• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

Adeli nieeeee, no určite... z Piešťan pôjdem do Sniny?? my máme už pozemok kúpený tu, len ešte nemáme ani stavebné povolenie schválené :pensive: a kým sa postavý, to sú 3 roky a mňa to večné cestovanie nebaví...
14. bře 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sisi, asi to opravdu bude u te nasi kocky s tim samochozenim na dyl, ale netrapi me to :wink:

jett, doufam, ze cesta probehla OK a ze si mala za chvilinku zvykne :pensive:

k tomu propichovani jeste...adeli, ja si nemyslim, ze bys tim lilince zpusobila nejaky stres nebo trauma, ikdyz asi cim vetsi ditko, tim si to vic uvedomuje, vic se mrska a tak, my davali v sedmi mesicich a muzu s klidem v dusi rict, ze vysetreni kycli Misa daleko vic obrecela, u propichovani sice ukapla slzicka ale v momente kdy byla v naruci...a to ne mem, ale sestricky :sweat_smile: tak byla okamzite klidna

na dovcu pojedeme s malou v lete poprve, loni to nejak nevyslo a i nam prislo, ze je jeste prtava...vybrali jsme penzionek na jizni morave - lednicko valticky areal, bereme kola, tak se uz moc tesim na vsechny vylety :dizzy_face: chceme kuknout i autem do vidne, kdyz uz budeme takovy kousek :wink:

dobrou :slight_smile:
15. bře 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
tá dnešná nálada našej malej - premenlivá ako počasie. Samé rehoty a malinký neúspech (hoci len eurokalkulačka - aktuálne Nr.1 medzi hračkami našej malej... - spadnutá na zem) a už uééééééé. Asi zúbky, alebo nízky tlak, alebo čo :confused:. Posledné tri hodiny pred spinkaním boli za celý deň - behy po byte, že lapala po dychu, niečo chce, podám, hodí to o zem, príde jej ľúto, že to hodila, chce na ruky, zároveň jej ale vadí, že nemôže pri tom behať, tak kope a chce na zem, odtiaľ ale šplhať po hocičom, napr. po radiátore, ak nemôže, tak sa zvalí na zem a jeduje sa... ufff... som si vravela, že už nech je zajtra :sweat_smile: a vráti sa naspäť moje usmiate, veselé dieťatko. Teraz spí ako anjel, je taká krásna :dizzy_face:.

Adeli, ty poznáš najlepšie Lili, že čo je pre ňu ako, čo ako zvláda.. Ako napr. Luckina Miška je teraz kočka s náuškami a nič to nebolo dokopy. Ja som napr. mala spolu s malou celkom traumu ešte aj z posledného Prevenaru. Naša dr. je taká zlatá, robila opičky Nataške a Natka sa predvádzala a potom tá hnusná ihla... a strašný krik. Taký zúfalý - akože "čooo ste mi tooooo urooooobiliiiiiiii??? Naša malá má dosť prenikavý hlas (dr. o nej hovorí, že z nej bude nová Schindlerová s tým hlasom :grinning:), tak bol krik ako zoologickej. Už aj pre ten blbý Prevenar som mala výčitky :sweat_smile:.

Čo sa týka letnej dovolenky, tak plánujeme Grécko. Tak začiatkom septembra. Absolútne ale nemám šajnu, ako je to s kočíkom - batožina v lietadle a s ostatnými vecami. Nešli sme nikam (ak nerátam naše krásne Slovensko), keď som bola tehotná (radšej), ani toto leto (malá bola ešte maličká), tak sme testli dvakrát dovolenku s malou v rámci Slovenska - aj slnko, aj hory, a máme len pozitíva, tak chceme skúsiť Grécko. A baby, čo kupujete dovolenku, kedy ju kupujete? S dieťatkom je to také ťažšie naplánovať, že či bude zdravé, všetko v poho. v danom termíne, tak som aj z toho samý otáznik :confused:
15. bře 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
cestu sme zvládli dobre, len posledná hodina bola hrozná pre mňa. Od michaloviec po sninu sme stále stáli, lebo také žalúdočné problémy som dostala :confounded: otras, poviem vám

kočky moje, sa chcela spýtať, papajú vám drobčekovia na raňajky mliečko?? :confused: lebo ja to do mojej ddostať nemôžem, ani jogurty no a syr, tak to si raz odhryzne

my sa tiež chystáme tento rok do popradu, na 10 dní, ale poviem vám, neviem si to moc dobre predstaviť... ale treba asi skúsiť , veď nemôžeme večne doma sedieť. No a chcela by som ísť aj k moru v septembri, Bulharsko, alebo tiež možno grécko.. ale pochybujem, že sa nám podarí neplienkovať a brať so sebou do lietadla pakel plienok mi príde zase len divné :unamused: tak ja neviem čo.. ani s tým kočíkom nemám šajnu čo... tiež nič neviem, ale chcela by som ísť :grinning:
čo sa týka kúpy dovolenky, tak určite využijeme lastminute, lebo ako sisik píšeš, dopredu kupovať je strašný risk, čo ak..... :unamused:

sissi, pripadá mi to, ako by si písala o mojej malej. žiaľ, aj my mávame takéto dni :frowning2: ale najčastejšie sú to dooobedia asi každé :sweat_smile:
16. bře 2009 v 06:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jsem tu úplně nová, dnes jsem se zaregistrovala, když jsem náhodou narazila na tyto stránky a koukám, že je tu plno maminek, které mají stejně staré dětičky, jako já, mám Andrejku, malého ďáblíka, tak snad se k vám mohu připojit a měnit své zkušenosti s rarášky :slight_smile:
16. bře 2009 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenusa koukám, že máš narozenou holčičku stejně jako já, 16.1.2008, to je náhoda :grinning: , a dívala jsem se na album tvého zlatíčka, a tedy klobouk dolů, moje Andrejka by tedy nevydržela před foťákem ani náhodou. Doma dělá modelku, a když jsme teď byli u fotografa k druhým narozeninám, tak byl cirkus, že jsme nakonec museli jít před fotografa s manžílkem s ní a nic z toho nebylo - tedy fotky krásné, ale není na nich sama, taky jsem jí tam viděla, jak drží kočárek, nebo tak něco, a nakonec tam sedíme jako rodinka, ale taky krásný :wink: , jen představa byla trošku jiná :sunglasses:
16. bře 2009 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sisi, ten popis presne padne i na nas, zrovna v sobotu jsme to takhle meli taky :sweat_smile:
jinak my se chystame taky na prevenar pristi nebo prespristi tyden tak je mi to taky lito, ze Misenka dostane vcelicku do stehynka :frowning2:

s tou dovolenou u more vubec nevim a ani neporadim, mm nema tenhle typ dovolene rad a ja to respektuju, mezi name, me to bavi tak prvni dva dny a pak uz se nudim, ale mozna by to s malou bylo o necem jinem, akorat ze by si to asi stejne nepamatovala, to co psala jett o plinkach, s tim souhlasim, taky si to nedovedu moc predstavit :confused: a s kocikem taky vubec nemam paru jak to chodi :confused:

jett, snad se ti uz ulevilo od bricha a mozna to bylo i stresoveho puvodu :confused:
16. bře 2009 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
klaklas, vítame ťa :dizzy_face: :dizzy_face:

selu, no neviem, stres to asi nebol, mal to aj MM aj Sandrika na druhý deň, asi niejaká viróza, alebo sme niečo špatné popapali všetci 3ja. Dnes človek nevie čo v obchode kúpi, aj keď je to "čerstvé" :unamused:
16. bře 2009 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem ťulpas, napsala jsem, že malá se narodila v roce 2008 a ani mi vůbec nedošlo, že je rok 2007, dokonce jsem to napsala i do profilu a vůbec mi to nebylo divné :slight_smile: , takže my jsme o rok starší, no jo no, moc rychle to uteklo, před chvílí byla v bříšku... Jett děkuji za přivítání....
16. bře 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

jett, a už ste OK?
Sranda, ako sa podobajú tie naše januárovčiatka v tých svojich náladách :grinning:.
S tými plienkami v Grécku (alebo Jett spomínala Bulharsko), by som si nerobila starosť. Aj keď teda nie som tak scestovaná, ale to nie sú himaláje, plienky tam sa tam na 100% dajú zohnať. Možno drahšie. Ja dúfam, že už budeme bez plienok, Natka už teraz (ak nemá blbý deň) nočníčkuje, na všetko čo súvisí s tým dole - prdkanie, kakanie... hovorí "BE!", tak v lete chcem skúsiť čo najviac byť bez plienok, aj keď všetko závisí od malej. Možno pôjdeme ešte aj opačným smerom a plienky sa nezbavíme v troch rokoch :confused:.
Na dovolenke skôr premýšľam, čo bude s vodou - Lucku tam asi nekúpime. Určite vezmem takú cestovnú rýchlovarnú kanvicu na prevarenie, ale neviem, či sú tie kupované pre deti odtiaľ - aj keď prevarené - sú pre naše deti OK.

Myslím, že Marija bola v Grécku, keď bola Mel ešte menšia, tak by mohla hodiť nejaké infošky :dizzy_face:. Si vtedy len kojila, Marija, alebo ste aj kupovali nejakú vodu?

Jett, čo sa týka mliečnych výrobkov, tak u nás - ráno 6,00 kojenie a potom o pol desiatej desiata. Tá je vždy chlebík s maslom, alebo nátierkou, alebo tvrdý syr + jogurt + ovocie. Jogurt obyč. biely, taký doma pripravený, a do neho jej dám postrúhané jablko, alebo roztlačený banán, ovsené vločky, co dúm dá :grinning:. Možno, ak ti nechce mliečne výrobky, možno ich má prebytok - ak kojíš, možno jej stačí to, čo dostane z materského mliečka.
A ten Poprad ti, Jett, v dobrom závidím :grinning:. Hneď by som šla niekde do tatier. Malej sa tam moc páčilo.
16. bře 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ešte, kto bol letecky, baby, hoďte tipy na cestovanie s kočíkom. Marija????
16. bře 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte,

uff, taka som rada, ked mala zalahne. Kde su tie casy, ked lezkala, kam som ju polozila?! :grinning: :grinning:

My sme tiez uz dlho neboli pri mori. Naposledy v novembri 2006 v Thajsku, potom v lete sme sa brali, to uz som bola tehotna na rizikovom, takze cestovat mimo SR som sa neodvazila, boli sme len na jesen v Tatrach. Zase s malou som sa obavali v lte niekam ist, zas sme len na jesen a v zime boli v Tatrach. Tak uz ma to taha k moru...
Vidim, ze riesime rovnake veci. Tiez budeme brat last minute, radsej ako platit storno poplatky. Destinacia - mozno Spanielsko? Do lietadla asi jedine s golfacom, aj ked to je len moj pocit, este som to nezistovala. Ja by som isla najradsej autom (kvoli batozine), ale obavam sa, ci by to Olivia zvladla, hoci aj s prestavkami. Este som rozmyslala, ze by sme mohli ist autom s tym, ze by sme si cestu rozdelili a zostali nejaky den-dva kdesi na polceste. Muza aj tak nebavi byt dlho na jednom mieste.

Jett, dufam, ze uz ste vsetci OK. K mliecnym vyrobkom: Rano ma Olivia cca 200 ml UM, na ranajky rohlik s Lucinou, desiata 130 gr. Lipanek alebo 2 jogurty, prip. jogurt s tvarohom, jogurt jej casto davam aj na olovrant a pred spanim ma mlieko, ale to ak vypije 100 ml, som rada. Preto davam viac jogurtov.

Sisi, naladicku, ako si opisovala mavame tiez, casto po druhom spanku sa Lili zobudi nevrla a neda sa s nou ani z voza ani na voz. Skratka, nic sa jej nepaci. Inak je to slniecko.

Este ma napadlo, ako sme sa raz bavili o nevrazivosti nasej cicusky Winusky, uz je to OK. Nema to lahke, lebo okrem kuchyne nema nikde klud, mala ju vsade vypatra, lezie za nou na kreslo, tapka po nej. Zvykla si,ze ju Lili hladka, uz ju chce aj pusinkovat a Winka drziii. Pri ranajkach caka pod Oliviinou stolickou, co jej padne na zem. Som rada. Len ked jeme, musim byt opatrna.
16. bře 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky,

diki, ze ste na mna ohladom gyndy mysleli... :dizzy_face:
dufam, ze je vsetko ok, cakam na vysledky z cytologie....

Adelka: mne nasi dali prepixnut usi, ked som mala asi 16 rokov, to mi hned zarastlo, lebo to hnisalo a potom som si dala az v 18.tke... ja som furt revala, preco mi nasi nedali v detstve prepixnut usi... dost dlho sa ma tiez ludia na ulici pytali, ci som xalan (nosila som kratsie vlasy :unamused: )...

my sme bolo minuly rok v tom xorvatsku autom a pre naseho to bol des... ta cesta...
tento rok by sme tiez radi grecko (kreta, rhodos)... niekedy v septembri, kedze tam je este teplo... samozrejme last minute...
co som pocula, letecke spoloc. maju castokrat podmienku golfacoveho kocika... my plienky mat isto budeme, ale nie je to isto tragedia...

Marija snad napise viac... oni boli tusim na rhodose....
16. bře 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky ;)

Sa tu neikolkokrat spominalo moje meno ;) Tak som dobehla :D:D:D

No dovolenka pri mori. Takze, my sme boli letecky na Rhodose, bolo super, cesta bola super. Mala cestu lietadlom zvladla bez akychkolvek problemov ;) Podotykam, ze prvykrat letel aj moj muz, aj mala. Najvacsie stresy som vsak mala ja, ktora uz letela asi stokrat ale lietania sa aj tak bojim :D Malej nevadilo ani pristavanie, ani vzlietanie. Mala som po ruke flasku s vodou a hryzatko, aby si nieco kuskala alebo prehltala ked od tlaku zaliehalo v usiach. Treba vsak podotknut, ze mala mala takmer 9 mesiacov ale nechodila a nemala ani potrebu stat... samu by ma zaujimalo ako by to vyzeralo v lietadle teraz :D ked chodi sama. Ale zas na druhej strane ten let tolko netrva a kazda letuska vam povie, ze dieta sa na palube vo vzduchu sprava uplne inak ako na zemi a je ovela kludnejsie. Kocik sme mali golfac, iny som si aj tak nevedela predstavit k moru a na plaz a ten nam zobrali pri nastupovani do lietadla, asi ho uskladnili niekde v tej casti kde boli aj pasazieri. Okrem toho pri check in videli, ze cestujeme s dietatom tak nas usadili v prednej casti lietadla kde je viacej priestoru na nohy a je to aj blizsie k toaletam.

Este ste riesili ci sa daju kupit pleinky v Grecku :D som sa smiala na tom :D aj man to prvotne napadlo, ale nic nebojte, plienok tam maju na vyber zo vsetkych znaciek a este viac ako tu. A cenovo su tak isto drahe a v niektorych obchodikoch ich zozeniete dokonca lacnejsie ako tu ;) a maju aj plienky do vody, cize ziaden strach :D

Este k tomu jedlu co sa pytala Sisi. Ja som kojila, ale uz aj prikrmovala ale daju sa tam kupit rozne neperlive vody aj pre deti na zadnej strane ktorych je vypisane vsetko o tej vode a co obsahuje. Cize sme kupovali pre seba obycajnu pitnu vodu neperlivu a s tej som davala aj malej. Ale to mala obdobie ked nechcela pit, ked pila len mliecko a ked si uz aj chlipla tej vody tak to bol zazrak. Teraz uz je to jednoduchsie v tomto smere ;) Aj hippky som si doviezla vyratane presne na tolko dni co sme tam boli, ale aj tie sa tam dali kupit.

Ak som nieco nezodpovedala, kludne sa pytajte :D
16. bře 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej Marija bola na Rhodose s maličkou.

Adeli, malá ti pekne papá :dizzy_face:

sisi, no už sme, ešte MM má problémy, ale už stíha domov dobehnúť :grinning: tak už to neni až také kritické :grinning:
A preváraš stále lucku? :confused: kto ešte?? :confused: Ja už dávam prevariť len z vodovodu vodu, veď aj polievky tak papá. Koľko lucky by som potrebovala na varenie pre 5čl. rodinu? :confused: :sweat_smile:
16. bře 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jett ja kupujem malej tu ruzovu lucku co nie je vobec perliva, co ma aj flasu ruzovu a neprevaram ju samozrejme :D a varim v normalnej vode z vodovodu ;) dlho som varila v lucke ale po roku by to bolo nemyslitelne a uz by si aj mala zvykat na normalnu vodicku, no nie?
16. bře 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
babulky, ja jsem kojeneckou vodu davala jen ze zacatku prikrmu, cca mesic??? :confused: :confused: :confused: a pak uz jsem valila prevarovanou kohoutkovou, ted na piti uz ji to liju primo z kohoutku, rikala inase dr, ze to co tece u nas z kohoutku je na urovni kojenecke vody, takze nemam vubec strach, obecne nasi vodu kazdy chvali :wink:
16. bře 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marija: dikes... ved ja sa ta este popytam ohladom dovci dost :wink:

ja ako pise Lucka... ja malemu absolutne neprevaram... davam mu z vodovodu priamo... ved nasa voda je kvalitna a rovnako kvalitna, ako hocijaka stolova voda... :wink:
16. bře 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cawte, aj my davame ruzovu lucku neprevaram, len na pitie a na jedlo z kohutika a uz jej sem tam aj kravske mliecko dam do prikrmov...a asi zacneme pit uz vodu z vodovodu, lebo dr. si zo mna utahuje, ze ta je predsa najlepsia.....

A my sme boli min. rok v lete v Chorvatsku, vsetko bolo uplne super a celu cestu mi Vikinka prespala....no a tento rok neviem,neviem asi budeme doma na malte (staviame domcek), ale lame nas to do Grecka, tak asi zbuchneme nejaky last minute.....V Chorvatsku nemali ziadnu vodu pre deti, esteze sme zobrali z domu, ale plienky a ostatne jedla, tam bol vacsi vyber nez u nas....

A s tym lietanim, sesterka lieta s malou od 3 mesiacou sem domou (ziju v Irsku) a cestovala aj s hlbokym kocikom, nabalena a hovorila, ze s tymto nie je problem.....

No frcim, ideme ku kamoske oslavovat jej mala ma 1 rocik..... :wink:
16. bře 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenuša, staviate na malte domček? :confused: waaw :dizzy_face: Ja mám problém ísť na východ bývať a ty ideš žiť na Maltu :sweat_smile: sa normálne hambím :sweat_smile:

z vodovodu priamo vodu nedávam, pijeme len čajík a tam vodu treba prevariť :slight_smile:

nedávala som vám ešte link na fotky naše, tak pokukajte ak máte čas :wink: http://picasaweb.google.sk/Marieta2211/
16. bře 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jett, myslim ze lenca myslela tou maltou stavebni hmotu :grinning: ale kazdopadne pokud ne, tak se k nim rada na Maltu stavim na kafco :grinning:
jinak fotecky nadherne, mala je rozkosna blondynecka :dizzy_face: ...chtela jsem se zeptat, kdo ji plete nebo hackuje ty bombovni cepicky???
16. bře 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
selu, ty máš pravdu :sweat_smile: ja som ťapa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Lenušu som na Maltu vyhnala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Leni sorrrryyy tak to asi aj my budeme na Malte :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

selu chceš link?? Ale je to zo slovenského MMB, takže neviem, skús pozrieť u vás v česko mmb http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=971 :wink: :wink: :wink: ďakujeme za pochvaluuu , malej také veci veľmi pristanú :dizzy_face: :dizzy_face: isto to nevynosíme, ale keď je to také pekné a tie bekovečky teraz čo letia :dizzy_face: :dizzy_face:
16. bře 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule ako sa mate??no my uz asi 4dni mame ovcie kiahne no hruza vam poviem najskor to znasal celkom dobre no posledna noc hruza plackal asi kazdu pol hodiny vyrazky ma asi vsade a spravili sa mu afty v ustach takze nepapame moc no prislo to absolutne nevhod kedze ja som tehu no ale musime prezit a bude lapsie
16. bře 2009 ve 20:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
baby, my už zase maľujeme :rolling_eyes: :pensive: :unamused: . Sme začali s prerábkami minulý rok v zime a odvtedy stále niečo... pri malej... ako dvaja slimáci. Kuchyňu, ktorú som okolo vianoc spomínala, že robíme, tak až teraz začína vyzerať tak definitívnejšie. Sme mali dosť dlho to lego z ikei (čoby naša kuchyňa) v krabiciach na chodbe, lebo stále niečo iné bolo treba. Už ma to nebaví, stále bordel v byte..

Jett, tie čiapočky sú nádherné a dobrý nápad. Ja sa tu po večeroch trápim so štrikovaním, teraz ma pochytil taký jeden vzor a nejak to neviem vyrátať na veľkosť pre Natku s tým vzorom - už druhý krát hotová čiapočka a furt malá!!! :sweat_smile: Práve dnes v noci chcem začať po tretíkrát - zas to isté, len viac očiek, dúfam, že už naposledy :sweat_smile:, ešteže som tak tvrdohlavá, lebo by už ihlice asi leteli :sweat_smile:.

To s tým domom na malte to bolo vydarené :grinning: :grinning:, som sa zasmiala.

K tej Lucke - kupujeme ružovú - nikdy som neprevárala. A vodu na varenie jedál používam obyč. z vodovodu od začiatku. Ale na dovolenke v zahraničí - tu ich kupovanú - chcem radšej prevariť. Pre môj dobrý pocit. A k pitiu obyč. domácej vody z kohútika som tak v rozpakoch, aj čo sa týka nás, a teda aj čo sa týka malej, lebo viem, že hygiena...rozbory OK, ale z dlhodobého hľadiska, neviem :confounded:. Totiž keď vidím, ten hnus (piesok, kamienky, bordel), čo muž vyberá, keď čistí vodovodné batérie zvnútra, čo sa tam usádza... grc. Tiež nádržka od WC je pravidelne zanesená sajrajtom a do wecka tečie tá istá pitná voda, ako do kohútikov - v panelákoch. Umývačku mám nastavenú na vysokú tvrdosť, musím. Neviem, či je to len táto lokalita, alebo dom (aj keď vodárne sú pre celú BA asi tie isté :confused:), rozvody vody sme si všetky vymenili, batérie tiež nové, možno potrubie staré.. neviem. Tak zvažujem pre nás všetkých kúpu filtra na vodu - aj na varenie.
16. bře 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jett, dekuju za odkazek, ja bych spis ocenila primo navod :wink: pac se tu stejne jako sisinka snazim a je to vsechno naprd
sisi ani nevis jaxi me potesila :grinning: :grinning: :grinning: pac ja od minule stredy hackuju cepicku a dari se mi asi takto: jednou to bylo moc velike, tak jsem to od pulky vyparala, podruhe jsem to udelala zase male, tak jsem parala cele znovu a ted od vcerejska jedu nanovo a co myslite :angry: :angry: :angry: je to mezi male a velke ale porad pro Mispuli velke :angry: :sweat_smile: chjooooooooooo, ale ja ji ted dodelam a dam ji kamoscine holcicce co uz ma dva a ctvrt roku, kazdopadne mam asi podobnou naturu, tvrdohlavy byk se ve mne nezapre, takze to zatim taky neletelo oknem, porad si rikam, ze to prece nemuze byt tak slozite, abych to nezvladla :grinning:
16. bře 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jett :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: sa tu sulam jak......to bolo dobre, ale na druhej strane hned by som to brala a jasne Luci, ze by som Vas popozyvala na kafco, juuuuu to je pekna prestava, taky domecek na malte.... :dizzy_face:

a fotecky kraaaaasne je krasna princeznicka sandrika :wink:
16. bře 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozik jett, som sa ta chcela opytat za tu postielku, co mate tu hnedu, to kde ste zohnali ake to ma rozmery
16. bře 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fotky od Jett sú krásne. Ja stále nestíham, ako tie deti naše rýchlo rastú (akoby to moje nerástlo), aj pri Sandrike vidieť, aká slečinka je už z nej.

Lucka, tak som tiež rada, že v tom nie som sama :grinning: :grinning: . Tento môj druhý čiapkový pokus som už plietla s tým, že to bude aj tak malé :sweat_smile: . Od februára len pletiem a pletiem a výsledok nikde!!! Najskôr svetrík (malý a škaredý), potom čiapočka (malá) a teraz ďalšia (opäť malá). Tak neviem, pre koho to pletiem, teda aspoň neviem o niečom novom, menšom, u nás doma, čo by potrebovalo čiapočku, ale ktovie :grinning: :grinning: . A nemám kamošku s aktuálne menšou bambuľkou, tak môžem párať :angry: .
Som mala fajn návod, a z neho som vyrobila pre princeznú fajn čiapočku, aj kuklu, ale opička vyrástla a ja chcem k tomu ešte aj vrkôčikový vzor pre ňu, čo to celé tak nejak sťahuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak sa neviem teraz nejak trafiť :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A keď už to začalo byť nádejné, tak som si zmyslela, že chcem náročnejší vrkoč a už sa to začalo.... ondiť :grinning:.
Lucka, háčkovať neviem, len štrikovať, ak by si chcela návod na štrikovanú čiapočku môžem ti poslať. Veľkosť si už odhadneš :grinning: :grinning: :grinning: .
16. bře 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sisi posli prosim i na pletenou :wink: do IPecka ti hodim mejlika...a s tou velikosti, to ja jsem profesional na odhadnuti velikosti :grinning: :grinning: :grinning:
a netrap se, ja taky zatim hackuju a nevim pro koho :grinning: pac vic paru nez hackuju, nastesti u te prize je to fajn, ze muzes jet nanovo i z vyparane a neni to poznat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. bře 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek