• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

ahoj kočky
tak už je to s náma lepší, spíme celkem dobře a jsme bez teplot
akorát se nám ty neštovice špatně hojí na zadečku, tam má plínu a špatně to tam větrá, byl to nápor na nervy, ale je to za náma a teď už se budem snad jen hojit
ve čtvrtek nejdeme ale ještě plavat, už nejsem infekční, už bysme snad mohly i na chvíli ven
jinak jsem jí objevila jeden pupen i na prostředníčku chudera

a Kačenka dlouho se plazila a začala lézt cca 2 měsíce zpět a tím pádem z toho lezení se teprve sama posadila
a nechodí, jen kolem nábytku a chce za ruce, ale tomu se bráním, vím že se to nemá, ale sem tam s ní popojdu, kecala bych :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
ale vůbec mi nevadí že začala pozdě, že nechodí, vůbec, naopak zamačkávám slzu jak už začíná bejt samostatná a jak mě potřebuje čím dál víc
vím jak kamarádka mi říká že ten její umí sám smrkat, její kamarádky dcera že v roce už mluví a mě to vůůůbec nesere :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning: :grinning: :grinning:
Kačka ví kdy přijde její čas a určitě bych neřekla že je líná nebo opožděná, každý doktor i rodič má jiné měřítko a srovnávat se nedá

uf, snad jsem to napsala výstižně baby a nekousnete mě
10. únor 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
soni, myslim, ze ta zlata stredni je nejlepsi :wink: a souhlas se vsim, cos napisala :wink:

marijko, suprovniiiiiii fotecky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , jak babulky samy uz stoji, to treba u nas jeste vuuuuuuuuubec nehrozi :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kaci, jsem rada, ze uz je trosku lip, myslime na vas :pensive:
taky bych kecala, ze jsem Misu nechytila pod paze a nesla s ni kousek, ale vazne se tomu vyhybam jak cert krizi :wink: A popsala jsi to srozumitelne, neboj, ja to taky tak beru, ze nesrovnavam s ostatnima, myslim, ze nez pujdou do skoly, tak budou chodit vsechny, i mluvit :grinning:
10. únor 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mari fotečky krásné, myslím že Melanka je podobná na oba dva, je to krásná opica :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
takový vážný výraz jak už umí vykouzlit :slight_smile:

Luci, díky, už je fakt líp, člověk holt něco vydrží a říkám si ve škole by se těm neštovicím stejně nevyhla a myslím si že než půjde do školy tak to bude furt něco... takže se musíme maminy obrnit
10. únor 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jo, ty uz si obrnena, patou nemoc za sebou (nebo sestou? :confused: ) tedka tohle, zubu uz mate taky plnou pusinku, Kacka te testuje kolik vydrzi, mam takovy pocit :sweat_smile:
10. únor 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kolik vydrzis :wink:
10. únor 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
šestou nemoc má za sebou, zubů má 14, ty zvládla jen s průjamama a že měla věší žízeń, te´d neštovice, ale i tak je to můj největší mazel, vždy jak vidím jak se trápí a morduje tak bych tu bolest převzala na sebe, taková su já hodná matka :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
všichni už buvaj, no tož jdeme i my, papa :slight_smile:
10. únor 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
marija - nadherne fotky :wink:
11. únor 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pozdravujem , sem tam Vas citam, chcem sa opytat kusu Vase deticky ked im nieco nedovolite :confounded: Je mozne ze sa jednorocne dieta vie takymto sposobom branit :confounded: Ja som si myslela, ze to robia starsie deti na ihrisku, v skolke. Svoju sestru pokusal na lice az mala otlacok a modrinu. Ako mu to mam povedat ze to nemoze :frowning2: Zacal s tymto kusanim asi pred tyzdnom, dokonca aj mna ked mu nieco zoberiem co nema mat v rukach :frowning2: Diky
11. únor 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Michalienka ,

mam kamosky- dve sestry a jedna z nich to robila. Mamina s nou nemohla ist ani na ihrisko... :fearful: :fearful: :fearful:
Po urcitom case to preslo. Je to zaujimave, ze niektore deticky sa takto prejavuju...
Moje to nerobili, ale poznam aj ine maminy, ktore maju taketo deti, to prejde.

Inak som rada, ze som Vas nasla v novej temicke :slight_smile: :slight_smile:
A dodatocne - spatne GRATULUJEM vsetkym jednorocikovym prckom, veeeeela zdravicka a pohody :wink: :wink:
pekny den

z.
11. únor 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani mne to prva dcera nerobila, bola uplne v pohode. Ja sa len toho obavam, ze ked to bude takto pokracovat tak ani na ihrisko nebudem moct chodit, lebo viem ako je to neprijemne pre druhe mamicky a hlavne pre mna ked mam take dieta. Dufam ze z toho vyrastie, lebo ma pozenu prec :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to nehovorim o skolke :frowning2: Tiez poznam maminy ktore mali take deti a vtedy som si hovorila chvalabohu nemam take dieta a uz je to tu :unamused: Ale on sa zahryzne aj do stolika :grinning:
11. únor 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este som zabudla napisat, ze to nemal kde obkukat, preto sa cudujem ze to zacal robit ako rocny :astonished: Nechodime este ani na ihrisko, nechodi ani medzi deti :astonished: Viem ze to robia starsie deturence
11. únor 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Marija: krasne fotky a xvalim aj Zuzku :dizzy_face:

Kati: to mate fakt 14 zubkov? :confused: :slight_smile:
my stale len 2 a dalsie 2 sa deru....

michalienka: no, je to asi tazke :frowning2: ... kamoskin maly to robi non stop a je z toho fakt dost nestastna... nas maly uz par krat sxytal a fakt mal az podliatiny :pensive: dost na tom, ze urcity cas mal traumu z deti... ale uz to preslo... skor si podla mna vsimaj, v ktorych situaciach, na ktorych miestach atd to robi, podla moznosti tomu predxadzajte... vie, ze je to pre neho sposob obrany a vyuziva ho. zaujimave je, ze ten kamoskin to robi najcastejsie v prostredi, ktore pozna, akoby mu nieco vadilo a bol v miernom napati... :confused: minule bol s nami 1.x v MC a ani ho to nenapadlo robit, pekne sa hral... asi neexistuje 1 pravidlo, ktore by sa dalo pouzit... ta kamoska vyskusala pekne dohovaranie, pohrozenie, aj mu "tapli"... a nic nezabera...
treba asi len hladat sposob (najlepsim je pozitivna motivacia, t.j. vytvorit situaciu, ktoru ma rad a to posilnovat)... a mozno tak ako prislo, tak aj odide... :wink:
11. únor 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky, ja taku mozno "od veci" otazku... ked sme na MD, tiez podavame danove priznanie??? som jelen z tyxto veciiii :astonished:
11. únor 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj my hlasime 14 zubkov
Soni,mna si daval manzel do danoveho :wink:
11. únor 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha... a to ma aku vyhodu? MM je zivnostnik... dakujem
11. únor 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojtee, soni, ake daňové? ja som tiež mimo, tak by ste to mohli niektorá objasniť :slight_smile:

a tých 14 zúbkov, to sa do takej malej pusky aj zmestí?? :confused: my máme stále len 8,5 a ďalšie 4ry na ceste samozrejme stále krvou podliate :pensive:

mariaja- náááádherné fotečky :dizzy_face: :dizzy_face:
11. únor 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Soni,tak to netusim :confused:
Jett,ja ti to moc neobjasnim,som z :confused:
Normalne sa asi odavat nemusi,len mne kamoska hovorila,nech si to dam,ze v niektorych pripadoch su z toho pekne
peniaze,nim to vyslo 13000 sk. :sweat_smile:
Ja neviem,nejako si ma manzel do toho svojho priznania dopisoval ci co.Musela som dat do jeho prace,aku matersku som poberala minuly rok,mne to vyslo do konca aprila :slight_smile:
11. únor 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Michalienka,
neboj aj kamoska z toho vyrastla, je to super kadernicka a nebojim sa ku nej chodit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

uf, nova tema ... tazsie sa hlada, ale naucim sa :grinning:

Marija, krasne fotky.

Sona, ja som poziadala o zuctovanie dane zamestnavatela, lebo som mala este nejaky prijem a tiez matersku.
Manzel (nie partner, druh) si moze na teba odpocitat "nezdanitelnu cast" ... urcite aj ked je zivnostnik. Su tam rozne pripady ... zavisi to od vysky tvojho prijmu, jeho prijmu a pod. ... v zasade ide o to, ze by mal zaplatit nizsie dane, resp. by mohol mat preplatok ... tak ako pise livika, pocita sa materska (pozor, v jan. 08 sme dostali za december ... takze spocitat az od februara ...) a teda ak si mala este napr. prijem od zamestnavatela (ten by ti mal vystavit potvrdenie ...). Alebo sa informuj u svojej mzdarky ...
11. únor 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ak som dostavala len rodicovsky prispevok a nemala som narok na matersku, tak mna sa danove priznanie a to rocne zuctovanie ci co to je, netyka... ci ano??? :confused: :confused: :confused:
11. únor 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
A dakujeme za pochvalu foteciek ;) ste zlate!
11. únor 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
marija... ty nemusis, ale moze si na teba odpocitat manzel ... :wink:
11. únor 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ika hej hej, to viem, to spravila j minuleho roka a vratili mu na daniach nejakych 5 tisic...bola som este aj studentka na dennom a neviem co vsetko sa tam ratalo do toho :D dakujem za info ;)
11. únor 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
michalienka, nemam s tym skusenosti.

Marija, Zuzka, fotky krasne, som ich obdivovala uz na FB
11. únor 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
michalienka, verim, ze to prejde, nase mala tak pred ctrnacti dny zase bouchala hlavou do zeme, uplne rany :confounded: :pensive: :sweat_smile: ale ted (tuk tuk) ji to uz preslo, ale cetla jsem tu na MK, ze to dela hodne deti a ze je to vsechny prejde :wink:
11. únor 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte...

ja si tiež podávam daňové priznanie u zamestnávateľa..

U manžela sa to oplatí, keď je príjem za uplynulý rok nižší ako nejakých 98 000 Sk..

Marija nááááááááááááádherné fotečky..Melinka sa vždy tak vážne dôležito tvári, je krásna a úžasná :slight_smile:

Tak naše poobedné spanie sa zase vrátilo do normálu (klopi klop) tak dúfam, že už aj také zostane..dnes sme dokonca spinkali vyše dvoch hodín, už som bola normálne nesvoja z toho, som stále chodila na Nelinku pozerať :grinning: :sunglasses: to sa teda nestáva u nás... :slight_smile:
11. únor 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eli, to je fajn, ze se vam vratila hodna spaci nelinka :dizzy_face:

i u nas me manzel dal do danoveho priznani, ja tomu sice moc nerozumim :sweat_smile: ale vim, ze jsem mu davala nejake udaje do toho formulare :slight_smile:
12. únor 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. :slight_smile:

Aj mne robi danove priznanie zamestnavatel - mam to prist v marci podpisat, teraz sa tam vraj ani ukazat nemam, lebo v skole zuri chripka (som ucitelka).

Nas maly tiez este sam nechodi, capka si popri nabytku alebo sa drzi aspon jednej mojej ruky a tak ide, vela stvornozkuje. Tiez chodime k neurologicke, ale nezakazovala mi chodit s nim za ruky - ale nemam to robit casto a ked uz tak chodime, tak ho mam drzat bud po stranach hrudnika alebo tak, aby mal rucicky vpredu, proste nie dohora, vtedy sa detom zle dycha - aj preto by vraj nemali takto chodit. Ale ona sama sa pytala, ci takto chodit chce a ze ci teda chodi takto, ci strieda nozicky a ze ci sa mu proste chce chodit. Vela vsak neprejdeme, len obcas - pre zmenu, nastastie nie je taky, zeby to vyzadoval, presuva sa sam.

Akurat sme sa vratili z mesta, boli sme na ochutnavke v lekarni (Hami vyzivy), tak sa maly aj najedol.:grinning: Mal takto desiatu vonku.

Marija, krasne fotky, uzasne. :dizzy_face: :dizzy_face:
12. únor 2009 v 11:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky ;)

Eli dakuejme za pochvalu ;) Melinka je vzdy taka vazna :D to ma asi po tatovi ci co :D:D:D

Super, ze spite v pohode ;) my v noci stale hrozne...ziadna zmena :(

Inak, musim sa pochvalit :D:D Mala sa zacala pytat uz aj cikat :D pride k dveram kde je zachod a kde ma nocnik a ukazuje a naznacuje zvukom, ze chce cikat. Najprv som to nechapala, lebo som si myslela, ze mi ukazuje, ze tam ma odlozeny nocnik... ale potom mi to doslo :D a vcera sa trikrat vypytala uplne sama!!! A v noci tiez necikala ani raz, az rano vstala a dala som ju na nocnik, tak nacikala polku nocnika... a to sa v noci kojime od 2 vnoci do 9 rano aj 10krat... a vstala mi dnes o 10... No takze tolko nase uspechy :D
12. únor 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek