• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Píškotku gratulace k úspěšné kontrole!! Mě tohle všechno co dnes tebe čeká v sobotu!!! :slight_smile: Na tek krk si udělaj zábal- pomůže ti!! Já jsem o očkování slyšela ale jen málo, tak to musím zjistit a v sobotu se zaptám!!! :wink: Ještě nevím ale jestli mě to nebídnou tak se asi očkovat nechám!! Jsem dooost riziková a každá zvýšená teplota nebo kašel u mě může vyvolat předčasnej porod nebo mě může prasknout voda, tak do toho asi půjdu!!! :wink:
5. lis 2009 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Piškotku, gratulace k úspěšné kontrolre. Piškotku na cumlání je dobrý Septisan. Je to na nosohltan a můžou ho v klidu těhulky. Já jsem to taky měla. A od rýmy a kašle Bihophor (nebo tak něco). Ty jsi dostala papíry do porodnice? Teda to je fofr. To fakt letí. :grinning:. Fotku Matýska máš?
Vendulko, jenže i to očkování může vyvolat reakci a můžeš mít teplotu nebo něco jiného.
5. lis 2009 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Venduko, to očkování není vhodné pro malé děti. A není to ani moc testované. Do toho já teda ani omylem nejdu. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
5. lis 2009 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojte holky, teda Piškotku toto letí! :slight_smile: Za chvíli budete doma 3. :wink: Já jsem nabrala zatím 8kg. :frowning2: Ale mám to jen v prsou a bříšku. :slight_smile: Dávám do alba další fotečku, fotila mě Karolínka, tak nemám půlku hlavy. :grinning: Příště sem dám lepší. :grinning: Taky se pochlubte, jak rostete. :wink: Dnes na kontrole vše o.k., akorát mi Dr napsala magnosolv, protože mám v noci křeče v lýtkách. Jen mě prohlédla, UZ nedělala. Na další kontrolu mám jít až 3.12. :slight_smile: Jo a dostala jsem 2 kufírky pro těhotné.!! :grinning: Dostali toho hodně a neví co s tím, tak už mám tento rok čtvrtý!!!! :sunglasses: Jeden jsem dostala u prvního těhu, druhý u druhého a teď další 2. Aspoň mám ubrousky a olejíček na bříško. :slight_smile: A Caro nápoj, mňaam, a dudlíky a teď jsou tam nově houbičky pro děti. :grinning: No u nás se to neztratí. :slight_smile: Jinak já už taky kupuju pro prcka co se dá, pomalu všechno peru, teď jsem vyhrála aukci na nebesa s povlečením a mantinelem do postýlky, vše za 220Kč, to je dobrá cena ne? :slight_smile: No a k tomu očkování bych se chtěla taky vyjádřit trošku...já bych nešla!!! :confounded: Přesně to jsem četla v článku od Katy, že to není vhodné ani pro malé děti. Ale to je každého věc, kdo půjde a kdo ne. Někdo se chodí očkovat i proti chřipce atd a někdo vůbec. je to věc názoru. :wink: jo a Piškotku co jste vyplnili do kolonky jména? Matýska a holčičku jak? :slight_smile: Dnes mě nějak bolí od rána hlava, jdu si lehnout. :unamused:
5. lis 2009 ve 13:49  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já to zkusím zatim vyležet a když to nepomůže tak zkusim ten Septisan!!Jinak fotku nemám,jen jsme poslouchali srdíčko bez UZ,ale zkusím splašit nějakou na velkym UZ pokud bude malej spolupracovat!! :grinning:
Fotky bříška přidám nějak během týdne ať vidíte co je ze mě za valibuka!!! :grinning: :grinning:
No a do papírů do porodnice jsme vyplnili pro chlapečka MATĚJ a pro holčičku VALENTINA!!!
5. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci to je fajn, že jste v přádku. Já jsem dostala kufřík při prvním a teď už nic. Ale nějaké dudlíky a olejíčky bych snesla :sweat_smile: . Já jsem nabrala zatím 6 kg, ale i tak je to moc. Teda na můj vkus. Pro mě by bylo nejlepší, kdyby jsem nepřibrala vůbec nic, ale to asi nejde :grinning: . Též mě bolí od rána hlava a za krkem. Ale asi je to tím počasím. :angry:
Holky normálně večer od 22.15 zhruba hodinu sebou prcek tak šil, že to byla hrůza. Nemohla jsem ani spát. Nevím jestli měl diskotého nebo co :grinning: . A teď přes den chrupká, tak ho pro změnu budím šťoucháním já. :grinning: :grinning:
5. lis 2009 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Piškotku gratulace ke kontrole a papírům do porodnice, je fajn, že nám říkáš co nás všechny čeká :sunglasses:
K té chřipce - jsem taky proti očkování, je to chemie do těla, úplně zbytečně a nějakou reakci to vyvolat musí, když si má tělo udělat protilátky. Raději to risknu a když tak normálně chřipajznu vyležím... :wink:
5. lis 2009 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
No s tím očkováním si nechám poradit od Dr.!!! Jinak Luci moc ti to sluší!! A je fajn že jsi v pohodě!!! Já zatím nedostala žádnej kufřík, tak třeba dostanem teď!!! Jajuldo já měla asi týden, kdy Mates vyváděl každou noc od 22-24h a pak od 2.3-6h to jsem se fakt nevyspala!!! :confounded: A přez den klidek!! Ale pak to zas bylo dobré!! Má jen takový období!! :wink: A ty kyla neřeš, já četla že do 7 měsíce se má přibrat 6-7kg a během něj další 2Kg!!! Tak to máš akorát!!! Jsem zvědavá jak jsem přibrala já!!! Zatím se mě zdá že to mám všechno na pupíku a taky trochu prsa!!! :wink:
5. lis 2009 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci a Piškotku gratulace k úspěšných kontrolám. Piškotku, to máš pravdu, že to utíká ukrutnou rychlostí, už budou brzy vánoce a pak po novém roku Matyášek huráááá :wink: Luci, kila neřeš, do 15-ti kilo za těhu, je to v poho :wink:
No a s tím očkování si taky myslím, že to nemají ještě pořádně prozkoumané. No a na druhou stranu těhulky jsou rizikové, tak na prasečí chřipku klidně můžou umřít. Já naštěstí nechodím moc do kolektivu lidí, max někdě do obchodu, tak si myslím, že nehrozí riziko nákazy.
5. lis 2009 v 15:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Já ještě taky nemám kufřík, no budu si muset o něj říct v poradně :grinning:
5. lis 2009 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Piškotku moc hezké jméno Valentina! :wink: Vendulko děkuji za pochvalu. :sweat_smile: :slight_smile: Tak někde těch kufírků dávají asi moc a někde vůbec, nebo nevím, jak to dělají. :unamused: Jinak prcek vyvádí přesně jako jste psali. :slight_smile: Hlavně v noci. :grinning: A když jedu autem...Asi bylo fakt nějaké blbé poasí dnes, jsem si odpoledne lehla a usnula. :confounded: Vzbudila jsem se až ve hodiny. :sunglasses: Jdu zasednout k tv tak se zatím mějte
5. lis 2009 v 19:47  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky já vám tak závidím, že můžete přes den spát :frowning2: Někdy mám pocit že mi hlava v práci spadne na klávesnici a to ještě máme 9h pracovní dobu až do konce roku...chjo... :confounded:
6. lis 2009 v 08:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Přeji všem pěkné ráno. Včerejšek byl hnus. Bolely mě záda, kyčla a večer jsem byla totálně unavená. V úterý o těch kyčlích řeknu doktorovi.
Piškotku fakt pěkné jméno Valentinka. :grinning: No třeba při druhém. :sweat_smile: Nám taky jméno na holčičku zůstalo z prvního a vymýšleli jsme jen kluka.
Ivčo, já bych taky nemusela pracovat, ale být doma. Ale úpřímně je to příjemná změna po 3 letech doma s malým ( to jsem dělala taky,ale doma). A neboj ono to rychle uteče. :slight_smile:
6. lis 2009 v 08:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj tak já taky přez den nespím!! A hlavně od nemocnice mám léky po 6h to znamená vstávat o půl noci a pak v 6 ráno!!!! Už pak neusnu, Áda vstává tak v 6.45h! A to nemá ani cenu se snažit usnout!!! Když mám fakt krizi tak usnu na půl hoďky když spí Áda po obědě co se vrátí ze školky!!! Ono s dětma se už nikdy nevyspíš jak bys chtěla!!! a Ivi kdy plánuješ zůstat doma?! už po vánocích?! Hele zase to nemá cenu přehánět, budeš čím dál víc unavená a delší sezení za stolem, taky není OK!!! :wink:
6. lis 2009 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky chtěla jsem se zeptat (možná se dotaz týká těch co mají už dítě), budete si mazat hráz olejíčkem? Já jsem to u malého nedělala, až po porodu, aby se mi to rychleji zahojilo a rychleji byla pružná. Teď právě přemýšlím, že bych už pomalu začala. Tenkrát mi to masírování poradila porodní asistentka (i olejíček od Weledy) a bylo to fajn. Tak nevím, asi si ho koupím a manžílek začne masírovat.
6. lis 2009 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Jajuldo tak já to zkoušela při Ádoj!!! Má se začít masírovat 6 týdnů před porodem!!! A tak jsem to dodržovala a stejně to nemělo význam!!! Nastřihli mě :unamused: i přez to že Áda bylmalej- úrý je to pro nš šetrnější!!! A to jsem se tomu chtěla vyhnout!!!! :angry: Prý záleží na tom jaký má ženská svalstvo, jestli roztažný nebo tužší!!! Mě se ptala dr. jesti nejsem baletka nebo gymnastka že mám pevný svalstvo!!! :astonished: A to jsem celý těhu taky proležela!!! :unamused: Tak se na to pro tentokrát vyprdnu a nechám se překvapit!!! Jednoduše na 100% ti to úspěch nezaručí!!! I když říkaj že při 2 porodu je to lepší a šance ne nástřih malá!!! :wink: Jinak taky masíroval manžel- taky to bylo jediný erotiský co jsme s polu taky tenkrát měli!!! :wink:
6. lis 2009 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Já vím,že to není 100% úspěch. Dokoce si myslím, že nastřihnutí je lepší než to nechat jen tak a nebo aby se člověk potrhal. Ale myslím, že i to hojení je potom lepší. Ten olejíček mi vydrží před a po porodu. Je to celkem velká lahvička. A koupím i mimískovi na prdíky co je od Weledy, Daňulkovi to dělalo hrozně příjemně, pěkně to vonělo a byla to taková příjemná chvilka. Koupila jsem si knížku (už je to dýl) masáž kojenců - dětí a masírovala jsem už i malého a hrozně se mu to líbilo. Tak si koupím něco i pro mimíska a budu masírovat. Na to bříško a prdíky byl ten olejíček od Weledy úžasný. Vřele ho doporučuji. :grinning:
6. lis 2009 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Doktorská postupka
---------------------------
7.11.-Iva(3D UZ a záznam)
7.11.-Vendulka(poradna)
10.11.-Jájulda(poradna)
10.11.-Katy(poradna)
12.11.-Piskot(UZ 30tt)
16.11.-Žanet(poradna)
25.11.-Piskot(Praha)
26.11.-Piskot(poradna)
1.12.-Iva(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Oliver

Ahoj holky!!Tak děkuju za chválu jména,třeba na podruhý vyjde holka!! :wink: Já chtěla prvního kluka a manžel taky,takže jsme naprosto spokojený,ale druhou bych chtěla holčičku,tak uvidíme!!Na to je ještě času dost a dost!!
Jinak příští čtvrtek nás čeká poslední velký UZ ve 30 týdnu!!Tak doufám,že bude naprosto vše v pořádku a uvidíme kolik Mates váží!!! :grinning: Manžel bohužel nemůže z práce,tak jde se mnou moje mamka budoucí babička!!!Už se nemůže dočkat!!Tak jsem zvědavá co na to pak bude říkat!! :slight_smile:
Holky,jak to děláte s tou váhou??Já začala teď přibýrat nějak rychle a ani jsem se nenadála a šup 11 kilo nahoře!! :frowning2:
6. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Vendy - chci pracovat dokud to půjde (do konce ledna) přecejen mám hypotéku a pak už peníze nebudou. Ale neudělám nic co by malýho ohrozilo a pokdu to nebudu dávat, tak jde hrdinství stranou :sunglasses:
Jajuldo - o té masáži hráze jsem slyšela, že když se poctivě dělá měsíc před porodem, tak snad ani nemusí nastřihávat, ale je to individuální, jak píše Vendulka, možná je ten nástřih lepší a šetrnější - já mazat určitě nebudu, žiju sama a jsem ráda, když si večer namažu bříško :sweat_smile:
Piškotku, Valentinka je krásný jméno, jen já bych byla pro naši verzi s tvrdým y, ale teď se to tak dává, Kristina a pod.... :wink:
6. lis 2009 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo ještě jsem se chtěla podělit o zkušnost s registrací do porodnice. Napadlo mě tam napsat a zarezervovat si místo, protože někde říkají, že je potřeba se registrovat už od 12tt. No a paní mi odpověděla že stačí až v 38 tt až si mě převezmou do péče, tož to su klidný.... :sweat_smile:
A k té váze - poslední týdny to frčí neuvěřitelně, jen mimouš přibírá každej týden 50gr. tak se neděs :dizzy_face:
6. lis 2009 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky tak se s váma loučím odjíždím s ádou k našim do neděle!!! :wink: Byli bysme doma sami!!! Tak v neděli písnu jakjsem dopadla!!! Zatím pa a přeju krásný víkend!!! :slight_smile:
6. lis 2009 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Vendy jak jsi dopadla na kontrole ?
Já na 3D dobrý, bylo to asi něco jako veletrh, kde se snažili prodat 3D/4D přístroje lékařům z celého světa a ti si je tam zkoušeli jako počítačový hry, k tomu potřebovali "figurantky". Já vyfasovala Australanku a Francouze, ale naštěstí na to moje angličtina stačila. Mám několik krátkých záběrů jako film a asi 7 fotek, no na to že to bylo zadarmo je to super !! :grinning: :dizzy_face:
Tak hezkou neděli ! :sunglasses:
8. lis 2009 v 07:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Doktorská postupka
--------------------------
10.11.-Jájulda(poradna)
10.11.-Katy(poradna)
12.11.-Piskot(UZ 30tt)
16.11.-Žanet(poradna)
25.11.-Piskot(Praha)
26.11.-Piskot(poradna)
1.12.-Iva(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Oliver

Ahojky!!Hezkou neděli přeju!!u nás je celkem ošklivo,tak jsme zalezlý doma s manžou a mě stejně v půl pátý končí na aukru postýlka pro malýho i s kokosovou matrací,tak ji snad vyhraju!!Jsem z ní nadšená,tak když ji vydobiju,tak dám foto!!Jinak jsem přidala nový fotky pupiku,tak mrkněte :wink: Ivčo přidej pár fotek z UZ ať vidíme Oliverka!! :slight_smile:
8. lis 2009 v 15:37  • Odpověz  • To se mi líbí
jéé tak fotky už máš přidaný!!Jsou krásný!!!Oliverek je tam nádherně!!A máš ho pomalu ze všech stran!!To závidím,protože to naše zlobidlo odmítá spolupracovat a nechat se fotit,takže já bych jim tam byla k ničemu!!! :grinning:
8. lis 2009 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Piškotku děkuju, ale kdyby to bylo cizí miminko, určitě si řeknu že vypadá jako mimozemšťan. :sweat_smile: Tím, že je to můj bobíšek, tak je to ten nejkrásnější človíček na světě - úplně jsem se do něho zamilovala, ty hormony jsou teda fakt věc ! :dizzy_face: :grinning:
Ale úplně už chápu všechny 3D fotky, nejde o to jak vypadá(ještě vyroste a zkrásní), ale že ho/ji poprvé vidíme i když je ještě v bříšku a můžeme si začít vytvářet vztah... a to teda alespoň u mě funguje na 100% :grinning:
8. lis 2009 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky tak už jsme doma!!! :wink: Nejdřív musím pochváli fotečky!! Piškotku pěkně rostete! :grinning: Ivi super obrázky!!! :grinning: Jinak já hned ze začátku dostala vynadaný že jsem přibrala jen 0,5Kg a že se máme polepšit!!! Ale jak? :sweat_smile: Vždyť baštím na co mám chuť, kdy chci a neomezuju se!!! Dohromady mám jen 3,5Kg přibráno a měli bysme prý mít tak 8!!! Ale nenechala jsem se! Jen jsem připoměla že u Ády jsem přibrala jen 6Kg, tak že za mě 12Kg nedostane!!! Uznal to!!! :slight_smile: Pak jsme si postěžovala na ty bolesti, tak prý to k tomu stehu patří, že to bude táhnout!! Ale jinak prý k tomu co máme za sebou je nález uspokojiví!!! :slight_smile: Dostala jsem papíry na poslední odběra v 31tt, a jsem objednaná do poradny a zároveň na screeningovej UZ v 32tt 1.12.!!! Tím dnem mě ukončí neschopenku a nastupuju na mateřskou!!! :slight_smile: Papíry do porodnice máme a bude tam Matěj a Ema!!! :grinning: Kufřík zase nemáme?!! :sweat_smile: taky se vyfotím a přidám foto! A můj celý výtvor má teď děda a musí něco přidělát aby to bylo dokonalí!! ale do týdne to bude!!! Tak pak taky vyfotím!! :slight_smile:
8. lis 2009 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. První musím napsat Ivči, že Oliverek je fakt krásný. JMáš ho nádherně na fotečkách. Máš i DVD s 3D, udělali ti ho?
Pak musím pochválit Vendulku, že na kontrole dopadle v rámci možností dobře :grinning: .
Já se už těším na zítřek, až uvidím našeho bobiška. :grinning:
Jinak v pátek jsme s malým odjeli k našim a vrátili se až v neděli ráno, protože jsme měli doma malíře a jaksi by se tam spát nedalo. Manžílek dělal z pátku na sobotu nonstop a ze soboty na neděli spal v obyváku. No a jak jsme dojeli, tak mi začala velmi pracovní neděle. Vydrhnout koupelnu, kuchyň a ložnici. Ta se bude zítra nebo pozítří montovat nová. Tak mám umyté okna, pár skříněk umytých i ve vnitř v kuchyni. No alespoň mám něco už uklizeno na vánoce.Už to postupně budu uklízet všechno. :confounded: Moc se mi nechce, ale chci to mít než přijde mimčo. U našich jsem zase na mrňouska žehlila. Furt něco.
9. lis 2009 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile:

musím pochválit Oliverka od Ivči,je fakt kouzelný,taky se těším,až to naše mrňátko uvidím :slight_smile:

Piskotku,super pupík :wink: a co ta postýlka?

Vendulko,jen 3,5kg???Já už teď mám 8 kg nahoře :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
9. lis 2009 v 09:28  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek