• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

Lucka hej to sú trojky :wink:

Leni, krásne sú fotečky z ateliéru..herečka je Vikinka..aj tie spoločné máte krásne :slight_smile:
6. bře 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
gabince vse nej k svatecku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. bře 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte zase som po dlhom case nakukla xcem sa spytat ma tu niekto len 4zuby ako my xixi myslim deticky :grinning: nas stale ne a ne ozubatiet :grinning:
8. bře 2009 v 11:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, no my sme tiež stále málo zubaté :grinning: máme 6 vonku a tie 4ry stoličky nám idú už 2mesiace, nechápem :unamused: ale už to nemáme aspoň krvou podliate.

Horšie je to zo spánkom. V noci v kuseee plač, chodíme spávať o 22h-7mej a na obed spíme len hodinu :rolling_eyes:
8. bře 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky ;)

Ja len na skok, lebo akosi nic nestiham...

Mishka nam sa pred dvomi dnami prerezal 5 zubok, doteraz sme mali tiez len 4 a tie dva horne este ani poriadne nevyrastli :D

Jett.... no ten Vas spanok... :( ale pre potesenie, my chodime spat minimalne o 23 a vstavame tak okolo 8 niekedy aj skor, cez den mis pi len raz, okolo 15 az 16 a niekedy spi len 20 minut :( v noci sa budime, obcas je to aj kazdu hodinu, obcas raz za noc... niekedy sa kojime jedenkrat inokedy aj 5krat... no ale vzdy sa zobudi s placom, potom sa ukludni a spi dalej. No nechapem... MUDr. mi povedala, ze kym kojim, bude to taketo :(
8. bře 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!
Tak my mame 14 zubalkov :grinning:
My sa nekojime a so spankom to mame podobne :angry: :frowning2:
8. bře 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky,
zdravím po čase, aj keď písala som včera, či predvčerom a nie je to tu :confused:, nejako sa neuložilo asi.
Leni, máte krásne fotky :dizzy_face:. Stihla som ešte fotky Vendulky od Gabou, tiež krásne. Vendulka aká parádnica na svadbe :dizzy_face:. Rastú nám, bože, tak rýchlo... Ja malej ešte aj dnes hovorím "moje bábätko" :sweat_smile: a minulý týždeň som bola u zubára, som sa ho spýtala, či môžem väčšie dávky fluoridu, keď KOJÍM BÁBäTKO" a on začal, že moje telo sa ešte len spamätáva z nedávneho pôrodu... z gravidity... trocha som ho zmiatla tým bábätkom, opička nám behá po byte, vylieza na telku, linku, a ja o nej, že bábätko :grinning: :grinning:, sme sa na tom pobavili potom.
Ale to sa asi v nás len tak nezmení.. vždy to budú naše bábätká, že :slight_smile:.

Postupne podočítam, zhliadla som akurát to podozrenie na epilepsiu :frowning2: u sesternice od Gabou. Kamoška bola tiež takto v nem., boli to "len" kŕče, epi. sa nepotvrdila, dúfam, že je to u sesterky dopadne rovnako.

Chorôbkam prajeme skoré uzdravenie.
Ozaj, stretko sa nekonalo?
8. bře 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ozaj, a baby, čo už nekojíte, boli ste už na ultrazvuku prsníkov?
Minulý týždeň som bola aj na gynde (na tej prehliadke, čo som mala prísť pol roka po pôrode :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a dostala som sprievodku na UZV prsníkov, že keď prestanem kojiť, tak treba. Kojím už len ráno a večer a ráno je to už len o takom kontakte malej, menej o papaní. Rátam, že čoskoro prestaneme asi, tak to bude aktuálne.
Viete o nejakom normálnom UZV prsníkov v BA, čo ste už boli? že nečakám pol dňa atď.... Mám si vybrať, kde mi vyhovuje.
8. bře 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojte,

sissi too som ani nevedela, ze sa ma ist mne dr. nic take nepovedal :astonished: , aj my sa kojime len rano a vecer, ale este je to o papkani ukludnovani....a spime od 20.00 do 7.00 niekedy do 6.00 a cez den spime 2 krat okolo 10.30 do 11.30 a potom okolo 15.00 do 16.00 tak asi tak...
9. bře 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my mame 8 normalnych zubov a 4 mini stolicky. co sa týka gyn. prehliadky ani ja som nepocula o tom sone, myslite ze to treba aj ked som kojila len do 4 mesiaca a uplne sme prestali ked mal pol roka? no a na prehliadke som bola po 6tonedeli a povedal mi ze az o rok,ale asi zmenim doktora,tak veru ssa aj teraz niekedy objednam. Noo a boli sme na tom akoze veltrhu v BA, no a museli sme to roydýchavat este pol dna boli sme tam cca 10minut ,bola to len 1 miestnost a len par vystavovatelov, no totalna hanba, ale ak sa tam niekomu pacilo tak nech sa na mna nenahneva:slight_smile:
9. bře 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co sa týka spanku chvalabohu nemame nijake problemy.chodime spavat medzi 19-20.00 a vstavame cca 6.30-7.30, a cez den 1 spanok, ale u nas je to ine pretoze malý chodi do jasiel tak je nastavený na trosku iný rezim ako keby bol doma
9. bře 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

naša malá dnes spala do 9:15 !!!! :grinning: :grinning: Ráno klasika kojo o šiestej a potom si ešte takto schrupla. Ja som tak vyspatá, že asi začnem lietať z tej energie :grinning: - spala som od jednej do šiestej a potom ešte tri hodiny! :slight_smile: to bol asi darček od malej k včerajšiemu mdž :slight_smile: .
K spánku - u nás sa spí cez deň väčšinou len raz - hodina až dve pred obedom (obed mávame okolo pol druhej) a večer sa ide spinkať okolo pol deviatej. Ranné kojo o šiestej.
Ak mi spí pred obedom len okolo 30 minút, tak ešte nejakých 30 min. potiahne okolo šiestej večer - len potom ide na nočné spinkanie až po deviatej.

Leni, Miska, čo sa týka toho usg prsníkov, Dr. ma aj prehmatal a len sa pýtal, či si robievam domácu úlohu - to samovyšetrovanie prsníkov, tak snáď je to štandard a nie nejaké podozrenie na niečo :confused:. Ale myslím, že skôr štandard, lebo to nechal otvorené, že až keď dokojím, mám sa objednať a vravel, že v pohode. Tú sprievodku mi dal už teraz, aby som nemusela k nemu len kvôli papieru. Asi je to aj doktorom, Miška, napr. tebe povedal až o rok gyn prehliadka, a ja som mala prísť klasika po 6-nedelí a potom 6 mesiacov po pôrode.. Tak neviem.. ale ja som mala trošku starosti po pôrode - veľa som krvácala počas pôrodu a po ňom, tak to museli zastaviť a potom sa mi narobili krvné zrazeniny, ktoré nešli von.. + pb. s maternicou a moč. mechúrom - ako malá musela ísť, chúďa moje, rýchlo von, aj keď som nebola celkom otvorená. Ale že všetko je zhojené, veľmi sa teším. Veď skúste zavolať svojim Dr.. Leni, ešte mi napadlo - u teba je to možno tým, že ešte kojíš a dr. ti skrátka nenapísal ten papier na usg. vopred.
9. bře 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!

LUci - dík za gratulku :dizzy_face:

a vám všem vše nej nej nej ke včerejšímu MDŽ :dizzy_face:

ještě dík i za pochvalu fotošek :dizzy_face: no jo, už to není miminko ani náhodou :pensive:

Vendys má 12zubů a špičáky očekávám každou chvilku (jsou prý nejdramatičtější :rolling_eyes: ), protože to má napuchlé už dlouho..jo a 4stoličky se nám prořezávaly snad víc než měsíc :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ráno jsme šly s kočíkem v dešti ke kamarádce, tak opravdu paráda..to nesnáším, Vendy nesnáší pláštěnku na kočíku, já v ruce ještě deštník, no opravdu komejda :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak ještě i uspávání v dešti - fakt sranda..
Vendy spává většinou od 20 do 6..někdy potáhne i do půl 8, ale co nekojíme, tak se budí takto dřív..a kolem půl 12 jí jdu uspat do kočíka, dám do garáže a spí dvě i tři hodinky..to taky nebývalo :confused: tak si to teď užívám..když usne doma, tak spí málo a musí třebas i dvakrát za den ještě, protože je málo vyspaná..takto nám to v kočíku a v garáži vyhovuje víc oběma :sunglasses:

Normálně..v pátek jsem byla s Vendy u kamarádky na oslavě (ukončila vysokou školu, tak to slavila ve velkém)..tam se i tančilo, byly tam děti, tak Vendulka v sedmém nebi..pak jsem ji zavezla domů, dala rychle kaši, koupání a mléko..samozřejmě to bylo vše rychle rychle, tak se chudinka celá poblinkala :pensive: :pensive: tak MM zůstal doma a já jsem se tam vrátila :sweat_smile: cítila jsem se hrozně, jako hrozná máma, že ji tak chudinku opouštím, ikdyž blinkala :sweat_smile: ale na oslavě jsem se skvěle bavila až do 3 hodin :fearful: :sweat_smile: :sunglasses: :sunglasses:
9. bře 2009 ve 13:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sisi, ja to mela u porodu podobne, taky jsem mela velkou ztratu krve :pensive: tak jsem mela prohlidky presne jako ty...po 6ti nedeli a pak pul roku po orodu, ted jsem potrebovala od unora jinou HA pac uz nekojim a ptala jsem se dr telefonicky, jestli me potrebuje i videt a rekl ze ne e :confused: coz me ani tak nevadilo :grinning: kazdopadne o vysetreni prsu ani slovo :confused: tak ja nevim...

gabi, ten ranni vylet musel byt zahul :rolling_eyes: fuj, my jsme od stredy nemocni takze stejne ven nemuzeme a ani nam to v tomto posasi neva :stuck_out_tongue_closed_eyes: navic jsem to ted chytla i ja, takze jen ve ct rychle na kontrolu a zase pekne domu
jinak se netrap, nejsi zadna hrozna ani krkavci mama, clovek potrebuje i mezi lidi, ja taky kolikrat sla do cviceni, kdyz mela Misa vecer teplotu, ale ne horecku :wink:
9. bře 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte..

Tak vidím že s tým spaním, zapadám do partie :grinning: tiež spíme kedy ako..niekedy 20 minút a niekedy 2 hodiny..
Myslím cez deň..
A v noci sme už spávali celú noc, ale teraz ako sa jej tie stoličky tlačia, tak zase máme "pohotovosť"..dúfam, že to skončí ked zúbky vyrastú, nerada by som to prežívala znovu - tie noci ako do jedného roka.. :pensive:

Ja ideme na UZV prsníkov o 2 týždne...ja ale chodím pravidelne každý rok (teda okrem tehu a kojenia), lebo mám nejaké benígne útvary, tak mi to sledujú..tak sa aj trošku bojím teraz po dvoch rokoch, dúfam, že sa nič nezmenilo k horšiemu :pensive:
9. bře 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Olivia ma zapal priedusnice, dostala ATB. Ja fungujem na Theraflu, mam stale nadchu a uz aj riadny herpes nad perou, Winka ma zapalene oci, vcera ich nedokazala vobec otvorit, muz s nou bol u veterinara a dnes je skoro uplne OK. Je to u nas ako v lazarete. :pensive:

Kontroly som mala po 6 tyzdnoch, po pol roku a este by som sa mala objednat na sono prsnikov, kedze uz nekojim. Inak som sledovana tiez kazdy rok, podobne ako Elenka.
9. bře 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

no niektoré bábätká krásne spinkajú :dizzy_face: :dizzy_face: želám nám všetkým, aby to bolo len lepšie!

poopravujem môj príspevok, máme 8zúbkov :sweat_smile: a na poli jednu stoličku :slight_smile:

môj gynekológ ma tiež nikam neposiela s prsníkmi, večer ešte kojím, ale nerátam s tým, že by ma na niejaké sono posielal :rolling_eyes: ale tak, pokiaľ si hrčku nenájdem, tak na čo :wink:
Idem na sono bubúci mesiac, dala som si spraviť vnútromaternicové teliesko, tak či je to tam správne... bolesti nemám, tak asi áno :slight_smile:
10. bře 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

tiez nestiham, ale to uz je asi klasika :stuck_out_tongue_closed_eyes:

pozeram, ze sa tu rozobera gynda... no ja tiez idem v piatok na preventivku + cytologiu, som zvedava... inak sono prsnikov sa ma robit kazde 2 roky, je to v ramci preventivky a plne to hradi postovna!!! ja sa tiez na to xcem spytat, kedy mi to spravia....

ja este kojim, ale myslim, ze maly uz velmi ani nexce... musime vsak cakat este 2 tyzdne na dalsie vysledky, co nam robili na alergo a ked to bude lepsie, tak mi dr. povedala, ze mozeme postupne zacat kyslomliecnymi vecami... potom by som xcela postupne prestat s kojenim... uvidime...

inak mame stale len 4 zuby :sweat_smile:
10. bře 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este...
Adelka: joj, tak drzim palce, aby ste sa cim skor uzdravili!!!!
10. bře 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adeli,prajeme skore uzdravenie :dizzy_face:
Ja som ale truba,vcera som zistila,ze minuly rok v septembri som mala ist na sono prsnikov :confused:
Tiez ma tam doktor poslal preventivne :wink: ,boooze
10. bře 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
huhuhu, kde ste? :confused: tak aspon zelame pekny den :wink:
11. bře 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, to ste všetky u gynekológa? :confused: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Tak, Sandrika sa mi včera večer už nekojila, zaspinkala bez toho :pensive: normálne mi to ľúto prišlo :pensive: :frowning2: ale je to tak lepšie, už jej teda prso ani nedám :cry:
Božinku, aký ceckožrút ona bola a prísavka a zrazu nič, odkedy som ju na čajík v noci naučila o mliečko nemá záujem. teda záujem by bol keby jej prsník ukážem, tak by sa od šťastia zbláznila, ale keď ju to samú nenapadne, už jej tedda nedám :pensive:
11. bře 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!

Jet - aspoň jste měli odstavení bez problémů a nervíků :wink: buď ráda..když se dítko odstaví samo, tak je to to nejlepší :slight_smile: takže - gratuluju!! :sunglasses: A že u gynekologa :grinning: :grinning: :grinning:

Já jsem byla na gyndě nějak po šestinedělí, pak po roce a na sono prsů mě teda neposlal :astonished: jen se zeptal, jestli ještě kojím a já, že jsem právě přestala..že nejdřív to byla hrůza, prsa bolely a mléko v nich tvrdlo, ale že jsem se stahovala občas a tak to nějak přestalo samo..tak dr. říkal, že to se samo vstřebá a že je to oka..jinak nic..

Adeli - tak to je fakt pech..ať jste co nejdřív oka všichni!!

Soni - ať máte alergo oka!
11. bře 2009 ve 13:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - dík za podporu :wink: :wink: a dneska opět další výletík v dešti..no, co už..ale už by to mohlo přestat jako :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Eli - představ si, že my teď míváme v poledne spaní 2-3hodiny :confused: ale vůbec mi to nevadí jako :grinning: A ty stoličky..nám to trvalo víc než měsíc než se vyklubaly, ale nechci strašit teda.. :sweat_smile:
11. bře 2009 ve 13:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujeme kocky :dizzy_face:
Jett, aj mne bolo luto, ked Lili odmietla kojenie, ale zase odvtedy prespi celu noc, len vynimocne chce cajik a to je super! :wink:

Olivia ma hore 4 zubky, dole 4 zubky, 1 stolicku uz celu prerezanu a 2 stolicky prerezane len ciastocne.
pridala som fotky, ak sa chcete pozriet http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=2502040&vReferer=
11. bře 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adelka a ako už ste na tom lepšie s chorobami?
Dúfam, že hej..

A krásne fotky :wink:

Gabou, tak paráda, keby mi malá spala 2 hodiny, nieto ešte 3, tak asi neviem čo s voľným časom.. :grinning: :zipper_mouth:
Napr. aj teraz už je vyše hodiny v postieľke a hnevá sa a nie a nie zaspať..tak som zvedavá čo bude..
a mňa boli straaaaaašne hlava a ľahla by som si..no ale asi mám smolu :angry:
11. bře 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli - to u nás platí jen u kočíkového spaní..teda spíš kočíkovo-garážového :grinning: v postýlce ani ťuka a už to teda ani nezkoušíme..jen když měla tu jednodenní teplotu, tak spala 3x tak po půlhodince-hodince..

jo a taky přespí celou noc..ale někdy se vzbudí a chce za náma do postele..ale zatím nám to nevadí :sweat_smile: :dizzy_face:

Adeli - super fotošky..to jsou úsměvy teda, to ti povím :dizzy_face: :dizzy_face: andílek jeden!!
11. bře 2009 ve 14:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!
Adeli,krasne fotky :dizzy_face: !
My spime len v postielke,v podstate od nejakych 3 mesiacov,dnes sme spali ne obed 3 hodky,ale cely den je nejaka
umrncana :unamused:
11. bře 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, jeeej adeli, maličká je podarenááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. bře 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!!

To jste opravdu všechny u gynekologa??
:grinning:
:grinning:
Holky, tak dnešní budíček v 5:45 :rolling_eyes: :rolling_eyes: a celé ráno umrnčané..ještěže přišla návštěvka (sestřenka s dcerkou), tak se to dalo..ale jen jsem ji dala o půl 12 do kočíka, tak tuhošek :grinning: snad se vyspí do růžova :dizzy_face:

Ale včera jsme měly první opravdickou procházku bez kočíka
:dizzy_face: :dizzy_face: v gumáčkoch (holinky) a přešla celou naši ulici (moji rodiče bydlí na druhém konci ulice) :sunglasses: je tu suprovní :dizzy_face:
12. bře 2009 ve 13:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek