• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Doktorská postupka
---------------------------
3.11.-Iva(poradna)
5.11.-Piskot(poradna)
7.11.-Vendulka(poradna)
10.11.-Jájulda(poradna)
16.11.-Žanet(poradna)
20.11.-Iva(3D UZ)
25.11.-Piskot(Praha)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Oliver

Ahoj holky!!Tak jsem tu po víkendu!!Luci mě fotka z 3D UZ stála 450 a video stojí něco kolem 1000Kč.Video nemáme,ale fotku jsem určitě chtěla,takže jsem ty penízky objetovala!!
Ivčo!!Držím palečky na dnešek a jsem zvědavá jak dopadnete!!
Já jdu na kontrolu ve čtvrtek a už se těšim!! :wink:
Jinak jsem o víkendu koupila prací prášek Batole a začnu pomalu už prát na malýho!!Nějak to začíná letět,vždyť on už je listopad :fearful:
2. lis 2009 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojka, tak kontrola vpořádku, Olie měl nejdřív ruku před hrudníčkem, tak mě doktor nechal šmajdat po chodbě, ale pak se hezky ukázal a všechno si nechal zkontrolovat, obě síně, obě komory, všechno jak má být. Pindík tam pořád je a CRL má 16 cm, víc budu vědět zítra po velkým UZ.
Luci - já právě taky dojedla brgul (bramborový guláš) :sunglasses:
Žanetko - já snídám chleba s másledm a medem a kakao nebo 2-3 loupáčky a kakao, prostě mi to chutná, mám ráda sladký snídaně a něco sladkýho teplýho do bříška, nahradila jsem kafe kakaem a vyhovuje mi to, nijak netrpím a do ničeho se nenutím, třeba zeleninu bych nemohla i když vím že je zdravá :frowning2:
Někdy si dám lupínky do mlíka, ale spíš jako mňamku, než abych jedla zdravě (mám ráda ty s medem a oříšky)
Já už u zubaře byla a asi už do porodu nepůjdu, teda pokud nebudu mít nějaký problémy. Ale obecně mám zuby naštěstí zdravý :sunglasses:
2. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci nevím kde všude se dělá 3D, ale dělají ho na Prediku. KDyž si zadáš na internetu do vyhledáveče Prediko Zlín, tak se ti objeví kontakt na ně a můžeš se domluvit. :slight_smile:
Ivčo gratuluji k velmi úspěšné a důležité kontrole.
2. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Jajuldo díky, ale tak nějak jsem ten výsledek předpokládala, důležitější je pro mě ta zítřejší, velká, celková kontrola, asi tam dorazí i tatínek, jestli mu to vyjde, tak jsem zvědavá co bude říkat na malýho :sunglasses:
2. lis 2009 v 15:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivi tak to je dobře, že prckoj tluče srdíčko tak jak má!! :slight_smile: A držím pěsti na zítřejší kontrolu!! :wink:
2. lis 2009 v 18:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Aha holky, tak to jsem s tím vápníkem teda asi zapinkala, tak budu muset na to myslet a dát si teda denně jogurt a koupat se v mléce :grinning:
Ivi, gratuluji k dnešní kontrole, je fajn, že si člověk těhu už může "relativně" užívat. A zítřejší kontolu si s tatínkem pěkně užíjte a držím pěsti, ať je všechno dobré.
Vendulko, my jsme museli taky Aďu přemlouvat do školky, no jo když byla 3 roky pořad s někým s náma nebo s babičkama, teda pro ty děti je pěkný šok být celý den bez nás.
2. lis 2009 v 19:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky, tak u nás prší a počasí je tak na nějakou depku. :unamused:
Žanetko, pokud na jogurty nemáš chuť nebo na mléko tak se na to vyprdni. Vápník se dá i jinak dostat do těla. A úpřímně, ono taky záleží jaké jogurty jíš. Když si přečteš etikety, tak zjistíš, že v některý jogurt vedle jogurtu ani nestál. :astonished: .
Ivčo držím palečky dneska na kontrole.
3. lis 2009 v 08:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj tak unás od noci sněží!! :wink: Jadinej kdo z toho má radost je Áda! A prý až příde ze školky tak půjde na zahraduuklízet sníh?! :slight_smile: Teď doma zase něco tvořím tak až to bude tak vám to vyfotím!!! To bude mít Mates pěkný leženíčko! :slight_smile: Jo a ten vápník je i rozpustnej, dá se koupit v lékárně i bez předpisu!!! Tak jestli nemáš Žanet chuť na mlíčný výrobky tak to zkus třeba takhle!! :wink:
3. lis 2009 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak hlásím návrat z kontroly a velkýho UZ - všechno je vpořádku, prcek prospívá podle učebnice a dokonce mi doktor nabídl, že mají v sobotu nějakou konferenci o 3D UZ a potřebujou tam nějaký pokusný morčata a já jsem vhodnej objekt, tak mi nabídl, že když budu ochotná tam prcka ukázat, že mi to udělají i s fotkou a záznamem 3D zdarma ! To je nabídka, co se neodmítá, tak jsem moc zvědavá :sunglasses:
Dostala jsem něco na kyčelní klouby a kříž, protože mě to pobolívá a dr. nechce abych se moc rozvolnila, placenta je už teď na dobrým místě mimo čípek, takže si jen liboval - a já samozřejmě taky. Tatínek to dle očekávání nestihl, no co už... :angry:
Jo a řekl mi ať to prcka nešťouchám i když chvilku nekope (což já dělám každej den), že třeba kope, jen já to necítím tak nemám hysterčit :sweat_smile:
Mám velkou radost a zase jsem na chvilku klidná... :slight_smile:
3. lis 2009 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, díky, to mi vůbec nedošlo, že ten vápník můžu vyřešit i tak. Venku celkem zima, ale naštěstí ještě nesněží :confused:
Tak co Ivi, šup, šup s fotečkou do alba :grinning:
3. lis 2009 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
No vidím, že jsi byla Ivi rychlejší, než jsem to poslala, tak ty už jsi psala :slight_smile: Gratuluji k úspěšné kontrole. Je dobře, že jste v pořádku. Tatínek půjde určitě v sobotu se na vás juknout, tak vidíš, ještě na tom "vyděláš"
Ty kyčle mě taky pobolívají, tak to budu muset říct taky doktorovi v poradně.
3. lis 2009 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivčo tak to je super, že jste ukázkový. :sweat_smile: Ten 3D záznam zdarma je super. :slight_smile:
Holky mimísek sebou midlí skoro furt. Mám pocit,že vůbec nespí. :slight_smile: Včera když sebou midlilo, tak jsem zavolala kluky, ať se jdou podívat a mimísek nic. Ani se nepohnul. Sotva odešli, tak sebou zase šilo. :grinning:
3. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jajuldo - to je jasný že se prcek mele jen když jste spolu sami, já už na to raději nikoho neupozorňuju, je to u nás úplně stejný :sunglasses:
Jinak v sobotu tatínek nemůže jít - to budu za pokusnýho králíka a ne pro to aby se on kochal - koukne pak na záznam, jeho smůla že nešel dneska... :sweat_smile:
Žanet - fotku dám nejdřív večer teď jsem v práci a nemám tady foťák, navíc jsou docela fofry.
Jo a na ty kyčle mi doktor napsal Osteogenon - je to i pro těhulky, dotor se bojí abych se v pánevní oblasti neuvolnila až moc. A to mlíko piju, ale asi tam není úplně všechno co moje staré kosti potřebují. (btw: je dost drahý - za dávku na 20 dní jsem platila 187 Kč :angry: ) Beru to 2x denně a pokud bolesti odezní, pak dáme udržovačku 1x denně :sunglasses:
3. lis 2009 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Doktorská postupka
5.11.-Lucinka(poradna)
5.11.-Piskot(poradna)
7.11.-Vendulka(poradna)
10.11.-Jájulda(poradna)
16.11.-Žanet(poradna)
20.11.-Iva(3D UZ)
25.11.-Piskot(Praha)

Těhu postupka

Ahojky!!Tak Ivčo!!Gratuluju k úspěšné kontrole!!A to s 3D je super!!Taky bych byla za pokusnýho králíka,kdybych to pak dostala zadarmo :grinning:
Jinak u nás od rána prší jak z konve!!Tak jsem udělala žemlovku a teď čekám na manžela!!
S tim kopáním je to všude stejný!!Malej kope jedině,když koukám já někdy to stihne i manžel,ale jinak ne a ne spolupracovat a když do něj občas šťouchnu,aby se zavrtěl,tak se na mě manžel hned zlobí ať ho nechám chudáčka malýho v klidu :slight_smile:,ale pak si stěžuje že ho nevidí kopat!!I když včera malej tak strašně vyváděl,že nepřestal ani když koukal manžel!!Taky mě pak bolelo celý břicho!!Nevím co to nacvičoval!!Ale břicho mi skákalo půl hodiny v kuse :grinning: :grinning:
Na ty kyčle bych taky něco potřebovala!!Zeptám se na to ve čtvrtek na kontrole!!Protože mě bolej hlavně večer a když se mám otočit v posteli nebo z ní vstát to je pak bolest!! :angry:
3. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Přesně Piškotku - ty kyčle bolí nejvíc večer, v noci a při převalování se :angry:
Do prcka nešťouchej, vím, těžko se to řekne, ale já už taky budu hodná a nechám ho v klidu :sweat_smile:
Jnak další kontrolu mám 1.12. a to 3D se teda posouvá z 20.11. na 7.11.
3. lis 2009 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak po dlouhé době jdu se na Vás podívat, končím devátý týden těhu, v pátek mám kontrolu, před 14 dny jsem ale silně krvácela přímo v ordinaci, potom ze mě vyšla krevní sraženina, ale utrazvuk za dva dny byl OK. Tak teď uvidím, musím jen ležet, nic dělat, mám ascorutin 1-1-1 a utrouš 2-2-2, a jsem potom úplně grogy.
3. lis 2009 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivi gratulace k úspěšné kontrole!! :slight_smile: a ten 3D závidím! Taky bych se klidně nechala ukázat!!! :slight_smile: Lindo MOOOC velká gratulace!!! Já si taky na začátku pěkně užila a vyrdželi jsme to!!! :slight_smile: Tak hlavně odpočívej a mysli pozitivně to je to co je není nejdůležitější!!!! A oblblá, ospalá a nebo tak divně od žaludku ti může být z toho Utrogestanu!! Polykáš ho?! Jestli jo, tak si ho začni zavádět- to omezí ty nevolnosti a ospalost a lépe se vstřebává!!! :wink: Taky jsem to tak měla, a až jsem ho začala zavádět, tak se mi ulevilo!! :wink:
3. lis 2009 v 17:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Vendulasy já ho záváděla než jsem začala krvácet, teď jej musím jen polykat.
3. lis 2009 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to budeš muset vydržet, a až se to uklidní tak pak zas můžeš zavádět!! Taky jsem to brala chvilku tak a pak zas tak!!! :wink:
3. lis 2009 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Lindo, to je úžasný !!! Veliká gratulace, buď na sebe opatrná a nic nedělej :wink:
3. lis 2009 ve 20:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Lindo to je skvělá zpráva, že se to podařilo. :slight_smile: Lež, odpočívej a mysli jen a jen pozitivně. Jak píše Vendulka, vzpomeň si co všechno prožila a jak se mají skvěle k světu :sweat_smile: .
Ivčo tak to ten 3D budeš mít už tuto sobotu, ty se máš. :sweat_smile: Trošku mi vylízá závistivé oko - ale jen v tom dobrém. :dizzy_face: .
K nám přijdou v pátek malíři nachystat si věci na sobotu a v sobotu budou malovat barvama. Naštěstí jen ložnici, kuchyň a koupelnu. Pak v průběhu týdne bude můj manžílek montovat novou ložnici. A pak ještě někdy - do adventu záchod a je to. :wink:
4. lis 2009 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj tak u nás zase sněží, včera celej den a dnes s malýma přsetávkama od rána zase!!! Štěstí že to padá do mokra, tak to ze spodu odtává ale stejně tady něco leží!!! No už jsem si zvykla že v celý republice prší a u nás sněží a mrzne!!! :unamused: Jinak manžel už chodí do práce a zase včera odjel pryč!! Tak mám konečně aspoň do oběda klid!! :wink: Bylo fajn, že jsme byli všichni spolu doma ale byla to makačka!! Tom byl poslední dny už protivnej, tak jsem byla ráda že už šel do práce!!! :sweat_smile: Akorát mě už druhej den tak trochu pobolívá bříško! :unamused: I přez to že se snažím být maximálně v klidu a baštím i víc prášků! Asi se to počasí nelíbí ani Matesoj!! :unamused:
4. lis 2009 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Doktorská postupka
5.11.-Lucinka(poradna)
5.11.-Piskot(poradna)
7.11.-Iva(3D UZ a záznam)
7.11.-Vendulka(poradna)
10.11.-Jájulda(poradna)
16.11.-Žanet(poradna)
25.11.-Piskot(Praha)
1.12.-Iva(poradna)

Těhu postupka

Ahoj holky!!Lindo!!Velikánská gratulace!!!Hezky lež a odpočívej!!! :wink:
U nás od rána prší a prší,hrůza děs!! :unamused:Doufám,že zítra pršet nebude!!Musím být u doktorky v půl osmý,protože mi bude brát krev!!Takže to abych vstávala v šest ráno to bude mazec!!Já která jsem si zvykla vstávat až k obědu!! :astonished: Jsem na sebe zvědavá!!! :grinning: :grinning:
4. lis 2009 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Pištkotku ty vstáváš až kolem oběda? No to budeš mít celkem fofry až bude cvrk na světě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .
Zítra ráno držím palečky a hned dej vědět co a jak.
U nás pršo-sněží. No nic moc. Na to, že jdu přezouvat na zimní pneu až příští týden mě to počasí moc netěší. :rolling_eyes: :rolling_eyes: .
Vendulko, odpočívej jestli tě pobolívá bříško. Ono taky komu by se takové počasí líbilo, že?
Dnes jedeme k našim, tak budu žehlit věci pro prcka. Mám jich tam už habakuk vypraných. :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
4. lis 2009 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko ! Konečně se počasí trochu umoudřilo :sunglasses: Přidávám zkušenost pro všechny, které mají bolesti kyčlí a kříže - dostala jsem na to od gyndaře Osteogenon (minerály i pro těhulky) a bolesti jsou pryč. Tak než by si prcek bral vápník z mých zubů nebo kostí, tak raději ať to dostane v tabletkách.
Žanet - vidíš, i když piju každej den velkej hrnek mlíka, stejně to nepomáhá a musím si ten vápník ještě doplňovat. Ale vřele doporučuju, dneska jsem spala celou noc ! :dizzy_face:
5. lis 2009 v 07:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:
co se táče mléčných výrobků,tak jich mám denně požehnaně,mléko,jogurty,kefíry,mléčný řez kinder a malé 250ml mlíčko obohacené vápníkem.Dělám to tak snad už více než rok,takže ťukám-zatím mě nic nebolí a nic se neláme :wink:

Lindo,obrovskáááá gratulka :dizzy_face:

Jinak všem gratulka k úspěšným kontrolám,my jdeme do poradny 10.11.
5. lis 2009 v 09:23  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, Luci a Piškotku držím pěstičky na dnešních kontrolách. Piškotku, já si taky ráda pospím, no s mimčem už to jde hůř, ale možná budeš mít spáče :grinning: , Adrianka první 4 měsíce spala v noci 6 až 8hod, tak to bylo super a pak se to zlomilo a co 3 hoďky vzhůru někdy i míň :angry:
Lindo, velká gratulace k těhu :wink: odpočívejte s prcem, co nejvíc to jde, ať jste v pořádku.
No my jsme měli dneska horší noc, co dvě hoďky jsme mazali nožičky Adriance, manžela taky bolívali nohy, když rost, tak to máme asi dědičné. A pak se my zdálo, že mám 20 klíšťat, tak jsem myslela, že z toho umřu.
Jo holky, neslyšely jste náhodou, že se mají všechny těhotné očkovat proti prasečí chřipce, manžel to slyšel v rádiu a už mě tak chtěl nahnat :slight_smile: V televizi jsem ješte nic neslyšela, tak nevím.
5. lis 2009 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
zanetko,ano,očkování se týká rizikového těhotenství(mezi 4.-9.měs).Čeká se,až vakcína dorazí,což by mělo být během tohoto měsíce.Já ale nevím,asi se očkovat nenechám(snad toho někdy nebudu litovat),takovýmto vakcínám nedůvěřuji :unamused:

Teprve teď jsem si všimla,že dneska jsou dvě kontroly,takže holky,držím palce :slight_smile:
5. lis 2009 v 09:44  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak předně držím palečky na kontrolách. Katy já jdu taky 10.11. a už se těším. Holky to je hrozné už je listopad. :angry: To tak děsně letí.
Žanetko, já jsme o očkování nic neslyšela, ale stejně bych se asi očkovat nenechala. Já moc na to očkování proti chřipce nevěřím. Je to věc názoru. Malý ten je naočkovaný vším možným - meningokok, pneumokok, klíšťovka, žloutenka a takové ty povinné - zarděnky, neštovice, hexa vakcína... Ale já se neočkuju proti ničemu. :confused:
5. lis 2009 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Doktorská postupka
10.11.-Katy(poradna)
7.11.-Iva(3D UZ a záznam)
7.11.-Vendulka(poradna)
10.11.-Jájulda(poradna)
16.11.-Žanet(poradna)
25.11.-Piskot(Praha)
26.11.-Piskot(poradna)
1.12.-Iva(poradna)

Těhu postupka

Tak jsem doma od doktorky!!Máme 11 kilo nahoře!!Poslouchali jsme srdíčko,tak malej měl 140 tepu!!A u dělohy mám napsáno 29,nevíte některá co to znamená??Naměřila to metrem!!Jinak všechno v pořádku,další kontrola 26.11. a za další týden mám jít na UZ ve 30 týdnů!!Na něj se nemusim objednávat,tak tam naklušu asi hned v pondělí ať to mám za sebou a oddechnu si!!! :grinning:Jo a už jsem vyfasovala papíry na vyplnění jména prcka do porodnice!! :grinning: :grinning:A příště mi bude vypysovat už mateřskou!!To je hrozný jak už to letí!!!
Luci!!jak ty si dopadla??
Jinak o tom očkování slyším teprve poprvé!!Tak jsem zvědavá co z toho vyleze!!!
Byla jsem v lékárně,protože mě od včerejška bolí v krku,tak jsem na to něco chtěla,ale bohužel jsem na výběr toho moc nedostala,když jsem těhule,takže jsem si koupila Halls bonbony a mám ležet se zabalenym krkem a pít teplej čaj!! :slight_smile: Tak jdu do peřin zatim papa
5. lis 2009 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek