• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

Ahojte,

Jett, Malta ma pobavila... Aj som sa trosku zasnivala... Juuuj, taky domcek na Malte... Ach! Pozrela som fotky za posledne tri mesiace, Sandri je rozkosna, a v tych ciapkach duplom. Som si skopirovala link co si sem dala, ked sa mojej mamine zrastie ruke a bude OK, tak by nam mohla urobit, je strasne sikovna na taketo veci. Ja vobec a navyse mi chyba trpezlivost.

My Olivii kupujeme Tomu Naturu neperlivu, minuly tyzden sme jej zacali davat aj neprevarenu. Varim od zaciatku vo vode z vodovodu, ale pit ju Olivii este nedavam. Mame filter na vodu Brita, takze casom asi prestaneme kupovat vodu a budem jej filtrovat tu vodovodnu. Kamarat robi rozbory vody a uistil nas, ze je tu voda dobra.

Dnes som bola nejaka unavena, ked muz prisiel z roboty, musela som si lahnut. Zobudila som sa asi o stvrt na sedem a ze idem cvicit, som sa nejako vystrelila. V Zdravicku, kam chodim na jogu a masaze cvicila o 18.45 moja maserka taky miz Mojzisovej a jogy, som si fajn zacvicila. Este idem von s Winkou. Zajtra sa ohlasila kamoska, ze pride, velmi sa tesiiim.
16. bře 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
Jett :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: - kolko radosti si nam vsetkym urobila.... :grinning: :grinning: :grinning: ....inak krasne fotocky, Sandrika je rozkosna blondynocka, z ociek je len tak kuka sibalstvo....:dizzy_face:

Ja varim z vody z vodovodu - Lucku som pouzivala na varenie asi mesiac, na pitie stale davame Lucku neperlivu...

A pridavam tiez nase novsie fotocky :wink:
http://picasaweb.google.com/Simuska153/Adamko_februar2009#
http://picasaweb.google.com/Simuska153/Adamko_marec2009#
16. bře 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!

Taky jsem se pobavila tím domečkem na Maltě :grinning: :grinning: Ale taky nás to čeká, tak můžete závidět i nám :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Na dovolenku jedeme poslední srpnový týden (snad se teda nic nepokazí) na Slovensko do Štůrova :wink: Jezdíme tam odmalička, tak tam to teda miluju :dizzy_face: Budou tam i naši, dvě neteře a dva synovci, tak bude sranda :grinning: MM nás tam asi jen zaveze a pak pro nás přijede..možná přespí tak jednu noc..uvidíme..spíš to teda bude dovolenka s rodiči než jenom naše, ale dobré něco než vůbec nic :pensive:
Minulý rok jsme byli s Vendy ve westernovém městečku..tři noci jsme byli na hotelu a bylo moooc dobře :sunglasses: Letos si asi nic nemůžeme dovolit, ale třebas nás taťka něčím překvapí..

Simi - Adámek je šikovný chlapisko :dizzy_face: a ty kukadla, ty má teda nádherné!! A jak nočníkuje krásně a hezky papá sám!! ŠIkula!!
A taky vaše dětičky chtějí spát s látkovou plenkou? Naše Vendys je na ni tak vysazená, že by bez ní snad ani neusnula..říká: peka peka a musí ji prostě držet, dává jí pusinky a je to prostě její miláček :sweat_smile: Jo a taky látkovou panenku a plyšového medvěda..to pak když jde spát, tak má plné ruky a pije tak i mléko a všechno drží, no komejda :grinning:

Poslední dobou ale špatně spí..nevím, jestli je to ucpaným nosíkem trošku nebo je prostě přespaná přes den..spí totiž 3hodiny, což dřív nebývalo..asi ji zkusím po dvou hodinách vzbudit a třeba se zlepší noc i usínání večer..uvidíme..

Jejda, Mishka..tak to je mi líto, že máte neštovice a ještě když jsi těhulka..tak hodně sil, držte se!!

Copak je jenom s tou Zuzkou Julovou?? :fearful: :fearful: :fearful:
17. bře 2009 ve 12:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jett - taky nádherné fotošky :dizzy_face: :dizzy_face: Malá je rozkošná blondýnečka :dizzy_face: a taky jsem se chtěla zeptat na ty krásné čepičky :sunglasses: tak už vím :wink:
17. bře 2009 ve 12:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

jett: :grinning: :-aD :grinning:
no, ja byx sa tiez rada u Lenky zastavila na Malte :grinning:

mishka: asi mi nieco uslo :confused: gratulujem k tehotenstvu!!!
joj a nex malickemu coskoro kiahne prejdu!!!
17. bře 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, dnes nevarííím, máme zo včera, tak veget cez princeznin spánok :slight_smile:. Ale nejak som to nevydržala, tak pečiem slivkový koláč popri vegetkovaní.

Lucka, poslala som ti ten mail, JJ - profesionál :grinning: :grinning: :grinning: .

Adelka, presne ten filter na vodu som pozerala na webe, asi ho kúpime, ste spokojní?

Simuska, krásne fotky. A nemá chybu tá "typický chlap" :grinning: A aj to, ako sa ovoniava s ockom. Aj naša malá má také ovoniavacie obdobie (to má asi odo mňa, lebo ju furt ňufkám :sweat_smile: a potom hapčíííííí), také milé je to, keď to opakuje.

Miska, akosi som si nevšimla tvoj príspevok. Prajem skoré uzdravenie. Si spomínam, keď som bola s Natkou v dvanástom týždni, tak som po príchode domov z práce väčšinou len spala. Musí to byť veľmi náročné, ešte aj v noci bdieť. Držím palce, nech kiahne skoro odídu. A niekto ti teraz pomáha, aby si bola čo najmenej v kontakte s tým vírusom, či je to OK, ak si kiahne už mala? Moc sa v tom nevyznám.

Gabou, tie naše holky asi nevedia čo chcú :wink:. Tvoja spinká veľa cez deň a potom ju to asi nebaví v noci. Moja spinkáva cez deň teraz priemerne hodinu a je to pre ňu málo... večer okolo tej šiestej je už moc unavená, a občas to dá aj pocítiť, ale ešte málo unavená na to, aby si schrupla.
17. bře 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem este pokukat vase foto na picasa
17. bře 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabou, tie plné ruky pri zaspinkávaní - to musí byť sranda :grinning:
17. bře 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute, no som rada, že som vás tak pobavila :sunglasses: :grinning: :grinning: :grinning:

sisi, no takú vodu máme aj my! otras a fuj! U nás z vodovodu nikto nepije :rolling_eyes:

ďakujeme za pochválenie malej :slight_smile: s tými čiapočkami neviem ako to funguje, ja pani vždy len miery hlavičky pošlem a vždy sadne :slight_smile:
17. bře 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenuša, tak tú postieľku robil môj drahý, takú nekúpiš :stuck_out_tongue_closed_eyes: Rozmery neviem, ale je širšia ako klasická, môžem sa spýtať keď bude polovička doma :slight_smile: On je totiž dizajner nábytkár a celý jeho byt zariadil on. od podláh až po obrazy :dizzy_face:
17. bře 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, co je nového? dlouho jsem tu nebyla :frowning2:

my jsme nachlazení.Tak doufám, že budeme brzo OK.
Já už chci jaro, kde je????Včera tu sněžilo :astonished: a dnes jsme přišli z venčení a je tam strašnej vítr, malej ani nebyl v kočáru vidět, jak jsem ho zababušila :sweat_smile:
konečně držím děl. stravu, minule jsem to nevydržela a od min. pondělí mám -4kg super, že?a jím! :dizzy_face:
18. bře 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
mishka: co to čtu??? ty jsi těhotná, jééé velká gratulka :wink:
18. bře 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lifi, tak skore uzdravenie. Tu tiez strasne fuka, v istom momente som mala pocit, ze mi vietor prevrhne kocik.

Dnes sme zmenili lekarku. Muz bol u tej novej zistit ako postupuje pri predpisovani ATB (robi vyter a CRP, co nasa lekarka nie), pacila sa mu, tak dufam, ze budeme skopojni. Boli sme u nasej povodnej lekarky na kontrole, boli obe aj so sestrickou uplne v pohode, mile, popriali sme si vswetko dobre. Bola som rada, ze to tak prijemne prebehlo.

Lili teraz spi, ked sa zobudi, chceme ist pozriet spotrebice do kuchyne. Uz sme si viac-menej vybrali cez net, dali si spravit aj cenovu ponuku, ale chceme ich vidiet nazivo. Ked dostaneme navrh kuchyne - dufam, ze uz kazdy chvilu - , chcme ju co najskor objednat. Uz aby sme mali umyvacku riadu :grinning: :grinning:
18. bře 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
simi, adamko je frajirek a ty kukadlaaaaaaaa :dizzy_face:

gabi, my zasadne usiname s ovcou :grinning: to je takovy plysovy polstarek co ma od malinka od moji mamky a je na nem takova vystoupla tri deeeeeee ovca, tak bez te neusne, jednou jsem ji hodila do kose na oprani a to byste neverili, ze nemohla fakt usnout, furt se osivala, tak jsem ju vytahla z toho kose a bylo vyhrano, jinak se musim jeste pochvalit, ze uz tyden nedudlikujeme, jako na spani, prvni noc trosku krize, ale ted uz fajn :dizzy_face: takze mame bezdudlikovu Mispuli :dizzy_face:
jinak zuzka julova je v poradku, jen v casove tisni :wink: asi tak jak my vsechny :grinning:

sisi, dekuju za cepicuuuuuuuu, taky se projevila moje nestihavost, jsem ti ani nepisla, ze dekuju :sweat_smile:

lifi, u nas dneska taky nasnezilo, uz me to zacina sr** :angry: jdeme ven a ja ze jsem si nevzala slunecni bryle a za chvilku davam na hlavu kapucu a pak jsem vytahla i destnik jaxe rozchumelilo :angry:
jdi sikovna, 4 kila za tyden...klobouk dolu, to ja mela asi za 2 mesice :sweat_smile: ale v podstate jim vse krome sladkeho a smazeneho, ale chodim 3x tydne cvicit, ale nekdy se mi strasne nechceeeee
a ivoskovi at sopliky brzo prejdou :pensive:

adeli, doufam, ze vas spotrebice nezklamaly a mycku nadobi i pres muj predchozi nezajem i my uz planujeme, akorat ze uz mame kuchyn hotovou pet let, tak jsem si nechala na konci ledna dodelat protilinku a musim uvolnit jednu skrinku a tam ji supneme, snad to pujde nejak zrealitovat, zatim jsme jen u prohlizeni typu mycek na netu :grinning:

jsem se nejak rozepsala, tak uz radsi koncim :grinning: periny volajiiiiiiii :grinning:
18. bře 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte vospolok :slight_smile: ,
dakujeme za pochvaly....jedna z mala veci co ma Adamko po mne - su oci :slight_smile:

U nas bolo dnes tiez strasne pocasie....doobeda svietilo slniecko, tak sme s malym vybehli len okolo cinzaku na peso, skoro nas ale odfuklo, tak sme po stvrt hodine utekali dovnutra (este nie sme uplne fit, ale oproti minulemu tyzdnu ovela lepsie)...a podvecer uz riadne snezilo.....tiez ma ide porazit z toho pocasia - ze JAR sa blizi.... :frowning2: ....ale asi ide nejakou obchadzkou :cry: ....uz chcem teploooooo. A uz treti den ma boli hlava - z tych uzasnych zmien pocasia...:frowning2:(((.

Adelka, my sme kupili umyvacku pred priblizne 3 tyzdnami a uz je to moj naoblubenejsi pomocnik... :grinning: :grinning: :grinning: ..na dobre sa lahko zvyka....akurat sme zistili, ze musime dokupit noze, lebo teraz vsetko hadzeme do umyvacky a mame nejaku velku "spotrebu" nozov :grinning: :grinning: :grinning: ....vrelo odporucam umyvacku....tiez som najskor nechcela, lebo planujeme menit linku (zatial je to v nedohladne), ale nakoniec sme kupili vstavanu umyvacku a dali sme si dorobit skrinku.
18. bře 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi, mi tiez spavame stale s latkovou plienkou :wink: , este aj ked ideme von a zaspi v kociari, tak pri licku musi mat plienku :slight_smile: ....vecer ma ritual - chyti plienku, da dudinu, otoci na bok - vystrci ritulku a spi :grinning: ...a ked sa zobudi, tak plienka aj dudina letia von z postielky :grinning: :grinning: :grinning: .

Lifi, zelame skore uzdravenie...
18. bře 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, baby kde ste zase :confused:

Lifinka, skoré uzdravenie vám želám!

tu sneží aj dnes :rolling_eyes: ja keď som išla na východ, zbalila som nás už akože ide jar a pozriete sa, tu je zima nazad :angry: nemám ani rukavičky, ani oteplováky, pre seba som vzala len tenisky a jednu bundu a vesty, že veď načo :rolling_eyes:

Adeli, to vieš, na začiatku sú všetky tie dr milé :sweat_smile: ale želám vám, aby taká bola stále, hlavne nech robí čo má :slight_smile:

Baby, dávate teraz v 15mesiaci očkovať aj proti tým kiahňam? to akože keď dám malú zaočkovať, tak ich nikdy nedostane či čo? :confused:
19. bře 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!

Tak to Vendy tahá tu plenku i přes den..už je jakoby její součástí :sweat_smile: prostě místo dudlíku, který nikdy neměla, tak má plenku..to pak budeme odnaučovat od plenky asi :sweat_smile: :sunglasses:

Jo a vařím normiš z vody z kohoutku..kupovala jsem vodu jen do roku..pijeme ji také i nepřevařenou..je moc dobrá :wink:

a Jett - myslím, že my dáme Vendy jenom tu klasickou vakcínu hrazenou státem..totiž i na tu, co si platíš, tak může mít nějaké reakce..a proti neštovicím očkovat nedáme..myslím, že je to dobré si to prodělat, ale už teď se toho bojím :pensive: :pensive:

Tady dnes taky sněžilo chvilku..teď svítí sluní, tak nevím co si o tom myslet no :astonished: :sunglasses:
19. bře 2009 ve 13:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jett aj my dame klasika vakcinu, dr. tiez nie je naklonena, takymto navyse ockovaniam...a podporila moj nazor, nedat, ved to nie je v detstve hroza, kazde dieta to ma......je to ako chripajda.
19. bře 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :wink:

selu taky chodím do jógy a 2x týdně aerobik,no nějak ty kilča musí dolůůů :grinning:
dnes jsme byli poprvé na dětském cvičení- katastrofa, nevím zda je to tím, že je to pro něj nové prostředí a lidi, ale vůbec nespolupracoval, hrál si sám a ostatní děti teda měli rok a půl a skákali a protahovali se na míčích a zpívalo se a cvičilo, to Ivoška nezaujalo, zato těch hraček! nemohla jsem ho tam odtud dostat, trapaaas hrozný za řevu šel dom. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: má to být až do května, ale nezaplatila jsem to, holky chodíte některá na něco podobného a co ratolesti, jak to snáší, díky :wink:
19. bře 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Lifi, ja chodim s Adamkom na fitlopty uz od septembra.. :wink: ..zo zaciatku boli deticky aj vystrasene, na striedacku plackali....no casom sa to zlepsilo a teraz sme uz super particka, vacsinou sa deticky zapajaju, tancujeme, skaceme na lopte, preliezame tunel......treba len vydrzat, Ivosek si musi zvyknut na nove prostredie, vela deti, krik a pod....Poznam to, lebo ked sme zacali plavat, tak Adamko vzdy plakal, ked sme boli blizko ostatnych deti, nemal rad blizky kontakt, vadil mu prave krik. :frowning2: ...takto to bolo tristvrte prveho kurzu a potom to prestalo a teraz je uplne stastny a spokojny, ked sme v kolektive :slight_smile: :slight_smile:
19. bře 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte my uz mame kiahne uspesne zasebou teda robia sa chrasticky ale von este nemozme lebo nie uplne vsade su tie chrasticky ja som pocula znama co davala zaockovat proti kiahnam ze jedna mala ma 2 babule ze sa trosku vyhadzala po tej vakcine ale ze inak ok a ci ich nedostane uz nikdy to teda neviem moj brat bol ockovany ako dieta lebo my s meich maly so sestrou a on nie a maly ich mal teraz a on nic zatial klop klop klop no uvidime este aj ked uz myslim ze nedostane
20. bře 2009 ve 12:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no fajne baby, čo teraz urobiť?? moja dr. je za to aby som ju dala zaočkovať a tak som zase na vážkach :confounded: 2hého ideme na očkovanie
20. bře 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
mishka, a malý si to neškriabal?? vieš, či mu jazvyčky nezostanú? :confused:
20. bře 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby v ktorom albume nájdem naše detičky? :confused: :sweat_smile:
20. bře 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jett no nastastie nejak nie ale xcel len je vyhoda ze je taky este nevie co presne ho mozno svrbelo bol nervozny ale uz je to oka chvala bohu :wink: uz ma to caka s druhym ale budem vedet co to je :grinning:
20. bře 2009 ve 13:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jett, kuk sem http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=264298&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F :wink:
jinak my proti tem nestovicim taky nedavame, jenom za tyden jdeme na prevenar :pensive: kamoscin klucik mel po ockovani devetatricitky :pensive: snad to nebude u nas tak zle :pensive:
20. bře 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Jett, to ockovanie proti kiahnam je nepovinne? My chceme dat prevenar, mame ho v chladnicke (mala nas ockovat byvala doktorka, ale kvoli chorobe sme to odlozili a medzitym sme zmenili doktorku), ale asi s tym este chvilu pockam.

Lifi, nemali sme takuto skusenost, s Oliviou sme v oktobri a novembri chodili plavat, od zaciatku sa jej to strasne pacilo ,len na jednej hodine bola bez nalady.
Teraz chodime cvicit medzi deticky, Olivii sa strasne paci ten velky priestor, spolocnost deti a nove hracky, takze niekedy sa do hier nezapajame a robi, na co ma chut. Nie je to problem, nase cvicitelky podporuju deti v ich vlastnych aktivitach, nakolko je to mala skupinka (dves sme boli my a jedna mamicka s dvojickami) a je to unosne. Onedlho zacneme chodit do vacsej skupinky cca 12 deti, tam sa budeme musiet viac organizovat, tak som sama zvedava, ako to zvladneme.

Pridala som fotky do januaroviek, uplne som na to zabudla. Jett, dik za pripomenutie :wink:
20. bře 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
adeli, my mame ty vakciny taky v lednicce :grinning: sme to jeste nestihli nejak dokine dorucit :sweat_smile: :grinning:
20. bře 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
tak si tu vegetim som Vas konecne docitala :wink: Luciiiii fotky su krasnucke aka je z nej okana :grinning: ta bude zvadzat chlapov....
my sme prevenar dali min. rok v 3 mesiacoch v 4 a v 8 mesiacoch :wink: , takze nas caka uz len v 15 mesiaci a toto vsjo..chvalabohu.
Tak dobru nocku...
20. bře 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek