• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Vítám Matýska a rodičům a Adámkovi mooooooooc gratuluji :dizzy_face: :dizzy_face: :slight_smile:
16. led 2010 ve 14:12  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to velká gratulace k Matýskovi. A ve čtvrtek bylo 14.1. a to Vendulka chtěla, tak se jim to povedlo. SUPER :grinning: :grinning: :grinning: .
Holky kdyby jste mě viděly, jsem belhající kulička :angry: . Bolí mě obě dvě kyčle. Jestli ta bolest bude ještě tak 2-3 týdny tak zblázním. :astonished: . Jsem zvědavá.
16. led 2010 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak i já se přidávám k velké gratulaci k Matýskovi od Vendulky, jsem ráda, že nemusela na císaře. Malý má krásné míry. Už se moc těším na fotečku. :grinning: :grinning: :grinning:
Jajuldo, to mě teda mrzí, že máš takové trápení a co takhle se poradit s dr. Zkus to promazávat a teploučko na to. A odpočívat. Možná se to i chystá na porod, a rozestupuje se to. Taky už to máš za pár. :wink:
16. led 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vendulko moc moc moc gratuluji a brzo se nám s Piškotkem ozvěte!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
16. led 2010 v 19:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------

19.1.-Katy(poradna)
20.1.-Jajulda(poradna)
25.1.-Lucinka(poradna)
26.1.-Žanet(poradna)
29.1.-Jaji(poradna)
1.2.-Safirka(kontrola)
2.2.-Iva(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek
Jaji------------------10.8.2010

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm

Vendulko super!!!!! Strašně moc gratuji k Matýskovi, skvělé ti to vyšlo, jak sis to přála :wink: , už se těším na fotečky
16. led 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, to je úžasná zpráva - dobře, že ho nemuseli vyvolávat a načasoval si to skvěle ! Moc gratuluju :dizzy_face:
Jajuldo, ty kyčle mám taky čím dál horší a bolí mě celá pánev i stydká kost... je to utrpení hlavně v noci když spím na boku a zatěžuju spodní kyčel (njn 11 kg navíc se nějak projeví) já spím navíc na zemi na rozkládací pohovce (postel se mi sem nevejde) a vstát ze země v noci na čurání je docela boj... Ale Oliverek už má postýlku (docela mu jí závidím je veliká 70x140) tak bude mít pohodlí alespoň on... :sunglasses:
17. led 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem přidala do alba roh mé garsonky, kterou bude okupovat Olie. Víc místa pro něho bohužel nemám, ale i tak ho bude plnej byt :grinning:
17. led 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Mooc se omlouvám,že se ozývám až teď,ale teprve včera nás pustili!!!Měli jsme menší komplikace!!Malej měl při porodu šňůru kolem krku,takže to bylo za pět dvanáct a ještě jsem blbě tlačila,takže měl modřinku přes obličej a z toho jsme dostali žloutenku!!!No bylo to komplikovaný,ale už nás konečně pustili!!!Porod byl šílenej,mám na dlouhou dobu vystaráno :grinning: Ráno v osm sem dostala vyvolávačku a malej se narodil až po půlnoci!!!Kontrakce se dali zvládnout,ale vytlačit malýho bylo nad moje síli!!!Ještě byl ve mě zaseklej ručičkou,takže mě strašně potrhal jen přes hodinu mě šili!!!
Jinak Mates je zlatíčko!!!Je to náš miláček a manžel je z něj úplně vedle!!!Hned jak budu moct,tak přidám fotky!!!Zatim papa a moooc gratuluju Vendulce k prckovi!!!!
17. led 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem přidala aspoň tři fotky,až budu stíhat tak přidám další!! :wink: Nelekněte se malej byl fakt hodně modrej!!! :wink: ,ale už jsme ok a v pořádku!!!
17. led 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku Matýsek je kráááásnej a moc vám to sluší ! Nádherný miminko ! A jak se teď cítíš ? Bolí to šití ? Teda ty sis holka zkusila... jsi statečná ! :wink:
18. led 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji krásné sněhové ráno.
Piškotku, Matýsek je nááááádherný. Vůbec není modrý ani fialový. To je normální u dětí, které se rodí přirozeně, že nevypadají jak ze škatulku. Důležité je, že jste v pořádku a že je malinký tak nádherné miminko.
Užila sis svoje,ale stálo to za tu námahu, že? Za takové dva tři roky budeš mluvit úplně jinak, až budete chtít pořídit sestřičku nebo bratříčka. :grinning: To šití je relativní. Já jsem byla nastřihlá hodně a šili mě asi půl hodiny (možná o trošku víc), ale horší je, když jsi potrhaná. To je šití složitější. Ale za pár dnů (spíš týdnů) o šití nebudeš ani vědět a za Matýska to stálo. JE FAKT NÁÁÁÁDHERNÝ. No a jak se cítíš jako maminka? No nesmím zapomenout na tatínka, jak se cítí, už je tatínek se vším všudy? :slight_smile:
Jinak hlásím, že kyčle bolí furt (celkem jsem zvědavá co to bude dělat při porodu). Už týden (po práci) dělá manžel nový záchod a včera prohlásil, že to asi do soboty nestihne. Chtěla jsem si v sobotu vygruntovat celý byt, páč kdyby náhodou, tak miminko do tohoto nepořádku (slušně řečeno) dovézt, no ani omylem. :grinning:
18. led 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:
Piškotku,Matýsek je nááádherný a slaďoučký a vůbec mi nepřipadne modrý,je to krásné miminko :dizzy_face: :dizzy_face: .
Asi sis užila hodně chuděrko,ale věřím tomu,že Ti to Matěj vynahradí a na vše zlé brzy zapomeneš.
Tak si to rodičovství krásně užívejte :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. led 2010 v 09:04  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!!! Piskotku, Matýsek je úžasný!!!! Je moc šikovný! S tou šňůrou kolem krku jsi mě polekala! Jak to, že se tam zamotal. Naštěstí, že šel ven a je v pořádku! Na to, že šel o dva týdny dříve ven, měl super míry! Dobře si ho živila, mamino :slight_smile: !
18. led 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, malý je opravdu hezký. Je to určitě spokojené miminko :grinning: :grinning: jsi moc šikovná, že jsi všechny ty komplikace zvládla.Ty dětičky za to vše stojí. Snaž se odpočívat co to půjde maminko. :grinning:
18. led 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!Tak mám chvilku času,tak píšu.Jáji malej měl šnůru kolem krku už od 20 týdne jak se přetočil hlavičkou dolů je blbý,že doktoři na UZ šnůru kolem krku nepoznají.Naštěstí vše dopadlo ok.Porod jsem přežila,i když snadnej nebyl,ale nakonci mě čekalo to nejkrásnější na světě náš syn!!!Jinak manžel si to užívá!!Je z malýho úplně hotovej!!Učí se přebalovat,koupat no prostě všechno!!!Moc mi pomáhá!!!Malej se vzbudil,tak musím letět zatim papa
18. led 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piskotku, ani nevíš, jak ti tyto starosti závidím. A jak si na prcka zvykáš? Neměla jsi strach s ním cokoliv udělat, abys mu neublížila? Já budu mít hlavně strach, aby dýchalo, to budu u postýlky asi hlídkovat :dizzy_face: ! Pupeční šňůra je pro mimčo výbroná věc, ale taky dost velký nepřítel. Ani nechci pomyslet, kolik miminek se rodí mrtvých. Snad se nikomu z nás nic takového nestane! Jinak Piskotku, až budeš mít chvilku času, popiš nám ten porod více detailně, ať vím, na co se mám "těšit"! A co nemocná noha? Všechno v pořádku? Epidurál ti asi nedali, že?
Holky, chtěla jsem se zëptat: to tahání a píchání podbříšku budu pociťovat stále až do porodu nebo si časem na to tělo zvykne a nebudu to vnímat? Teď mívám pár dnů klid, ale zrovna dneska mě to dost trápí.
18. led 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Vítám tě Piškotku doma i s Matýskem, Matýsek je krásný, už jsme se na vás těšily...to je dobře, že už jste v pořádku. Porod už máš za sebou, už bude dobře, už si budete s tatínkem pěkně užívat Matýska, někteří tatínci jsou velice šikovní, to já znám. Jak jsem přišla z porodnice, tak jsem měla horečky a manžílek přebaloval a staral se, já jsem snad jenom kojila :grinning:
18. led 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------

19.1.-Katy(poradna)
20.1.-Jajulda(poradna)
25.1.-Lucinka(poradna)
26.1.-Žanet(poradna)
29.1.-Jaji(poradna)
1.2.-Safirka(kontrola)
2.2.-Iva(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek
Jaji------------------10.8.2010

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm

Jo Piškotku, trochu Ti fušuju do řemesla :grinning: Ale ty máš určitě pěkný kolotoč, já jsem aspoň měla, než jsem si udělala nějaký systém :sweat_smile:
18. led 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo mi bychom chtěli z Piškotka vymámit všechny informace, a ona má chudina teď co dělat s mrňouskem. Teď se určitě chystají na večerní koupání to jsme měla vždycky ráda. Piškotku myslím, že mluvím, za všechny, že se moc těšíme až i mi budeme mít ty voňavé uzlíčky v náručí. :grinning: :grinning:
Jajuldo, prosím, jak jsi mi nabízela, že mi dáš kontakt na tu porodní asistentku, myslíš, že ještě vyhrabeš to tel. číslo? Byla bych moc ráda. Rozhodla jsem se, že do předporodního kurzu budu chodit ať si každý říká co chce. Já teorii třeba ještě polovím z paměti ze školy, ale když mě někdo naučí něco budu jen ráda.

Holky to sněžení je hrůza, připadám si doma jako vězeň. Mám strach jít ven když je to kluzké a riskovat pád taky nehci. Takže se místama trošku nudím. Takže si dělám mozajky a maluju na sklíčka a podobně.
18. led 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haloo halo nikde nikdo? Nebo díky tomu kvantu sněhu spadly dráty od internetu :grinning: jinak neměla by se už vracet i Vendulka z porodnice, pokud je vše ok?
19. led 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, tak u nás sněží a sněží. Už by mohlo přestat. :unamused: Stejně je to pod tím namrzlé a na nějaké sáňkování to u nás moc není, protože je z toho čerstvě napadaného sněhu hned břečka. :angry: Safi když jsem čekala Káju, tak jsem taky "ulítávala" na malování na sklo. A taky jsem "vyzdobila" celou koupelnu různýma zvířátkama, z barviek na sklo. :wink: Potom to mělo velký úspěch u Karolínky. :slight_smile: Piškotku porod jsi asi neměla vůbec lehký, ale jak píšeš, ta nejkrásnější odměna přišla!! :slight_smile: :slight_smile: A věř, že za nějaký čas všechno zapomeneš a budete chtít s manželem sourozence pro Matýska. :wink: Jinak je moc hezký, povedl se vám moc! :slight_smile: Jáji to píchání by mělo časdem přestat. Aspoň tedy mluvím z vlastní zkušenosti. Po 20tt se mi občas ještě to píchání objevilo, ale opět vymizelo. To jsou myslím jen změny v děloze, jak miminko roste tak se děloha napíná. No musí si někde to miminko místečko udělat. :wink:
19. led 2010 v 10:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky jsem myslela na Vendulku, ze by mela byt s Matyskem pomalu doma. Katy uspesnou dnesni kontrolu preji.
No taky uz me prestal bavit ten snih, maximalne se to libi nasemu psu, ktery se v nem vrta :grinning:
19. led 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Luci, co to tvoje foceni v atelieru, kdy se na to vrhes?
19. led 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hoky, tak u nás taky sněží. Malý je nadšený, miluje válení ve sněhu. :grinning: Pak je celý mokrý. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
Safi, až budu doma, tak ti písnu to číslo na tu porodní asistentku.
Jáji taky jsem to píchání měla, ale postupně to vymizí. Teď mám neustálé bolesti pravé kyčle. Takže furt nějaká pichlavá bolest. :angry:
19. led 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Venku je to teď opravdu krásné, ale když se nikam nedostanu tak je mi to k ničemu. Celý den jsem doma sama, manžel chodí tak kolem půl čtvrté a to jen v době, kdy nemá ještě něco mimo práci. Moc ráda, bych šla ven, ale sama se bojím a tady v dědině u manžela žádné kamarádky nemám. Mamku mám daleko 50km takže za ní jezdím autem, ale to má teď taky manžel a co jsem těhotná mi ho moc půjčovat nechce, a teď bych se asi taky bála, když je ta sněhová mánie. Takže si připadám taková odříznutá a stěžovat si manžílkovi nemůžu páč mi řekne že jsem to chtěla. :grinning: A já miminko chtěla vždyť jsem moc ráda, ale těším se na léto to se zbalím a někam pojedu. Takže si asi dneska budu malovat. Vařit a možná upeču buchtu. :angry: a já tak nerada peču.
19. led 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, klidně běž ven. Když půjdeš pomalu a opatrně, tak se ti nic nestane. Proč se zavírat doma. Já chodím i po ledovce. Nenech se omezovat těhotenstvím. Běž se pěkně provětrat ven a uvidíš že vzduch ti udělá jenom dobře. A procházka taky.
19. led 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, ty to vazne moc resit ty vychazky. My co musime s prckama do skolky nebo se psy, tak se tomu stejne nevyhneme. Ja nemuzu ani Adi rict, ze se nepujdeme ven bobovat, manzel chodi z prace 18h., tak tezko by s ni pak sel.
19. led 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
v poradně vše v pořádku,malý je stále hlavičkou dolů a celkem nízko,tak se mám více šetřit.Další kontrolu mám 2.2. 2010, jen 30.1. mám přijít na vypsání mateřské.
Co se týče sněhu,tak ten už mě taky pěkně štve,cesta k doktorovi byla za trest,ta tající břečka,pěkně to tam podkluzuje a ze střech padá kvanta sněhu a ledu.Takže neustále být ve střehu :unamused:
Jaji,taky jsem to píchání měla a pak to přešlo :wink:
19. led 2010 ve 12:26  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Holky, díky za rady, ale to píchání mě trápí pořád. Je to dost zvláštní, začalo to v neděli večer a trvá to doteď. Mám pocit nafouklosti (jako u nadýmání) a do toho mě dost píchá podbřišek. Dneska to trošku povolilo, ale i tak jsem nervozní. Vůbec nemůžu spát na boku, protože mě to nafouklé břicho strašně tlačí, takže jsem pořád vzhůru. Říkala jsem si, že bych měla zajít k doktorovi, ale on by stejně asi na nic nepřišel. Uvidím, jestli to do zítřka nepřejde, asi k němu zajdu.
Jinak Katy, gratuluji k úspěšné kontrole. Holky, už se vám to taky krátí :slight_smile: .
Safi, nezoufej, já jsem na tom podobně. Sice máme firmu doma, ale nevidím manžela třeba celý den. Většinou něco zařizuje, takže není skoro doma a navíc, domů chodí opravdu až večer, takže jsem celý den sama. Taky už se těším na jaro, kdy bude zase hřát sluníčko a budu moct vystrčit nos ven a zajít si na procházku se psem. Ta zima se nějak táhne.
Jajuldo, tu kyčel ti nezávidím. To už si asi malé chystá porodní cesty, aby se vešel :slight_smile: . Ale mohl by to dělat ohleduplněji, že?
Už se těším na Vendulku. Strašně jsem zvědavá na Matýska!
19. led 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji, tak zajdi k doktorovi pro klid duše. Ale píchání je normální. Prostě si miminko dělá místo a děloha se roztahuje. Nic jiného to není. :grinning:
Taky se těším na Vendulku. Piškotek už taky nemá čas napsat. No jo starosti o miminko. :sweat_smile:
19. led 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek