• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ahoj Katy!!Jsem moc ráda,že se konečně ozýváš!!!!Už jsme se o tebe báli!!Mooc gratuluju k chlapečkovi!!To kožní onemocnění mě mrzí,ale hlavně,že jste jinak v pořádku na tom záleží!!!
Co je to ten SLO syndrom??O tom slyším poprvé??
27. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smith-Lemli-Opitzův syndrom,autozomálně dědičné genetické onemocnění,miminku chybí cholestrol,který je velmi důležitý k duševnímu i fyzickému vývoji.V některých případech je to neslučitelné se životem.
Naštěstí je to u nás naprosto v pořádku :dizzy_face:
27. říj 2009 ve 13:54  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katy, hlavně že je prcek zdravej, s kožníma problémama se dá žít, tím spíš že je to kluk, u holky by to asi vadilo víc, ale uvidíš, třeba se ta nemoc ani nerozjede a nebo tím, že to víte na ni budete moct hned reagovat a potlačit to co nejvíc... :wink:
27. říj 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, tak nejdřív Žanetko, máte krásnou fotečku! :wink: Katy vítám tě zpět a gratuluji k myslím dobrým výsledkům!! :wink: :wink: Já byla dnes před kontrolou nervní jak nikdy, šli jsme prvně na půl 11 na genetiku...měla jsem jakousi odchylku, takže riziko na downa 1:200. Už po telefonu mi říkali, že se mám připravit na odběr plodové vody, no strašně nepříjemná doktorka, co jsem s ní volala. Na genetice jsem chytla naštěstí jinou Dr., ta byla super. Vše mi vysvětlila, že mě do odběru plodové vody nemůže nikdo nutit a když jsem jí říkala, že až na základě ultrazvuku se rozhodnu, zda půjdu na odběr či ne, ptala se proč. A já protože tak jsem to měla i u Káji, že ultrazvuk byl špatný a tak jsem šla předtím na tu plodovku, ale že mě do konce těhotenství táhlo a pobolívalo bříško. A ona na to, že to je pravda, že po odběru má mnoho žen tyto komplikace, že se musí jíst každý den hořčík a 3 dny ležet...no zkrátím to...v půl 12 jsme šli na ultrazvuk a tam taky super doktorka, přečetla si v papírech, že zvažuji odběr plodovky. No na ultrazvuku vše v pořádku, přímo na jedničku říkala, a že by se ten Down poznal. :slight_smile: A že už ve 13tt to bylo o.k., a že se k těm testům připočítává správně i ultrazvuk. Tak mi to tam spočítala a že když k tomu připočítá i ten ultrazvuk, je výsledné riziko Downa o mnoho nižší a že jsem v normě. :grinning: Samozřejmě jsem stále přemýšlela, jestli jít nebo nejít na tu plodovku, ale na ultrazvuku se usmívala a povzbuzovala mě, tak by to mělo být dobré. Do závěru zprávy mi napsala: Dle genetiky podrobnější ultrazvuk - VVV nenalezena. :grinning: Jejda já tu píšu pátý přes devátý, jsem ještě plná dojmů, před chvílí jsme teprv přijeli. :slight_smile: No a kluk to opravdu bude a fotečku taky mám, zítra ji sem vložím. Tak zatím ahojte, krásný večer všem přeji... :wink:
27. říj 2009 v 18:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy gratuluji k úspěšným výsledkům. Jsme rády, že ses mezi nás vrátila. Už jsme měly starost.Lupénka není nic vážného. S tím se dá úplně v pohodě žít. A jak píše Ivča, není jasné, že propukne. :sweat_smile: Takže další chlapeček? Já doufám, že u mě to bude holčička, aspoň někdo by to prolomil. A já bych chtěla někoho kdo by mi pomáhal. Mít 3 kluky doma.... :slight_smile: :slight_smile: nezbláznila bych se, ale přece jenom. Úpřímně nejhorší dítě je manžel. :grinning:
27. říj 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak teda postupně Žanet krásná fotečka!! :grinning: Katy je dobře že jsi se zase ozvala, a tvoje obavy chápu! Je pravda že u kluka se na určitý věci tak nekouká!!! A kožní onemocnění není zas tak něco šíleného, a ještě to nemusí být na 100%!!! Jinak gratulace k chlapíkovi!!! :grinning: :grinning: Luci vidíš já ti taky říkala, že to bude podle toho sceeningu v 1 trim. v pohodě!! Je moooc dobře, že ti to potvrdili!! :slight_smile: I toho chlapáka!!! :grinning: Jo Jajuldo já taky doufala v holčičku!!! A co mě zbyde, než to s těma chlapama zvládnout i když holčička je sen asi každý maminy!! :grinning: A s tím manželam plně souhlasím!!! :wink:
27. říj 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, koho si ti naši kluci pak vezmou, když se rodí samí pindíci ??? Koho znám, ten čeká kluka (a to i ty, které měly původně potvzenou holku jako já) - copak už dneska nikdo neumí udělat holčičku ?? :grinning:
Krásný svátek, já budu lenošit a trošku studovat - máme nějaký úlohy na pátek, tak na to vlítnu.
28. říj 2009 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

Taky chci popřát pěkně a lenošivě prožítý svátek a hlavně všem poděkovat za mírná slova útěchy.
Jen chci teda dodat,že u nás to nebude přímo lupenka(jen to má stejné projevy a taktéž je to celoživotní :frowning2: ),ale jedná se o ichtyozu,jsem její přenašečkou,takže se teprve uvidí,zda bude a v jakém rozsahu.
U nás se teda generace neobjevila a sedla právě na nás :frowning2: :angry: (je to genetické onemocnění kůže)
Držte nám palce,aby to dopadlo co nejlépe :wink:
28. říj 2009 v 07:50  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky přeji příjemně prožitý sváteček :wink: Katy, je dobře, že jsi se nám už ozvala, měli jsme už opravdu strach. Je hrozné, že člověk po tom všem,co prožil,prožívá ještě tolik těžkostí :frowning2: Doufám, že ve vašem případě to nebude takové strašné, jak to na začátku vypadalo, držím palečky :wink:
Luci, gratuluji k úspěšné kontole, neboj bude to dobrý.
Ivi, no jo, ono to tak nefunguje, že by člověk měl pohlaví, jaké si přeje :grinning:, no i když já jsem si přála holku a mám. Tak u druhého to výjde, věř tomu!
Jo holky, představte si, že mám pocit z pohybů úplně opačný, než bych měla mít. Vždycky se leknu a pomyslím, že by něco mohlo být špatně, no jo cvok :grinning:
28. říj 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, žádné druhé nebude, na to nemám už teď ! Mám svoje roky a omezený prostor i rozpočet. Myslím že i s jedním bude práce ažaž :sweat_smile: Takže je to stejně buď anebo. Oboje nejde a každý pohlaví má svoje výhody...
Já se pohybům zatím vždycky strašně směju, je to krásný jak to šimrá, vždycky když kopne tak ho pohladím a on kopne zase, takto se poslední dobou probouzíme - spolu. V úterý jsem byla na těhu cvičení a cvičil se mnou :grinning:
29. říj 2009 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
---------------------------
2.11.-Iva(prenatální kardio)
3.11.-Iva(poradna)
5.11.-Piskot(poradna)
7.11.-Vendulka(poradna)
10.11.-Jájulda(poradna)
16.11.-Žanet(poradna)
20.11.-Iva(3D UZ)
25.11.-Piskot(Praha)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Oliver

Ahoj holky!!Tak Luci mooc gratuluju k úspěšnému UZ a že je vše v pořádku!!Jinak mooc hezká fotečka!!To je z normálního UZ,že jo??
Holky!!Mám dotaz!!V jakém pracím prášku mám prát věci na malého??Musím kupovat nějaký speciální pro mimča a nebo můžu normální ve kterym peru teď??Vůbec totiž netušim,někdo říká koupit speciální,kámoška prala v normálním a jen tam přidávala dětskou aviváž,tak fakt nevim co je nejlepší!! :angry:
29. říj 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak jsem dorazila z tý cukrovky a dalo se to zvládnout, ale nejhorší byloto čekání na další odběr( 2h) :frowning2: a nesmět se ani napít!!! Trochu se mě motala hlava ale to bylo z toho hladu!!! Tak jsem rovnou zamířila do kantýny na baštu! :slight_smile: Jinak výsledky budou v pondělí u Dr.!! Jinak jsem ještě naklusala do lékárny a dokoupila kosmetiku a nejmenší plíny pro Matese a pro mě věci do porodnice! Tak jsem tam nechala 800Kč!!! :sweat_smile: Ale mám všechno.Tak už mě chybí jen ta podprsenka, ale pro ní musím do Litomyšle!!! :wink:
29. říj 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, Vendulko úplně ti závidím, že máš vše nachystané, mě...a ostatní... to teprve čeká. :grinning: Piškotku nsprávně, fotka je jen z normálního ultrazvuku. :slight_smile: Jinak u nás je teta drogerie a myslím minulý týden měli zrovna slevu na dětský prací prášek + aviváž, oboje myslím 120Kč, už to přesně nevím. V drogerii mi připadalo, že to nevoní, ale prala jsem už 1 praku v tom a voní to krááásně. Tak jemně. Jmenuje se to Batole, prášek má 2,4kg. Asi to je zase jak u koho, někdo pere v normálním a někdo ne. Já U Karolínky prala asi do půl roku jen v dětském, máme v rodině alergie, tak jsem nechtěla riskovat. A zas taková pálka to není za ten prášek. :slight_smile: Teď budu prát taky v dětském...Žanetko já se zase bojím, když chvíli nekope. :sunglasses: To si pak lehnu a prcek se zaručeně probere. :grinning: A když jedu autem, to je něco. To je kopání od začátku cesty do konce. :grinning: Jinak prázdniny si moc Kája neužije, má laringitidu. :frowning2: Tento rok už podruhé. Ve školce to měl jeden kluk a asi než se to podchytilo, dostalo to pár dalších dětí. :unamused: Kája má dá se říct oslabenou imunitu, má vrozenou vadu srdce a chytne chudera všechno. Ty matky (jinak se to říct nedá) ve školce bych zabila, když vidím, jak převlíkají v šatně totálně nachrblaný dítě...škoda slov. :angry: Jo A Ivi, máš pravdu, u nás je to taky samej klučina!! Holky, kde se touláte?? :grinning: :grinning:
29. říj 2009 ve 13:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ježíši já tam mám chyb, se omlouvám :sweat_smile:
29. říj 2009 ve 13:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile: ,jsme zpátky z Ostravy.
UTZ byl úžasný,prcek šel krásně vidět,moc se mu to ale nelíbilo,tak kopal o 106 :grinning: Vše je v pořádku,máme vše,co máme mít :slight_smile: :dizzy_face: a jako bonus krásnou fotečku mrňouska,ketrý má 22cm a váží kolem 372g :dizzy_face:
Manžel byl dojatý a hlavně se nám pořádně ulevilo,když potvrdili,že je zdravý.
S genetikem jsme taky mluvili,takže ichtyosa byla potvrzena u mně,ale u plodu ne,prý není jisté,zda ji bude mít nebo ne.Každopádně se tím prý nemáme trápit.
Tak jak psala halpa,necháme to koňovi,případně na ni budeme připraveni a můžeme brzy reagovat :wink:

Holky,já jsem tak šťastná :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. říj 2009 ve 13:41  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ta předposlední věta nepatří do této diskuze,překopírovala jsem to :wink:
29. říj 2009 ve 13:44  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu brousit po netu,musím prckovi koupit něco za odměnu :grinning:
29. říj 2009 ve 13:47  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy tak moc gratuluju !!! To je super jak hezky jste dopadli a vidíš že ani ta kosmetická vadička není prokázaná, nakonec bude mimčo úplně vpořádku :wink:
Luci, hezká fotečka do sbírky ! :sunglasses:
Vendulko, jsi statečná, že jsi prošla testem, doufám, že mi vezmou jen krev a nebudu tu šlichtu muset srkat :sweat_smile:
29. říj 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Luci pěkná fotečka!!! :grinning: Katy mooooc dobrý zprávy! tak si užij nákupy zasloužíte si to oba!!! :grinning: Jestli tovýjde tak dnes pojedu za Ádou k našim, a zůstanu tam asi přez víkend!!! Tak přeju pohodový odpočinek!! :wink:
29. říj 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, počašíčko teda už zase hrůza. Luci, krásná fotečka. Tak se pěkně kurírujte s Kájou a zpříjemněte si to, co to jde.
Ivi, aha, to jsem netušila, zůstaneš jen u jednoho :sweat_smile:
Katy, to je fajn, že už záříš štěstím a mohla sis oddychnout :wink:
Vendulko, užíj si víkend a hlavně hodně odpočívej!
29. říj 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky.
Katy gratuluji, že jste v pořádku, vidíš, ono opravdu nemá cenu se strachovat dopředu. Ale ono to nejde, že? :sweat_smile:
Luci, krásná fotečka a ani tam není vidět pindík :grinning: .
Jinak náš malý ze středy na čtvrtek zvracel a v noci jsme se moc nevyspali. Tak jsme včera mazali k naší doktorce a na ušní. Uši v pořádku a od zvracení dostal injekce. Zřejmě to má z toho jak kašle a dostává ze sebe hleny. :frowning2: Dnes aspoň už něco málo jí.Tak snad už to máme za sebou.
Jinak Piškotku,já jsem u malého prala taky v prášku batole a používala aviváž batole. Teď používám normální tekutý prášek a aviváž batole. Ale věci pro mimíska pak žehlím z obou stran. Je to fuška, ale mám jistotu, že poslední nešváry se spálí a na kůžičce bude jen to nejlepší. :sweat_smile:
30. říj 2009 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
---------------------------
2.11.-Iva(prenatální kardio)
3.11.-Iva(poradna)
5.11.-Piskot(poradna)
7.11.-Vendulka(poradna)
10.11.-Jájulda(poradna)
16.11.-Žanet(poradna)
20.11.-Iva(3D UZ)
25.11.-Piskot(Praha)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Oliver

Katy!!To je mooc skvělá zpráva,strašně gratuluju!! :wink:Jen malýmu něco hezkýho kup za odměnu,já taky koupila když jsme šli z velkýho UZ,tak dostal první dáreček :slight_smile:
Tak já budu prát asi taky v tom dětskym prášku,bude to tak nejlepší!!Než používat ten co používám doteď!!
Jinak holky užijte si víkend!!
Luci ty s malou hezky odpočívej ať to co nejvíc přes víkend vyležíte!!
Tak zatim papa :grinning:
30. říj 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, Jajuldo Daneček má taky takovej "šílenej" kašel? My už 4 den, je to hrůza, hlavně v noci. teď z ní jdou 2 den hleny a je to ještě horší. :frowning2: No a já mám otázečku, pro ty, co byli na 3D ultrazvuku...už jsem se jednou ptala, ale nepamatuju si to přesně :sweat_smile: - kolik vás stál ten 3D ultrazvuk? Teda já bych chtěla jen fotečku...Jo Jajuldo, ale naštěstí nám pindíka ukazovali na obrazovce :grinning: :grinning: A už to mám potvrzené vlastně 3krát, tak snad nebudeme mít holčičku v modrým, to by bylo překvápko. :grinning: :grinning:
30. říj 2009 v 19:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, já na 3D teprve půjdu, ale budu platit 1200 a měla bych dostat fotku i DVD - no mimčo je drahý, ještě se ani nenarodilo :sweat_smile:
31. říj 2009 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky po víkendu. Už jsme celkem fit. Já už skoro vůbec nekašlu a malý je taky už v pohodě.
Luci, u nás ta fotka v 3D stojí stojí kolem 300,- a DVD 900,-. Ale my jsme si nechali normální UZ a paní doktorka zkusila najet na 3D, že by udělat fotečku, ale mrňousek nechtěl a tak ho máme natočeného na normálním UZ i v 3D. :slight_smile: :slight_smile:
Ivčo, přeji ti dnes, ať dopadnete co nejlépe. :sweat_smile:
JInak o víkendu jste se moc nerozepsaly. :angry:
2. lis 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Ivčo úspěšnou návštěvu doktora přeji. Luci, my jsme dávali za fotečku z 3D 200,- a DVD by stálo 1000,-, pěkně na to doktůrci vydělávají! Luci, doufám, že už jste se trošku vykuryrovaly přes víkend.
Holky, dáváte si každý den jogurt či mléko, ať máte přísun vápníku? Já jsem si naivně myslela, že ve vitamínech je pokrytá celodenní dávka a prdlajs. Já právě moc tomu nedám nebo pak mám výtok a to mě moc nebaví. No ale nic mi asi nebude zbývat, protože včera mi uletělo kus zubu :angry: To samé jsem měla u Aďi, do 25-ti žádná plomba a pak jak jsem kojila, tak mi uletělo taky kus zubu a udělal se mi ještě kaz. No k zubaři jsem objednaná 1.12., ale asi tam budu muset skočit dřív, prostě mi to vadí, ještě si pořežu jazyk, jak je to ostré :grinning:
2. lis 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, tak děkuji za odpovědi. :wink: Karolínka je už lepší, ale ještě týden nejde do školky. :unamused: Žanetko já jsem "mlíkař", já denně minimálně 1 jogurt, večer vypiju i půllitr mléka a přes den hodně sýry, tvaroh, kefír....ale mě to prostě chutná, jedla jsem to tak vždy. :sunglasses: Jdu vařit, bramborový guláš. :grinning:
2. lis 2009 v 11:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet, já taky jím hodně sýrů a skoro každý den jím jogurt (líp se mi po něm chodí na záchod :grinning: ). Teď mi začala chutnat káva s mlíkem nebo kapucínkem. :slight_smile:. Já jdu k zubaři 24.11., teda jdeme celá rodina i s malým. Zuby mě nebolí, tak doufám, že doktor když mě uvidí s pupíkem nebude nějak víc šťourat. :grinning:
Už se těším na příští týden až uvidím prcka.
2. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak já jím taky 1 jogurt denně( mám je ráda ke snídani) a mlíko piju s Ádou!! :slight_smile: Áda byl dnes ve školce, a říkal že je velkej tak půjde zítra zase!(bude chodit v listopadu do oběda a od prosince na plno) Tak se nám to véíkendový domlouvání vyplatilo!!! :wink: Jo a u mě zubař šťoural o to víc když jsem se tam přivalila s pupíkem!! :sweat_smile: Žanet skoč si tam co nejdřív, ono je to fakt nepříjemný!!! Jsem zvědavá jak dopadla Iva!
2. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jejda já jsem zapomněla napsat moji další kontrolu! :slight_smile: Ta je teď ve čtvrtek 5.11. :slight_smile: Ivi, taky jsem zvědavá, jak jsi dopadla! :sweat_smile: Jajuldo ty si ze Zlína, která nemocnice tam dělá ten 3D ultrzvuk?Nebo která je lepší, v přístupu a tak...??? Já chtěla jet do Brna, ale Zlín je mnohem blíž. Taky jsem myslela, že už je pozdě na ten 3D ultrazvuk, ale prý optimální doba je 22 - 26.týden. :slight_smile: No jinak s tím chozením na záchod mám já teda strašný problémy. :frowning2: :frowning2: Ani ty jogurty mi nepomáhají. Je to peklo vždycky. :frowning2: Nenadělám nic.
2. lis 2009 ve 12:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek