• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Doktorská postupka
----------------------
8.12.-Katy(poradna+ test cukrovka)
10.12.-Iva(test cukrovka)
16.12.-Jájulda(velký UZ)
17.12.-Piskot(poradna)
21.12.-Lucinka(poradna)
22.12.-Vendulka(ctg)
28.12.-Jájulda(poradna)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Ahoj holky!!Tak Jájuldo gratuluju k úspěšné kontrole!!Vendulko,tak bude malej menší,hlavně,že je v pořádku a má se čile k světu!!Hlavně hodně lež a odpočívej a´t vydržíte co nejdýl!!Já na minulý kontrole měla čípek 1,5 a critickou hodnotu 3 a jiný holky s tím prý dávno rodí a u mě doktor říkal,že to ještě na porod nevypadá vůbec!!Tak se ničeho neboj a určitě do ledna vydržíte!!
No u nás je to jasný,pokud budu teda rodit normálně což bych se měla dozvědět na kontrole,tak manžel u porodu určitě bude!!Nechci tam být na to sama akort když nemůžu epidurál,kterej sem tolik chtěla!! :frowning2:
Holky já už se vážně začínám strašně bát porodu!!a hlavně si myslím,že to ani nepoznám,že začínám rodit!!Asi je to blbost,ale vy už pomalu všichni máte první porod za sebou,tak zhruba víte co můžete čekat!!No nějak bylo a nějak bude!! :slight_smile: Ale už se strašně moooc těšim až budu mít malého u sebe!!!
7. pro 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo gratuluju k termínu mateřské i kontrole ! :sunglasses:
Vendulko, i tak je to dobrý, si vzpomínám jak po tobě chtěli aby měl prcel alespoň 1 kg a 30 tt - teď už to bude jen lepší a přesně jak říkal dr - díky za každej den, kdy je u tebe. Hlavně že je malej vpořádku. Musíš MOC odpočívat !! Vykašli se na chystání vánoc - prcek má přednost :dizzy_face:
Já chci být u porodu sama - jsem zvyklá všechno sama řešit, sama žiju a chci se tam věnovat malýmu a lítat kolem něho, ne aby někdo lítal kolem mě a já byla ta hlavní osoba. Tu nejhorší práci musí stejně udělat prcek na začátku a o něho se tam moc nikdo nestará.. až později a ho to bolí taky... :frowning2:
Piškotku - určitě si všimneš že rodíš :grinning: pro mě je to taky premiéra, ale nemám strach že bych to přehlídla :dizzy_face:
7. pro 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku myslíš SC?! Tak to máme i se stehem SC5 !!! A porod do předu neřeš, nějak bylo nějak bude! Pesně jak píšeš!! A u nás epidurál dávej jen za příplatek 3000Kč!! a ještě to není jistý že ti ho pak daj, třeba o víkendu, nebo v noci! Tak každá rodí bez něj!! A nemyslím si, že to pro mě byl ten nejhorší zážitek!!! Já pořád čekala ty nesnesitelný bolesti( jak jsem všude slyšela) a oni nikde, prostě to šlo zládnout!! Prostě to musíš brát takový jaký to je, a že to včechno k tomu patří!! Ale pak budeš mít ten poklad v náručí a na vše zapomeneš!!! :slight_smile: Jinak manžela určitě k porodu chci!!! bylo to fajn, že tak se mnou byl!!! :wink: A Ádu po cestě do porodnice vyhodíme u našich( když to bude v noci) a když přes den tak bude ve školce a pak dorazí mamka!!! Ještě že mám fungující babičku!!! :grinning: Aspoň jednu! Tchýně je fakt na baterky!!! Ta je babička, jen když se jí to hodí!!! A né když je potřeba!!! Přece musí jít do kina, s ženskýma na víno, tak hlídat nemůže!! I když jsem musela do práce a Tom byl pryč, nebo když jsme jí prosili ať si vezme na týden Ádu(když jsem byla v nemocnici, a on byl už 2 týdny u našich) že by ho každej den vodila do školky a brala by si ho až po práci!!! Tak nám taky odmítla, prý má moc práce a nestíhala by to!!!!! :astonished: Tak ho měli naši celý 3 týdny co jsem lažela v nemocnici a ještě týden po tom!!! No jo ty naše zlatý mamky!!!! :wink:
7. pro 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, přesně jak píšeš - nikdo ti nepomůže líp a ochotněji než vlastní maminka... tchyně to bere jako potěšení pro sebe a kratochvíli když má čas a náladu, ne když to potřebuješ ty. Tchyní jde totiž o ni samotnou, zatím co máma si chrání svoje mláďata a je empatická k tobě ! Ale to nezměníme... :sunglasses:
alespoň víš s čím máš počítat a na koho se obracet...
8. pro 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Ivi přesně tak. Nezávidím těm, kdo jte sami a nemáte se na koho obátit!! Já nevím co bych dělala, hlavně s Ádou!! :confounded: Jinak včera jsme dělali pacička a van. ohlíčky, Áda moc pomáhal a hlavně kontoloval jak ,,rostou v toubě " tak to říkal!!! Jinak mám stejný recept jako Míša na ty perníčky, a je fakt že rychle měknou, ale záležína tom kde je máte uskladněný!!! U nás ve špajzu ( předělanaj starej, zasypanej sklep- je tam chladno) měknou tak za 2 týdny i dýl, tak dlouho vydží!!! Ale v teplých kuchyních i za pá dní!!! :wink:
8. pro 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji dobré ránko, tak já dneska budu mít pečící den. Chci dnes všechno dodělat než přijde malý ze školky a pak už jen dáme krém a tomi bude Daňulka pomáhat. :slight_smile:
Vendulko, tak já mám tchýni taky na nic. K mému muži se od narození nechovala hezky a s malým si neumí vůbec hrát. Když ji napadla hra tak třeba házení písku nebo žaludů po sobě. Inteligentní, že? :astonished: Já bych jí malého nesvěřila, bála bych se o něj.
Katy ať je kontrola úspěšná. :slight_smile: Dej vědět jak jsi dopadla.
Safi a Míšo co nového u vás?
8. pro 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Katy držím pěsti a ať tu cukovku máš rychle za sebou!!!! :slight_smile:
8. pro 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
16.12.-Jájulda(velký UZ)
17.12.-Piskot(poradna)
21.12.-Lucinka(poradna)
22.12.-Vendulka(ctg)
28.12.-Jájulda(poradna)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka

Jojo Vendulko myslim SC,tak to mám proti Tobě ještě krásný!!!U nás se za epidurál neplatí,pokud ho chceš a je možný ze zdravotních důvodů,tak Ti ho dají!!Jenže já na něj bohužel nemám nárok kvůli zdravotním problémům(injekce),ale je fakt,že to zvládla spousta ženských bez něj,tak to taky nějak zvládnu!!!
Katy!!Držím palečky na dnešní kontrolu a na test na cukrovku!!Pak dej vědět!!
Já mám k dispozici pak na hlídání jak mamku,tak tchýni,i když je fakt,že radši ho budu dávat mamce než tchýní,ta je zbrklá a někdy strašně akční a jak bude malý u ní,tak budu mít strach!!No uvidíme!!Beztak ze začátku ho nikomu určitě chtít dávat nebudu!!!Nehnu se od něj ani na metr!! :slight_smile: :slight_smile:
8. pro 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku tak to si piš, že se od něj nehneš!!! A to tak pvního 1/2 roku- když budeš kojit, přes den po 2-3 hoďkách!!! Ale po chvilce budeš ráda, když si po něj někdo příjde aspoň na vycházku!!! Ono to stejně jinak nejde!!! :slight_smile: :slight_smile: Oni to jsou mlíčkový závysláci!!! :slight_smile: Pak už je to lepší s příkmama, můžež si dopřát celý odpoledne až do večeního kojení volno!!! :slight_smile:
8. pro 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já kojila jen čtyři měsíce, malý potom už nechtěl. Ale já jsem byla stejně klidnější, když jsem vozila já nebo moje mamka nebo byl malý na balkóně. Tychýně ho vozila jen 2x, takže jsem byla relativně v klidu. :rolling_eyes:
8. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsem se dobře nasmála u komentářů o tchýních. :grinning: :grinning: Tak asi je to SKORO všude stejné. :slight_smile: Pravá babička - bývalá tchýně - u nás byla na návštěvě jen o Vánocích a na Kájiny narozeniny a pak myslím ještě jednou a konec. :grinning: Neměla čas. :sunglasses: Co dodat...S mojí mamkou na tom nejsem o moc líp, sice pracuje, ale když má volno tak je uuunavenáá atd atd. Karolínka u ní naposledy spala minulý rok myslím v zimě. :confused: Ona pohlídá, když potřebuji, to jo, ale to jsou třeba 2 - 3 hodiny, když jedeme někam na nákup a nechceme Káju tahat sebou. Ale že by se někdy sama nabídla, že přijede nebo se staví nebo něco....ani prd. Ona radši kadeřnice, nehtíčky, posilovna(mimochodem posilovna 5 minut od našeho baráku), ale prostě nemá čas, furt něco. Kdyby neexistovali narozeniny a svátky, tak bych ji u nás snad nikdy neviděla. Bohužel musím říct, když je Kája u ní, tak se nudí. Jen co přijdu, chce jít Kája dom. Oni se totiž jen dívají na TV a program vesměs žádnej. procházka nebo tak nehrozí. No jsem se rozepsala, mohla bych pokračovat donekonečna, určitě to některé znáte. :confounded: No jinak jsem byla dnes s Kájkou na očním, protože už jí delší dobu zajíždí pravé oko, když se na něco dívá zblízka tak jí to oko zajede a pak se špatně vrací. Dr. říkala, že vidí hodně dobře do dálky , ale bohužel blízkost asi nic moc a tak jí to oko šilhá. Normálně ne, jen když se na něco dívá a pak se podívá jinam. No dostala brýle, na každé oko +1 dioptrii. Má jen nosit 3 měsíce v kuse, pořád. A že by se to šilhání mělo zlepšovat. Tak půjdeme vybírat brýle, co nadělám. Ale moc se mi do toho nechce. Nemáte někdo zkušenosti, nebo někoho v okolí tak malýho s brýlemi? Bude jí 5 let a už jedničky na obě oči, zdá se mi to moc. :frowning2: :unamused:
8. pro 2009 v 15:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak u mě testíky krásně sílí teď už jsou z toho krásné dvě tlustice. Prsa bolí a sem tam mám takové to píchání, ale to k tomu asi patří holky. Na kontrolu jdu až patnáctého tak doufám, že to bude v pořádku vzhledem k tomu že mi sílí čárky na testíku tak to znamená, že se zvedá i to HCG v krvi že jo. Tak doufám, že to bude v pořádku.
8. pro 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
jsem tady na skok...cukr jsem zvládla,ale bylo mi blujno :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,né z toho roztoku,ale z toho čekání,vydýchaného vzduchu a dvouhodinového sezení.Navíc jsem člověk,ketrý ráno musí posnídat,jinak je nepoužitelný,zvlášť teď v těhu...takže to pro mě bylo krušné :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Eliášek je v pořádku,představte si,že už váží cca 1067g !!! :dizzy_face: Další poradna je 22.12.
8. pro 2009 v 16:46  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sfir jo to jsou přesně těhu obtíže za začátku!!! :slight_smile: Ty psa mě boleli asi do 4 měsíce!!! Katy gatulace k úspěšné kontole! Já to mám jako ty, je zle když se nenasnídám, a to čekání bylo šílený a ještě ani nevíš jak si tam pořádně sednout!!!! Jinak Eli už je pořádnej chlap!!!! :grinning:
8. pro 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to je mi líto že u vás nefunguje ani maminka - ty mají většinou víc pochopení a snahu ti pomoct... :unamused:
Já jsem jako malá měla nosit brýle, ale flákala jsem to a teď jsem na jedno oko tupozraká - je to nevratná vada, nedá se nijak léčit a de facto jsem o to oko přišla, takže ať Karolínce naordinují cokoliv, určitě to důsledně dodržuj i když třeba malá nebude chtít. Oči jsou moc důležitý !
Katy - gratulace k překročení 1 kg u Elieho a závist, že už máš cukrovku za sebou - já jdu zítra :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Safirko, je to jasný, jsi těhulka !! To je super :dizzy_face:
Piškotku, tobě se musím omluvit, že jsem bagatelizovala tvoje obavy z porodu, překulila jsem se do 3 trimu a jako na povel se dostavily úplně stejné obavy ! :wink: takže tě teď víc chápu, ale utěšuju se tím, že naposledy když jsme byly v nemocnici, tak to sice nebolelo, ale odešly jsme psychicky na dně a s prázdnou náručí, teď ta odměna za tu bolest bude stát ! Já jsem proti epidurálu i jakýmkoliv jiným prostředkům, vysvětlovali nám to na kurz a nemůžu to malýmu udělat... :wink:
9. pro 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky vím, že jsem hrozná, ale chtěla jsem se zeptat takové to píchání v podbříšku je normální že jo? Nesjou to žádné křeče nebo nějaké velké bolesti jenom tlak a píchání jednou napravo a někdy na levo ale spíš je to na pravé straně.Řěkněte mi že je to normální prosím. Jinak na testíku je z toho krásná tlustice. :slight_smile:
9. pro 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko,je to normální,neboj :wink: .Já to píchání pociťovala skoro až do 10.tt. Vše bude v pořádku,držím palce a gratuluji k tlustici :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. pro 2009 v 10:55  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak pěkný den všem( i když upršený)

já se dneska chystám péct,zadělala jsem na těsta a teď jdu dělat oběd.Dokud mámn chuť a sílu :grinning:
9. pro 2009 v 10:56  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji Katy jsi moc hodná, mám prostě strach a asi se toho nezbavím. Ty první špatné zkušenosti to moc neulehčují. Děkuji :slight_smile:
9. pro 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
to plně chápu,já jsem taky stále ze všeho vyhukaná a vystresovaná.Musíme věřit.... :wink:
9. pro 2009 v 11:03  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem ráno lítala s Daňulkou po doktorech. Ráno v půl čtvrté měl 38,6 z ničeho nic. Jen že ho trošku bolí v krku. No doktorka nic nezjistila ani v krku nic nemá, takže nějaká virózka. Ráno když jsem ho odhlašovala ze školky, tak mi učitelka říkala, že jsem dneska už čtvrtá (z dvacetí dětí).
Safi ničeho se neboj. Vyhukané z každého píchnutí jsme byly všechny. I teď cítím když někdy nějaké píchnutí nebo jiné věci jsem hned vyhukaná, že se něco děje. :wink:
Luci, malému taky zajíždělo očičko. Dostali jsme brýle a okluzor. Lepit zdravé oko nejdřív půl den, pak celý den a pak už jen občas. Ovšem se mu zhoršilo to zdravé oko. Má -1 a myslím, že půlku. Ale po pravdě se příznám, že teď brýle nenosí vůbec ani okluzor. Měli jsme jít na kontrolu v listopadu, ale nějak jsme to nezvládli.tak nevím jak na tom je. Ujíždění očička jsme spravili a úpřímně, vidí hodně věcí do dálky a na blízko taky. Tak nevím.
9. pro 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
15.12.-Safirka(kontrola)
16.12.-Jájulda(velký UZ)
17.12.-Piskot(poradna)
21.12.-Lucinka(poradna)
22.12.-Katy(poradna)
22.12.-Vendulka(ctg)
28.12.-Jájulda(poradna)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka

Ahoj holky!!Tak já právě dodělala obídek!!Dělala jsem kuře na kari a za chvilku pomažu k mojí mamce na návštěvu!!Manžel mi dneska dorazí z práce hodně pozdě,tak abych nebyla doma sama,tak půjdu k mamče!!
Jinak Ivčo nemusíš se vůbec omlouvat!!Ale i přes to,že se vážně bojím,tak už se i strašně moc těším až bude malý na světě!!Už aby to bylo!!
Katy!!Gratuluju ke kontrole!!Koukám,že budete mít taky pořádnýho chlapáka jako my!!! :grinning:
Safirko!!To píchání je úplně normální v začátku těhu,tak se neboj a moooc gratuluju k pořádným tlusticím,to znamená,že HCG krásně stoupá,takže to bude určitě v pohodě!!!!Jo a přidala jsem Tě do postupky,ju?? :wink:
9. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, děkuji moc za podporu. Klidná budu až uvidím bublinku na UZV tam, kde má být.Ale snad by se mimoděložní už dávno projevilo dneska je to 37DC, bolí mě prsa jako by mi je někdo pěkně pomačkal a taky bradavky jsou na dotek citlivé. A taky to píchání na pravo a nalevo ale jinak je mi fajn. Nemám moc chuť k jídlu a jsem docela furt unavená takže polehávám. Ale zatím se z toho moc neraduji i když bych ráda. Asi jste měli všechny takové pocity. Ale cítím se jinak než u prvního těhu. Tam jsem se pořád bála a teď jsem klidnější i když s blížící se kontrolou jsem nervoznější. Vím, že já to stejně neovlivním. Jediné co můžu dělat je jíst vitamíny a dávat na sebe pozor. Jestli to má být tak to bude. A taky proč by to nemělo vyjít. Testíky krásně sílili tak snad to bude opravdu OK. Musím tomu věřit. Akorát to čekání je hrozné. Furt se dívám na testíky, abych se přesvědčila že jsem opravdu těhotná. Už se těším a zároveň bojím uzv. Prcek už by měl být vidět bude to 43DC a ovulka byla asi ten 18DC. Spíš si nadávám, že jsem tam lezla tak brzo ušetřila bych si to trápení z nejistoty kdybych tam přišla až teď.No dobře mi tak že? :unamused: Jinak děkuji piškotku za připsání do postupky. Vy už se všechny pěkně připravavujete na narození miminka taky se těším až budu tak daleko těhu. Omlouvám se úplně jsem se rozepsala, ale s kým si povykládat než s vámi.
9. pro 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi od toho jsme tady aby sis měla s kým povykládat. Úpřímně ti na jednu stranu závidím, že máš ještě všechno před sebou. Někdy když už jsem unavená a bolí mě záda si říkám už aby byl prcek venku. Ale jen ať je tam kde je, ještě je na něj brzy. Můžeš testíky přidat do albumku. :slight_smile:
9. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak budu moct tak je tam dám. Zkoušela jsem to, ale jsem hrozný technický antitalent tak až manžílek večer přijde tak je hodím do albíčka abyste viděli. ju?
9. pro 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky už se těším až bude malej venku!!Teď ke konci už mi to připadá strašně dlouhý a hlavně si připadám jak pátrací balon :grinning: !!Jen,ale ať tam ještě chvíli je a pořádně se dopeče :grinning: :grinning: :grinning:
Safirko!!Na kontrolu budem moooc držet palečky!!!Neboj bude to ok!!!
9. pro 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem stihla pobalit skoro všechny dárečky na Vánoce. Stihla jsem to než se malý vzbudil. Furt jsem hleděla na dveře kdy se otevřou, aby nic neviděl, ale nakonec na mě zavolal.
Safi a už nejsi snažilka :sweat_smile: , tak to taky můžeš opravit. V kterém by jsi měla být týdnu? Doktor od pátého (zhruba) dává průkazku.
Jo Katy nepogratulovala jsem ti k tomu vašemu mackovi. Eliášek je už hodně veliký, ale jenom ať roste. Tak co stihla jsi napéct?
9. pro 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky v nastavení mi vyšel 6tt, ale vzhledem k tomu že ovulka byla později to bude asi míň možná tak 5tt. Holky chtěla jsem se zeptat v den kdy by měla přijít MS a nepřišla tak tedy toho 4.12 32DC tak to se bere jako 4 tt od poslední MS? A v kterém týdnu už jde vidět něco na uzv je něco i ve 4tt vidět?protože když jsem byla u dr. ještě nic vidět nebylo, ale já tam byla o 4dny dřív než měla přijít MS. Takže vůbec nevím, který jsem týden.
9. pro 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi 4 dny před MS je vidět akorát narostlá sliznice... a pokud ti vyšel 6 tt to znamená že jsi 5tt + něco - jako probíhající šestej. Myslím, že teď už by bublinka vidět byla a ty můžeš mít možná toho 15.12. i srdíčko :dizzy_face: záleží na tom kdy ta ovulka opravdu byla... Já teď dostala těhu průkazku v 8tt a u prvního mi ji nedal ani v 10tt - asi viděl že to nedopadne dobře :frowning2:
9. pro 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi díky, vidíš to já zdravotní sestra a nevím jak to je. :slight_smile: To je teda ostuda :angry: :grinning: Děkuji ti no snad to opravdu bude tam kde má být a dr. už to uvidí. ovu byla asi opravdu kolem toho 18DC vyšlo mi to i podle ovu testu tak snad to tak bylo. Říká se 3 dny tolerance tak snad to dopadne dobře. Holky mám pocit, že se té kontroly nedočkám.
9. pro 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek