• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Vendy nemáš to vůbec lehké, ale jak tomu napomoct. A bříško ti tvrdne?Nebo už ti odešla i hlenová zátka? Přála bych ti aby jsi to už měla brzo za sebou je to určitě dost namáhavé teď ke konci.
8. led 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem zase po dlouhé době zavítala za vámi a v první řadě musím poblahopřát prvnímu májovému miminku Matýskovi a samozřejmě i jeho mamince a tatínkovi :slight_smile: Zcelého srdíčka Matýskovi přeju do života jen to nejlepší, hlavně MOC zdravíčka, spoustu lásky a mnoho radostných a štˇastných chvil v jeho dospívání :slight_smile: A mamince samozřejmě také spoustu zdravíčka a radosti.
Jinak jsem se vás holky chtěla zeptat, od kterého týdne jste cítily pohyby???Pořád se bojim, že to ani nepoznám :unamused: 19.1. jdu po 5 týdnech k doktoru na kontrolu a už tedˇse bojim, aby bylo vše v pořádku.Už mi opravdu z toho čekání hrabe, pořád mám pocit, že mi ani neroste břicho a když se o tom zmínim manželovi, tak ten se mi směje, že ho mám už dost velký, tak nevim, asi je to tim,že ho vidim denně :wink: Ale podle mě má stejně každý to břicho jinak velký, že jo???Jinak už jsem přibrala 2 kg, když jsem byla u doktora, tak jsem vážila 63,4 a po měsíci mám 65,4.
Jinak se už taky moc těšim, jestli Vendy bude následovat každým dnem piškotka :slight_smile: Vendy, i když nebudu na netu, budu na tebe myslet, tak jako na piškotka, ikdyž vám nepíšu, tak si vždy v rychlosti přečtu, co se s vámi děje, takže držím palečky!!!!!Atˇ je vše v pořádku a dopadne porod"hladce".A všem ostatním přeju bezproblémové kontroly. Tak se zatim mějte všechny moc hezky a já zase písnu!!
8. led 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vendulko už proboha jeď!! :slight_smile: (myšleno v dobrém). Ten prcek tě tedy napíná. :slight_smile: Míšo já jsem cítila pohyby celkem brzo, tedy takové šimrání v bříšku, a to od 16 - 17tt. Potom to začalo přidávat na intenzitě. :grinning: Jinak u nás je hoooodně sněhu, silničáři nestíhají a jsme rádi, že máme odhrnuté aspoň náměstí. :slight_smile: Ale pro děti to je ráj!! :grinning:
8. led 2010 v 18:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Omlouvám se, že jsem se dříve neozvala, ale dneska jsem si dala do těla, tak jsem přišla odpoledne úplně zmordovaná a spala jsem až doteď :dizzy_face: . Kontrola dopadla dobře! Jak říkal doktor "zatím je to takový gumový medvídek", ale je můj!!! Pěkně rosteme, mávalo to ručičkama nožičkama. Strašně se mi ulevilo, že je v pořádku! Jsem 9tt a 4dny. Dostala jsem i průkajdu, další balení utrogestanu. V lékárně jsem si chtěla koupit další magnezko, ale to moje taky stáhli z prodeje, tak jsem z toho šokovaná. Posledně stahovali od pražského výrobce, teď i ostravského, tak fakt nevím, co tam dávají za sračky! Fotečku přidám zítra, dneska jsem už fakt mimo. Jo, další poradnu mám 29.1., tak mě můžeš Žanet připsat.
Jinak váhu mám zatím stejnou, jen sportovní kalohty do pasu už nezapnu :dizzy_face: . Posledně jsem ve 14tt byla jako deska, teď jsem jako pivní skaut!
8. led 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safir kdyby mě netvrdlo břicho tak to nejsou kontrakce?! No dnes je to zase stejný! Tak snad už to bude brzo na ostro!!! Našla jsem si že to po stehu může dělat! Prý je čípek tak ztuhlej(neotvírá se) jak byl dlouho staženej!! Něco jako nežádoucí účinek!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prý trvá než se překoná první cm a nebo to nejde vůbec, na to nechci ani pomyslet!!!Tak snad budu mít brzo od toho pokoj! :wink:
8. led 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, já si uvědomuju první pohyby až někdy v 19tt - on když tě pošimrá ten "kapřík", tak vůbec nemusíš vědět že je to on, ale cokoliv jinyho v břiše :sweat_smile: . Takže pokud nevíš co máš čekat, je to těžký rozklíčovat, ale neboj dočkáš se ! :dizzy_face:
Vendulko, chuďátko - 5h bolestí ! se divím že už jsi neupalovala do nemocnice. Už aby to bylo - držím palečky !! :wink:
Jaji - druhý těhu je vidět dřív, děloha už je "vytahaná" a rychleji vykoukne bříško - ale není to nakonec jedno ? Hlavně že je mimísek vpořádku a ty taky ! :sunglasses:
9. led 2010 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, někdy i maminky pociťují u kontakcí takové tvrdnutí a pak povolení. No možná pokud by ty bolesti trvali dalších 5hodin a po kolika minutách máš kontrakce. Že třeba kdyby jsi jela do nemocnice, možná by ti potom pomohli vyvolat porod i čípkama a infuzema. Ale nevím. A bříško už ti kleslo?Poslíčci mohou prý trvat i dýl jak týden. :frowning2:
9. led 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, Jáji gratuluji k úspěšné kontrole. :slight_smile: Já mám jít do poradny v pondělí, ale nevím, jestli se tam dostanu. Od noci u nás prší, takže tu máme jedno velký kluziště. prostě děs. Auto nejde ani otevřít, totálně zamrzlý. Po silnicích jezdí jen traktory, sem tam nějakej blázen s osobákem, ale ty jedou krokem.No jsem zvědavá. :slight_smile:
9. led 2010 v 15:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucienko vidím, že je to všude s tím zatrápeným počasím stejné. U nás teď konoce začalo pršet a teplota je nad nulou takže to docela taje. Jinak holky mám hrozné bolesti v levém hýždi docela to bolí při chůzi, manžel mi to promazává koňskou mastí tak u toho křičím blahem :slight_smile: , ale jinak je to dost nepříjemné. Mám pocit, že to mám od kostrče a vystřeluje mi to do zadečku když to tak řeknu a z tama pak i do nohy. Nevím co s tím, ono to může být možná i zakloněním dělohy a toho jak si miminko dělá prostor nevím. No prášky na to nejím. Jen to natírám, masíruji a tchýně má takovou tu lampu tak si to možná nasvítím.
Jinak Jaji,jsem ráda, že kontrola dopadla dobře. Já mám konrolu zase až po měsíci tak si říkám, že je to v pořádku. Aj jsme na jednu stranu klidnější, že tam nemusím chodit furt. Před každou kontrolou bývám dost nervózní. Dneska jsem taky chtěla s manželem, že pojedeme do města chtěla jsem si koupit pěkné úpletové šaty, páč mě táhnou rifle a k tomu pěkné kozačky ve slevě. Tak tam pojedem asi až v pondělí dneska, jsou ty silnice fakt na prd.
9. led 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jsem vložila fotečky.
Safi, to může být i skříplý nerv. Moje kamarádka měla taky takový problém. Bolestí až brečela, jak jí to střílelo z beder do nohy. Bohužel, doktorka jí dala jen léky od bolesti, že se s tím musí poprat. No, nevím.
Jestli tě to nepřejde, zajdi si raději k doktorovi.
Taky si asi budu muset brzy vyměnit šatník. Zatím si vystačím s kalhoty s nízkým sedem, ale asi na dlouho to nebude.
Vendulce přeji, ať se ten prďolka už umoudří a jde ven. Maminku se přece nesmí trápit :slight_smile:
9. led 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji - pěkná fotečka ! :wink:
U nás počasí taky na prd, jela jsem na oběd k našim, ale auto bylo pod 0,5 cm ledovým krunýřem jak iglů - rozbíjela jsem to půl hodiny, fakt děs - no a jela jsem nejvíc 40 Km/h stejně jako včera z práce... a je mi úplně jedno jak se na mě ostatní řidiči koukají, já nikam nespěchám, "mám čas až do března" a zodpovědnost za 2 životy. MHD v Brně zkolabovala a tykadla (trolejbusy) nejezdily, takže ani alternativu jsem neměla, ale stejně nejraději jezdím autem. Teď jsem si nakoupila jídlo a zítra nikam nevylezu pokud nepůjde o koupi postýlky pro malýho:grinning:
9. led 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi - nám PA říkala, že se toto v těhu může stát a že to šikovnej fyzioterapeut umí napravit, ale dělá se to prý přes konečník :sweat_smile: Léky jen tiší příznaky, ale neřeší příčinu, jde o to to "tam" uvolnit a napravit...
9. led 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak mi jsme s malým u našich, protože manžílek dělá nový záchod a něměli by jsme kam jít. No já, jedná se hlavně o malého. Tak tady dnes přespíme. Ovšem jsme měli hodně práce s tím sem dojet. Cesty jsou menší ledovky. Naštěstí jsme měli auto v garáži.
Dneska jsem si objednala ještě fusak do kočáru. Mají ho slevněný zhruba o 400,-. Já mám sice fusak z berana, ale ten mi nejde dát do kočárku. No jde, ale tento má nohy omyvatelný povlak a vzhledem k tomu, že malé začne chodit v zimě, tak se mi bude hodit.
V pondělí mám taky kontrolu, tak doufám, že nebude sníh nebo led. :rolling_eyes:
9. led 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, sníh bude asi určitě :slight_smile: , ale led by nemusel! Raději z baráku ani nevystrkuji čumák. Dneska v noci se mi zdálo, že jsem sebou dvakrát řízla! Hrozbu nechci naplnit, tak sedím doma. Ovšem venku je fakt apokalypsa! Půl dne propršelo, teď to namrzá a ještě k tomu nesvítí pouliční osvětlení, takže to tam vypadá jako někde na marsu!
Ivi, prosím tě, co si mám představit pod pojmem "přes konečník"? To jako že mi tam musí strčit prsty? No aleluja!!!
9. led 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi ty mě teda pěkně strašíš. No je to dost nepříjemné a je to opravdu asi od kostrče. Takže to mažu a myslíte, že si na to můžu dát něco teplého nebo ne. Léky v těhu mi stejně asi nedají takže smůla, asi to budu muset rozchodit nebo fakt nevím... No ten konečník mě děsí páč jako zdravotní sesta nic příjemného. :angry:
9. led 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak Jaji opravdu pěkná fotečka i bříško vypadá pěkně s tím bříškem jsem na tom asi podobně. No já asi chvilku budu chodit v šatech a pak si budu muset koupit těhu rifle. Jinak holky pořád mě píchá v podbříšku, to je ale asi dobře, že? To je tím, jak se mrňousek roztahuje.
9. led 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji, moc krásný pupík, musím ti ho taky pochválit.
Safi, podle toho co popisuješ, máš bloklý nerv. Nebo něco podobného. Jestli tě to uklidní, tak já občas mívám bloklou páteř. A to tak, že se nemůžu pohnout dopředu, dozadu, když ležím tak se musím silou přetočit. měla jsem to i u malého a prášky jsem nemohla. No doktor mi říkal rozhýbat a to jediné pomohlo. Dřív mě jiná doktorka nechávala marodit, říkala že to chce být v klidu a drželo mě to 3,4,5 týdnů. teď vím, že se musím v rámci možností hýbat a že to přejde.
9. led 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda já vás nechtěla vystrašit, spíš pomoct nebo říct že j eto v těhu docela běžný problém a stává se to... ale tím "přes konečník" myslím opravdu strčit tam prsty a uvolnit nebo posunout nějakou kost která tam tlačí na nerv a způsobuje tu bolest, je to nepříjemný, ale prý to funguje a pak je pokoj napořád... (když to dělá ten, kdo to umí) já osobně jsem to neměla, ale ta naše PA to nabízela několika holkám, co to chtěly jen "rozcvičit" :sweat_smile: No já bych asi taky zkusila ještě před "zákrokem" uvolňovat sama - kroužit pánví na balonu, nebo břišní tance, nebo jen osmičky a kroužení pánví, prostě ať se to tam nějak poskládá, tak jak má... ale nedělej to na sílu, jen jak ti to bolest dovolí...
Safirko, to píchání je žádoucí, děloha se roztahuje a pracuje a dělá místo prckovi :wink:
9. led 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem se dneska vůbec nevyspala. Nejdřív jsem nemohla usnout, až se mi to podařilo, tak mě začaly bolet kyčle, pak se malý vzbudil a o půl třetí ráno se mě ptal jestli už budeme vstávat. :angry: No a pak jsem nemohla zase usnout, do toho mrňousek v pupíku řádil a dost mě to bolelo. No super noc. :grinning:
10. led 2010 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Safi tak já jsem to samé co ty měla při prvním těhu, s Kájou. Kolikrát jsem šla třeba po městě a úplně mi ta bolest vystřelila až "do prdele" když to řeknu tak, jak to je. Fakt bolest, žádný píchání nebo něco. Obvodní mě poslala na neurologii, ta mě prohmatala a okamžitě mi napsala rehabilitaci. Měla jsem tam něco skříplího, nad zadkem a chtělo to rozmasírovat. Napsala mi tenkrát 6 rehabilitací. Ležela jsem vždy na boku a ta masérka nebo kdo to byl mi tu bolest jakoby roztahovala do celých zad, nebo jak bych to řekla, aby to nebylo jen v jednom místě.No sílu měla pořádnou. Ale vstala jsem a bylo po bolesti. :slight_smile: No...za pár dní se mi to stalo třeba zas, ale po skončení rehabilitací jsem na tom byla o mnoho lépe! :wink: Hlavně už to tak nebolelo. :slight_smile:
10. led 2010 v 10:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------

11.1.-Lucinka(poradna)
11.1.-Jájulda(poradna)
12.1.-Vendulka(poradna)
19.1.-Katy(poradna)
26.1.-Žanet(poradna)
29.1.-Jaji(poradna)
1.2.-Safirka(kontrola)
2.2.-Iva(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek
Jaji------------------10.8.2010

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm

Ahoj holky, přeji příjemnou neděli. To počasí teda nic moc, to jsou šoky, první spoustů sněhu do toho děšť a ledovka teď už zase valí sníh. Už by se to mohlo umoudřit.
Vendulko, doufám, že už si malý dál říct a už tě netrápí!!!!! Jaji pěkná fotečka prďolky i pěkný bříško.
Luci a Jajuldo úspěšnou kontrolu zítra přeji.
10. led 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ještě jsem zapomněla, mám otázečku na Jajuldu, třeba mi pomůžeš. :slight_smile: Po dlouhém rozhodování co napíšeme do papíru ohledně jmen na matrice jsme se shodli na Elence. Sice očekáváme Kubíčka, ale nikdy neříkej nikdy. :grinning: A stejně tam musí být jméno holky i kluka. Chceme dát Elen(né Elena), ale nevíme, zda jde dát obyčejné Elen, nebo Ellen jako máš ty.(my bychom tedy chtěli s jedním L). Na matrice nám by to přinejhorším měli říct ne, jestli to jde. No to byla jen taková malá otázečka, pokud nevíš, nevadí. :wink:
10. led 2010 ve 13:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, na matrice ti to určitě řeknou. Nicméně v dnešní době záleží na tobě jaké jméno dáš. My jsme chtěli Ellenku s dvěma L a teď jsme si řekli že Lukášek bude Lukas. Ellen s dvěma L není v kalendáři. Je to vlasně Elena.
10. led 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata, tak dneska ty bolesti lepší ráno mě to vůbec nebolelo a přez den se to rozbolelo sem tam je to v poho a pak mě tam tak rýpne, až z toho kulhám. Takže manžílek bude hezky mazat :grinning: holky mám takový intimní a blbý dotaz, ohledně sexu. Já mysím, že tím miminku neubližuji, ale někdy se do toho s manželem tak vnoříme, že mám strach o ten svůj čípek, když to tak řeknu :grinning: :grinning: :grinning: Doktor mi o sexu nic neříkal a nezakázal mi ho, a zatím jsem po něm nešpinila tak to bude snad ok. Jinak jajuldo i já mám dotaz v kterém týdnu jsi šla na gen. testy v prvním trimestru? Já jdu na kontrolu a to se budu blížit ke 13tt.
Holky jak poznám, že ten špek co mám je už zvětšující se bříško? Dneska večer ho mám úplně nafouklé, sice po tom co jsem se vyčurala, to trochu splasklo, ale aj když se sfouknu tak mi vysí špek. :angry: Nebo už je to mini pidi prďolka :slight_smile: To mám ale dotazy že?
10. led 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, screening v prvním trimestru se dělá až do 13+6tt, takže jdeš v termínu :grinning: Safi pěkně si ještě užívej toho svojeho "špíčku", my co neujdeme pořádně ani pár metrů bez toho abysme se nezadýchali, tak bysme chtěli mít břiško maličké :grinning: U druhého těhu to na nás šlo vidět velmi brzy, tak se taky brzy dočkáš, když tak pošli foto, zhodnotíme :wink:
10. led 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak na kontrole dneska všechno v pořádku. Stále jsem pěkně uzavřená. Zaplatila jsem si UZ a viděla toho obříka v pupíku. Miminko je v pořádku, pupečník funguje, placenta je v pořádku. Další kontrola je 20.1 a to půjdu ráno na monitor srdíčka a pak do poradny.
Safi, první testy se dělají okolo 13tt a pak mám pocit, že ve 20tt.
Sexíkem určitě miminku neubližuješ. Pokud ti to doktor nezakázal, tak proč ne.
11. led 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile:
dneska jsem se pořádně natáhla,když jsem šla do schránky pro poštu :unamused: ,no,snad to bude dobrý,ale mám bobky :frowning2:
jajuldo,super zpráva z poradny,už se taky těším na KTG :dizzy_face: ,ale mám ještě čas.
A mám přidané fotky v albu :wink:
11. led 2010 v 10:10  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás stále nic jen mě od včera skoro pořád tvrdne břicho! Že by konešně? :wink: Jinak Jajuldo gratulace ke kontrole! :slight_smile: Katy moc ti to sluší s kočárkem!!! :slight_smile: Jsem zvědavá co mě poví zítra v poradně, ale budu ho přesvědčovat aby mě už nějak pomoh, abych už měla klid!!! Opravdu jsem z toho všeho už dost unavená!!! :cry: Včera jsme si s manželem udělali pěknej den a hlavně večer! Oslalovali jsme trochu dopředu moje narozeniny a dostala jsem i dárek!! Relaxační křeslo- chtěla jsem ho od léta a teď před porodem jsem ho dostala :sweat_smile: , tak si ho užívám!!! :slight_smile: Ale bude se v něm teda i dobře kojit!! Tak ho určitě dostatečně využiju! Manžel si dělal legraci ,že si to Mates opravdu schovává abysme mohli slavit narozeniny společně!! Tak se nechám překvapit jestli to toho 14.1. klapne!!! :wink:
11. led 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy krásný pupík. A co kočárek, spokojená? Já čekám,že se mi ozvou s tím fusakem. :sweat_smile:
A bolí tě něco, když jsi spadla? Venku je to hnus. :rolling_eyes:
11. led 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky holky :wink: .Z kočárku jsem nadšená,ale korbičku jsme kupovali po jednom dítku,ale vázne někde na cestě.
Bolí mě noha,mám modřinu a sedřenou kůži na holenní kosti a trochu pobolívá pravý bok na břiše,asi jsem si natáhla svaly.Snad to ale bude dobré.
Vendulko,brzy už taky budeš mít Matýska u sebe,jen vydrž :wink: :slight_smile:
Jajuldo,taky jdeš do Casuale?
11. led 2010 v 10:56  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek