• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ahoj holky, včera jsme slavili malého 4.roky. Večer už jsem byla pěkně unavená. Ale malý je nadšený z dárečků. :sweat_smile: Měl krásný dort - Mašinka Tomáš. To teď u nás frčí.
Luciienko,vítám tě z jako odpočinku :grinning: :grinning: :grinning: . Já už jím elastic Q vitamíny. Jinak mě doktor říkal, že Utrogestan se jí než se vytvoří placenta - kolem 10 týdne. Pak už to nemá prý smysl. Já jsem teď měla Duphaston a jedla jsem ho jen do desátého týdne. Já bych místo listovky a utrogestanu začala jíst nějaké vitámíny pro těhotné a kojící. Holky, hrozně utíkají ty týdne, že? Řekla jsem si, nějaké to kupování věciček začnu až po 20.týdnu- veliký UZ. Až když řeknou, že mimísek je zdravý (srdíčko atd.).
30. srp 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Luci ten urtogestan se má brát do 11+6 přesně!!! Pak nemá význam :wink: Já beru taky ElastinQ, magnézium( ten mi zůstane až do konce) a při bolestech ještě Guajecuran!!!! Já taky čekám až budeme po velký UZ- ale budu vybírat jen kočár!!!! A jestli se zadařila holčička tak něco trochu růžovýho!!! :grinning: Od včera stěhujem do novýho tak vyrovnávám do skříní a vymejšlím kam a co maj dát!!!! Zítra si všechno načančám a až to bude komplet tak vám vyfotím co jsem vyrobila Ádoj do pokoje!!!! Prostě jsem si vyhrála!!!! :slight_smile: A teda Luci vi jste se pěkně vykulili!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
30. srp 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci, já beru Femibion 800 1x denně a Duphaston 2x denně - doktor mi už na minulé prohlídce v 9tt říkal, že je to "jako když plivne" - že tělo už si dělá dost hormonu samo, ale pokud mě to uklidní, tak že mi ho klidně napíše. Chtěla jsem být "uklidněná" a raději "plivat" pro sichr, tak ho beru, a vyjde mi to cca do 12tt, pak na to kašlu. Všechny orgány už budou mít základy nastartovaný a už si nemůžu dovolit sypat do léků tolik peněz (Femibion je děsně drahej) tak si koupím Calibrum mami a budu ho ob den střídat s obyčejnou listovkou. Myslím že by to mělo stačit. Prcka neošidím a ušetřím na výbavičku. :sunglasses:
30. srp 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile:
svítí taky sluníčko,tak snad to vydrží po celý den,musím vyprat alespoň 3 pračky :sunglasses:

Já beru Utroš,ale už jen 1xd pro klid duše a acidum folicum,taky 1xd.

jajuldo,dodatečně Danečkovi vše nej :dizzy_face:
31. srp 2009 v 07:56  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, tak díky všem za odpovědi, tak já dojím balení a druhé už jíst nebudu, mám tam tablety ještě na 3 dny tak to bude tak akorát. :slight_smile: Jinak vitamíny také nějaké musím koupit, protože jím jen tu listovku a zelenině ovoci moc nedám. :sweat_smile: Jé Vendulko stěhování ti nezávidím, pro mě to bylo vždy za trest. :slight_smile: Jajuldo u nás taky frčí mašinka Tomáš a k tomu Bořek Stavitel a ještě Hello Kitty. :grinning: Jjinak holky, vy jste tu všechny zaměstnané, že? Já jsem na UP, teď mi uplynula doba, po kterou se vyplácí podpora, takže budu "holá", jak se říká. Já jsem i pracovala, měla jsem to jako přivýdělek nebo jak to oni berou, ale to bylo jen na dohodu, takže 4 tis měs jsem si mohla přivydělat, víc ne... :unamused: ...no aspoň něco, teď už není nic. Chtěla jsem se zeptat, když půjdu marodit - když to řeknu doslova - budu dostávat nemocenskou?jenže od koho, když jsem na UP? :confounded: asi nee, co. :frowning2: Já totiž nemarodím, Dr. by mě napsala neschopenku hned, ale já blbec furt ne ne, to bych měla jen vycházky, ne? A na pracáku vědí, že jsem těhotná, tak mě ani nikam nehrnou. :sunglasses: No jo, kdyby vyšlo to těhotenství předtím, tak bych byla v suchu, jenže kdo to moh tušit. Tak jsem na UP dýl, než jsem chtěla a co teď...zdrav.+soc. mi platí, to je ale vše.
31. srp 2009 v 08:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak už máme po ránu chladno. :unamused: Teda alespoň u nás.
Luciienko, já si myslím, že neschopenku mít můžeš a vycházky se dají dát neomezené. Takže je člověk v pohodě. Záleží jak dlouho jsi na úřadu. A taky aby jsi dostala nějakou mateřskou. Já osobně by jsem se šla zeptat asi na sociálku, tam ti poradí. Jsou celkem vstřícní co se týče takových věcí.
Vendulko, jsem zvědavá, jak bude ten pokojíček vypadat. My máme pokojík ještě po mě a bráchovi. Ale manžel (páč má výrobu nábytku), tak na skříně dal barevné dvířka a dodělal dva nádstavce na skříně. Nás teď čeká ložnice a záchod. Koupelnu máme sice taky starou, ale tu uděláme až budou druhému cvrkovi tak tři roky. Páč chceme jen sprchovací kout a jak víme tak děti se rádi čabrají ve vodě. Tak chceme ještě nechat tu vanu.
Jinak dneska ráno mě mimísek asi během čtvrt hodiny kopl tak 20xkrát přímo do prostřed břicha. Nevím co vyváděl :sweat_smile: :sweat_smile: .
31. srp 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Luci na neschopenku můžeš jít ale penízky brát nebudeš stejně!!!!! :unamused: Já to tak měla s Ádou!!!! Tak je ti neschopenka na nic ale pro klid duše bych si skočila na OSSZ- tam ti řeknou víc!!!Jajuldo náš prcek měl bujnej den v sobotu- celej den motance a kopance,až jsem si říkala že to není možný!!!! :grinning: :grinning: Áda má novou jen skříň, postel je 30 let stará- tak jsem ji s našim Tátou zrenovovali a udělali skluzavku, ještě doděláme noční stolek, komodu na knížky a malování- ať to má stejný!!! A jinak jsme dnes poprve spali v novm- a vůbec jsem nemohla usnout!!! :wink:
31. srp 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ten kašel mě nepřešeljen jsem začala trochu odkašlávat! a právě jsem se vrátila od obvodního Dr. a ten kroutil hlavou nad kolegou!!! Prý mám pěknej zánět průdušek, že mi to tam hvízdá, ale zápal plic to ještě není!!!! :astonished: :astonished: Tak jsem vyfasovala Penicilín po 8 hod. na 10 dní, a pak se uvidí jestli to zabere!!!! :unamused:
31. srp 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, tak to je pěknej hnus. Ten jeho kolega je pěknej blb. Ještě abys dostala zápal plic :astonished: :astonished: A žádný sirup ti nedal? Tak se drž a snad ti to co nejdřív odejde někam hóóóóódně daleko.
31. srp 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak jsme zpátky z krátké dovolené :slight_smile: . Bylo to super! Hotel byl moc príma, zajeli jsme si do Vysokých Tater na Solisko. Trošku jsem tam přecenila své síly, protože jízda lanovkou byla hrozná! Když je sníh, tak se ten padol pod váma zaplní sněhem, ale v létě je to hrozná hloubka! A já mám hrozný strach z výšek, takže jsem trpěla jako kůň! Nahoře jsem nafasovala panáka, abych se trochu vzpamatovala! Ale je tam vážně nádherně! Pak jsme byli v Bešeňové v termal parku. No, prostě jsme si to užili! :grinning: :grinning: :grinning:
Zítra vyrážíme směr Praha a ve středu v 8h ráno nástup na imunologii. Už teď se mi z toho svírá žaludek! Snad to bude v pohodě. Už druhý den trošku špiním, začíná se mi asi rozjíždět mrcha, což na to vyšetření zrovna nepotřebuji, ale je to známka, že se dostávám zase do pravidelného cyklu :slight_smile: . Snad už to bude dobré....
Luci, ta neschopenka na úřadu práce nějaký velký význam nemá. Na výplatu nemecenské nemáš nárok. Ale pro klid tvé duše bys jí možná vystavenou mít mohla. Každopádně bych zavolala na úřad práce a zeptala se. Od data porodu od nich dostaneš výplatu rodičáku, dříve asi nemáš na nic nárok. Jak píšeš, na pracáku už jsi asi půl roku, že? Já vyplácím podnikatele, tam bych ti to řekla jednoznačně. Ohledně zaměstnanců to všechno neznám, ale myslím si,že pokud nejsi pro PPM v ochranné lhůtě 180kd, tak fakt máš nárok pouze na ten rodičák.
31. srp 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci ty dostaneš až PPM 6týdnů před porodem!!! A pak normální mateřskou po porodu jen jsi mimo výýběr rodičáku- dosáhneš na 3 a 4 latou variantu!!! Začínáme totaky řešit jak dlouho budu doma!!! Docela přemýšlím o těch 2 letech!!!! Jinak sirup jsem si koupila- ten co už jsem baštila minulý týden!!! Tak budu doufat že to brzo zabere a budu už dobré!!!! :wink:
31. srp 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jsem na UP od 16.2., takže půl roku zhruba. :unamused: Za měsíc jsem měla mít původní termín porodu(předešlého těhu), tak by mi to vyšlo skvěle, teď to holt budu muset vydržet. Mohla jsem ještě na brigádu na 3 měs, ale Dr.říkala v žádném případě - měla jsem totiž 8 - 9 hod denně sedět za volantem... :angry: Tak jsem teď závislá na příteli a to mě docela štve. :angry: No, nenadělám nic... :unamused: Jáji držím pěsti ať máš vše v pořádku!!............jinak vám holky závidím, že už prcka cítíte, taky se na to těším. :slight_smile: :wink:
31. srp 2009 ve 12:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendul, PPM a rodičák jsou dvě různé věci. PPM je výplata 28týdnů (něco jako nemocenská) a vyplácí jí OSSZ (když jsi zaměstnanec nebo z ochranné lhůty). Rodičák je od data porodu a dobu, po kterou ho budeš pobírat si volíš sama, jak jsi psala a ten vyplácí myslím státní sociální podpora na úřadu práce. Myslím si, že Luca asi nebude mít možnost volby délky pobírání toho příspěvku. Jelikož nemá nárok na PPM, bude asi mít tu "nejpomalejší" formu příspěvku, která je na začátku ve výši 7600kč a pak se to snad snižuje. V práci se s tím setkávám, ale do podrobna to všechno neznám :slight_smile: .
31. srp 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
-----------------------------
2.9.-Piskot(Praha)
2.9.-Lucinka(screening+velký UZ)
3.9.-Iva(poradna)
4.9.-Piskot(UZ 20tt)
7.9.-Lucinka(poradna)
9.9.-Piskot(poradna)
15.9.-Katy(screening+velký UZ)
15.9.-Jájulda(poradna)
16.9.-Jájulda(UZ 20tt)
22.9.-Vendulka(UZ 20tt)

Ahoj holky!!!Tak jsme doma!!!Bylo to super,ale přijela jsem pěkně utahaná a dneska spala až do 11hod!!!
Žanet držím palečky na dnešní poradnu!!!
Jinak já beru za vitaminy Femibion 400 je teda hodně drahý,ale doktorři chtějí abych ho brala nebo spíš mi ho doporučují a pro klid duše ho teda papám poctivě!!!
Lucinko!!!Já jsem na neschopence a mám neomezený vycházky,takže si ji můžeš vzít klidně taky!!Na peníze to vliv nemá!!!Taky jsem na UP a hned jak jsem otěhotněla,tak mě MUDr šoupla na neschopenku a na peníze to bohužel vliv nemá,takže mám nula nula prd!!! :angry:Takže nás živí manžílek :dizzy_face:
No já a pohyby!!!Občas cítím takový kopání je to skoro každý den,ale je to ještě slabý a přes ruku to cítit není!!!Vůbec si nejsem jistá jestli je to ono,ale jelikož se to opakuje,tak to bude asi prcek :slight_smile: V pátek už jdem na ten UZ!!!Už se moooc těším,ale i bojím!!!snad to bude ok a já se zklidním a začnu si to pořádně užívat!!!
31. srp 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jái teda vidím,že jste si dovču užili a to je moc dobře. Zítra ti držíme všeeechny palečky, ať dopadnete co nejlépe a můžeš se snažilkovat.
Vendulko, já přemýšlím a těch 3 letech, že zůstanu doma. Na ty dva roky musíš mít příjem kolem 11 tis. čistého. Teda mám ten pocit.
Piškotku to je prcek. Kope a kope a to je dobře. Na ruku ty pohyby budeš cítit až později. Neboj dočkáš se a pak si někdy budeš říkat, raději ať spinká. :grinning: :grinning: :grinning:
Katy co ta fotečka, kdy ji dáš do albumku?
31. srp 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím vás po víkendu! Jsem nějaká unavená ještě z víkendových oslav :grinning: Ale bylo super, pěkně jsme se nadlábli.
Jáji, to je fajn, že jste si užili dovču, že jsi načerpala nové síly. Držím palečky na tu imunologii, bude to dobrý, věřím v to :wink:
Luci taky tě vítam z dovči! To víš, člověk už blbne se vším, proto ta plodovka. Min. těh. bych to ani neřešila a nevěděla, že je to možný :slight_smile:
Jo Luci, penízky budeš brát až po porodu, musela by si být někde zaměstnaná, aby jsi brala 6-8 týdnu před porodem peněžitou pomoc v mateřství. A taky si myslím, že nebudeš mít volbu a dostaneš mateřskou na 4 roky. A je to 20 měsíců 7600 a pak myslím 3800,- nebo tak podobně. Já doufám, že se změní vláda :grinning: a bude to jak minule 4 roky 7600,-, to jsem ale naivka :grinning: :grinning:
Luci, přeji úspěšný ultrazvuk ve středu, neboj dobře to dopadne, ještě si to pěkně budeš užívat, jo a máš pěkné bříško.
Jajuldo, já jsem slibovala fotku do alba, ale ještě jsem se k tomu nedostala :sweat_smile:
Piškotku taky dobře, že sis užila oslavy.
Já jsem byla dneska v poradna a děs, kolik je těch těhotných :angry: , jinak jsme v pořádku a další poradna 29.9.
31. srp 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Žanetko a ostatní, tak máte pravdu. Byla jsem dnes ptát se na sociálce jak to tedy je. Takže si mám zavolat pro jistotu na OSSZ, ale nejspíš nic nedostanu. Myslím do porodu. Až po porodu rodičák a správně, mateřskou budu mít na 4 roky a mají to tak prý všechny maminky, co 3 roky nepracují!!!Takže i když mi třeba zaměstnavatel drží místo(dávám příklad), ale jsem doma 3 roky s prckem a čekali bychom druhé, tak taky není možnost volby vybrat si, jak dlouho chci být s druhým dítětem doma. Musela bych taky 4 roky. To jsou svině, jinak se to napsat nedá.A přitom mě by teď třeba ty 3 roky stačili. No asi fakt nenaděláme nic.....no tak já se jdu poobhlídnout po nějaké práci přes net, něco na doma, i když moc šancí tomu nedávám. Teď mám třeba do 12ti hod volno a nevím, co dělat, je to nuda!!Dnes jsem se bavila s kámoškou, co dělá v obchodě, jestli nepotřebují nějakou výpomoc do 12ti hod, ona se mi koukla na pupek a říká:a to bys chtěla jít do práce s tím pupíkem? a začala se smát... :unamused: Přítel nás uživí, o to nejde, ještě mám alimenty na holku, tak se to dá, ale já potřebuji něco dělat! Chápete mě doufám. :sweat_smile:
No jinak zítra mě čeká ten UZ, hned dám vědět, jak přijedu, co a jak. :slight_smile:
1. zář 2009 v 09:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsou to potvory ten stát. Hlavně že stále říká vše pro rodinu. Je úplně jedno kdo vládne je to stále stejné. Je fakt, že ty 4 roky jsou úplně zbytečné být s dítětem doma. Stačí ty 3 roky. Zkus se kuknout, třeba něco seženeš najakou tu práce. Já bych taky zbláznila nic nedělat. Sice je to někdy o hubu, ale jsem ráda, že můžu dělat. Teď to budu mít pěkně blbé, páč termín začátkem února a to je období daň.přiznání. Zrovna v tom největším zmatku. No zapojím moje rodiče a tatínka a snad to nějak zvládneme.
Holky, ať dopadnete zítra dobře. :sweat_smile:
1. zář 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Luci do porodu asi na nich nic nevytlučeš. Na tu sociálku si rozhodne skoč,nám třeba tam baba radila ohledně těch variant mateřské. Abych nemusela být 4 roky, tak stačí, když půjde manžel na měsíc na mateřskou a tím pádem on si vybere jakou chce variantu a ta pak platí. No ale nevím, jak to budete mít vy, když jste druh s družkou. A nebo do toho můžete konečně prásknout :grinning:
1. zář 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
-----------------------------
2.9.-Piskot(Praha)
2.9.-Lucinka(screening+velký UZ)
3.9.-Iva(poradna)
4.9.-Piskot(UZ 20tt)
7.9.-Lucinka(poradna)
9.9.-Piskot(poradna)
15.9.-Katy(screening+velký UZ)
15.9.-Jájulda(poradna)
16.9.-Jájulda(UZ 20tt)
22.9.-Vendulka(UZ 20tt)
29.9.-Žanet(poradna)

Ahoj holky!!!S těma penězma je to hrozný!!!Luci taky scháním nějakou práci na doma a nikde nic jsem bohužel nesplašila,tak kdyby si na něco narazila,tak písni!!!Protože peníze z UP mi pomalu nevystačí ani na týden!!!Je to děs!!!
Na zítra Luci držím moooc palečky!!! :wink: My zítra jedem směr Praha na kontrolu s nohou a pro novou várku injekcí :grinning: :grinning:
1. zář 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda to je fakt hrůza!!!! Hele já se ptala a stačí když ukončíš mateřskou 14 dní předem a nastoupí manžel, pak si on zažádá o rodičák a může na něm bejt třeba jen 2 dny a pak to přepíšeš na sebe a oni už nezkoumaj zase příjmy když už byli jednou zkontrolované!!!! To je mazec jak to jde obejít a pak si klidně můžeš zažádat o ty 2 roky za 11600!!!!! A prý to tak fakt funguje!!!!! A nebo si můžeš zvolit i jinou variantu!!!! :sweat_smile: Dne sje mě nějak divně, pobolívá mě trochu bříško tak lenoším!!! :wink:
1. zář 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku málem bych zapoměla, úspěšnou kontrolu zítra přeji :wink:
1. zář 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet!!Děkuju!!!Jen mě ráno zase naberou krev a odpoledne se mě doktor zeptá jak je v kolikátem sem a jak zvládám píchání injekcí,vyfasuju novou várku a pojedem dom!! :slight_smile: Jen se ho zítra musím zeptat jak to bude u mě s porodem!!Jestli můžu rodit normálně nebo mě čeká plánovaný císařák,tak uvidíme co si na mě připraví :grinning:
1. zář 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé holky mám dotaz!!!Nevíte jak je to s prvníma pohybama u prvorodičky,která před tím potratila???Jestli je cítí dřív jako vícerodičky nebo jako prvorodičky???furt se mi totiž nezdá,že bych prcka cítila už od 18tt!!Všude píšou,že je to na prvorodičku brzo!!!Ale když jsem před tím potratila,tak jestli je můžu cítít už tak brzo nebo to na to nemá vliv!!Vůbec netušim :slight_smile:
1. zář 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku tak já si myslím že se v tomhle ohledu se považuj za prvorodičku!!! Jde o zkušenosti s vnímáním pohybů!!!! A to jsi před tím neměla!!! Jinak já měla u Ády první pohyb v 17+3!!!! :slight_smile: Tak proč né ty!!!! Prý taky záleží na to jak je ženská oplácaná nebo vyhublá!!!!! Prostě někdo to má dřív a někdo dýl!!! Tak to zbytečně neřeš, hlavní je že prcka cítíš a je jedno jestli o týdn dří nebo dýl!!!! prostě se z too raduj a užívej si příjemných pohybů- pak už to tak nebude, občas si budeš přát ať dá pokoj- občas to dost bolí!!!! :wink:
1. zář 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ok Vendulko!!!Děkuju :wink:
1. zář 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky hodně štěstí u Dr.!!!! :slight_smile:
2. zář 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

Piskotkovi a Lucince držím palce na dnešní kontroly :dizzy_face:

Holky,teď se tady pár dní neukážu,máme naplánovaný výlet.Odjíždíme zítra a vracíme se v neděli nebo v pondělí.
Takže Ivce na screeningu přeji taky moooooc štěstíčka :slight_smile:
2. zář 2009 v 09:00  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Katy užíj si pěkně výlet, nemáš náhodou posunutý termír porodu? My pádíme ven, malá je k neudržení :confounded:
2. zář 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, tak se hlásím... :slight_smile: Máme vše v pořádku, i výsledky z krve. :grinning: Dr.mi všechno krásně vysvětlila a já se jen usmívala jak měsíček na nebi. :slight_smile: Termín porodu mám posunutý na 9.3.2010. No a už taky vím, co čekáme, protože prcek na nás vystrčil zadek a otočil se a.....je to chlapák. :grinning: :grinning: Na další UZ mám jít ve 20tt, jako na ten velký zase. Ivi držím moooc palečky na zítra!! :wink: Katy krásný výlet přeji. :slight_smile: Dávám i fotečku do alba...
2. zář 2009 v 16:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek