• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ahoj holky, tak přeji krásný nový týden.
V pátek jsem večer čistila koberce (Daňulka spal u našich) a v sobotu jsem doumývala okna v pokojíčku a v obyváku. Uklidila (hlavně jsem protřídila a povyhazovala pár hraček).Včera jsme s Daňulkou zdobili byteček, tak ho máme krásně vánoční. Dneska ráno se mě ptal, kdy budou Vánoce, že to tak dlouho nevydrží. :sweat_smile:
Jinak dárky už mám pořešené. Skoro vše mám koupené anebo vymyšlené. :slight_smile:
Míšo, neboj se a buď v klidu. Já jsem taky furt zkoumala toalet.papír, jestli náhodou tam není barva co tam nemá být. A vlastně to dělám někdy i teď. :dizzy_face:
Ivčo, papíry k porodu dává doktor, ale na porodné si musíš zajít na socku.
30. lis 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo velká gratulace k srdíčku, ale děvče hoď se do klidu, ty stresy prckovi neprospívají ! Dyť tebe to úplně paralizuje. Všechny teď máme těhu více méně bez problémů a zdárně pokračujeme, taky ty budeš přece taky !! Ten mokrej flíček je vpořádku, výtok je častější, já si někdy připadám jak špatně dotáhnutej kohoutek vodovodu a spousta těhulek nevyleze bez intimky. Výtok je dobrý, vyplavuje z těla ven případné bakterie. Pokud nezapáchá a nemá nějakou barvu, nemusíš se ničeho bát. :wink:
30. lis 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď mě napadlo, že se dlouho neozvala Safirka, Linda a Jája. :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. lis 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já mám dneska motáka jak blázen. Je mi nějak divně. :rolling_eyes:
30. lis 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
1.12.-Iva(poradna)
1.12.-Vendulka(Velký UZ)
3.12.-Piskot(riziková poradna)
3.12.-Lucinka(poradna)
7.12.-Jájulda(poradna)
8.12.-Katy(poradna+ test cukrovka)
16.12.-Jájulda(velký UZ)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Ahoj holky!!Tak jakej byl víkend???Já mám udělanej celej vánoční úklid i s výzdobou a přitom sem nehnula ani brvou!!! :grinning: Manžel uklízel a já jen seděla a dirigovala co a jak!!Jo má to svý výhody,mít takovej pupek!!!On se totiž bojí,abych už neporodila a když sem mu chtěla pomoct,tak jsem dostala vynadáno ať si koukám sednout,že to udělá!!!Je zlatej!!! :slight_smile:
Jinak Vendulko já nárok na mateřskou nemám,šla jsem totiž na neschopenku z pracáku a když jdeš z pracáku,tak žádnou nedostaneš!!Byla jsem se na to ptát na sociálce a bylo mi řečeno,že opravdu nedostanu ani korunu a až se narodí malej,tak si mám zažádat o přídavky na dítě!!!Hrůza a děs!!Ještě,že manžel celkem dobře vydělává,protože jinak bysme to neutáhli!!Vždyť do toho ještě platíme hypotéku!!!Kam ten stát spěje!!!! :angry:
Jinak Míšo moooc gratuluju k srdíčku a zkus být aspoň trochu v pohodě!!Uvidíš,že to bude ok a v pořádku!!!!
Holky já už jdu ve čtvrtek poprvý na tokograf a do poradny při porodnici!!Je to děs jak to uteklo!!!! :slight_smile:
30. lis 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku to je divný!! :confused: ! Já při Ádouj zkončila vyjšku a nikde jsem nedělala a jak jsem nastoupila na mateřskou, tak mě začali vyplácet tzv. PPM( peněžitá pomoc v mateřství) a má ji i moje známá a taky nedělala (teď)!!! A bere se stejně dlouho jako klasická mateřská!!!! Skoč se ještě zeptat na OSSZ!!! Ale podle mě máš nárok na PPM určitě!!!! Byla by škoda jim něco nechat a to ještě 28 týdnů!!!! :wink: Já to budu mít tak, že dostanu mateřskou a částečně PPM, protože jsem byla dlouho doma a ještě jsem jen částečně zaměstnaná!!! Jdu to vyřizovat va středu až budu mít všechny papíry od DR.!! :wink:
30. lis 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko a jakej je rozdíl mezi PPM a mateřskou ? Já myslela že je to to samý ? :sweat_smile: Peněžitá pomoc v mateřství, lidově mateřská. Bere se 28 týdnů od nástupu na MD nebo od data porodu (pokud se rodí dřív) a u dvojčat trvá 37 týdnů. Pak se přecháží na rodičovský příspěvek, lidově rodičák a u obou těchto dávek se berou i přídavky na dítě 500.... Vyvrať mi to jestli se mýlím, ale dělala jsem z toho vloni jednu zkoušku na právech :slight_smile:
30. lis 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, jsem tu jen na skok tak musím zase přečíst lánky od zadu zpět. :sunglasses: Vendulko já to mám jako Piškotek, nedostanu žádnou mateřskou, že nemám nárok. Teď jsem na pracáku, předtím doma s Karolínkou. Pracovala jsem i když jsem byla na ÚP, ale jen brigádně. Jako se smlouvou od do. No a až se prcek narodí, mám si jít s rodným listem zažádat o rodičák. Do té doby jsem bez koruny. Přítel vydělává dost, nebo spíš tak akorát, že nás uživí, tak se se mnou nikdo víc nebaví. :angry: Hypotéku platíme také, takže vše teď táhneme z jednoho platu. Je to k nasrání, ale je to tak. :frowning2: :unamused: Miško tak blahopřeji k srdíčku, ted už to musí být dobré. :wink: Jajuldo taky jsem uklízela jak mourovatá. :wink: Akorát koberce jsem nečistila, ty máme naštěstí nové. :grinning: Už se nám to krátí, už bude konec roku a za chvilku zanete jedna po druhé vkládat fotky miminek. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. lis 2009 ve 13:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, taky se mi nezdá, že by jste neměli brát mateřskou. A v případě, že by jste ji neměly, tak máte nárok na dorovnávací příspěvek nebo jak se to jmenuje. Ale nevím jaká je to výše.
Miško, říkals, že jsi doma, tak že budeš psát a psát a zatím nic moc :grinning: . Taky gratuluji k srdíčku. Neboj uteče to jako voda a budeš mít prcka v náručí. :sweat_smile:
30. lis 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už jsem se na to ptala a byla informovat několikrát a nárok na mateřskou nemám!!Byla jsem předtim na pracáku a tím pádem na ni nemám nárok!!!Bohužel to tak je a až se malej narodí,tak si mám zažádat o přídavky na dítě,ale dřív mi nic nedaj!!! :frowning2: Je to k zbláznění,ale naštěstí nás manžel zvládá uživit!!!Jinak fakt nevím co bych dělala!!!
30. lis 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já jen vím že je rozdíl mezi klasickou mateřskou, tu vyplácí zaměstnavatel ( na tu opravdu nárok nemáte) a pak je příspěvek od sociálky( jak píše Jajulda) a to já budu mít částečně!!! Tak si myslím ža nárok na ten príspěvek máte taky!!! Přece není možožný, abyste byli úplně bez peněz až do rodičáku!! Známá něco bere a taky nechodila do práce!!! Jo, rodičák je něco jinýho!!! Já se zeptám ve středu na socce, nějak se mě to prostě nezdá!!!! :angry: Jo a ráda bych viděla kdo v dnešní době bere příspěvek na dítě, když ho vzali skoro všem, jak to změnili!!! Mi měli podle papírů asi o 500 měsíčně víc než je mimimum pro 3 lidi a už nám ho sebrali!!! A brali jsme ho asi jen 1. rok!!!! :unamused:
30. lis 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, opět děkuju za vaše rady!!Moc si jich vážim!!Já věděla, že nemám s těhotenstvim pospíchat, aby mi měl potom kdo radit :slight_smile: :wink: Jinak jsem si četla problém ohledně mateřský, který má piškotek, ale podle mě, máš na mateřskou nárok!!!!Mateřská je stanovena státem a ta je pro všechny stejná!!!!Akorát se liší finančně!!!!A je úplně jedno, jestli jsi zaměstnaná a nebo ne, ale na mateřskou nastoupit podle mě musíš!!!Nevim, podle mě by to teda byla pěkná blbost, určitě bych se na to pořádně optala!!!!Jinak, co se týče rodičovských příspěvků, tak máte taky úplnou pravdu!!Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by je pobíral!!!!A jsou to lidi, který žijou v podstatě z výplaty do výplaty, ale jelikož se vešli do nějaký tý debilní tabulky, tak nic nedostanou a to mají třeba 3 děti!!!!!Holky nezlobte se na mě, třeba by se mnou některá nesouhlasila, ale já moc dobře vim, pro koho jsou rodičovské příspěvky v tomhle státě dělány a ne jen ty!!!!V téhle republice jsou lidi, který mají veškerá práva, ale žádné povinnosti, k nim my ale nepatříme........... No, nebudeme se rozčilovat, stejně to nezměníme, bohužel!!!Jinak vim, že moc nepíšu a moc se tady nezdržuju, ale jsem dost unavená, tak v podstatě celé odpoledne prospim a než se proberu, tak už jdu zase chystat večeři :slight_smile: . Je hrozný, jak mě zmáhá třeba, než dopoledne uvařim polívku a hlavní jídlo!!!To jsem vždycky unavená, jako bych skládala uhlí :slight_smile: Takže po obědě se zavrtám pod deku a než se stihnu přikrýt, tak spim :slight_smile: Opravdu si tedˇ připadám úplně k ničemu!!!A přitom já jsem akční člověk, pro mě nebyl problém zvládnout 6 věcí najednou, ale tedˇ??To fakt , ne!!! :slight_smile: A taky se musim pochlubit s mym šikovnym manželem, který mi taky vysává koberce a když se necítim dobře, tak i uvaří!!!A nebo udělá svačinu, večeři, prostě zlatíčko, doufám, že mu to vydrží dlouho!!! :slight_smile: Jinak na další ultrazvuk jdu 12.12. ve 14hod. Tak snad to bude zase ok.....???Bude to v podstatě ten samý týden, jako tenkrát, tak musí srdíčko být........tak na mě budete myslet, že jo?! :wink: Já vám dám zase potom vědět.Tak pro dnešek končim a zase se ozvu.Tak papa
30. lis 2009 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Tak jsem se po nějaké době koukla na vaše stránky a vidím, že tady máte ohromnou diskuzi ohledně mateřské. Zkusím vám to trošku vysvětlit, snad mě pochopíte:
PPM neboli peněžitá pomoc v mateřství se poskytuje zaměstnanci, který je v pojištění nejméně 270 kal. dnů a také OSVČ (podnikateli), který je důchodově pojištěn nejméně 270 kal. dnů a 180 kal. dnů v nemocenském pojištění. Těmto dvěma variantám se vyplácí PPM 28 týdnů a posléze rodičovský příspěvek dle varianty, jakou si můžete zvolit. PPM vyplácí OSSZ. Rodičovský příspěvek se vyplácí na úřadu práce. Pokud jste v evidenci úřadu práce, PPM nenáleží a dostáváte od data narození dítěte rodičovský příspěvek. Přídavky na děti je další věc, ale to nevím, od kdy náleží. Takže jestli Piskotek píše, že nemá nárok na PPM, tak je to pravda.
Tak snad jsem vám pomohla :slight_smile: . Jinak jsem ráda, že dobře prospíváte, těhulky! Pa
30. lis 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jáji ahoj, jsem ráda, že ses ozvala. :wink: A pomohla v té debatě. :slight_smile: Je to tak, jak píšeš. Přítel vydělává takovou částku, že prostě na nic dalšího nemám nárok, ani na nějaký doplácení ze sociálky nebo něco...prostě je brán jako můj druh a musí mě uživit. :unamused: Něco jiného by bylo, kdybych byla sama...Přídavky na dítě, na Karolínku, mi sebrali už dávno. :slight_smile: Takže opravdu jak je na tom Piškotek, tak jsem na tom i já. Bez peněz do porodu!! Hustý, ale je to tak. Máme nárok až po porodu na rodičovský příspěvek. Je to tak, že Piškotku, :frowning2: No a vlastně si nemůžeme ani vybrat, jak dlouho budeme s mimčem doma, protože ten, kdo nemá nárok na mateřskou, může čerpat jen jednu variantu - a to jsou ty 4 roky doma. :confounded: Tak dobrou noc všem holky. :pensive:
30. lis 2009 ve 21:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono takových "leváren" v zákoně je plno! Třeba moje mamka je od března na pracáku, v červenci jsme zahájili řízení ve věci péče o osobu blízkou (bylo to na mojí babičku). Babička před 3 týdny umřela a péče dosud není dořešena, takže mamka zatím neviděla ani korunu! Na podporu měla nárok jen 5 měsíců, takže nedostává žádné peníze. Jelikož má manžela a ten pokud vydělává alespoň 7tisíc měsíčně, není nárok na žádné dávky! To je taky úžasný bordel. Ale člověk nenadělá nic ....
1. pro 2009 v 06:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miško, jak píše Jaji mateřská rozhodně není jednotná dávka v univerzální výši stanovená státem a už vůbec ne pro všechny. Odvíjí se od výše platu který jsi měla před odchodem na MD a zohledňuje to kolika penězi jsi do státního rozpočtu přispívala jako výdělečně činná - tak tolik (samozřejmě upraveno podle platných zákonů, tabulek a procent) z něj pak těch 28 týdnů budeš dostávat. Myslím, že to vyplácí úřad práce, zaměstnavatel by se chudák hodně prohnul kdyby platil těhulkám co mu neodvádějí žádnou práci ze svého zisku a musel je živit (u nějakých organizací to možná proteče přes jeho účet, ale dávky dává stát) no a rodičák je pak z jiné hromády - ze socky. Holky které neodpracovaly ke dni nástupu na MD 270 dní (za poslední kalendářní rok) nemají nárok na PPM (tedy mateřskou) a jdou rovnou na rodičák - ale není to že by byly úplně bez peněz ! Jen ta vyšši mateřská je mine a jdou rovnou na ten systém 3800 - myslím že si nemůžou ani moc vybírat variantu 3 nebo 4 roky a ta dvouletá za 11400 už pro ně vůbec nepřichází v úvahu, ta je podmíněná příjmy před nástupem na MD. Pokud před tím nepracovaly a byly na pracáku nebo MD tak do systému nic nedávaly, naopak už tehdy z něj čerpaly...
Nárok na příspěvek na dítě je od okamžiku narození, pokud rodina splňuje podmínky pro jeho výplatu (tedy hlavně příjmy)
Prostě se Miško nevyčerpávej těmito věcmi, máš na to čas a stejně to nezměníš... kdo ví jak to bude až půjdeš na MD ty :grinning: hezky odpočívej a hlaď si bříško, to je pro mimíska nejlepší - únava je úplně normální, nebraň se tomu, tělo si řekne co potřebuje a energii teď potřebuješ na vývoj prcka. Ve druhým trimu se to zlepší, fakt ! :dizzy_face:
1. pro 2009 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď si asi koleduju o ukamenování, ale Luci za co by jsi chtěla peníze od státu ? Když nic nepřispíváš ? Na pracáku i na MD jsi jen čerpala. On ti přece nebude živit děti, to je povinnost rodičů. V Hongkongu je mateřšká 3 měsíce a jdou za ni vděční (mám tam kamarádku) v Holandsku 9 měsíců... myslím si že i tak je náš sociální systém štědrý a i když skřípu zubama, protože mě Janota okradl na PPM každý měsíc o 5 tisíc a to opravdu není málo, tak jsem vděčná za to co je. :sweat_smile:
Jsem na prcka sama, žiju v gasonce, ale než jsem si dovolila otěhotnět, udělala jsem si finanční zásobu abych pak doma mohla vydržet. Proto mám dítě tak pozdě. Nespoléhám na stát ani na chlapa, beru tu odpovědnost sama na sebe a pokud stát něco přidá - panbůh zaplať za to.... Neříkám, že jsem standardní model, ale je to zase další možný příběh.
Nemyslím to ve zlém, jen nastiňuju jiný úhel pohledu. Prostě i tady funguje princip subsidiarity - nejdřív si pomoz sám a pokud budeš úplná socka (nebo cikán) dostaneš něco málo od státu... :wink:
1. pro 2009 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
...já neříkám, že chci peníze od státu, jen se tady holky divili, že to není možné, tak já říkám, že to možné je. I když jsem byla na rodičáku s dcerkou, tak jsem si přivydělávala v práci, nebyla jsem jen doma. A bohužel pracák mi vyšel tak blbě proto, že jsme o první dítě přišli a já už v té době byla bez práce, protože hned od začátku prvního těhu mě Dr nechala doma, kvůli práci, kterou jsem dělala. No a smlouvu jsem neměla na stálo tak už mě pak nevzali........to je jedno, já už se těším na březen a na zdravýho prcka a zbytek se pořeší. Všechno už mám, máme co jest tak co. :grinning:
1. pro 2009 v 08:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vidím, že debata ohledně dávek se pěkně rozjela. :angry: Ivčo, máš pravdu, že v jiných zemích je to kratší a jinak. Já si na peníze nestěžuji, ale je fakt, že stát nedává tam kde má ale cpe tam kde nemá (veřejné zakázky, svoje odměny atd.) No s tím bohužel nic neuděláme. Já dělám celou dobu co jsem byla na mateřské s malým (dělám účetnictví) a můžu říct, že někdy je to hodně o hubu - hlavně v období daní. A teď mám termín porodu právě v tomhle období což je šílené. Stát moc nepodporuje mladé rodiny, pak se diví, že klesá porodnost atd.
JInak jsem zvědavá jestli se prcek už otočil hlavičkou dolů, protože chvilkama nemůžu vůbec dýchat jak mě někdo dloubá do žeber. A taky musím sedět rovně jak prkno, jinak je to nepříjemné. V noci mělo malé asi nějaký mejdan, páč jsme nespali. Já nějak nemůžu v noci spávat. Skoro každou noc jsem vzhůru tak hoďku až dvě. A mimo tohodle chodím tak 5x kontrolovat Daňulku, jestli není odkopaný. JInak klidné noci :grinning:
1. pro 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Ivčo, nemáš náhodou dneska svátek? Jestli ano tak všechno nejlepší, hlavně zdraví, pohodu, klid a úsměv na tváři. :sweat_smile:
1. pro 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky :slight_smile:
Vidím dávky,tak jsem sama zvědavá,kolik dostanu já,když už jsem rok na nemocenské.Plat v práci byl celekem slušný,ale nemocenská je almužna :angry:
Nevíte,kolik měsíců zpětně se vypočítává mateřská?

Ivi,tak vše nej k svátku :slight_smile:
1. pro 2009 v 09:58  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
3.12.-Lucinka(poradna)
7.12.-Jájulda(poradna)
16.12.-Jájulda(velký UZ)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka

Ahoj holky!!Tak v první řadě držím dneska palečky Ivě na kontrolu a Vendulce na velký UZ,pak dejte hned vědět!!!Ivi taky vše nej k svátku!!Mám jednu otázku,pokud nebudeš chtít odpovídat,tak nemusíš!!Myslela jsem,že máš přítele a to až se prcek narodí,tak spolu nebudete bydlet nebo jak to máte??
Jinak přidala jsem pár nových fotek pupku a konečně tý postýlky jak jsem slíbila!!! :slight_smile:
Luci!!Přesně tak,my nárok na mateřskou nemáme,ale od porodu si můžem zažádat o ten příspěvek na dítě!!Jinak moje mamka našla teď na netu,že si můžeš vybrat jak dlouho budeš doma,i když jdeš z pracáku,tak fakt nevim!!Musim se na to ještě zeptat,ale já bych chtěla být doma jen 3 roky!!Tak uvidíme!!!Jsem fakt vděčná,že mám manžela co vydělává!!Sama bych to rozhodně nezvládla!!! :unamused:Já přišla o práci,když jsem poprvé potratila,tak už mě zaměstnavatel nevzal zpátky a díky němu jsem skončila na pracáku!!A než jsem našla novou práci,tak jsem byla znovu těhule a práce přestala padat v úvahu,takže rovnou neschopenka a bylo!!!Ale i tak jsem stršně šťastná,že čekáme zdravý mimčo a peníze se vždycky nějak pořeší!!!
1. pro 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já zapoměla, ať dopadnete dobře na kontrolách. :slight_smile:
Jinak já už mám všechny dárky na Vánoce pořešené, jsem to ale šikulka. :grinning:
Piškotku, krásná postýlka a ještě krásnější pupík. :sweat_smile:
1. pro 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak Luci, je to hlavně o tom, aby byl mimísek vpořádku a to je víc než všechny peníze světa :dizzy_face:
Jajuldo - nespravedlivost systému je akorát tak na vysokej krevní tlak a adrenalin a to si teď nemůžeme dovolit :sunglasses: . Hold jakou politickou reprezentaci jsme si zvolili, takovou máme, každej papaláš má hlad a ty černý díry ze státního rozpočtu kterýma tečou do soukromých kapes miliardy místo toho aby podporovali lidi, kteří to potřebují to je téma na dlouhou diskuzi :angry: Určitě by podpora rodin s dětmi mohla vypadat lépe ale i hůř, myslím že bolest ekonomiky ČR je hlavně efektivnost využívání zdrojů a šílená korupce - ale to nezměníme.... :sweat_smile:
Já myslím, že prcek se ti ještě do porodu může otočit ne ? Máš zatím čas...
Díky za přáníčka :slight_smile:
Katy - MD se počítá zpětně za kalendářní rok, když je někdo na MD nebo na pracáku, tak je to jasný, ale s tou dlouhodobou nemocí si nejsem jistá, to fakt nevím ,možná Jaji - až se přihlásí - vypadá že je v tom zběhlá :dizzy_face:
Piškotku, přítele mám, ale funguje na baterky - vidím ho tak jednou za týden až 14 dní cca na 3 hodiny. Nežijeme spolu a bydlí 200 km ode mně. Ale už to tak táhneme 10 let a asi nám to vyhovuje (teda musí - nějak mi nedal jinou šanci :angry: ) koupil třeba kočárek, za to jsem vděčná, ale oblečky a tak si řeším po příbuzných.. no naučila jsem se nic nečekat abych nebyla zklamaná a funguje mi to tak - ale já opravdu nejsem standardní případ :sweat_smile:
Já nechci aby to vypadalo že mám něco proti někomu na pracáku - to ani omylem, taky jsem tam chvilku byla a nikomu to nepřeju, dneska se o práci přijde raz dva... a ty neschopenky po potratu jsou pech, ale zdraví je přednější a zdravý miminko je zázrak s dávkama nebo bez. Lidi to vždycky nějak s dětma udělali, taky si poradíme... :wink:
Kontrola dobrá, Olie je vpohodě, ale já mám nestabilní poševní prostředí a mám zas nějaký kapsule :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Čípek dlouhej na rozdávání a placenta mimo čípek. Další KO 5.1.2010 a na tesky na cukrovku jdu 10.12.
1. pro 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, gratuluju k vyřešenému ježíškovi, já ještě s dárkama finišuju a s fanzatií jsem v koncích :frowning2:
1. pro 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak kontrola docela v pohod! Odběry dopadli dobře.:wink: Ale UZ :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem z toho zklamaná! Vůbec jsme si ho neužili!! Neměl na nás moc čas tak to bylo rychlí a bez popisu!! :frowning2: A jaště nám řek že je Mates o dost menší!!! Zatím vždycky odpovídal a teď na dýlku dobrý ale váhu má o 2 a více týdnů míň Jen 1350g!!!! Prý jsou dost individuální rozdíli ( to vím, ale 2 týndy a více se mě zdá dost!!)!!! Ale o dalším UZ nic neříkal? :unamused: Jinak mám +4,5 Kg, máme ukončenou neschopemku a vysanou MD! Na kontrolu i s KTG jdu 22.12 a pak už po týdnu! :wink:
1. pro 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko a jak to zjistil, že je Matýsek menší ? Opravdu z UZ ? Já když se ptala na míru a váhu, tak se dr. podíval místo na monitor z okna a přepočítával tabulky (to si můžu na netu najít taky :angry: ) a myslím že má dobrej přístroj a vyplivlo by mu to ty údaje... to je divný... :unamused:
2. pro 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Vendulko, to je divný, že ti doktor řekl, že je menší. Vždyť se cvrček ani nedá pořádně změřit. Je fakt, že mi doktor změří vždycky hlavičku a podle toho mi řekne jak je veliký. Každopádně bych si nechala udělat ještě další UZ. Já jdu 16.12 na velký do porodnice a určitě si pak nechám udělat ještě v lednu jeden UZ, ale ten si zaplatím. :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale to mi nevadí, aspoň budu v klidu.
Ivčo, fotečku Oliverka nemáš?
2. pro 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, včera to bylo bez fotky :frowning2: asi je už moc velkej, ale on doktor spíš řešil mě protože mám "nestabilní poševní prostředí" a dával mi nějaký kapsule, mastičku a pak ještě udržovačku každých 14 dní (asi taky mastička, ještě jsem si to nevyzvedla :sweat_smile: ) Oliverek byl ok, tak ho neřešil.
Jinak mi dorazily kojící věci, co jsem si objednala tady na netu - celkem za 755 Kč včetně poštovného mám 2 kojící košile a 3 podprdy + jsem zdarma dostala textilni botičky, jsem nadšená :grinning:
2. pro 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
3.12.-Lucinka(poradna)
7.12.-Jájulda(poradna)
16.12.-Jájulda(velký UZ)
22.12.-Vendulka(ctg)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka

Ahojky!!Vendulko!!To je fakt divný!!Mě na UZ ve 30 týdnu řekli,že je malej taky o trochu menší,odpovídal 29+2,ale měli jsme už pomalu kilo a půl.Tak na to,že si ve 33 týdnu si myslim,že by měl mít malej teda víc než má!!Nechala bych si znovu udělat UZ, ikdybych si ho měla zaplatit!!
Jelikož my měli Matese taky o trošku menší,tak mě budou UZ dělat znovu automaticky nejspíš zítra v poradně,aby to jen zkontrolovali jestli je vše ok!!Tak bych se na to radši zeptala!!Nenechávej to být!!
Já jdu zítra poprvý na ctg a do poradny,tak pak dám vědět co a jak!!Snad bude vše ok!! :wink:
2. pro 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek