• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

autor
presne jako psala lara sylvi, taky to u nas funguje tak, ze nevolaji kdyz je to OK a taky mi jednou volali :confused: a pak udelali ster jeste raz a bylo to taky OK, nebojkej, vse bude urcite OK :wink:
23. bře 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute!!!
Tak sme zahajili prerabku,Simi sme rano nabalili a odviezli k mamine.
Ide to na moje pocudovanie super :confused:
No to mate pravdu,asi som na tom horsie ja ako mala,uz som volala 3x v priebehu dvoch hodin :sweat_smile:
-lara,vitaj :dizzy_face:
23. bře 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ssissi, pridala som, aj motto by som dala, ale sa mi nezmesti :frowning2: :rolling_eyes: ja teraz cakam na vysledky malinkej. v moci jej nasli bakteriu e coli, tak v stredu a vo stvrtok robime kontrolny odber. dufam, ze to bude ok..

livika dakujem :slight_smile:
23. bře 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte...

Sisii: mne opakovali cytologiu... uz davnejsie, ale vysledky som potom mala uz ok... teraz tiez cakam :unamused: neboj to bude dobre!!!
Nataska aka vymyselnicka :grinning:
23. bře 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

no mne sa to páčilo s tým kalerábom :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

mne Sandrika tiež teraz nespáva :rolling_eyes: zobudí sa kedykoľvek v noci a je uplne živá. čo je však horšie je to, že sa mi stále precikáva. Každé 2 hodinky má uplne nabitú plienku :unamused: Vypijú vám deti 2litre čaju ako mne malá?? a v noci ten liter minimálne?? Odkedy ju nekojím, tak strašne pije čajík :confused: Teda kojím ju len pred večerným spaním, ale to je skôr len také ukludnenie...
23. bře 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!

My už od čtvrtka bojujeme se střevní a žaludeční virozou nebo co to je :stuck_out_tongue_closed_eyes: děs..Vendy vůbec nejí..když něco sní, tak to vyhodí ven..včera i průjmovala..děs :pensive: A včera to chytnul i MM :rolling_eyes: tak ten mi tu skuhrá taky na gauči..Vendy pořád jen na rukách, no hrozné toto..Dneska jsem s Vendy byla opět u doktorky, dala jí injekci, aby nezvracela už..tak uvidíme..Jo a musela jsem jí osladit čaj, aby aspoň nějakou energii měla :pensive: V lékárně jsem koupila žaludeční čaj pro všechny a i Hylak - je to strašně hnusné, ale prý pomáhá..a může to i Vendy, tak jsem jí to namíchala do čajíku, protože je to fakt hnus :confounded:
23. bře 2009 ve 14:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaj, baby, ste ma ukľudnili, že v takom množstve sa robí tá opakovaná cytológia. Dr. ma zbytočne znervóznil tým, ako tie výsledky okomentoval. Ale snáď to robil len preto, lebo vie, aká som neporiadna v prehliadkach.

L.lara, ako sa vnímajú dcérky s takým väčším odstupom? Držíme palce, nech sú výsledky odberov OK.

Jett, 2 litre, uff, tak to sa asi fakt nezmestí len tak do plienky, keď začne cikať a nestihneš prebaliť. Možno plienky pre väčšie dieťa, ak sa stav nezmení? Väčšie majú vždy aj vyššiu absorbciu. A k tomu pitiu - tiež sme prešli z nočného kojenia na nočný čajík (bol to menej náročný prechod ako z kojenia na vodu). Dávala som taký ten granulovaný so sacharózou a maltodextrínom, taký sladký, no nič moc pre zúbky, ale jediné, čo naozaj fungovalo. Granúl stále menej, až z toho bola čistá voda. Kvôli vode sa už nebudí - ak nerátam dnešnú noc.
23. bře 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
siska .. ahoooj
ako sa mate?>
ja som bola v nemocke ale uz je vesetko ok, tak som doma a mam prisny kludovy rezim ..
a moja sestra uz porodila takze uz som tetaaaa v albume mam foto maleho..
23. bře 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mám tiež otázočku - Jedia vám už deti samostatne lyžičkou? Naša malá papká rukami - podávam jej také väčšie sústa. Kašu a také jej dávam ja z lyžičky, ale ona chce všetko sama, ale s lyžičkou to ešte nevie. Ak jej dám lyžičku, tak si ju dá na kraj pier a hýbe ňou tak, že si druhým koncom udiera do čela a kadejaké iné kreácie vymýšľa, no, aspoň že má zmysel pre humor :grinning:. Dnes som pred ňu skúsila dať tanierik, no a každý jeden zemiak absolvoval tour de celá tácka a opierka stoličky, až kým prišiel do pusy. Vrcholným číslom bolo, keď si dala prevrátený tanierik na hlavu :astonished: :grinning: - vo vláskoch samá brokolica, ešteže ich má tak málo.
V múdrej knihe som čítala, že 15 mesačnému dieťaťu je dobré pridať už k lyžičke aj tupú vidličku :confused: :sweat_smile: .

Som tu videla na fotkách, myslím, Adamka od Simušky, ako pekne papká lyžičkou, je tu viac takých šikovníčkov?

Gabou, držíme palčeky, nech ste skoro zdraví. Okolo nás sú tiež samé hnačky a kašeľ, radšej ani do MC a tak ani nechodíme, kamarátka je tiež s dcérkou v nemocnici :unamused:. Dajte sa skoro do poriadku.
23. bře 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Sssisisi - takze vy uz nepotrebujete ziadne domace zvieratko, ked uz mate skrecka :grinning: :grinning: :grinning: ....
Inak, mne raz tiez museli opakovat stery a boli uz potom v pohode....

Jett, fiiiha, 2 litre, Adamko mi vypije tak 270-300 ml za den, v noci vobec....a neskusala si iny typ plienok?....my sme napr. tie tescove nemohli pouzivat, lebo ich vzdy precikal...

Gabou :frowning2: , chudiatko Vendy a samozrejme aj tvoj manzel :frowning2: ....tiez sme si tym presli - vsetci traja, akurat Adamko nezvracal, len ho prehanalo - vtedy mi Dr. poradil rehydratacny roztok Humana alebo Kulisek /vraj Humana je lepsia/, ak by sa maly moc odvodnil a vylucit mlieko a mliecne vyrobky.....tak drzim palceky, nech to rychlo prejde...Dr. mi este poradil rehydratacny roztok Humana alebo Kulisek /vraj Humana je lepsia/, ak by sa maly moc odvodnil

I.lara - ahoj a vitaj :wink:
23. bře 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulka ahoj, poslala som ti IP-čku :wink:
23. bře 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ssissi, moja dcera velmi chcela sestricku, (braceka si nepripustala) ale neda sa vsetko hned, :unamused: tak ju dostala oneskorene o par rokov.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale veeelmi sa tesi :sweat_smile: hoci nepomaha potvorka, lebo chodi neskoro zo skoly a nechcem ju zatazovat, ked ma aj kamosky stihnut :grinning: my tiez nepapame lyzickou, tatinko sa stale vypytuje ked pride z prace, ci to uz nevieme, ale my zas kuseme do lyzicky, a vacsinou si ju da do pusinky opacne,alebo sa trafi vedla :sweat_smile: takze zatial nehrozi, ale rukami nam to ide vyborne..ako v tej reklame, najlepsie jedlo je to, co lieta vzduchom :grinning: my o tupej vidlicke mozme iba snivat..:slight_smile: dokonca v mudrych knihach sa pise, ako ma dieta tusim po 1. roku vediet povedat kazdy mesiac cca 2 nove slova. my sme zatial pri mama a tata :grinning: a vy?:slight_smile: dufam, ze tie odbery dopadnu dobre, zas o 4tej rano malu trapit, bude chodit so sackom, kym sa nevycika. minule sme tak do 6tej chodili..lebo ked jej dam na to plienku, este sa mi nestalo, zeby jej to nevytieklo. :frowning2:

simuska dakujem za privitanie :slight_smile:
23. bře 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

gabou, brzké uzdravení :wink:

ssissi, tak Ivošek už jí 3 den lžičkou, je to sice krásné, ale já jsem nanervy, no ale co už jednou to přijít muselo, je to všude kolem něj nejraději bych ho dala do pytle a vystřihla jen ruce, aby se nepobryndal :grinning: ale jinak se moc snaží, on mě totiž už nechtěl jíst, když jsem ho krmila,tak jsem se rozhodla, že to zkusí sám :confused: :dizzy_face:
23. bře 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
.lara, vítej tak jsme vidím na tom byli stejně 7.1.! Ivošek se také narodil jako tvá princeznička :dizzy_face:
23. bře 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. bře 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jett, tak to je mala celkem vykonna v tom piti, my tak 400-500 ml za den caje a v noci vubec jako u simusky

gabi, at je vam vsem brzo lepej :pensive:

sisi, my taky lzickou jeste nejime, vetsinou ji to z toho spadne, nez to dostane do pusy :grinning: kdyz uz nemame ty kasicky ale jen tuhou stravu...
23. bře 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj selu :wink: teď jsem objevila, že je Petrolejka v 8tt, pamatuješ na ni?
23. bře 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojte,
gabi rychle uzdravenie to je hrozne :confounded:

Jett my nepijeme vobec cez noc, a cez den, tak ten 1l, vodicky, cajik davam, len niekedy a pred spanim asi hodku uz nedavam tekutiny iba kojo a plienka je skoro sucha....a ani sa nebudime :wink:

SSissi my papame lyzickou, ale je to tiez este take opatrne, ale zvlada trafit si jedlo do ust a ked nie je moc riedke(jogurt), tak si da pekne do ust a uz pouzivame aj tupu vidlicku, na zemiaciky.....a dokonca, teraz ked papa hrozienko, alebo keksicek z misky len tak pomimo, uteka si do izbicky, pre lyzicku a vidlicku co ma na hranie a tak papa :grinning: je to zlattunke.

Lifi focky suprove :wink:
23. bře 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jojo lifi, pamatuju, moc dobre :grinning: snad je u ni vse oka a nebude rodit tak dlouho jako posledne
jinak fotky priiiiiima :wink:
23. bře 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jett,aj my pijeme vela cajiku.
Cez den aj 2 litre a v noci ako kedy,ale tiez dost :confused: -vacsinou cez pol litra...
23. bře 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
Lifi - super fotocky, Ivosek v papuckach je roztomily :sweat_smile:

I.lara - co sa tyka rozpravania, tiez to nie je ziadna slava - mama, tata, ham, tam, hej, sem-tam sa mu podaria aj ine, ale musi sa mu chciet :wink: ...minule sme skoro odpadli, bola u nas moja mamina a vravi jej "tajta" .... radsej ale ukazuje, prip. napodobnuje zvuky zvieratiek a tak....myslim, ze maju este cas a mozno tie nase deticky budu patrit k tym menej ukecanym :wink: , alebo si to setria na neskor. :sweat_smile:

Ssissi - my sice papame ako-tak lyzickou, dari sa mu trafit si do pusky, len s naberanim ma este problem :wink: , niekedy, ked mu nejde nieco nabrat /napr. mrkva/, tak pusti lyzicku, zoberie mrkvu do ruky, polozi na lyzicku a znovu sa snazi si ju dat lyzickou do pusky :grinning: ... obcas ale tiez papa rovno rukami :wink: ... a minule tiez jedol cestoviny s brokolicou rukou, potom si poskrabal nostek, nasledne ocka a potom si to rozpatlal po celej hlave - takze sme isli rovno kupelne :slight_smile:)). Ja ho ale nechavam jest aj rukami (MM to zo zaciatku nemohol vidiet, ale uz si zvykol) a aby sa aj najedol tak mam aj ja druhu lyzicku a popri jeho pokusoch ho krmim :wink:
23. bře 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
simus, s tim jezenim to dela s malou uplne stejne, nechavam ji volny prostor, momentalne chce vse napichovat na vidlicku a davat si do pusinky, tak ji pomaham s napichovanim, semtam to ale ji rukama a vubec vselijak :grinning: ale jako sedim u ni vzdycky, akorat banan uz sni i bez toho meho sezeni, akorat ma vzdycky pocit, ze ji to asi nekdo sni, tak si toho navali do pusinky strasne moc, pak to ruzne vytahuje a ji navickrat :grinning:
23. bře 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte večer :dizzy_face: ,

tak zíram, aké sú tu kultivované detičky s tým papkaním príborom :dizzy_face:, my budeme ešte asi dlho čuníci.
l.lara, tak sme na tom podobne s jedením. V rozprávaní aj hej tie 2 slová mesačne, teda nerátam to, ale slovník má už dosť veľký, teda ak sa rátajú aj také slová, ktorým rozumiem len ja (avóooooo, keď vojde do izby - to má byť ahooooj, TAU! - čau... a iné skomoleniny). Také ozaj slová, ktorým rozumie každý, tak to je klasika mama a tata, papa, potom daj (ale daj hovorí, aj keď niečo podáva :grinning: ) a také jednoduchšie slovká a väčšinou potom citoslovcia - auto bmbmbm, hiohio je koník, báác, ... a také.

Pridala som nové fotky, nejdú chronologicky, tak ak chcete kuk
http://picasaweb.google.com/siskajarko2/NataskaOd12Mesiacov#5316477545005698978

Lifi, krásne fotky, Ivošek je krásny blonďáčik :dizzy_face:.
23. bře 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ssissi - kraaaasne fotky, som sa nasmiala - mala je krasny smejulko :dizzy_face: :sweat_smile: :sweat_smile: .... ta holucka s mobilom (ci kalkulackou) je super a strasne sa mi paci ta sepiova, kde je mala holanik a sedi chrbtom :sweat_smile: :slight_smile: :slight_smile: ... a tie usmevy - nemaju chybu :wink:
23. bře 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

maly uz spi, lebo buntosil uz od pol 6 a teraz uz bol mrzuty, tak som ho dala spat a ulozil sa....

Gabi: je mi to luto, my sme to tiez mali.... fakt hrozne, maly brutalne sxudol... obstaraj si striekacku a davaj jej malinko cajiku aj kazdyx 5 minut, lebo ked sa napije viac, vtedy napina... my sme malemu tak davali "nasilu" inak by bol uplne dehydrovany a potom mal este hnacky. inak aj MM to drapol vtedy od neho. inak jedine, z coho nas nevracal a ani ho nenaduvalo na vracanie, bolo moje mlieko... to bolo pre mna zaujimave a napil sa ho fakt dost... drzim palce!!!

nas maly neje este s vidlickou a ani moc neskusam, aby jedol sam... ale sem tam som skusila a teda nic moc :confused:
24. bře 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,

ssisssi, krasne fotecky a tie Nataskine ociska, teeeda, to budete musiet chalanov odhanat:o) a kolko mate zubkov! my mame len 2 a dalsie 2 nam len vykukaju.. :slight_smile:
24. bře 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
my sme dnes spali do 9,45!!! Aj to nás zobudil muž, keď volal :confused:. Aj celkom zaslúžené za tie uplynulé noci a rána. Ale večer zas otras, chúďa, okolo polnoci sa zobudila a čo dve minúty, to otáčka a nechcela byť sama, stačilo jej, že som sedela pri nej, tak som pri nej sedela a štrikovala (čiapka - štvrtý pokus - je už skoro hotová :grinning: ). Je dosť nervózna v noci, ach tie hrozné stoličky :pensive: :pensive: . Chvíľkami som aj premýšľala, či jej nedám bejby panadol od bolesti, ten gél je nanič, ale bola kľudná, keď som bola pri nej, tak som nedala.

l.lara, zúbkov je 9, z toho 1 stolička, a po dnešnej noci má nový prírastok.

Ale robí mi starosti spodný rezák - ľavá jednotka.
Na tejto fotke je to trocha vidieť -
http://picasaweb.google.com/siskajarko2/NataskaOd12Mesiacov#5316481923520969138
Pravú spodnú jednotku má v pohode, potom ľavú dvojku v tom zuboradí tiež, ale medzi nimi tá ľavá jednotka je taká zakrslá :confused:. Teda ako nevadí mi, že je menšia, ešte snáď rastie, ale to, čo je prerezané, vyzerá byť také strašne tenké :confused:. Na hrúbku tak polovička z ostatných zúbkov. Chcem to ukázať teraz našej dr., keď pôjdeme. Nestretli ste sa s tým? Žeby to len tak vyzeralo a potom sa to zmenilo?? :confused:
24. bře 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ssissi, neboj dr. to ukaž, ale myslím si, že jí to doroste!

Jinak mi už máme 14 zoubků, Jen ty stoličky když rostly to bylo hrozné, rostly mu všechny 4 zaranu, chudáček!Těd rostou vrchní řezáky oba zároveň. No jo tím je ivošek známý, prostě po jednom zubu je to nuda, musí mu zaranu vylézat nejmíň dva! :astonished: :wink:
24. bře 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

rychlo som prebehla posledne 2 strany. Olivii uz dost dlho nemixujem, ale este jedava aj hotove pohariky, ktore su rozmixovane. Varene jedlo krajam, ale napr. v polievke pusim zemiaciky, aby bola hustejsia, lebo polievky Lili papa poslabsie, hoci uz vidim zlepsenie.

Tento tyzden som jej v pancuskach nasla schovane pero. Vobec sa nam nedari nocnikovat, uz som kupila aj novy, mensi nocnik, lebo ten prvy bol take kresielko a mala sa tam prepadavala, ale ziadne zlepsenie, okrem toho, ze na nom vydrzi dlhsie sedie, nenastalo. Ale rada donho hadze hracky, ked na nom sedi.

Sisi, nieje ta hrubka odlisna len preto, ze je prerezany len vrch zubku? Pri Olivii som si to nevsimla, ale zas, velmi som jej zubky nestudovala.

Gabi, dufam, ze uz vam je lepsie. Olivia mala hnacky ako brala tie ATB, uz je konecne po 2 tyzdnoch v poriadku. Zrejme z tych liekov mala stolicu nejaku agresivnu, lebo sa strasne zaparila a hoci sme ju po kazdom kakani hned sprchovali, nasvecovali Biolampou a mazali Imazolom, tyzden a pol vyzerala strasne. Aj spanok sa nam pocas choroby rozbil, ale uz sme spat v normale.

Vcera sme boli na Kramaroch aj s mojou svagrinou na kontrole v rehabilitacnej ambulancii, je tam strasne zlata doktorka Kyndlova a aj zlata sestricka. Pochvalili Oliviu a vobec, ze ma s chodenim cas (hoci my s muzom uz zacineme byt obcas netrpezlivi), cela kontrola prebehla vo velmi prijemnej atmosfere a uz tam nemusime prist. Zastavili sme sa este v detskom obchode Beni, ktory je tam kusok a kupili sme Olivii nove topanocky, lebo tie stare jej nesedia dobre na nohe. Predavacky fantasticke! Este som sa nestretla pri kupe detskych veci s takym pristupom. Doma som Lili ulozila spat a este sme kecali so svagrinkou, ked sa Olivia zobudila, odviezla som ju domov. Bola to mozno posledna jazda na Golfe, Jurko dostal Octaviu, Golfa tento tyzden vratime. Na Octavii sa mi jazdi fajn, ale ako budem parkovat, to netusim...
24. bře 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lifi nam tiez idu naraz 3 stolicky :wink: Mozno uz aj stvrta, musim skusit.

Ako sa vam dari v novom domceku? To bude parada, ked sa Ivosek bude na jar prehanat po travicke s Airin :dizzy_face:
24. bře 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek