• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
autor
Holky a vám dělá UZ pokaždé? Mě nee teda. UZ v ordinaci má, jen stroj na fotky ne. Potom jak budu chodit na kontroly do nemocnice, tak o vím, že se dělá Uz pokaždé, teď vážně naposledy v Brně. Nevíte kolik stojí peněz, kdybych chtěla jít sama na UZ?Ale tak za 14 dní prcka uvidím, tak se těším. Zrovna před Vánoci. :grinning:
3. pro 2009 ve 14:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
luciienko,mě dělá UTZ každých 14 dní od začátku těhu,ale to asi jen proto,že jsem na rizikovém.
Jinak u nás,pokud chceš UTZ tak si platíš do 250Kč,což si myslím,že to jde.Ted už mi ale Dr. řekl,že nemá cenu si dělat fotečky,že miminko už je moc velké,takže ho sonda tak dobře nezabírá,tak jsem si nechala udělat asi poslední fotečku,kde je prcek jen do půl těla
3. pro 2009 ve 14:12  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci!!Mě doktorka taky pokaždý dělala UZ,aby si prcka radši zkontrolovala!!A nebo jsem si o něj sama řekla a vždycky mi ho udělala a ani po mě nechtěla peníze,i když u nás vyžádaný UZ stojí asi 300Kč!!Je divný,že Ti doktorka od Brna nedělala UZ akort když si po potratu!!To si pak maminy hlídají mnohem víc nebo aspoň u nás to tak je!!
Vendulko!!My máme Matese taky trošku menšího,ale dýlkou ne váhou!!dneska mi doktor dělal UZ a říkal vše ok,tak být Tebou tak tam o víkendu dorazim pro klid duše ať víš,že je malej ok a vpořádku!!!
3. pro 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko, myslím že můžeme gratulovat, já to vidím velmi pozitivně. Ale píšeš moc rozumně - úplně s tebou souhlasím !! :grinning: To píchání jsem měla celej první trim, natahujou se vazy a roste děloha, to je moc dobrý znamení a i všechny ostatní příznaky, které popisuješ ! :dizzy_face:
Luci, Piškotku gratulace ke kontrolám !
Vendy - určitě si do té nemocnice zajeď, za ten klid to stojí a poslechneš si jinej odbornej názor ! :sunglasses:
Luci, mě dělá UZ pokaždé, což je teď od 12tt po měsíci, jak chodím do porady + KO. No pokud půjdeš na pohotovost pod záminkou jako Vendulka, tak tě to vyjde na 90 Kč regulačního poplatku ne ? :wink:
3. pro 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo já vím že jsou děti různě velké, ale on má o víc jek 400g míň!!!! :astonished: Zdá se mi to moc, a na netu píšou, když je takový rozdíl, že se musí dělat UZ kontroli aby bylo vidět jestli aspoň přibírá!!! Mě jen mrzí, že mě nic neřek!!! :frowning2: A čím víc přemejšlím tím je to horší!!! Áda taky nebyl žádnej habán ale na UZ říkali jen tak o týden, ale 2 a více se mě nezdá!!! Na dýlku je taky menší( asi jen o pár dní) ale váha je dost malá!!! :unamused: Tak snad to bude dobrý a bude jen takovej drobek, ale nechci nic ryskovat, po tom všem!!! U nás se dělá UZ v bezbroblémovém těhu jen 3x, a při obtížích víc. Já jsem měla UZ jak jsem přišla z nemocnice a pak až teď!! A že mám od začátku sakra rizikový těhu!!! Asi každej Dr si to dělá jinak!!!
3. pro 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Asi to je opravdu jak kde. S tím ultrazvukem....Jinak mě pořád říkali, že má Karolínka 3kg, potom 3.20 a těsně před porodem že má 3.50kg, tak jsem si říkala normální váha...potom jsem 9 dní přenášela, bála jsem se, že to bude macek a nic. :slight_smile: Kája měla 2.75kg!! :grinning: Porod mi vyvolávali, protože se jí nechtělo ven a už musela jít ven, protože ji přestala vyživovat placenta. :sweat_smile: Takže ta váha asi není v bříšku nikdy dost přesná.
3. pro 2009 v 17:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě Ádu odhadli asi týden před porodem na 2,5 a měl 2650g tak to bylo docela přesný!!!( v Litomyšli)!! Oni říkaj že čím je mimi větší ,tím hůř se ta váha odhaduje ( hlavně před porodem)!! A v tomhle týdnu ty mimnka ješt docela odpovídaj!! Tak se nechám překvapit co se dozvím, pojedu zítra s Ádou na čerty k našim, tak si zajedu do Litomyšle, tam budu rodit a ležela jsem tam a docela jim tam důvěřuju!!! Tak budu mít i jinej názor!!
3. pro 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to ti odhadli vážně docela dobře Vendulko. :slight_smile: Jinak mám ještě na večer takovej dotázek: stává se vám, že vás prcek kope "dlouho"? Třeba hodinu v kuse...já třeba když ležím na levým boku, tak prcek řádí a vydrží to hodně dlouho. Není to neobvyklé, že? Nebo jo? :sweat_smile: Karolínka kopala vždy tak 20min a klid...a tento prcek v bříšku mi řádí furt! :slight_smile:
3. pro 2009 ve 20:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci tak to jsou asi fakt ty akční kluci?! :grinning: Mě takhle vyváděl Áda a teď i Mates!!! :grinning: Je fakt že občes už si říkám, že není možný aby tak dlouho řádil, ale možný to je!! A jindy má klidný dny, to řádí chvilku a pak je klídek!!! Včera měl jeden za svých řádících dnů a dnes od rána zase!! Do toho od včera má Áda průjem, tak běháme pořád na záchod, a od rána už jsme to 3x nestihli!!! :unamused: Hrůta!!! :unamused: Tak budu mít veselej víkend!!! :unamused:
4. pro 2009 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji krásné ráno. Vendulko zajeď si na ten UZ a pak dej vědět.
Luciienko, mě se stalo, že asi 2x jsme se převalovali a protahovali a kopali zhruba hoďku a půl. Samozřejmě že to bylo v jednu ráno. :grinning:
Malý má dneska ve školce Mikuláše, tak se těšil. On se teĎ už do školky těšívá, což jsem ráda.
Holky, kdy začnete péct? Já budu muset už příští týden, páč 17.12. má Daňulka ve školce něco jak besídku a máme tam donést cukrovíčko. :slight_smile:
4. pro 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo já začnu s cukrovím o víkendu - moc na vyvařování a domácí práce nejsem, ale na toto se těším :sunglasses:
Hollky nevíte od kterého tt by mělo mimčo zaujmou polohu hlavičkou dolů ? Slyšela jsem že se může přetočit třeba i 3 dny před porodem, ale to už mi připadne jako extrém... ??? :sweat_smile:
4. pro 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:
taky se chystám na cikroví o víkendu,tak uvidím,třeba to ještě odložím,pečení moc totiž nemusím.

Jinak Ivi,u mé kamarádky čekali Dr.do 37+3,zda se prcek otočí,neotočil se,tak měla naplánovaný císař,šla 38+3
4. pro 2009 v 09:35  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nějak nestíhám :confounded: Vy jste se teda rozepsaly, měla jsem, co dočítat. Holky gratulace k úspěšným kontrolám. Luci, mě dr. taky nekontroloval ultrazvukem od velkého ultrazvuku, jenom mě vždy prohmatá a zkontroluje akorát ozvy ultrazvukem, nic víc :unamused: Luci k těm pohybům, mám to taky tak třeba i dvouhodinové , u Adrianky se mi zdá, že byly taky kratší.
Jo a taky mi u doktora neříkají, kolik mimčo váží a měří.(Ale to je asi logické, když mi nedělají ten ultrazvuk) U Adrianky mi říkali až před porodem v porodnici(protože jsem přenášela, tak jsem tam jezdila co druhý den na kontroly), že bude mít 3,5kg, no a pak měla 3,8kg.
Safirko,velkááááá gratulace k těhu, držím moc palečky, ať ti to dr., co nejdříve potvrdí. Ale člověku nezbývá, než prostě čekat, všechny jsme byly netrpělivé :wink:
Výsledky z cukrovky mám v pořádku i zubaře jsem zase absolvovala tento týden, tak snad už budou zubečky dobré :grinning:
JInak krásný víkend holky, hlavně v klídku, nic vám neuteče, my v sobotu budeme péct perníčky, tak jsem zvědavá, jak dlouho to Adrianku bude bavit :grinning:
4. pro 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuji za odpovědi holky. :wink: Jinak my začínáme péct další týden, Kájka už je do konce roku doma, tak máme co dělat. :slight_smile: Babičky prý péct nebudou, ale já tedy ano. Domácí je domácí. :sunglasses: Žanetko no já právě taky nevím, kolik prcek váží a měří. :unamused: Tak se to dozvím před vánoci no. :dizzy_face: Jo holky a jaké pečete perníčky? Že je máte hned měkké, nebo musí změknout? Já se přiznám, už jsme minulý víkend zkoušeli s Kájou malou várku oříškových košíčků. Dělala jsem je poprvé v životě. První den nic moc, ale druhý den se úplně rozplývali na jazyku. Mňam! :slight_smile: A třetí den už nezbyl ani jeden. :grinning: Jinak Ivi mám 2 knížky o těhotenství doma a tak jsem teď přečetla, že od 32tt už bývá dítě převážně hlavičkou dolů, protože má v děloze málo místa a už se tak nepřetáčí. Ale jak psala Katy, může se stát to, co její kamarádce. Nic není nemožné. :slight_smile:
4. pro 2009 v 10:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
7.12.-Jájulda(poradna)
8.12.-Katy(poradna+ test cukrovka)
10.12.-Iva(test cukrovka)
16.12.-Jájulda(velký UZ)
17.12.-Piskot(poradna)
21.12.-Lucinka(poradna)
22.12.-Vendulka(ctg)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Ahoj holky!!Tak já letos cukroví nepeču!!Dopékám malýho,aby byl hezky dodělanej!!! :grinning: :grinning: A krom toho manžel to moc nejí a vždycky dostaneme strašnou hromadu od babičky!! :slight_smile:
Jinak Ivi já měla malýho otočenýho hlavičkou dolu už ve 30tt a už mi tak zůstal,včera ho doktor kontroloval a je stále hlavičkou dolu!! :grinning: Tak doufám,že nebude dělat lumpárny a nepřetočí se na poslední chvíli!! :grinning:
No s těma kopancema!!My máme období klidu a období,kdy nedá pokoj a furt jen kope!!Pak je zase moc v klidu,že se až bojim,že se něco děje!!Ale když teda začne kopat tak to pak stojí za to!! :wink: Už to občas pěkně bolí!!! :angry:
4. pro 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak jsme se právě vrátili s Ádou od Dr. napsala mu nělajý pytlíčky, je tam prášek a z něj se udělá pití. Hezky to voní a tak ani nevěděl že bere léky?! :sweat_smile: Vypadá to, že si ze školky dones virózu! Štěstí je že maj besídku až v pondělí, jinak by to byla fakt smůla! Hlavně když jsem musela schánět rohy na čerta( maj mít jako masky)!! Jinak já pojedu k našim odpoledne a do tý nemocnice si zajedu zítra!!! Ale budem se vracet až v neděli tak pak dám vědět co a jak!! :wink: Já chci než odjedem zadělat na perníčky, a v pondělí je upečem- Áda se už těší!!! A ostatní cukroví napečem taky po neděli a týden potom to slepíme, a dozdobíme!! Však už pak bude zbývatjentýden do vánoc tak to výjde akorát!!! A kolik budete mít rduhů?? U nás jich bude asi 10!! Kluci si vymejšlej!! A já zkouším každej rok 2 nový druhy, ale většinou peču od každýho 1/2 dávky, aspoň tomáme rozmanitý!!! :slight_smile:
4. pro 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak koukám, že už řešíte vánoční cukroví :slight_smile: Já se s ním letos trápit nebudu, manžel o to ani nestojí a já popravdě na to nemám ani chutˇ.Nějak mi sladký tedˇnic neříká!!Akorát si udělám perníčky, mám vynikající recept od kolegyně z práce a jsou moc jednoduchý a hlavně jsou hned měkký, takže mám na ně čas.Jinak jsem se vás chtěla holky zeptat, dnes mi docela divně zabolelo v podbříšku, taková píchavá bolest, myslíte si, že by to mohlo znamenat něco špatnýho???Vždycky ani nevim, jestli se to týká mimča a nebo střev, který mi tedˇtaky dost zlobí.Trpim docela zácpou, tak nevim, k čemu ta bolest smiřovala, ale děsí mě každý píchnutí, asi se z toho co nejdřív zbláznim :grinning:
4. pro 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo takové píchance jsou v I. trim docela časté a normální!! Nesmí to být trvalá bolest a krvácení!!! Taky jsem se pořád pozorovala a bála každého píchnutí, ale to asi po tom všem čím jsme si tady všechny prošli k tomu patří! Jo ty nervy, těch se už nezbavíme!!! Tak hlavně dostatek tekutin na tu zácpu a nějakej kompot!!! :wink: Neboj bude líp!!! :slight_smile:
4. pro 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, píchání je normální - hodně čerstvých těhulek si myslí že má slepák - častější to bývá na pravé straně - jsou tam kratší vazy, které se natahují a to hold občas zabolí.
Děkuju všem za názory na hlavičku, myslím že ten 32 tt je optimální a logickej - my měli v 25tt hlavu nahoru, ale ještě je čas... :sunglasses:
Vendulko, hodně štěstí v nemocníci.
Cukroví - já budu mít základ linecký a něco obarvím kakaem do hněda a do něčeho přihodím ořechy a hned bude víc druhů - perníky nevím... leda by Míša odtajnila ten super recept na ty který jsou hned měkký ! :dizzy_face:
4. pro 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
To není špatnej nápad!!!Míšo odtajni recept ať to můžem zkusit taky!!!Sice péct nebudu,ale perníčky bych zkusit mohla!!! :grinning:
4. pro 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak tady vám posílám ten recept.Ale upozorňuju vás, že když jdou tyhle perníčky hned jíst, tak nejsou vhodné na žádné dlouhé skladování!!!Ale tak ten týden měkké vydrží!!!Ale u nás ne!!!My je s manželem sníme pomalu hned a já nejvíc :grinning: PERNÍČKY 60 dkg hladké mouky 25 dkg moučkového cukru 2 lžičky jedlé sody perníkové koření (Vitana- PERNÍK)-já ho tam dávám pomalu celý, je dobrý nešetřit :slight_smile: kakao(nemusí být, jen pro barvu-já ho tam dávám 3 lžičky) 4 celá vejce / 5 dkg másla+10 dkg medu=pomalinku rozpustit, NE vařit :slight_smile: POSTUP: Vše vypracujete v těsto, nelekněte se bude lepit!!!Podle hustoty je možné přidat trochu oleje, ale já ho tam nikdy nedávám, vždy je těsto OK!Jinak těsto dělám den dopředu, jelikož právě lepí a dám ho do lednice a druhý den se s ním už krásně pracuje.Perníčky vykrajuju asi tak 1/2 cm vysoké.Peču je na pečícím papíru a dávám je vedle sebe s mezerami, aby se při pečení nespojili, jelikož v troubě nabydou.Peču je na 180'C 3-5 minut do růžova.Ale až se trouba rozpálí, je dobrý je hlídat, můžou být hotové i dřív!!!Hned po vyndání z trouby, perníčky pomažeme rozšlehanym vajíčkem, pro jejich lesk. A to je vše, když vám nebude něco jasný, tak písněte.
4. pro 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo díky, myslím že postup je vyčerpávající a blbovzdorný, přesně tak to potřebuju ! :sunglasses:
5. pro 2009 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, tak koukám o víkendu tady opět mrtvo. :grinning: U nás nic nového, Karolínka byla asi hodná, protože jí Mikuláš nechal balíček za oknem. :grinning: Dnes jsme byli na divadle pro děti, ale bylo to moooc dlouhý, ke konci to děti už nebavilo. :unamused: Prcek kope o stošest a já mám stále chuť na sladké! :angry: Strašně rychle mi to všechno ubíhá, jen otáčím stránky kalendáře. :confounded: A na závěr opět dotázeček, hlavně pro ty těhulky, co už doma jedno dítě mají: kdo vám bude děti hlídat, když pojedete do porodnice? A nevíte, jestli se dává tatínkům paragraf po porodu, nebo si musí vzít dovolenou? První přítel si bral týden dovolenou, to si pamatuji....Jo a chcete manžela, přítele porodu??? :astonished: Já nejspíš ano, u Karolínky to přítel nestihl a já se tam cítila divně, prostě sama, sestry mě nechali na "hekárně" a přišli tak jednou za půl hodiny. Potom dlouho nešli a já je musela tak třikrát volat, než přišli, to jste měli vidět, jak potom lítali, protože já jsem skoro rodila. :rolling_eyes: A nikdo to nepoznal, protože prý křivka nic neukazovala... :angry: No teď jdu do jiné porodnice, ale přítele chci každopádně u sebe. :slight_smile:
6. pro 2009 ve 23:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak hlásím, že kontrola proběhla v pořádku. Už jsem dostala papíry do porodnice. Mateřskou nastupuju 26.12. Jaksi to uběhlo. Ještě si musím zajít na plicní pro razítko. 28.12. jdu na další kontrolu. :sweat_smile:
Jinak v neděli jsme s Daňulkou pekli. Ráno jsme udělali 3 těsta (perníčky, linecké a vanil.rohlíčky). Perníčky jsme upekli ráno a linecké jak se malý odpolene vzbudil. Holky, Daňulka vykrajoval sám vždycky tak 3 plechy jak perníčků tak lineckého. Úplně jsem hleděla, že ho to tak bavilo. :sweat_smile: Zítra budu péct a dělat zbytek cukroví.
Luci, manžel se mnou byl i u malého. Já ho každopádně chci mít u porodu. Já bych třeba nevěděla, že malému přetrhli pupeční šňůru. On mi to nikdo neřekl a já jsem to neviděla. A kdo bude hlídat malého? Tak záleží kdy to na mě přijde. KDyž bude malý ve školce, tak by to bylo nejlepší. Určitě bude u našich kdyžtak. Ten paragraf nevím jestli se dává. Ať se přítel zeptá v práci.
7. pro 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem si vzpoměla, Vendulka chtěla jít na ten UZ. Jak jsi dopadla? A jak se mají naše těhulky Safi a Míša?
7. pro 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak se hlásím včera jsem fakt byla ještě vyřízená!!! Od sobotního odpoledne mě začala ta viróza co dones Áda!!! Ale dnes už je dobře!!! :wink: Jinak v sobotu ráno jsem so zajela do tý nemosnice! Byl tam bývalej primař. Tak prý udělá jen UZ kvůli placentě- no tak hlavičku má Mates přeřně na 33 tt, nožky o pár dní kratší- asi 5, A ta váha je fakt menší ale né tak moc jak říkal v úterý!! Měl 1615g je to sice asi o 200g míň ale pro tentokrát v rámci tolerance( vejdem se do těch 2 týdnů co tolerujo)!!! :slight_smile: Tak to bude drobek!!! :slight_smile: Tak jsem se ulklidnila ale jen na chcivlku, pak mě řek že se mu nezdá podle UZ že je dost dole, a že mě vyšetří. Tak prý máme dost pokročilej nález, čípek opět na míň jak půlku(2cm), měkej, ale prý steh zatím drží!! :fearful: Prý může každým dnem začít pak povolovat, a hned rodíme!!! A to jsem ještě ani nevysadila prášky!! :astonished: A hlavu má narvanou přímo na čípek! tak doufám že vydržíme přes svátky 2v1 a pak už asi dlouho ne! Prášky beru do 26.12!!!! Tak mám co nejvíc odpočívat a být vděčná za každej den na víc!!! Ale prý, se to taky takhle může zastavit a dál už nezhoršovat, tak to bych si přála!! A moooc, chtěla bych klidný svátky a né stresy s předčasným porodem!!! :wink:
7. pro 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vendulko tak hlavně že prcek prospívá, to nevadí, jestli je menší, třeba bude o to lehčí porod. :wink: Hlavně odpočívej, ať nejedeš do porodnice už o Vánocích. :sweat_smile: Jinak u nás je to jako u vás - co Kája donese ze školky, to chytnu taky. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak už je do konce roku radši doma. Jajuldo Káju to taky hrozně baví vykrajovat. :grinning: Vydrží se mnou každé pečení až do konce. Už si pěkně dlouho říkám, že jí musím koupit nějakou zástěrku, protože má zlozvyk, že všechno utírá do sebe, do trika, do punčoch. :grinning: No já chci právě taky přítele u sebe, takže na hlídání zbývá 1 babička (ta pravá nefunguje a další je 300km daleko), ale ta babička pracuje v pizzerii, takže klasika krátký dlouhý týden. Musím spoléhat, že mě to chytne v její krátký týden. :grinning:
7. pro 2009 v 11:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, tak odpočívat a odpočívat. Vydrželi jste to už dlouho, tak to ještě chvíli vydržíte. Určitě budeš rodit v devátém měsíc, neboj. Vidíš Matýsek je dobrý.
Luci, já malý kdysi dostal zástěruku Medvídka PÚ a tak se nám teď hodila. Utírá taky všechno do sebe a do vlasů. Byl dobře od mouky :grinning: :grinning: .
7. pro 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jsme ráda, že je je Mates OK i když bude trochu menší!!! :slight_smile: A dali jsme si s Matesem závazek, že to vyrdžíme do 1.1!!! :grinning: No já bych si Ádu taky nechlala doma ale jak nejde 2 dny do školky tak bych se pak z něj zbláznila!! Je moc akční!!! Tak radši ať se vyblbne ve školce a doma pak dá pokoj!!! A já mám do půl čtvrtý klid!!! Jinak jdem píct s Ádou odpoledne, loni ho to bavilo a letos mu to určitě už půjde!! Zástěrku jsem mu ušila už loni, tak ji používáme i normálně. Ráno mě říkal maminko nepracuj sama, já budu pomáhat, máme moc práce!!! Tak se vším počkám na něj!!! :slight_smile: Je to miláček, když chce!!! :grinning: Jinak čerti u nás proběhli docela v pohodě, dnes maj besídku ve školce tak maj masky a hrajou si na čerty! Áda nemohl ani dospat, jak se těšil!! A to maj ještě ve čtrtek divadlo, a příští týden výstavu a divadlo, a pak vánoční besídku!! Tak toho maj tenhle měsíc dost, a on se vždycky tak moc těší!!! :slight_smile:
7. pro 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
JInak Jajuldo gratulace k úspěšnékontrole!!! :slight_smile:
7. pro 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek