• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
autor
Já už obhlížím a dá se sehnat do 10 tis, sporťák a korbička, autosedačku máme. Musím hledat no. :slight_smile: No já jdu dnes do poradny, ale včera jsem byla ještě preventivně v 8 večer na pohotovosti. Jsem blbec a nemehlo. :angry: Vstávala jsem ze sedačky a zamotala se mi noha do potahu od sedačky. Švihla jsem sebou jak dlouhá, tak široká.Jenže kousek od sedačky máme komodu a já na ni letěla hlavou tak jsem si instinktivně kryla hlavu a víte, jak to dopadlo. Pád přímo na bříško. :confounded: :confounded: Přítel slyšel ranu tak hned přiběhl, já krvavý ruce, protože skříňka mi podřela celé předloktí, zvedl mě a nasranej šel pryč. Já na něj koukala jak blbá. No pak jsme pro jistotu jeli na pohotovost to zkontrolovat, jinak bych asi v noci neusnula, nebolelo mě břicho, jen ty ruce, ale jistota je jistota.No naštěstí prcek v pořádku a já mohla klidně jet domů spát. Jo a kluk je podruhé potvrzenej, zase to bylo hezky vidět, Dr.říkala, že to jde málokdy tak hezky vidět ve 13tt, že teď už můžu s klukem počítat na 100%. :grinning: No v autě mi přítel říkal, že se bál a zároveň byl v tu chvíli naštvanej, že 3 měsíce to odnosím a pak spadnu přímo na břicho... :unamused: Co mám dělat no, to se může stát každýmu, hlavně že je vše dobré. Ptala jsem se, co se tak může miminku stát, když takhle spadnu a Dr. na to, že by se mohla odloupnout placenta od dělohy tím nárazem a to že by nebylo dobré. Já už myslela na nejhorší...tak má tam přece jen nějaký "domeček", který by ho měl aspoň trochu chránit. :confused: Teď jsem brzo vzhůru, protože mě pálí ty ruce a ke všemu kolena mám sedřený o koberec jak malý dítě. :grinning: Promiňte, že jsem se tak rozepsala, snad jste dočetli až sem. :wink:
7. zář 2009 v 06:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Luci ty máš šoky!!! Hlevně že jste oba v pohodě :grinning: a ty ruce budou taky v poho!!! :wink: A že se vám Kubík zas ukáza, tak to máš na 100%,to je fajn!!!!! Tak hlavně na sebe dej pozor a držím pěsti v poradně!!! :wink:
Jo a Piškotku ta placenta na zadní straně znamená, že jímáš jako směrem dovnitř( na děloze směrem ke vnitřním orgánům)! Já ji mám na přední straně-jako směrem ven k břišní straně!!! :wink:
7. zář 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím vás po víkendu :slight_smile: Vendulko krásný kočárek, už se nemůžeš dočkat, až vyjedeš s mimče na první projížďku, že.
Luci, úspěšnou kontrolu dneska přeji a dávej na sebe pozor. Nehody se stávájí, člověk to nedělá schválně, já dokážu si zvrtnou nohu na rovném chodníku :grinning:
7. zář 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
-----------------------------
9.9.-Piskot(poradna)
15.9.-Katy(screening+velký UZ)
15.9.-Jájulda(poradna)
16.9.-Jájulda(UZ 20tt)
22.9.-Vendulka(UZ 20tt)
29.9.-Žanet(poradna)
6.10.-iva(poradna)
14.10.-Piskot(Praha)

Tak Luci!!!Držim palečky na dnešní kontrolu a dávej na sebe pozor!!!Nehody se stávají,ale musíme na sebe teď dávat větší pozor!!!Jéé a gratuluju znovu k potvrzení chlapečka!!!U nás už to ví snad celý Kolín,že čekáme chlapečka!!!Manžel to všude říká a rodiče taky!!!No jo jsou nadšený,tak jim to ani nemám za zlé :slight_smile:Já bych to určitě taky vykecala!!!!
Jo Luci u nás ten 3D UZ fotka stojí myslim,že 400 a video nějak do tisícovky!!!Přesně Ti to řeknu za 4 týdny až se pudem s Matýskem fotit :grinning:
Vendulko děkuju za vysvětlení ty placenty!!!Nevíš jaký to má vliv na co???Nebo je to úplně jedno jestli je vepředu nebo vzadu????
7. zář 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku tak je jedno jestli je placenta vzadu nebo vepředu! záleží na tom jak je vysoko, ale kdybys jí měla dóle tak ti to poví- pak hrozí císař!! Já jsem zvědavá jestli se nám vytáhla, naposledy byla jem 3 cm nad vchodem a to je furt císař, :confounded: bezpečný to je minimálně 5 cm nad vchodem a výše!!!! Jo a Žanet máš ravdu, už ať je leden a můžu vyjet ven!!!! :slight_smile:
7. zář 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ok děkuju Vendulko!!!!Nic o císaři neříkal,tak uvidíme!!!
7. zář 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Luci držím palečky na kontrole, ať je vše v pořádku. Tak to máš dobré, když máš potvrzeného 2 x chlapečka.
Vendulko, kočárek máš krásný. Já sice na trojkolky nejsem, ale je hezký. Já mám ráda klasiku - 4 kola. Ve sněhu úplně optimální. :slight_smile:
Holky, už se těším na příští týden až uvidím mimčo. :slight_smile: Dneska mi jedna paní řekla, že na začínající pátý měsíc nemám žádné bříško. A mezitím já mám břicho jak blázen. U malýho nic a teĎ.... :angry: Tak mě potěšila. Holky, kolik jste přibraly? Vendulko mimo tebe, páč ty jenom hubneš. :grinning:
Katy dlouho ses neozvala, co u vás nového, vše v pořádku?
7. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak holky v poradně vše v pořádku. :slight_smile: 17.9.jdu na krev na triple test a do poradny zas 1.10. A už jsem objednaná i na UZ ve 20tt, to jdu 27.10. :slight_smile: Jajuldo já přibrala zatím 2 kg. A taky občas slýchám, že na to, že jsem 4 měsíc(začátek), nemám žádné bříško...buď to ti lidi nevidí, nebo nechápou nebo závidí. :wink: Nebo srovnávají s někým z rodiny a to je pak konec - naše Maruška měla takový a takový břicho... - no to vždy koulím očima. :grinning: Jo tak holky to jste mě nepotěšili, to já mám placentu dole. :frowning2: Říkala mi to ta Dr.na pohotovosti, že máme dávat pozor při styku, že by to mohlo začít krvácet, ale že to není nic neobvyklého. Že jak se děloha posune nahoru měla by se vytáhnout nahoru i placenta....já jen kývala a nechápala, co to je, no snad to bude dobrý. :slight_smile: Jdeme ven, u nás je krásně. :slight_smile:
7. zář 2009 ve 12:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
9.9.-Piskot(poradna)
15.9.-Jájulda(poradna)
16.9.-Jájulda(UZ 20tt)
17.9.-Lucinka(krev tripple testy)
22.9.-Vendulka(UZ 20tt)
29.9.-Žanet(poradna)
1.10.-Lucinka(poradna)
6.10.-iva(poradna)
14.10.-Piskot(Praha)
27.10.-Lucinka(UZ 20tt)

Luci gratuluju k úspěšný kontrole!!!No já už mám nahoře 4 kila!!!Tak aspoň něco a doktorka ve středu bude mít aspoň konečně radost,že jsem přibrala!!!
No a pupek!!!Mě připadá,že ho mám malej na to,že jedem 21 tt,ale ostatní říkají,že mám nádherně velký pupík,tak nevím,i když je pravda,že pokud si vezmu něco hodně volnýho,tak se to dá ještě přehlídnout,ale jak mám na sobě upnutý tričko,tak to nepřehlídne nikdo
:slight_smile:
7. zář 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci je fajn že jste OK! :grinning: Já doufám že za 14 dní mě Dr pochválí a něco konečně přiberu, ale zatím to tak nevypadá!!! Jinak mě už teď příjde že mám pupík stejně velkej jako při Ádo(rozdíl byl v tom že začal teď růst dřív), a taky mě říkaj že mám malý bříško! :slight_smile: Ale asi každej má jinou představu o tom jak má těhotná vypadat! :wink: Ale ze mě asi nikdy kulící se, oteklá, funící koule nebude, zaplaťpámbů :slight_smile:!!!!
7. zář 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte tak jsem opět v 6 vzhůru a už nemůžu zabrat. :frowning2: Chtěla jsem se zeptat něco ohledně těhotenské průkazky....jak tam máte ty 3 kolonky na vyplnění od doktorů, co tam máte? Obvoďáka, zubní a? Mě tam napsla Dr.plicní, ale když jsem byla u obvoďačky, tak na mě hleděla, že to vidí popvé, že si myslí, že to ani nemusí být. Tak kdyby to nemuselo být tak mi to tam Dr.(ženská) nepíše, ne. Bylo tam tedy napsané původně HIV, Dr.to přeškrtla a napsala plicní. Jak to máte vy?
8. zář 2009 v 06:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci tak mě kolonku plicní proškrtli- tak nikam nejdu. A mám tak jen obvodního a zubní!!! A odběry na HIV, žloutenku a ostatní dělaj s odběrem v tom 16tt!!! Já jdu k zukbí zítra, a k obvodnímu ve čtvrtek na kontrolu po tom Penicilínu a snad už mě to potvrdí!!! Nevím, myslím si že plicní je přežitek, s Ádou jsem tam taky nebyla!!!! A ani na EKG!!!! Tak nevím jestli mě tam teď pošlou!!! :wink:
8. zář 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jsi teda pěkný ranní ptáče!!! :slight_smile: Já teda vstávám kolem 7, nasnídat, oblíknout, odvést Ádu do školky, a teď už jsem doma sama a mám klid!!!!! :wink:
8. zář 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já taky vstávám kolem 6,30. Nejdřív kolem sebe a pak kolem malého a pak šup do školky. :sweat_smile:
Vidíte, já ani nevím,jestli tam mám to plicní napsané. U Daňulky jsem byla, ale teĎ nevím. Na tom plicním to není žádné vyšetření, ale jen se podívají do počítače jestli jste neměli TBC nebo nejste vedené v registru nebo něco takového. Zubní a obvoďáka mám taky. Sice nevím, proč se to do průkazky vůbec uvádí. :unamused: Ale Luciienko na plicní se dřív chodilo, tak se mi nezdá,že to obvoďačka viděla poprvé.
8. zář 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojka, gratuluju Lucce k úspěšné kontrole :wink:
Mám takovej návrh na vylepšení doktorské postupky. Teď už většinou víme TP a už máme i tři konkrétní děti (Kubíka, Matýska a Sofinku) tak by nám to tam Piškotek mohl dopsat ať máme přehled kdo kdy bude rodit a koho - co vy na to ? Postupně tyto informace můžeme doplnit u všech :sunglasses:
A jinak mám intimní dotaz ohledně sexu, snad to nebude moc nevhodné. Kamarádka mě vystrašila, že když chlap během těhotenství ejakuluje do ženy, je možné že tím dojde k narušení plodových obalů. Sex zakázaný není, ale nesmí se do nás dostat prý sperma - už jste o tom slyšely ? Naopak poslední měsíc před porodem to zase doporučují, aby se tím porod třeba i nastartoval... tak nevím, přijde mi to divný. Jak to asi dělali dřív ? Ale bojím se to podcenit a všechny máme nepřijemnou zkušenost, takže doufám, že chápete jak jsem vyplašená...:sweat_smile:
8. zář 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi tak já měla rizikový i u Ády a buď nám sexík úplně zakázali(otvírala jsem se), nebo nic jinýho !!! Ve spermatu je v malém množství jako příprdní látky ( úmělou dávaj na vyvolání porodu- jiná koncentrace), která pomáhá uvolňovat čípek!!!!( musí se tředa 3x a víckrát denně- jinak to nemá vliv :wink: ) A je důležitá i ta námaha pro ženskou!!!! Ale v žádným případě nenarušuje plodový obaly!!!! Já jen vím, že nám, už před tím doporučili bezpečnou polohu( nepsala jsem to už???), vzhledem k rizik. těhu!!! :slight_smile: Tak buď v klidu a neplaš se!!!! :slight_smile:
8. zář 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky Vendy - taky si myslím že je to nesmysl, ale raději se ptám :slight_smile: 3x denně to rozhodně nehrozí :grinning:
8. zář 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Lucinko velká gratulace k úspěšné kontrole! Holky, já tomu teda moc nerozumím, první jste psaly, že máte velké břiška a teď už nic? Já si teda připadám jako, kdybych měla jít rodit :unamused:
Ivi, tak o tom jsem neslyšela, v těhotenství u Adrianky manžel normálně do mě ejakujoval a nic se nedělo, nebyl z toho žádný problém, ješte týden jsem přenášela :grinning: , ale je pravda, že ke konci, už jsme moc nesexovali.
8. zář 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Žanet ze začátku to tak fakt bylo, ale teď bych řekla že je to tak jak s Ádou!!! Měla jsem fakt malý bříško!!! Zkusím najít nějakou fotku před porodem s Ádou!!! Taky si přidej foto ať vidíme jak rosteš!!!! :slight_smile:
8. zář 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No mě fakt obvoďačka říkala, že o tom neslyšela, že by někdo na plicní chodil... :confounded: Tak se zeptám gynek.,jestli tam musím - čekat někde v nemocnici se mi teda nechce. :wink: Iva má dobrý tip na vylepšení postupky. :slight_smile: Jen jestli si s tím dá Piškotek práci. :grinning: Žanetko my jsme psali, že máme velké bříška, ale že okolí si myslí opak, že se jim zdají malé. :grinning: A já přitom s Kájou ve 14tt neměla ani deko na břiše navíc a teď jsem jak s kájou v 5 měsíci. :grinning: Našla jsem fotku, jak jsem vypadala před porodem Karolínky, tak se jukněte jestli chcete, po nějaké době ji smažu. Je to masakr, teď když se na ty fotky dívám pozpátku. :grinning: Vendulko přihoď fotky, taky se ráda podívám. :wink:
8. zář 2009 v 10:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
9.9.-Piskot(poradna)---------------------------------------------21.1.2010----Matýsek
15.9.-Jájulda(poradna)
16.9.-Jájulda(UZ 20tt)
17.9.-Lucinka(krev tripple testy)----------------------------10.3.2010----Kubík
22.9.-Vendulka(UZ 20tt)
29.9.-Žanet(poradna)
1.10.-Lucinka(poradna)----------------------------------------10.3.2010---Kubík
6.10.-iva(poradna)-----------------------------------------------16.3.2010--Sofinka
14.10.-Piskot(Praha)--------------------------------------------21.1.2010----Matýsek
27.10.-Lucinka(UZ 20tt)----------------------------------------10.3.2010---Kubík

Tak holky!!!Myslíte to takhle nebo to mám udělat jinak!!!!Stačí napsat jak a já to zkusim vykoumat!!!Ráda to udělám!!!A nebo pak dělat těhu postupku týkající se přímo porodu!!!To by bylo možná lepší!!!Můžu jí klidně dělat já taky a nebo jestli se toho některá z vás zhostí!!!Je mi to jedno,ale je to výborný nápad Ivčo!!! :wink:
Luci!!!!Teda ty si,ale měla pupek před porodem!!!To snad ani není možný!!!Jsem zvědavá jak budu vypadat já!!! :grinning:
Jinaky my a sex!!Abych řekla pravdu,tak já na to teď náladu skoro nemám,tak manžu pěkně zanedbávám chudáčka :slight_smile: ,tak se musím trochu polepšit!!!
8. zář 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo to je dobrý nápad s tou postupkou. Jen bych ji asi udělala zvlᚍ. My zatím nepřemýšlíme nad tím, že by jsme si nechali říct pohlaví. Každopádně to budu Lukášek nebo Ellenka.
Luci měla jsi pupíka pěkného. Ale myslím, že je to normální velikost. Já jsem přidala taky do albumku pupík asi týden před porodem. Luci pěkně jsi pak zhubla, že?
Holky, já mám na sex chuť normálně. Akorát moje drahá polovička je teď už přes týden pryč (4 týden v PRaze). Vyhlídky na zlepšení jsou až na příští týden.
8. zář 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Luci tys tade měla pupík!!!! A kolik jsi přibrala?? Asi dost co??? Skoro bych tě nepoznala!!! :wink: :wink: A už tam mám fotku, je to focený asi 10 dní před porodem!!! :slight_smile:
8. zář 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teda Jajuldo ty jsi vypadala úplně jinak!! :wink: Vendulko asi jsem slepá tvoji fotku zatím nevidím, možná ji tam teprv vkládáš...no já přibrala u Káji 23kg, což je dost.Vždy jsem měla tak 55kg a teď jsem měla těch 60 furt. No ale po porodu se mě kila ještě asi rok drželi, než jsem opravdu omezila jídlo a začala jezdit na kole. Předtím jsem klasicky po malé všechno dojídala, včetně sunárku, mňam. to se ty kilečka drželi. :grinning: A pak jsem se rozešla s Karolínky otcem a kila šla dolů sama. Pak, s novým přítelem se kila zase nabrala, protože spokojenýmu člověku chutná. :grinning: Aspoň u mě to tak je. No a po potratu zase kila dolů....jako na houpačce. Ale teď už se hlídám, nechci být opět jako soudek a nevylézt schody jen funět... :grinning:
8. zář 2009 ve 13:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jé Vendulko už jsem to našla. :grinning: Ty si hubeňour!!!!!! Jen bříško bylo...takovým závidím. :cry:
8. zář 2009 ve 13:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhu postupka :wink:
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------???
Jájulda-------------5.2.2010-------???
Lucinka------------10.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------???
Iva------------------16.3.2010------Sofinka
Katy----------------19.3.2010------???

A co takhle holky??????Nebo ještě myslíte jinak????
8. zář 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Jajuldo tys fakt byla úplně jiná!!! Ale pupík hezkej!! :slight_smile: No já přibrala jen 6Kg a když jsem šla z porodnice tak jsem měla -2Kg od normy!!! Piškotku myslím že je to dobrý!!!! :slight_smile:
8. zář 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
a vezmete si některá na starost těhu postupku nebo si ji mám nechat já???
8. zář 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Postupka je dobrá.Můžeš tam dopsat i jména, která chceme, ikdyž nevíme co to je. Jak to tak vypadá, tak budeš Piškotku dělat asi obě. :grinning: :grinning:
Jo holky, přidala jsem do albumku náš kočárek. Leží v něm Daňulka, ale nový kupovat nebudeme. :slight_smile: Jde z něj udělat i sporťák a dát i autosedačka.
8. zář 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, máš velkou pochvalu za excelentně splněný bojový úkol - myslím, že to může být v jedné tabulce, všichni se s tím srovnáme a u Jajuldy a případně ostatních, které chtějí mít pohlaví jako překvápko dej obě jména a je to :sunglasses:
Teda holky vy mě s těma předporodníma bříškama děsíte !!! :sweat_smile: jestli takhle taky narostu (což se dá předpokládat), tak se asi ani nehnu. Mamča přibrala pokaždý 30 kg :angry: - já mám teda zatím nahoře 2kg. Jak se dá fungovat s takovou zátěží na "přídi" ? :dizzy_face: To je na nobelovku ne ?? :grinning:
8. zář 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek