• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Luci máš fakt solidní pupík - to už neokecáš :sunglasses:
10. zář 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji hezké ráno všem. Lucinko máš krásný pupík. No jo taky jsme už poskočily a máme už kusanec za sebou. Piškotek, Vendulka už mají půlku za sebou a mě to čeká coby dup. :grinning:
Ivčo taky přidej pupík, ať vidíme jak rostete se Sofinkou. :slight_smile:
Piškotku taky už se těším na menší nákupy. Teda pokud bude vše v pořádku. Já už pomalu začínám řešit dárky na Vánoce. :angry: Né že bych byla šílenec, ale někde jsou slevy a pro malého aby měli co chci.
10. zář 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky už jste to četly o těch změnách dávek, co chystá vláda ? Doufám, že to neprojde... Porodný o 3000 míň, mateřská o 20% míň, seškrtali i rodičák a přídavky, prostě všechno :angry: A jen na rok 2010 - takže pro nás nejbolavější bude porodný a mateřská - ach jo.... doufám, že je to jen plácnutí do vody a neschválí to ! :sweat_smile:
10. zář 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo nic jsem nečetla. :rolling_eyes: :rolling_eyes: Kde jsi se to dočetla? Hlavně že takový ty hesla, vše pro rodinu, to je naše budoucnost - HAHAHAHAHA. Samý keci. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :astonished: :astonished:
10. zář 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsou předvolebná cancy těch co dělají kampaň, ale tyto "lahůdky" nám připravuje Fischerova vláda a mělo by se to týkat jen roku 2010. Jako protikrizové opatření. Ale snad to neprojde sněmovnou, kde sedí socani (mohli by být alespoň jednou užiteční a skrečnout to...
http://www.novinky.cz/domaci/178618-vlada-odkyvla-schodek-rozpoctu-230-miliard-skrty-v-podporach-odlozila.html
http://domaci.ihned.cz/c1-38270760-novy-janotuv-plan-nizsi-prispevky-na-deti-i-porodne-mene-nemocnym-mensi-ulevy-pro-firmy
10. zář 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teď jsem dočetla ten článek od Ivi, to jsou zmetci!!!!!Snad to neprojde!!!Jajuldo šílenec nejsi, já už mám dárek pro babičku. :grinning: Jdu do města tak zatím...
10. zář 2009 v 10:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Piškotku velká gratulace ke kontrole, je fajn, že jste dapadli na jedničku :slight_smile:
Luci, tak to je bomba to tvoje bříško :grinning: , tak to moje už mi nepřipadá divný :grinning: :grinning: :slight_smile: Ivi, tak článek jsem si taky přečetla, no aby ti blbci ubrali sobě. No jo, budeme muset porodit a šup zpátky do práce :angry:
10. zář 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
-----------------------------
15.9.-Katy(screening+velký UZ)
15.9.-Jájulda(poradna)
16.9.-Jájulda(UZ 20tt)
17.9.-Lucinka(krev tripple testy)
22.9.-Vendulka(UZ 20tt)
29.9.-Žanet(poradna)
1.10.-Lucinka(poradna)
6.10.-iva(poradna)
7.10.-Piskot(poradna)
14.10.-Piskot(Praha)
27.10.-Lucinka(UZ 20tt)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------???
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------10.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------???
Iva------------------16.3.2010------Sofinka
Katy----------------19.3.2010------???

Teda holky!!!Jestli to vláda schválí,tak jsou to pěkní idioti!!!to jsou stejně,ale přece nebudou tak vymaštěný,aby šáhli na porodný atd...
Tak já se chystám v sobotu na těhotenský plavání!!Je u nás kurz!!!Mám ho povolenej jak od gyndy,tak z Prahy skrz nohu,tak jsem ráda a vyrážim!!!Stojí to na hoďku 40kč a je to u nás na plavečáku každou sobotu,tak budu pravidelně chodit!!!Už se těšim:slight_smile:
Holky!!!Vy co už máte mimčo,mám dotaz!!Jakou mám koupit kosmetiku na mimčo!!!Vůbec netuším je jich tolik,abych nekoupila zase nějakou špatnou,tak poraďte jaká je dobrá!!A co se vůbec všechno kupuje!!!
Dneska máme právě namířeno pro chůvičky a asi mrknu po kosmetice!!! :wink:
Na konci září mi manže vymaluje nově ložnici a dáme tam novej koberec a už tam pomalu začnem připravovat postýlku!!!Přebalovák si dám do obýváku,ten mám hodně velkej,tak se mi tam v klidu vejde!!! :slight_smile:
10. zář 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, já jsem používala a požívám kosmetiku Johnson. No upřesním to. Na koupání gel a na maštění na pokožku jen obyčejný olejíček co je k dostání v lékárně (jen si teĎ nemůžu uvědomit jaký to je). Na zadeček rybilku a určitě bepanthen (na jakékoliv vyrážky, flíčky na mimču a sobě na prsa). Bepant.používám furt malému na zadek, když ho po vykakání bolí nebo na pusu. Taky je dobrá obyčejná indulana modrá na promaštění. Plenky a ubrousky na zadek jsem používala Pampers. A k té chůvičce. Měli jsme ji taky, ale byla naprosto zbytečná. Mimčo v noci spí s tebou v pokoji, takže ho slyšíš a přes den taky. Prostě každé zabroukání tě vzbudí, neboj.
10. zář 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, v každé porodnici používájí jinou značku kosmetiky, asi sponzoři nebo co a oni ti i doporučí. Já jsem taky používala Johnson, ale slyšela jsem, že některé citlivější děti můžou být na ni alergické. Na opruzeniny se to musí občas prostřídat značka, nebo si na ni tělíčko zvykne a pak se to moc nehojí. Používala jsem taky bepanthen a penaten od Johnsona. Jo a to plavání budeš mít príma, taky bych si dala říct, ale u nás nic takového není, vím jen o gravijóze.
10. zář 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a my jsme chůvičku neměli, v noci máš mimčo u sebe, jak píše Jajulda a beztak toho moc nepospíte ze začátku :grinning: a my jsme toho moc ani nepospali přes den, tak 3/4 hoďky po kojení. Jinak to byl takový kolotoč, kojení, přebalování, procházky..... :grinning:
10. zář 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky bezva podprsenky pro těhotné a kojící mají na mimibazaru. Jedna zhruba za 150,- což je úžasná cena. Já ji poprvé koupila za 600,-Kč. A taky jsem si tam koupila pro těhulky 2 halenky a jedno tričko vše za 400,-. Super né?
10. zář 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele tak mě říkali, že si mám kosmetiku na mimi vzít už do porodnice aby so zvykalo hned ta tu co bude mít doma!!! Jinak na Jonson jsem slyšela že je dost alergizující( a ne zrovna levnej)!!! Já používala Dětskou kosmetiku od Alpy!!!! Maj koupel, mejdlo, šampón, olejíček i krám na zadeček!!! A hlavně je to cenově přijatelný- ne jako ostatní značky!!!! Jinak na zadeček určitě Rybilku a Bepanthen a ten i pro sebe na prsa- byla jsem s tímhe mooooc spokojená!!! Jinak k těm mateřským je to fakt hrůza, ale po provdě si myslím, že teď před volbam nikdo nebude chtít udělat tak nepopulární věc?! A když to nechaj po volbách, tak to od noýho roku nestihnou!!!! Tak musíme doufat, že to dopadne pro nás líp!!! :slight_smile:
10. zář 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, kéž bys měla pravdu s těma mateřskýma, ale toto navrhuje provizorní vláda, která za chvilku končí, té je to jedno, jsou to úředníci. A každej páprda po volbách pak může říkat, že zrovínka on byl proti... Ale věřím že to musí odklepnout i poslanecké sněmovna a tam už sedí strejdové, kterým na volbách záleží. Takže i když to vláda schválí, kluci v PS to můžou shodit (což bych jim důrazně doporučovala :grinning: ) a je fakt že nová vláda už změny od 1.1.10 udělat nestihne... :sunglasses:
10. zář 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky děkuju!!!Tak já tu kosmetiku nějak vyberu!!!Na ten Joshon jsem právě četla,že může být alergující,tak zkusim vybrat něco jiného!!
No my chůvičku kupovat budem!!!Bude se nám hodit!!Když pojedem na chalupu,tak mimčo bude spát uvnitř a my venku sedět asi u krbu,tak abysme ho slyšeli nebo když někam pojedem!!Určitě ji dost využijem!! :slight_smile:
Jo a ten Bepanthen a rybilku určo koupím!!!
10. zář 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku já měla chůvičky taky od začátku a plně jsem ji využívala!!!! :slight_smile: Ne zrovna v bytě( tam jsme bydleli od Ádova 1/2 roku) ale třeba u našich nebo když jsme jeli s ádou a se známejma na hory( neměl ještě rok) tak spal na hoře a mi se byvili dole!!!!!!A pak na baráku je to fajn- Áda spal na zahradě a já doma uklízela nebo obráceně!! A teď když máme patro tak to bude v provozu od začátku!!! :slight_smile: Ale opravdu ti budou stačit nějaký obyčejný( video nepotřebuješ- slyšíš všechno!!) já mám Phylips ale ty levný( bílo-modrý) stáli kolem 400Kč a myslím, že do dnes tak nějak stojej!!!!!! Maj 2 frekvence+ zesilování, 2 nabíječky, 1 síťovej adaptér a jsou obě na AAA raterie!!!! Moc jsem s nima byla spokojená a za ty prachy?!!! :slight_smile:
10. zář 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko!!Díky za tip!!Určitě nechci ty s videem,to je zbytečný a nějaký drahý taky nemusim,stačí obyč hlavně když budou fungovat!!! :wink:
Koukám na nějaký na aukru,tak uvidím!!!
10. zář 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ještě k těm chůvičkám. My jsme měli dvě, jedna Philips přestala fungovat a druhá - nevím co to bylo za značku, tak na tu jsme chytali signály a lidi skoro v celém baráku. Tak nevím.
11. zář 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Piškotku tak my jsme bohužel ten případ, komu Johnson nesedl. Používali ho na děti už v porodnici a Kája měla furt takový tečičky po celém těle. Přijela jsem domů, změnila kosmetiku a v pohodě!! A já ho taky nemůžu mít, po koupání mě strašně svědí kůže po tom. :unamused: Já jsem používala klasika Bepanthen - u nás si ho musíš vzíti sebou do porodnice už - a pak kosmetiku Bubchen, přehlasované U. (jako v němčině). Není drahá ani levná, tak akorát a opravdu stačí kapička na to miminko, dlouho to vydrží. Pak, jak byla větší, jsem používala obyč. jako Vendulka, myslím ta Alpa to byla. :grinning: Plinky ze začátku pampers a pak Tesco, i ubrousky tesco. :slight_smile: Každému vyhovuje něco jiného, stejně se pak zařídíš podle sebe. :wink: My jsme měli největší výdaje za mléko, kojila jsem jen měsíc, to peníze jen lítali. :angry: Ale člověk nenadělá nic. :sweat_smile: Žanetko dej do alba nějaký aktuální fotky, ať se taky můžu podívat. :sunglasses: Jo Piškotku já mám termín porodu zatím 9.3., ale ono je to celkem fuk, stejně myslím, že to nebude na čas. :grinning: Jinak by jsme mohli dát někde sraz co, než všechny odrodíme, pak už by to nešlo vůbec myslím. :grinning: Jen by to bylo asi těžké, když je jedna z Kolína, druhá ze Svitav, Zlín tam myslím je...jé bych se musela podívat, kdo z kama je. :grinning: Vendulka a Svitavy, to je jasné, tama jezdím každý měsíc, tak si vzpomenu. :grinning: Jo teď jsem se dívala, Žanetka je z nového Jičína, to ani popravdě nevím, kde je. :slight_smile: Bych se musela podívat do mapy. :grinning: No nic, já jdu vařit tak zatím ahojte
11. zář 2009 v 10:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Která pravidla porušuje: | Zruš Doktorská postupka
15.9.-Jájulda(poradna)
16.9.-Jájulda(UZ 20tt)
22.9.-Vendulka(UZ 20tt)
29.9.-Žanet(poradna)
1.10.-Lucinka(poradna)
6.10.-iva(poradna)
7.10.-Piskot(poradna)
14.10.-Piskot(Praha)
27.10.-Lucinka(UZ 20tt)

Těhu postupka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík

Tak já zkusim koupit ze začátku ten Bubchen!!Luci a ten koupim normálně i v drogerii nebo musim do lékárny???
Ty chůvičky jsem zvědavá co vyberem!!Včera manža přijel dlouho z práce,tak jsme nejeli,ale máme jet dneska!!!
Jééé holky nakupujete některá na aukru???Já tam včera vyhrála úžasnej kabátek a lacláčky na malýho!!!Až přijdou,tak je dám do alba!!!Jsem z nich nadšená!!Hlavně z toho kabátku :grinning:
Pro ten sraz bych byla!!!!Bylo by to super poznat se konečně osobně,ale museli bysme se pořádně domluvit a vybrat třeba penzion někde na půli cestě každé nebo to prostě nějak vykoumat!!!Co vy na to???Myslim,že by to stálo za to!!!Protože až porodíme,tak těžko budem pořádat nějakej srazík,leda až by prckové trošku povyrostli!!!Teď je nejlepší období uspořádat sraz,tak to zkusíme nějak vykoumat???Co myslíte??? :wink:
11. zář 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé tan srázek by byl faj!!!! ale kde??? :slight_smile: Luci ráda tě uvidím, když budete mít cestu!!!! :slight_smile:
11. zář 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky tak jsem koukala do mapy a asi mám místo srázku!!!! Každá napište jak to máte daleko do Olomouce?!!! Jen Piškotka to má nejdál :unamused: !!! Iva to má po dálnici kousek, já taky, Lucka, Žanet a Jejulda to maj taky v pohodě?! Jem Piškotka!!!! :wink: Nebo máte lepší místečko? :slight_smile:
11. zář 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile: ,

nějak teď nestíhám,tak alespoň dávám vědět,že jsme o.k.. Malé jsem dnes viděla na UTZ,byla jsem na gyndě kvůli alergii a udělali i sono),pěkně sebou házelo :dizzy_face: :grinning: a prý je vše v naprostém pořádku :slight_smile: .V úterý mě čeká screening,tak snad i ten bude v pořádku,jinou variantu si ani nechci připouštět.
A už se pořádně kulatím,hlavně večer si připadám jako vyvržený vorvaň :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Děje se tady něco nového?
11. zář 2009 v 18:33  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Piškotku ten Bubchen jsem kupovala vždy v lékárně, mají to skoro všude a je celá řada toho...od koupele po mastičky "na prdel". :slight_smile: Joo já mám Olomouc kousek tak by to šlo. Tak počkáme na vyjádření ostatních holek ať něco navrhnou a uvidíme....Katy to je dobře, že jste v pořádku! :wink: V úterý bude taky vše o.k., uvidíš. :wink: A co ty Jáji, jak jsi dopadla???Já jdu s malou uklízet pokojík ať si může za chvíli jít lehnout tak pro dnešek se loučím. :dizzy_face:
11. zář 2009 v 18:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Olomouc je skvělá volba a je to krásný město - je to na Piškotkovi :grinning: Jen prosím co nejdřív než začne sněžit a náledí nám to bude komplikovat :sunglasses:
Katy, jistě že bude všechno OK - a gratuluju k sonu je to úžasný vidět toho cirkusáka, co ti bydlí v bříšku že ? :dizzy_face:
12. zář 2009 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Genetika prokázala, že mám Leidenskou mutaci, což je porucha srážlivosti krve :frowning2: . V podstatě asi to samé, co ma Piskot. Momentálně mě to na životě neozhrožuje, ale v těhotenství se tento stav mnohanásobně zhoršuje a dochází k potratům. Což byl asi můj případ. Jsem objednaná u hematologa, ale to je až za měsíc, kde mě budou dále vyšetřovat. Pak se uvidí, jestli budu dostávat léky nebo si taky budu píchat injekce do břicha :frowning2: . Jsem z toho dost špatná, nějak si na tuto skutečnost nemůžu zvyknout ... Nejvíc mě mrzí, že to snažení asi opravdu budu muset odsunout na příští rok.
12. zář 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji já vím, že se mě to lehce řekne, ale je moooc dobře, že víš co se děje!!! Hlavní je, že dakší Těhu je možné a o to jde!!! :wink: Neboj zvládneš to i třeba ty injekce!!!! Tak počkej co ti řeknou na ty hematologii, ale určitě bych jim řekla, že chci brzo otěhotnět aby věděli na čem jsou!!!! Tak ti držím pěsti, aby jsi už měla jen samé kladné zprávy a brzo se mohli začít snažilkovat!!! :slight_smile:
12. zář 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
15.9.-Jájulda(poradna)
16.9.-Jájulda(UZ 20tt)
22.9.-Vendulka(UZ 20tt)
29.9.-Žanet(poradna)
1.10.-Lucinka(poradna)
6.10.-iva(poradna)
7.10.-Piskot(poradna)
14.10.-Piskot(Praha)
27.10.-Lucinka(UZ 20tt)

Těhu postupka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík

Ahoj holky!!!Tak mě Olomouc neva!!!Mám v Prostějově strejdu,tak bych jela k němu a od něj do Olomouce!!!Takže žádný problém!!! :wink:Stačí dohodnout datum a ostatní a já můžu vyrazit s baťůžkem směr Olomouc!!! :grinning:
Jáji tu Laidenovu mutaci mi taky vyšetřovali!!!Tu nemám,ale dá se říct,že mám něco obdobného!!!Nemusíš mít strach,otěhotnět se s tím dá úplně v pohodě jen Tě čekají injekce v těhu jako mě a taky je ta mutace dědičná,tak počítat s tím,že ji bude mít i prďola,ale to Ti určitě řekli!!!
Je to nepříjemná nemoc,ale dá se s tím v klidu žít a mít děti,tak nesmutni a hlavu vzhůru,hlavně,že na to přišli a další těhu už bude určitě úspěšnější!!!Věřím tomu!!!Teď si Tě pořádně ohlídají jako mě!!!! :wink:
Katy!!!Držím palečky na screening a pak dej vědět!!!Udělali jsme těhu postupku jestli si koukala,tak písni jaká máte jména pro prcka a já Tě doplním pokud chceš!!
Jinak už víme tři pohlaví miminek!!!Já a Lucinka budem mít chlapečka a Ivča holčičku a na zbytek netrpělivě čekáme!! :grinning:
12. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jáji tak asi se budu opakovat, ale aspoň že to dopadlo takhle, víš, že budeš mít děti, jen tě budou hlídat nebo ty injekce přinejhorším, držím palce ať si k vám to miminko brzy najde cestu!!! :wink: No tak jinak ještě musíme počkat na vyjádření Jajuldy a Žanetky, jestli by to šlo v tom Olomouci a kdy jim to vyhovuje, obě mají prcky tak kdy by jim a vám ostatním to samozřejmě pasovalo. :grinning: Já se podřídím. :grinning: Jdu dělat večeři....uf, se mi nechce, počasí tak na spaní. :sunglasses:
12. zář 2009 v 18:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, přesně jak píše Vendulka - hlavně že víš na čem jsi. Nejistota je ještě horší. Takto má tvůj "démon" konkrétní jméno a víš s jakými zbraněni s ním bojovat. Asi jsi smutná z toho, že sis myslela že jsi úplně zdravá a oni přecejen na něco přišli. Ale zásadní je, že zdravé dítě mít můžeš, byť s komplikacema a omezeníma... Je tady na koníkovi téma Lehce cynická diskuse idiopaticky neplodných, to mi připadne mnohem horší. Neví jaká je příčina ale dítě mít nemůžou nebo hned potratí. Mám kamaráda, kterej je 2 roky nemocnej a nemá diagnózu, je neustále ve stresu, bere léky na příznaky, ale příčinu nikdo nezná, je mu špatně, musí hodně spát a ta nejistota ho ničí. Nemá do ničeho chuť, život ho nebaví, neumí se s tím srovnat. Vím, je to chlap a nechce otěhotnět, ale snažím se ti říct, že teď už víš na čem jsi a můžeš se s tím vyrovnat. Další měsíc posunutí snažení je nepříjemnej, ale rozhodně to za to stojí. Dobře se na to připravit a ohlídat si rizika, než by sis měla znovu projít ztrátou... Myslíme na tebe, drž se a napiš !! :wink:
S tím srazem, doufám, že berete v úvahu pracující a bude to v sobotu ! :grinning: Myslím že i prcky líp udáte na hlídání o víkendu než v týdnu.... :dizzy_face:
13. zář 2009 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek