• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
autor
Ahojte, tak Žanetko blahopřeji k potvrzenému těhotenství. :slight_smile: Jinak holky, chodíte některá na bazén? Já ano, protože co jinýho doma dělat s dcerkou v takovým pařáku, ke všemu když je vodní živel. :grinning: Akorát se nekoupu, jen sedím u brouzdáku a polívám se vodou a jinak pod slunečníkem. :slight_smile: Naštěstí hlídá na koupáku babička, tak jsem většinu času ve stínu...ale i tak jsem se včera opálila... :confounded: Koupali jste se v těhotenství? Jsem četla, že nejlepší je to v moři, ale copak tu máme moře?? :grinning: :grinning: A opalovat se vůbec nemá, že se to miminko v těle přehřívá...
16. črc 2009 v 11:22  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Žanet, gratuluji k potvrzenému těhu. Máš fotečku? Já mívám problémy se zádama - skřípne se mi nerv a nemůžu se hýbat, chodit atd. Když mě to chytne tak beru ibalgin (což se v těhu nesmí) a hýbu se (což je téměř nemožné). Kdysi jsem s tím marodila, ale pak jsem změnila doktora a ten mi poradil to rozhýbat a měl pravdu. Tím se mi to vždycky zlepší. Divím se, že ti nedal nějaké prášky. Nechci malovat čerta na zeď, ale raději si Duphaston nebo Utrogestan vyptej. Pro klid duše.
Luciienko, je pravda, že v I.trimestru se koupat na koupalištích a přírodních jezerech nedoporučuje. Vlastně mě to doktor nedoporučil celé těhu. Jedině v moři a nebo jestli máme svůj soukromý bazén. Moře sice nemáme, ale naši mají 4x8,5m bazén, tak se čvachtám tam. Zrovna dneska tam jedeme koupat se a já tam budu na terase žehlit (aspoň si to nezapráším doma). O tom opalování to slyším poprvé, že se mimčo přehřívá. Já jsem chodila i do solárka na podzim a v zimě. Což je zdravé kvůli vitamínu D. Pokud se neopaluješ v pravé poledne (což spíš škodí tobě), tak je vše O.K.
16. črc 2009 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No mě to říkala kamarádka, že se nemám opalovat, tak jako přímo se neopaluju, to je jasné. :slight_smile: proto jsem si to hledala na netu.....http://www.chytrazena.cz/miminka/tehotenstvi/opalovani-v-tehotenstvi-spatna-volba-2618.html
16. črc 2009 ve 13:32  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No nic, beru kšiltovku, brýle a jdeme na koupák... :grinning:
16. črc 2009 ve 13:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Doktorská postupka
-----------------------------
23.7.-Lucinka(gynda+UZ)
23.7.-Vendulka(screening+velký UZ)
27.7.-Jájulda(screening+velký UZ)
27.7.-Iva(gynda+UZ)
28.7.-Vendulka(gynda+Uz)
5.8.-Žanet(gynda+UZ)
11.8.-Piskot(gynda+UZ)
17.8.-Jájulda(gynda+UZ)

Ahoj holky!!!Tak máme Prahu za sebou!!!Uf!!!!Miminko je nádherný,máme skoro 8cm,kopal nohama,zvedal zadeček a kýval hlavičkou!!!Nádhera!!!Jinak vrozené vady dopadli na 1!!!Vše vyšlo negativní!!!Měřila hlavičku,bříško,nožičky,šíji kvůli Dauwnovu syndromu!!Vše v pořádku!!!Jen se nechtěl otočit!!!Moooc se mu to nelíbilo!!!Pohlaví nevíme je brzo!!!Říkala,že je na to ještě malej,aby to bylo poznat!!!
:slight_smile: Je mi to jedno,hlavně,že je vše ok a my přečkali první trimestr v pořádku!!!
Manžel byl jak u vytržení,když viděl prcka!!! :slight_smile: Koukal a usmíval se jak měsíček na hnůj!!! :grinning: Strašně jsem se bála,úplně šíleně,ale je to v pořádku a i když byl občas hůř vidět,tak říkala,že je vše ok!!!
Tak jsme si oddechli a snad to dotáhnem dokonce!!!!Jinak mám samozřejmě fotečku,tak ji dávám do alba!!!Je tam kouzelně vidět!!!Už vypadá jako miminko a ne jen housenka :grinning: :grinning:
16. črc 2009 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Piškotku, gratuluju !! To nejhorší máte za sebou, 8 cm to už je chlapák !! :sunglasses:
Luci - já taky slyšela že se nesmí tělo přehřívat - proto vadí i horečky, sauna, opalování, solárko, všechno - rozhodně bych nic z toho neriskovala... hlavně v 1. trimestru ! A později se pak prý ohřívá plodová voda a to je taky špatně - on nemá možnost si ji zchladit jako my když vlítnem do vody. Ať ho neuvaříme ... :sweat_smile:
16. črc 2009 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky nevíte jaký má být šíjové projasnění???Nám vyšlo 1,7mm!!!Doktorka říkala,že vše ok,tak snad to bude dobrý!!!Akorát nemáme bohužel potvrzenou nosní kůstku,protože byl prcek blbě vidět a nechtěl spolupracovat!!Já vám napíšu co mám přesně v papírech a jestli tomu budete některá rozumět,tak prosím napište co a jak!!!

Akce srdeční přítomna
FHR 153úderů/minutu
Temenokostrční vzdálenost 76,0mm
Šíjové projasnění 1,7mm
Biparietální rozměr 22,0mm
Obvod hlavičky 84.0mm
Obvod břicha 70,0mm
Délka femuru 12,0mm

Volný beta-HCG 41,43 IU/I
PAPP-A 9,000 IU/I

trizomie 21 - 1:19616
trizomie18 - 1:50812
trizomie13 - 1:264265

Závěr
---------
Datace těhotenství souhlasí
Vitální IU gravidita
Negativní screening v 1.trimestru
Obtížné detailní hodnocení morfologie plodu
Hrubá morfologie plodu bpn

Tak to je vše!!!Prosím,když budete něčemu rozumět,tak mi to písněte!!!Nejsem z toho rozumná!!!
Doktorka říkala,že vše co vidí a změřila je v pořádku,tak se snad nemám čeho bát!!!
Jsem hrozná histerka :slight_smile: ,ale snad to bude vše ok!!!!
16. črc 2009 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Piškotku gratuluju!!! Vše je OK!! :grinning: Luáci já někde četla že v 1 trim. se opalovat nemá ale pak to v rozumné míře nevadí!!!!! Tak já to přestávám řešit a klidně na zahradě chodím jen v kalhotkách a podprdě!! Vyloženě se nesmažím ale že bych se schovávala tak to teda ne!!! Jinak jsme taky celej den na zahradě u bazénu, ono to jinak v těch vedrech snad ani nejde!!! :slight_smile:
16. črc 2009 v 19:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak my se před chvilkou vrátili z koupáku, těhulek tam bylo požehnaně. :slight_smile: A že by se nějak schovávali... :sunglasses: ...Oni se asi nestrachují tak, jako my, nebo alespoň já. Taky se slunci nevyhýbám, ale jen tak zlehka. Piškotku tomu teda absolutně nerozumím, ale asi je vše v pořádku, ne? :grinning: :grinning: Jé já ti závidím, že už máš ty 3 měsíce za sebou, to uteklo jak voda!!! :wink: Jdu do sprchy a lehnout si, tak hezký večer :pensive:
16. črc 2009 v 19:25  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak jsem asi "nachlazená" a mám nervy na pochodu. Přesně takhle jsem to měla u prvního těhu. :frowning2: V 6tt mi začala strašná rýma a nepřestala až do konce. Myslela jsem, že to je moje alergie, ale když to napíšu doslova, soplík je žlutozelenej. :angry: K tomu pěkně kašlu. A to jsem si myslela, že v létě nemůžu být marod. :frowning2: Doufám, že to na miminko nebude mít nějaký vliv. :cry: No nic, pádím do lékárny, jestli mi prodají nějaký kapky do nosu, nebo aspoň vincentku. :unamused:
17. črc 2009 v 09:03  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, díky Jajuldo a Luci. O tom opalování těhotných, jsem taky slyšela, že to není zdravé.
Luci, člověk musí neustále na sebe dávat pozor, nachladit se můžeš kdykoliv. A s těma nevolnostma, já jsem obě dvě těhu přes měsíc zvracela, tak je mi divné, že teď se mi ještě nic neděje, ale dneska se se mnou točí celý svět a je mi nějak divně, tak už se to asi brzo rozběhne :confounded:
Piškotku, to je bezvadné, že jste s prckem v pořádku a že vám všechno vyšlo OK, taky už bych to měla ráda za sebou.
17. črc 2009 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!!!Taky jsme strašně ráda,že jsme ty první 3 měsíce přečkali!!!!Minule se nám to bohužel nepovedlo!!! :frowning2:
Ale teď veřím,že mimčo je bojovníček a i když nebylo všechno dobře vidět,že je v pořádku a dobojujem to spolu až do konce!!!! :wink: To co vidět bylo,tak je výborný a odpovídá to jak má!!!
Jinak s tím opalováním nevím,ale slyšela jsem,že to není dobrý,hlavně v prvních třech měsících!!!Ale když to nebudeme nějak přehánět,tak myslím,že můžem aspoň trochu na sluníčko!!!
Teď nevím kdo to přesně psal,myslim,že Lucinka!!!Luci ono se nesmí koupat v bazenů v prvních třech měsíců???to vůbec nevim,já teda ještě na plavečáku nebyla,ale chystám se chodit na těhu plavání,když mi to doktorka dovolí!!! :wink:
Jééé já zapoměla sem hodit postupku,tak já to hned napravím :grinning:
17. črc 2009 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Doktorská postupka
22.7.-Piskot(Praha)
23.7.-Lucinka(gynda+UZ)
27.7.-Iva(gynda+UZ)
28.7.-Vendulka(gynda+Uz)
5.8.-Žanet(gynda+UZ)
11.8.-Piskot(gynda+UZ)
17.8.-Jájulda(gynda+UZ)

A je to :slight_smile: !!!Zapoměla jsem,že jedu 22.7. do Prahy kvůli noze a injekcím,tak jsem se přidala :wink: Jedu si pro novou várku injekcí :grinning:
17. črc 2009 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj tak je zase pěkný vedro!! Tak se budem zase plácat u bazénu!! :slight_smile: Taky jsem zvědavá co nám řeknou za týden ale snad to bude OK!! Říkali že když bude mimi spoluprasovat tak by mohli pohlaví vidět!!! Určitěsi to chceme nechat říct!!! A je jedno jestli to bude taď nebo později!! :slight_smile: Pškotku taky jsem ráda že máme ty 3 měsíce pomalu za sebou!! Konečně se z toho těhu můžu pomalu začít opravdově radovat!!! :grinning:
17. črc 2009 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Vendulko!!!to je fajn!!!Náš prďola vůbec nespolupracoval :slight_smile: ,kopal nořičkama a zvedal zadeček,ale ne se na paní doktorku otočit předem,takže jsme bohužel zepředu nic neviděli!!!Asi budeme mít pěknýho zlobivce!!! :wink:
ale je to jedno jestli je to holka nebo kluk,hlavní je když budeme zdravý!!! :slight_smile:
17. črc 2009 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak mi jsme ráno byli na hřibech - tři hodiny v lese. Super procházka a hřibů habakuk. Já to s tím opalovaním nemyslela tak, že se budete smažit na slunku. Dlouhodobě to škodí, ale copak u nás se dá opalovat dlouhodobě? Těch pár dní - dva-tři není dlouhodobě. Piškotku, nemá se koupat ve veřejných bazénech. Já bych se koupala jedině v moři nebo u našich v bazéně. My si nenecháme říct co t bude. Ono je to stejně jedno. Pak je to aspoň překvapení.
Safi a co ty, jak to vypadá u tebe. Přišla MS?
17. črc 2009 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Hezký páteční večer!!!Tak u nás je pěkný dusno asi každou chvíli přijde pěkná buřina :wink: aspoň se pročistí vzduch!!
Tak já se jdu upíchnout k telce a hezky odpočívat,tak zatim papa :slight_smile:
17. črc 2009 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj tak jsme si včera udělali pěknej večer! Po odpolední koupačce jsme grilovali a pak jsme smanželem dloho seděli jen tak na zahradě! :grinning: Tak jdu připravit oběd a půjdem Adoj do pokoje nalepit tapetu! Tak přeju krásný víkend!!!!
18. črc 2009 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj! Holky, potřebuji rozřešení .... dneska jsem si dělala ovu test a nevím, jestli podle něj ovu bude nebo ne. Dle návodu když je ta druhá čárka slabší než kontrolní, tak ovu není. Zdá se mi to nějaká blbost. U těhu testů buď se čárka objeví a jsem těhu nebo neobjeví a nejsem těhu. Podle mestruačního kalendáře bych měla mít ovu zítra a teploty mám stále stejně nízké, takže ovu ještě neproběhla. Prosím, mrkně te se na to a napiště svůj názor. Je to blbě vidět, ale pro zpřesnění, ta druhá čárka je o trošku slabší než kontrolní. Sice to dělám čïstě z badatelského hlediska :grinning: , ale chtěla jsem ty dva měsíce vyzkoušet, jak to moje tělo vlastně funguje ...
18. črc 2009 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Jáji!!!Tak ovu ještě nebude,protože ty čárky opravdu musí být obě stejný!!!Na těch ovu testech píšou,že máš testovat každý den dokud nebudou stejný!!!Až budou stejný,tak to znamená,že ovulace bude do 24 až 48 hodin!!!
Nevím proč to tak je u těch testů,ale pokud opravdu nejsou stejný,tak je to negativní!!!Tak zkus tesotvat každý den dokud nebudou stejný a uvidíš,kdy bude ovulace!!!
Taky jsme to tak dělala a testovala asi 4 dny než byli obě stejné!!! :wink:
18. črc 2009 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Doktorská postupka
22.7.-Piskot(Praha)
23.7.-Lucinka(gynda+UZ)
27.7.-Iva(gynda+UZ)
28.7.-Vendulka(gynda+Uz)
5.8.-Žanet(gynda+UZ)
11.8.-Piskot(gynda+UZ)
17.8.-Jájulda(gynda+UZ)
18. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky Piškotku! Bohužel, koupila jsem si jen jeden test, takže zítra nic nevysleduji. Musím počkat na pondělí. Tím pádem bude u mě ovulka asi později, než jsem předpokládala a nebo taky vůbec žádná.
18. črc 2009 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jáji to spíš bude ovulka později!!!Je lepší si koupit víc testů!!!Já doma měla asi sedm!!!Tak to zkus příští měsíc a nebo zítra si je někde kup!!!A uvidíš!!! :wink:
18. črc 2009 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojte holky, Jáji já měla 4 testy a opravdu myslím až ten 4 den se mi objevili stejné tlusté //. Koupila jsem si je myslím 4 týdny po revizi, abych věděla, zda probíhá ovulace. :sunglasses: Jinak u nás se teď zatáhlo, tak čekám, kdy sprchne. Už je to potřeba, ten hic byl k nevydržení. :slight_smile: Ale zase musíme být doma, to je na prd. :unamused:
18. črc 2009 ve 14:43  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak u nás pěkně leje!!! Snad to přestane!! Jinak celej den zas lítám po 20min čůrat!!! Hrůza- nehnu se z baráku!!! Tak doufám, že to se tam jen prcek roztahuje, a že nejsem nastydlá- to by mě ještě fakt chybělo!!!! :unamused: Jaji asi to ovulka není ale zítra bych si zkusila zas test a uvidíš na čem jsi!!! Opravdu maj bejt ty // stejný!!!
18. črc 2009 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak záda už mi povolili a už je mi ok. Manžílek mi za chvíli doveze 25kg meruněk a 25kg okurek, tak máme o večer postaráno :grinning: , bude zavařovací večer. Jo holky, jak to u vás vypadá se sexem? Vendulko vy jste to měli od pana doktora zakázané do 12tt, že? Já jsem vyplašená ze všeho, asi taky počkáme do toho 12.tt.
U nás už taky prší a občas bouří, ale ty vendra byly taky hrozné! Jinak příjemný víkend všem :wink: :slight_smile:
18. črc 2009 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo Žanet přesně tak!! A to jsem v tý době ještě nešpinila! Takže od té doby co jsem zjistila že jsem těhu, tak ni nebylo!!!A jak jsem byla na kontrole v úterý, tak mi řekli ,že už můžem ,ale že mám zánět tak beru( zavádím si) prášky(6 dní) tak zase nic!!!! Tak jsme se s manželem dohodli, že to necháme až po tom vyšetření ve čtvrtek!! Abysme si byli jistý, že je vše OK!!!! Ale byla mě doporučena bezpečná poloha pro těhulky!!! Prý když je ženská nahoře(koníček) tak se pak ta mužská chlůba nedostane tak daleko- na čípek, proto se to doporučuje v těhu!!!! No tak doufáme, že už bude vše jak má, a mi se budem moct konečně po víc jak 2 měsících, tak trochu pomuchlat!!!! :wink:
18. črc 2009 v 18:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, díky za rady :slight_smile: . Dělám to spíš ze zvědavosti, snažit se stejně nemůžeme. I na genetice se doktorka vyjádřila, že by bylo dobré počkat minimálně na jejich výsledky, které budou až tak za 6 týdnů (o prázdninách se nikomu nechce pracovat) a taky na výsledky z imunologie. A to mi říkala, že můžu být ráda, že jdu v září, že čekačky bývají i půlroční!!! Jinak jsme se tam moc nedozvěděli, ale že to vypadá na downův syndrom, když ten screening dopadl špatně. Tak fakt nevím, každý doktor říká něco jiného.
Pro mě je letošní rok tím nejhorším, fakt peklem! Málo problémů mám sama se sebou a do toho mi onemocněla babička. Celá rodina je z toho špatná, protože je ze dne na den odkázána na péči druhé osoby. Pohled na starého člověk, který chřadne a naděje na uzdravení není, je hrozný .... přála bych si usnout zimním spánkem medvěda a probudit se až na jaře :frowning2: . Omlouvám se, že píšu takhle pesimisticky, ale mám pocit, že už mě to převálcuje. Nějak mi docházejí síly ...... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
18. črc 2009 v 19:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky omlouvám, se že píšu až teď ale chodila jsem zase do práce ale četla jsem vás podstivě. Jsem ráda Piškotku že miminko je v pořádku, a všem které jdete na kontrolu taky přeji hodně štěstíčka uvidíte bude to vše O.K. Jinak u mě ta mrcha dorazila první špinění a dnes pěkné bolesti takže už je tu, ale po skončení se do toho s manželem vrháme naplno sám říkal že už chce miminko tak kéž by se nám to podařilo. Jinak tady v luha počasí nic moc. Mám na víkend brášku je mu osm tak jsme včera byli v kině v cinema na Herry Potterovi a manžel byl na Době ledové 3. Jinak dneska polehávám protože mi bylo ráno hrozně zle bolesti zad a břicha takové jsem to už dolouho nemívala ale po té revizi už to mívám dost bolestivé. Doufám že je to poslední mrcha která dorazila a pak už budu mít na těhu testu// čárky. Nebudu měřit ani bazální teplotu, ani ovu testy prostě se budeme milovat jak chceme a ono se zadaří to měření TT mě akorát tak znervózňovalo. A rozhodla jsme se že si možná nechám od Dr. napsat cviky podle Mojžíšové je to dobré na pohlavní orgány u ženy a na upravení menstruačního cyklu a taky aby probíhala ovulace. Jinak s tím sexováním v těhu já se trochu bála ale nakonec jsem to s manželem nevydrželi a pak jsem skončila na pohotovosti a paní doktorka se mě ptala jestli jsem neměla během tří dnů sex a já celá rudá že ano a tak mi ho přísně zakázala :grinning: :grinning: Ale mimi bylo v pořádku a když mi řekla že mu bije srdíčko tak mi to ani nevadili a manžel to taky přežila potom si dával větší pozor.On totiž ten čípek je takový víc prokrvený a proto se snadněji krvácí nebo špiní po sexu.
Jinak Jaji je mi líto že to máš teď všechnot tak náročné pro mě je tento rok taky trochu víc náročný, ale snad konec už bude lepší věřím v to.Chovala jsem si malého od švagrové má asi měsíc je maličký chovala jsem si ho a bylo to tak příjemné. Moje miminko jsem si nikdy nepochovala ale věřím, že je z něj andílek a brzo nám sešle nové štěstí. Musím věřit. Takže po psych. stránce je mi nějak jinak líp, jako by ze mě něco spadlo a já musím jít dál nebabrat se v tom. Je jasné že si vzpomenu ale po tváři mi přelétne smutek ale né slzy. Jaji neboj mi to zvládnem. Jinak vím jaké to je dívat se na staré lidi odkázané na pomoc druhých v práci se na to dívám dost často. Je to smutné a někdy pěkně depresivní.
19. črc 2009 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky omlouvám se napsala jsem takový velký román, ale když jsem dlouho nepsala tak aby jste věděli jak na tom jsem. :grinning: Tak se mějte krásně pa
19. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek