• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

Marija, ja som objednavala tortu asi 3 tyzdne dopredu a p. Katka najprv chcela, aby som jej poslala na mail obrazky, ako si asi predstavujem vyzdobu, lebo uz mala na ten termin nejaku objednavku a aj by bola ta moja prilis komplikovana, uz by ju neurobila. Takze to zavisi od toho, ci ma volny termin, lebo nieje cukrarna, pecie po tom, ako pride domov z prace. Ta nasa torta vazila 3,5 kila a stala 33 Eur (chcela som velkeho zajaca :grinning: :grinning:)
9. únor 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooj Kati, dakujeme inak s Ruth sa nejako dlho dohadujete kedy dame stretko :grinning: Dufam, ze ste ok a nie ste chori :wink:
9. únor 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sme o.k, ale mame teraz stale nejake aktivity...plavanie, cvicenie, Ruth je tento tyzden na lyzovacke, nechame to asi az na jar, ked uz bude teplucko a mozme byt niekde vonku.
uz som chcela napisat, ze nech sa deti vybehaju, ale to len vase,u Davida to tak skoro nehrozi :frowning2:
9. únor 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cica ja som byvala na Hrobakovej ;)

Adelka vdaka ;) Uz to asi nestiham :D sesternica ma oslavu tuto sobotu :D:D:D ale nevadi, aspon budem vediet do predu, aknejaku tortu budeme chciet ;)
9. únor 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, aj ste sa dali na to plavanie?
My zatial chodime stale, Davidovi to velmi prospieva, spevnelo mu chrbtove svalstvo, neurolog je s nim velmi spokojny.
9. únor 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute :slight_smile:

Leni, Adelka: fotky mate supis!!! male su strasne zlateee :dizzy_face:

iba tak zbezne som doscitala zameskane...
Kati: snad mate najhorsie za sebou a Kacenke sa polepsilo, chudiatko :pensive:

Sisi a Lucka: tusim ste sa pytali, ci ma kristof tu alergiu na BKM oficialne... no ano... potvrdili nam to uz ked mal 4 mesiace. z krvi. ale vraj sa z toho vyrasta, tak v 3 rokoch uz by vraj mohol vsetko mliecne. uvidime. teraz by sme mali ist na opakovane odbery.
9. únor 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
cica: u nas behanie taktiez nehrozi :sunglasses: no chlapi... co uz :sweat_smile:
9. únor 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
soni, my aj kdyz ji teda nemame tu alergii na bkm tak misi stejnak obyc mliko nechuti :stuck_out_tongue_closed_eyes: vse co zavani mlikem ji natahne a pluje to, jsem ji treba zapekla testoviny a dala vajicko do mlika a zalila to a nechutnalo ji to, jinak testoviny, brokolicu ji uplne normalne
9. únor 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no "sranda", ze to tam tak zaciti :confused:
9. únor 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hellosona, u nas to tak skoro nehrozi kvoli DS, tieto deti zacinaju o dost neskor, a ty sa neboj, maly sa ti rozbehne ani sa nenazdas, mne ten starsi zacal sam chodit v 10 mesiacoch....a chlap :slight_smile:
9. únor 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati hej aj ja som tak myslela, z jar bude lepsia. A to plavanie sme nechali tak, bo sme chceli chodit do SC, ale tam sa plava doobeda a vtedy mi mame spanok, tak si to vazne neviem predstavit :angry: otras, ale tak som sa tesila, ze budeme plavat :frowning2: a vsetko je doobeda......

a kam isli Ruthikovci lyzovat?

A kedy by sa Davidko mohol eventuelne rozbehat, ved on je sikovnicek sikovny, ved ako skoro sa aj obracal, tak nebud pesimistka, uvidis mozno vas este prekvapi. :wink:
9. únor 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, neviem, ci sem este stihnem zajst, drzte nam, prosim, palce, nech Natka v pohode zvladne cestu na vychod. A hlavne nech nemusime pouzit snehove retaze :confused: , vraj je odmäk, tak snáď nie.. Ale teda nejaký sneh by mohol byť, lebo do nášho mini auta trepeme okrem (samozrejme) autosedačky, nás, batožiny, kočíka, ešte aj sánky :confused: :confused: . Snáď to auto nafúkneme, alebo neviem. V každom prípade si pre seba beriem len 1 nohavice, nejaké tričko a plavky, zimné veci si musím obliecť na seba :sweat_smile: , lebo inak by sme sa nevošli :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :grinning:.

Soni, tak si budem moc želať, aby z toho Krištofko vyrástol. I keď - jeden známy má alergiu na kravské mlieko, nijak tým netrpí, je už dospelý. Len neje šlahačku a také veci a nijako mu to nechýba. Len pre teba asi ťažšie aj variť... a ustriehnuť, aby niekde nespapal, čo nemôže, ale verím, že do škôlkárského veku to bude preč.

Adelka, krásne fotky :slight_smile: .

Tu som pridala naše novinky. Konečne máme funkčný počítač, stálo nás to kúpu nového, starý počítač sa pokazil tak, že totálka, ale čo už..
http://picasaweb.google.com/siskajarko2/NataskaOd12Mesiacov#
9. únor 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni, my chodime plavat na 14.30, chodime stale do toho Westu.
Ruthikovci isli na lyzovacku do Rakuska,islo ich asi 7 rodin :grinning:
No bodaj by nas Davidko prekvapil, uz nam aj tak narobil plno radosti, lebo sme boli pripraveni na horsie. Je sikuliacik :slight_smile:
9. únor 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sis, fotky paradniiiiiiiiiiiiiiiiiiii :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. únor 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko všem!!

V pátek na srazu ze střední bylo suprově :dizzy_face: :dizzy_face: kdyby to nebylo spojené s tím hřbitovem (zemřela nám spolužačka, tak jsme dávaly kytku na hrob), tak by to bylo samozřejmě lepší :pensive: hezky jsme si zavzpomínaly, pokecaly, prohlédly albumy fotek (svatební, dětí) a bylo prostě moc fajn..babička i MM zvládli hlídání na jedničku :dizzy_face: a MM i Vendy hezky uspal..no paráda prostě :sunglasses:

A co se dělo tady? Tuším, že Olivinka oslavila narozeninky :dizzy_face: tak všechno nej nej nej!! Fotečky jsem shlédla, suprovní dort!! Katuška Bambulíková taky hezké fotky, vůbec nejde poznat, že je chudinka oneštovicovaná :wink:
Sisi mají taky krásné fotošky :dizzy_face: no radost pohledět na ty naše lednové prcky :dizzy_face: :dizzy_face:
10. únor 2009 v 09:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Venku nám šíleně fouká, prý má i sněžit, ale to zatím nevypadá..snažím se uspat Vendy v postýlce..už teď, protože je strašlivě protivná..vstávala v 7 a tak snad zabere..jinak spinkává už jen jednou denně - kolem půl 12 do půl 2, jenomže teď se to s ní fakt nedalo vydržet, nevím, co se děje, tak půjde spát dvakrát, no..když se teda podaří..horší je, že nebudu moct nic udělat, když ji totiž ukočíkuju, tak usne skoro hned a bez pláče, dám ji do garáže a můžu vařit, uklízet a tak..teď pořád fňuká, volá na mě a jelikož máme jenom 1+pidi 1, tak nebudu moct ani uvařit :sweat_smile: ale snad se z mrzutosti vyspí a bude zase šikula :sunglasses:
10. únor 2009 v 10:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Silvi, fajn, ze mate novy pocitac a mohla si pridat fotky :dizzy_face: Si ma riadne navnadila na ten Grandhotel, vcera som to spominala manzelovi, ze by sme si mohli spravit aspon predlzeny vikend. Beriete aj Indyho? My musime pre Winku bravat aj peliesok, inak chuda nevie, kam sa ma zlozit a uz mi spala v rupsaku aj v kufri :sweat_smile: Ale ked je na hoteli gaucik, uspokoji sa aj s tym :grinning: Prajem pekny tyzden

Gabi, tak ste si uzili zraz, parada. Ked mas doma takychto pomocnikov, mozes vyrazit aj castejsie :wink:

Ja davam spat Oliviu 2x denne, ale pospi si zakazdym tak hodinu az hodinu a pol. Dnes spala od 21.oo - 8.30, o 6-tej sme jej dali mlieko a spala dalej. Ale aj napriek tomu, ze dobre spinka, som hrozne unavena. Uz ani neviem, comu to pripisat. Jarna unava by to este namala byt, nie? :grinning:

Kocky, chcela som sa s vami poradit, co mam robit. Ked dam Oliviu z ruk dole na zem, chce, aby som s nou chodila. Pochoduje po byte ako vojacik. Vsetky lekarky, vratane rehabilitackej, neurologicky, troch fyzioterapeutiek ma vyslovene upozornovali na to, ze s nou nemam chodit za ruky, kym nezacne sama. Ja ju teda nevodim, len ked ju skladam z ruk, lebo vtedy neviem, co inak s nou mam robit. Predtym si proste sadla a hotovo...
10. únor 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
Caramelka, dobre vediet, my sme boli sice na neurologii naposledy v juli, tak by som sa mala objednat, ale mne by tiez David chodil za ruky, ale on este nerobi take super krociky, skor tak skacka....takze mozem cakat neviem dokedy..... a za ruky nechodit.... :frowning2:
10. únor 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

maly spi uz takmer hodinu...
ja nexapem, od tej xoroby sa normalne zmenil... je ako vymeneny, taky pojaseny, nevie, co so sebou a ani papat nexce... som zvedava, co povie dr., ked pojdeme na prevazenie :confounded:

Adeli: ja neviem, ale pokial s nou velmi nexodis, tak je to asi v poho... nas maly nexce za ruky vobec xodit, teda to ani neskusam, ale kamoskin maly xce tak nonstop. by ma z toho porazilo :rolling_eyes:

inak s tym predlzenym vikendom ste ma tu navnadili... rozmyslame, ze pojdeme buduci tyzden niekam... :confused:
10. únor 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
caramelka my sme malým zacali chodit za ruky tak potrošku asi v polke dec.08.
Teraz asi 2 tt začal chodit okolo nábytku, stolíka a za ruky už nechce chodiť.
Co je skodlive na chodení za ruky ? :confused:
Moj maly je taky lenivy, kebyze ho nepoSADIm, dodnes si sam nevie sadnut a kebyze ho nepostavim k stolika tak dnes okolo neho urcite sam nechodi ... :wink:
10. únor 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojteee, mus9m sa vám pochváliť ako spinkáme v noci už 3dni :dizzy_face: Sandrika ide buvať okolo22h. niekedy aj skôr, cucáme až okolo 2hej :dizzy_face: :dizzy_face: a potom o 5,6, a o 8mej vstáva :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: paráááááááádička :dizzy_face: :dizzy_face:

A- Financna kriza uz zasiahla aj mna.zeriem plesnive syry, miesto ryb zeriem uz len ich ikry, pijem stare vina a jazdim v aute bez stretchy…. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jett :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a gratulka k tomu nocilkovani :dizzy_face:

pene, ja si myslim, ze by kazde dite, melo k urcite vyvojove fazi dojit samo, ikdyz je ditko "lenivejsi" asi bych ho v roce neposazovala ani nestavela, nase mala patri urcite do skupiny "pomalejsich" :grinning: ale nechavam ji cas, at si zvoli svoje tempo, kdy bude chodit atd :wink:
10. únor 2009 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
selu to ano, len maý mal takmer 10 mes. a vždy len ležal :sunglasses: proste nič ...
A začali nas posielať kade - tade. Tak sme ho posadili .... a on sedel a sa mu to páčilo :dizzy_face:
lek. ma utvrdila, že v takom veku mu to určite poškodiť nemôže ("násilné sedenie"), on je taký pohoďák... Kam by sa dral... však má času dosť :grinning: :grinning:
10. únor 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pene, nase Misa si sama zacala sedat az kdyz se naucila lozit, coz je cca mesic dva zpatky, vim, ze nektere stejne deti v tehle dobe uz i chodily, ale ja to nijak nehrotim, vim jen od sve dr, ze predcasne posazovani, postavovani neni zdrave, dokonce mi rozmluvila i ohradku :sweat_smile: Taky jsem pochopila, ze dokina daleko radsi uslysi, ze mala chodi sama v 18ti mesicich nez treba v osmi. Je to vec kazdeho rodice, co jak dela, myslim, ze vsichni delame jen to nejlepsi pro nase prcky...jen se semtam zamyslim, proc ma tolik lidi at uz v dospelem veku nebo i skolaku problemy se zady, pateri, ploche nohy atd :pensive:
10. únor 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
melo tam byt stejne stare deti :wink:
10. únor 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

pene, ako pise Lucka, doktori to zdovodnuju tym, ze dieta ma k chodzi (sedeniu, statiu) dospiet samo, resp. chodit zacne, ked k tomu vyvojovo dospeje. Pri chodeni za ruky "chodi" v case, kedy by to same este nedokazalo, nema potrebnu stabilitu. Snazim sa Oliviu pri kladeni na zem dat rovno na 4, ale aj tak si obcas vynucuje to chodenie za ruky :unamused: Bavi ju najma pochodovat pred zrkadlom :grinning: :grinning:

Btw. Olivia sa sama posadila v 9,5 mesiaci, kamaratkina dcera v 10 mesiacoch chodila. Snazim sa na to nemysliet a zvykat si uz teraz, ze moje dieta je individualita a podla toho k nemu pristupovat. Ale este mam na sebe co popracovat.
10. únor 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Adeli super jsi to napsala, nechtela jsem vypadat jako nejaky mravokarce a presne tak, kazde dite je individualita a na reakce okoli, jakto ze jeste nechodime v klidu odpovidam, ze mam inteligentni dite, ktere vi, ze se v zivote jeste nachodi :grinning: a ze zatim setri i me :stuck_out_tongue_closed_eyes: Moje mamka mi rekla, ze jsem si k dortu taky nedosla a sama chodila az v 16ti mesicich, MM dokonce az v 18ti :wink:
10. únor 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj Luci... souhlas... :wink:
ja som za taku "zlatu strednu cestu"... jasne, dieta by sa podla mna malo nexat ist svojim tempom, ono si to potrebuje samo objavit... ale zase, ked nevie, treba mu podla moznosti pomoct... nas Kristof robi absolutne vsetko opozdene oproti rovesnikom... ale zase mozno nejake cviky dokazu dieta trosku nastartovat a ukazat sposob, ze aj toto a takto sa to da... zatial sme ani jednu vyvinovu fazu nepreskocili, aj ked naozaj ideme pomaly :sunglasses:
10. únor 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak jett: :grinning: :grinning: :grinning: dobreee
sa akurat na tom s MM sulame
10. únor 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky :wink:

Opat nic nestiham... Rano som cestovala na otocku do NR, potom som mala dve doucovania, a teraz varim a zehlima pridavam nejake fotky :grinning: :grinning: :grinning:

Uz mame fotecky z atelieru, boli sme sa fotit ako jednorocni ;) aj so Zuzkinou Livinkou a boli fakt zlate :slight_smile: :wink: :grinning: :dizzy_face: ved kto chcete tak kuk sem :sunglasses:

http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vReferer=&vImageID=2377463#navigator

Idem Vas docitat, nech mam prehlad o tom, co sa tu deje :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. únor 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek