Máma nesnáší manžela, jak jí mám oznámit těhotenství?

sari66
24. lis 2015

Ahoj, moje máma nesnáší manžela, nestýkají se spolu, což by ani tak nevadilo - chodím tam bez něho i na všechny oslavy. Jenže teď jsem těhotná, takže předpokládám, že jestli vše vyjde a miminko se narodí, budou se víc vídat. Taky vůbec nevím, jak jí mám těhotenství oznámit. Vím, že s tím nebude souhlasit, částečně i kvůli mému věku (40+), ale z velké části proto, že otcem je ON. Chápu, proč ho nemá ráda, on je často impulzivní, urážlivý a cholerický a zažila si s ním taky svoje (stejně jako já). Ale jsme spolu a čekáme dítě, takže spolu zůstaneme...Tak co teď s tím? Jak byste oznámily těhotenství? 😨

loc
24. lis 2015

@sari66 Pokud ho nemá ráda, určitě bych jí to řekla o samotě bez něj. A pokud s tím nebude souhlasit, stejně s tím nic nenaděláš ☹ . Ale až se miminko narodí, určitě ho bude moc milovat. A navštěvovat vás může v době, kdy bude manžel v práci, tak se zase tak často vídat nebudou (tedy pokud máma ještě nepracuje...). O víkendu jsou návštěvy zbytečné, když bude manžel doma.

sari66
autor
24. lis 2015

Děkuji za podporu. Mám z toho strach, je to legrační, jak se stále tak trochu bojíme rodičů, i když jsme samy dávno dospělé 🙂 Mám prostě strach jí to říct, aby se neurazila, nerozplakala, abychom se nepohádaly..přemýšlím, jestli jí to říct někde na kafi, nebo u ní doma, nebo jí to napsat...napadlo mě zbaběle, že by jí to mohla oznámit moje dcera, je už dospělá..ale nedokážu rozklíčit, co by bylo nejlepší.

evulina77
24. lis 2015

@sari66 já bych jí to řekla někde na kávě, kde bude i tvoje dospělá dcera...

indy2
24. lis 2015

@sari66 já bych těhotenství nesdělovala po dceři. Sdělila bych ji to o samotě a mezi čtyřma očima 😉 Hodně štěstí

sari66
autor
24. lis 2015

Děkuju moc 🙂

loc
24. lis 2015

@sari66 Přes dceru určitě ne. Ale dobrý nápad je to, aby tam byla i ona 🙂 . Ano, sice jsme dospělé, ale matek se kolikrát i přes to bojíme, já to mám úplně stejně 🙂 . Tak ať to dobře přijme 😉

mrshka
24. lis 2015

souhlasím s odpovědí na našem vláknu - čápovi. o samotě, v klidu jí říct, že je to vaše mimčo, budete ho vychovávat spolu, víš o jeho chybách, ale pořád s ním chceš být 🙂 a klidně bych tam dál chodila bez něj. taky se nemusím s tchánem, tak tam občas jde muž sám a co 😉

sari66
autor
24. lis 2015

Ještě jednou díky za podporu. Snad se nějak nerozhádáme a snad ona neřekne něco, co mě zraní, jsem teď jednak víc podrážděná a jednak i citlivější. Tak doufám, že to zvládnem obě.

mrshka
24. lis 2015

@sari66 drž se!

lv
24. lis 2015

zkus se i nějak psychicky připravit na to, že to nebude příjemné, prostě to vzít jako fakt - ano, i nepříjemnými chvilkami, situacemi si musíme procházet. Reakce maminek mezi takové situace taky někdy patří - mě máma řekla "no to snad nemyslíš vážně" když jsem jí řekla, že čekáme druhý..(vdaná, 34let, zabydlená). Řekni, že její obavy chápeš, ale miminko si přejete a tak to prostě je.

elvira
25. lis 2015

No, pokud chceš, aby tě máma konečně začala brát jako dospělou, chovej se tak.
Nic bych nezaobalovala, ani po nikom nevzkazovala, prostě mezi 4 očima říct, že jsi těhotná.
V okamžiku, kdy začne prudit, oznámit, že takovým způsobem se bavit nehodláš a pokud nepřestane, odcházíš.
Nemusí se způsobem tvého života souhlasit, ale musí tvá rozhodnutí respektovat.
Netvrdím, že muž musí asistovat u každé návštěvy, ale jednou je tvůj partner, takže by matka měla umět, jako dospělá a svéprávná osoba, umět ho strávit...

sari66
autor
25. lis 2015

Děkuju Vám všem 🙂

adriankatch
4. led 2022

@sari66 někdy je opravdu těžké pochopit,že láska bez podmínek neexistuje. Pokud tě tvoje máma miluje a nejsi pro ni na úrovni nového kávovaru,tak přijme vše s čím přijdeš, jelikož tě miluje a tím pádem se těší z tvého života. To je mateřství a láska. Cokoliv jiného to není! A pokud to není, tak její názor nepotřebuješ!

nazka
4. led 2022

@adriankatch diskuze je stará 6 let 🙂

adriankatch
5. led 2022

@nazka jde mi spíše o to,že když někdo zadá toto téma a vyskočí na něj tato diskuze v dnešní době, přečte si moji odpověď a může mu pomoci. Jsem si toho vědoma někdy může pomoci málo. 😊🙏 Měj se hezky