• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
To píchání vím, že je normální. Jen mě dost zaráží ten stálý tlak v břiše. No, uvidím, jak mi bude zítra.

Za chvíli porodí většina z vás a samou starostí o miminko asi nebudete mít moc času psát. Co naděláme ...
19. led 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji to píchání mám taky, včera jsem byla taky dost nafouklá, až mě z toho docela bolelo břicho měla jsem pocit, jako by mi vnitřnosti něco sunulo nahoru. Musím se přiznat, že teď docela trpím na větry. A taky mám problém s vyprazdňováním. No žádná slast. Dneska už je to bříško lepší, ale někdy když se asi přejím tak je mi dost těžko. Ten tlak je normální já třeba taky cítím takové to táhnutí a píchání někdy je to nepříjemné tak si chvilku lehnu a přejde to. Co mi taky vadí tak guma přez bříško už musím mít všechno pod bříško jinak mě to bolí.
19. led 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Žanetko fotit jsem se už byla, tento týden některý den musím zajet pro fotky. Zatím přidávám fota už nachystané postýlky (teda ještě bez prostěradla, to je oprané :grinning: ), Karolínka už si tam nastěhovala panenku a čte jí knížku. :grinning: :grinning: A nějaké to domácí foto... :sunglasses:
19. led 2010 ve 14:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucienko, postýlka je krásná, určitě se v ní Kubíčkovi bude líbit :grinning: Malá je velmi hodná, že se tak těší na miminko. A fotky máš hezké, moc ti to sluší jsi velmi spokojená maminka na fotkách. Jinak se mi hrozně líbí tvoje zeď to jsou asi tapety že? No už se Vám to děvčátka krátí. :slight_smile: Holky mám docela obavy, že budu mít hrozně velké poprsí. Už před tím jsem měla B někdy C tak co budu dělat s tím nákladem na konci těhu nevím. Už teď mám zvětšená prsa a vystupují žilky.
19. led 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, moc pěkné fotečky! Jsi pěkná mamina! Tak nám brzy ukaž ty profi fotky :slight_smile: !
Safi, tak ty prsa mě taky trápí. Mívala jsem větší trojky, teď už mám čtyřky! Manžel je nadšený! Myslím, že za chvíli už se nevejdu do žádné podprdy! Otázkou je, co mi zůstane po kojení :dizzy_face: ! Guma přes břicho mi taky vadí. V neděli jsme byli s manželem v shoppingu, tak jsem si koupila rifle s těhu pásem. Nic levného to nebylo! Jen nevím, jestli to s nimi zvládnu do konce těhu. Pokud přiberu přes nohy, tak asi ne. Můžu říct, že dvě hodiny na nohách mi úplně stačily, byla jsem vyšťavená jako citron a těšila jsem se domů!
19. led 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak se hlásím!! Už jmsme doma!! :slight_smile: Měli jsme žloutenku tak nás pustili až dnes po obědě! Jinak velká gratulace Piškotkoj, Matýsek je fakt kus chlapa a je nádhernej!!! A neboj na všechno zlí zapomeneš!!! :slight_smile: Jinak u nás to probíhalo úplně v pohodě. Máme zapsanej překotnej porod!! Ještě že jsem byla v nemocnici!! Jinak bysme nestíhali! Sice to začalo tak, že doktor říkal že s takovým nálezem to fakt bude v sobotu na císaře!!! Tak jsem začala házet flintu di žita!!! A pomalu se smiřovat s tím císařem!! A to bylo 17.oo hod! No a 17.40 mě z ničeho nic praskla voda a začalo to!! Okamžitě kontrakce, sice první 1/2 hod takový nic moc ale pak co kontrakce tak to bylo horší a vůbec jsem nevěděla co se vlastně děje!! Byla jsem docela vyšokovaná jak rychle ty bolesti jdou za sebou a jak jsou hned silný!! No a po další 3/4 hod jsem byla otevřená a šlo se tlači!!! Takže Mates se narodil celkem za 1hod a 43min od prasknutí vody!!! Normálně to manžel stihnul jen 10 min před tím než jsme lezla na porodní postel!!! :slight_smile: Byl z toho fofru taky docela vyjukanej!!! :sweat_smile: Ale všechno dopadlo dobře sice měl Mates taky pup. šňůru kolem krku a to dokonce 2x otočenou, ale vše OK!!! A to prý, při tak omotaný šňůře je porod zdlouhavej!! :astonished: Tak nevím co by bylo, kdyby jí tam neměl!!! :wink: Mates ale měl abgara hned 10, tak přidušenej nebyl!! :grinning: Jinak jsme to zvládli bez nástřihu, akorát mě trochu praskl okraj tak mám 2 stehy jako pod povrchem a 2 na vršku!!! Tak je to celkem v pohodě! :grinning: Ještě dnes zkusím přidat nějaký fotečky!!! Jinak kojíme, mlíka máme zas dost, a Matesoj opravdu chutná!!! :grinning:
19. led 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, jsem moc ráda, že jste už doma, a že jsi teda měla docela pohodový porod na to všechno co jsi si všechno za dobu těhu zkusila. No malej je opravdu moc hezký a tobě to taky moc sluší. Je dobře že jste oba v pořádku. A co na to říká malej na brášku líbí se mu? :grinning: :grinning:
19. led 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Áda je z Mateho úplně hotovej! Pořád ho chodí kontrolovat jestli spinká!! Opatlává ho a říká si velkej brácha!!! :grinning: Jinak už maj naši kluci přezdívku!! Pat ( Áda) a Mat ( Mates)- to si pospíšili, ty naši známí!! :slight_smile: A nejhorší je, že Tom už Matesoj říka Mat!!! Tak mu to asi zustane! :slight_smile:
19. led 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky vy mi dáváte! :slight_smile: U každýho novýho miminka si popláču. :cry: :slight_smile: (jako u fotek). Vendulko moc hezkej klučina, a porod teeeeda rychlej! :wink: Krásný dárek k narozeninám. :slight_smile: Pat a Mat nemá chybu. :grinning: Jinak Safirko na té zdi jsou to tapety, máš pravdu. :wink: No a z prsou jsem "nešťastná". :frowning2: Přítel si to chválí, ale není o co stát. Teď si kupuji velikost 85 DD. Mazec. Nenadělám nic. :sunglasses:
19. led 2010 v 17:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo lucienko to jsou ti chlapi, oni neví jaké to je nosit takovou váhu. :angry: Jim se to líbí, ale co naděláme. :sunglasses: Ale pro toho, kdo tam předtím toho moc neměl tak teď je to asi výhoda. Manžel si to taky pochvaluje, prý jsou teď i pevnější. :grinning: :grinning: :grinning:
19. led 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Vendulko, Matýsek je tak sladký :dizzy_face: :slight_smile: ,opravdu krásné miminko :slight_smile: ,moc gratuluji a přeji,ať Vám klučík dělá jen samou radost :wink: .Vyšlo ti to tak jak sis přála,takže přesně jak píšeš v albu,nejkrásnějš´í dárek k narozeninám :slight_smile:
19. led 2010 v 18:15  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky když vidím, ty malé uzlíčky jak jsou krásné taky už bych si toho našeho pupíčka chtěla chovat a přivonět si k němu. Děti tak krásně voní. Manžel se na miminko už taky těší. Hladí mě po bříško a furt mě nabádá ať jsem na něho hodná a dopřeji mu. Každé ráno když jde do práce tak dá pusu mě a potom pohladí pupíčka :grinning: :grinning: :grinning: Je to hrozně krásné.
19. led 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendul, to je nádhera! Až jsem u těch fotek taky zjihla :slight_smile: ! Tak ten porod jsi měla super a ještě na narozky, no fantazie! Celou dobu jsi to neměla lehké, tak závěr se ti povedl :grinning: !
19. led 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, vítej zase mezi náma! Pěkný dáreček jsis dala k narozeninkám, Matýsek je krásnéééé miminečko. Super je, že aspoň jsi měla porod v pohodě, zasloužila jsi si to, za to všechno trápení :wink:
Lucienko, krásné fotečky,bříško máš úplně v pohodě, máte to pěkně připravené pro Kubíčka.
19. led 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak nejdřív Vendulce. Matýsek je nááádherný. A vůbec nevypadá, že je malinký nebo že měl jen 2900. Je to kus chlapa. :grinning: Porod byl super, taky aby ne když jsi měla narozeniny,že? :sweat_smile:
JInak já na kontrole dneska v pohodě. Placenta ještě vyživuje (dle natáčení), otevřená taky nejsem. Další kontrolu mám 28.1., ale pevně doufám, že už na ni nepůjdu :slight_smile: . Uvidíme. :wink:
20. led 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, moc pěkný miminko, celej tatínek ! :grinning:
Luci, moc hezkej pelíšek pro Kubíka :wink:
20. led 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
25.1.-Lucinka(poradna)
26.1.-Žanet(poradna)
28.1.-Jajulda(poradna)
29.1.-Jaji(poradna)
1.2.-Safirka(kontrola)
2.2.-Iva(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek
Jaji------------------10.8.2010

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm

Ahoj holky, Jajuldo gratulace k úspěšné kontrole. Ještě jsem ti tu kontrolu napsala, ještě máš čas :grinning: 14dní a když budeš přenášet, tak 3 týdny :wink:
20. led 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji pěkné ránko všem. Včera už jste se moc neozvaly. Piškotek s Vendulkou už času moc nemají. :sweat_smile:
U nás pěkně dneska ráno mrzlo. Pěkná kosa?
21. led 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jajuldo,u nás taky mrzlo a teď opět poletuje sníh.Snad tomu bude v únoru kones a přijde jaro.Kdesi jsem četla)ale to už je tak měsíc zpět),že nás čeká tropické léto,tak jsem zvědavá.Ale aspoň by nám dobře schly plíny :wink: :grinning:
Žanetko,prosím,napiš mi poradnu 2.2. :wink:
21. led 2010 v 10:15  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------

25.1.-Lucinka(poradna)
26.1.-Žanet(poradna)
28.1.-Jajulda(poradna)
29.1.-Jaji(poradna)
1.2.-Safirka(kontrola)
2.2.-Iva(poradna)
2.2.-Katy(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek
Jaji------------------10.8.2010

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm

Ahoj holky, tak ty mrazy nic moc teda. Už by to mohlo skončit, snížek byl pěkný, ale už toho bylo dost. Jajuldo, ty budeš, co nevidět Piškotka a Vendulku následovat, tak toho času taky asi nebudeš mít na rozdávání :grinning: Jo už se těším na to tvoje překvápko, co máš v bříšku, že by i nějaká holka byla :wink: ?
21. led 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak u nás sníh padá průběžně stále. Už to leze krkem. Každý den si říkám, kdy už bude jaro! Jestli má být tropické léto, tak to si to asi ještě užiju! Termín mám v srpnu, tak to bude makačka :dizzy_face: .
21. led 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy nestraš s tropickým létem - to se nám prcci uvaří a těhulky chudáci budou sedět doma s hadrem na hlavě a nohama v bazénku ! :sweat_smile: A ty plánuješ látkovat že ti jde o schnutí plínek ? :fearful:
Jaji - já i brácha jsme srpnoví a mamča vždycky ke konci těhu trpěla, nemohla dýchat, měla otoky, 30 kg nahoře - no hrůza... Doufejme, že to nebude tak strašné... :sunglasses:
21. led 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji to si nevybereš, chodit teď přes zimu s pupkem taky není žadný med, člověk je neohrabaný. Ale kvůli těm naším miminečkům člověk vydrží všechno :wink:
21. led 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji, já bych raději brala to léto, je to mnohem lepší. Můžeš být v bazénu a na záda a kyčle to vřele doporučuji. Taky když nosíš letní věci, tak ti nepřijde, že máš tak velkého pupíka. :slight_smile:
Mimo to už mě začíná píchat dole, takže se mi možná trošku zkracuje čípek a začínám prcka cítit mezi nohama. Kyčle si to rozmyslely a bolest se přesunula i na druhou. Naštěstí bolí o něco méně. :angry:
Žanetko, taky jsem zvědavá co vykoukne na svět. :grinning:
21. led 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi,mám v plánu obojí,doma látkovat a přes noc a ven jednorázovky :sunglasses: ,tak uvidím,jaká bude skutečnost :grinning: ,třeba mě to po páté plíně přejde a zůstanu u jednorázovek.No každopádně látkových mám nakoupeno spousty,tak to budu používat jako podložky nebo osušky.
A co se týče horka,tak naši prcci už budou trošku odrostlí,tak snad to horko budou líp snášet :wink: ,horší to budou mít Safirka a Jaji,tahat se s bubnem ve 30°C :sweat_smile: ,ale jak píše Žanet,my zase bojujeme s náledím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. led 2010 ve 13:31  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak mám trochu času,tak píšu!!Žanet jsem ráda,že sis za mě vzala postupku,protože já se sem teď každej den určitě nedostanu!! :slight_smile:
A teď porod!!Ráno 6.1. mi dali v osm vyvolávačku!!celej den jsem měla bolesti jako při měsíčkách!!No a v šest večer,když jsem se loučila s manželem ať jde v klidu dom,že do rána to určitě nebude mi praskla voda a bylo!!! :grinning: Dali nás na hekárnu,mě napíchli žílu,dali klystýr a chodili mě každejch 20 minut kontrolovat jak jsem otevřená!!No a my s manželem byli na hekárně,měli zaplou telku,ale tu jsem moc nevnímala!!Kontrakce jsem měla po třech minutách!!Hodně mi pomáhala teplá sprcha a pohupování na míči!!!No a v půl 12 v noci se šlo na sál!!!Myslela jsem,že to stihnem ještě před půlnocí,ale to vážně nešlo!!!Nejhorší z celýho porodu pro mě bylo malýho vytlačit!!!To prostě nešlo!!!Sestřička mi musela skákat po břiše!!Pak naštěstí vylezla hlavička,ale bylo ticho a já slyela doktorku rychle nůžky a šmikla mu šnůru kolem krku a malej začal hned brečet!!!holky to byla taková úleva slyšet ho plakat!!Jenže pak měl ve mě ještě zaseklou ručičku tak ho ze mě museli vydolovat a proto sem taky tak potrhaná!!!
No a taky malej šilhá,protože jak měl šnůru kolem krku tak mu natekli očička a zkroutili se!!Snad se to zpravý a nebo to pak bude řešit očař!!!Ale on je stejně tak nádhernej a šilhání nic neni proti tomu co mohlo následovat!!!
Jsem štastná,že to takhle dopadlo a malej je ok!!!
Vendulko moc gratuluju k krásnýmu chlapečkovi a k super porodu!!Já to měla sice trošku komplikovanější,ale klidně bych to protrpěla znovu a znovu za Matýska to stojí!!!
Včera jsme byli poprvý venku!!Holky taková hádka co se strhla o kočárek!!!ale nakonec jsme si oba povozili!!!
Holky tak já musim končit mějste se krásně a já hned jak to půjde se zase ozvu!!!papa
21. led 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Piškotku, ty jsi si vážně zkusila, ale jsi moc šikovná a jak říkáš za to malé to stojí a člověk to přetrpí. Já to taky beru tak, že ta bolest k porodu patří. Nakonec to všechno dobře dopadlo. neboj to se malému klidně může zpravit. Ono ty očička jsou ještě slabé a ta fixace je horší až bude trošičku větší uvidíš že bude předměty fixovat lépe a tím si bude posilovat i ty oční vazy. je to krásný chlapeček.
Jinak holky asi je jedno kdy člověk rodí každé má svoje v zimě náledí a strach z pádu a v létě zase vedro. Já se ze všeho nejvíc těším na tu zeleň na to jak všechno kvete. Já sama jsem květnová takže pro mě je léto ideál. I když se taky trošku bojím jak to budu zvládat s velkým pupíkem, ale asi se nastěhuji na koupaliště. Holky a vy jste si nechtěli nechat říct co to bude? Já nevím jestli to chci vědět na jednu stranu je to překvapení, ale když já jsem taková zvědavky a mám strach že bych to neudržela co to bude před druhýma uvidím no. Třeba se malé ani nebude chtít ukázat. Ale pohlaví se dá stejně poznat až od toho 16tt myslím. Jajuldo chtěla jsem se zeptat na toho OSCARA tě objednával doktor nebo sis tam musela volat sama?A v kterém týdnu jsi tam přesně šla.Děkuji za opověď předem. :grinning:
21. led 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku super, že jsi napsala, i když nemáš teď moc času. Stejně jsi šukulka, jak jsi to zvládla a že jste oba v pořádku, ty očička se vám spraví, uvidíš. Já jsem místo tlačení u porodu řvala "ježíši" a pak jak přišla doktorka, tak říkala, co tak řvu, že mě jde slyšet až na vrátnici. Teď si budu muset dát roubík nebo se někomu zakousnout do ruky :grinning: Piškotku to je super, že si pěkně užíváte procházky s kočárkem :wink: a co kojení a je malý hodný, nechá maminku trošku vyspat?
Jo a v zimě se špatně šněrujou boty s takovým břichem, v létě člověk vklouzne do nějakých cuklích a je vyřešeno, já jsem poprve rodila na začátku října a vyhovovalo mi to teda víc, i s tím oblíkáním.
Safir, Vendulka, Piškotek, Lucinka, Iva, Katy si pohlaví nechaly říct a já a Jajulda to máme jako překvapení :slight_smile:
21. led 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, jsi fakt pašák... a nejvíc obdivuju to, že už teď říkáš, že by do toho šla znovu - většinou je třeba delší oddych než to holky vytěsní :slight_smile:
21. led 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mám ještě trošku času,malej se nadlábl a zrovna vytuhl!!!Tak jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží!!Jinak je andílek!!Dneska se za noc vzbudil jen dvakrát!!Jinak se mi budí pravidelně každý tři hoďky,tak uvidíme dnešní noc!!
Jinak holky ,které to v nejbližší době čeká držim mooc palečky!!!A ničeho se nebojte!!Dá se to zvládnout a za ten uzlíček štěstí se dá vydržet cokoliv!!!Tak zatim pa
21. led 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek