• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ahoj holky, tak sněhová nadílka nezná mezí. Sněží a sněží. ¨Krása na pohled a pro děti, pro řidiče hnus jeden bílý. Manžel jel dneska akorát do PRahy, což je fakt super. :unamused:
Safi, já jsem na cvičení nechodila. Do předporodního kurzu jsem chodila, ale tam kam jsem chodila, to nebyl moc dobrý kurz. Chodili jsme tam s manželem. Ale vím o dobrém kurzu, který vede přímo porodní asistentka (chodí kontrolovat i v šestinedělí - měla jsme ji u malého a mám ji vybranou i teď). Kolik stojí nevím, ale kdyby jsi chtěla telefon na ni, tak ti ho můžu dát. Ta fotečka co máš jako novou v albumku, tam nic není.
Vendulko, tak to máš krušné takové poslíčky. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já bych to ani poslíčkama nenazývala. Vždyť po třech minutách tři hodiny, to už bych byla asi v porodnici. :fearful: Na úklid bych se vykašlala,ale ten sexík je dobrý. Ovšem nevím jestli si ho člověk tak užije, když se mrňousek začne převalovat nebo kopat atd. :grinning:
Jsem zvědavá co Piškotek. Jestli už má Matýska u sebe. Jestli jde na císaře, tak to o ní tady tak týden neuslyšíme. :wink:
Žanetko, to je divné když ti nechce říct rozměry. Určitě by to netrvalo tak dlouho.
6. led 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
včera jsem byla na UZ screeningu,Eliášek měří 37cm a váží 1672g a vše je jak má být :slight_smile: :slight_smile:
Jen mám dost nízko hlavičku,tak se musím šetřit a pokud by se ty moje tlaky nějak stupňovaly,tak je to na hospitalizaci. Další kontrolu mám 19.1.
A co piškotek?Netrpělivě očekávám oznámení o Matýskovi :wink:
6. led 2010 v 09:40  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy dej fotečku do albíčka, teda pokud ji máš. :grinning:
6. led 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemám,už jsem si o ni neřekla,protože by šla špatně vidět.I na UTZ už to bylo takové chaotické,kdyby nebylo Dr.,tak nevím,nač koukám :grinning:
6. led 2010 v 09:50  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, tak nejdřív gratuluji všem k úspěšným kontrolám! :wink: Vendulko tak jsem to měla u Karolínky, doporučovali sex, že to mužský sperma cosi obsahuje a to vyvolává kontrakce(nebo porod)...?...tak nějak to bylo. :grinning: No nám to ale nepomohlo, stejně jsem musela na vyvolání. :grinning: Jinak jsem na tom podobně jako Žanetka, já taky nevím váhu a míry miminka, asi je to opravdu jak kde. Když jsem byla na ambulanci v nemocnici, řekli mi to hned, kolik váží. Moje Dr.mi to neřekla nikdy. :angry: Piškotek už si beztak "užívá" maminkování. :slight_smile: No chtěla jsem se zeptat, dnes od rána do oběda jsem měla takové jakoby občasné tvrdnutí bříška a občasné bolesti podbřišku jako při měsíčkách. Můžou to být poslíčci? V knížce co mám doma jsem četla, že můžou od 30tt být, že se děloha připravuje. U kájky jsem to neměla tak jsem se lekla. :slight_smile: Teď už dobrý. No na kontrolu jdu v pondělí tak se optám. :slight_smile: Jinak Safi já chodila do předporodního kurzu, ale při 1 těhu, a to nevím kdy jsem začala chodit, ale skončila jsem ve 30tt. Protože byly vánoce a já končila, tak si to pamatuju. :wink: Byla jsem v kurzu docela spokojená, jak píše Iva, řeknou ti tam věci, který jinde nenajdeš. :slight_smile:
6. led 2010 ve 12:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, já mívám takové stavy taky, že mám jakoby tvrdnutí bříška a menší bolesti. Doktor mi říkal, že je to roztahování dělohy a svým způsobem jsou to takový malý poslíčci. Já to mívám třeba až tak, že mi to jde do nohy ale přejde to.
Mě doktor rozměry říkal ze začátku, ale pak mi změřil třeba hlavičku a řekl, že miminko odpovídá velikosti jak má. Teď v tom 35 týdnu mi v porodnici miminko změřili a odpovídalo 35 týdnu, takže vše jak má být. :grinning:
6. led 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky gratuluji k úspěšným kontrolám a hlavně Safirce :slight_smile: ! Na tom začátku jsme vyplašené jako zajíci! Mě kontrola čeká v pátek a na jednu stranu už se nemůžu dočkat a na druhou mám strašný strach, aby bylo mimčo v pořádku. Stavy nechutenství trvají stále, tak snad je to dobrá známka, že se mu daří!
Holky, chtěla jsem se zeptat. Posledně mě rozbolela hlava od páteře a bolela mě dobrých 14 hodin!!! Už jsem málem lezla po zdi! Mám problémy s krční páteří, takže jsem zvyklá, že mě občas hlava zlobí, ale brala jsem na to prášek. Teď samozřejmě nemůžu, takže trpím jako čert. Chci se zeptat, nemáte některá zkušenost s nějakým lékem, který by miminku neublížil?
6. led 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak já si říkám, že se do kurzu přihlásím po kontrole toho 1.2. to už budu mít třetí měsíc za sebou.Myslím, že to bude tak akorát. Jinak mě teď taky vystřelovala bolest asi z páteře až do hýždě a nižej bylo to dost nepříjemné manžel mě chudák musel masírovat nohu aby to povolilo. Holky vy už všechny vypadáte, že budete velmi vrzo rodit tak to je teda super. To nás těhulek tu bude potom už opravdu málo.
Jaji mě ty nevolnosti a nechutenství už docela přešly sem tam ještě něco jíst nemusím a nemám na moc věcí chuť, ale jde to. jinak už mám jen trošku citlivé bradavky, ale žádná hrůza. Jen mám pocit, že se mi zvětšilo asi už bříško i když jsem teprve 9+1tt.Fotku do albíčka mi musí pomoct dát manžel já jsem na to levá. :grinning:
To cvičení se teda poradím s lékařem a pak bych se určitě někam chtěla přihlásit, ať nejsem jako valící se koule :grinning:
6. led 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji a jak jde píchání injekcí. A co ježíšek a dárečky jaké jste si s manžílkem dali. Na kontrolu ti moc držím pěstičky. Uvidíš taky bude vše v pořádku. :wink:
6. led 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, tak píchání injekcí už mi docela jde. Zvykla jsem si na to, že každé ráno se musím "naočkovat" :grinning: . Někdy to dost bolí, jindy to jde jako po másle, v pondělí jsem si byla pro dalších 30 kousků a zítra jdu na kontrolu. Brali mi krev, tak mi asi řeknou, jaký to má na mě blahodárný účinek. Akorát se mi zdá, že si píchám nějak velkou dávku 0,6 ml. V letáku ta moje dávka ani není uvedená (0,2 a 0,4 ml), ale zatím žiju, tak asi nejsem předávkovaná :dizzy_face: .
Dárečků pár bylo. Od manžela jsem před vánocemi dostala peníze na nový mobil, o který jsem dlouho škemrala. Ale osud tomu chtěl jinak, zůstala jsem doma a tudíž jsem usoudila, že v bytě mi nový mobil parádu neudělá, tak si ještě nechám starý a penízky použiji na miminko! Mimčo je vlastně ten největší dárek, který jsem mohla dostat! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Tak já s nechutenstvím bojuji pořád! Ráno mám křeče, tak se musím rychle najíst, ale potom je mi zase dost zle od žaludku. Trápí mě to celé dopoledne. Odpoledne to povolí a vrací se to zase večer. Sice už to není tak hrozné, jak před 2 týdny, ale drží se mě to pořád. V pondělí, když jsem byla na krev, bylo mi tak zle, že jsem myslela, že ten odběr ani nezvládnu a to jsem musela ještě čekat v pořadníku. Těhule netěhule, měla jsem smůlu. V noci zase nespím, tahá mě bříško. Jsem fakt ráda, že nemusím chodit do práce. Ivču úplně obdivuji, jak to celou dobu zvládala!
6. led 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem. Vendulka se neozvala, tak už možná.... :slight_smile:
Jáji, jestli míváš takové bolesti hlavy od krční páteře, tak se zeptej svého doktora co za prášky můžeš na to mít. Ono taková bolest hlavy taky moc není dobrá. A věřím, že dokáže pěkně potrápit.
Safi, už máš vybraný nějaký ten kurz?
7. led 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak unás stále stejný!! Už 2 noc nespím tak doufám že už to co nejdřív dopadne!! :wink: Jsem už dost unavená! Tak zatím pa a manžel by vám určitě napsal co a jak! :slight_smile:
7. led 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ten sniizek je teda super, skoda ze to tak nebylo pres Vanoce. Jaji mi doktor rekl na bolest hlavy paralen, ale nevim, jestli by ti zabral. No a ja ted pres tehu pouzivam homeoatikum, to se v tehu muze, neni skodlive. A na letacku pisou, NEO-CEPHYL - je na bolesti hlavy ruzneho puvodu. Jeste tam pisou, ze nesmi uzivat tehotne ve treti tretine tehu a tehotne mohou uzivat pripravek pouze na doporuceni lekare. Tak asi bude lepsi to prokonzultovat s dr.
Vendulko, no to je teda hruza, ty si teda uzijes, hodne sily preju, odpocivej v ramci moznosti, myslime na tebe.
Ja jsem dneska mela taky spatnou noc, vzbudily me bolesti bricha, asi jsem se toho bacilu ze stev jeste nezbavila, jeden okamzik jsem si myslela, ze rodim :grinning: , do toho jsme jeste mazala kolinka Adi.
7. led 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem!!!!Tak dnes 7.1 2010 v 0.12 hod se narodil Matěj Morávek!Váží 3,5 kg a měří 51 cm!Porod proběhnul normálně takže na císařě jsme nakonec nešli!!!Matěj i Dita jsou v pořádku a nemají žádné komplikace!Tak děkujem všem kdo nám držel palečky moc nám pomohli!!!Tak se zatím mějte a až bude Dita doma tak vám 100% napíše!Zdravý manžel (Tatínek) :slight_smile:)
7. led 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
GRÁÁÁÁÁTULÁÁÁÁÁCE VELIKÁ. Tak máme první miminko na světě.

Hlavně HÓÓÓÓÓDNĚ zdravíčka. Už se na vás těšíme. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
7. led 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je skvělééééé :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: !!!! Móóóc a moc gratuluji k Matýskovi! Hlavně, že jsou oba v pořádku!!! Už se moc těšíme na první fotečku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Tak už se to rozjelo! Za chvíli Vendulka, pak Jajulda. Nebo možná obráceně, co?!

Holky, díky za rady na ty bolesti hlavy. Zítra to zkusím probrat s doktorem. Dneska hematologie dopadla v pohodě, testy v normě, tak snad mě ty injekce podrží celé těhu.
7. led 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je nadhera :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: !!!! Az mi ukapla slzicka stesti. Velka gratulace Piskotkovi i jejimu manzilkovi k Matejovi, to je ale pekny chlapak. Taky preji hodne zdravicka a sily do zacatku.
7. led 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mooooc gratuluji celé Piškotí rodince a vítám prvního Matýska - prosíme fotečky !! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Hlavně že jsou oba vpořádku a ještě se narodili přirozeně - to je úžasný, Piškotek je statečnej. Máte krásně tabulkové miminko ! :sunglasses:
7. led 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
piškotkovi ohromná gratulace k narození chlapečka a samozdřejmě i tatínkovi taky se na tom přece podílel :grinning: :grinning: jsem moc ráda, že to všechno dobře dopadlo.No teď už se to teda opravdu začne rozjíždět. Vendulko ten seksík bych fakt skusila,nejprve pořádně pouklízet, dát si pak trošku vínka to se prý může a pak a na to hupsnout a uvidíš že se možná ani nebudeš stačit divit. Nám to říkala, gyndařka ve škole a asi na tom něco bude. :grinning:
Jinak já dneska byla s kamarádkou ve městě udělala jsem si radost a koupila jsem si svetřík a dvě trička s elastenem, která využiji určitě i s bříškem. Spíš mi dělají starost kalhoty. Všechno to dělají takové uplé a mě to přez to bříško vadí. tak přemýšlím, že jedny ryfle přešiju na gumu a bude. Jinak Jajuldo nemám nikoho budu ráda, za kontakt od gynekologa jsem dostala sice papírek spolu s těhu průkazkou na nějaký předporodní kuzr. Ale budu ráda, za kontakt. :grinning:
7. led 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé gratulace Piškotkovi k Matýskovi!!! Na to že je dřív je to pěknej chlapák!! :slight_smile: Tak snad už to bude co nejdřív i u nás!!! :wink:
7. led 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, no nezasněží a nezasneží :grinning: , dělám legraci, už by to právě stačilo :angry: , chudáci řidiči, no jo, to je teprve začátek.
Jaji super, že ti testy dopadly dobře, neboj oni si tě ohlídají, u Piškotka to taky dopadlo dobře :wink:
8. led 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
VELKÁ GRATULACE k NAROZENÍ MATÝSKA!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: A přesně jako Žanetce i mě ukápla slzička. :slight_smile:
8. led 2010 v 10:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

OBROVSKÁ GRATULACE PIŠKOTKOVI A TATÍNKOVI A VÍTÁM PRVNÍHO MATÝSKA :dizzy_face: :dizzy_face: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Taky se nemůžu dočkat prvních fotek,tak tatínku,šup sem s nima :wink:

Holky,prosím,podělte se,co vše si balíte do porodnice,něco jsem okoukala z netu,ale abych na něco nezapomněla. A myslíte si,že když jdu na císaře,tak budu potřebovat poporodní jednorázové kalhotky?
8. led 2010 v 11:32  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji má dnes kontrolu tak držím pěsti, ať je vše v pořádku. Holky to počasí je úplně hrozné. Tady je kalamita, silnice katastrofa. Krajina je sice nádherná, ale opravdu chudáci lidi. Ráda bych šla na procházku, ale netroufnu si kdybych náhodou spadla nestálo by to za to. Jaji dej nám potom vědět jak jsi dopadla. :slight_smile:
Kdo ví co Vendy třeba už je taky v porodnici. :wink:
8. led 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------

8.1.-Jáji(kontrola)
11.1.-Lucinka(poradna)
11.1.-Jájulda(poradna)
26.1.-Žanet(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm

Jaji taky držím palečky na dnešní kontrolu, hned dej vědět. Jestli chce někdo někam někam napsat, tak není problém. Safirko a Jaji už máte rozmyšlené jména?
8. led 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se dostávám k počítači. Ráno jsme byli s malým u očního - bude nosit okluzorek :frowning2: . Pak jsem ho vezla do školky a chtěla jsem jet do Zlína do práce. No vzdala jsem to, cesty jsou hrozné. A sněží a sněží a sněží. Hnus jeden bílý :grinning: .
Jáji jak jsi dopadla na kontrole?
8. led 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet můžeš mě napsat na další kontrolu ta je 1.2. Jinak s tím jménem to mám tak, že vím zatím asi jen na chlapečka Šimonek a u holčičky ještě nevím. :grinning: Musím nad tím popřemýšlet.
8. led 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet, já mám kontrolu 2.2. :slight_smile: poradnu, díky
8. led 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
8.1.-Jáji(kontrola)
11.1.-Lucinka(poradna)
11.1.-Jájulda(poradna)
26.1.-Žanet(poradna)
1.2.-Safirka(kontrola)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek
Jaji------------------10.8.2010

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
8. led 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak u nás pořád stejný!! :frowning2: V noci 5 hodin bolestí a nic!! Tak jsem dopoledne dospávala! Jsme hrozně utahaná! Tak snad to už bude co nejdřív!! Jinak jdu do poradny zas v úterý 12.1. ale doufám že už tam nedojdu!!! :wink:
8. led 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek