• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Oni odhadnou váhu podle velikosti bříška( obvod)!!! Na dýlku je dobrej( v mezích) ale ta váha?! :unamused: Měl by mít 1600-1700g!!! A to nemá prý je minimálně o 2,5 týdne menší na váhu!!! No na kontrole se zase zeptám a poprosím o kontrolní UZ jestli aspoň přibírá, i když je menší!!! :unamused: Jediný pozitivní je, že se nám otočil!!! :grinning: Já měla o víkendu takovej divnej pocit a v noci divnou bolest a to se asi zrovna otočil, máme I. polohu hlavičkou!!! :grinning: Fotku nemám, a ani se nás nezeptal, a ani bych jí nechtěla bylo to fakt blbě vidět!!! :unamused: A byla jsem na tý cosiálce, OSSZ a u nás v práci a to všude 2x!!! Hrůza!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: A zítra ještě jednou na socku, docela pocuc, když musím odhlásit rodičák na Ádu a zařídit si novou mateřskou!! A ještě všude to chtěj do určitýho dne, a účetní to nestihne vyplnit a odevzdat na OSSZ, tak na socce je to pozastavený a budu tam muset ještě jednou snad koncem prosince a snad to bude hotový!!! A to pak budou dopočítávat kolik mě budou doplácet k mateřský( nějakej dorovnávací příspěvek). Fakt je lepší sedět doma nic nedělat, než chodit částečně do práce( je pak moc papírování)!!! A tak prý máte holky nárok hned po porodu, si rovnou zažádat o rodičák a přídavky na dítě!!! Tak aspoň něco, těch 6 týdnu do porodu se dá ještě vydržet ale kdybyste měli čekat celejch 28 týdnů!! To je už fakt dost!! Ale možnost volby fakt nemáte, je to konečný na 4 roky!!! :unamused: Jé Ivi taky jsem si přes net obědnala 3 kojící podprdy!! Došli včera a jsou super a sedí mě!! Tak už mám opravdu všechno!!! :grinning:
2. pro 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku prosím dopiš mi do postupky 10.12. test na cukrovku a 5.1.2010 poradnu :sunglasses: díky
2. pro 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak opět problém, tak se s ním na vás obracím,je možný, abych už v 8 týdnu měla znát větší podbříšek????Když jsem ráno na lačno a ležim v posteli na zádech, tak mám bříško úplně plochý, ale přes den je už bříško znát až když si na něj sáhnu, tak je vystouplí!!Možná vám budu připadat, jak trdlo, ale mám docela strach, jelikož co jsem četla na netu, tak všude uvádí, že břicho je ještě plochý!!!A to já teda nemám!!Tak jak jste tom měli vy???Děkuju moc za radu!!!!!!
2. pro 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo tak mě rostlo bříško od 8tt taky!!! Ze záčátku jsem z toho byla vyjukaná, ale pak jsem si říkala že aspoň vím že roste a že je vše OK!!! A měli jme to tady skoro všechny!! Ono se říká, že s každým dalším těhu roste bříško rychlej, tělo ví co se po něm chce!!! :slight_smile: Neboj nic divnýho to není!! Taky jsem to tak měla! po ránu jsem neměla nic a večer jako by nafouklej špek v podbříšku!!! :grinning: Jen se podívej jak to na mě bylo vidět od začátku za to teď mám malej pupík, můj taťka říká, že tam mám malou helmičku!!! :grinning:
2. pro 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky čtu vás a nedá mi to abych se nepřidala. Asi dva dny zpátky jsem našla slabě pozitivní těhu test, čárka i sílí, ale dr. mi odebral HCG a řekl mi že je dost nízké a že se nemám radovat. MS bych měla dostat až teď 4.12 na kontrolu jdu za dva týdny. Udělal mi ultrazvuk a řekl mi, že sliznice je krásně narostená jak těhotenská, ale že zatím nejde nic vidět. Nevím v jakých jednotkách HCG počítal ale řekl mi že hodnota je 0,56 u prvního těhu jsem měla 0,76 tak nevím co si mám myslet poraďte mi jestli můžete. Možná jsem u dr. byla moc brzo bylo to 29DC co jsme byla u něj a MS mívám tak 32 a víc.
2. pro 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nechtěla jsem nic riskovat skrz to že dělám na JIP. U prvního těhu mi taky řekla, že je to dost nízké ale pak jsem měla i srdíčko tak já nevím. Dělat nemůžu nic příroda sama rozhodne
2. pro 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, děkuju ti moc!!!Opravdu jsi mě uklidnila!!!Mám to přesně jak píšeš!!!Tak snad to bude správně :slight_smile: Víc se dozvim 12.12. a můžu říct, že už bych byla radši, kdyby už zítra bylo 10.Ta doba čekání je pro mě moc dlouhá!!Potřebovala bych chodit na ultrazvuk po týdnu, aby to moje psychika zvládala na jedničku :wink: Jsem hrozný nervák!!!A všechno si moc beru, ale s tim bohužel nic udělat nemůžu, to už je ve mě :frowning2: Jinak jsem četla tvé starosti ohledně velikosti miminka, bohužel ti neumim poradit, ale z celýho srdíčka ti přeju, aby bylo vše vpořádku!!A to BUDE!!!!!! Jinak safirko, tobě bych poradila, aby sis těhu test udělala až den po očekávané MS, já jsem to měla taky tak!!Měla jsem to dostat 1.11.ale NIC, tak jsem si udělala test 2.11 a čárky tam byli dvě, ale taky dost slabý!!!Takže jsem si udělala ještě test dva dny ráno a ten 3 den jsem šla už k doktoru, ale ten mi vzal krev, jelikož mi řekl to samý, co tobě, že na ultrazvuku by nic neviděl.A až z krve mě ujistil, že těhotná jsem, ale hladinu HCG jsem měla nízkou.Takže jsem šla na ultrazvuk asi tak po týdnu, no a to už tam byla vidět"kulička" :slight_smile: Takže ti budu držet moc palečky, aby vše bylo POZITIVNÍ!!!!!A dej nám vědět!!A ty testy si udělej po očekávané MS!!To je lepší!!!
2. pro 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Misabroj děkuji za radu, testíky si teď budu dělat tak ob den abych se ujistila, že čárka opravdu sílí a pokud jo tak to snad bude dobré. Tolik bych se chtěla radovat, ale nemůžu. No budou to dva týdny čekání a nervů. :frowning2:
2. pro 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safir nechci nic zakřiknout ale držím pěstičky!! Jinak je možné, že jsi otěhulila jakoby dýl- jako že máš posunutou ovulaci dozadu k MS!!! To pak můžou ty hodnoty HCG být nižší!!! Hlavně to chce pozitivní myšlení a ono to bude dobré!!! :slight_smile: Jestli jdeš do práce tak si nech vzít krev, abys viděla jak to roste!!! HCG by se mělo hlavně za začátku každých 48hod zdvojnásobit!!!! Tak jestli jsi byla dnes, tak to zkus v pátek, to by měl být vidět ten nárůst!!! :wink: A jinak jsi asi opravdu měla počkat s návštěvou Dr. až po víkendu, kdy by bylo jasné že MS nedorazila!! takhle se třeba úplně zbytečně stresuješ!! I když chápu tvoji netrpělivost a obavy!!! :wink: Však jsem taky dělal na JIP, a jak jsem zjistila že jsem těhu, tak jsem okamžitě zůstala doma!!!! :slight_smile: Tak hlavu vzhůru, a zkus tu krev!! A budu na tebe moc myslet, a jak budeš něco vědět tak nám písni!!! :slight_smile:
2. pro 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko, já přesně vim, co tedˇprožíváš, já na tom byla úplně stejně a myslim, že i ostatní holky, co jsou tady!!!Bohužel, tedˇuž to budou vždycky jen nervy!!!Ty já mám taky :grinning: takže jsem prdlajs člověk, který by uměl podpořit, když se taky stresuju :slight_smile: Ale neboj, podle mě to bude pozitivní a budu ti držet MOC pěsti, abys nám napsala, že už to máš od doktora potvrzené :slight_smile: takže pfuj, pfuj, pfuj.......
2. pro 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já měla ovulaci asi tak podle ovu testu který byl krásně pozitivní. Nechtěla jsem v práci nic riskovat i vzhledem k prasečí chřipce, ale teď si nadávám do blbců že jsem k tomu dr. lezla. Ach jo. Do práce teď nechodím nechal mě doma vzhledem k prvnímu těhu.
Mám těhu testy tak z nich snad uvidím jestli tam ten nárust je nebo ne.
2. pro 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, to je úplně normální a vpořádku, mamča byla těhotná od 6tt od krku po kolena - každá reagujeme jinak a je fakt, že děloha už ví co má dělat takže se vůbec nediv ! :dizzy_face:
Safirko, já šla na gyndu 27 DC taky po slaboučké čárce a měla jsem hCG 92 (možná to podte tvýho dr. bude 0,92 - nevím jak počítá jednotky) a cykly kolem 30 dní. Taky narostlá sliznice, ale na UZ nic neviděl - chce to jen čekat, nic jinýho teď nemůžeš, buď v klidu a ber vitamínky a třeba nějakej Duphaston nebo Utrogestan na udržení. Podle mě to vypadá dost dobře !! a ty nemáš v práci možnost si nechat nabrat hCG ? Sestřičky to tak dělají... Navíc není rozhodující jak dlouhej máš cyklus (jak píše Venda) ale kdy je ovu - kdy jsi ji měla na testu ? v půlce cyklu ?
3. pro 2009 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile:
safirko,hlavně se nedej,čárka určitě bude sílit a HCG poroste. :wink: Mně hnal v 5.tt jeden cip doktorský na revizi,že je to MA,oznámil mi to v pátek a v pondělí jsem měla nastoupit na revizi.Probrečela jsem celý víkend,ale pořád se mi to nezdálo,tak jsem navštívila 2 jiné doktory a Ti se shodli na tom,že je to normální prospívající těhotenství,jen nesedí termín MS,jak už tu někdo psal,měla jsem posunutou ovulaci dozadu.
Tak držím palce,určitě to dobře dopadne :slight_smile: :slight_smile:
3. pro 2009 v 08:34  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak především VELKÁ gratulace Safirce. Safi, uvidíš, že čárka bude krásně zesilovat a HGG poroste.Hlavně buĎ v klidu. Když tak hoď testíky do albíčka a budeme je sledovat všechny.:slight_smile: Krom toho jsi ještě před MS, takže to bude určitě dobrý. :slight_smile: A když ti budou sílet čárky a poroste HGG (nech si ho udělat v práci), tak se ty dva týdny můžeš krásně radovat a v žádném případě stresovat.
Míšo co se týče velikosti bříška. Tak já když jsem odjížděla na dovču (7tt) tak jsem neměla nic, všechny věci mi byly dobré. Když jsem se vracela z dovči (9tt), tak jsem jela v manželových kraťasích, páč moje jsem nedopla. Je to moje 4 těhu a mám pocit, že mám pupek jak blázen. Ovšem váhou jsem pod normálem (končím 7 měsíc a mám 6kg navrch) a velikostí když mě doktor měří, tak jsem normální. Ovšem přijde mi,že mám hroně velké bříško. Sice mi hodně lidí říká, že nemám skoro nic na to, že končím sedmý, ale mě se to nezdá. A hlavně, večer je bříško vždycky větší.:sweat_smile: Takže buĎ v klidu a uvidíš, že to bude dobrý.
JInak holky, moje rozdíly v těhu. U malýho nic a teď asi 14 dní pálení žáhy, nemůžu dýchat a v noci tak 1-2 hodiny nespím. Ideální.
3. pro 2009 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
safirko,což takhle si píchnout agolutin?Tím si neublížíš,je to progesteron(silnější třeba než Duphaston nebo utrogestan).Těhotenství to podpoří.Věř mi :slight_smile: Ale pokud máš strach ,zkus se telefonicky poradit s DR.že agolutin máš,zda to můžeš píchnout.
Mám doma několik ampulí,tak bych ti je poslala :wink: ,nebo si nech napsat v práci :slight_smile:
3. pro 2009 v 08:38  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajuldo,pokud nemůžeš v leže dýchat,je možné,že si ucpáváš arterii,zkus spát na levém boku
3. pro 2009 v 08:40  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo tak já měla odbdobí asi 14 dnů kdy mě pálila žáha každý večer a teď vpohodě!! A s tím dýcháním mě to bočas pozlobí taky, docela mě dělá dobře ležet na pr. boku a na 2 polštářích!!! :wink: Jako by v pololehu!! :slight_smile: A docela to zabírá ale stejně si musíš najít polohu jaká ti je příjemná sama, každá to máme trochu jinak!!! :slight_smile:
3. pro 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, já už taky v noci tak 1-2 hod nespím - jen se převaluju z boku na bok... myslela jsem že to bude až ke konci těhu :sweat_smile:
Na pálení žáhy jsem se ptala doktora a říkal, že je dobrej ten Gaviscon (nebo jak se jmenujou ti hasiči) a mě dal letáček na ACIX - žvýkací tablety, je ještě jemnější a speci pro těhulky - není to drahý a hned mi pomohly !!! Poslední dobou se žáhou hodně bojuju a se zažíváním celkově :angry:
3. pro 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mám doma Gaviscon,občas mě žáha pálí,ale zatím to zvládnu zahnat mlékem.koupila jsem si jej jako pohotovost
3. pro 2009 v 09:05  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dík za rady, hned naklušu do lékárny a koupím si asi ten Gaviscon. Jedla jsem sodu, ale ta mi už nepomáhá. JE to hnus, snad to přejde. Já ležím na boku, ale ono se to nelíbí mimískovi. Začne si kopat a šťouchat mě různě. Jsem zvědavá, jestli už je přetočené, řekla bych že se přetočilo a tak mi začaly potíže. :angry:
3. pro 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Děvčátka, tak dnešní TT test opět silnější čárečka i manžel to tvrdí po srovnání těch testíků. Dneska jsem 31DC a ovulka byla asi po 18DC takže víc jak za půlkou. Dr mi říkal že se nemám moc radovat, ale když jsem mu řekla, že jsem si dělala další test a čárka sílí říkal že je možné že to bylo ještě velmi ranné. Mám od něho Duphaston 1-0-1 a beru Femibion 800. Jinak mě sem tam píchne na pravé straně, mám citlivější prsa, bolí mě bradavky a mám takový ten bílý výtok. Mám pocit že to budm v pořádku i po tom co mi řekl doktor že to vidí bledě, ale že tomu necháme volný průběh tak jsem moc neplakala pokud bude čárka dále sílit tak snad roste i to HCG v krvi. Jinak mě strašil jěště mimoděložním, ale to straší asi vždy když to na UZ není vidět. Holky to sem tam píchánín v podbříšku a okolo vaječníku může být? Jinak žádné bolesti nemám. Nějak tuším, že to dopadne dobře i když strach je taky. Děkuji za podporu. Manžel mi říká, že tomu mám nechat volný průběh, že to stejně neovlivním a má pravdu. Do práce nechodím nechal mě doma a věříte mi že mám strach si to HCG odebrat?
3. pro 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky! Safirko vypadá to mooc nadějně, držím palečky!!! :wink: To píchání jsem měla ze začátku taky, tak je to nejspíš dobré znamení. :slight_smile: Jajuldo já mám v ložnici u postele Rennie, protože jen co si lehnu, začne mi "hořet" v krku - pálení žáhy mě trápí taky. :confounded: V noci se převaluju tak, že vždy vzbudím i přítele. :grinning: Jinak já dnes na kontrole dobrý, dostala jsem další dávku Magnesia (rozpustné ve vodě), protože mi to pomáhá na křeče v lýtkách. Na další kontrolu jdu 21.12. a to mi Dr.konečně udělá UZ a změří prcka, tak se moc těším!!!! Naposledy jsem byla na UZ v Brně totiž. :confused: Napsala mi do průkazky 2 termín porodu a ten je 8.3. :grinning: Takže žádná velká změna. :slight_smile:
3. pro 2009 ve 12:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
7.12.-Jájulda(poradna)
8.12.-Katy(poradna+ test cukrovka)
10.12.-Iva(test cukrovka)
16.12.-Jájulda(velký UZ)
17.12.-Piskot(poradna)
22.12.-Vendulka(ctg)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Ahoj holky!!Tak jsem doma z poradny!!A vše v pořádku!!Doktor mě vyšetřil,kouknul na malýho UZ a vše je ok!!Ještě se neotvírám,takže na porod naštěstí zatim nevypadáme!! :slight_smile: Další kontrola za 14 dní a pak už po týdnu!!
Luci!!Jak si dopadla ty na kontrole???
Safirko!!Moooc moooc gratuluju k pozitivnímu testíku!!Věřím,že se bojíš!!Já na začátku se taky bála a i když jsem měla strach,tak jsem stejně šla,aby mi kamarádka nabrala HCG,brala mi ho po týdnu!!Tak seber odvahu a nech si ho znovu nabrat!!Aspoň se trošku uklidníš,myslím,že můžeš být v pohodě!!Jak ti sílí test,tak to bude ok!! :wink:
Míšo!!Jak psali holky,tak u druhýho těhu bříško roste mnohem rychlejc,takže už v 9 tt klidně můžeš mít malý pupik :slight_smile:
3. pro 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci!!Tak vidím,že kontrola dopadla taky ok,tak to je dobře!!Do postupky Tě přidám hned zítra!! :grinning:
3. pro 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak gratuluji k úspěšným kontrolám. :slight_smile:
Luci já bych tak dlouho nevydržela nevidět prcka. Nechala bych si UZ udělat.
Safi, neboj, všechno bude v pořádku.Nestresuj se. Mě taky říkal, že to může být mimoděložní, když ještě není nic vidět. NIcméně, když je mimoděl. těhu, tak to prý hodně bolí a nejsi v pohodě. Napiš termín kdy jdeš na kontrolu i Míša ať napíše a Piškotek vás dá do postupky. :slight_smile:
3. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Jajuldo, taky si myslím, že to bude v pořádku čárka sílí je krásně vidět tak doufám že bude sílit dál MS by měla dorazit asi zítra pokud byl cyklus 32dní ale já to mám vždy jinak. Nebud si brát HCG nechám tomu volný průběh. Léky mám, vitamíny taky a TT mi snad ukáží jestli ty hodnoty rostou na kontrolu mám jít až 15.12 tak už teď jsem dost nervozní. Kromě mírného tlaku v podbříšku a sem tam to píchnutí okolo vaječníku které jsem mívala i u prvního těhu tak mi nic není a nic mě nebolí. Ale strach mám. Ale stále si říkám jestli to má být tak to bude a jestli ne tak to tak prostě mělo být. Budu se za miminko modlit a chovat se tak abych ho neohrožovala, ale víc stejně dělat nemůžu. Počkám do té kontroly a budu věřit, že miminko se zahnízdilo tam kde mělo. Jak budu vědět jak se dají dát fotky do alba z foťáku tak pošlu ty testíky. Děkuji za podporu. Závidím vám, že už to nejhorší máte před sebou. Já jsem pořád v nejistotě.
3. pro 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, potom co nás potkalo (mě třeba 2x), máš strach celé těhu. Bohužel. Strach budeš mít z každé kontroly, z každého jiného píchnutí a já nevím z čeho. Ale na druhou stranu, když tě něco takového špatného potká, tak si potom vážíš mnohem víc miminka, příprav na ně atd. Je fakt, že u druhého je to dobrý frmol. Ale strach máš pak už vždycky. Vlastně je to už doživotní strach, protože pak se bojíš o dítě (ikdyž bude dospělák).
My už možná máme to nejhorší za sebou, ale ty máš zase všechno krásný před sebou. :sweat_smile:
3. pro 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko!!Neboj myslím,že to bude ok!!Ani se nenaděješ a bude 15.12. a půjdeš na kontrolu a bude vše v pořádku!!
Mě doktor dneska tak hezky prohlédl,že mi vzbudil malého a ten mě už hodinu vkuse kope do žeber a teda pěkně to bolí :grinning: Vůbec nevím co tam malej vyvádí!!! :grinning: :grinning:
Luci!!To už si dlouho teda nebyla na UZ!!to bych asi tak dlouho nevydržela!!Měla bych nervy!! :slight_smile:
3. pro 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky gratulace k úspěšným kontrolám!! :slight_smile: Safi jak píše Jajulda, to hezké tě čeká, tak zažeň chmury!! :wink: Ono ti to moc nepomůže a spíš uškodí, teď jen čekat a těšit se, že prcka za 14 dní uvidíš!!! :slight_smile: Mě napsal na tu žáhu Maolox pytlíčky daj se koupit i v lékárně a je fakt super, a ten Gaviskon mám taky, tak to střídám!!! :wink: Dnes jsem se rozhodla, že si o víkendu zajedu nechat Matese přeměřit do nemocnice!!! Prostě mě to pořád vrtá hlavou a asi jinak nebodu úplně klidná!!! Řeknu jako, že jsem uklouzla a spadla, jestli nás pro jistotu nezkontrolujou a to oni určitě udělaj!!! Myslím, že názor jinýho Dr není k zahození a ještě uvidím jestli aspoň přibírá když je takovej drobek!!! :wink: Nebo co myslíte? Mám to tak zkusit?? :fearful:
3. pro 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, určitě si zajeď Matýska přeměřit. Nemyslím si, že by byl vývojově nebo velikostně špatný, ale uklidníš se. Když máš tu možnost tak zajeď. Já nevím stejně mi to přijde takový divný, že ti řeknou že je menší. Na druhou stranu co ty děti, které se narodí třeba 4kilové? Na UZ jim řeknou, že jsou v pořádku a někomu se narodí třeba 2,6kg a někomu 4 kg. Zase to ber tak,že mohl být nějak jinak otočený a hned máš měření jiné. :slight_smile:
3. pro 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek