• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Jaji, to spaní, jak ho popisuješ mám teď já - jako bych nemohla ani dýchat, takový tíživý pocit. Pomůže mi když se projdu, asi je to nějak o poloze (nevím jestli mé, nebo malýho) jen na zádech je to nejhorší, to prcek tlačí na horní dutou žílu a vůbec bych tak už ležet neměla - ale u tebe to začíná nějak brzo :sweat_smile: asi ty hormony dělají svoje.
30. pro 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
1.1.-Piskot(poradna)
5.1.-Žanet(poradna)
5.1.-Safirka(kontrola)
5.1.-Katy(poradna+UZ)
5.1.-Iva(poradna)
5.1.-Vendulka(poradna)
7.1.-jájulda(krev)
8.1.-Jáji(kontrola)
11.1.-Lucinka(poradna)
11.1.-Jájulda(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Ahoj holky!!Tak se hlásím z poradny a moc dobrý to neni!!Doktorovi se vůbec nelíbili moje otoky,takže mě poslal na krev a mám špatný výsledky,takže zítra znovu na krev a na monitor a pokud se jim to nebude líbit,tak si mě tam nechají a možná hned vyvolají porod!!! :frowning2: :frowning2:
Uvidíme co a jak zítra,ale moc se jim to nelíbí!!!Takže kdybych se zítra neozvala,tak jsem v nemocnici a ozvu se hned jak to půjde!!!Myslete na mě!!!
Zatim papa a užijte si nový rok!!!!!
31. pro 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,jen jsem přiskočila popřát Vám vše NEJ do roku 2010,hlavně zdraví a zbytek už přijde samo :slight_smile:
V příštím roce se tady budeme množit závratnou rychlostí :slight_smile: :wink:
Tak Pááááá

Piškotku,drž se.Držím palce,aby vše proběhlo co v nejlepším pro Vás oba.Budeme na Tebe myslet :slight_smile:
31. pro 2009 v 15:18  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vše NEJ v novém roce.
Piškotku, ať dopadneš dnes dobře. A nebo už budeš mít Matýska u sebe. :grinning:
Jinak mě bolí dost hodně kyčle, záda a je mi na zvracení. Úžasná kombinace. :astonished:
1. led 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky preju zdrava krasna miminka ktere si letos porodime a pak uz jen lasku a zdravi, ostatni prijde samo...
Piskotku seš ve 38tt, Matysek je hotovej, donosenej a pokud to doktor vidi na vyvolavacku vubec bych se tomu nebranila - zvladli jste to skvele az do cilove rovinky a jeho cas uz je vlastne tady. Mozna to bude jeste lepsi ze vis ze si tam jedes pro neho nez bolesti v noci a nahonem odvoz do nemocnice, takto to budes mit ve dne, za plne pozornosti tebe, manži i personalu (snad uz po Silvestru vystřízlivěli :sweat_smile: ) Drzime palecky a hned pak hlas jak jste to zvladli !!! :wink:
1. led 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, taky se přidávám a přeji vše nej nej v Novém roce, hlavně zdraví, štěstí, lásku! :wink: Piškotku aspoň to budeš mít za sebou, vyvolávání není nic strašnýho, mě Karolínku vyvolávali. :slight_smile: V 8 ráno mi zavedli prášek a do 12ti odpoledne se nic nedělo, ještě jsem byla na obědě. :grinning: No a 12.05 přišli bolesti a ve 2 odpoledne byla Kája na světě. Strašnej fofr. :slight_smile: Akorát co je mínusové u vyvolávání ( a úplně náhodou to píšou i v časopisu Maminka, teď vyšel), že jsou kontrakce od začátku do konce stejný, takže žádný stup'ňování od malých po větší a větší....tedy nechci dělat chytrou, ale já to tak měla. :unamused: Takže od začátku do konce mazec. ale zase to bylo rychlý. :wink: Ivi já mám to spaní jako ty. dyž si jdu lehnout, nemůžu ležet na zádech, špatně se mi dýchá, musím jen na boku nebo vstát a projít se. :unamused: No jo, už se blížíme do konce. strašně rychle to uteklo!!!!!! Tak maminky co to čekáte každou chvíli, tfuj tfuj, ať máte porod rychle za sebou a až bude moct, dejte vědět! :slight_smile:
1. led 2010 ve 12:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak moc myslím na Piškotka, ať je vše OK! :wink: Jinak přeju všem šťastný nový rok!! :slight_smile: Já měla výjezd do nemocnice včera a pak jsem už jen ležela!! Měla jsem bolesti ale hlavně mě začal docela dost trápit ten steh!! Je to dost nepříjemný, řeže to a štípe! Máme to prý vydržet do úterka, i dkyž je prý vidět že se tam něco chystá, na monitoru kontrakce pa 3-4min. Dnes je líp, je to klidnější! :wink:
1. led 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Vendy - to je dramatický ! Se divím, že tě ještě pustili zpátky, ty už jsi taky na rozsypání - aby ti vaši Matýskové nakonec nebyli oba v jeden den ! :grinning: :dizzy_face:
Luci, přesně jak píšeš - utíká to jako voda, musím konečně začít shánět oblečky, ještě skoro nic nemám. Ale konečně jsme vymalovali a dodělali zedničinu na oknech (po výměně za plastové), takže už je to jen o postýlce, skříňce a hadřících. No a pak vaničku atd... nechci si sem stěhovat moc krámů dopředu (přecejen v garsonce moc místa není) ale taky už moc dlouho čekat nemůžu a řešit to na poslední chvíli se mi příčí :sunglasses: No už jsou to hezký miminkovský starosti...
2. led 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak Nám taky přeji, ať je ten rok 2010 úspěšnéjší a lepší než ten minulý a ať máme jenom samé radosti ze svých miminek :wink: Vendulko ty si teda užiješ, držím palce, ať už se moc netrápíte a ať to máte, co nejdřív za sebou, to samé i tobě Piškotku, ať to pěkně zvládnete bez jakýchkoliv komplikací. Myslím na vás, půjde to jako po másle :slight_smile:
Já jsem před vánoce ještě řešila práci, už se mě chtěli zbavit, říkali, že firma ke konci roku zaniká a do výpovědi napsali z důvodu nadbytečnosti :grinning: , no sranda. Moc ani sami nevěděli, co bude, říkali, že snad zánik bude v lednu. No už mě to přestalo baviit, tak jsem shrábla 5-ti měsiční odstupné a podepsala jsem jim to. No beztak když jsem na nemocenské, tak se mě ještě asi nestřepali. Nárok na PPm bych měla mít i když jsem to podepsala, ne, co myslíte?
A ten sních venku to je bomba, to bylo dneska překvápko :slight_smile:
2. led 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak Piškotku moc držím pěstičky pro štěstí ať to všechno dobře dopadne a Matýsek je v pořádku a ty samozdřejmě taky. No a do Nového roku nám všem přeji pohodový zbytek těhotenství bez komplikací a pohodové porody a krásné zdravé miminka.
Jinak já se potýkám s nechutenstvím. Musím se do jídla vyloženě nutit, všechno mě smrdí, jak jsem ze začátku měla chuť na maso tak teď maso nemůžu ani vidět příprava jídla je pro mě peklo musím mít otevřené okno. Nevím jestli na toto zaberou lízátka. Na zvracení mi zatím není jen takové ty nevolnosti a říhání při kterém mám někdy strach, že se pozrvacím. U prvního těhu jsem neměla vůbec žádné problémy. už se těším až budu mít za sebou kontrolu jsem z ní docela narvózní.
2. led 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak jsem zvědavá co Piškotek. Asi se už něco děje, protože se neozvala. :slight_smile: Určitě ví, že jí všechny držíme palečky. Možná už má Matýska u sebe.
Vendulko, odpočívej, ať ten steh moc nezlobí. Je to blbý, že to řeže a bolí.
Jinak já jsem měla teď dva dny dost dobré bolesti-kyčle, celá pánev a dole mě to neskutečně bolelo při chůzi. No mimísek sestoupil níž. Mám i bříško níž a dýchání je mnohem lepší. Bolesti dnes už skoro žádné.
Safi, já u prvního těhu s malým neměla nic a teď mě bolely záda, kyčle, nespavost, pálila mě žáha, no habakuk věcí. Ono to přejde, neboj.
2. led 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, koukám, že tady už začíná být živo! Piskotek se neozval, tak snad je v pořádku. Holky, už jedete do finiše a tolik vám to závidím. Všem držím moc a moc palečky a přeji do nového roku zdravé a krásné miminka :slight_smile: a ty nejšťastnější mámy na světě :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: !!!
2. led 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak píšu za moji manželku, už totiž leží v nemocnici.Oba jsou v pořádku ale ještě nerodí!Zatím čekáme co doktoři řeknou a kdy bude porod!Ale už se vý ,že bude 100% rodit čísařem!Tak až budou oba v pořádku doma tak vám hned dá vědět!Moc vás pozdravuje!!!Tak ahoj a já vám dám hned vědět až porodí!!!!!Tak nám držte palce!!!!!!!! Zatím
2. led 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak velký pozdrav Piškotkovi!!! Ať to dobře dopadne! :wink: Já se dnes vrátila po 2 dnech z nemocnice, na 1.1.jsem měla silný kontrakce, tak jsme vyrazili. museli mě akutně vytáhnout steh, a pak mě tam nechali ležet aby se to uklidnilo a Mates vydržel aspoň ještě týden! Tak se zatím držíme ale nevím jak dlouho! Jinak Mates má 2400g, tak nám chlapec trochu povirost!! :slight_smile: Zatím pa a dodatečně přeju krásný nový rok!! :grinning:
3. led 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Vendulko vy jste teda pekni bojovnicci, tak se pekne drzte, pekne jste povyrostli. Diky za zpravy za Piskotka, myslime na vas, drzte se.
Ja jsem mela dneska rusnou noc, mela jsem velke krece a litala jsem na zachod, nevim, co jsem to zase chytla :unamused:
Safirko, ja jsem ze zacatku tohoto tehu nemohla ani otevrit lednicku, ty pachy byly hrozne. Obcas jsem se z toho pozvracela a to maso mi taky moc nejelo, ale pak to preslo a ted s tim problem nemam.
Jo trosku jsem se fotila, teda manzel :slight_smile:
3. led 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, Žanetko hezký bříško. :wink: Piškotkovi posílám pozdrav a ať máte brzo chlapečka na světě! :slight_smile: :slight_smile: Vendulko na tebe už taky čekám, kdy to přijde. :slight_smile: Tak se holky držte, za chvíli nás to čeká všechny. :grinning:
3. led 2010 v 15:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak a máme po Vánocích a opět nový rok :unamused: . Zase jsme starší.
Vendulko, drž se, ale myslím, že Matýsek je už veliký, takže pokud bude chtít ven, nic se neděje. :sweat_smile:
Piškotkovi držím palečky, ať mají Matýska co nejdřív u sebe.
Žanetko, pěkný pupík.
Malé jak sestoupilo níž, tak je mi dost i bunda přes bříško. A přestala mě pálit žáha a dýchání je taky trošku lepší. Ovšem zase tlaky dole (někdy mám pocit, že už chce ven :sweat_smile: ) stojí za to. Mám tak tři - pět poslíčků za den. To je v pohodě.
Zítra vás jdem moc na prohlídky, tak ať se vydaří.
4. led 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Držím palečky Vendulce a Piškotkovi, no a Jajulda povalí za chvilku taky, to teď bude hezky postupně přibývat dětí, jako když jsme hlásily // na těhu testu :wink: To je super, taky držím palečky všem na kontroly - hlaste pak jak jste dopadly...! :dizzy_face:
4. led 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte hoky, tak my byli dnes neplánovaně na prohlídce porodního sálu, kde chci rodit. Předtím jsem rodila jinde. No jak jsem viděla porodní sál, tak se přiznám, že se mi i orosilo čelo. :grinning: Už se blížíme do finiše. Teda většina z nás. Po prohlídce porodního sálu nás "nahnali" ještě vypsat si porodopis. Teď jsem za to ráda, protože co všechno po mě chtěli, to jsem jen koukala. :slight_smile: U Karolínky toho bylo míň, aspoň se mi zdá. Teď chtěli i takové detaily, jako třeba jestli souhlasím s uveřejněním jména a data narození miminka v místních novinách, atd. :slight_smile: A to jsem ještě dostala 3 papíry na vypsání domů. :sunglasses: No ale mám to za sebou a teď už jen čekat. :slight_smile:
4. led 2010 v 19:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo Jajuldo to ti docela závidím, že už tě nepálí žáha. :wink: Mě to tedy HODNĚ trápí. :unamused: Jinak nemůžu v noci poslední dny vůbec spát! Normálně chodím po bytě v noci jako "blázen". Lehnu na jeden bok, tam vydržím 2 minuty a obracím se na druhý bok, pak se mi to zas nelíbí tak si sednu....a tak pořád dokola. Nevím proč. :frowning2: Jinak držím palečky všem, co jdou na kontroly!
4. led 2010 v 19:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, jsem na tom úplně stejně jako ty !! :grinning: Taky v noci nemůžu spát a pak v práci usínám nad klávesnicí. A shodou okolností jsem se včera taky byla podívat v porodnici, kde chci rodit - čůrek potu po zádech mi stekl až do kalhotek ! :sweat_smile: Přesně jak říkáš, už se to zatraceně blíží. Na předporodním kurzu včera se za námi byla podívat kolegyně-maminka, která porodila v 34+1 a donesla nám ukázat chlapečka - jsou oba vpořádku, malej měl 2,90 kg. No taky to nějak zvládneme... věčně v nás ti prcci zůstat nemůžou a moc se na ně těšíme.
Piškotku, vy už jste asi vyklubaní, moc se těším na fotečky !!!
Vendulko, taky držím palečky, hned se ozvi jak budete venku !!!
Myslíme na vás... a taky čekáme rady a postřehy :sunglasses:
5. led 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak držím palečky na dnešních kontrolách!!!!!! A hned dejte vědět co a jak a kdyžtak i fotečky. :sweat_smile:
Vendulko, ještě jste celý? :grinning:
5. led 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak Piškotek u má možná toho svého kloučka u sebe taky doufám, že jsou v pořádku. Vendulko a tobě držím pěsti ať ti to dopře dopadne. :slight_smile:
Jinak já dnes byla na konrole jsem 9tt, mrňouskovi krásně tloulo srdíčko a docela se tam mrskal. Pan doktor říkal, že je vše vpořádku a že to asi bude cvalda :grinning: bylo to krásné tak jsem si ná té koze i pobrečela. Jinak duphaston už mi vysadil baštit budu už jen vitamíny. Sestřička mi odebrala pěknou dávku krve a na kontrolu jdu až 1.2 takže docela za dlouho ale to už budu mít za sebou třetí měsíc tak budu ráda.Asi je to v pořádku když mě chce vidět tak zadlouho. Mám ohromnou radost, manžel na fotku koukal jako vykulený, že už je to tak veliké. :grinning:
5. led 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, tak velká gratulace, že jste krásně porostli. FOtečku dej do albumku, ať se můžeme taky pokochat nějakým mrňouskem (my už máme velké mrňousky) :grinning: . Kdy máš termín dle velikosti?
Já měla kontroly taky tak po 4 týdnech. Takže je všechno v pořádku. :grinning:
A co další kontroly, jak dopadly?
5. led 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nejak mi blbne klavesnice, nejde mi to prepnout do cestiny, tak musim psat bez hacku a carek. Tak se hlasim taky z dnesni kontroly, jsme ok, dr. mi delal i ultrazvuk, ukazoval mi, jak mimco pekne otevira pusinku a jsme otoceni hlavickou dole. No a jeste se divil, ze jsem pribrala od min. kontroly kilo, no jo muze za to ten prujem, ale snad uz bude dobre.
Luci a Ivi, ja taky bojuju obcas s tim spanim, kdyz me v noci mala vzbudi kvuli curani nebo se ji neco zda, tak pak rychle krasne usne a ja se v posteli otacim jak jojo a ne a ne zabrat. Jo, jo holky ten cas fofruje. Dneska jsem se ptala dr., jak bude vypadat muj porod, kdyz minule jsem rodila 14h., jestli stihnu dojet do vzdalenejsi porodnice (asi 20km), tak se smal, ze to odhadnout nejde, ale ze to nebude asi zas takova rychlovka :grinning:
Safi gratuluji k uspesne kontrole, ted uz bude jenom dobre, neboj, my jsme zdarne priklady :wink:
Holky v porodnici by meli mit internet, aby se nam Piskotek a Vendulka mohly, co nejdrive ozvat, uz se nemuzu dockat :slight_smile:
5. led 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím a taky gratuluju ke kontrolám. I my jsme dopadli na jedničku. Malej má 1,65 kg a je hlavičkou dolů, všechno je jak má být. Měla bych rodit v termínu a prcek by měl mít 3,5 kg. Dostala jsem papíry na mateřskou (k 11.2.2010) a dneska jsem si domluvila dětskou doktorku, prý musím uvést její jméno nejpozději při odchodu z porodnice, tak jsem chtěla mít jistotu, že mě tato vezme - je výborná a starala se i o mě a o oba bráchy :sunglasses: To jsou panečku starosti !! :grinning:
Další kontrolu mám 2.2. - pořád mě bere po měsíci... no když nejsou žádné komplikace tak proč ne.
5. led 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chtěla jsem se zeptat těch co chodili do předporodních kurzů, kdy tam začali chodit a taky jestli některá z Vás chodila cvičit do těhulek. Přemýšlím nad tím, že asi někam chodit budu protože nechci
moc přibrat a taky pohyb, aby šel potom porod snáz. Jsem ráda, že i ostatním dopadly kontroly dobře. :grinning: pořád se musím usmívat jak se tam to mrně hýbalo. Bylo to tak krásné už vypadá skoro jako miminko, a mám i radost, že jsem o týden starší takže, začínám vlastně desátý týden. Termín porodu mám podle MS 10.8.2010, ale asi přesnější to potom bude podle prvních pohybů. jinak mám radost. Musím věřit, že to vše dopadne dobře. Trošku Vám závidím, ale samozdřejmě v dobrém, že už máte to nejhorší za sebou.
Jinak Žanet já mám prorodnici taky 20km daleko poblíž žádnou jinou nemám. Švagrová rodila překotně a tchán na to tak šlapal, že tam byli coby dup. :grinning:
5. led 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak gratulace ke kontrolám! :slight_smile: Jinak prý to můžem podle nálezu čekat každým dnem, a ty bolesti co mám denně maj účinek, prostě si to Mates chystá! Ale jsem z toho už unavená!! Ono kontrakce po 3 min asi tak 3 hod v kuse a pak trochu klid není nic moc!!! Tak prý mám povolený pořádně uklidit a dokonce skoro po 4 měsících opatrnej sexík!! :wink: Prý to pomáhá a snad si to prý rozmyslí už na ostro!!! Kéžby!!! :wink:
5. led 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratuluji Ivi k uspesne kontrole, ty ses teda bezva informovana. Ja jsem se dneska taky ptala dr. na miry mimca a on na to, ze by to trvalo hodku a pul :angry: No jo hold starsi ultrazvuk, budu si muset pockat az na finis. Vendulko, ty to teda vubec nemas jednoduche. To jsem netusila, ze to doktori nechavaji jen na mimcu a neudelaji radikalni konec. Tak spoustu sily ti preji, neboj bude lip.
5. led 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko, já chodila na těhu cvičení za 95 Kč/hod a řeknu ti že nám dávali pěkně do těla !! To jsem nečekala - stříkal z nás pot a plodová voda :grinning: Ale vedla to porodní asistentka a ta asi ví co si může dovolit, jako podmínka bylo mít v průkazce od doktora, že ti to povoluje a můžeš cvičit. Dala jsem 10 lekcí a teď už dělám jen občas doma to co si pamatuju z kurzu na balonu (my best friend now :sunglasses: ) Jinak jsme cvičily s balonem, s malým balonkem, na karimatce, u zdi, se židlí, s gumou - no asi se vším ! Předporodní kurz jsem začala tak abych těch 8 lekcí dorazila cca 8 týdnů před porodem (mě to vyšlo 10t) cena 2600 Kč a každá lekce trvala 3h - ale jsem za to moc ráda a těch peněz nelituju, je to k nezaplacení, i když hodně šmejdím na netu, řekla nám tam příklady z její praxe a věci, který jsem nikde nenašla...
Teda Vendulko - úklid a sex - to zní skoro jako oxytocin na vyvolání ! :grinning: :grinning: :grinning:
Žanetko - já jsem hrozná, ale prostě doktorovi nedám pokoj dokud mi neodpoví na všechno co chci vědět, chodím tam s papírkem abych nic nezapomněla - pak bych se doma bila do hlavy... a 1x za 4 týdny to se mnou prostě musí vydržet - jde o moje dítě !! Ale má trpělivost a je moc hodnej :dizzy_face:
6. led 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek