• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Piskotku, máš pravdu, nedá se nic dělat. Hlavně, že to funguje a malýmu to neublíží. Zřejmě budu na tom podobně jako ty. Epidurál mi asi taky nepovolí a antikoncepci už užívat nebudu moct. Jen abych ještě neměla nakonec 10 dětí :dizzy_face: ! To jsou životní zvraty! Dokud nezačneš chodit po doktorech, tak si myslíš, že jsi docela zdravá ... Svou ségru jsem taky objednala na hematologii, ještě nemá děti, tak nechci, aby jí pak potkalo to, co mě. Z celého srdce doufám, že jsem tu mutaci zdědila jen já.
Doufejme, že se ta prasečí chřipka dá na ústup. Je to hrůza, co se na nás v poslední době soustavně valí. Jak ne pohromy, tak zase epidemie. Jsem docela ráda, že sedím doma na zadku. I když můj muž příjde každý den do styku s tolika lidmi, že by nebyl problém to zavléct domů. Budu doufat, že se to nestane.
U nás je taky super hnusně! Už mi to počasí leze na nervy. Pes je věčně jako čuně a já pak můžu jen dokola uklízet!
11. pro 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli se můžu vnutit do postupky, tak 18.12. mám kontrolu a UZ
11. pro 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji!!Do postupky Tě samozřejmě přidám!!To je bez debat!!! :slight_smile:
Epidurál nebudeš moct určitě a antikoncepci taky!!Vyhlídky to nejsou dobrý,ale všechno se dá zvládnout a my to určitě zvládnem neboj!!!!
Tak si užijte víkend!!!My jdem zítra s manželem na náměstí!!Probíhají u nás Vánoce bez hranic!!! :slight_smile: Je to celý den,jsou tam soutěže,kapely,dostáváš dárky a večer je ohňostroj,tak už se moc těším!!Zatim papa
11. pro 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak jsem dnes byla s kámoškou na návštěvě se podívat na mimi!!! :slight_smile: Jinak jsem se dala do chystání všech papírů do porodnice, a napsala jsem si ještě porodní plán!! Docla dobrá věc, měla jsem to napsané i u Ády a tak se mě na spoustu věci neptali, protože věděli co chic!!! Vřele doporučuji si napasat a hlavně s ním seznámit manžela, aby věděl na co má dávat pozor, když už sama nemůžeš!!! :wink: Jinak přeji krásnou neděli! :slight_smile:
12. pro 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, o porodnim planu taky uvazuju, hlavne proto ze budu rodit sama a v urcite fazi uz asi nebudu mit silu rict co chci a co nechci - bylo by troufale te pozadat o zverejneni toho tveho planu jako tip ? Treba na IP ? :wink: Diky
13. pro 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, Vendulko to máš dobrý, že tvůj porodní plán brali na vědomí. Já jsem ho měla, radili nám to v kurzu, ale pak jsem se dověděla, že v té nemocnici, kam mám jít, to nemají rádi. Tak jsem jen tak nadhodila, když se mnou psali ten vstupní formulář do porodnice nebo co to je, a co porodní plán? :unamused: Jako co na to říkají. A sestra udělala takový csss, jako že asi nic. :unamused: Jako vzít ho prý musejí, ten porodní plán, ale nemusejí se podle něj řídit. U nás je ta nemocnice hrozná, však už tam taky nejdu, už půjdu do přerova tentokrát. Já jsem se nemohla napít, nemohla jsem při bolestech chodit, musela jsem být na lůžku a pořád na křivce....nikdo se semnou nebavil. Ale tak každá nemá takovou zkušenost. :wink: Jdu vařit tak se mějte :slight_smile:
13. pro 2009 v 11:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, prosím tě ještě k těm perníčkům: máš návod i na to bílé zdobení nahoru ? Já to mám vždycky hrozně průsvitné :sweat_smile:
díky ! :wink:
13. pro 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ivi tady je třeba návod, co v tom porodním plánu mít. Já jsem to měla podobně, prostě v bodech....http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cisloclanku=2005081903
13. pro 2009 v 11:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi poslala bych ti na kouknotí ten plán ale nějak se mě to nedaří umístit!! :unamused: Tak jsestli písneš email tak bych ti ho poslal takhle, jestli chceš!!! :wink: Jinak na zdobení perníčků já univerzální recept nemám!! Dáš bílek, trochu citrónový šťávy, a cukr moučku podle potřeby( na 1 bílek asi tak 10 rovných lžic- ale záleží kolik dáš citrónu) A nebo se dá taky celé zdobení koupit( normálně v obchodě), je to už v tubě se zdobící hubičkou!! Je to fakt dobrý a dělá to pěkný čárky, a jsou i v různých barvách!!!! :slight_smile:
13. pro 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, díky moc - myslím že je tam všechno. :sunglasses:
Vendulko jsi moc ochotná a hodná, ale je to dost soukromá věc a pokud mám obecný návod od Lucienky, nebudu ti šťourat do toho tvýho :wink: díky i za to zdobení - zkusím to koupit :dizzy_face:
14. pro 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji hezké ránko. Tak do porodnice na UZ půjdeme až příští středu 23.12. protože manžel musí jet ve středu teď do Prahy a chtěl by u posledního UZ být. Volala jsem doktorovi a neměl by v tom být žádný problém. Jedom že neuvidím cvrčka teď, ale až příští týden :angry: :rolling_eyes: , ale co bych kvůli svojí polovičce neudělala.
Malý už je v pohodě, tak je ve školce. :slight_smile:
VEndulko o víkendu jsem dodělávala to tvoje cukroví, Koule v pohodě, ale ty tyčky se mi nějak moc nepovedly. Je to jakési křehké a krém je měkký. Polila jsem to ještě čokoládou. Ale chuťově je to výborné. Ještě naplním úlky a ilšské dortíčky krémem a nazdobím čokoládou, udělám kokos.roládu (ta se nepeče) a mám 10 druhů cukroví. Dokonce mám už i dárky zabalené. Ale zjistila jsem, že malý potřebuje pyžamko do školky, tak bude mít o dáreček navíc. :dizzy_face:
Já mít porodní plán nebudu. Přijde mi to zbytečné. Porod půjde tak nějak přirozeně a pokud se něco vyskytne, tak doktoři udělají stejně co budou chtít. Dokumenty sepisoval stejně manžel. JInak já budu vypisovat papíry a chystat i tašku do porodnice o Vánocích.
14. pro 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jsem z toho blbá. Schválili ti naši inteligenti snížení té mateřské nebo ne?
14. pro 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo ty tyčky mělas dobře upečený!! Aby byli jako tvrdý?? Mě držel a jsou na křupnutí!! A ten krém teda nevím, ono záleží na spoustě věcí i třeba na druhu šlehačky!!! :wink: Ale je to dobrý že?! Stejně to zbaštíte sami tak o nic nejde!! :slight_smile: Jinak ten plán mám taky v bodech, akorát tak mám připsaný věci za zkušenosti!!! A nezapomeň na to co bude po porodu a na to kde chceš být ubytovaná!!! a jestli chceš aby prcka přikrmovali nebo ne!!! :slight_smile:
14. pro 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
15.12.-Žanet(poradna)
15.12.-Safirka(kontrola)
16.12.-Jájulda(velký UZ)
17.12.-Piskot(poradna)
18.12.-Jáji(kontrola)
21.12.-Lucinka(poradna)
22.12.-Katy(poradna)
22.12.-Vendulka(ctg)
23.12.-Jájulda(velký UZ)
28.12.-Jájulda(poradna)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Ahoj holky!!Tak jaký byl víkend???U nás celkem v pohodě!!V sobotu jsme byli na tom náměstí kde probíhali vánoce bez hranic a bylo to super!!Dokonce jsem vydržela až do 23hod na ohňostroj a ten teda stál za to!!! :slight_smile:
V neděli jsme byli nakupovat dárky s manžou pro rodinu a během dvou hodin jsme to měli všechno nakoupený!!Já to ještě dneska zabalim a jeto!!Jsme rychlíci!! :grinning:
Taky jsme byli včera spolu poprvý v solný jeskyni,máme ji přímo na plavečáku,tak jsme ji šli vyzkoušet a teda vřele doporučuju!!Nádherně jsem si tam odpočinula a zrelaxovala,fakt bomba!!!
Žanet a Safirko na zítra na kontrolu držím moooc a moooc palečky a pak dejte hned vědět co a jak!!!! :wink:
14. pro 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak já porodní plán taky dělat nebudu!!!Manžel ví co chci a krom toho u mě porod bude probíhat zcela v reřiii doktorů kvůli injekcím!!Takže to nechám být,věřím,že vědí co mají dělat a stejnak si kvůli těm injekcím nesmím vyskakovat!! :grinning: :grinning: :grinning:
14. pro 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku v tom plánu nejde o to jak vést porod ale vyjádřit své přání!! O tom jestli souhlasíš s nálevem, holení, nástřihem, jestli chceš aby ti píchli vodu, jak a kde chceš trávit 1. dobu porodní a co bys chtěla využívat, jestli chceš prcka hned na břícho, jestli bude manžel přestřihovat pup. šňůru, a jestli bude fotit!!! Jak si představuješ porodní polohu a na to v jaký poloze budeš rodit injekce opravdu nemaj vliv!!! Chápu ten epidurál, a myslím že ti třeba nebudou moct dát něco na bolesti a nevímjak je to s Oxytocinem, ale to je tak všechno!!! Zkus se zeptát v poradně, jaké omezení ty injekce pro tebe maj při porodu!!! :wink: Tak však máš ještě trochu času to promyslet :slight_smile: !! Hele vím, že jsem řekla jak to chci manželoj, ale on byl z toho asi víc vyjukanej než já!! Tak si myslím, že porodní plán je dobře si nachystat, nikdy nevíš jak to pak bude probíhat!!! Já si dělám naděje , že teď víme oba do čeho jdem a že si tenhe porod ,, užijem" a hlavně v klidu!!! :slight_smile:
14. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, peníze máme zkrácený, kluci v parlamentu to odhlasovali už v létě a teď při schvalování rozpočtu se jen přihlásili socani s pozměňovacíma návrhama, ale za nás bohužel nikdo neloboval jako za zemědělce, ani jsme nedemonstrovaly jako státní účedníci, takže jsme ani jako návrh na stole nebyly :angry: Tím, že prošly všechny návrhy se jen víc zadlužily naše děti a my z toho máme leda prd :frowning2:
Piškotku, porodní plán je i na to jak chceš aby se ti pak starali o tebe prcka po porodu, jak s ubytováním, kosmetikou, příkrmama... vím že v některých porodnicích se o plány víc zajímají pediatři než porodníci. Ono to totiž porodem teprve začíná (teda ne že by nebyl důležitej, samozřejmě je) ale až je prcek na světě tak teprve začíná ten správnej šrumec a ty možná nebudeš mít sílu jim říct co chceš a co ne, problémy sama se sebou a už to nemusíš stačit ohlídat. Manža s tebou nebude ve špitále 24h a nemůže bdít nad váma oběma... myslím že ten papír není vůbec od věci ! :wink:
14. pro 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já jsem u malého porodní plán neměla a všechno šlo normálně. Co jsem zdělit chtěla to jsme sdělili - jako že manžel přestřehně pupeč. šnůru, že chci nadstand.pokoj po porodu.Klystýr mi dát nechtěli, já jsme ho chtěla. Injekce Oxy... (nevím jak se to jmenuje) mi dali protože jsem přestala mít kontrakce. Nevím, fakt mi to připadá úplně zbytečné.
14. pro 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsem se za vámi taky dostala.V sobotu jsem byla na ultrazvuku a srdíčko tluče prav. a uý mi i prcek mával oběma ručičkama, bylo to krásný, úplně mi radostí tekli i slzy!!Je 2,8 cm velký.A jsem v 10tt.Takže o týden dál, než předtím!!!Zatím je prý vše v pořádku, tak snad to tak bude i nadále.Zítra mě čeká ráno evidence a mám z toho docela strach.Představa, že tam musim napřed dojet na lačno a čekat tam ve vydýchaný čekárně, no hrůza!!!Obávám se, aby se mi tam neudělalo špatně!!!Každý ráno se musim vždy napřed najíst, abych byla schopná fungovat....No, držte mi palce, atˇje to OK!!Jinak bych chtěla pogratulovat čerstvým novým těhulkám a jsem hrozně ráda, že už tu nejsem "nejmladší" :slight_smile: Jinak Ivi ten recept na tu bílou polevu nemám, jelikož já je nezdobim, neumim kreslit, tak by to nebylo ono, ale vím, že moje kamarádka prý kupuje od Vitany nějakou instantní citronovou polevu,která se rozdělá jen ve studené vodě a prý je dobrá a hezky bílá, tak to kdyštak zkus.No nic, tak já musim letět, přijel manžel z práce, tak si jdeme popovídat, co nového atd.Zase napíšu....
14. pro 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iva má pravdu!! 24 hod denně tam nikdo s váma nebude, tak proč si to co chci nenapsat a pak všichni budou vědět co a jak- porodní plán je totiž součástí dokumntace!!!! Já ho měla napsaný i u Ády a bylo to fajn!! A můžu říct že u nás ten plán pokud to jde tak respektujou!!! Tak proč si to nenapsat?! :wink:
Jinak Míšo gratulace k srdíčku!!! Je fajn že jste v pohodě!! :grinning: Tohle je taková první splněná meta!!! pak už to bude jen dobré!!! :slight_smile:
14. pro 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo veliká gratulace k miminkovi, jen tak dál !!!! :dizzy_face:
Ještě k tomu porodnímu plánu - mě nejde ani tak o ty technické věci co vyjmenovávala Jajulda, i když je tam určitě zakomponuju taky, ale i o to, že si třeba přeju tlačit až JÁ řeknu (tedy až si nahmatám hlavičku) a ne když se to bude hodit doktorům, protože jsou připravenáí a mají na mě čas, že chci aby mi mininko nechali po porodu na břiše až do porodu placenty a pak hned po zašití zase dali ke mně - vážit a měřit ho můžou až následující den a nechci aby tam netrpělivě přešlapoval pediatr a dětská sestra a rvali mi ho z náruče. Ty první minuty po porodu jsou strašně důležitý, až si mě prcek očichá (a já jeho) napije se, najde bradavku a usne, pak ať si ho ošetří, ale ne aby mi ho brali násilím v okamžiku, kdy se spolu budeme seznamovat, přetrhi by nám hrozně důležitou chvilku - prostě chci aby nám dali čas a respektovali to co chceme my, aby bylo na sále přítmí, aby nekřičeli, nebylo jich tam zbytečně moc, nesvítili mu pak do očiček nějakou lampou nebo blbě natočenou zářivkou... to jsou detaily který se dají domluvit a malýmu můžou ten příchod na svět ulehčit - přitom to nikoho nic nestojí, jen si o to říct...
Třeba ani nechci aby mi ho koupali - proč ? Mázek je nejlepší kosmetika a už nikdy tak dobrou mít nebude, stačí ho jen dobře otřít a sprchovat třeba až další den.
Asi jsem z těch porodních kurzů "moc chytrá" :sweat_smile: ale chci být připravená, vždyť je to to nejdůležitější co se mi v životě stane.
Nevím jestli jsme se tady o tom už bavili, ale úžasná knížka je Koncept kontinua - dneska jsem si ji objednala a pro přítele v němčině taky (stála 5x tolik co moje česká :confused: ) pokud se k ní někde dostanete, vřele doporučuju ! Na netu se dá i s poštovným pořídit za 200 Kč :wink:
14. pro 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkné ránko. Míšo gratuluji k srdíčku. Už jsi pěkně daleko - 10 týden :sweat_smile: . To je super. Co znamená, že jdeš na evidenci? Jen si dávej pozor ať nechytneš bacila někde. Zprav si označení, už nejsi snažilka. :sweat_smile:
Holky, já nejsem proti porodním plánům. To je každého věc a každý chce něco jiného. Mě se zdá třeba zbytečný a jiným ne. Ivčo, malého nesprchovali ani nekoupali, jen ho otřeli. Koupal se až myslím další den. Já jsem si nemohla u malého stěžovat. Tlačila jsem kdy jsem chtěla, odnesli ho jen na chvílku (aby ho zkontrolovali a dali mu očkování) a pak byl u mě. Ale zase pro klid duše, proč ne porodní plán.
:slight_smile: .
Safirko jak jsi dopadla na kontrole?
Žanetko, ty taky, jak jsi dopadla?
15. pro 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak jsem zpátky z konroly a dopadla dobře. Miminko je tam, kde má být. Je tam bublinka a šedá šmouha uprostřed. Jsem přesně v 5tt. Takže o něco míň, než jsem předpokládala. jinak už jsem dostala těhu průkazku a balíček pro maminky. Tak mi to zvedlo náladu. Jinak budu stále užívat Duphaston 1-0-1 a na kontrolu jdu 5.1.2010 :grinning: :grinning: :grinning: Jsem hrozně ráda, snad už to bude všechno v pořádku
15. pro 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
16.12.-Jájulda(velký UZ)
17.12.-Piskot(poradna)
18.12.-Jáji(kontrola)
21.12.-Lucinka(poradna)
22.12.-Katy(poradna)
22.12.-Vendulka(ctg)
23.12.-Jájulda(velký UZ)
28.12.-Jájulda(poradna)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Ahoj holky!!Tak Safirko a Míšo velikánská gratulace!!!!Je moc dobře,že vám to vychází,teď už bude určitě vše ok a v pohodě!!!
Mě čeká kontrola ve čtvrtek,tak se snad dozvím konečně jak to bude s porodem!!! :slight_smile: Jsem zvědavá!!!
Jinak Ivčo tvůj přítel je němec,že si mu objednávala knížku v němčině???A malej bude mít příjmení po Tobě nebo po příteli??
Tak já jdu uvařit obídek než přijde manža z práce,tak zatim papa :slight_smile:
15. pro 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky přidala jsem jednu fotku nynějšího pupku,tak mrkněte a taky přidejte aktuální!!! :wink:
15. pro 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, velká gratulace!!!! Ono je to takové zvláštní s těma týdnama. Já jsem byla furt o týden dopředu a počítalo se mi to normálně. Uvidíš, že porostete jak z vody. Příště už bude i srdíčko. :grinning: Hlavně papej vitamínky.
Piškotku, krásný pupík. Přijde mi, že ho máš menší než posledně :sunglasses: a to máš o dva týdny nebo kolik navíc.
15. pro 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jájuldo!!Je to blbě focené,ale přes pupik mám 117cm a minule jsem měla 106cm,takže se rozhodně nezmenšil spíš naopak :grinning: :grinning: :grinning:
15. pro 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko, skvělý zprávy ! Veliká gratulace ! :dizzy_face:
Jajuldo - ony ty plány jsou asi spíš pro větší nemocnice kde to jde jak na běžícím pásu a nemají moc čas se s náma cicmat. Já chci rodit právě v takové továrně na děti a tak si to raději ohlídám, ale ten přístup, který u tebe měli automaticky je super - to pak chápu že nemáš potřebu nic sepisovat, když jsou tak fajn :wink:
Piškotku, přítel je rakušák a Oliverek bude mít jméno po mně - v RL bude "otec neznámý". Teda pupík máš výstavní, ty už fakt můžeš rodit každou chvilku :dizzy_face: Ale jak píše Jajulda vypadá menší než minule :sweat_smile:
15. pro 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo tak to potom jo!!!A příteli nevadí,že nebude uvedenej jako otec v rodnym listě???
Jinak až přijde manža,tak mě zkusí líp vyfotit a pak sem šoupnu lepší fotku!! :slight_smile:
15. pro 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku - on s tím sám příšel... :frowning2: a já ho přemlouvat nebudu
15. pro 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek