• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Holky chtěla jsem se kde jste stáhy ten obrázek kde škrkáte ty měsíce. Děkuji. Jinak Ivi asi tě to docela mrzelo, že si to nepřeje, ale uvidíš, že třeba až se malý narodí tak se do něj zamiluje a hned se do rodného listu dopíše. já myslela, že o tom rozhoduje matka zda bude otec zapsaný v rodném listě já myslela, že s tím on souhlasit nemusí.
15. pro 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo!!Tak to je mi líto,ale hlavní je,že budeš mít zdravého krásného chlapečka a zbytek se časem určitě poddá!! :wink:
Safirko!!Našla jsem to na netu,ale už nevim přesně kde,ale podívám se Ti po tom a když to najdu,tak mi písni do IP tvůj email a já ti to pošlu na email ju??Pokud teda budeš chtít!!
15. pro 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda holky vůbec mě nelitujte - já jsem za to docela ráda. Ten náš vztah je takovej nestandardní, že se bojím abychom se po pár letech netahali o prcka přes hranice, takže toto je ideální varianta. On jako otec nemá žádné povinnosti, ale ani žádná práva. Nakonec pokud bude fungovat, dopsat se dá vždycky, ale škrtnout už nikdy :dizzy_face: Safi - rozhodují o tom více méně oba, protože zápis do matriky se provádí "souhlasným prohlášením rodičů" a pokud on to popře, mám jako šanci jen podat žalobu na určení otcovství a testy DNA... a to už je takovej scénář, kdy je rozumnej a pohodovej vztah prakticky vyloučenej. Vůbec to nechci hrotit a za ty roky jsem si na to i zvykla...
Naopak moje noční můra posledních dní je, aby mě snad nechtěl požádat o ruku. Vzít si ho za současného stavu nechci a říct mu "ne" asi nemůžu... to by byl teprve horror ! :sweat_smile:
15. pro 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha tak pokud ti to nevadí tak je to úplně v pořádku a máš pravdu, že kdyby náhodou je to s tatínkama v cizině vždy horší, když vztahy neklapou. Taky mám kamarádku, která při představě, že by jí přítel se kterým je 10 let požádal o ruku tak by z toho asi omdlela :grinning: Ona to má zase tak, že měla špatnou zkušenost z jejích rodičů tak proto se nechce vdávat. Je to někdy složité.
15. pro 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safir gratulace, to je fajn že jste OK!!! Piškotku pěknej pupík! Zítra zkusím přihodit fotečku taky!! :slight_smile: Dnes jsem nechala Ádu doma a zítra taky, spustila se mu rýma ale docela to zatím jde!! Jen musím vymejšlet program co s ním dělat!! Dnes jsme malovali obrázky ze dřeva na ledničku, je vnich vyříznutý okýnko a tam přilepim Ádovu fotku- snad budou babičky překvapený!! :slight_smile: Jinak moje porodnice je v melé nemocnici, tam se jak na běžícím pásu nerodí, ale vše ohlídat nedokážu!! Jinak nám konečně přijel táta domů, včera večer a zítra ráno zas odjždí, ale na svátky bude doma!! Aspoň něco!!! :slight_smile: jajuldo ty na ten UZ zítra teda nejdeš??
15. pro 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, tak já mám 2 známé, které to mají podobně jako Iva. Nemají v rodném listě napsané jméno otce. Jedna s ním totiž vůbec není a druhá se na tom s ním tak domluvila... :confused: Vy už asi všichni spíte a já tu straším. :frowning2: Nemůžu spát, mám strašnej kašel! Minule to bylo nic. teď se úplně dusím, ale nic nevykašlávám. :unamused: a strašná voda mi teče z nosu. Myslela jsem, že mi dr napíše antibiotika a ona že mi nic napsat nemůže, dala mi jen panadol a že to můžu jíst jen 2 dny. Na kašel mám jen Vincentku (sirup) a hotovo. Že si mám dělat cibuli s cukrem a pít čaje....jenže já to piju už 3 den a vůbec to nepomáhá!!! :frowning2: Je to čím dál horší, fakt se kašlem dusím, dokonce si i "ucvrknu". :confounded: :angry: Karolínka je taky marod, má horečky 38 a i když má v sobě antibiotika a Nurofen, teplota je stále 38. :unamused: Nedělám jí zábaly, protože jí to nestoupá, ale jsem v pozoru...to bude noc! :frowning2: No přítel není na tom o moc líp, ten měl 2 dny taky horečky, on to "dotáhl" z práce. Holky že jste brali antibiotika i v těhu při nemoci?? Já už jsem nemocná potřetí, teď je to nejhorší a furt mi je nechce dát. :unamused: Bála jsem se , jestli nemám zápal plic, ale to bych asi musela mít horeky, že? ty nemám...uffff, je mi fakt HROZNĚ
15. pro 2009 ve 22:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci tak já horečky neměla, měla jsem dosivej kašel, úplně záchvaty kašle, nemohla odkašlat, byla to hrůza!! To jsem měla v 18-21tt a měla jsem na jendý plíci zápal plic!!! A normálně antibiotika jsme dostala!!! Jsou bezpečný pro těhulky!!! Penicilnová ředa se může!! Tak si klidně zavolej ke gyn. Dr a zeptej se ho na druhy ATB který můžeš a pak mazej k obvodní ať ti je napíše!!! Oni obvodní nechtěj ATB psát- jistěj se že ti neublíží- zastaralej názor!!! :angry: Tak si tam skoč ať jsi co nejdřív v pohodě!!! :wink:
16. pro 2009 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Luci, u zápalu plic mít teploty vůbec nemusíš. A jak píše Vendulka, určitě antibiotika. Nemá cenu to furt přecházet. Já jsem si při kašli dávala Stodal a Vincetku jsem cumlala a pila. Ale myslím, že v tém případě je lepší jít za doktorkou ať ti dá ATB. Vždyť už jsi za kritickou hranicí 3 měsíců těhu, tak ji nechápu, proč ti je nechce dát. Jinak mi jsme dávaly zábaly malému, když mu nešla srazit teplota pod 39 a to měl Nurofen nebo Panadol. Jestli ti můžu poradit, nevím po kolika hodinách jí ho dáváš (nurofen), ale mě radili asi 3 doktoři, že dát Nurofen a třeba za 3 hodiny dát Panadol. Střídat to. Je fakt, že mu to pomáhalo, ale tenkrát, když jsme mu to nemohli srazit, tak mu pomohlo až pichnutí uší (měl to z toho).
Vendulko, dneska na UZ nejdu, protože manžel chtěl jít se mnou a dneska musel jet do Prahy. Volala jsem doktorovi a říkal, že to není problém, že můžu jít klidně příští středu. Tak budeme mít takový menší vánoční dáreček předem - uvidíme cvrčka.
16. pro 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci já měla antibiotika v 10 tt když jsem měla hnusnou angínu, ořvala jsem to, protože to byl první trimestr a druhý těhu - strašně jsem se bála, ale dopadlo to dobře. Měla jsem Penicilin a do 24h jsem byla bez teplot, zabralo to skvěle a myslím že pro prcka jsou lepší ATB než vysoké horečky nebo jinej "nekomfort" v domečku. Pokud se ty cítíš špatně, nemůže být skvěle ani jemu... Navíc nevíš do čeho se ti to může rozvinout, raději to usekni hned dokud se to ještě dá a není to rozběhnutý. Jak píše Jajulda, v 2 a 3 trimestru už je to úplně v pohodě a na příbalovém letáku Penicilinu vyloženě píšou že to můžou i těhulky - a takový oznámění se na příbalových letácích jen tak nevidí. Farmaceutické firmy se chrání, s těhulkami nechce nikdo nic mít :sweat_smile: experimentovat se na nich nedá, tak většinou raději napíšou "poraďte se s lékařem" i když tam žádný riziko není... takže Penicilin opravdu úplně vpohodě, neboj se toho :wink:
16. pro 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuji za odpovědi, no já si to právě pamatuju, že jste tu už tenkrát psali, že jste brali Atb. V noci jsem vůbec nespala. Jsem sice bez teplot, ale jak píše Vendulka, záchvaty kašle, nemůžu se dokašlat. :frowning2: Jajuldo přesně tak to dělám Karolínce taky, střídám 2 léky po 3 hodinách a pomáhá to...Kája spala až do rána, ale v 5 ráno se vzbudila a volala že bude zvraceeeet! :slight_smile: Tak ještě že si řekne a nebylo to v posteli. :confounded: Jajuldo jsem ráda, že píšeš, žes brala Stodal! Mě ho doporučila moje obvodní, ale v lékárně mi řekli, že je to sice homeopatikum, ale že je tam jakási látka, co by těhotný neměli....a prodali mi čaj na průdušky. :unamused: Nedalo mi to a večer jsem hledala na netu a zjistila jsem, že to těhulky normálně berou. Tak jsem teď ráno vyslala přítele do lékárny. Jinak mám jít na kontrolu k ženské v pondělí, ale zavolám jí, jestli můžu přijít už zítra, ať mi něco napíše ona, když obvodní nechce. :angry: Já si tady stěžuju, ale už jsem z toho kašle fakt unavená, bolí mě žebra po stranách a dokonce i břicho, jako bych posilovala.
16. pro 2009 v 09:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak mě v lékárně Stodal doporučili!!!!! Takže se neboj a můžu říct, že pomáhá. Jinak mi doktorka na horečky pro malého doporučila homeopatika (ale nevím jak se jmenují - teď nejsem doma) a je fakt,že do dne a půl byl bez teplot a čilý jak rybička. :sweat_smile: Luci neprotahuj ty ATB, raději zajdi k doktorce hned, ať už ať ti to může účinkovat. Další den s kašlem a nevyspaná noc ti moc nepřidají. :rolling_eyes:
16. pro 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem včera byla na té evidenci, tak už mám doma těhotenskou průkazku a prenatal box, tak jsem si už večer pročítala ty časopisy.Takže jsem to na lačno zvládla dobře, díky bohu!!!Brali mi krev, tak doufám, že vše vyjde v pořádku?!Jinak na další kontrolu jdu až za 5 týdnu.Když mi to řekl, tak se mi chtělo pomalu brečet, počítala jsem tak za 3 týdny, ale 5, to se mi zdá docela dlouho!!!Nebo je to normální????Když viděl ty moje psí oči, tak mi řekl, že kdyby se mi něco nezdálo, tak atˇmu zavolám,hm dobrý, a jak mám asi vědět, co bude a co nebude v pořádku, když vim prd, co jak má být, když jsem ještě nikdy těhotná nebyla!!!!A pohyby necítim, tak je to docela těžký něco odhadnout!!!!No,. docela se bojim!!!!Takže ultrazvuk budu mít taky až po těch 5 neděl!!!Jinak na štědrý den končim s užíváním duphastonu.....Líbí se mi, jak tady všechny řešíte porodní plán, abych pravdu řekla, tak jsem o tom slyšela až prvně tady od vás!!Vůbec nevim, že se něco takovýho dělá!!!Moje sestra ho neměla a v podstatě všechny moje kamarádky, co už rodili nikdy o žádném plánu nemluvili!!!Asi to tady u nás neni nějak nóbl :grinning: Jinak třeba u nás je možný, že manžel s tebou může být i 24hod. dokud neporodíš...Moje kamarádka rodila dokonce 2 dny a měla manžela pořád u sebe!!!Ta měla ale pěknýho cvalíka, byl na ní i dost velký, tak měla pěkný řízanec do stehna!!!No, každý to má prostě jiný!!!!Tak já si jdu udělat k obědu čočku, mám na ní strašnou chutˇ, tak jdu na to.Tak se zatim mějte a zase písnu.
16. pro 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo pokud nemáš problémy tak se normálně do poradny chodí po měsíci!!! Což je asi těch 5 týdnů!!! :wink: Neboj bude to dobrý, hlavně pozitivní myšlení!!! A co bříško?! Na mě to v 11tt bylo už pěkně vydět!! Založ si album a ukažte se nám jak rostete!!! :slight_smile: A ty luci orpavdu nic neodkládej, takovej kašel není dobrej a jak namáháš bříško tak si můžeš vyvolat tak někakou tu kontrakci a tvrdnutí břicha a to opravdu ještě nepotřebuješ!!! :slight_smile:
16. pro 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - doktorku určitě neodkládej, mazej tam hned zítra, pokud už to nejde dneska. Do pondělka už můžeš být zdravá ! :angry:
Míšo - já když mamči říkala v 8tt že mám kontrolu až za 5 týdnů tak její reakce byla "to je skvělý" ! Vůbec jsem to nechápala, nejraději bych tam chodila každej týden a kontrolovala rostoucí mïlimetry, ale ona mi vysvětlila že to znamená že je všechno vpořádku, doktor není blbec (mám fakt dobrýho) a je to nejlepší signál toho že je to tak jak má být.. Něco na tom je. Nevím jestli tě to uklidní, ale mě to pomohlo. Navíc jsou teď svátky a termíny se blbě hledají... Taky mám kontrolu až za 5 týdnů, ale pohyby cítím, což mě uklidňuje...
Jinak, jak ti říkal, pokud prostě budeš nervozní, jdi tam klidně dřív... nevyžene tě a tobě to psychicky pomůže. Vím, že jsem se na začátku nemohla dočkat srdíčka, tak jsem jela na pohotovost v neděli večer jako že se špiněním (banálním) a nechala jsem se zkontrolovat, všechno bylo ok, srdíčko bylo krásně vidět a já šla pak v úterý na normální kontrolu, ale prostě jsem to NEMOHLA ty dva dny vydržet... Hold jsme teď jiný, divný :sweat_smile: ale nebránila bych se tomu, je to přirozené, i ten strach...
16. pro 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky já tam mám Dr právě až zítra, ona je tam každý týden jen pondělí čtvrtek. :unamused: Jinak bych šla hned...
16. pro 2009 v 11:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak vidím, lucinko, že tě něco schvátilo. Pokud tam máš dr. až zítra a myslíš že to vydržíš tak tam jdi až zítra pokud už ale nevydržíš tak tam zajdi teď a někdo musí zaskakovat nebo tě vzít první a nebo ještě jedn rada, zkus pohotovost tam ti to předepíšou a lékárny bývají taky otevřené i večer pro akutní a máš to. Jinak doufám, že se ti uleví. Dobrý je i Jitrocelový sirup při nachlazení a kašli a těhotné ho taky můžou no hlavně být v klidu a nenamáhat se udělej si třeba a s malou televizní a pohádkový den v posteli :slight_smile:
16. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my na kontrole včera dobrý. Všechno krásně drží, jak říká pak doktor :grinning: Na další jdu 5.1. a to mi bude brát krev a dělat ultrazvuk, tak už se těším.
Míšo, gratulace k úspěšné evidenci :wink: , no spíše by mě překvapilo, kdyby byl někdo úplně klidný, když má přijít na kontolu za 5 týdnu. Takže tvoje reakce byla zcela přirozená, my "pokročilé" jsme si tím taky prošly, tak víme, jak ze začátku čas pomalu utíká.
Ivi, to koukám, vy s přítelem teda nemáte standartní vztah, člověku stéjně někdy nezbívá, než se spolehnout sám na sebe. A někdy je být lepší bez chlapa, kamarádka přišla z porodnice domů a manžel jí říkal, že už ji dovolená skončila, tak by mohla konečně uklidit. No síla s některýma.
Luci, to věřím, že kašel není žádný med. Aďu léčim už přes měsíc s přestavkáma, pár dní je to lepší a pak to zase začne, hlavně v noci. Taky vaříme čaj z cibule s několika hřebíčkama a osladíme medem. Ze začátku mi to připadalo protivné, ale teď to v pohodě vypijem. Jo a ty antibiotika jsem taky užívala ve 13 týdnu, jsou už v dnešní době bezpečné.
16. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Luci, ten kašel ti fakt nezávidím. Chudák prcek, ten musí mít pěkné otřesy! Jak píše Safča, asi bych zkusila večer tu pohotovost. Je nerozum od doktorky tě nechat takhle trápit a čekat, že to samo odejde!
Jinak na mě už doléhají všechny možné těhotenské neduhy! Sice nezvracím, ale nemám k tomu daleko! Žaludek jako na vodě, jsem pořád unavená a navíc mě už pěkně bolí záda od toho věčného odpočívání a nic nedělání. Břicho pěkně tahá, v noci nespím. Ach jo, nemáme to my ženy lehké. A cesta je ještě dlouhá. V pátek jdu na kontrolu, takže už začínám hysterčit. Doufám, že bude srdíčko!
16. pro 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
17.12.-Piskot(poradna)
18.12.-Jáji(kontrola)
21.12.-Lucinka(poradna)
22.12.-Katy(poradna)
22.12.-Vendulka(ctg)
23.12.-Jájulda(velký UZ)
28.12.-Jájulda(poradna)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Ahoj holky!!Tak jsem přidala snad lepší fotku,fotil mě manža :slight_smile:
Tak přidejte všichni taky aktuální,ju??
Jinak Luci!! Já ATB během těhu nebrala,ale kdyby se něco dělo,tak bych si je nechala předepsat!!A Penicilin v těhu můžeš a je fakt,že už jedeš třetí trimestr,takže by ti ho měli předepsat bez problémů!!
Normálně u nás od rána pěkně sněží,že by konečně byli vánoce na sněhu a ne na blátě :slight_smile: Je to krásný,ale taky je tam pěkná zima,ještě,že nikam nemusim až zítra na kontrolu a tam se snad konečně dozvim jak to bude s porodem,tak na mě myslete!!A taky jdu sepsat porodopis!!Holky nevíte co to bude obsahovat??Vůbec nevím co po mě budou chtít!!Uvidíme :grinning:
16. pro 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem se vrátila právě z města a ve zLíně pěkně sněží. Nevím jak u nás. Malý se těšil až bude sníh. Ovšem my řïdiči, nic moc. Musím pro něj vyjet dřív do školky. Normálně to zvládnu tak za 20 minut, ale teď nevím. :grinning: Piškotku, jsem zvědavá co ti napíši do toho porodopisu. Já jsem nic takového neměla.
Žanetko, gratulace k prohlídce.
16. pro 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet gratulace k úspěšné kontrole! :slight_smile: Piškotku náhodou jste pěkně vyrostli :grinning: Já jsem si přidala taky aktuální fotky!! Hele Piškotku kolik že máš přes bříško?! Já se teď měřila a mám 94 cm!! :slight_smile: Jajuldo porodopis vyplňuje každá ženská před porodem!!! U nás se to dělá taky až když příjdeš do porodnice!!! Jsou to takový otázky jako při příjmu( pravidelnost MS, kolikátý těhu, kolik porodů, nemoci v rodině, vrozený vývojový vady .....) a součástí je i záznam o porodu!!! Jinak u nás sněží od rána, a už docela máme nasněženo!! To bude Áda rád!!! A vypadá to že vánoce na blátě asi fakt nebudou, vzhledem k tomu jak má mrznout!! :wink:
16. pro 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky, Jaji, jasně, že bude všechno v pohodě na kontrole a srdíčko bude bít jako zvon.
Vendulko ty jsi vážně vyžle, já jsem se měřila teď taky a mám 1oocm. Piškotku, krásné břiško. Už jsem tomu sněhu moc nevěřila, je to krása :slight_smile:
16. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky!!!Já z vás budu mít komplexy!!!! :unamused: Já mám přes bříško 117cm!!!! :angry: Strašně jsme vyrostli!!!Je to až neskutečný!!!
Vendulko!!Závidím Ti tvou postavu!!!Máš jen bříško!!!Já šla do šířky kompletně celá :confounded: Strašně mi popraskali nohy a zadek!!!Je to fakt hnus!!Snad to po porodu trochu vymizí!!! :slight_smile:
Na ten porodopis jsem zvědavá,zítra písnu co a jak!!
16. pro 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to si Piškotku žádné vrásky z bříška nedělej, ty máš ještě přede mnou náskok, tak já tě ještě dohoním neboj. A Vendulku a spíše vyjímka, je to drobek :grinning: Piškotku ovlivnit to stejně nejde, jak budeš přibírat.
16. pro 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele každá to máme jinak!! Taky jsem u Ády na porod nevypadala, spíš jak některý v 6-7 měsíci!! Tak to mám stejný, a Mates taky nen žádnej velikán, tak to tak asi má být!!! Já si myslela že mám už metr přes bříško taky ale nemáme! :wink: Piškotku ono to po porodu půjde rachle dolů, ale chce to mazat a mazat i pak!!! Strie se stáhnou, po čase vyblednou a nebude to tak hrozný!!! Jen si dej bacha v létě na opalování to pak můžou zůstat viditelnější!!!! :angry:
16. pro 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak se zítra chystám do města dokoupit zbytek dárků, Áda bude už ve školce, tak budu mít na všechno čas!! Pro jistotu si musím napsat seznam, nechci na nic zapomenout, abych nemusela něco schánět na poslední chvilku!!! :wink: Jo snížek je super, asi půjdem na zahradu ať si tam trošku zařádí!! :slight_smile:
16. pro 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musela jsem se smát, jak tady hezky měříte bříška :slight_smile: . Já mám v noci pořád sny, jak už mám velké břicho. Už z toho cvokatím :stuck_out_tongue_closed_eyes: !!! Holky, je možné, že na konci 6tt už mi vyskakuje bříško? Večer si připadám jako tank!
16. pro 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji já v tomhle týdnu byla jako by pořád nafoulklá!!! Ale břško mě vyslkočilo docela brzo, tak v 9tt už to bylo vidět!! :slight_smile: Neboj vše je OK!!! A to táhnutí v břiše taky, roztahuje se děloha a vazy!!! :slight_smile: Ber to jako známku taho, že je vše OK a prckovi se dobře daří!! :slight_smile:
16. pro 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky Vendul, taky si to pořád říkám, že když se něco děje, je to v pořádku. Po minulé zkušenosti jsem z toho více vyjukaná.
Zrovna máme doma zedníka a dělá nám ložnici. Konečně! Akorát je to trošku boj. Můj muž to chce rychle, rychle a já zase pořádně všechno do detailu. Chudák zedník :dizzy_face:
16. pro 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé o tom povídej! Po tomhle roce mám budován dost!! :slight_smile: A taky to byl u nás boj!!! :wink: Ale stálo to za to, a zase máme na pár let klid!!! :wink:
16. pro 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek