manželem dokola ptali, kdy my budeme mít miminko, proč ho vlastně ještě nemáme (3 roky od svatby). Podávala jsem svůj nejlepší herecký výkon! Dělala jsem, že jsem ještě na mimino mladá, že na něho nespěcháme atd. Uvnitř mě to všechno vřelo a strašně moc se mi chtělo křičet a brečet. Opravdu holky, nemám nic, čím bych vás pobavila ...
Zítra jdu k doktorovi. Snad už budu konečně dobrá. Asi se nechám uschopnit a půjdu do práce. Jsou sice prázdniny, ale cítím, že už potřebuji mozek zaměstnávat něčím jiným. Každopádně, číst vás budu nadále, abych sledovala, jak se vám daří a občas se ozvu. Mějte se hezky :slight_smile: papa
9. črc 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji věřím, že je to pro tebe těžké i mě to někdy dělá potíže, ale zase to tu ráda čtu a vidím jak se holkám daří. Určitě do práce jdi protože ti to strašně moc pomůže. Mě se do práce taky nechtělo, ale nemusela jsem tak moc na to myslet a dny rychleji plynou.Někdy mám pocit jako by to že jsem byla těhotná byl jenom sen.Krásný ale se špatným koncem. Uvidíš práce tě rozptýlí a než se naděješ tak budeš těhotná. S těma známýma tě chápu. Taky nesnáším ty otázky od těchto lidí proč ještě nemáte mimčo, přijde mi jako by to někdy dělali schválně, aby ukázali že oni mají. Na ně se vykašli a možná jsi jim to měla říct proč a co se vám stalo možná by jim to zavřelo hubu a příště by více přemýšleli. Jaji neboj než se nadějeme tak se budeme všechny těšit z miminka. Budem rádi když se nám sem tam ozveš. Já myslím, že tě všechny chápeme. :wink: :slight_smile:
9. črc 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky Vás snažilky chápu a držím pěstičky ať vše dopadne tak jak má!!!! :slight_smile: Hlavně se občas ozvěte ať víme jak se máte a co je u vás novýho!! a hlavně neztrácejte naději ,však když to šlo jednou, půjde to i po druhé!! :grinning:
9. črc 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, já vím, že je to pro tebe i další snažilky těžké. Jak začly holky být těhulky, tak mi to zprvu dodávalo naději a povzbuzovalo mě to, že jde tak rychle bez problému zase otěhotnět. Ale jak se začly více rozrůstat, tak z toho byl člověk nesvůj a taky chtěl, co nejdřív otěhotnět. Někomu to výjde dřív a někomu později.
A víš Jaji, že miminko (dušička) si samo vybírá rodiče, které chce. A ty by jsi ráda byla milující maminkou, tak neboj, tebe si brzo nějaké dušička najde :wink:
V práci ti bude čas utíkat určitě rychleji, tak práce ti myslím prospěje. A pan doktor bude mít pro tebe už jenom samé dobré zprávy, věřím v to.
A když budeš mít náladu, tak se někdy ozvi, budeme rádi vědět, jak se ti daří :slight_smile:
9. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vendulasy četla jsem že máš jít na NT+ skreening mi na něm byli taky ve 13tt. ale v Bně v centru prenatální diagnostiky a platili jsme za něj 14050Kč protože je to nadstandartní vyšetření nehrazené pojišťovnou ale nám na to tenkrát přispěla ZPMV tisícovkou ale i tak nám to nepomohlo, doktror nám sice malého chválil že dlouho tak krásně stavěné děťátko neviděl a že podle něj bude všechno OK a i krev vyšla bez problému a pak i v 16tt triple test v normě a pak mi ten samý doktror ve 20tt. řekl že děťátko má vrozenou vadu srdce a že nepřežije a až v nemocnici u potratu na něj práskli že to měl poznat už v tom třináctém týdnu a teď jsem nemusela každou noc znovu a znovu prožívat ty hrůzu z nemocnice, a i teď když si vzpomenu na to štěstí po tom skreeningu že se nemusím už ničeho bát že je děťátko v pořádku a nebylo a já ho pak ještě další dva měsíce nosila a cítila tak se mi sevře srdce, tak si nech opravdu projet všechny orgány a části miminka a všechno si nech vysvětlit, i když se může stát cokoliv kdykoliv a to víme všechny a je lepší na to sice nemyslet ale pokud už jdete na takové vyšetření tak aspoň dohlédnout aby to udělali pořádně, doktorům se totiž nedá věřit ani Ň !!! Ale doufám že ve vašem případě bude všechno ok přesně tak jak má být !!!

Jinak žanet moje doktorka má taky UZ ale jen malinký hodně starý a u obou těhotenství mě to dokázala potvrdit až po víc jak týdnu od předpokládané MS že dřív to jde jen těžko poznat ale pro jistotu ti ho mohl udělat to by ho nezabilo !
9. črc 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janinkaves mě to doporučili vzhledem k tomu, že se v tom březnu nezjistilo proč to bylo??? A teď máme problémy od zašátku, tak proto!!! Vím že nic není 100% ale zkusit se to má!!! A hlavně když jsem si zistila že to jde i přez pojišťovnu a nemusím nic lpatit!!! Tak si všechny taky zjistěte, kde to u vás dělaj ať máte jistotu!!! Vím že to dělaj bezplatně ve FN Olomouc, FN Hradec Králové a pak Praha Podolí a u Apolináře!! FN Zlín nevím!!!! Brno je placený i ve FN!!!
10. črc 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Janinkaves, to je hrůza s těma doktorama, ale myslím, že toho mají taky dost a jsou to jenom lidi, ale jednou se na to dali, tak musí odvádět stoprocentní práci :angry:
Jinak holky pěkný víkend vám přeju, neděle by měla být krásná, tak načerpejte síly.
10. črc 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Jáji to je mi líto, že sem už tak často nebudeš chodit. Ale píšeme tady všeobecné věci. A je tady víc holek co nejsou těhu. Tak aspoň občas písni.
Taky přeji všem krásný víkend.
10. črc 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím všechny těhulky i netěhulky. :slight_smile: já jdu na kontrolu 15.7. a pak už asi do práce :frowning2:
Jsem na tom podobně jako Jaji, samozřejmě to všem moc přeju a držím palečky, ať to dobře dopadne, ale moc často sem přispívat nebudu. U nás je ten rozdíl, že už dva kluky máme... tak to snažení není ani snažením. Spíše ani nejsme rozhodnutí, jestli do toho ještě jít. Ale nakukovat budu, jak se máte, a jak se vám daří. :slight_smile:
Holky držte se!!!!
10. črc 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Která pravidla porušuje: | Zruš Doktorská postupka
-----------------------------
13.7.-Lucinka(gynda+Uz)
14.7.-Piskot(gynda+UZ)
14.7.-Jájulda(gynda+UZ)
14.7.-Vendulka(gynda+UZ)
16.7.-Piskot(screening+velký UZ)
21.7.-Žanet(gynda+Uz)
27.7.-Jájulda(screening+velký UZ)
28.7.-Vendulka(Olomouc)

Ahoj holky!!!Kdyby jste ještě někdo něco měl do postupky,tak písněte já vás tam přidám!!! :wink:
Jáji taky je mi líto,že už tak často psát nebudeš,ale naprosto Tě chápu,vím,že to neni jednoduchý,když je nás tu 5 těhulek!!!Ale uvidíš ani se nenaděješ a taky budeš!!!Věřím tomu!!! :wink: Jen doufám,že na nás nezanevřeš a písneš jak se máš a co je novýho!!!
Lucinko!!!Knížka ještě nedorazila,ale včera mi poslali email,že už ji posílají,tak tu bude každou chvilku :grinning: Jsem zvědavá!!!Už v ní něco máš napsanýho???
Holky já dneka nemusim vařit,to je taková balada :grinning: ,vůbec se mi totiž poslední dobou nechce,tak se tomu vyhýbám jak čert kříži a nebo vařím jen samé rychlovky!!! :wink: Manžel sice řek,že nemám vůbec vařit,když se mi nechce,ale je mi ho líto,když přijde z práce a chudák si bere třeba jen rohlik se salámem!! :grinning:
Ale dneska jsme zvaný k babičce na mnamku,tak už se těšim!!!
10. črc 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku tak si dnes tu mňamku užijte :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. črc 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte všechny, Piškotku co to tam máš napsaný nahoře nad tou postupkou? To .která pravidla porušuje.... :astonished: :confounded: Přeji také všem krásný víkend, o víkendu toho budeme mít hodně tak tu nebudu. :grinning:
10. črc 2009 v 11:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku taky se mi moc někdy nechce vařit, naštěstí manžel má obědy v práci, takže vždycky kuchtím pro sebe a malou a ta je super strávník, chutná jí kdejaká žblura. Nudle může 3krát do týdne :grinning:
Lendulko, ať se ti taky dobře daří a přeji ti hodně síly
10. črc 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku co je to ta která pravidla porušuje.........???? Co to má být!! Někomu se tonelíbí!!! Že si píšem postupku!! Tak mi dnes měli těstoviny a zítra si uděláme nějakou mňamku!!U nás teď začalo pršet!! :frowning2: Tak snad to bude lepší a viděli jste předpověď na příští týden??? Má být krásně!!!! :slight_smile:
10. črc 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
To nic holky!!!Já to vždycky okopíruju z minulého dne ať to nemusím psát každý den a ono se tam napíše tohle!!!Vždycky to smažu,dnes jsem na to zapoměla!!!Postupku vklidu můžem mít dál!!! :wink:Nic to není!!!
Luci!!Dnes dorazila knížka!!!Ještě jsem ji nerozbalila,ale už se na to chystám!!! :slight_smile:
Žanet objednala sis tu knížku vzhůru do jináče??
To jsem ráda,že nejsem jediná komu se nechce vždycky vařit :grinning:
10. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No Tak rozbaluj Piškotku :grinning: Na čtení je dobrá, je tam spousta dobrých rad :grinning: Nákupu nelituji :slight_smile:
10. črc 2009 ve 13:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Zrovna jsem se vrátila od doktora - UZ dopadlo dobře, výsledky z krve taky, takže v pondělí nástup do práce! Už se těším i netěším. Příští čtvrtek jdu na genetiku a v září do Podolí na imunologii. Druhá věc je, že máme zákaz snažilkování do výsledků z imunologie, aby to těhu nedopadlo zase blbě. Manžel se trochu zlobí a šel by do toho nejraději hned, ale já asi raději počkám. Další potrat už bych nezvládla. Takže moje snažilkování se odsouvá minimálně o dva měsíce. Snad v práci příjdu na jiné myšlenky a nebudu se pořád trápit!
Lendul, jsem ráda, že mi rozumíš. Myslím, že ty pocity, my netěhulky, máme vesměs podobné. Lendul, nechte to osudu. Jestli se ještě jedno mimi má narodit, tak se narodí! A já věřím, že se to stane!
Holky, mějte se hezky, opatrujte se! pa
10. črc 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, Lendulko - mám úplně stejné pocity !!! :wink: Holkám těhu moc přeju, ale jak se tady probírají UZ, fotečky a postupky, zase to na mě padá. Už jsem si myselal že jsem z toho venku, ale asi jsem se přecenila. Na jednu stranu je to krásné a povzbuzující, na druhou stranu deprimující, že nejsem taky těhu. S frekvencí styku 1x za 2-3 týdny to asi ani jen tak nebude :angry: Tak nakukujme, třeba se nakazíme těhu bacily a taky se zadaří, ale chápu že se vám sem nechce psát, když není co... :sweat_smile:
10. črc 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi, úplně přesně jsi to vystihla! Taky jsem si myslela, že za takovou dobu jsem v pohodě, ale opak je pravdou. Prostě těhulkám závidíme a trápíme se, že my ještě těhu nejsme. Bohužel, je to tak :frowning2: . Věřte holky, že až budu(me) těhu, s velkou radostí budu psát o sto šest! Ovšem, než já budu těhu, vy už budete zřejmě rodit :confounded: . Takže se dál budu zodpovědně připravovat na těhu, papat vitamíny, pít kontryhel a modlit se, aby ty testy dopadly dobře a mohli se zase pustit do miminka.
10. črc 2009 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek