• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ahoj tak se s váma loučím, a sice nevím na jak dlouho, ale manžel napíše co a jak!!! To ho určitě zaúkoluju!!! :slight_smile: Mrzí mě, že nestihnu s váma skouknout Matýska od Piškotky, ale třeba tam musej bejt dýl kvůli těm injekcím co měla Piškotka?! :sunglasses: Však ona se ozve!! Tak děkuju všem za přání a držte nám pěsti, a to až do soboty, pro jistotu!!! :wink: Tak pa pa :slight_smile:
13. led 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vendulko tak držím pěsti a do soboty je nepustím! :slight_smile: Určitě a'ť dá manžel vědět, kdy se vám miminko narodí. :wink: Mě taky napadlo, že Piškotek je možná ještě v nemocnici kvůli těm injekcím...jinak mám v albo 2 nové fota tak se mrkněte. :wink: Holky já začínala na váze 60kg a teď mám 77kg. :angry: No nenadělám nic. :grinning:
13. led 2010 v 16:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, buď statečná a drž se - těšíme se na fotečky Matýska ! :sunglasses: a taky pak na všechny podrobnosti ať víme, co nás může potkat :sweat_smile:
14. led 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne :slight_smile:

Vendulce držím vše co mám :slight_smile: ,budeme na Tebe tady všechny myslet :slight_smile: :wink:
Luciienko,vypadáš skvěle,moc Ti to sluší a 17kg?Já teda krom bříška nic nevidím :wink:

Dnes mi dorazila autosedačka a taška na kočár,jsem nadšená :dizzy_face:
14. led 2010 v 10:36  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem se vrátila z hematologie. Celkem v pořádku, musím papat železo a listovku. Za to v lékárně jsem zažilo šok. Minule jsme doplácela kolem 40,- Kč a teď 360,- Kč. Hnus jeden republikový.
Vendulko také držím palečky, ať se Matýsek narodí dneska - toho 14.11 jak jste chtěli.
Mě už asi čtvrtý den bolí nehorázně levá kyčel. Včera jsme šla a málem jsem spadla, protože to tak hrozně zabolelo a málem jsem se nestihla opřít. Manžel na mě hleděl, s otázkou co je ti. No pajdám jak pajda. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, tak i já se přidávám k tomu, aby to dobře dopadlo a malý byl v pořádku. Držím pěsti, pro štěstí. Jinak Jajuldo v té lékárně je to teda masakr. To samé vitamíny pro těhule jsou pěkně drahé a za léky jsem doplácela taky dost.Jsou to vydřiduši a co teprve mají dělat důchodci, kteří mají stopadesát léků a vláda, ani neví jestli bude mít na důchody, asi budeme všichni žít ze vzduchu. :angry:
S tím pajdáním jsem na tom podobně. Večer mě manžel maže zadej a kostrč koňskou mastí a ráno pak dobré, ale přez den tam potom chytám křeč, a nebo doslova jako kdyby mě tam někdo nakopl. Ven teď moc nechodím, protože tady na dědině to moc udržované není tak nehci spadnout. Už se těším na jaro a léto budu chodit na procházky, abych nebyla velká chodící koule :grinning: Holky hlídali jste se nějak v jídle? Aby jste třeba nepřibrali? Já teda už začínám mám sice navrh asi jen 3g co jsem se dívala do průkazky, ale i tak. Jsem výškově malá a ne přímo hubená, takže se musím krotit.
14. led 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Tak na Vendulku taky plivu pro štěstí, ať už to má za sebou a jsou hlavně oba v pořádku. Piskotka rodila před týdnem, snad se nic neděje a jsou v pořádku. Možná už je doma, ale nemá čas se ozvat ...
Tak já musím někde zaklepat, jak jsem měla ze začátku ty 3 - 4 týdny velké problémy s bolestí zad, tak už se to utřepalo. Sice nemůžu říct, že by mě vůbec nebolely, ale je to v normě.
Safi, já se snažím hlídat, co jím. Zatím žádné velké chutě nemám. Jediné na čem ujíždím, je kyselé zelí a gumoví medvídci. Pak mi chutnají hodně sýry a pečivo a kyselé jablka. Ráno vstávám k manželovi, takže něco málo sním, pak když vstávám, tak si dám normální snídani, oběd, pak občas něco sladšího na zakousnutí a večer si musím vzít rohlík, protože mám křeče od hladu. Zatím jsem nic nepřibrala. Ovšem, ¨když vidím ten svůj břuch, tak už chytám paniku! Na přibírání ještě času dost! Safi, ty jsi přibrala 3 gramy nebo 3 kila :grinning: ?
Luci, žádná panika, těch 17 kg se ti nastěhovalo asi do břicha, protože jinak vypadáš dobře.
14. led 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji jen 3g ne 3kg. No já ráno posnídám, lupínky od Vitalinea protože mi chutnají a to s jogurtem nebo s jablečným pyré. Pak je svačina to si dám nějaké ovoce nebo si uvařím 1l melty. na oběd maso a nějakou přílohu. Svačina je zelenina a večer by se prý mělo jíst taky maso na přírodno udělané, ale já si dám raději chleba s lučinou a do toho nějakou zeleninu. Včera jsem na oběd měla dušenou mrkvu s hráškem a rýží je to dobré já to mám docela ráda. Takže se snažím omezovat rohlíky, ale včera jsem snědla asi 2 mamka dělala výbornou pomazánku. Musím ji někdy taky udělat. Musím se hlídat nechci moc přibrat. Moje mamka při mě zhubla 6 kg a do pátého měsíce na ní nebylo nic vidět. A já už teď mám špíček, který nejde sfouknout.
Lucinko, opravdu to nevypadá, že je to tolik kg, máš to jen v bříšku a vypadáš velmi spokojeně. :slight_smile:
14. led 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, nijak zvlášť se hlídat nemusíš,ale zbytečně se nepřejídej. Já mám zatím navrch necelých devět kilo. U malého to bylo víc, ale připadám si jak koule. :grinning:. Dělej vše jak dřív a bude dobře. Cot i můžu doporučit, pokud máš možnost v soukromém bazénu se někde okoupat, tak až bude venku teplo, choď do něj často. Já jsme díky tomu neměla žádné bolesti zad ani kyčlí. :sweat_smile:
14. led 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, tak to máš fakt nějakou dobrou váhu! Mě váha váží maximálně takto 55,5 kg. Takže vysleduji maximálně plus mínus 100g. Ale i tak mi to stačí. Koukám, že se dost hlídáš, ale pokud nestrádáš, tak to určitě ani prckovi nevadí. Moje mamka přibrala vždycky okolo 20 kg, taky bych jí nerada následovala. Ale jak jsem dneska četla na netu, Verešová přibrala 16 kg a je štíhlá jako proutek!
14. led 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já bych to asi napsala tak, NEŘEŠTE SVOJI VÁHU! :slight_smile: Zbytečně cpát se nemá smysl, ale když máte na něco chuť (samozřejmě to nesmí být celodenně), tak si vemte. Užívejte si těhu, vždyť je to jen jednou nebo dvakrát (u někoho i třikrát) za život. Jako svatba. Tak proč se omezovat něčím. Ono potom lítáním kolem dítěte dá zabrat. :grinning:
14. led 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko, máš vzornej jídelníček, já se v jídle vůbec nekontroluju jím kdy chci a co chci (bohužel nikdy nechci zeleninu, zato čokolády a jiný nesmysly mi jedou) váhu vůbec neřeším a nechci malýho omezovat. Věřím, že pokud ze mě prcek vysosá něco co by mi chybělo, tak na to já budu mít chuť a docpu se tím automaticky. Taky zobu těhu vitamíny a listovku, tak snad máme všechno co potřebujeme. Jen když chodím v práci na obědy, tak se snažím mít v týdnu těstoviny, knedlík, brambory i rýži, aby to bylo pestrý - ale ne na sílu, pokud by mi to vyloženě nemělo nechutnat, skončím u smažáku :sweat_smile: Když jezdím k našim a mamča se mě ptá co uvařit, říkám si o špenát a rajskou, sem tam rybu - prostě z toho co mám ráda to nejzdravější, ale žádná křeč :wink:
Jaji - kyselé zelí a gumídci ! Super :grinning: Já miluju zelí po celý těhotenství, zítra máme na oběd segediň :dizzy_face:
Jajuldo - přesně tak, užívejme si těhu, případná kila můžeme řešit až po porodu (kéž bychom neměly jiné starosti !)
14. led 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máte pravdu! Nač držet diety, pak bude prcek jako oukropek a pořád nemocný! To bychom žádná nechtěla! Taky si myslím, že pokud vyloženě "nežeru", tak je to v normě!
Ivi, ten segeďák ti fakt závidím. Já ho doma nevařím, manžel ho nemá rád! Vyloženě k vzteku!
14. led 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to já jím, to co mi miminko dovolí. ze začátku těhu jsem se mohla zbláznit po mase hrůza. Furt jsem měla chuť na maso, ale sladké mě nelákalo vůbec ani teď ne. Teď mám období, kdy si dám ráda kyselé jablko, ovoce a zeleninu na tu mám fakt chuť, zato už nemám chuť na maso. No já bych si dobrou rajsku dala. Zelí mi taky chutná, ale mám ráda jen to sterilované to nakládané domácí moc nemusím. Jinak si asi na ničem extra neujíždím. Jen si vzpomínám, že jsem si dala utopence a pak jsem to spláchla zmrzlinou, to teda byla kombinace. :grinning: :grinning: Určitě, taky si myslím, že těhu si užívat a jíst od každého něco ať je to pestré. Malé porce 5x denně a je to, ale extrémní přibírání kdy si člověk řekne, že když je těhu tak se nadlábne kde čím, a pak má 4kg mimčo taky není moc fajn, a i ta kostra dostává zabrat, už tak se organismus musí vyrovnat se spoustou věcí. Spíš málo piju musím to nějak napravit. A jak budu na kontrole tak se zeptám dr. jestli můžu cvičit a pokud jo přihlásím se do cvičení a kurzu pro těhule. Ať mám pohyb. Teď se jen válím.
14. led 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hoky, tak snad už to Vendulka má za sebou. :sweat_smile:
Jinak jsem se moc nevyspala, kyčel bolí furt a už mě to celé jaksi unavuje. Mimčo už kleslo dolů - podle pupíku. Tak snad to brzy přijde. :slight_smile:
15. led 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------

19.1.-Katy(poradna)
20.1.-Jajulda(poradna)
25.1.-Lucinka(poradna)
26.1.-Žanet(poradna)
29.1.-Jaji(poradna)
1.2.-Safirka(kontrola)
2.2.-Iva(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek
Jaji------------------10.8.2010

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm

Ahoj holky, Jajuldo s tou kyčlí to musí být teda otratné, tak se pěkně šetři. No snad se Vendulka moc netrápí, když měla už tolik problému. Luci, taky si myslím, že vypadáš fajn, ty kila máš jenom v bříšku. Kukni se do alba Hajdušky , má tak fotky pupíků holek, které mají termín v březnu, tak je to prostě individualní.
Tak už jsem taky pomalu začla vytahovat malé věcičky, no a Adrianka z toho má největší radost, soukala se do dupaček, říkala, že jsou krásne. No akorát zjišťuju, že mám hodně růžových věciček, tak když budeme mít kluka, tak to bude sranda :grinning:, něco je neutrální, ale celkem málo, ale určitě něco koupí pak babičky, tak to bude v klidu.
15. led 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, já dneska v noci taky trpěla kvůli kyčlím - ale mám pocit že mě v pánevní oblasti bolí úplně všechny kosti, stydká i obě kyčle... no prcek si hold dělá místo, u tebe už se to uvolňuje, ale já mám na porod ještě čas :sweat_smile:
15. led 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, ta kyčle je hrozná. Vypadám jak šmatlající kulička :grinning: .
Jsem zvědavá co Piškotek. Už je to hodně dlouho co jsou v porodnici. :slight_smile:
15. led 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky mám jen takový rychlý dotaz: byli jste všechny na vyšetření cukrovky? Já právě ne a ani o tom dr. nemluvila tak se jen ptám. Děkuji za odpovědi.
15. led 2010 ve 14:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No taky jsem zvědavá, kdy se ozve Piškotek s Matýskem :slight_smile: Už se moc těším na fotečku a na její povídání jaké to teda bylo. Druhorodičky už aspoň trochu ví, ale mi prvorodičky na tom budeme hůř. Já jsem sice porod viděla na praxi, bylo to nádherné a já u toho ani nedýchala. A protože jsem viděla pěkný porod tak se toho zatím tak moc nebojím. Taky je to ještě dost daleko předemnou. Jinak dneska jsem vařila a vůbec nemůžu vidět maso a strašně mi dělá zle ho připravovat. Skoro jsem se pozvracela jak z toho"smradu". Takže jsem ho krájela tak že jsem měla otočenou hlavu k otevřenému oknu, nebo bych to asi nezvládla. Ale zato když si dám zeleninu tak ta mi fakt chutná.
Jinak jsem i zvědavá co Vendulka, jak to asi zvládá a jestli už je druhé miminko taky na světě. Jajuldo už se ti to blíží, tu kyčel vážně nezávidím a mažeš to něčím?
15. led 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, já na cukrovce byla a dopadla jsem dobře :sunglasses:
15. led 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky chtěla jsem vás poprosit o radu.Od rána mi neni moc dobře, bolí mi na jedné straně v krku a hlava, počítám, že se mi bude spouštět rýma a kašel, tak to mívám vždycky.Ale chtěla bych vědět, jestli bych si mohla vzít aspoň paralen, kdyby se mi přitížilo a měla jsem třeba teplotu, dost na ně trpim.A ten paralen asi až když budu mít 38´C, dřív ne?!No, snad to bude zítra lepší, piju velký hrnce čaje s medem a citronem, tak snad mi to trochu pomůže.Jinak děkuju za radu.
15. led 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, já jsem taky byla na vyšetření cukrovky, jak u Adrianky, tak i teď. Miso, paralen by měl být bezpečný, doktorka mi ho na bolest hlavy schválila. Safirko to přejde ty pachy, mi to taky dělalo špatně a maso mi taky nejelo, hlavně kuře jsem nemohla, ale teď už je to v klidu a maso baštím.
15. led 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, já si myslím, že cukrovka je povinná a určitě dobrá.
Safi, nohu ničím nemažu. Bolí mě už celý zadek od té kyčle.
Míšo, paralen klidně můžeš. Na krk si dej cumlavé bombóny (septisan), zkus i homeopatika. Normálně se v lékárně zeptej co můžeš na kašel (stodal) a na rýmu (otrivin pro děti). Řekla bych, že je dost léků co se můžou v těhu.
15. led 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo měla bych na tebe dotaz ohledně daňového přiznání. Do jaké kolonky se píše odstupné. A jak to, že když se bere nemocenská jako příjem, nemám to napsané v papíře o zdanitelných příjmech, myslíš, že mi to dodá OSSZ, nebo si to snad musím tam vyzvednout nebo se do přiznaní vůbec neuvádí? Díky za odpověď, nevadí pokud nebudeš vědět :grinning:
15. led 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No tak já se musím Dr.zeptat, já vážně na cukrovku nebyla. :angry: Jinak Míšo já jsem při kašli brala Stodal a pomohl mi. :wink: No třeba už Vendulka má taky miminko nebo ji to čeká zítra. Taky jsem zvědavá. :slight_smile:
15. led 2010 v 17:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, cukrovka povinná není - na gyndě tě na ni automaticky pošlou, ale jestli tam dorazíš nebo ne, to už je na tobě, násilím te těm nepotáhnou. Ale podle mě je nezodpovědné tam nejít. Není to tak strašný jako třeba amnio - tady bych i revers podepsala, kdyby to bylo potřeba. Ale přesto že už jsem matka (navíc prvorodička) po 35 a měla bych jít na plodovku automaticky, nikdo mě nenutil, jen mi to nabídl a já odmítla.
Luci pokud jsi nebyla na cukrovce doteď, tak už na to bude asi pozdě, myslím že se na to posílá do 28tt. Zřejmě to doktorka vyhodnotila jako že to u tebe není nutné. Byla jsi na tom testu v těhu s Kájou ?
16. led 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ivi ona se o tom ani nezmínila o nějakých testech na cukrovku. :unamused: Tak fakt nevím. U Káji si to už nepamatuju, ale vím, že jsem žádnou sladkou vodu nikdy nepila jak tu psaly holky. :angry: Tak nevím, buď dr. zapomněla nebo mě na to prostě neposlala. :rolling_eyes: Ale pro jistotu se jí zeptám co a jak. Jinak jak tu někdo psal, myslím Jajulda?, že ji bolí kyčle...tak já teď druhý den to samé. Ale přepadá mě to jen v noci. já už se na miminko strašně těším, i když vím, že to jsou starosti. :slight_smile: Hlavně na začátku tedy. U Karolínky jsem se taky těšila, ale né jako teď. Těším se na tu miminkovskou vůni, na ten malý uzlíček a svým způsobem i na porod. :slight_smile: Je to nepopsatelné, když vám po 9ti měsících to vytoužené miminko položí do náručí. :dizzy_face: ....Piškotku co je s váma? Aspon tatínek by mohl napsat, jak to s váma vypadá. :wink:
16. led 2010 v 11:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akojky píšu za manželku, ve čtvrtek v 19:18 se nám narodil Matěj.Vážil 2,90 a měřil 49 cm, když bude všechno v pohodě tak je pustí v pondělí domů :slight_smile:
16. led 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jupí! Obrovská gratulace :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: !!!! Vendulko, jsi pašák! Přeji Vám s Matějem hodně zdravíčka! A brzy čekáme na krásnou fotečku!!!
16. led 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek