• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
No, já už mám za svůj život budování dost :slight_smile: ! U našich se pořád něco budovalo a teď s manželem budujeme taky! Zbývá nám ještě ta ložnici a finíto! Už se fakt těším, jsou to nervy! Myslím si, že ložnice, v které bude vestavěný nábytek na míru si zaslouží kvalitní zednické práce. Manžel toho názoru není. Co nebude vidět, je v pořádku. Ale já nechci za pár let zase něco opravovat! Takže jsem se zedníkem domluvená, že to bude podle mého a basta!
U nás teda zuřivě sype sníh, do rána to bude zase kalamita! A silničáři to asi opět letos nečekali ..... :grinning:
16. pro 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, hlásím z Brna taky bílou tmu :angry: Jak psala Jajulda, pro řidiče hotový boží dopuštění, D1 samozřejmě stojí (jak jinak)
Testy na cukrovku mi dopadly dobře, takže udělám večer nálet na cukroví v ledničce, v práci už zařvala studentská pečeť a polovina balíku Brioschků... ještě že klioši posílají "úplatky" já to prostě neumím ovládnout (a asi ani nechci :sweat_smile: ) na přítele toho z napečenýho asi moc nebyde, no má hold smolíka. Kdyby jezdil častěji... :grinning: :sunglasses:
16. pro 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak včerejšek co se týká sněhu raději nekomentovat. Totálně ucpané město. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mezitím stačilo pouze jednou projet rozhrňovačem a posypat solí. Kdyby napadlo habakuk sněhu tak neřeknu, ale napadne trošička a je z toho hrůza. Včera jsme s Daňulkou jeli kupovat kombinézu. Koupili jsme nádhernou oranžovou. :slight_smile: Malý je ze sněhu nadšený jak blázen. Pak jsme dodělávali cukroví. Už mám vše slepené, namočené v čokoládě atd. Ještě udělám nepečenou kokos.roládu a mám hotovo s pečením. Malý je už od příštího týdne doma, takže bude šrumec. :grinning:
Vendulko, mě sepisovali porodopis až v porodnici, až při porodu.
17. pro 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, teda vy jste se rozepsali! :grinning: Tak mi to včera nedalo a volala jsem svojí gynekoložce, ale vzala mi to jen sestra, protože Dr má tento týden prý dovolenou. A ta mi říkala, ať se nedám a atb at mi obvodní napíše!!! Tak jsem se zas nemohla dovolat obvodní, tak jsem tam vyslala přítele. ten se vrátil úspěšně z antibiotikama a s žádankou na vyšetření v nemocnici, na gynekologii. :slight_smile: Prý obvodní řekl, jak kašlu, že jsem v noci nespala a že mě z toho kašle bolí břicho a žebra a ona že mu hned vypsala žádanku. No tak jsme jeli do Přerova na gyndu a tam jsem se dověděla (ani jsem si totiž žádanku nečetla), že mě Dr poslala na hospitalizaci!!! Jako ležet - na gyndu!! dr v Přerově říkal, že to je blbost tam ležet, že mám hodně nemocnej kašel a nakazila bych všechny okolo, že mě vyšetří a pojedu domů ležet - a napsal mi k atb ještě mucosolvan. A že moje obvodní to pěkně zanedbala. že teď budu mít kašel tak měsíc. :frowning2: :frowning2: No aspoň jsem viděla prcka, prý ještě není přetočen, je hlavičkou nahoru, nemohl ho změřit, protože kopal jak vzteklej a váží něco málo přes 1 kg. :slight_smile: No kašel mám furt stejnej, akorát už konečně vykašlávám hleny. Chtělo to ven a ty atb tomu pomohli!! :sunglasses: No a na kontrolu k mojí gynekoložce jdu normálně v pondělí.
17. pro 2009 v 09:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo Žanetko k gratuluji k úspěšné kontrole! Piškotku ty máš teda bříško! Krásný! :slight_smile: Jinak nafouklá jsem byla v tomto těhu taky, od samého začátku! :wink: Přes bříško mám 104 cm, mi to nedalo a měřila jsem se. :sweat_smile: Holt hubená těhulka nikdy nebudu. :sunglasses: Piškotku mě u Karolínky taky popraskali stehna, ale těsně před porodem. teď zatím nic, jen jsem měla v břiše naušnici a tam mám 2 malé jizvičky, to mi ruplo minulý týden. :unamused:
17. pro 2009 v 09:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak to je pěkný mazec. Ti tvojí doktoři jsou nějací ujetí. Nejhorší je, že to odneseš opět ty a prcek. Snad se toho kašle zbavíš co nejdřív. :slight_smile:
17. pro 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, úspěšnou kontrolu dneska Piškotku přeji!
Luci,díky, tak to je teda síla, že tě ta tvoje doktorka zanedbala, tak snad se ti už uleví. Mě už to dneska taky dráždí v krku a nějak pobolívá hlava, tak jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí.
Jinak snížek je fajn, manžel si to sice moc nepochvaluje, když jezdí autem do práce 110km každý den. My s Aďou jsme včera bobovaly, nějak si to z minulé zimy nepamatovala, spíše se bála a teď si to pěkně užívala.
17. pro 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
18.12.-Jáji(kontrola)
21.12.-Lucinka(poradna)
22.12.-Katy(poradna)
22.12.-Vendulka(ctg)
23.12.-Jájulda(velký UZ)
28.12.-Jájulda(poradna)
31.12.-Piskot(poradna)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Ahoj holky!!Tak se hlásím z úspěšné kontroly!!!Vše v pořádku!!Malej stále hlavičkou dolu,na porod ještě nevypadáme!!A budem rodit pokud nenastanou komplikace normálně,prostě až to přijde,tak to přijde a na sále si mě ohlídají!! :grinning:
Porodopis jsem sepsat nešla,protože nemám ještě výsledky ze stěrů co mi dělali dneska,takže ho půjdu sepsat po další kontrole a tu mám přesně na silvestra ráno!! :slight_smile:
U nás celou noc sněžilo a mrzlo,takže je tu boží dopuštění,pomalu jsem se k doktorovi musela doklouzat,bála jsem se abych nespadla!!
Jáji!!Na zítřejší kontrolu držím palečky a dej hned vědět co a jak!!!
17. pro 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak gratulace ke kontrole Piškotku!!! :slight_smile: Luci to jsoufakt blbouni, proč ti ty ATB nenapšou?! :angry: Fakt se akorát zbytečně namáháš!! Jinak u nás se pše porodopis taky až když příjdu do porodnice!! :wink: ale ve velkých porodnicích to chtěj mít asi nachystaný dopředu! No já jdu do porodny 22.12 a pak už pravidelně po týdnu( 29.12, 5.1....) U nás maj CTG v ordinaci tak mě natočej než jdu do ordinace, aspoň nemusm lítat ještě do nemocnice!! :wink: taky máme slušně nasněženo, ale je tam krásně!! :grinning: A zase sněží!! Tak jinak už mám skoro všechny dárky!! Tak je jdu zabali ať to stihnu než příjde Áda ze školky. :wink:
17. pro 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji hezké dopolednde. Nějak jste se všechny odmlčely. Včera měl malý vánoční dílny ve školce. Bylo to pěkné a ani nechtěl jít ze školky (prý tam budeme spinkat). Pak jsme oslavili jeho sváteček a šli spinkat. Ideálně strávené odpoledne, že? Dneska je naposledy ve školce a pak až v novém roce. :slight_smile:
18. pro 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,Piškotku gratulace k úspěšné kontrole. To není ani možný, že to tak utíká, vždyť ty už jdeš za chvilku rodit :wink: Je to prostě super, že se nám všem tak dobře daří. Přeji krásný víkend všem pokud možno bez před vánočního stresu. Já se jdu kulírovat, něco na mě leze....
18. pro 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, Jajuldo Danečkovi dodatečně vše nej k svátečku! :wink: Žanetko to je pech, před Vánoci být nemocná, že. :frowning2: Já ještě dnes ležím, pořád kašlu jak nějakej tuberák, ale zítra už musím vstát, nedá mi to. :slight_smile: A Kája chce dělat kokosový kuličky. :slight_smile: U nás je plno sněhu, tak Kája půjde odpoledne sáňkovat. :slight_smile: Jéé, hned bych šla taky. :grinning: Hezký víkend všem!!!
18. pro 2009 v 10:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
21.12.-Lucinka(poradna)
22.12.-Katy(poradna)
22.12.-Vendulka(ctg)
23.12.-Jájulda(velký UZ)
28.12.-Jájulda(poradna)
31.12.-Piskot(poradna)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Ahoj holky!!Jáji jak dopadla kontrola??Držím palečky,tak nám pak dej hned vědět co a jak,ju?
No u nás je taky plno sněhu,tak doufám,že to aspoň chvíli vydrží,na Vánoce hlásí totiž oblevu!!Nás čeká o víkendu velký vánoční nákup a´t to máme z krku,to zas bude!!!Každej před vánocema blázní :grinning:
To je hrozný jak to strašně uteklo,máme tu Vánoce a po novym roce začnem pomalu všichni postupně rodit!!! :grinning: :grinning:
18. pro 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, to je hezky napsané - vánoce si ještě užijeme všechny vcelku a jak říkáš - po novém roce to začne, hezky jedna po druhé ! :sunglasses: Myslím, že až budeme mít prcky venku, mohly bychom se přesunout na jinou diskusi - teda tady na koníkovi, ale mezi snažilkama to už asi nebude moc aktuální :sweat_smile: Samozřejmě Safirku, Míšu a Jaji berem s sebou i když budou rodit později !!! No je to jen nápad... uvidíme :dizzy_face:
18. pro 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky. Piškotku já právě nevím jak se to odškrkává. Poradíš prosím. Holky chtěla jsem se zeptat. manžel chce jed zítra hrozně moc do Vídně na Vánoční trhy, už jsem mu to odkývla, ale trošku se bojím. Nešpiním, beru ten Duphaston 1-0-1 a sem tam mě píchne v podbříšku. Pojedu s polštářkem pod zadkem. Ale přesto mám trošku obavy. Co vy na to. Já myslím, že by to mohlo být O.K
Jinak jsem se chtěla zeptat jestli jste to píchání v podbříšku měli pořád, jestli i každý den. Nebo jen občas. Na kontrolu jdu až po novém roce to už budu skoro v 8tt. Napiš mě do postupky Piškotku 5.1.2010.
18. pro 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko!!Do postupky Tě přidám!!Jinak na vánoční trhy si myslím,že klidně jet můžeš!!!Buď na sebe opatrná,ale nemá cenu abyses zavírala doma!!!
Tak a te´d k tý tabulce!! :slight_smile: Klikneš na to pravym tlačítkem myši a tam se ti obejví upravit,tak na to klikneš a pak už máš po pravý straně pár obrázků a tam si klikneš jak to chceš škrtnout a škrtneš si to!!!Kdyby si nevěděla jak!!Tak písni a já ti pošlu můj email a pošleš mi tu tabulku a já ti to udělám a pošlu ti to zpátky škrtnutý ju?
18. pro 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
spletla jsem se ne po pravý straně ,ale po levý!! :slight_smile:
18. pro 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji Piškotku, jaksi se mi to povedlo. taky si myslím, že pokud budu cítit, že jsem unavená tak si prostě odpočinu. manžel se tam těší tak mu udělám radost. A co myslíš s tím pícháním v podbříšku nebo spíš na pravo a na levo měla jsi to pořád nebo jen občas a nebo vůbec.
18. pro 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak jsme dns měla nějaký vyřizování. Áda je taky naposled ve školce tak jsem toho musela využít!!! Jinak Safir na trhy klidn jeď, ty píchance jsou normální, já je měla denně!!! A občas dost výrazný bolesti ale to je od toho jak se roztuhuje děloha a na provo to bývá častějc- vaz co drží dělohu je na pravo kratší!!! Chce to jen když jsou fakt velký bolesti chvilku klidu, a pak je líp!!! Tak si ten výlet užij!!! :slight_smile:
18. pro 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, ničeho se neboj, to píchání mám stále. A taky mám takové roztahovací bolesti. :slight_smile: Doktor mi říkal, že je to z toho jak se mi roztahuje děloha. Žádné špatné bolesti, ale normální. Do Vídně jeď, jak se říká nejsi nemocná, ale těhotná. :grinning: Příští rok ta vánoční Vídeň možná nebude možná kvůli prckovi. Ještě jste sami tak jeďte a užijte si to. :grinning: Vždyť já v 7týdnu jela až do Chorvatska a v 9 týdnu zpátku. A jak si doktor pochvaloval, že mi to prospělo. :slight_smile:
Ivčo, možná by jsme měli přejít na jinou diskuzi, to je fakt. Možná už i teď. Nevím jaké jsou tady pravidla. :confused:
18. pro 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Safi já bych taky jela, hned! :grinning: Já jsem cestovala pořád, 300km k přítelovým rodičům a druhý den zpět. Dělali jsme zastávky, prošla jsem se a jelo se dál. :wink: To píchání mě taky trápilo, pořád jsem se bála, že to je něco špatnýho a tady mi holky psali, že to mají taky tak jsem byla klidná. A časem to přešlo. :slight_smile:
18. pro 2009 ve 14:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo holky to je úplně jednoduchý, kdybychom chtěli přejít ze snažilek jinam. :slight_smile: Stačí si vybrat téma diskuze a kamkoli se umístit, nebo jak bych to napsala.
Diskuze jsou:
Snažilky
Těhotenství
Porod
Kojenci - 0 až 12 měsíců
Batolata - 1ě až 24 měsíců
Školka, Škola
Společný termín= diskuze maminek čekajících dítě ve stejném měsíci nebo roce
.........
No stačí si vybrat, kam by jste chtěli. Potom se vymyslí název diskuze - jako třeba tady máme Májovky 2009, tak něco vymyslet a hotovo. A vlastně fotky a myslím všechno nám zůstane. Akorát budeme na jiné diskuzi. :wink:
18. pro 2009 ve 14:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky když já mám strach. Myslíte, že to píchání musí mít každá. já mám totiž pocit, že to píchání cítím už míň než před tím. Prsa mě teda ještě trochu bolí sem tam na nich nemůžu ani ležet. Ale to píchání je už míň časté. No já s tím stejně nic neudělám. Musím to nechat jak to je.
18. pro 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Helel holky myslm že bysme se mohli rovnou přesunout na ty kojence, a snázvem třeba miminka 2010 nebo něco takovýho!! :wink:
18. pro 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak konečně se sem dostávám! Od včerejška nám nefungoval internet a pár dalších věcí. Elektrikáři dělali zásuvky a tak šikovně to rozpojili, že to neuměli dát dohromady! Škoda mluvit! Hlavně, že už to funguje ...
Tak jsem byli na kontrole. Máme srdíčko! Bobišek se choulil v jedom rohu, je to ještě prďolka, ale bojuje statečně. Měla jsem radost! Termín porodu máme stanovený na 10.8. To je ještě daleko .... :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Příští kontrolu mám 8.1., to už bych měla být v 9tt a to nejhorší mít za sebou. Musím říct, že je mi pořádně šoufl, celý den je mi na zvracení, bohužel, ještě nějaký týden se s tím musím poprat! Zjistila jsem, že je mi lépe venku na vzduchu, ale dlouhé chození zase nedělá dobře malému. Byli jsme ještě po nákupech, pak už mě břicho pořádně píchalo. Když ležím, je to v pohodě, ale zase je mi zle. Ach jo, nevyberu si :confounded: .
Safi, nestesuj se, píchání je v pohodě, horší by byly bolesti. Ještě mi doktor říkal, že možná bude potřebný steh na čípku. Tak jsem zvědavá, zda ho budu potřebovat nebo ne.
18. pro 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji a proč by ti dával steh?! Ty máš nějaký problémy?! Mě dělali steh ve 24tt protože jsem byla otevřená a čípek jen 1,5cm, prý se steh dělá jen už ve vzácných přpadech- upouštěj od něj!!! A preventivně už se nedělá vůbec!!! A natož v tak malým týdnu!!! :unamused: To moc teda tvýho Dr nechápu, třeba tě tak zbytečně stresovat!!! Vždyť můžeš mít úplně bezproblémový těhu i s těma injekcema( jako Piškotek, doufám že jsem si tě nespletla s někým jiným)!!! :wink:
18. pro 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji!!Gratuluju k úspěšné kontrole a taky nechápu proč ten steh???Ten se dává,když se otvíráš a měla by si začít rodit a na mimčo je ještě brzo,tak aby to zastavili!!A ty si teprve v 7 týdnu,tak to nechápu!!!
Jinak holky!!Já nevim,ale myslím,že můžem zůstat klidně tady!!!Vždyť je to jedno ne???Ale jestli jste pro přesun,tak se přizpůsobim!!! :wink:
Safirko!!!Užij si trhy a nestresuj se,neboj vše bude už vpořádku a ok!!!! :wink:
18. pro 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď by mi ten steh určitě nedělali, zatím asi není důvod. Říkal, že se to bude sledovat, jestli to nebude potřeba. Před měsícem mi totiž zjistili nějaké změny na děložním čípku. Je to něco v tom smyslu, že by u mě mohla propuknout rakovina. Tak možná to má s tím souvislost. Víc jsem se neptala, říkal, že se s tím teď nemám zabývat.
Mě je to taky jedno, klidně bych zůstala. Zřejmě už jsou ty diskuze tak promíchané, že je to asi jedno.
18. pro 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji změny na čípku můžou být různý!! Moje kámoška (25 let) tak jí na jaře vyšla změněná cytologie taky musela po půl roce zas na kontrolní a už tam nic nebylo!!! Prý to může být změněný, jako výsledky po prodělaným zánětu!!! Ale kvůli tomu se rozhodně steh nedělá!!! :wink: Tak to vypusť z hlavy, oni si tě pohlídaj a ty se těš z prcka!! srdčko máte a to je teď hlavní!!! :grinning: A neruš si žádnýma myšlenkama vánoce- přece za rok už je budete slavit ve víc lidech!!!! :grinning:
18. pro 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se týká diskuse, pokud přesun tak do kojenců třeba až se narodí první miminko (což bude asi mini piškotek), jako název bych nechala ty Májovky 2009 - to ničemu nebrání a je to už náš "klubovej název". Ale můžeme klidně zůstat i tady, já jen že sem nechodíme jenom my, ale i ostatní a může je to mást... Nicméně diskuse je to naše :dizzy_face:
Jinak Jáji naše asajda měla rakovinu čípku, šla na konizaci, pak se jí to vrátilo, šla znovu a teď to měla zpátky zase, ale na další kontrole to nějak zázračně zmizelo. Pár měsíců na to otěhotněla (pokud vím tak přirozenou cestou) a teď už má doma malou holčičku (asi 14 dní) a to ji bude 36 let - první dítě ! Takže vůůůbec nestresuj, nic to neznamená, ona se opravdu může sama ztratit a kdoví co to vůbec bylo... :wink:
19. pro 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek