• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Vendulasy nic neberu, občas listovku, nikdo mi nic neříkal, teď jsem se v práci dozvěděla, že až ukončím neschopenku, že dostanu výpověď, prý můj problém, že nejsem těhu. Že by někdo zalitoval co se mi stalo, dělala jsem tam 14 let, to nic. A co Vy holky jste braly?
30. črc 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lindazofie to jsou teda darebáci opravdu. Třeba ten moták bude z těhu a pak by tě nemohli vyhodit. Moc bych ti to přála. Jinak já beru Femibion 800 je to dražší asi 300kč, je to komplex vitamínů a nejdůležitější je v něm kyselina listová, která je upravená tak aby ji každé tělo zpracovalo , je tam ve vyšší dávce je to pro maminky které plánují těhu a pro těhulky do 12tt, potom se dávka snižuje na 400. Mimo to obsahuje jód který je taky velmi důležitý a další vitamíiny. Něco určitě ber mě dr. řekl že bych měla brát vitamíny asi 3 měsíce před otěhotněním tělo si to pamatuje a taky spousta lidí neví že je těhotná a v té době potřebují kyselinu listovou která je proti genetickým vadám. Já beru femibion ob den protože je drahý. A až ho doberu mám z práce ještě kyselinu listovou tak budu brát ji.
30. črc 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safiro podívám se na ten Femibiom na netu, díky.
A holky setkala jste se s tím některá, že by Vám zaměstnavatel vyčetl, že je to Vaše věc, že jste
o mimčo přišly a že už s Vámi nepočítá? Jak se k tomu postavit? Chce se mi z toho brečet, jsem
zpátky v nervech a už to bylo lepší, těšila jsem se na další těhu a teď zase tohle. Musí mi dát
dvouměsíční výpověď a tři platy jako odstupný.
30. črc 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jestli tě chce propustit tak jen mu nic nepodepiš dohodou!! jen klasicky s výpovědní lhůtou a s odstupným!! Ale když otěhotníš ve výpovědní lhůtě a půjděš na neschopenku tak ti stejně musí platit mateřskou!!!! A pak je ještě ta ochranná lhůta - nevím přesně kolik je to dní ( asi 50- to si zjisti na OSSZ)! Ale když v ní otěhotníš a budeš mít neschopenku tak je to jako ve výpovědní lhůtě!!!! :wink: :wink: Tak se nestresuj je fak blbec, ale můžeš to na něj takhle ušít!!! Nech se pokud to půjde na nechopence a uvidíš jak to dopadne!!! Tak se drž!!! :slight_smile: A zační brát nějaký vitamíny už dopředu já brala ten femibion- už k němu nemusíš brát nic jinýho!!!!
30. črc 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulasy, jo to je jasný dohodu nepodepíšu. Uvidím jak to všechno bude, jen mě to mrzí jak se může takhle někdo chovat, my jsme měli přátelskej stav mezi se sebou, tak proto se tak divím
30. črc 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, já brala ten Femibion před otěhu taky ob den a ten den kdy jsem ho nebrala jsem brala obyčejnou listovku - nějakou levnou. Tak jsem to střídala. Na peníze to vyšlo dobře a každej den jsem do těla dostala něco dobrýho. Docela tento systém doporučuju :wink:
Lindo, nemám slov - je to drsný a naprosto necitelný - ani se nesnažil to nějak kamuflovat jako je mi to moc líto, ale zkuste pochopit... je to gauner ! :angry:
30. črc 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
-----------------------------
28.7.-Vendulka(gynda+Uz)
3.8.-Iva(gynda+UZ)
5.8.-Žanet(gynda+UZ)
11.8.-Piskot(gynda+UZ)
11.8.-Vendulka(tripple testy)
17.8.-Jájulda(gynda+UZ)
17.8.-Lucinka(gynda+UZ)
25.8.-Vendulka(poradna)
2.9.-Piskot(Praha)
16.9.-Jájulda(tripple testy)

Vendulko!!!My se vrátili z chalupy dřív!!!Bylo toho na nás už hodně!!Ale bylo to super,ale není nad to vyspat se ve vlastní postýlce :grinning:
Já brala před otěhotněním Femibion 800 a teď beru ten Femibion 400,ale je drahý stojí 519kč,takže docela mazec,ale musím ho brát!!Nebo spíš takhle mám ho doporučenej od doktora!!a nechci nic riskovat,takže ho beru pravidelně :wink:Mám to taky kvůli tý mý vadě krve!!!Mám právě nedostatek kyseliny listový a já moooc na zeleninku nejsem,takže papám hezky Femibion :wink:
30. črc 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo jo Ivi, přesně tak, taky nevím, kterej den oběd bude a kterej ne... :grinning: Lindo to je vůl ten zaměstnavatel, nedej se! Jinak já brala hned měsíc po revizi calibrum baby plan a beru ho doteď. Doktorka mě pochválila, že to je dobře, že vitamíny máš jíst až 3 měsíce před otěhotněním. Teď dojím calibrum a mám napsanou normální listovku od Dr. Zase mi je šoufl, motá se mi hlava, když sedím, musím pak pomaličku vstávat jako důchodce, abych nespadla. :slight_smile: Tak dobrou všem
30. črc 2009 v 19:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my jsme si dneska užívaly pěkně tatínka s malou, sice jsme mu zhatily plány, co chtěl všechno na baráčku udělat, ale to nevadí, hlavně že jsme byly všichni spolu :grinning: Jak jsem dneska vzala metlu do ruky a umývala 3 okna, tak mě přestalo i bolet břicho u těch žeber v tu chvíli. Takže nějaký ten pohybek mi vlastně dělá asi dobře :grinning:
Luci a Ivi, tak to já mám taky nevolnosti, ale jak to na mě jde, tak musím právě jíst, no a vlastně to vychází, že jím co 2 hoďky a za chvíli se neunesu! No ale není to taková hrůza, jak při 1. a 2. těhu, to jsem zvracení nezdržela.
Jo Piškotku já jdu na screening+ velký ultrazvuk 27.8. A ten Femibion 400 je taky dávka na měsíc?
Lindo, to je teda síla, je špatné, že zákony vůbec na nás nemyslí a že nejsme nějak chráněné. Asi si za tebe vzali nějakou náhradu, ne? Nebyla jsi na nemocenské, jak jsi byla těhu?
No dneska bylo hrozně, tak snad už zítra bude přijatelněji, užijte si víkend holky :wink:
30. črc 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, že jste se včera rozepsaly. :slight_smile: Lindazofie přidávám se k názoru, že tvůj zaměstnavatel je blbec. Buď na PN jak dlouho to půjde. A třeba se ti poštěstí a otěhotníš. :grinning:
Co se týká těch vitamínů, myslím, že je jedno jaké jíš, důležité je, aby byly na plánované těhotenství nebo pro pak pro těhotné. Je jedno jestli jíš Femibion, Baby plan, Maternu nebo Mamavit.... Je jich spousta. Já dojídám Femibion 800, ale pak už budu Mamavit. Femibion je hodně drahý.
Jo chtěla jsem se zeptat, co to jsou ty tripple testy?
31. črc 2009 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
trippl test- trojitý test, je to vyš. na genetiku( Down a trizomie) bere se to v 16tt a má to záchyt 75% ( hradí pojišťovna) a to vyš. ve 12tt až 90%(ale hradí se a někde ne)!!!!! A naberou k tomu ještě krevní obraz, celou biochemii a dáváš ještě moč!!!! Tak tě pořádně zkontrolujou!!!! Jo a holky už vám některé říkal váš Dr. že půjdete na vyš. na cukrovku??? Byla u mě známá a říkala že to teď dělaj všem bez rozdílů kolem 20tt!!!! To řed tím nebylo!!! Jinak já od včerejška nějak nestíhám, začala jsem balit na tu dovolenou- odjíždíme dnes navečer!!! Tak musím do města ještě pro pár věcí!! Ještě se ozvu :slight_smile:
31. črc 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet29 náhradu si nevzali, teď mají jen brigádnici, a byla jsem na neschopence 3 týdny před revizí, z toho jsem týden chodila do práce, abych všechno dodělala. Je mi smutno, ale nic nenadělám, femibiom 800 jsem si dneska na Vaše rady koupila
31. črc 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
28.7.-Vendulka(gynda+Uz)
3.8.-Iva(gynda+UZ)
5.8.-Žanet(gynda+UZ)
11.8.-Piskot(gynda+UZ)
17.8.-Jájulda(gynda+UZ)
17.8.-Lucinka(gynda+UZ)
25.8.-Vendulka(poradna)
27.8.-Žanet(screening+velký UZ)
2.9.-Piskot(Praha)

Ahoj holky!!!Tak ten Femibion 400 je taky jen na měsíc,takže každý měsíc strčit lékárnám 519 kč je fakt darda,ale co se dá dělat :wink: :wink:
Jinak u nás se ten test na cukrovku dělá povinně ve 20tt!!!Koukám,že u nás těhulky mají skoro všechny testy povinné a u někoho ne,ale jsem za to ráda,stejně bych si je dyžtak nechala vyžádat!!!! :slight_smile: A hlavně jsem ráda,že je hradí u nás pojišťovna!!!
Já jdu teď 11 na kontrolu a pak nějak půjdu na ty tripple testy,přesný datum ještě nemám!!!
Holky co jsem četla,tak ty tripple testy vycházejí hodně falešně pozitivně a přitom je mimčo zdravý!!Tak to fakt nechápu jak to pak někomu může vyjít pozitivně,takhle pak ty ženský zbytečně vyblázněj!!! :angry:
31. črc 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Piškotku přesně tak, proto nechápu že když je to ve 12tt přesnější že to v tom 16tt nezrušej a nedělá se jen v tom 12tt!!!! Já jen že ta cukrovka se dřív nedělala- když jsem čekala Ádu(před 4 roky) tak se to dělalo jen při nějakým podezdření!!! Ale je to dobře že to dělaj alespoň můžem být v klidu že je vše OK!! :wink: A ať ti dopadne dobře kontrola!!! :grinning:
31. črc 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak Vendulko,akorát nás vyblázněj kdyby to dopadlo pozitivně!!!
Na tu kontrolu jdu až 11.8.,tak až za týden :slight_smile: ,ale už se nemůžu dočkat!!!
Přidala jsem do alba dvě nový fotky bříška,tak mrkněte a těhulky taky přidejte ať vidíme jak se vám kulatí pupek :grinning: :grinning:
31. črc 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, tak mě budou brát krev na ten triplle test toho 17.8. u mého doktora a výsledky pak přijdou i na genetiku (to jdu toho 16.9.).
VEndulko, u nás se testy na cukrovku dělaji automaticky a né při nějakém podezření. Byla jsem na tom i u malého. Jinak dneska jsem byla znovu na genetice kvůli CD - nezfinalizovali mi ho a tak jsme CD nemohli pustit. Máme tam nahraného cvrčka asi osm minut. Je tam nádherný :slight_smile: :slight_smile: , i malinký poznal kde je hlavička, ručička atd. :dizzy_face: :dizzy_face:. Holky já už Femibion 400 jíst nebudu, je to hodně drahý. Mám vitamíny Elastic Q a pak si koupím mamavit.
31. črc 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele pěkně jste vyrostli Piškotku!! Já si přidala taky aktuální fotky!! Tak už asi nebudu stíhat tak se s váma všema loučím a ozvu se až se vrátíme 8.8.!!!! :slight_smile: Tak se všechny těhulky držte a snažilky doufám že budu číst samé dobré zprávy!!! :grinning: Tak si užijte krásný víkend Pa pa :slight_smile:
31. črc 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko!!!Taky už máš nádherný bříško :wink: Mě pupík ještě ven neleze,ale myslím,že brzo začne!!!Letí to jako z vody!!!
Tak já se pro dnešek taky loučím!!!Večer vyrážíme směr Dětěnice a já už teď nevím co na sebe,protože se do ničeho nevejdu :slight_smile:
Tak zatim papa
31. črc 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak bříška máte krásné jde vidět že se miminkám daří a to je dobře :grinning: :grinning: Jinak já byla dnes ve městě tak mám radost dobře jsem nakoupila manželovi třička a košili z Brodway ve slevě za 150kč takže jsem ušetřila skoro dva tisíce tak to potěší. :grinning: :grinning: Musím ho k moři obléct, aby byl frajer. Ale nic jsem si nekoupila na sebe :angry: Nic se mi nelíbilo ale snad to napravím než pojedeme na dovolenou. Už se moc těším. Oba tu dovolenou pořebujeme. Manžel je akorát teď jaksi nemocný tak je mi ho líto, venku je ke všemu ještě hnusně. Jinak už mi došly ty kapky Gynex tak podstivě si dávám tak snad mi to pomůže trošku dát organismus dohromady věřím tomu a to je důležité. :slight_smile: Jinak testy na cukrovku jsou povinné, ale je to hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak si krásně užij vendulasku dovolenou.
31. črc 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
3.8.-Iva(gynda+UZ)
5.8.-Žanet(gynda+UZ)
11.8.-Piskot(gynda+UZ)
17.8.-Jájulda(gynda+UZ)
17.8.-Lucinka(gynda+UZ)
25.8.-Vendulka(poradna)
2.9.-Piskot(Praha)

Ahoj holky!!!Hezkou sobotu!!!U nás je nádherně,tak vyrazíme asi na plavečák!!Dokud se to zas nezkazí!!!
Včera Dětěnice byli super!!Sice tisícovka je v čudu,ale pořádně jsme si to užili!!! :wink:
Tak já zas pádim,zatim papa :slight_smile:
1. srp 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Lindo je to prostě hnusné s tou prací, ale už nejsi asi pro ně perspektivní, když ví, že chceš mít mimčo.
Piškotku a Vendulko, krásné bříška máte, radost pohledět :slight_smile: Mimiskové pěkně prospívají.
No já jsem před 3 a půl roky taky už byla na testy na těhotenskou cukrovku a myslela jsem, že u toho umřu, jak mě píchali do prstu, pěkně hnusná bolest!
Tak dneska jsme trošku grilovali, manžel slavil nározky, no a spíše jsem uzobávala zeleninku, nějak mi to maso smrdělo, no jo, to jsou ty těhotenské "chutě"
Krásnou neděli holky!
1. srp 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem začala špinit. Udělali jsme si s přítelem krásnej výlet na Helfštýn a do javořičských jeskyní a večer jsem jela do nemocnice. Ten doktor snad ještě nemohl mít ani dipolm jak byl mladej :sunglasses: Prcek je prý vpořádku a na UZ už viděl i srdíčko, tak mě uklidnil, ale dneska ráno jsem špinila zase a ještě víc (přesto že beru Duphaston). Tak nechci dělat hysterku a nechám to na zítřejší normální kontrolu... ale dobře mi z toho není. :confounded:
2. srp 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
3.8.-Iva(gynda+UZ)
5.8.-Žanet(gynda+UZ)
11.8.-Piskot(gynda+UZ)
17.8.-Jájulda(gynda+UZ)
17.8.-Lucinka(gynda+UZ)
25.8.-Vendulka(poradna)
2.9.-Piskot(Praha)

Ivčo!!!Jen hezky lež a odpočívej a ničeho se neboj!!!Zítra to bude na kontrole určitě ok!!!Jo gratuluju k srdíčku!!!! Je to vždycky nádhernej pohled když vidíš tu čmouhu na UZ jak tam krásně bliká srdíčko!!!Na zítra držím palečky a pak se hned ozvi!!!
Tak já jdu k telce!!!Hezkou neděli a zítra písnu papa
:wink: :wink: :slight_smile:
:slight_smile: :slight_smile:
2. srp 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, víkend byl pěkný. Samozřejmě jsme se koupali u našich. Malý už ve vodě řádí jak tajfun. :grinning:
Ivčo, máš srdíčko a to je důležité. Hned písni jak jsi dopadla na kontrole. Ale myslím, že by jsi se měla víc šetřit. Poletíš do té Itálie?
Piškotku, už jsem to psala, ty tripple testy mám toho 17.8. To mi bude můj doktor brát krev a dělat velký UZ.
Ty testy na cukrovku nejsou hrozné. Musíte vypít hodně sladkou vodu a to píchnutí do prstu skoro vůbec nebolí. To nejhorší je čekat ty dvě hodiny nebo to byla jen hodina mezi vypitím a odběrem.
3. srp 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojka, tak jsem zpátky od dr. Všechno je vpořádku, taky viděl srdíčko, prcek má 9,7 mm a v úterý mám první poradnu (krev, moč, atd) To špinění je prý proto, že se prckovi zalíbilo blízko místa odkud normálně vytéká MS krev a tím jak roste a nárokuje si prostor, tak se občas stane že něco praskne ... ale není to nic špatnýho. Uffffffffff :sunglasses:
Jajuldo, s tou Itálií fakt nevím. Mám letět ve středu a dr. říkal, že ze zdravotního hlediska nevidí důvod proč neletět, ale mě je furt tak blbě, že bych si to asi stejně neužila. Včera jsem celej den jen polehávala. Navíc letím z Prahy a to je ještě navíc 3,5 hodiny v autobuse. Asi to skrečnu, nestojí to za to. Stejně jsem jak mátoha a nc by se mnou nebylo...
Piškotku, ležela bych moc ráda, ale jsem v práci, musím fungovat a ještě se tvářit jak jsem při pondělku aktivní a po víkendu odpočatá :grinning: Už bych taky chtěla být tak daleko jako vy s Jajuldou a Vendulkou ! A prosím do postupky napsat 11.8. poradna :slight_smile:
3. srp 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Ivčo, to je fajn, že to nic nebylo a že jsi v pořádku i prďola, člověka to pěkně vystresuje, já vím, když neví, co se děje! Já jsem myslela, že už jsi se z té Itálie vrátila.
Jinak holky hezký den, snad už nebudou dneska takové vedra
3. srp 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, jsem moc ráda, že jste s prckem dopadli na výbornou :sweat_smile: . Pěkně rostete. :sweat_smile: Abych ti pravdu řekla, já bych do té Itálie nejela. Taky jsem měla strach s letu a mimo to ta cesta kolem je úmorná. Když přijdeš domů z práce tak můžeš odpočívat. Stejně by jsi po Itálii chodit moc neměla. Raději se teď šetři a až budeš mít to kritické za sebou, pak už můžeš hujat.
3. srp 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
5.8.-Žanet(gynda+UZ)
11.8.-Iva(poradna)
11.8.-Piskot(poradna)
17.8.-Jájulda(tripple testy)
17.8.-Lucinka(gynda+UZ)
25.8.-Vendulka(poradna)
2.9.-Piskot(Praha)

Ivčo gratuluju k prohlídce a hlavně k srdíčku!!!Teda tu práci Ti nezávidím!!!Já byla první tři měsíce tak stahaná,že jsem se pomalu nemohla ani zvednout z postele :slight_smile:A kdy plánuješ jít na PN???
Tak já jdu uvařit obídek a pak se ještě ozvu,ju???
Holky už,aby bylo úterý po kontrole!!!Zase začínám chytat nervy a to je to až příští týden!!!! :angry:
3. srp 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, proč už máš nervy? Všechno je v pořádku.Jinak já toho 16.9. jdu na kontrolu na genetiku (to bude 20 týden) a toho 17.8. jdu ke svému doktorovy na velký UZ a na krev Dow.syndr.a další vady - to by měl být ten tripple test.
3. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
5.8.-Žanet(gynda+UZ)
11.8.-Iva(poradna)
11.8.-Piskot(poradna)
17.8.-Jájulda(tripple testy)
17.8.-Lucinka(gynda+UZ)
25.8.-Vendulka(poradna)
2.9.-Piskot(Praha)
16.9.-Jájulda(poradna)

Nevím proč mám nervy,ale já je mám takhle pořád před každou kontrolou!! :slight_smile:Bojim,bojim,aby zase něco nebylo špatně!!!Kéž už bych byla v 9 měsíci to si teprve oddechnu :grinning:
3. srp 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek