• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Piškotku Matýsek je nádhernej - takový krásný miminko a úplně vidím jak je hodnej :grinning:
Luci, a ty bereš Magnézko i v 35 tt ? Já myslím že teď už by se brát nemělo. Nejpozději měsíc před TP by se mělo vysadit, raději se poraď s dr. No ten kašel se zě teda drží, to je mi moc líto, musí tě to vysilovat... :angry:
Jajuldo ozvi se, jinak si budeme myslet že už rodíte ! :dizzy_face:
1. únor 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Ivi, jj magnesium beru stále. Byla jsem minulý týden v poradně a dokonce mi napsala nové balení a neříkala nic. :unamused: Tak nevím....ještě jednou půjdu k mojí dr. a pak už budu jezdit do Přerova na křivky atd. Tak třeba mi tam už řeknou, že to nemám brát. :wink: Jo Žanetko prosím o dopsání do postupky, do poradny jdu 8.2., minule jsem zapomněla napsat datum. Jinak jsme se probudili do mrazivého rána, alespoň u nás. :angry: Máme právě -12 na teploměru, už by se to počasí mohlo umoudřit. :slight_smile:
1. únor 2010 v 08:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem si hned ráno volala do ordinace, ohledně s tim tvrdnutim břicha, jestli mi bude zítra dělat doktor celou prohlídku, když tam mám jít jinak až za 14 dní, tak jsem mluvila se sestřičkou a říkala jsem jí to, tak mi řekla, že uděláme všechno zítra a že atˇ radši přijdu, že by v 17tt. tvrdnout bříško ještě nemělo......Tak mám žaludek sevřenej jako při maturitě...Je mi z toho na nic, chce se mi úplně brečet.....Mám strach tam jít....Ještě se uklidňuju tim, že jsem jí neřekla kdy a jak moc mi tvrdne, tak snad to bude dobrý, no nevim.....Mě samotnou překvapuje, že mi tvrdne jen po ránu v posteli, když jsem v klidu a přes den vůbec!!!!!A to ještě když ležim na zádech.Myslíte si, že by mohlo být něco s miminkem???Jinak mi nic neni, nemám žádné bolesti, nešpinim, prostě nic!!!No, tak to mám zase celý den o čem přemýšlet :frowning2:
1. únor 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak nahlížím a stále čekám co Jájulda! :grinning:
Míšo drřim pěsti na kontrolu a ničeho se neboj,určitě vše bude ok!!!S miminkem si myslím nic být nemůže,doktor ti dá magnezko a uvidíš vše bude v pořádku!!
jinak u nás vše ok!!Malej je zlatej!!Tak doufám,že mu to vydrží!! :slight_smile:Je to pěknej žrout,občas mám pocit,že mě celou vypije :grinning: :grinning: Ještě,že mám mlíka hafo jinak nevim co bych dělala!! :slight_smile:
Tak zatim papa a já o sobě zase dám vědět
1. únor 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčiny, tak kontrola dopadla výborně, krevní výsledky co mi brala před měsícem jsou v pořádku, vše negativní, vzhledem k tomu že pracuji ve zdravotnictví jsem měla strach žloutenka a HIV tak jsem ráda.Pan doktor byl spokojený. Na ultrazvuku miminko krásné viděla jsem páteř a pak i obličejík docela se vrtělo CRL je 71,5 mm takže nějakých 7cm, pan doktor byl spokojený a malé pěkně prospívá, prý bude asi větší. Že prý ho dobře živím :grinning: :grinning: :grinning: Tak jsem ráda, že je to v pořádku. Na další kontrolu jdu 18.2 a to mi budou brát i krev na gen. testy a ultrazvuk.
Dneska jsem si koupila gym. míč ať se trošku hýbu.
1. únor 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme ještě celý, nebojte dala bych vědět. Ráno jsem tu měla kámošku s jejíma dvěma dítkama a jedno měala k tomu ještě navíc na hlídání. Tak bylo rušno.
Piškotku, malý je krásný. :dizzy_face: :dizzy_face:
Míšo, neboj se nic to nebude. Myslím si, že to není tvrdnutí břicha, ale stahování teda spíš roztahování dělohy.
Safi gratuluji k úspěšné kontrole.
1. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miši, myslím, že se nemusíš bát, ono i ten stres bojí, a pokud máš takové bolesti jen ráno tak to spíš svědčí o tom roztahování dělohy. Ono se tvrdnutí bříška dá někdy i těžko poznat. A neměla jsi třeba po ránu sexík, že by to dělal i on. :slight_smile: Myslím, že se nemusíš bát. Pokud doma magnézko nemáš, tak si kup aspoň vodu Magnezii v těhu se doporučuje. Hezky si odpočiň, a snaž se myslet na něco pozitivního i když se to těžko poslouchá viď?
Jajuldo, tak držím pěsti ať je to co nejdříve a vše je v pořádku. Jajuldo chtěla jsem se zeptat byl se na malé u dr. podívat i manžel? A do kterého týdne ti dělal UZV vaginálně, už bych byla radši za normální přez bříško.Ale doktor je moc fajn, a příjemný úplně jinak to pak na mě působí než moje bývalá gyndařka.
1. únor 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, na malé se byl podívat i Daňulka. Mám pocit, že vaginálně se dělá UZ tak do 12 tt. Nevím přesně. Ale ať jde manžel s tebou. Je to lepší. :slight_smile:
1. únor 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak koukám, že Jajulda je ještě celá. Hold, malému se u tebe líbí :slight_smile: .
Safi, já jsem brala manžela sebou teď v pátek. Byl nadšený, určitě to toho chlapa uvede do reálu. Dosud to pro něj je jen virtuální miminko tam někde v bříšku, ale když to fakt vidí, je to najednou opravdové. Taky už budu ráda, když mě nebude vyšetřovat vaginálně. I když nevím, jestli se toho dočkám. Uzkostlivě mi sleduje čípek a hmatem zkoumá dělohu. Jinak k tomu tvrdnutí musím říct, že když ráno vstanu tak jsem v bříšku taková rozbolavěná, než si to z té polohy v leže sedne na polohu vestoje. Píchá mě tam, trošku to taha, občas zabolí, ale za deset minut už je to v pohodě. Jo, ve čtvrtek jsem sebou pěkně mázla o zem! Vystoupila jsem z auta a udělala pouze jeden krok! V obou rukou jsem měla vajíčka, takže to bylo jasné, jak to dopadne. Naštěstí to nebyl pád na břicho a byl tam nános sněhu, tak to moc nebolelo. No, smála jsem se málem do počůrání. Asi byl na mě výborný pohled :slight_smile: . Fakt mám strach někde pochodovat ....
1. únor 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zatím nic. :angry:
Jáji vaginálně by tě měl doktor kontrolovat po každé. Jak píšeš sledovat čípek, dělohu atd. Ale UZ ti bude dělat přez pupík.
2. únor 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo tak manželovi řekni, že jestli doma nechce mít zoufalou manželku tak ať se raději pochlapí :grinning: No prostě ho večer sváděj a uvidíš.
Jinak já už jsem z toho počasí nešťastná. Včera jsem byla ve Zlíně a fakt to tam dost klouzalo. Dneska jsem tam měla domluvený sraz s kamarádkou a musela jsem to odvolat, protože zase sněží a manžel mi volal, že se to dost klouže tak ať raději neriskuji tak se už opravdu těším, až to počasí dostane rozum. :angry:
2. únor 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
2. únor 2010 v 09:48 • kozinka
Ahoj tak gratulace ke kontrolám!!! Je fajn že prďolky rostou!! Teda Pikotku ten váš Mates teda roste?! :grinning: Jinak UZ se dělá vaginálně tak do 12tt dejdýl!! Mě dělali UZ přes bříško už v 10tt a bylo to vidět!! :wink: Míšo je pravda že na tvrdnutí je ještě čas!! Ale neboj pokud nemáš tvrdnutí s bolestí, tak to není tak hrozný!!! Hlavně to chce ten klid!! :wink: Jinak Magnesko se může brát až do 35+6 pak už se brát nesmí!!! Jinak u nás víkend hroznej Áda celej víkend zvracel tak jsem jenom převlíkala a prala! :frowning2: Hrůza jsem z toho utahaná ještě dneska, ale už byl bobrej tak jsem ho dnes dala do školky, ať si taky trochu odpčnu!!! :wink: Ale nejdřív vyžehlit, a doprat!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak Jajuldo dnes máš moooc pěknej datum, tak zkus prckoj domluvit!!! :grinning:
2. únor 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
poradna o.k. :slight_smile: ,váha Eliho je + - 2650g :dizzy_face: ,stále je hlavička dost nízko,ale čípek a hrdlo je v pořádku.
Daší kontrolu mám teď v pátek,ale to už jedeme do porodnice do Ostravy,domluvit se,co se mnou bude dál,dnes Dr.říkal,že se o mě bavil s porodníkem z OV a možná mi vyvolají přirozený porod :fearful: .A já s tímhle už vůbec nepočítala...tak to abych se už začala bát :grinning:
2. únor 2010 ve 13:14  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je dobře že poradna je O.K. Katy. Proč jsi nepočítala s přirozeným porodem?
Vendulko, taky si myslím, že dneska je pěkné datum, ale nevím jestli si to myslí i prcek. Pokud ne dneska,tak bych to brala 4.2. to mám s mou mamkou svátek. :slight_smile:
2. únor 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajuldo,mé tělo neprodukuje správné množství hormonů,ketré spouští děložní stahy,takže mi hrozí přenášení a nepostupující porod,což může být pro prcka rizikové.

A dneska je to holky přesně 10 měsíců,co jsem rodila naše andílky :pensive: :cry:
2. únor 2010 ve 13:44  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
5.2.-Katy(poradna)
8.2.-Lucienka(poradna
9.2.-Žanet(poradna)
17.2.-Jaji(poradna)
18.2.-Safirka(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek
Jaji------------------10.8.2010

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm

Ahoj holky, Piškotku, je to krásné, jak si Matýska užíváte s manžílkem a taky vřele doporučuji, protože čas letí a brzy člověku uteče to "miminkovské" období.
Ohledně toho magnezka, mi doktor říkal, že se může brát snad až do 38tt, tak jsem se tomu celkem divila.
Safir a Katy gratulace k úspěšným kontrolám :wink: a co Ivi ty a kontrola?
Katy, Olie ti to vynahradí, neboj!
Jajuldo, nech tomu volný průběh, až mimčo bude chtít, tak to zjistíš :wink:
2. únor 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko Katy má Elieho, Olieho mám já :grinning:
Na kontrole víceméně dobrý. Zkracuje se mi čípek (z 40 na 36mm) a už mi napsal CS 1. Opět jsem dostala miramax na zavádění (já s těma výtokama fakt bojuju) ale streptokok byl negativní a teď mi bral stěry zase, ale i kdybych něco chytla, měly by to ty kapsule vyřešit. Všechny krevní testy z minule dopadly dobře. Nelíbil se mu průtok pupečníkem, ale prý to není nic alarmujícího. Další kontrola za 3 týdny (23.2.) to je hrozný jak málo tam chodím. Šňůru má prcek před sebou na bříšku a ne kolem krku (nevím proč se toho pořád tak děsím, když je normální že 1/3 dětí rodí s omotanou a v pohodě) a váží 2,2 kg. TP by měl sedět podle UZ, tedy kolem 17.3. tak uvidíme. Na monitory do porodnice mě pošle až po další kontrole. Zase mi dal fotku, Oliverek si cumlal palec, tak přihodím :sunglasses:
Katy - to je dobře že je teď všechno ok a myslím že i v tvém případě by byl přirozený porod lepší - však ještě uvidíte.
Vendulko, teda to prádlo ti nezávidím, ale ty to máš kam dát. Měla jsem na návštěvě kamadádku s 6m chlapečkem, kterej si jen tak lehce ublinknul, otřela jsem m u to ubrouskem a vyhodila do koše a když jsem pak po 3 hodinách přišla domů, málem jsem padla smrady - je to síla. Nevím jak to pak budu řešit s malým. Ta jedna místost je fakt na prd.
3. únor 2010 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ještě jsme celý :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .
Dneska si vzali malého naši a tak budu žehlit a vysaju celý byt. Zítra mám jít na kontrolu k doktorovi, pokud neporodím do té doby. :angry: :grinning: Opět u nás napadl sníh a fouká hodně vítr. Super kombinace :rolling_eyes: :rolling_eyes: .
Ivčo, gratuluji k dobré kontrole.
3. únor 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak to počasí je fakt hrozné, nejraději bych do nebe hodila nějakou raketu jako číňani, aby měli pěkné počasí. No pro mě už by teda ten sníh mohl už roztát a objevit se zelená tráva, když vidím nádhernou přírodu v telce, kde všechno kvete úplně mě to nabíjí. Jinak taky docela chudiny těhulky co by měli rodit a cesty stojí za prd, že Jajuldo. V některých těch dědinách to stojí za prd.
Jinak včera jsem si objednala těhu rifle tak jsme zvědává jak budou vypadat, zítra by mi měli přijít. Narazila jsem i na pěkné pyžama tak přemýšlím, že si nějaké koupím. Ale to až ozději. Hoky chtěla jsem se zeptat jesti jste některá v těhu měla domá balon a cvičila na něm. Jinak katy na holčičku asi Sabinka i když se manžel moc netváří,ale i tak mi ji tam prosím napiš jiné jméno mě zatím pro holčičku nenapadá. :slight_smile: Holky v kterém týdnu vám dr. řekl co to asi bude. Já jdu na kontrolu toho 18.2 a to budu nějak 17tt tak by mě zajímalo co to bude. Ale zároveň nevím, jestli to vydržím, kdybych si to nenechala říct. Když já jsem zvědavka :grinning:
Katy život je někdy hrozný boj, ale teď máš novou naději pod svým srdcem.
3. únor 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omluva to jméno mi má dopsat žanetka, už blbnu :grinning:
3. únor 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
jajuldo,teda drobkovi se u Tebe pěkně zalíbilo :slight_smile: ,ale zase bude pořádně "dopečený".Možná se to rozjede po tom vysávání,ne?3koda,že mrzne,jinak by sis umyla okna :grinning:
Safirko,snad jsme si to nejhorší vyžrali a teď nás už čekají jen samé radosti.A Dr. mi to řekl kolem 16tt,ale to ještě nebyl 100%jistý,pak nám to potvrdila plodovka
3. únor 2010 v 10:50  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, tak u nás opět padá sníh. :unamused: Jajuldo tak vysávej pečlivě, ať už konečně jedeš do té porodnice. :wink: Jinak gratuluji ke kontrolám! :slight_smile: Ivi to chodíš fakt málo, jednou za 3 týdny. Ale každej doktor má asi svoje "metody". :confounded: Safi já doma mám balon a mám ho pořád v obýváku. Nedá se říct, že bych na něm cvičila, spíš na něm jen tak sedím, nebo se pohupuju nebo "kroutím prdelí". :grinning: Cvičili jsme na balonu v kurzu (ještě když jsem čekala Káju) tak pár věcí si pamatuju, jinak ne. A hodně mi balon pomáhá, když mě chytnou záda. To sednu a pohupuju se ze strany na stranu a za chvíli klid. :wink: No mě řekli, že čekáme chlapečka hned ve 13tt, protože byl hezky natočenej. Prý už od 11tt se dá poznat pohlaví, ale málokdy je prcek ochotný "spolupracovat". :grinning: Spíš to kamarádky okolo věděli až tak kolem toho 16 - 20tt. :slight_smile:
3. únor 2010 ve 12:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vysátý je pořádně celý byt. Jsem ráda, páč když jsi představím vysávání mého manžela s Daňulkou, tak to by bylo víc drobků na koberci než před vysátím. :grinning: :grinning:
Safi jestli jsi zvědavá, tak si nech klidně říct co to je. Ale jak já říkám, neupínat se na to. Nikdy to není na sto procent, až se to narodí.
3. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Safi, taky jsem zvědavá, co to bude. Ale zjišťuji, že je mi to jedno, hlavně, aby to bylo. Tak mám první jméno, na kterém jsme se nakonec shodli. Je to Honzík, pro holčičku ještě nemáme. Zatím je to brzy. Tento týden jsem zrovna ve fázi, kdy to minule ztroskotalo. Jsem celá nervozní. Snažím se dost pít, abych si dostatečně ředila krev.
Dneska ráno porodila Belohorcová, malá měla taky šňůru kolem krku. Myslím, že už to tu někdo psal, že na UZ nejde poznat, zda má mimčo šňůru kolem krku nebo ne. Tak to je fajn Ivi, že jí tam nemá. Můžeš být klidnější. Teď už by si jí omotat neměl, když má tak málo prostoru, ne?
3. únor 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uvidím, jestli si to nechám říct, mám pak strach, že to ze mě bude rodina tahat a já jim nedokážu lhat, že nevím co to je. Tak uvidím, třeba se prďolka nebude chtít ani ukázat. :grinning: No já myslím, že chlapeček bude ten Šimonek a holčičku manžela přesvědčím jiné méno mě nenapadá než Sabinka, docela se mi líbí taky Magdalénka, nebo Sofie, ale ta se zase nehodí k příjmení(Sofie). A dá se jí taky různě říkat. :grinning: V práci mi staniční prorokuje holčičku tak uvidíme, říká, že na to má čuch, a teta mi taky říká, že to bude holčička, jenom manžel si teď začíná myslet, že to bude chlapeček :grinning: :grinning: No u mě to tehdá skončilo v tom 8tt. tak ten už mám za sebou, ale taky se bojím. I když už jsme vstoupili do druhého trimestru, a tady se rizika potratu a jiných věcí snižují. Musím tomu věřit, jinak bych se pořád bála. Musím tomu drobečkovi ve mě věřit, že to zvládneme. Ještě, aby nám dopadla na příští kontrole ta genetika. To se bude dr. dívat na šíjové projasnění a na nostní kůstku asi. A pak odběry na tu genetiku. Tentro dr. to má jinak než moje bývalá dr. ta už mě v tom 13tt objednala na gen. do nemocnice. Každý doktor to má prostě jinak. Chci si těhu už užít a neustále se tolik nebát. Já na tom asi stejně nic nezměním.
3. únor 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, ty jsi na ten klasický screening nešla? Ten se dělá max. do 13 nebo 14tt, ne? A ty jdeš na jaké vyšetření a ve kterém týdnu?
3. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No když jsem tam byla teď tak jsem byla 13+3 tt a dr. mě objednal až na toho 18.2 na krev a uzv. Nevím proč mě tam neposlal nebo jestli mi bral krev už v tom 9tt na vady já vůbec nevím, řekl mi že krevní výsledky dopadly v pořádku a nic neohrožuje mě ani miminko. Nevím on to má nějak jinak taky jsem se divila. Jajuldo jak jsi to měla ty byla jsi i v tom 13tt na nějakém tom vyšetření? Nevzpomeneš si?
3. únor 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
safi moc si to nepamatuji, ale mám pocit, že testy se dělají v 16 tt. Takže to ti tak vyjde. Jinak mě vždycky řeknou, ať si zavolám na výsledky.
3. únor 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
To mi asi bude dělat ty tripl testy, vychází to na ten 16-17tt. No na ty testy ve 13tt mě neposlal. Asi to má každý dr. prostě jinak. Děkuji za opověď Jajuldo. A on ti dělal uzv nebo tě někam posílal. Promiň, že tě pořád tak otravuji. :slight_smile:
3. únor 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek