• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mamča z Brna - Kohoutovic. Hledám kamarádku

14. března 2012 
Taky vás holky studentky-maminky obdivuju, já bych to asi nezvládla...večer padám únavou i bez učení...My to nedávno měli podobné, poár dní před porodem jsme dostali totálně zdevastovanej obecní byt, já byla po porodu s malým doma zavřená a manžel byl buď v práci a nebo na bytě kde dělal až do noci aby jsme se mohli stěhovat a domů se chodil jenom vyspat. Vám nemusím vykládat jak to bylo náročný zvlášť v šestinedělí, jsem ráda že už sjem přestěhovaní a je to relativně v klidu i kdyz se pořád musí něco dodělávat....
6. kvě 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
nic si z toho nedělej, já si taky jména nezapamatovala :grinning: teda jména obou vašich chlapečků jo, ty vím :slight_smile: ale jsou většinou napsaný v profilu tak se to snad někdy naučíme :slight_smile:
6. kvě 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak holky očkování teda nic moc. Máme teplotu, není v pohodě...:( Dostali jsme rovnou dvě injekce, tak nevím, jestli to není tím. Tak snad je to jen tím očkováním a ne ještě něčím jiným...Pravděpodobně nás totiž asi zašly trápit zuby. Pořád si něco strká do pusy, v noci se častěji budí a dneska měla průjem (což nemívá). No, sice má teprve 3 měsíce, ale něco se podle mě děje. Zkušenější mamky, co myslíte? Jak jste to měly se zoubkama? :slight_smile:
6. kvě 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj reny, psala jsem ti do IP, ale asi to bude tím, že dostala dvě injekce a to je pro to malý tělíčko asi dost velká zátěž, se divím, že Vám daly rovnou dvě injekce naráz, toho by se naše doktorka bála, ta si dělá vždycky větší odstup mezi očkováním.
6. kvě 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reny, taky se divím, že vám šupla rovnou dvě. Moje doktorka říkala, že mezi jednotlivým očkováním by měla být mezera měsíc :fearful:
Podle toho, co píšeš za problémy, tak je možné, že to jsou zuby. Jestli malá hodně slintá, pořád něco strká do pusy, v noci se budí a večer nechce spát, tak to byly příznaky i u nás a za 14 dni byl další zub na světě. U prvního nám to sice tak nedělalo, ale až u horních zoubků. To jsme si zkusili skoro to samé. Poznala jsem, že ho právě něco bolí podle toho, že byl v pohodě a z ničeho nic usedavý pláč. Ten vždycky po utěšení třeba ustal a po chvíli znova. Asi jak ho to vždycky zabolelo. Pomáhaly kousátka a dovolila jsem mu strkat do pusy všechno, co šlo. Kůrka chleba je fajn. A to že to je ve 3. měsíci? To může být. Náš malý měl první zub v 5. měsíci. A to nejsme zdaleka nejrychlejší.
6. kvě 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
merett - jak se to dělá, aby člověk dostal obecní byt?:astonished: já myslela, že je to docela scifi pro mladý lidi? :grinning:

dociska - já jsem Petra :grinning: Klamu "tělem" nebo teda spíš přezdívkou :grinning:
6. kvě 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
k.ate: taky jsem myslela že to bude na dlouhý lokte, ale zkusila jsem podat žádost na radnici v žabovřeskách a oni nás zařadili do registru, někdy loni v dubnu. Pak už jen chodíš se dívat na konkrétní byty co jsou k dispozici a dáváš na ně individuální žádosti. A jednoho krásnýho prosincovýho dne nám zavolali že už. Taky jsem tomu nemohla věřit že to je tak rychlý, ale prý to v žabinách má skoro každej tak brzo. Byt byl sice dost šílenej a stálo to hromadu peněz který nám už nikdo nevrátí za opravy, ale aspoň platíme o 1/3 nižší nájem než v pronájmu a máme to na dobu neurčitou. Teda na neurčito tady snad nebudem, je to jen 2+1 a až kuba poporoste nebo až přijde čas na nějakýho toho sourozence tak to zkusíme vyměnit za větší
6. kvě 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
merett - tak to jsi mě docela nakopla a možná to taky zkusíme :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
k.ate: no jasne, zkus, za to nic nedáš, kdyz nebudeš mít čas lítat po bytech a dávat žádosti tak nemusíš a nebo to můžeš hlídat jen přes net, já to taky tak dělala, brala jsem jen byty min 2+1 a nejlépe bez dluhu a nechodila se na ně ani dívat, stejně byli všechny na spravení po neplatičích tak si moc nevybereš... můžu ti ukázat fotky abys měla předtsavu do čeho jdeš a nebo se běž cvičně někam podívat aniž bys dávala žádost... ty dny otevřených dveří na konkrétních bytech jsou veřejný a nekontrolují kdo tam chodí...
6. kvě 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky díky, jdu koupit kousátka :slight_smile: Jinak to očkování, jedno byla hexavakcína a druhý synflorix či co....a asi máte pravdu, je to na ni asi moc...Dneska pořád spí, když se probudí, tak brečí a má teplotu. Zachraňuje přiložení k prsu, tím se hezky uklidní...Tak snad to bude do večera už dobrý.
6. kvě 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reny taky se divím, že jste dostali dvě naráz a ještě tak malí.My jsme dostali o měsíc později první očkování protože malý neměl úplně zahojené to z nemocnice a první jsme dostali prevenar a po 14 dnech hexu a za měsíc jdem na obě, ale to už budeme mít 5 a půl měsíce.Jnak na zoubky jste malí, ale i to se děje.Malej si tež furt cumle prsty a ruce a slintá, ale nic není ještě vidět.a co odjel manžel do Ameriky tak se dost v noci budí, dřív spal třeba do 3, i dýl od večera a ted ani náhodou.2x, 3x za noc jsme vzhůru.JInak vím jaké to holky je bez manžela, můj odjel koncem března, kdy měl malý necelé 4.měsíce a vrací se v půlce srpna kdy bude mít malý 8.měsíců, takže jsem na vše sama, rodiče na severu...ale už jsem si zvykla, nic mi jiného nezbylo...
6. kvě 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reny ještě mě napadlo, jestli ti malá nebude chtít spinkat a teplotu bude mít dlouho, tak mi moje doktorka říkala, mít po ruce Panadol jahodovej pro děti, už před prvním očkováním mi to radila si ho koupit, my naštěstí takový problémy neměly. Chodíme tady v Kohoutkách k Churé. :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
My očkování taky dostáváme po dvou, hexu + prevenar......odstup měsíce musí být vžidcky třeba mezi dvěma hexavakcínama, není to myšleno mezi dvěma různorodýma očkovacíma látkama....nikdy jsme teda neměli problém, teď půjdem na poslední....renu ke které chodíte doktorce?
6. kvě 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
k.ate, teda Peti, tak to jsi mě dostala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Aspoň si to teď zapamatuju :sweat_smile:
Hadi...: Nám doktorka říkala, že než Panadol, kde je látka Paracetamolum, je lepší Nurofen! Tam je totiž látka Ibubrofenum, což je na bolest účinější. Panadol je právě lepší zase na tu horečku, ale Nurofen líp zabírá. My jsme zkoušeli oboje, když měl prcek nějaké bolení nebo problém a lépe reagoval na ten Nurofen sirup. Ale je to zase jako vždy individuální. Jen říkám mou zkušenost :wink:
Reny, jesli ti to nebude vadit, tak mi máme kousátek plnou pr... :wink: ... no prostě hodně. Tak jestli se ti nechce do nich zbytečně vrážet peníze, půjčím ti je. Náš malý už je nechce. Vyvaříš si to nebo odmočíš v Miltonu a určitě tam žádné bacily nebudou.
6. kvě 2010 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tegga: chodíme k Průšové na konečné, já na ni nedám dopustit, je super...dostali jsme hexu+synflorix, takže asi normálka, ale prostě na to malá reaguje blbě...Doktorka se mě ještě ptala, jestli to teda všechno naočkujem, tak říkám, že jo, aspoň to budeme už konečně mít...:slight_smile: no jo, to jsem ale netušila, že to bude mít takový následky. no nic, zítra snad už bude líp :slight_smile:
doc: :slight_smile: kousátka berem
6. kvě 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
reny: Tak mi to ještě třeba v pondělí připomeň. Co jsem na mateřské, tak mám někdy pocit, že jsem úplně vypatlaná :sweat_smile:
6. kvě 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako ony zase některý doktorky právě raději dávají to očkování zaráz, protože to mají prcci zaráz odbytý a nemají dvakrát takovou zátěž pro ty jejich malý tělíčka

doci tak takový pocit mám taky, poměrně často:slight_smile:
6. kvě 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nápodobně! :sweat_smile:
6. kvě 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ufff nejsem v tom sama :grinning:
6. kvě 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já myslim, že takovej pocit máme čas od času všechny :grinning:

doci - no jo, ono to většinu lidí poplete :grinning:
6. kvě 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty já ten pocit mám docela často, už si píšu všude papírky abych nezapoměla co chci udělat :grinning:
7. kvě 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
merett-tak to jsem na tom úplně stejně,co si nezapíšu,tak nevím :grinning: :grinning:
7. kvě 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
merett - no to je dobrý, že to zvládneš napsat, já jdu k počítači s tím, že jdu něco dělat, sednu si k němu a najednou zapomenu, co jsem to vlastně chtěla :grinning: A to to sem mám z ložnice kousííííček :grinning:
7. kvě 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já to měla stejný, hlavně tak půl roku po porodu jsem byla úplně mimo, a nejen že jsem si nepamatovala spoustu věcí, ale nějak se mi v hlavě něco seklo a byla na některý věci jsem nedokázala reagovat. Naštěstí teď je to už OK. :grinning:
7. kvě 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to ještě musím tak 2 měsíce vydržet a snad se to začne zlepšovat :slight_smile: chudák manža, ten si se mnou zkusí :grinning:
7. kvě 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska to vypadá, že bude taky hezké počasí. Snad se to nezkazí a neděle bude ve znamení nějaké příjemné procházky do přírody. Mimochodem, nechcete se někdo přidat? :wink:
9. kvě 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
doc - my asi nee, budem se učit a manžova ségra nám malýho vezme ven, no možná se půjdem podívat tady u nás na koníky, jsou tu závody... Ale záleží na tom, jak se vzbudí manža :grinning:
9. kvě 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasnýýý. Tak napadlo mě, že když máte mužíčky doma, tak budete s nimi a s rodinou :slight_smile: Já mám našeho taťku opět na stavbě, takže vymýšlím nějaký program. :grinning:
9. kvě 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hannah: To zní skvěle. Sice nesnáším předvolební kampaně, ale tahle se tváří, ze to zase tak stranické nebude...!!! A jdeš tam taky?
9. kvě 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek