• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Luci, moc ti to tam sluší !! Jsi moc hezká maminka a kilama se netrap - hlavně abyste byli oba ok ! Někdo přibere víc někdo míň... :wink: A buď ráda že je všechno tak jak má být i s hlavičkou dolů - toto jsou důležitý věci :dizzy_face:
22. pro 2009 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci, hezký domeček! :slight_smile: Ale vypadáš dobře, někde se ti ty kila schovaly. Jiné těhulky jsou opuchlé, tak se raduj, že jsi ta jedna z hezkých maminek! Holky, teď se asi zeptám indiskrétně, ale už mi to vrtá hlavou. Nevím jak vy, ale já se tam dole holím. Takže nevím, jak to s břichem budu zvládat. Už teď přes ten svůj špek pomalu nevidím. Jak to zvládáte?
22. pro 2009 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
23.12.-Jájulda(velký UZ)
28.12.-Jájulda(poradna)
31.12.-Piskot(poradna)
5.1.-Žanet(poradna)
5.1.-Safirka(kontrola)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)
8.1.-Jáji(kontrola)
11.1.-Lucinka(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Ahoj holky!!Tak Luci gratulace ke kontrole!!Jinak bříško máš hezký,moc ti to sluší!!!Já jsem oteklá snad úplně všude!!! :angry: Ale bohužel s tím nic nenadělám!!!
Jinak Katy držím palečky na dnešní kontrole a Vendulce na ctg!!! :wink:
Jáji já jsem zvyklá se taky holit,ale přes břicho si už pěkně dlouho nevidim,takže to beru přes zrcátko nebo po slepu a když fakt nezvládám,tak si zavolám na pomoc manžela a ten mi pomůže!!!Já už si totiž přes břicho nevidim ani na nohy!!! :grinning: :grinning:
No a prsa a já!!!To je škoda mluvit!!!Už před těhu jsem měla velký prsa a v těhu mi vyrostli zatím o dvě čísla,takže hrůza děs!!Jsem z toho neštastná!!!chtěla bych menší!!! :sunglasses:
22. pro 2009 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, nějak nestíhám. Držím palečky na kontrolách. Já už se těším až prcka zítra uvidím. :grinning: Snad už je otočený, už by bylo na čase. Musím si zajít zítra ještě pro razítko na plicní do průkazky.
Holky, kila vůbec neřešte. Všechny jste hubené jak lunt, tak co. Stačí, že kila řeším já, tak se na to vykašlete :grinning: :grinning: .
Jáji já se holím teď po slepu a hmatu. Tak ani nechci vědět jak to tam vypadá. Jinak včera jsem si stříhala nehty na nohách a v pohodě. No v pohodě, hlavně úspěšně bez nehody. :grinning:
Taky jsem včera začala vypisovat papíry do porodnice, ale nedokončila jsem to. Dopíši to dneska. Taky si chci chystat pomalu tašku do porodnice, ale nějak mě to nesalduje co si vzít. :rolling_eyes:
Luci pěkné bříško. Opravdu nejde vidět, že by jsi měla tolik kil na víc.
22. pro 2009 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jaji - dobrá otázka ! Já se taky holím a zatím se mi ještě daří házet břicho na jeden a druhý bok, takže se tam jakžtakž dostanu, ale víceméně už jedu po hmatu a kamarádka dokonce už jen podle zrcátek :sunglasses: (no jak píše Jajulda - ani nechci vidět, jak to vypadá - je to spíš takový oškubání než řádný holení !! :angry:)
Ale jednou se tam dole říznu a končím s tím ! Nestojí to za to... je to hrozná námaha a trvá mi to 5x tak dlouho jako obvykle...napříč přes břicho už to nejde dávno, jen z boku :sweat_smile:
Jajuldo, já už do porodnice balím taky :sweat_smile: Stáhla jsem si z netu několik doporučujících seznamů a teď postupně nakupuju věci - pro sebe i pro malýho. Každej budeme mít jednu tašku. Se svojí tam pojedu já rodit a tu Oliverkovu mi pak někdo přiveze až půjde na návštěvu. Ale je to nekonečnej seznam, někdy něco zapomenu, někdy se mi nechce, někdy nemají to co chci, takže se s tím drbu už týden a konec ještě nevídím... vím, že mám ještě moře času, ale chci být připravená. Nesnáším věci na poslední chvíli.
22. pro 2009 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky,
nestíhám,takže se tady ani neukazuji.Hlásím,že poradna je v pořádku,Eliášek je šikulka :dizzy_face: .Další poradnu mám 5.1.2010,to bude velký UTZ,tak snad to bude v pořádku.
Co se týče holení a pedikúry,ani mi nemluvte,snažím se to zvládat sama,ale už mi asistuje i manžel :grinning:
Chystám se péct medovník,štrůdly a zákusek,24.12. mám narozky,takže se pak tady dveře netrhnou.

Kdybych se neukázala,tak všem přeji kráááásné svátky,pohodové těhulkování,nacpaná bříška dobrotami a pod stromečkem splněná přání :dizzy_face: :slight_smile:
22. pro 2009 ve 14:04  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
S tím holením jste mě pobavily :grinning: ! Už se úplně vidím ... :grinning: :grinning: :grinning: Na porodním sále se pak sestřičky asi smějí, jaké "výtvory" se jim naskytají.
S balením do porodnice vám závidím, já mám před sebou ještě dlouho cestu.
22. pro 2009 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jaji - já mám ze sestríček v nemocnici v souvislosti s holením hrůzu, protože zrovna ta, do které se chystám je pověstná tím, že když přijde neoholená rodička a je ten zákrok na nich tak maji připomínky typu " zase jedna co se za 9 měsíců nestihla oholit" - což mě berou všichni čerti - by mě zajímalo jsetli dotyčná už rodila a jak často se asi před "slehnutím" holila, aby byla nachystaná a ušetřila jim práci :angry: Já jsem někdy ráda že funím... :sweat_smile:
22. pro 2009 v 16:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojte holky, zítra toho mám moc na chystání, tak píšu ještě dnes. :wink: Tak kila půjdou po porodu dolů - snad :grinning: - hlavně aby byl prcek zdravej!!! :sunglasses: Jinak jsem se hodně nasmála u téma holení. :grinning: No jo, všude je to stejné! Já to tedy řeším zrcátkem. :dizzy_face: Jinak Ivi, já už taky balím tašku do porodnice! :sunglasses: Piškotku a co ty, už ses byla fotit s mašlí? Po Vánocích přihoď fotku, jestli tedy chceš, mě by to moc zajímalo! Já se totiž jdu v lednu fotit s bříškem, je to hezká památka. :slight_smile: No my jsme momentálně s Kájou sami, přítel je u rodičů a přijede zítra večer, tak celý den bude chystání na mě....budu dělat ještě kokosové kule, bram.salát, pomazánky a pomažu do obchodu pro veku a rohliky. Pak pro přítele na nádraží a ještě pro ryby....a o štědrém dnu bude klid! :grinning: Jen ryba se usmaží, procházka...Tak Vám všem chci už dnes popřát Krásné prožití svátků Vánočníc a bohatého Ježíška,i když si myslím, že ten nejkrásnější dárek už jsme si všechny nadělily!!! :slight_smile: :slight_smile:
22. pro 2009 ve 21:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak vánoce se pomalu blíží, tak vám všem přeju ty nejkrásnější, plné radosti, lásky a pohody!!!!A do Nového roku spoustu zdravíčka, lásky, štěstí a mnoho sil na nová očekávání :wink: :slight_smile: Všem přeju, aby se vám splnila vaše tajná přání.Mějte se moc krásně a já se zase ozvu!!!Zatim je u mě vše ok, aspoň se tak cítim :slight_smile: papa musim letět, abych nerozvařila těstoviny, to by mi manžel asi moc nepochválil :grinning:
23. pro 2009 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj tak se hlásím včera jsem to nějak nestíhala. Luci moc ti to sluší a ty Kg opravdu na tobě nejsou vidět!!! Hlavně že jste OK!! Jinak včera jsme na monitoru měli už nějaký kopce ale prý to zatím jde( to jsem předpokládala, když mám poslední týden ty bolesti)!! Jinak poradna dopadla docela dobře, sice jsme dostali vynadaný za váhu přibrala jsem zas jen 0,5 Kg, ale jinak steh zatím drží, a musíme vydržet do příští kontroly a pak to prý už nebudem řešit!!! Měli jsme i UZ, tak Mates roste dobře, na dýlku a hlavičku má asi o 5 dní menší- takže v pohodě! ale váhu má jen 1900g- ale přibírá tak to fakt bude žížalka, ale je jinak OK!!! :grinning: Jdu zase za týden 29.12 zase poradna+CTG!!! Dnes dodělávám co je potřeba, ale už mám hotovo! Upekla jsem vánočku, slaný tyčky pro manžela( ale musel pomáhat- válel těsto), a bramborovej salát. Zítra jen obalit rybu a je to!!!! :slight_smile: Jinak přeju všem krásné, pohodové svátky a bohatého Ježíška!!! :slight_smile:
23. pro 2009 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak dneska na UZ všechno v pohodě. Mimísek je hlavičkou dolů a odpovídáme 35 týdnu. Takže se nám to možná povede už v lednu.
Manžel šel do garáže pro stromeček, uděláme ještě salát a sýrové tyčinky a zítra taky jen kapříka a polévku. Malý měl v noci teplotu, tak snad se do štědrého dne zlepší.
Přeji vám všem pohodové a klidné Vánoce, a pěkného ježíška.. Určitě se pak ozvu. :slight_smile:
23. pro 2009 v 15:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jajuldo tak to je fajn že jste OK a prcek tak prospívá, buď bude už v lednu nebo to bude kus chlapa nebo ženský!!! :grinning: Tak nevím jak to teď budu stíhat ty 3 dny, ale určitě se ozvu ajk to půjde! Však to znáte- návštěvi, babičky.....!! :sweat_smile:
23. pro 2009 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
28.12.-Jájulda(poradna)
29.12.-Vendulka(poradna)
31.12.-Piskot(poradna)
5.1.-Žanet(poradna)
5.1.-Safirka(kontrola)
5.1.-Katy(poradna+UZ)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)
8.1.-Jáji(kontrola)
11.1.-Lucinka(poradna)

Těhu postupka
Jájulda-------------5.2.2010------Lukášek,Ellenka

Ahoj holky!!Jsem tu jen na skok!!Popřát hezký Vánoce!!Mám manžel doma,tak si užíváme klidu a vůbec nevím kdy se teď dostanu k netu,tak až to půjde,tak se ozvu!!!Užijte si to a zatim papa :wink:
25. pro 2009 v 19:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak přeji dodatečně ještě krásné vánoční svátky. Vendulko a Jajuldo gratuluji k úspěšným kontrolám, to je super, že se miminečkům daří dobře.Piškotku, Vendulko a Jajuldo hodně odpočívejte, neboť se blížite do finiše :wink: , už se těším na fotečky miminek.
25. pro 2009 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak vás zdravím po Vánočních svátcích. Manžel už je v práci a tak jsme zase sami. Štědrý den a Ježíšek byl krásný. Malinký byl nadšený a to je to nejdůležitější. Jinak já už mám skoro nabalené věci do porodnice - mám je ve skříni. Zítra jdu k doktorovi na kontrolu a tak jsem zvědavá co řekne, protože chvílemi mám pocit, že to bude tak za 2-3 týdny. A po pravdě už aby to bylo. :grinning:
27. pro 2009 v 07:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj taak u nás svátky proběkli v klidu! :slight_smile: Áda byl netčenej, že ježíšek umí číst, když mudones co si napsal!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jajuldo držím pěsti na dnešní kontrole. Já jdu zítra zase poradna a CTG tak jsem zvědavá co mě poví a jestli zase bude UZ!!! :wink:
28. pro 2009 v 08:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, moc se tu neukazujete. Dneska na kontrole všechno v pohodě. Jsem stále uzavřená. UZ mi nedělal, dělali ho v porodnici minulý týden. Na kontrolu jdu 11.1 a to si možná UZ zaplatím, aby mi udělal.
Jinak jsme malililinininko pozměnili jménu. Místo Lukáš to bude Lukas. Což je skoro stejné. :grinning:
28. pro 2009 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jajuldu to je fajn že jtse OK!! :slight_smile: A Lukas je taky moooc pěkný, takový novější ale stejně mu asi budete říkat Luki?! Jestli to bude chlapák ne? :wink:
28. pro 2009 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky děvčátka, tak doufám, že jste si s ratolestma krásně užili Vánoce a ježíšek nadělil něco pěkného i Vám. :slight_smile: Taky jsem ráda, že kontroly dopadly dobře všem. Holky mám jeden takový blbý dotaz. Přestaly mě bolet prsa a mám strach. To píchání mám sem tam v podbříšku. Zatím nešpiním a špatně mi bylo asi tak dvakrát před vánocema, ale ty prsa mi dělají vrásky. Mám z toho strach. Musí prsa bolet pořád ze začátku těhu? Teď už mě jen trošku bolí bradavky, vás bolely prsa pořád?
28. pro 2009 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Safi nedělej si starosti. Prsa furt bolet nemusí. Mě třeba nebolely vůbec. BuĎ ráda, že tě nic nebolí. Mě teď třeba bolí kolem pupku. Ptala jsem se doktora a on mi řekl, že tam nejsou svaly pouze kůže a to že může hodně bolet. A můžu říct, že je to pichlavá bolest a onehdá mě to drželo celý den. Hnus. Nebo když se prcek převaluje a kope si do žeber a všude možně. Buď ráda, že tě bolesti opouští, ony zase přijdou (když ne v těhu tak určitě při porodu :grinning: ). Hlavní je, že nekrvácíš. :sweat_smile:
Uvidíš v úterý příští týden, bude všechno v pořádku a uvidíš už i srdíčko a cvrčka.
29. pro 2009 v 08:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
31.12.-Piskot(poradna)
5.1.-Žanet(poradna)
5.1.-Safirka(kontrola)
5.1.-Katy(poradna+UZ)
5.1.-Iva(poradna)
7.1.-jájulda(krev)
8.1.-Jáji(kontrola)
11.1.-Lucinka(poradna)
11.1.-Jájulda(poradna)

Těhu postupka
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka

Ahoj holky!!!Tak jsem se konečně dostala ke kompu a hlásím,že jsem stále 2v1!! :grinning: Ve čtvrtek mě čeká kontrola,tak uvidíme!!!Ale už bych si přála,aby se malýmu zachtělo ven!!!Už je to dlouhý a hlavně se na něj strašně těším,i když mám hrůzu z porodu!!
Jinak gratulace Jájuldě ke kontrole a na dnešek držím palečky Vendulce!!! :wink:
Ve čtvrtek chci poprosit doktora o UZ,abych věděla kolik tak malý váží,tak snad mi ho udělá,klidně si ho i zaplatím!!!
Jinak jakej byl ježíšek??U nás toho nejvíc dostal malej a to ještě není na světě!!! :grinning: :grinning:Budoucí babičky se prostě zbláznili a vzali dětský obchody útokem!!A taky přiletěla švagrovka z Londýna a ta přivezla další várku dárků pro prcka!!Takže letošní Vánoce vyhrál na celé čáře!!! :grinning: :grinning: Ale jsem ráda,už mám opravdu kompletně všechno!!!
Holky dokonce jsem už dospěla k tomu a zabalila si tašku do porodnice!!!Takže jsem připravena!!!! :slight_smile:
29. pro 2009 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj tak kontrola proběhla ale s výstrahou! Na monitoru kopce jako blázen, Mates ukáže co dokáže a to ještě nebyli ty nejhorší bolesti!! No a jinak čípek už mám úplně zaniklej( míň jak 1cm na dýlku- a to drží jen ten steh), steh drží i když se začal prořezávat! :astonished: Tak prý jestli se sejdem za týden v poradně tak ho už stejně musí vytáhnout, aby nenadělal ještě víc neplechy! I dkyž ta pravděpodobnost že příjdu do poradny je míň jak poloviční!! Tak uvidíme jak bude Mates spěchat! A ještě od zítřka už nesmím vůbec žádný prášky! Docela bych ještě jeden týden brala, aby nám ještě trochu vyrost, když je taková žížalka! :wink:
29. pro 2009 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak ten vánoční a povánoční čas je náročný. Nějak se nemůžu udržet a ťapu páte přes deváte, cancápe pořád po nějakých návštěvách. Už se těším až bude po novém roku, že už bude trochu "klidu"
Jajuldo gratulace k úspěné kontrole, Vendulko taky gratulace k "uspokojivé" kontrole a držím palečky, ať vydržte, co nejvíc.
Piškotku ještě máš čas, klidně můžeš rodit až v únoru :grinning: skoro, když se bude Matýskovi v bříšku líbit.
29. pro 2009 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky se připojuju s gratulací k úspěšným kontrolám - i u Vendulky je to úspěch, na to že chtěli aby měl prcek alespoň kilo jste tu kritickou hranici zvládli výborně a 37 tt je už skoro v termínu. Porody se prý nezastavují od 34tt když to přijde dřív. Ale teda začíná to vypadat že Vendy předběhne Piškotka, bude první a zahájí náš baby boom :wink:
Safi a ty nestresuj - ony prsa chvilku bolí a pak ne a pak třeba zase začnou.. permanentní bolest je na houby, navíc si na ni postupně zvykáš, takže abys ji jako bolest vnímala, musela by se stupňovat a jak by to asi za těch 9 měsíců bolelo ? To si fakt nepřej... :sunglasses:
30. pro 2009 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Vendulko, tak to je fajn. Když to vezmeme, že jsi měla vydržet aspoň chvíli a zítra máme nový rok, tak je to super :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: . Já mám v průkazce samé nuly- žádný zkrácený čípek ani nic podobného.
30. pro 2009 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojte holky, jsem tu jen na skok abych vás mezi svátky aspoň pozdravila a nakoukla, co je nového. :slight_smile: Tak Vendulko držím pěstičky, ať to máš brzy za sebou, asi to bude opravdu první miminko z naší "skupiny". :grinning: U mě vše stejné dá se říct, akorát jsem teď poslední týden jakási unavená, stále bych spala. :pensive: A občas mám bolesti podbřišku, jako bych měla dostat MS (jen přirovnávám). Na kontrolu jdu za nějakých 11 dní tak do té doby nic nového vědět nebudu. :slight_smile:
30. pro 2009 ve 12:13  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj jo taky už to neřeším! Jen mě příjde teď to čekání dlouhý!! :wink: No ono se zastavovot porod nesmí přesně od 36+0! Tak to už máme,a proto i ty léky!! No jen jsem zvědavá jestliu stihnu aspoň jednu poradnu, koukala jsem že na toho 5.1. je už nával!!! A já mám jít taky 5.1!! :wink:
30. pro 2009 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
31.12.-Piskot(poradna)
5.1.-Žanet(poradna)
5.1.-Safirka(kontrola)
5.1.-Katy(poradna+UZ)
5.1.-Iva(poradna)
5.1.-Vendulka(poradna)
7.1.-jájulda(krev)
8.1.-Jáji(kontrola)
11.1.-Lucinka(poradna)
11.1.-Jájulda(poradna)

Těhu postupka
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka

No teda Vendulko,tak,že by si začla tu hranici porodu první?? :wink: U nás to zatim asi na porod nevypadá!!Nebo mě aspoň vůbec nic není!!Malýmu se u mě asi líbí,ale uvidíme co zítra na kontrole!!!Tak zatim papa a krásný nový rok!!!
30. pro 2009 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky! Tak koukám, že tady už je porodní nálada :slight_smile: ! Dneska jsem v obchodě viděla dívčinu na rozsypání. Jak já říkám "špekáček s nožkama". Valila se jako balón a určitě už by to chtěla mít taky za sebou.
Musím vám říct, co jsem si provedla. Myslela jsem, že si nafackuji. Na Štědrý den při zavádění utrogestanu jsem byla tak šikovná, že jsem se nehtem škrábla do čípku! Než jsem zavedla druhý prášek, tak už se na mě valila krev. Já myslela, že asi v tu chvíli omdlím! Věděla jsem, že jsem se škrábla, ale dostala jsem šílený strach, že jsem začala krvácet. Z paniky jsem skoro nemohla dýchat. Nevěděla jsem, jestli se mám sbalit a letět na pohotovost nebo co?! Nakonec jsem se uklidnila a naštěstí do dvou hodin bylo po krvácení a doteď (musím to někde zaklepat) nekrvácím ani nešpiním. Fááák blbec! Hned jsem si ten nehet uvalila málem do masa a nadávala si, že jsem to neudělala už dávno! Jinak už jsem se radovala, že mě ty nevolnosti opouštějí, ale dneska se mohutně vrátily. Ani lízátka nezabraly! Navíc musím asi co 3 hodiny něco sníst, jinak je mi špatně ještě více. Za chvíli budu jako balón. Kontrolu mám příští pátek, hrozně se to vleče. Už bych to malé chtěla vidět, zda je všechno v pořádku.
Jo, chtěla jsem se zeptat jestli jste některá z vás taky tím netrpěly: v noci nemůžu spát ani na jednom boku. Dělá mi to zle, nevím jak to popsat. Je to takový tíživý pocit, jako kdybych měla balvan v žaludku, až mi je skoro špatně na zvracení. Proto musím spát na zádech, což taky nejde celou noc. Takže jsem pořád vzhůru. O bolestech v zádech ani nemluvím ....
Jinak ježíšek byl docela v pohodě. Darečků nebylo příliš, ale byly pěkné.
30. pro 2009 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek