• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
autor
Ahojte, tak brýlečky máme vybraný, zítra jedem pro jistotu ještě do jedné optiky. Jajuldo tak já ji to na chvíli dám, prý by to měla mít tak půl roku až rok tak uvidím, zda se jí to spraví. Okluzor tedy nedostala, jen brýlečky. :slight_smile: Safi mě viděla dr. na ultrazvuku v 6tt jen "bublinku" a netlouklo srdíčko, tak jsem šla za týden znovu a už tlouklo. :wink: Ono to chce trošku čas, ani se nenaděješ, a budeš chystat tašku do porodnice. :grinning: Teď jsem si kýchla, je to pravda. :grinning: Piškotku ty už to máš za pár, teď myslím je to ještě dobrý, ale počky poslední měsíc....já už jsem u Karolínky "stříhala metr" jak se říká, to bylo nekonečný!!! :sweat_smile: A dočkala jsem se. :slight_smile:
9. pro 2009 v 17:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mrkněte, už jsem tam s manželovou pomocí dala fotečky testíku tak to ohodnoťte jak to vidíte :slight_smile:
9. pro 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucienko děkuji za podporu jsi hodná. :slight_smile: No jo vy už teď máte starosti s porodama uvidíte, že to všechny zvládnete super.
9. pro 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
safi dobrý dálnice :grinning: Krásný tlustice! :grinning: No prostě gratuluji mamko, teď už to bude jen dobré! :wink:
9. pro 2009 v 17:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucienko doufám, že máš pravdu. :grinning: K doktorovi jsem šla jen s tím duchem tak si to nízké HCG odúvodňuji tím duchem, ale jak čárečka sílí tak snad to bude fakt dobré. Moc tomu chci věřit :slight_smile:
9. pro 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky víte co mi nějáká neznámá osoba napsala do interní pošty. Že neví jestli to dítě s takovým stresem udržím. :fearful: :fearful: Chápete to?
9. pro 2009 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safir gratulace k tlusticím!!! Tak už to máš na 100%!!! :grinning: A neboj příští týden to dopadne dobře!!!! :wink: Někdo ti napsal něco takovýho :astonished: !!!! Tak buď je to závistivka nebo úplná blbka!!! Psát něco takovýho, vys.... se na ní!!! Hlavně klid a pozitivní myšlení- on to dělá úplný divi!! :grinning: Já ti ze srdíčka přeju pohodový těhotenství :grinning: , a s takovýma lidma jako je dotyčná se nemá cenu ani bavit!!! :angry: Jinak už máme s Ádou 5 druhů upečených a zítra pokračujem. Docela mu to fakt jde a hlavně ho to baví!!! :wink:
9. pro 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teda Vendulko, ty seš jak Brouk Pytlík, práce všeho druhu. :grinning: Samozřejmě myšleno v dobrém. Teď jsem si na tebe vzpomněla, když jsem si kupovala vlnu, aby mi mamka upletla svetýrek pro prcka do porodnice. :wink: kéž bych tak uměla plést. :sweat_smile: Nás čeká peení zítra, budem dělat rohlíčky. :slight_smile: Safirko to nemá cenu se vůbec zabývat takovými zprávami. Někteří lidé asi nemají co na práci. Užívej si štěstí a hotovka. :wink: Každá z nás tady byla na začátku vystresovaná. :dizzy_face: Jdu spát, tak dobrou všem!
9. pro 2009 ve 22:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, v první řadě Safirko, držím palce, ať je všechno v pořádku, jak má být. Ať ti čas rychle utíká aspoň ty první tři měsíce, ze začátku se nám to všem táhlo a člověk stresoval z každého píchnutí. Neboj bude to dobrý, uživej vánoční čas s manžílkem a buď v poho.
Gratuluji všem k úspěšným kontrolám všem, co jste byly. Piškotku, prosím napiš mě do poradny na 15.12.
Jajuldo, máš nějaký recept na ty bolavé záda, celkem teď na to dost trpím, u Aďi, to vůbec neznám. No jo, člověk asi stárne, možná by to chtělo si jít i zaplavat :grinning: Holky, užívaly jste některá hořčík v těhotenství, my nějak ztvrdly min. týden lýtka a nemohla jsem ani pomalu chodit, sice jsme chodili den předtím po obchodech, ale těžko jsem si je tak mohla namoct.
Jo jsem zvědavá, jak to bude s tím sněhem, jestli dorazí :grinning: děcka budou mít radost. Ivi, doufám, že jsi cukrovku zmákla :wink:
10. pro 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak malému se asi už trošku ulevilo. Jsem moc ráda, ty horečky mě ničí.
Safi krásné testíky - přímo ukázkové. Každý den se ukazuje jasné těhu. Zaskočilo mě, že ti někdo napsal něco takového do pošty. To není člověk, ale hňup!!! :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
Vendulko, co všechno pečeš? Já už mám linecké, rohlíčky, kokos.kuličky, perníčky, nachystané úlky na naplnění krémem. Pak jsem dělala jakési rolky, ale ty mi absolutně nešly, takže z toho žádné rolky nejsou. Jen kolečka. Tak to asi naplním krémem a možná poliju čokoládou a bude. Pak udělám ještě nepečenou kokos.roládu. Jinak už asi nic. Kdyby jste měly nějaká recept na rychlé cukrový dejte vědět.
10. pro 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo tak já dělám perníky, van. rohlíčky, pracička, banánky (místo lineckýho) , bílkový chlebíček, pařížké tyčky( extra jednoduchý- nový recep), medová srdíčka, čoko koule( nový a jednoduchý), koule z amónia( je to trošku pracnější ale jinak neznám lepší cukroví), buryzóny v karamelu. Kokosky si koupím a doma jen krém a polít!!! No tak mám všechno upečený a začnu to slepovat a dodělávat!!! :slight_smile: No a ještě pak domácí vánočku!!! Bez ní si ráno na štědrej den ani neumím předtavit!!! :slight_smile:
10. pro 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko napiš mi recept na ty pařížské tyčky a čoko koule. Díky.
10. pro 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji holky za ohodnocení testíku :slight_smile: Jinak k tomu co mi včera někdo napsal je to teda pěkná.... no nebudu se vyjadřovat, ale docela mě to rozhodilo. Jak si může vůbec někdo dovolit něco takového někomu napsat. :angry: No raději se tím nebudu zabývat. V :angry: Vidím, že všechny pečete, to já teda asi péct nebudu páč pořád odpočívám, a abych se přiznala zatím mě to moc nebaví. Ale možná budu péct s maminkou, ale jsou u nich všichni nemocní i bráška tak tam asi nepojedu a nebudu risovat, že bych byla taky nemocná. Moc děkuji za podporu. Už to chci mít za sebou to úterní vyšetření ať to dopadne jakkoliv ta nejistota je hrozná. :angry: Tak hezky pečte maminky :slight_smile: Já si jdu číst pěknou knížku :slight_smile:
10. pro 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, ty testíky jsou vzorové jak z učebnice, to je natuty těhu !! :grinning: Na závistivou blbku se vykašli - každá v prvním trimu stresujeme a zvlášť tady ta naše parta, která už ví, že to nemusí vždycky dobře dopadnout... :unamused:
Navíc ty teď potřebuješ hodně odpočívat a myslet jen na samé pěkné věci... ani se nedivím že nepečes.
Jajuldo, já mám tak leda recept na rychlou likvidaci cukroví, ale to asi nepotřebuješ :dizzy_face:
Vendulko, už nepiš co všechno dělá, mám z tebe komplexy - to není ožný aby byl někdo tak šikovnej a všestrannej, jak se ti to stalo ? :sweat_smile:
Jinak cukrovka testy dobrý - nebylo to tak hrozný, jen toho bylo půl litru což je docela dost... výsledky budou v pondělí nebo úterý, doufám že budou ok. Hezky jsem si tam 2,5h četla, Oliverek se prokopal a bylo po všem, žádnej stres... :sunglasses:
10. pro 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
15.12.-Žanet(poradna)
15.12.-Safirka(kontrola)
16.12.-Jájulda(velký UZ)
17.12.-Piskot(poradna)
21.12.-Lucinka(poradna)
22.12.-Katy(poradna)
22.12.-Vendulka(ctg)
28.12.-Jájulda(poradna)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Vendulko!!Taky prosím o recept na pařížský tyčky a čoko koule!! :wink: Aspoň něco bych udělala!!! :grinning:
Safirko!!Nějaký blbky co ti to napsala si vůbec nevšímej!!Je to určitě jen ubohá závist a nic víc!!!
Jinak holky já byla dneska ve městě a koupila jsem velikou mašli a tu si dám kolem pupku a mamka se mnou udělá pár fotek a já to pak dám zarámovat a šoupnu to manželovi pod stromeček :grinning:Ať tam má Matýska :grinning: :grinning:
10. pro 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo recept na rychlou likvidaci cukroví nepotřebuji. Na ten tady mám lidi :grinning: . Cukrovka dopadne dobře, jak jinak. Jen nechápu, proč ty testy nedělají všude z krve. Naštěstí můj doktor jo.
10. pro 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám pro vás jednu dobrou zprávu :grinning: ! Jsem těhule! Dneska jsme byli na kotrole, jsem asi 5tt a na UZ byla malá bublinka!(foto v albu). Jsme strašně šťastní. Jen doufám, že tentokrát už to dotáhneme do zdárného konce ...
10. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Jáji to je BOMBA!!!!!! Velká ale opravdu velká gratulace!!!! Zvlášť když jsi měla kolem toho celkem dost problémů. Vidíš jak to šlo na podruhé rychle :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: . Takže už jsme kompletní sestava. A vidíte do konce roku všechny těhulky. A hlavně tentokrát to dotáhneme všechny do konce. :sweat_smile: :sweat_smile:
Piškotku ten nápad s mašlí je dobrý. To mě nenapadlo. Já nemám fotky ani u malého když byl v pupíku. :fearful:
Míšo dlouho ses neozvala copak je s tebou?
Jo Safi, budeš PN až dokonce? Bylo by to lepší ne?
10. pro 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jáji moooc gratuluji! :grinning: To je nádherná novinka před Vánoci! :wink: Žanetko já beru hořčík, asi měsíc, právě na ty křeče v lýtkách. kolikrát mě to v noci i probudí. Prvně jsem si sama kupovala v lékárně šumivé tablety hořčíku a teď mi Dr. napsala Magnosolv. Jsou to sáčky na rozpuštění ve vodě. Piju 1 denně. A pomáhá mi to!!! :wink: Jinak čekám taky na recept od Vendulky! :grinning: Já mám zatím linecké, pracny a vanilkové rohlíčky. :slight_smile:
10. pro 2009 ve 14:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji super a ohromná gratulace jsem rada, že je miminko tam, kde má být. takže si snažení změň na těhulkování. Úplně ti závidím, že už máš tu kontrolu za sebou mě to čeká, až toho 15. holky já to snad do té doby nevydržím. Jinak teď už to musíme všechny dotáhnout do zdárného konce. Jo Jajuldo zůstanu na PN až do konce, v nemocnici by mě nenechali pracovat.
10. pro 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se přidávám!!!Jáji velikánská gratulace!!!Tak už jsme kompletní ta naše parta a všechny těhulky!!Tak teď už to dotáhnem všichni do zdárného konce!!!!
Jáji!!Takže si pícháš injekce jako já???Je to děs,ale dá se to zvládnout!!Já už si je píchám 8 měsíců a je to ok,až mi je vysaděj,tak si určitě budu říkat,že mi něco chybí!!Po tak dlouhý době kdo by si na ně nezvykl!!! :grinning: Ale jsem za ně ráda,bez nich by to nejspíš nešlo!!A tohle se dá zvládnout v pohodě!!
Safirko!!Na kontrole bude určitě vše ok a mimčo bude tam kde má být!!Neměla by si tak ukázkové testy a hlavně,kdyby bylo něco špatně,tak už máš velikánské bolesti v břiše,tak se neboj bude to v pořádku!!!
Jájuldo!!Díky za chválu nápadu,myslím,že je to ok a manžel tohle určitě čekat nebude!! :grinning:
10. pro 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, moc děkuji! Ale je ze mě uzlíček nervů. Hlavně, aby to nebylo zamlklé těhu, v tomto případě to nijak neovlivním :frowning2: . Ale budu věřit, že tento malý človíček bude silný a bude tu chtít být s námi. Vlastně je to za babičku. Ona 8.11. zemřela a já za pár dnů otěhotněla :slight_smile: . Doufám, že se na nás shora dívá a moc nám drží palce :dizzy_face: .
Piskotku, injekce jsou maras! Ty jsi alespoň zdravotní sestra a máš s tím zkušenost. Tu první noc jsem ani nespala, jak jsem byla vyděšená, že si to prostě nezvládnu píchnout. Píchám si to do stehna, už ho mám pěkně fialové. Injekce strašně štípají a pak bolí, fäkt hrůza, ale co nadělám. Při představě, že to bude moje každodenní zábava až někde do podzimu mi běhá mráz po zádech! Ale asi máš pravdu, zřejmě mi to pak bude chybět!
Jinak jako posledně, jsem už taky na PN, dneska jsem si požádala o vycházky. Doktor nebyl moc nadšený, abych někde něco nechytla, ale ukecala jsem ho. Nechci moc běhat mezi lidi, ale jde o ten pocit, že nejsem uvázaná jako pes u boudy.
Jinak cukroví nepeču. Můj muž to nemusí a stejně dostanu něco od mamky. Je stále na pracáku, tak se doma nudí.
10. pro 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji veliká gratulace!!!!! :grinning: a holky tady máte ty recepty!!! :slight_smile:
Pařížské tyčky- těsto: 140g jemně mletých ořechů( vlašský, lískový), 3 bílky, 4-5 lžic cukru krystal, špetka soli
Bílky+ sůl vyšlehat, když jsou skoro tuhý tak přidávat po lžicích cukr a stále šlehat až vznikne lesklá hustá hmota. Pak přidat postupně ořechy, těsto dát do sáčku s rovnou hubicí a stříkat na plech s peč. papírem. Dělat asi 1,5cm široké a 4 cm dlouhé tyčky!! Péct na 120 asi 40min. Opravdu se ani nehnou tak se nemusí dělat velké odstupy, takhle velkých jich mám z 1 dávky 55 tyček!!! vše mě trvalo asi 20min!!!!
Náplň: 2,5 dl smetany ke šlehání, 80g rozpuštěné hořké čokolády, 20g kakaa, 15g másla, 2 lžíce písk. cukru
V kastrólu smycháme smetanu, kakao, cukr, máslo a zahřejeme. Pak po rozpuštění necháme zvolna za občasného mýchání vychladnout, zakrýt fólií a dát do ledničky( aspoń na 6 hod) Pak se hmota vyšlehá do tuha. Šlehačku stříkáme sáčkem na tyčky, necháme stuhnout a pak poléváme čokoládou, a je hotovo!
10. pro 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čoko koule- základní hmota: 80g čokolády( hořká, mléčná nebo na vaření), 1 lžíce mouč. cukru, 1 rovná lžíce kakaa, 20g másla. Vše do misky a uvařit ve vodní lázni. Takhle to už může zůstat a nebo se může přidávat různé ingredience- višně a griotku , ořechy a rum, buryzóny a rum..... a nebo to co jsem dělala pišingrová varianta!! Do základní hmoty se na drobno nakrájí 2 tatranky, a 1 lžíce rumu. Lžižkou se pak tvoří kuličky a vkládaj se do košíčku, můžou se ještě přizdobit barevným sypáním nebo pocápat bílou čokoládou!!! Můžete si tak nadělat spuosty druhů dle fantazie!!! Taky rychlý a nenáročný!!!
Já mám ruční práce( šití, pletení,) a pečení ráda hlavně jako odreagování!!! Nemusím na nic jinýho myslet, jen na to coděláma tím vlastně relaxuju!!! :slight_smile:
10. pro 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, super zprávy. Moc gratuluji k těhu. Je fajn, že se nám tento rok všem zadařilo. Dopadne to dobře, to zle jsme si už vybraly, tak se snaž taky jako Safirka se nestresovat, neboj už to bude dobrý.
10. pro 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji pěkné ránko. Malý už je v pohodě, už s ním šijou všichni čerti. :grinning: TeĎ jsem se dozvěděla, že manžel asi nebude mezi Vánocema doma, bude v práci :cry: :cry:. Vůbec s námi není.
VEndulko, prosím tě, když máš psané v těch receptech máslo, tak to je normální máslo nebo třeba hera? Děkuji.
Míšo dlouho ses neozvala, jak se máš?
11. pro 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji úžasné !!! Veliká gratulace, jsem ti říkala že do vánoc budeš těhu - a stihlo se to :grinning: Na cukroví se vykašli, teď se musíš starat sama o sebe, odpočívat a občas jít na vycházku - dobře že ti je doktor napsal, doma bys to nevydržela - to se nedá...
Jajuldo, ty vánoce bez chlapa budou pro tebe asi smutný, ale někdo musí vydělávat, je na něm zodpovědnost za 4 krky :sunglasses: hlavně že prcek už je zdravej, kdyby ještě stonal, bylo by to úplně na prd...
Piškotku, teda ty si s těma injekcema užiješ... si to vůbec nedokážu představit, seš statečná a Jaji taky ! No pro miminko cokoliv... :dizzy_face:
11. pro 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi, díky! Každopádně, je to dost zajímavé, jak si s námi osud zahrává. Na první mimi nás nechal čekat neuvěřitelný rok a půl a teď vlastně se to povedlo napodruhé. Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit!
Ty injekce jsou dost kruté, kdybych nemusela, tak si je opravdu nepíchnu. Je to dost zvlášní píchnout samu sebe, ale není vyhnutí. Jsem ráda, že to nemusím píchat do břicha, to je ještě citlivější, než noha!
Jajuldo, já jsem na tom podobně. Můj manža taky bude mezi vánocemi v práci a chodí domů až kolem půl osmé večer, takže taky super. Nic s tím nenaděláme. Zrovna jsme vystěhovali starou ložnici, příští týden má přijít zedník udělat nové stěny. Musím si ještě navrhnout nábytek, koupit postel a to někdo musí zaplatit. Takže mi to taky není dvakrát milé, ale peníze k nám samy nenaskáčou :wink: .
11. pro 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldu já mám manžela pryč třeba 2 nebo 3 týdny a pak jen 2 dny doma!!! :unamused: a mezi vánocema sice bude doma ale bude jezdit do práce taky!! Jo ať si každej říká co chce, ale v týhle době jsou penízky moc důležitý!! Nejhorší je že jak byl na tý operaci tak nám vypad celej měsíc s penězma a je to znát!!! Tak nereptám, vím že to jinak nejde!!! Jinak do receptů je normální máslo!! Ono se to k tý čokoládě hodí víc než Hera!!! :slight_smile: Jajuldo hele když bylo malýmu minulí týden zle, tak jsem mu byla dobrá, ale jak se mu ulevilo tak už zase řádil!! Je to na nich poznat kdy už ji je líp!!! :wink: Dnes si jedu po obědě pro stromeček, známej je myslivec tak mám u něj pěknou borovičku!! No nějk se ty svátky moc rychle blížej, že?! Jinak u nás je tak divno, jako by mělo každou chvilku začít sněžit. To bude mít Áda radost! :slight_smile:
11. pro 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
15.12.-Žanet(poradna)
15.12.-Safirka(kontrola)
16.12.-Jájulda(velký UZ)
17.12.-Piskot(poradna)
21.12.-Lucinka(poradna)
22.12.-Katy(poradna)
22.12.-Vendulka(ctg)
28.12.-Jájulda(poradna)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Jáji!!To já si ty injekce píchám do břicha!!Už od začátku!!Ze začátku to šlo,ale teď jak už se prcek hýbe,tak je to nepříjemný,když se mi vlní celý bříško a já vím,že musím píchnout!!Ale nedá se nic dělat!!A ten zbytek do konce už doklepu,pak mě čekají injekce až při druhym těhu!!Začátky jsou těžký,ale pak si na to zvykneš a už ti to ani nepřijde!!Je fakt,že jsem to měla jednodušší tim,že jsem zdravotní sestra a věděla jsem co mě čeká a co to obnáší!!Ale dá se to neboj,zvládneš to!!!
Jinak u nás je od rána pěkně ošklivo,tak jsem zvědavá jestli začne sněžit jak od včerejška furt hlásí!!! :grinning:
Holky u nás v nemocnici jsou zakázaný veškerý návštěvy kvůli prasečí chřipce,tak doufám,že v lednu už budou povolený nebo až se malej narodí,tak za mnou nebude moct nikdo přijít!! :frowning2: Taky kvůli tomu zrušili předporodní kurz,což mě pěkně štve :angry: :angry:
11. pro 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek